Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) bandi0000 válasza BLOODSHOT (#349) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Igazából [link] az egész, szóval valamennyivel többet eszik és jobban is melegszik

Xbox One: bandymnc

(#352) bandi0000 válasza skitzoo (#348) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Biztos hogy erősebb lesz szóval meg is érné, ha mindenképp cserélni akar lapot meg procit is, viszont vannak akik azt mondják hogy nem éri meg 1155 ről 1150 re váltani, lehet jobb választás lenne egy erősebb 1155-ös ha a mostani lap megfel, de ez mondom nézőpont kérdése :))

Xbox One: bandymnc

(#353) skitzoo válasza bandi0000 (#352) üzenetére


skitzoo
senior tag

A lap egy szimpla 10k-s lap. Azért akarok váltani feljebb. :R

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#354) bandi0000 válasza skitzoo (#353) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Hát akkor így nyugodtan lehet választani a haswell-t

Xbox One: bandymnc

(#355) ST05 válasza BLOODSHOT (#349) üzenetére


ST05
őstag

minimálisan beérheti a rendszer kevesebbel, köszönhetően
az új energia-gazdálkodásoknak,.. kisebb feszen is járnak a magok,
ivy is már nagyon takarékos, szóval minimális különbségek ezek még..
nevezzük déli hídnak,szóval a PCH is 32nm-es lett 65-ről,
viszont érdemes lap teszteket nézni ,sok múlik az alaplapon,
némelyek közt akár 20w is lehet a különbség idle...
i3 lesz érdekes, elég nagy teljesitménye lesz a HT-vel ,
és azok korábban is már marha keveset fogyaztottak, teljes terhelésen nem volt 30w nál több
igp-stül , ezekből az i5 ökből azért ki lehet paszirozni 100w 120w isakár kis huzásnál már !

bandi0000: a tdp nem minden Bandi :R erősebb, hamarabb végez a feladattal,
ha pihen akkor is fele annyibol pihen ,,gyakorlatilag zero core !

[ Szerkesztve ]

(#356) SRII


SRII
őstag

hi!olvasom itt és ott az infókat és a teszteket és egyre jobban rágerjednek erre a dologra hogy:

K jelű processzort lehet tuningolni bizonyos mértékig H jelű alaplapokban.
De kérdem én ki az az elvetemült aki ilyen sértést tervel ki egy K jelű proci ellen, az aki K jelű processzoráért képes kifizetni 15-25 ezerrel többet és utána meg vesz egy ki.....ott H jelű alaplapot, nem értem én ezt, hogy ennek mi az ur isten a lényege, nem látom értelmét , egyszerűen kész vagyok, veszek egy Ferrarit de a kereke taliga :DD

az meg kerüljön a saját háta mögé és adjon egy taslit magénak aki így jár el, szégyellje magát...

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#357) bandi0000 válasza SRII (#356) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Akkor én úgy néz ki hülye vagyok :DD

Vettem egy 4670K-t és a leggagyibb lapot hogyha 1 hónapon belül lesz fölös 40k-m akkor eladom a gagyi lapot és veszek eegy Z87-et
Hogy mi értelme van? Nagyon egyszerű hogy tudjam használni a gépet akkor is ha nincs pénzem a legdrágább lapra, és mivel még bőven elég a 3800Mhz úgysem kell most még húzni :R

ST05: Persze gondolom, én még tanuló vagyok ovlasgatom az okosságokat és abból segítek ha tudok :D

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#358) radi8tor válasza Sonja (#350) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vótmá' :)

⭐ Stella

(#359) TomiLi válasza SRII (#356) üzenetére


TomiLi
addikt

Ugyanezen a véleményen vagyok!
A marketingen kívűl semmi értelme... Aki H-s, B-s lapot vesz, az nem fog K-s procit választani mellé.

Egyetlen esetben látnék értelmet a dologban, ha a szeptemberben megjelenő i3-asok közé véletlenül becsúszna egy K-s cpu..... Erre még úgy sem volt példa.

