Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) DNS_65


DNS_65
senior tag

Hali,

Haswell i3-akról lehet már valahol tesztet látni, hogyan mennek játékok alatt?
Próbáltam keresni, de nem igazán találtam....

(#902) SRII válasza DNS_65 (#901) üzenetére


SRII
őstag

hi!
A cikk szerinte e hónapban kellene jönni, de szerintem jobban járnál ha "hogyan mennek játékok alatt" kérdésre vegyél egy legolcsóbb i5 haswell procit , jobban jársz vele.
árban sem lesz sok különbség szvsz.

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#903) MiklosSaS válasza DNS_65 (#901) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Tudom, de valahogy kezdtek tul unalmasak lenni az Asus lapok...kell egy kis adrenalin :DD

Ahogy a kollega is megmondta, inkabb egy olcsobb i5 (haswell, sandy, ivy) mint egy i3.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#904) SRII


SRII
őstag

Intel Core i5-4770T 2.5GHz LGA1150 Processzor kicsit sem keveri meg a vásárolt ám, ÁHH i5 4770 :C és akkor felteszi magának a kérdést ez i7 nem? főleg hogy egy árban vannak ;]

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#905) hash99


hash99
senior tag

Sziasztok,

új vagyok még a témában. Nálam egy i5 4670k teljesít 1.25 v-on csak 4.4ghz-en stabil. Merjek neki több feszt adni vagy e fölött már nem ajánlott? Hőfokokkal nincs gond vízzel hűtöm jelenleg Aida stresszteszt alatt így 1.25v-al 4.4-en Max maghőmérséklet 55fok.

ui.: nekem asus lapom van nem tudom a gigáknál van e olyan bios beállítás hogy "adaptive volting" de ezzel lehet szabályozni hogy csak terhelés alatt kapja meg a feszkót üresben visszaveszi.

(#906) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

4.1 stabil 1.175 V-al, most probalom a 4.6 GHz-et, elkeri a 1.24 V-ot. Probalom meg finomanhangolni.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#907) Devid_81 válasza MiklosSaS (#906) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ne ijesztgess azzal a 1.75Volttal :DDD
De latom csak kimaradt egy "jelentektelen" egyes a sorbol, tehat 1.175 akar az lenni ;)

...

(#908) MiklosSaS válasza Devid_81 (#907) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

*javitva.

Egyebkent egyszer elbaxtam egy 2600K-t ugy hogy ejjel tuningolni volt kedvem es megcsinaltam a finomhangolas 1 hibaval.... 1.19 V helyett 1.91 V-ot adtam neki. Eszrevettem, gyorsan kikapcs meg minden...meg ment 2 kor Crysis 2-ot a cpu, aztan meghalt.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#909) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Nekem meg sikerült lemennem 4,4-en 1,212V-ra. Így prime alatt bele-belenyal a 90-be, de pl videó konvertálás alatt a 70-et sem éri el.

(#910) MiklosSaS válasza Malibutomi (#909) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nagyszeru...neked jobb a hutod es huvosebb aprocesszorod. Sajnos meg mindig ha fix feszt lovok be, nem veszi vissza.......

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#911) KisApám válasza MiklosSaS (#881) üzenetére


KisApám
addikt

Nekem 4,2 GHz-re van 1,15 Volt, hogy tuti stabil legyen az i5-4670K.

Fel tudnék menni 4,4-re 1,2 Volttal, de akkor jobban melegedne.
De számomra nincs értelme feljebb menni. Ennyi BŐVEN elég.
Nem videovágok, photoshoppolok stb.
Inkább játszom :DDD
(World of Tanks, CRYSIS, Battlefield, Medieval Total War II stb.)
Ehhez meg vidikari kell leginkább.

AIDA-val 6 perc 100%-on 73 fok max.
NOCTUA NH-D14 hűtővel, meg jó szellős házzal.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#912) InterFox


InterFox
senior tag

Csá.
Teljesen megvagyok keveredve.
Olvasom, hogy 1080p Ultra beállítású játékokhoz jó a gyenge proci + bika VGA kombó.
Az viszont sehol nincs tisztázva, hogy a procin belül mi számít jobban a játékoknál ebben az esetben.

