Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#9451) mz68


mz68
csendes tag

Sziasztok én is az új skint próbálgatom az új utility-vel.
A sleep értéket akármekkorára veszem mindig kalibrálni kell, ha a régi utility-t visszateszem azzal működik. Valakinek esetleg van rá ötlete?

(#9452) senki66 válasza kisspista (#9448) üzenetére


senki66
senior tag

(#9446) kishoris: be kell írnod a a UTILITY mappában lévő, version.ini fájlba a megfelelő verziószámot, s utána jó lesz a funkció:...

Sajnos ez sem segített, azért köszi,
senki66

(#9453) axelbox


axelbox
tag

Szia.Lenne egy kérdésem.Feltettem a legújabb skint amit csináltál és teljesen jól is működik,de az épületek belilultak valamiért.Autochanger sémával használom mint eddig is,de nem tapasztaltam még ilyen problémát.Van ötleted mi okozhatja ezt?Készítettem egy screent is róla.A nappali és éjszakai sémánál is ugyanez a jelenség..... :F

[ Szerkesztve ]

(#9454) axelbox válasza axelbox (#9453) üzenetére


axelbox
tag

rosszul írtam,csak a nappali skinnél van ez a probléma.

(#9455) Szanyo74 válasza axelbox (#9454) üzenetére


Szanyo74
tag

Én nem tapasztaltam ilyet. Csinálj egy új témaváltást.

http://primosite.co.cc

(#9456) kishoris válasza kisspista (#9448) üzenetére


kishoris
tag

Verziószám rendben volt azt is megnéztem már, ennek ellenére nem tudom működésre bírni.

(#9457) verlajos


verlajos
csendes tag

Helló Mindenki!

Szanyo74, köszönöm a munkádat, nagy elégedettséggel használom a skinjeidet. Én lelkes kibic ként mindig olvasgatom a remek hozzászólásaitokat és elmondhatom, hogy mindenféle igényt kielégítő megoldások megtalálhatóak. Mindenkinek nagyon hálás vagyok a kitartó munkáért, gondolom, hogy rajtam kívül még nagyon sok "csak olvasgató" fórumozónak segítetek a beszélgetéseitekkel. :R

Időnként találkozok egy-egy problémával, ami nem kerül szóba.
Itt van egy például: A ZoZo v1.2.7 skint használom (480×272 felbontásban). Olyat tapasztaltam, hogy éjszakai nézetben a képernyővédő üzemmód csak egy sötét képernyő. A funkciók rendesen működnek, mert emlékezetből tudom, hogy hova nyomjak némításhoz, vagy a térképbe való átlépéshez, de a kijelzőn az égvilágon semmi nem látszik.
Tudtok esetleg valami megoldást?

Köszi

LVer

(#9458) kishoris válasza verlajos (#9457) üzenetére


kishoris
tag

Szia!
Másik fórumon nem Te írtál véletlenül arról, hogy témacserélő problémával küzdesz? Ha igen akkor nálad megoldódott?

Esetleg tudna nekem küldeni valaki privátban egy system.ini-t, belekukkantanék, hogy milyen bejegyzéseket készít a témacserélő alkalmazás. Nem biztos, hogy előbbre jutok vele, de hátha mégis.

(#9459) Szanyo74 válasza verlajos (#9457) üzenetére


Szanyo74
tag

A képernyővédőn van éjszakai szűrő. Ennek a beállítását nézted?

http://primosite.co.cc

(#9460) verlajos válasza kishoris (#9458) üzenetére


verlajos
csendes tag

Szia Kishoris!

Másik fórumon, "ahol törvény követő ember nem regisztrál" az alábbit kérdeztem:

"Köszönöm az eddigi segítséget, a térképcserélő életre kelt.
A témacserélővel viszont nem boldogulok.
Úgy gondolom, hogy mindent a leírás szerint csinálok, de az után, hogy kipipálom a "Témacserélő beállítások" és a "Napló fájl létrehozása" pontokat és rákattintok a "Téma kiválasztása" gombra a navi kéri, hogy indítsam újra és ki is lép rendesen, de újra indulás helyett az alábbi üzenetet kapom:

Hiba
Choixscheme.exe
MissingMethodException
Ehhez az alkalmazáshoz a Microsoft
.net Compact Framework

keretrendszernek a készüléken
telepítettnél újabb verziója szükséges.
Kilépés(b)

Innen nem tudok tovább lépni. Ha valakinek ötlete van nagyon megköszönném."