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#360) SRII válasza bandi0000 (#357) üzenetére


SRII
őstag

terméseztessen ily módon nem adj magadnak taslit! és nem rád értettem , ne vedd magadra, így korrekt a h jelű lap De akkor várj és vegyél egy z87 , gondold át ha jó áron tudod eladni a h jelűt akkor ok, de ha a kényszer megoldás miatt te anyagilag buksz, érdemes várni egy hónapocskát. én is várok már 2 hónapja..hogy legyen egy prócim :O de megvárom nem veszek olcsóbbat, mert buknék rajt..de ha ellengethetetlen a munkádhoz vagy a kereseted ebből jön akkor megértem.

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#361) bandi0000 válasza SRII (#360) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Inkàbb csak szenvedély...:D nem hinném hogy sokat buknék de az se biztos hogy a végén eladom lehet netezős gép lesz belőle...
Àrultam a régi procim meg lapom és nem gondoltam hogy aznap ahogy felraktam el is adom de igy jo lesz egy ideig kibirom a H s lapba :D

Xbox One: bandymnc

(#362) Sonja válasza radi8tor (#358) üzenetére


Sonja
veterán

Ez biztos nem. :N

However these budget boards still fall a bit short on features compared to the Z87 chipset based lineups from the respective manufacturers. While this is good for consumers, Intel may not seem too happy about it and as per the report by hardware.fr, the chip giant is soon releasing a new firmware update for their processors which would actively block the Non-Z OC feature from various manufacturers.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#363) ST05 válasza Sonja (#362) üzenetére


ST05
őstag

hogy lesz a gyakorlatban ez a firmware update?
kérjük töltse le a frissitést, hogy blokkolhassuk a lapja oc képességét?
- nekem nem tűnik túl hiteles hírnek :U

(#364) radi8tor válasza ST05 (#363) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bekopogtatnak mindenkihez és frissítik a BIOS-t. :D

⭐ Stella

(#365) bandi0000


bandi0000
nagyúr

amúgy nem vagyok teljesen biztos benne lehet rosszul emlékszek ne kövezzetek meg, szóval láttam valamit ogy a haswell X86 utasításkészletű vagy valami hasonló, ennek nem sok köze van ahhoz hogy támogatja se a 64 bites op rendszert ugye?

Xbox One: bandymnc

(#366) bandi0000 válasza bandi0000 (#365) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Én mondtam rosszul x86 os cpu magok valami ilyet irt a ph s teszt szoval 32 bites a proci nem is tàmogatja a 64 bites rendszert

Xbox One: bandymnc

(#367) ST05 válasza bandi0000 (#366) üzenetére


ST05
őstag

valamit keversz ,nincs ilyen 32 vagy 64 bit korlátozás,, :N

(#368) bandi0000 válasza ST05 (#367) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Valahogy gondoltam csak nem tudtam hova tenni ezt az x86 ot :D

Xbox One: bandymnc

(#369) Landon válasza bandi0000 (#368) üzenetére


Landon
őstag

Tudtommal az x86 jelöli a 32bites felépítést. Forrás. Kicsit pontatlan a megfogalmazásom de kb... :)

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#370) kekkec


kekkec
aktív tag

Sziasztok!

4570-öm kicsit melegnek tűnik üresjáratban és terhelve is, a kb. 25 °C (+/- 2 °C) fokos szobában, 3 db szabályozott házventivel (2 db 8 cm be, 1 db 12 cm ki fúj jelenleg maxon), gyári coolerrel.
Pár perc stressz:

Voltages
Stats

Szerintetek jogos, ha újrakenetem a szakival a gyári trutymákot?

Előre is köszönöm a tanácsokat! :R

(#371) ST05 válasza kekkec (#370) üzenetére


ST05
őstag

1,226V már ugy4,5ghz re elég nálam 4670k , ugye érted a célzást,
nekem van egy olyan mentésem hogy fix 1,005 V 39x szorzókkal
ugyhogy egy fix 1V ot állits be például annak a 3,6 nak
vagy ha offset akkor minimum 0,100V de akár többet 120-150mV el tudsz venni tőle (amig stabil)
minnél kisebb orajelen vagy, annál nagyobb offset (minusz) értéket tudsz elvenni tőle

ennek fényében én nem kennék semmit újra ( max a vajaskenyeret)
hogy kb 3 tizeddel több fesszel kapta a 3,6ghz
és még csak nem is throttlingolt :N

[ Szerkesztve ]

(#372) kekkec válasza ST05 (#371) üzenetére


kekkec
aktív tag

A célzást átadom a BIOS-omnak, mivel mindent auto-n hagyok (nem tuningolok). Azért a BIOS csak nem állít irreális fesz értékeket, vagy naiv vagyok, ha ezt elhiszem a gyártóknak?

