Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Laci2277 válasza ST05 (#249) üzenetére


Laci2277
senior tag

Én is találkoztam már vele a biosban történő barangolásaim során, de fogalmam sincs merre. :D

(#250) Hoorus Látom már árulod a procit, mi történt, miért válsz meg tőle? :F

[ Szerkesztve ]

(#252) JanR válasza Hoorus (#206) üzenetére


JanR
addikt

Nálam is hasonló a probléma. 4.1Ghz-hez kell 1.2V, ami igen csak sok és 90 fok IBT alatt. Viszont cserélnem nem éri meg, mert így is több mint 10%-l többet hoz mint a 3770K 4,6Ghz-n.

(#253) Hoorus válasza Laci2277 (#251) üzenetére


Hoorus
őstag

Sikerült finomhangolni elég szépen a feszültség redukálásával, így 4500 lett a vége. Megvan még a 3770K-m, ami 4,8-on megeszi reggelire. Így viszont nem ér meg közel 30 K-t a csere.. Ennyi az oka :)

Ha új gépet építenék biztos, hogy megtartanám, de a meglévő 3770K-m jelenleg jobb alternatívát jelent.. Viszont az alaplap hiányozni fog. Nagyon korrekten összerakták ezt a Z87 Extreme4-et.. :)

(#252) JanR: Miben jött ki Neked az a +10 %? :)

[ Szerkesztve ]

(#254) Laci2277 válasza Hoorus (#253) üzenetére


Laci2277
senior tag

Mennyi fesz kell a stabil 4.5Ghz-hez? Nekem a 4.3Ghz-hez kell 1.195V. :K

(#255) JanR válasza Hoorus (#253) üzenetére


JanR
addikt

IBT / LinX / hyperPI, előző kettőnél 104 Gflop helyett 117, a hyperPI meg legalább 1 percel gyorsabban lefut. Pedig a memória ugyan azon a beállításon van, mint korábban. Nekem nagyon bejött a 4770K. A boot is sokkal gyorsabb lett (a win7 boot animáció nem is látszik és már is asztalon vagyok - jó azért segít az SSD is, de ez 3770K alatt is meg volt már..).

Mind ezt 4.6Ghz 3770K vs 4Ghz 4770K.
Ennél a sebességnél még nem meleg a CPU és kellő tempót hoz. Nekem ennél nem kell több. Na meg alig kell neki feszültség, mert sajnos az én procim 4.2Ghz-től fölfelé egész paksot beszippantaná. Bár nem próbálkoztam vele annyira, 4 Ghz volt a cél.

(#256) Landon válasza JanR (#255) üzenetére


Landon
őstag

Ezt sosem értettem, nekem is SSD-m van és 4770K-m 4.3GHz-en és még sem annyira gyors a rendszerem, hogy ne keljen végig várni a win logo boot animációt. :F Mi lehet a gond? Vagy szimplán csak gyorsabb SSD-d van? Nekem egy Samsung 830 128GB van. BIOS-ba be kell állítani valami fast boot-ot vagy bármi mást?

Még arra gondoltam, hogy nálam azért lassabb az animáció mert van egy DVD olvasóm és az is olvas boot közben, hogy van valami a meghajtóban...

Más: aki tuningolt, bárki is nyúlt a Ring ratio-hoz (azt hiszem hívják még Uncore-nak meg talán Cache ratio-nak is)? Amit olvastam (ill. tegnap mértem AIDA-ban CPU Queen-t meg memória olvasást 1:1-es ratio-val és a nélkül [4.3GHz CPU, 3.9GHz ring) a szerint nem oszt/szoroz sokat a dolog.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#257) Hoorus válasza Laci2277 (#254) üzenetére


Hoorus
őstag

4,5-höz közel 1,3 V kell. Stabil, de forrófejű.. :D

4,2-re lőttem be fix 1,175 V mellett. Így 90 fok alatt marad AVX Linx alatt is..

Érdekes jelenség, hogy fix fesszel kevésbé melegszik, mint offset módban.. Ezt már ivy-nál is tapasztaltam.. :F

(#255) JanR: A boot nekem is gyorsabb lett.. Még nem láttam az üdvözlőképernyőt én sem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#258) JanR válasza Landon (#256) üzenetére


JanR
addikt

Nekem SATA/RAID driver kell hozzá és onnantól brutális a boot idő :) Előtte nálam is lassú.