1. Kérdés:
A magok száma?
Az architektúra?
A procin belüli támogatott, ilyen-olyan extrák?
A GHz?

2. Kérdés:
Egy A10 5800K procim van (+ egy hd 6670), ha maxra tolom a Crysis 3-at a proci 40%-on téblábol, ezek szerint én is mellé dughatnék egy GTX 760-at?
És ha igen, mi lesz a KIHAJTÁSSAL?

PSN ID: interfoxthedead

(#913) radi8tor válasza InterFox (#912) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tényleg meg vagy keveredve. :)
Rossz topicban kérdeztél rá.

Ebben a topicban tedd fel a kérdésedet:[link] :R

⭐ Stella

(#914) Malibutomi válasza InterFox (#912) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A procid most azért téblábol, mert nagyon gyenge a VGA-d, és vga limit van.
De azért vannak határok, hogy hol megy át a VGA limit CPU limitba. Proci inkább a multizásnál számít amúgy tehát pl Crysis multoo, BF3-BF4 multinál a ygengébb procik kinyúlnak.
Singleben el lehet karistolni gyengébb procival is.

(#915) InterFox válasza Malibutomi (#914) üzenetére


InterFox
senior tag

Akkor a kolléga 4 magos 4 szálas i5-öse, kihajtana egy titánt?
[link]

[ Szerkesztve ]

PSN ID: interfoxthedead

(#916) bandi0000 válasza InterFox (#915) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Az i5 valódi 4 magos, és nagyvalszeggel kihajtaná mert elég erős hozzá, az más kérdés hogy I3 kihajtaná e ami 2 mag/2 HT szál

Xbox One: bandymnc

(#917) Malibutomi válasza bandi0000 (#916) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Szerintem nem kérdés, az i3-nak nincs esélye rá.

(#918) bandi0000 válasza Malibutomi (#917) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Hát nem nagyon, de érdekes tényleg én is néztem 1366X768-as felbontású a monitorom és a 4670k felment 60-70 % felé is cryis alatt, kicsit meg is ijesztett, szóval majd beruházok egy FullHD monitorra :D

Xbox One: bandymnc

(#919) InterFox válasza bandi0000 (#916) üzenetére


InterFox
senior tag

Kösz.:)

PSN ID: interfoxthedead

(#920) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Ja ez most a legujabb eredményem, 4400-1.2V kereken.:

Eddig úgy tűnik efölött elkezdi kérni a feszt viszont. 4.5-höz már adnom kell a feszt, hogy ne fagyjon bele a prime-ba egy idő után...

(#921) ST05 válasza Malibutomi (#920) üzenetére


ST05
őstag

szép eredmény
kupak ilyenkor mennyi kb ilyen maghők mellett?
és van 10 fok a magok közt? nem sok az egy kicsit, frankón fel van pasztázva? nem sajnáltad?

A prime -ot hogyan mennyi ideig érdemes? mennyi idő után dobta el neked, mert irtad: egy idő után köszi :R

(#922) Malibutomi válasza ST05 (#921) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Rendesen van pasztázva, sztem a kupak alatt van a magok eltérésének az oka. Azért egyszer majd rálesek. Meg ahogy a multkor írtam normál használatban 70 alatt megáll. Ja és a biosban silentre kapcsoltam a cpu fant.
Primeot 15-20 percre szoktam hagyni, aztán ha jó használom, az a legjobb teszt...

(#923) ST05 válasza Malibutomi (#922) üzenetére


ST05
őstag

de kevesebb a kupakhő mint a magok: a 90-es és a 70 fokos konvertálás esetén is ugye ?
vagy nem különösebben néztél package höfokot?
korábban igen folyékony prolima pasztával kentem fel, magoknál a kupak
mindig legalább 10 fokkal hüvösebb volt, most kicsit szárazabb mx4-el
sikerült ugy felpasztáznom ,hogy a kupak magasabb mint a magok bármelyike,
ergo szerintem kenhetem újra, szerintem a kupaknak ideális esetben joval kevesebb
kellene legyen, mint a magok, függöen persze a hütő teléjesitményétől ,
ezért érdeklődtem a kupakhő iránt, szerintem maghő-kupakhő viszonya terhelésnél
figyelve nagyrészt visszajelzi a felpasztázás sikerességét :DDD

(#924) Malibutomi válasza ST05 (#923) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Szerintem a maghő-kupakhő arány nem teljesen nem mérvadó. Egyrész a "kupakhő" szenzor az alaplapon van tehát kapásból nem a kupakot méri ugye. Jobb is a socket temp megnevezés.