Azért furcsállom, hogy jóval szobahő felett (jelzem kb. +10-15 °C-szal) van a proci IDLE, mert a régi 65 nm-es conroe-m (E6600) nem volt ilyen langyi (tudom ebben a tartományban félremérnek, más max érték, nade), 2000 rpm-n pörög a BIOS szerint a CPU venti + ugye a ház ventik (amit írtam). :U Annyira meg csak nem mér már félre a szenzor, a feszt meg ugye EIST visszaveszi, és anno ezt se használtam a lap miatt, mégis kevesebb volt az idle hő.

"ennek fényében én nem kennék semmit újra"
Szóval a fent leírtak/shotoltak sztenderd dolog? :U

"és még csak nem is throttlingolt "
100% load mellett a visszaugráló fesz az miért van, azzal a szorzót nem veszi vissza párhuzamban?

Szeretnék stabil hosszú életű rendszert, ezért érdeklődöm. A gyári tuningnál többre nincs szükségem, ezért nem is vettem a procimra egy fél méhtelepet, de vhogy ez se klappol.

MX2-vel mennyit változnának a hőmérsékletek?

[ Szerkesztve ]

(#373) ST05 válasza kekkec (#372) üzenetére


ST05
őstag

az látszódott volna aidában be pirosodik ha throttlingoltál volna,
szorzóbol sem vesz vissza, 100% bol lehet hogy azert veszeget el picit.
igen sztandard a dolog, 4 bika erős mag már kissebb mint egy gyerek kisújjkörme
lehetetlenség kidisszipálni normálisan,,, lásd új intel proci tabletekbe szánt
változata is 100foknál kezd visszavenni a teljesitményböl,
kevésbé van már jelentősége talán
3.9 en is meg lehet fektetni 90 fokra AVX2.0 utasitáskészlettel,mandel meg ilyenek xd
és 110W 4,5 felett is ott lehet tartani. mindez játékban 60 sem lesz :N
márpedig ezek igaz nagy teljesitmény a mai játékok miatt, mégsem munkára valók ugye
intel XTU-frissitésben már berakták a throttling "görbét" :K vajon miért..

ha fix vagy auton vagy, akkor az fpu tesztre további 1 tized V-al megtolja,
igen ne kérdezd miért, elég idiótán adagolnak autón a lapok,
extra 100 tuti üzemmódba nyomják ,holott sokkalta kevesebb elegendő lesz
ha sokat game-elsz fix jó lehet, de kis offset is tökéletes, gondolom nem
lebegőpontos számitást fog végezni szegény autón :U

[ Szerkesztve ]

(#374) ST05 válasza kekkec (#372) üzenetére


ST05
őstag

csak annyit csinálj Vcore offset -100 vagy 120mV ot végy el,
semmi más,meglátod mennyivel kíméletesebb,
de nézhetsz csak cpu tesztet is magába talán ugy jobban érzékeled,
hogy lasabban fokozatosabban melegszik be akkor kiszürheted ha valami nem okés
mondjuk pasztázásod,
meg az közelebb áll a valós játékbeli terheléshez sokkal

[ Szerkesztve ]

(#375) Landon válasza ST05 (#373) üzenetére


Landon
őstag

Hat nekem Crysis3 megtekeri rendesen a CPU-t. Jatek alatt eleri a 68C-t is es hallom is, hogy rendesen feltekernek a ventik, mindez legkondi mellett normalis szobahovel. Szoval azert ez nem teljesen igaz, hogy normal hasznalat mellett nem tud bemelegedni. :D Eddig semmi mas de Crysis3 nagyon igenybe veszi a fej magassagu vegetacio miatt.