(#259) Landon válasza JanR (#258) üzenetére


Landon
őstag

Na akkor ezt majd megnézem én is ha hazaértem, köszönöm. :R Pedig úgy emlékszem raktam fel SATA driver-t... :D

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#260) JanR válasza Landon (#259) üzenetére


JanR
addikt

Intel Rapid Storage vagy mi a program pontos neve :)

(#261) Landon válasza JanR (#260) üzenetére


Landon
őstag

Megnéztem de nekem ez nem csinál semmit. :S Kell benne állítani valamit? Próbáltam felrakni ezt az intel rapid start cuccost is de az meg azt írja, hogy nem kompatibilis PC... :F Neked intel SSD-d van?

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#262) JanR válasza Landon (#261) üzenetére


JanR
addikt

realSSD-m van (crucial)

(#263) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Plz, ezt ne a CPU-s topicban beszéljétek meg. :R

⭐ Stella

(#264) JohnnyX válasza JanR (#262) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Ezt hol tárgyaljátok tovább? Engem is érdekelne...

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#265) JanR válasza JohnnyX (#264) üzenetére


JanR
addikt

Sehol, dobtam privit, ott megbeszélhetjük :)

Csak, hogy a témához is hozzászóljak. Sajnos tényleg nem egy tuningos példányom van, de az az érdekes, hogy 4.1Ghz-l a feszt a béka segge alá le tudom vinni és nem hibázik, de 4.2-höz már kell neki 1.2V :D Még tesztelgetem, meg a ROG-os lap is új nekem, mert olyan beállításokat kínál, amit még eddig nem használtam. Közben ffodi-val beszéltünk, hogy az a több Gflops betehető annai is, hogy a 4770K már támogatja az AVX2-t és emiatt lesz több.

[ Szerkesztve ]

(#266) Hoorus válasza JanR (#265) üzenetére


Hoorus
őstag

Igen sztem is AVX2.. Pl aida CPU queen-ben 3770K 4,6 GHz 58500-at dob, 4770K 4,2 GHz-en 53000-et... :)

(#267) JanR válasza Hoorus (#266) üzenetére


JanR
addikt

Ahogy írtam nekem mindegy is, mert a 3770K-t is a végén 4.2Ghz-n járattam :B Most a 4770K is 4.1Ghz-n megy, ami így veri a 3770K-t. Nem meleg és gyors a gép - nekem ez a fontos.

(#268) Landon: Nálam az egész rendszer és a boot idő is pozitívan változott. Nem fogok azon rágódni, hogy a 3770K többet ment. Igaz egy picit böki a csőröm, hogy 4.6Ghz-ről vissza kell vegyek, de akkor is megérte számomra.

[ Szerkesztve ]

(#268) Landon válasza JanR (#265) üzenetére


Landon
őstag

Ez nálam is így van. 4.3GHz-t megy 1.18V-on (kopkopkop faasztal) de 4.4/4.5-öt 1.2V-on se, azonnal eldobja magát.

Hoorus: Erre én is felfigyeltem, hogy CPU Queen-ben a 2600K-m 4.5GHz-n ~57K-t csinált a 4770K-m meg 4.3-on csak ~55K-t. Viszont ha megnézed CineBench-ben akkor egyértelműen kijön a 4770K előnye. Alapon csinál annyit mint 2600K 4.5GHz-n (~8.4 pts) :K

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#269) Hoorus válasza JanR (#267) üzenetére


Hoorus
őstag

Persze, nincs is ezzel semmi gond.. :) Ha nem lenne brutál tuningos 3770K-m biztos, hogy maradna a Haswell.. De így, hogy kupak modding nélkül viszi a 4,8-at a 3770K, a 4770K jelenleg nem jobb alternatíva, és akkor még 30 K pénzem állna is a váltásban.. Ezért is downgrade-elek vissza.. :)

(#270) JanR válasza Hoorus (#269) üzenetére


JanR
addikt

Nekem nem kellett ráköltenem, sőt 3K-m ki is jött belőle, így nyertem vele egy picit. Az Ivy procim nekem is egy tuningos darab volt, mert a 4.8 is ment kupaktalanítás nélkül, de játékra, meg filmezésre teljesen hasztalannak éreztem. A teszteket is csak azért futtattam, hogy meddig megy el a CPU.