Egyébként AIDA a CPU-ra most épp 77fokot ír, a magok 84-85 fokosak.

(#925) MiklosSaS válasza Malibutomi (#920) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nalad dobja a plusszt ha terhelve van ? Vagy fix-ben adtad neki a feszt ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#926) Malibutomi válasza MiklosSaS (#925) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ha fix alatt azt érted hogy nem offset, akkor igen fix, de nekem fölé lő mindíg. Ehhez a pontosan 1.200V-hoz pl. 1.185V a bios beállítás.
Viszont elég fura hogy a 4.4-1,2V, a 4,5 meg már több mint 1,25...

(#927) Devid_81 válasza Malibutomi (#926) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Lehet azert a 100MHz-ert nem eri meg alagyujtani annyira :)
Nincs kupakolva neked, vagy igen?

...

(#928) omikron23


omikron23
senior tag

Sziasztok!

Csatlakozom a klubhoz, sikerült jó áron beszerezni egy i5 4670K procit, és egy Maximus VI Gene lapot hozzá... :))
Eddig nagyon tetszik, főleg az alaplap funkciói. Az előző lapom ehhez képest nagyon fapados volt, de a jót könnyű megszokni. Sajnos a procihűtő még a gyári, ezért tuningolni nem volt lehetőségem. :(

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#929) eventus válasza omikron23 (#928) üzenetére


eventus
veterán

Minél előbb! Nekem egy hónapos és nagyon zajos lett ~1100 fordulaton. Corsair H60 van úton ;)

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#930) omikron23 válasza eventus (#929) üzenetére


omikron23
senior tag

H100i volt eddig a rendszerben, de most a napokban megy vissza gariba. 2 Noctua venti hűtötte eddig, nagyon meg voltam elégedve a teljesítményével. :K

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#931) Devid_81 válasza omikron23 (#930) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Mi volt a baj vele...ugyan olyan rendeltem... :U

...

(#932) omikron23 válasza Devid_81 (#931) üzenetére


omikron23
senior tag

A vízpumpán elszállt a LED világítás egyik napról a másikra. ez nyár elején történt, de a nagy meleg miatt eddig használtam (bár tartottam tőle, hogy valami más is elszáll az elektronikában, de nem így lett). Most lecseréltem a rendszert, és nem is raktam fel, inkább visszaküldöm garanciában.
arra azért készülj fel, hogy a gyári ventik alapból elég hangosak, főleg ha nincsenek valamivel leszabályozva. Én 1 hét után lecseréltem 2 Noctua NF P-12 PWM-re. Így csend lett a házban... :DDD

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#933) ST05 válasza omikron23 (#932) üzenetére


ST05
őstag

ohhohhó Te nem tudod mi a hangos venti fogalma [link]
:DDD ha maxra tekerem, kizavar a szobából, még szerencse, hogy 1 ventivel 600-1000rpm-el elvan :)

(#934) omikron23 válasza ST05 (#933) üzenetére


omikron23
senior tag

Valóban, ennél azért jobb volt a helyzet... :DDD

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#935) eventus válasza omikron23 (#930) üzenetére


eventus
veterán

Én is bízom, hogy nem lesz baj vele. Nem tetszenek a nagy hűtők, ezért lett víz. Ha nem lesz jó, szintén megtámogatom BE! Quiet ventivel.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#936) Devid_81 válasza omikron23 (#932) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Huhh akkor lehet majd kap masik ventit nalam is...de elobb erkezzen meg ;)

...

(#937) omikron23


omikron23
senior tag

Egyébként mennyire melegednek ezek a procik? Ahogy olvastam a tuningot nem mindegyik viseli jól, bár nem is hiszem, hogy nagyon kellene húzni... :U

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#938) lornname11


lornname11
csendes tag

Hello!