Arra jutottam, hogy a fenti MIcrosoft alkalazás verziója miatt nálam nem fog működni a témacserélő, ezért letettem róla.

LVer

(#9461) TRob1 válasza verlajos (#9460) üzenetére


TRob1
veterán

Nálam ugyanez a szitu, de én beletörődtem, hogy kevés a navim hozzá (gondolom itt nem olyan egyszerű keretrendszert frissíteni, mint pc-n) :(

¤ R'n'R ¤

(#9462) kishoris válasza TRob1 (#9461) üzenetére


kishoris
tag

Régebbi típusokon működik az újakon meg nem? Mindegy is, már én is kezdem feladni a dolgot.
Köszönöm a válaszokat!

(#9463) stancy válasza papsoka (#9449) üzenetére


stancy
tag

Már az alap programban is benne van ez a köztes pontos dolog. Neked kell beállitani, hogy mit mutasson a készüléked:

ha ez kevés, vagy egyszerre akarod látni a végcélt és a köztes pont adatait, akkor meg skint kell használj, pl a dimka (tomsoft skineket) ott egyszerre látható, az összes adat, érkezési idő, távolság stb.

(#9464) verlajos válasza kishoris (#9462) üzenetére


verlajos
csendes tag

Én nem a gyártás idejét nézném. Nekem pl. egy no name sárga vasam van. Talán olcsó a hús... :F

LVer

(#9465) gpsr válasza gipsztigris (#9422) üzenetére


gpsr
csendes tag

Ez nagyon jól működik! :C :K :DD
Köszönjük!

(#9466) verlajos válasza Szanyo74 (#9459) üzenetére


verlajos
csendes tag

Kössz a tippet!

Közben felraktam az 1.2.8- as remekművedet és ezzel működik a szimulációban. Ha élesben is rendben lesz, nem foglalkozom a múlttal.

Köszi :C

LVer

(#9467) gpsr


gpsr
csendes tag

Zozo!
Már mások is felvetették amivel most én is szembesültem.
A skinedben megoldható a TMC, Bluetooth, Zenelejatszó választásánál a kikapcsolás lehetősége?
Előre is köszönet!
De persze az eddigi munkádért mindenképpen! :C

(#9468) verlajos


verlajos
csendes tag

Minden tiszteletem a készítőé és nagy megelégedéssel használom már a legújabb skint is (v1.2.8 (480x272), de valaki elmagyarázná nekem, mi értelme a branding cserélőnek? A térképcserélőt még értem...

Köszönöm

LVer

(#9469) hojos válasza verlajos (#9468) üzenetére


hojos
aktív tag

Három különböző branding van benne. Az NNG-vel az un. lufikat kapod a poiknál.
A másik kettőnél nem lufikat hanem színes ikonokat fogsz látni. A két brandingban eltérőek az ikonok ezért próbáld ki és azt álltsd be amelyik Neked tetszik.

(#9470) papsoka válasza stancy (#9463) üzenetére


papsoka
aktív tag

A régebbi Gurjonokban valahova kattintottam és akkor a köztespont hátralévő idő, távolság stb.-re váltott a jobb alsó három kijelző. Még egy bökés és visszaállt az uticél értéke. Primo 1.1 Plajos féle skinben a képernyő tetején lévő talán követkető utca vagy valami más feliratra kell kattintani! Dimkában az alsó adatsorra!
Szerintem ez lényeges mert sok köztesponttal közlekedem és néha tudnom kell kb. mikor érkezem adott helyre. Fontosabbnak tarton mint a külömböző cserebelélő dolgokat, meg azt hogy bemondja hogy most lépj a kuplungra mert sebességet kell váltanod, vagy balkanyarnál balra forditsd a kormányt!
Sajnos a Primo 1.2 skingyártás elment az értelmetlen, hasznavehetetlen, szükségtelen dolgok beépítése felé. Biztos erre van igény és én vagyok a maradi! Ezért maradok a Primo 1.1 Plajos féle skinnél kicsit saját számízére alakítva!