Minden esetre nálam marad a haswell, aztán várom a következő CPU-t 1150-re :)

(#271) Landon válasza JanR (#270) üzenetére


Landon
őstag

Detto, állítólag 1150 egy hosszabb életű platform lesz.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#272) Hoorus válasza Landon (#271) üzenetére


Hoorus
őstag

Szerintem én ezek után kihagyom az 1150-et.. 3770K is elég lesz még jó ideig szerintem.. Manapság úgyis inkább a VGA a szűk keresztmetszet.. :U

(#273) Landon válasza Hoorus (#272) üzenetére


Landon
őstag

Hát én olvastam gtx780as topicba, hogy 780 alatt lehet CPU limitet kapni. Persze ez nyilván felbontás függő is.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#274) Hoorus válasza Landon (#273) üzenetére


Hoorus
őstag

Ott a Haswell is limites lesz szerintem.. :)

[ Szerkesztve ]

(#275) Landon válasza Hoorus (#274) üzenetére


Landon
őstag

Persze, nem azért írtam mert a Haswell nem lesz limites, csak azért, hogy nem lehetetlenség CPU limitet kapni manapság. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#276) SRII válasza JanR (#270) üzenetére


SRII
őstag

JanR ; Landon ;

lesz az 1150 foglalatba még proci?((i3 kívül persze)) bocs hogy így belevau vau de érdekelne mi és mikor ha van valami infó erről. :R

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#277) ST05 válasza SRII (#276) üzenetére


ST05
őstag

deszkák cpu támogatásánál, már látni :
Pentium G3220, G3420 , G3420T, G3430

(#278) SRII válasza ST05 (#277) üzenetére


SRII
őstag

áhh azt hittem valami komolyabbak jönnek magasabb órajellel, mint az ivy -nél a 2600k

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#279) radi8tor válasza SRII (#276) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lesz komolyabb IGP-vel szerelt változat is. (HD5000)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#280) ST05 válasza radi8tor (#279) üzenetére


ST05
őstag

de az már nem haswell
hanem alaplappal együtt érkező Crystal Well :R
tudomásom szerint HD-4600 az összes asztali haswell
eredetileg ilyen Iris™ Pro vártam, de kiderült hogy bilibe van a kezem

[ Szerkesztve ]

(#281) radi8tor válasza ST05 (#280) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mik vannak. :)

[link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#282) ST05 válasza radi8tor (#281) üzenetére


ST05
őstag

igen róla van szó, de csak laptopba lesz ez az Iris ,illetve mindegyik hd4600 nál nagyobb,
én abban bíztam korábban ,hogy asztalira is lesz, de nem ..

(#283) radi8tor válasza ST05 (#282) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Majd 2 év múlva. :)

Mondjuk nem csodálom, hogy asztaliban nem lesz GT3, mivel asztaliba tehetsz VGA kártyát könnyen.

⭐ Stella

(#284) kekkec


kekkec
aktív tag

Sziasztok!

Ez standard IDLE érték gyári coolerrel 4570-nél?

Thx előre is a válaszokat! :R

(#285) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Hali
Kérdés hogy van valami tipp arrol hogy mit kell figyelembe venni a proci vásárlàsnàl? Gondolok itt gyàri szàm vagy hogy hol gyàrtottàk? Ahhoz hogy jo tuningos példànyt fogjaj ki?

Xbox One: bandymnc

(#286) ST05 válasza bandi0000 (#285) üzenetére


ST05
őstag

én még nem hallottam Costa példányról , lehet itt már nem is lesz ..
állitólag év eleje körüliek ( 8-12-edik heti gyártásuak elég jó batch-ok

(#287) radi8tor válasza ST05 (#286) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem sehogy nem lehet eldönteni egy-egy darabról mennyire tuningbarát ameddig nincs megskalpolva. :(

⭐ Stella

(#289) bandi0000 válasza ST05 (#286) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Faja akkor lényegében lutri a 4670k ba milyen igp van?