Hogy tudnám azt megoldani 4770K és ASUS Maximus Hero lappal, hogy ne ugráljon állandóan különböző terhelés alatt a mag órajele? Mert pl konvertálásnál elég zavaró, hogy ez miatt nem megy gyorsan a dolog mert nem tudja eldönteni, hogy mi is legyen így csak 50%-ban van terhelve a proci... -.-' Szal kérdésem, hogy tudnám stabilizálni. cl 6/7 klöve még manuálisan is állítottam a magot és voltage-t de semmi.. asztalon vagyok 800 Mhz játszok akkor meg maximális... :W

Könyvekből csupán korlátozott tudást kapunk. Egy igaz tanítónk a tapasztalat.

(#939) ST05 válasza lornname11 (#938) üzenetére


ST05
őstag

(#940) kristof123


kristof123
őstag

Sziasztok!

Becsatlakoznék Én is a klubba. :DDD

Nemrég vásárolt i5-4670k processzorom, egy Asus Z87-Plus alaplap társaságában teszi a dolgát (elég jól). Nekem 4.5 Ghz-en ketyeg a kicsike és ezt 1.165 V-on. Leszabályozott ventilátorokkal ~70°C környékén.
kép

(#941) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Befulladtam a 4770K-val.
A 4400mhz-ez viszi 1.2V-al kereken, de a 4500-on akárhova tolom a vcore-t befagy egy idő után....

Jelenleg így fut:
szorzó 44x
turbo off
vcore 1.200 kereken
Vrin LLC extreme
Vrin 1.9V

Valami tipp? Persze lehet ennyit tud, de az meg fura, hogy a 4.4-et egész jó fesz mellett viszi.

[ Szerkesztve ]

(#942) lornname11 válasza ST05 (#939) üzenetére


lornname11
csendes tag

Jó ég nagyon köszi! Baromira nem gondoltam erre, mivel anno nem volt gond a 2600K-mal így nem is gondoltam rá, hogy a Windows a ludas. THX :R

Könyvekből csupán korlátozott tudást kapunk. Egy igaz tanítónk a tapasztalat.

(#943) lornname11 válasza Malibutomi (#941) üzenetére


lornname11
csendes tag

Hát nekem 1.35-el megy 4.6-on, de vizel hajtom így könnyebb. 1.2-vel 4.2GHz jól megy, de 4.4GHz-nél már jön a kék halál, ott nálam legalábbis 1.3V kell. Nem vagyok megelégedve ezzel, de ez van nem sikerült olyan jól ez a modell mint elődjei túlhajtás terén, vagy csak kifogtam :D

[ Szerkesztve ]

Könyvekből csupán korlátozott tudást kapunk. Egy igaz tanítónk a tapasztalat.

(#944) Malibutomi válasza lornname11 (#943) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Igazából az mindegy lenne, nem a hütö hanem a kupak alatti állapotok a meghatározóak itt inkább...

Höfokok nálad milyenek?

[ Szerkesztve ]

(#945) lornname11 válasza Malibutomi (#944) üzenetére


lornname11
csendes tag

4.6ghz-en 1.35V-on stresszelve 60°C magonként H80i mellett (ventilátorok 1600RMP-n). Non stresszel 30 °C.

Könyvekből csupán korlátozott tudást kapunk. Egy igaz tanítónk a tapasztalat.

(#946) Malibutomi válasza lornname11 (#945) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az nagyon jó, höfok szempontból mázlis proci. Nekem prime alatt felmegy 88-90-re, játékok alatt 65 körül, pedig csak 1.2 volton megy.
Azért majd egyszer újrarakom a hütöt hátha javul.

[ Szerkesztve ]

(#947) MiklosSaS válasza lornname11 (#945) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ember, nalad biztosan jol mer a szenzor? Mivel 4.6 GHz-en 1.28 V-al meg a 2600K sem volt 60 fokos magonkent egy H100-al, de meg a silver arrow-al sem. Sajnalom de valahogy nem tudom elhinni.......

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#948) joshua7 válasza lornname11 (#945) üzenetére


joshua7
veterán

Tennél be erről egy shot-ot? Mert elég valószínűtlennek tűnik a topikot olvasgatva.

Semper Fi

(#949) #35434496 válasza joshua7 (#948) üzenetére


#35434496
törölt tag

:DDD Sőt ha nem fut teszt akkor 10fokon üzemel a proci. :DDD Nagyot mondásból 5-öst kaptt az tuti.

(#950) MiklosSaS válasza #35434496 (#949) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mondjuk ha mielobb mondja meggondolna.........

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.