(#9471) LICI


LICI
csendes tag

Sziasztok tudna nekem valaki segiteni ? van egy Goclever 5066 FMBT pna es szeretnem feltenni az igo primo1.2 felmasoltam az sd kartyara de a navigatio inditasakor"ERROR #2 call\SDMMC\Primo\Primo.exe hibauzenetet irki ha tudtok segiteni elore is koszi

(#9472) gipsztigris válasza LICI (#9471) üzenetére


gipsztigris
addikt

A mappa neve Primo, és az exe neve pedig Primo.exe?....mert a hibaüzenet szerint a kártyán keres egy Primo/Primo.exe struktúrát akarna indítani a készülék.

Ha nem ezek az elnevezések vannak, akkor változtasd meg és indulni fog.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#9473) inox


inox
csendes tag

Sziasztok,

Tudnátok segíteni a témacserélő elindításában?
A Primo verzió 2011.febr. 9. Ezzel a leírás szerint mennie kellene.
A utility,themechanger és a gfxct mappák a primo gyökérben. (utility 1.2 és themechanger 1.2). Content\scheme mappában az autochanger és az autochanger-night fájlok.
A témacserélőben a témacserélő beállítások és a napló fájl létrehozása kipipálva. Téma kiválasztására nyomva újraindítás után a fájl manager fa nem töltődik be, hanem simán újraindul a primo és kész.
Szerintetek mi lehet a probléma?

üdv

(#9474) tmarci03


tmarci03
csendes tag

Vki használ kerékpáros üzemmódot? Ez mit vesz figyelembe, kerékpárutakat? Terveztettem egy utat vele Pestről a szlovén határhoz, erre megkerülte fél Mo-t... miközben magam simán találtam kis falukon átvezető utakat, sőt még a 7-es főút egyes szakaszain sincs kerékpárt tiltó tábla..

Másik, hogy hiába bökök rá a térképcserélőn a cserére, nekem újraindulás után ugyan azzal folytatja, így képtelen vagyok váltani.

(#9475) snowdog válasza tmarci03 (#9474) üzenetére


snowdog
veterán

Még nem próbáltam, ezért csak tippelni tudom. Úgy képzelem el, olyan útvonalon tervez, ahol nem tíltott a kerékpáros közlekedés. Az hogy ez mennyire hatásos, azt nyilván a térképállomány dönti el. Autós útvonaltervezésnél is akart olyan úton bevinni, ahol csak gyalogos fért el. :)

(#9476) tmarci03


tmarci03
csendes tag

Vhogy be lehet tölteni a primoba egy általam megtervezett útvonalat pl googlemaps-ből? vagy hogy tudom egyszerűen felül írni az általa tervezett (de nem megfelelő útvonalat)?
Azért szeretném előre betáplálni, mert ismeretlen helyre megyek, de térképen már tudom merre kéne mennem (csak a navi nem arra mutatja). Hosszabb útról van szó, amit kerékpárral tennék meg, ezért is variálnám. Előre is köszönöm!

(#9477) SimonYana válasza tmarci03 (#9476) üzenetére


SimonYana
addikt

Minek neked a GPS , ha tudod merre akarsz menni és az nem is egyezik a GPS álltal ajánlottal!
Menj amerre akarsz és a ha eltévedsz , bekapcsolod!
:)) :)) :))

® SimonYana ®

(#9478) tmarci03 válasza SimonYana (#9477) üzenetére


tmarci03
csendes tag

Úgy látom nem érted.. térképen össze tudom állítani, hogy merre kéne mennem, de ez 270km és még nem jártam arra. nem tudom megjegyezni. ezért jó lenne, ha mondaná és mutatná élőben hol merre kanyarodjak.. ha eltévedek, az már késő, sőt honnan tudjam egyáltalán hogy eltévedtem, hiszen nem is tudom merre, melyik úton kell menni (ha nem táplálom bele).