Edit: Crysis3 pont annyira terhel mint AIDA64 amikor az osszes cpu/memory terheles ki van pipalva.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#376) ST05 válasza Landon (#375) üzenetére


ST05
őstag

na de nálad zármentes i7 ről beszélnük,
ott meg 3,6ghz i5 ről :U azért nagyon nem mindegy az se..
nem irtam ilyet, hogy normál használatba em melegszik be,
hanem azt irtam az a 3,6 os, kevesebb lesz játékba meleg, értlemesebb fesszel :R

[ Szerkesztve ]

(#377) Landon válasza ST05 (#376) üzenetére


Landon
őstag

Áhh tiszta hülye vagyok már elnézést... a meleg lol. Meg se néztem miről van szó. :( Pár napja olvasgatom a külföldi fórumokat és mindíg keresem az embereket 4770k-val összehasonlításképp és teljesen erre állt rá az agyam.

Még egyszer elnézést. :R

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#378) aleister


aleister
veterán

Azt meg tudjátok mondani, hogy a 4770K-kat általában meddig lehet húzni? Érdekelne az alapfeszes és a plusz feszültséges eredmény is.

Azért érdekelne, mert nem tudom, hogy érdemes-e felárat fizetnem egy simához képest.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#379) radi8tor válasza aleister (#378) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mire használnád a gépet?

⭐ Stella

(#380) Laci2277 válasza aleister (#378) üzenetére


Laci2277
senior tag

Ilyen tuningos, tesztelt példányt kitől lehet venni, ha nem titok? :))

(#381) radi8tor válasza Laci2277 (#380) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egy szóval nem írt tesztelt példányról (szerintem).
i7-4770 és i7-4770K között vacillál.

⭐ Stella

(#382) Landon válasza Laci2277 (#380) üzenetére


Landon
őstag

Szerintem ő a non-K és K közötti külömbségre gondol.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#383) Laci2277 válasza radi8tor (#381) üzenetére


Laci2277
senior tag

Közben leesett. :K :DD

(#384) aleister válasza radi8tor (#379) üzenetére


aleister
veterán

Nagyfelbontású (36MP) képfeldolgozás (Lightroom, PS). A többi alkalmazás ezekhez képest nem számottevő.

A jelenlegi konfigom is elég lenne ehhez, de olyan kedvező helyzet adódott, hogy jó áron el tudom adni, és pár ezer forint ráfizetéssel tudok váltani. Már csak a gari megújulás miatt is megérné.

Ellenben elég horror dolgokat olvastam itt hőfok terén. Nem tudom, hogy a jelenlegi Corsair H60 elviszi-e a procit, vagy visszarakjam a Mugen 2-öt. Ez utóbbit nem szívesen tenném, mert szerelhetetlenné zsúfolja a gép belsejét.

Ezért szeretném tudni, hogy mekkora potenciál van a K-ban. Meddig lehet őket általában húzni alapfesszel.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#385) radi8tor válasza aleister (#384) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Párom gépébe (szintén kép és videó szerkesztés) i7-4770-et vettem. Szerintem ilyen alkalmazásoknál a stabilitás fontos nem a tuningolás.
Mondjuk Haswell annyiból jobb Ivy-nél, hogy ott a K változatból pár funkciót kihagytak, ami munkára jól jönne. Itt ugyanazokat az utasításkészleteket támogatja non-K és K változat.

Most pl pont egy BluRay filmet encode-olok 58 FPS-el dolgozik a proci 65-70 fokon.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#386) aleister válasza radi8tor (#385) üzenetére


aleister
veterán

Egyetértek.
A mostani i7-860 is az alap 2.7-en megy, pedig viszi a 4GHz-t is. Ezért is írtam, hogy nincs szükségem többre. Ellenben úgy vagyok vele, hogy ki tudja, hogy mit hoz a jövő. A K-t tudom alapórajelen futtatni, de egy non-K-t nem tudok a későbbiekben meghúzni. Csak pár ezer forint a különbség...annyit tán megér a tudat, hogy van még némi teljesítmény a talonban, ha kell. :)

Egyébként a non-K-t is lehet húzni valamicskét, ugye? Csak épp abban van szorzózár.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#387) radi8tor válasza aleister (#386) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egyes lapokban lehet hajtani a non-K-t Turbo órajelen (39x). De cikkeznek róla, hogy Intel szigorítani akar ezen a dolgon.