Xbox One: bandymnc

(#290) radi8tor válasza bandi0000 (#289) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gugli? :)

Processor Graphics: Intel® HD Graphics 4600

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#291) bandi0000 válasza radi8tor (#290) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Bocsesz de telorol vagyok és utàlok ezzel keresni :D és köszönöm

Xbox One: bandymnc

(#292) ST05 válasza radi8tor (#287) üzenetére


ST05
őstag

skalpi nélkül? dehogynem :U ( amire te gondolsz az az erősebb oc-re igaz lehet :K

"ASUS has tested a couple hundred Haswell processors at this time and this is ASUS’ specific feedback from that overclock testing.

70% of CPUs can clock to 4.5GHz
30% of CPUs can clock to 4.6GHz
20% of CPUs can clock to 4.7GHz
10% of CPUs can to 4.8GHz
"

(#293) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Akkor am 100% hogy bàrmilyen 1155 ös hütő jo 1150 re?

Xbox One: bandymnc

(#294) JanR válasza bandi0000 (#293) üzenetére


JanR
addikt

Igen, ugyan az az átmérő.

(#295) LorD_ARmES


LorD_ARmES
tag


Reggeli tea mellett ennyire volt idom. Ugy tunik 70% mar megvan. :) Delutan folytatas kovetkezik.
Asus Z87 pro, Alpenfoehn Brocken

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=LorD_ARmES

(#296) Landon válasza bandi0000 (#293) üzenetére


Landon
őstag

Nekem is 1155-ös hűtő van rajta (SB-E E dobozán csak 1155 van írva 1150 nem, de a kettő felfogatás szempontjából egy és uaz). :K

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#297) Landon


Landon
őstag

Ha esetleg valakit érdekelne az Uncore jelentősége 4.3GHz-en azoknak írom a következő eredményeket melyeket tegnap mértem:

CPU Core: 4.3GHz @ 1.18V, Uncore: 4.3GHz @ default

Memory:

Read: 24,456
Write: 25,048
Copy: 24,015
Latency: 50.3

CPU Queen: 54,920

CineBench: 9.4

CPU Core: 4.3GHz @ 1.18V, Uncore: 3.9GHz (default) @ default

Memory:

Read: 24,533
Write: 25,228
Copy: 24,245
Latency: 50.7

CPU Queen: 54,930

CineBench: 9.44

Amint látjátok mint két esetben kivétel nélkül majdnem ugyan azokat az értékeket kaptam hiba határon belül. Ha valamit mindenképp még is bele akarunk olvasni a dolgokba akkor 3.9GHz-s Uncore mellett még jobb pontszámokat is kaptam de persze ez nem reprezentatív mivel hiba határon belül vannak az értékek.

Továbbra is érdeklődve várom miben lényegesül meg az Uncore állítása... :) Játékokban biztosan nem, de ezek szerint még benchmark programokban sem sőt kifejezett memória műveleteknél sem.

Azt viszont el tudom képzelni, hogy lényegesebb tuningnál (x>4.5GHz) lényeges a dolog. Egyébként olvastam olyat, hogy 500MHz külömbségen belül érdemes maradni Uncore/CPU core téren.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#298) ST05 válasza Landon (#297) üzenetére


ST05
őstag

Uncore : az a ring cache,
ahogy aida nevezi, északi híd órajele ,
tehát ez a gyorsitótár frekije 3800-ról 4300 ra , így változik

[ Szerkesztve ]

(#299) Landon válasza ST05 (#298) üzenetére


Landon
őstag

Ez szép és jó de benchmarkokban 0 külömbség jön ki. Oké hogy x MB/sec-el gyorsabb értékeket mutat a táblázat de a gyakorlatban ez nem jön ki sehol az én teszteim szerint. Nálad húzva van az Uncore/Rinc cache?

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#300) ST05 válasza Landon (#299) üzenetére


ST05
őstag

"Nálad húzva van az Uncore/Rinc cache'
hát nem azt irom hogy 3,8-rol 4.3 ra igy változik,?
de ha visszalapozol 1-2 öt, ott emelve van a cpu feki is ,a memo is, ott láthatsz
1,2millió Mb/s L1 sebességet is.

"de benchmarkokban 0 külömbség jön ki"
akkor a képen mi van?
mivel te memoriát mértél, ezért nem látsz különbséget,
de ha cache speed-et állitod akkor cache speed-et mérj, ennél nemtudom egyszerübben írni :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.