(#9479) SimonYana válasza tmarci03 (#9478) üzenetére


SimonYana
addikt

270 Km ?
Hát ha 2-3 nap múlva sem értél még oda , akkor lehet eltévedtél!
De se baj!
A föld gömbölyű!
Ja és minden út Rómába vezet! :))
Szerintem térkép alapján helységtől helységre próbáld meg , majd mikor készen van akkor szerintem el lehet menteni!
Hozzá teszem sosem csináltam ilyen még kocsival sem , nem hogy bringával! :(
20 éve letekertem a napi 60Km-es edzéseimet , de akkor nem volt még GPS!
Sőtt! Mobil sem!

® SimonYana ®

(#9480) snowdog válasza tmarci03 (#9476) üzenetére


snowdog
veterán

1. lépés: add meg a kezdőpontot és a célállomást, ekkor megtervez egy útvonalat.
2. lépés: a megtervezett útvonalba szúrjál be köztes pontokat oda, amerre menni akarsz.

Addig ismételd a 2. pontot, amíg a kívánt eredményt kapod. Én is így szoktam útvonalat tervezni! :)

SimonYana

Nagy butaságot írtál. Attól hogy tudom hova akarok menni, még bizonyos helyeken tudhatok jobb útvonalat, mint amit a program tervez. Mondok neked egy példát. A külvásodban lakom közel az ötös autópályához. Mikor pl. Ausztriába utazom, akkor a program mindig be akar vinni a belvárosba, holott nekem sokkal jobban megfelel az 5-ös, 0-ás, 1-es útvonal. Ezért mindig beszúrok egy 0-ás köztes pontot. Így aztán a program kénytelen arra tervezni. Ennek fényében kicsit gondold át újra amit írtál. :D

[ Szerkesztve ]

(#9481) sgabor68


sgabor68
csendes tag

Sziasztok!
Kicsit tanácstalan vagyok, hogy a fda, fpa, ftr, poi, tmc, filéket külön könyvtárba kell, vagy a map könyvtárba másoljam az összeset?

(#9482) LuiT válasza sgabor68 (#9481) üzenetére


LuiT
tag

Mit hová és mi mi: (mappa\fájl)

content\
map\*.hnr : Előfeldolgozott úthálózat
map\*.fda : Figyelmeztető jelzések
map\*.ftr : Kamionos információk
map\*.fpa : Pontszerű címek
map\*.fbl : Térképek
histspeed\*.hsp : Intelligens útvonaladatok
phoneme\*.ph : Fonémák
tmc\*.tmc : TMC
speedcam\*spdb ;*.txt : Sebességmérő kamerák
building\*.3dl : 3D látványosságok
building\*.3dc : 3D épületek
dem\*.dem : Domborzat
poi\*.poi

[ Szerkesztve ]

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#9483) bygdady01


bygdady01
csendes tag

Sziasztok!

az új skin-ben van a branding cserélő. Próbáltam cserélni stancy-ra de ugyan úgy a lufis ikonok jönnek elő, viszont a " Jelenlegi Branding" nál Stancy van írva.

Mi lehet a bibi??

(#9484) SimonYana válasza snowdog (#9480) üzenetére


SimonYana
addikt

Jó! Majd töröm a fejem! :DD :DD :DD

® SimonYana ®

(#9485) stancy válasza bygdady01 (#9483) üzenetére


stancy
tag

Lehet hogy szabadságra mentem? :DD

(#9486) LuiT


LuiT
tag

Valaki tudja hogy a Várjon a kilépés folyamatban... feliratot hol lehet beállítani, hogy hova kerüljön?

[ Szerkesztve ]

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#9487) LICI


LICI
csendes tag

koszi a valaszt gipsztigris megprobalom hatha sikerul :R

(#9488) Szanyo74 válasza bygdady01 (#9483) üzenetére


Szanyo74
tag

Már kész a javítása! Hamarosan.

http://primosite.co.cc

(#9489) M1Bali


M1Bali
tag

Sziasztok!