1 órányi terhelés után picit feljebb kúsztak a hőmérsékletek, de még mindig vállalható (mini-ITX házban, mini-ITX alaplappal):

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#388) aleister válasza radi8tor (#387) üzenetére


aleister
veterán

Vészesnek nem vészes, de nem is kevés. :)

Esetleg az eredeti kérdésre tudsz válaszolni? :)
Konkrétan, hogy nagy átlagban meddig húzható a 4770K alapfeszen és némi vcore-t ráadva?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#389) kekkec válasza ST05 (#373) üzenetére


kekkec
aktív tag

Nem játszok. :N
Munkára kell.

Értem én hogy sűrűn vannak a magok, de nyugalmi állapotban nem kéne közelebb lennie a környezet hőjéhez?

A többi Haswell is 800 MHz-en és 0.7 V körül van idle EIST-tel?
Ha igen, tudnátok idle hőmérsékleti adatokat mondani, illetve hogy milyen hűtés mellett produkálja.

(#390) radi8tor válasza aleister (#388) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem tudok válaszolni, mert nincs 4770K tapasztalatom, ismeretlenben pedig nem szívesen nyilatkoznék.

⭐ Stella

(#391) ST05 válasza kekkec (#389) üzenetére


ST05
őstag

30-40 fok az idle, hütötöl függetlenül
és igen 800mhz en 0,6-0,7V
de igen közelebb kellene legyél ugy testhömérséklet körül a magok idle, de soxor alatta 30fok körül
mert itt már hüvösen pontatlanabb is ugyebár
ha ennél sokkal több,ott pasztázás gond vagy nem vágom :F

(#392) kekkec válasza ST05 (#391) üzenetére


kekkec
aktív tag

Q-Fan tiltva (azzal 800-1000 rpm körül pörgött cpu cooler), most 2K ahogy írtam és a ház ventik maxon, így a 24 °C fokos szobában ezt méri: kép

A grafon is látszott, hogy hirtelen ugrott a hő, szvsz nem kóser így :U .

(#393) ST05 válasza kekkec (#392) üzenetére


ST05
őstag

de ez ilyen már ivy is hamar pattant fel! kóser ez ,idle is ok.
keress neki- egy ideális tartományt ahol érezhetően kevésbé fog hirtelen ugrani
az épp a túl so kfesz miatt van.
offsettel 0.050 ha stabil akkor 60mV- ot és haladsz tovább, demint már
irtam minimum 100-120mV elvételével még mindig stabil leszel :K

(#394) kekkec válasza ST05 (#393) üzenetére


kekkec
aktív tag

Akkor ezentúl egy porszívót kell hallgatnom, ha nem szeretném babrálni a feszültségeket? Mert nem szeretném se up-, se downgradelni a vasat, ha ez eddig nem volt egyértelmű!

Vagy választható még a csendes gép 45 fokos idle procival?

(#395) aleister válasza radi8tor (#390) üzenetére


aleister
veterán

Esetleg a többiek tudnak rá válaszolni.

Neked köszi az eddigieket! :R

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#396) JanR


JanR
addikt

Valaki futott már össze olyannal, hogy a CPU miatt 1-2 program rakoncátlankodik (például: 4770K és a Total Media Theatre 5 esete)?

Maximus VI Hero tulajoknak: Érdemes feltenni a legfrissebb BIOS-t!

[ Szerkesztve ]

(#397) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Na valaki el tudná mondani hogy tuningnál mit kell állítani, és mire kell figyelni? Amúgy 4670K

Xbox One: bandymnc

(#398) aleister válasza bandi0000 (#397) üzenetére


aleister
veterán

Szorzózár nélküli procinál túl sok mindent nem kell állítani (ha nem nyúlsz a frekihez). Feltolod a szorzót, és kész. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#399) bandi0000 válasza aleister (#398) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Akkor asszem az a CPU Rotation ugye?

Ezt babráltam de túl sok esélyem nem volt szar lappal meg szar procival csak megörültem hogy azért legalább a lap szeretné hogy húzzam :D

Xbox One: bandymnc

(#400) radi8tor válasza bandi0000 (#399) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szorzó=multiplier

Tuning kezdőknek, szájbarágósan topic.

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.