ZoZo v1.2.8 silver skint próbálgatom. Sajnos a térképcserélőm nem működik.
Pedig feltettem az új utility-t, Másnál ez működik, vagy csak nálam van a hiba?

(#9490) kisspista válasza M1Bali (#9489) üzenetére


kisspista
senior tag

Nem elég "csak" feltenni a utility mappát, a utility.ini fájlt megfelelően konfigurálni is kell (elérési útvonalak helyessége... stb.)

(#9491) Szanyo74 válasza kisspista (#9490) üzenetére


Szanyo74
tag

Így van! Azért is írtam a leírásban mik kellenek az új skinhez. Nem kell az egész utility tartalmát bemásolni. :)
(persze aki az eddigi skinemet használta arra vonatkozik)

[ Szerkesztve ]

http://primosite.co.cc

(#9492) sgabor68 válasza bygdady01 (#9483) üzenetére


sgabor68
csendes tag

Kösz a hozzászólást, de ebből még nem tudom, hogy a map könyvtárba kell ezeket másolni, vagy külön könyvtárat hozzak létre nekik és abba?

(#9493) snowdog válasza sgabor68 (#9492) üzenetére


snowdog
veterán

Rossz hozzászólásra válaszoltál (erre kellet volna: #9482). Szerintem pontosan leírták mit hova kell másolni.

Pl.:
content\
map\*.hnr : Előfeldolgozott úthálózat

Ez azt jelenti, minden alkönyvtár a "content" könyvtárban található, mint a fenti példában a "map" alkönyvtár. Vagyis a hnr kiterjesztésű fájlokat a content\map\ útvonalon kell tárolni. És a többit is így tovább!

Talán így egyértelműbb lesz:

\content\map\*.hnr : Előfeldolgozott úthálózat
\content\map\*.fda : Figyelmeztető jelzések
\content\map\*.ftr : Kamionos információk
\content\map\*.fpa : Pontszerű címek
\content\map\*.fbl : Térképek
\content\histspeed\*.hsp : Intelligens útvonaladatok
\content\phoneme\*.ph : Fonémák
\content\tmc\*.tmc : TMC
\content\speedcam\*spdb ;*.txt : Sebességmérő kamerák
\content\building\*.3dl : 3D látványosságok
\content\building\*.3dc : 3D épületek
\content\dem\*.dem : Domborzat
\content\poi\*.poi

Gondolom azt tudod, hogy a content mappa hol van?

[ Szerkesztve ]

(#9494) M1Bali válasza kisspista (#9490) üzenetére


M1Bali
tag

Természetesen átírtam minden elérési utat, és mégsem, azaz most már megy.
Egy szóköz benne maradt. :) Köszi

[ Szerkesztve ]

(#9495) zoli669


zoli669
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a TM-s és a TA-s térképeket egy közös MAP-mapába másolom azok bezavarhatnak-e, persze csak országonként egyet, mert ugye TM-s térképből nincs minden országhoz!

Előre is köszi a segítséget!

(#9496) kishoris válasza zoli669 (#9495) üzenetére


kishoris
tag

Nem zavarnak be egymásnak, mehet simán a dolog.

(#9497) zoli669 válasza kishoris (#9496) üzenetére


zoli669
tag

Köszönöm!

(#9498) vavakika


vavakika
csendes tag

Üdv ZoZo

A hibátlan, pontos működés reményében írok.
ZoZo v1.2.8as skin 480×272 felbontásnál még mindig tapasztalható, az autópálya lehajtónál a kereszteződés nézetnél a mini, és a mikró képek elcsúszása. De, ha azt is meg lehetne oldani, hogy a kép megjelenésekor ne takarja ki a képet, a jobb alsó hármas infó, akkor hálásan megköszönném. :R

(#9499) zoli669


zoli669
tag

Sziasztok

A térképcserélő működéséhez szükség van egy külön memória kártyára vagy lehet a belső memóriába az összes térkép?

Köszi

(#9500) sgabor68 válasza M1Bali (#9494) üzenetére


sgabor68
csendes tag

Köszönöm a segítséget! Tehát bele kell másolni.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.