Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#16351) nrbii


nrbii
tag

Sziasztok!

A kml formátumú saját POI-król lenne egy kérdésem. IGO Primo-ról van szó.

Letöltöttem elég sok kml formátumú POI-t (POIplaza), amit ha beteszek a content/userdata/poi mappába, akkor megjeleníti ugyan, de ömlesztve. Ahogy elnézem, a kml formátumnál egy szint mélységig támogatott a mappázás, így minden kml-en belül még lehetnek ugyan mappák, de azokba belemenve már biztosan POI-k lesznek.

Az lenne a kérdésem, hogy lehetne a kml-eket szépen mappákba rendezni? Ha a poi mappán belül mappákba rendezve teszem a kml-eket, nem látja.

Úgy tudom megoldani, hogy upoi formátumban teszem be, de ez nem volt jó ötlet, 50 ezer POI-nál fél percekre befagy az egész Primo, kicsit megizzasztja a 10 MB-os upoi fájl. :DDD Ha sok kicsi kml-ben van ugyanez, semmi lassulás, egész gyors, csak így meg ömlesztve van a sok kml, ami nem jó.

Van megoldás a mappákba rendezéshez?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#16352) nrbii válasza nrbii (#16351) üzenetére


nrbii
tag

Tárgytalan. Csak a görög UPOI Editor hülyesége, hogy hibásan exportál kml-be, egyébként lehetséges több almappán át POI-kat beletenni. Jobb megoldás híján kézzel belenyúlok a kml-be, és úgy működik. Valamiért az UPOI Editor által előállított kml-ekben egyből le van zárva a Folder tag, hiába lenne altartalma.

(#16353) snowdog válasza nrbii (#16352) üzenetére


snowdog
veterán

Régebben én is foglalkoztam a témával, de ma már nem használom a Primot. Ha érdekel a téma, tudok feltenni egy minta kml-t, hogy meddig jutottam vele.

(#16354) C_hris


C_hris
tag

Sziasztok,

Igo Primo 9.6.29-ben hogyan lehet manuálisan kezdőpontot megadni, fél órája ezt keresem és nem találom, lehet hogy ilyet nem is tud?

[ Szerkesztve ]

(#16355) nrbii válasza C_hris (#16354) üzenetére


nrbii
tag

Csinálj egy tetszőleges útvonalat valahová, majd ha megtervezte, menj az útvonal szerkesztésére, és ott a kezdőpontnál lesz egy kis ikon jobb oldalt, arra rámész, és ott lehet fix kezdőpontot beállítani. (És majd ugyanitt lehet az ikonnal visszatenni arra, hogy a GPS pozíció alapján tervezzen, mert ezzel kiiktatja.)

snowdog:
Nagyon szépen köszönöm, de most már működik minden szépen, úgyhogy egyelőre megoldódott a probléma, valószínűleg most már nem fogok újabb kérdésbe ütközni, átlátom úgy ahogy.[
Azt a pár </Folder> tag-et kellett csak eltolni pár sorral, és máris szépen hierarchikusan megjelenik az eredeti mappaszerkezet. Azt hittem, nagyobb munka lesz, de hamar kész lettem vele. :C

[ Szerkesztve ]

(#16356) snowdog válasza nrbii (#16355) üzenetére


snowdog
veterán

Szerintem nem kell útvonalat terveztetni, csak törölni kell a GPS pozíciót ahogy leírtad.

(#16357) C_hris válasza nrbii (#16355) üzenetére


C_hris
tag

Köszönöm! Sikerült!

(#16358) hossszú


hossszú
őstag

A sys.txt-ben mit kellene módosítanom, hogy az úti cél végén ne akarjon ki kapcsolni?
A shutdown_time 0-ra van állítva de mégis 10 másodpercről kezd visszaszámolni.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#16359) taurus1989


taurus1989
csendes tag

Sziasztok! :)

Lenovo A 820-as készülékemre telepítettem az iGo teljes európa navit (primo v9.6.29.29.341779 tört)
A telóm felbontása elvileg 540 x 960 pixel. Miután erre módosítottam a sys.txt-ben és elindítom a következő üzenet fogad:

,,User interface resolution [540x922] is not supported or compatible skin can not be found. Exitin application"
Próbáltam rá azt, mivel olvastam hogy működhet. Minden hova a sys.txtben a 540x922-esre cseréltem le a számokat, de sajnos ugyanez. :(

Tud rá valamelyikőtök gyógyírt? :) Köszönöm

(#16360) ezozo válasza huncutka1029 (#16350) üzenetére


ezozo
tag

Köszönöm így már jó :R

LG 50UK6950PLB-POCO X3 Pro 8/256-Ps4 Pro-Ender3 v2

(#16361) huncutka1029 válasza taurus1989 (#16359) üzenetére


huncutka1029
addikt

vegyél olyan eszközt, amin legálisan futtatható a fent említett navigációs szoftver.

Amit te írtál, az teljesen ellenkezik a fórum szabályzattal, nem tudunk segíteni

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#16362) taurus1989 válasza huncutka1029 (#16361) üzenetére


taurus1989
csendes tag

Bocsiiiiiiiiiiiiiiiiii, bocsi!! :)

[ Szerkesztve ]

(#16363) bl4ze válasza taurus1989 (#16359) üzenetére


bl4ze
veterán

.:. bl4ze .:.

(#16364) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok. A nagybátyám ma odaadta a Mio P350 pda-ját azzal a céllal, hogy derítsem ki, hogy lehetne rajta térképet frissíteni. A gépben egy 2006os My Way kártya van, természetesen eredeti, ezzel vette a készüléket jópár évvel ezelőtt. Idő közben frissítve lett My Way 2006 Plus-ra.
A kérdésem. Jár ehhez a verzióhoz még ingyenes térkép frissítés? Ha igen, hol, honnét tudnám letölteni azt?
Ha nincs már ingyenes térkép frissítés ehhez, akkor mi az az iGo verzió, amit ha megveszek, biztosan fog futni ezen a készüléken? Vagy lehet csak újabb térképeket is venni hozzá?
Warez nem érdekel, csak jogtiszta forrás.

(#16365) gipsztigris válasza rover45 (#16364) üzenetére


gipsztigris
addikt

Elvileg néhány helyen még árusítják az iGO8 PDA-ra írt verzióját SD kártyán. Ha olyanhoz hozzá tudsz jutni, akkor arra tudsz vásárolni térkép tartalmat a naviextras.com-on. Ha találsz ilyet használtban, azt is nyugodtan megveheted mert fogsz tudni vásárolni hozzá friss térképet.

Így néz ki a PDA-s igo8:

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#16366) rover45 válasza gipsztigris (#16365) üzenetére


rover45
senior tag

Nagyon köszönöm!

(#16367) snowdog válasza rover45 (#16366) üzenetére


snowdog
veterán

Nagyon nézd meg mikor megveszed, mert üzletben már nem nagyon lehet kapni. Rákerestem, és mindenhol azt írták, nincs készleten. Ha kéz alatt veszed nagy lesz rá az esély, hogy nem legális (még ha azt is mondják), és akkor nem fogod tudni frissíteni (hivatalosan). Ha meg nem legálisat veszel, akkor pont ott leszel mint most.

Az talán biztosíték lehet a legális verzióra, ha minden pont úgy néz ki, mint az alábbi képen. Tehát doboz, leírás, SD kártya és SD kártya adapter. Ha csak egy címkézett SD-t akarnak eladni, az már nem biztos hogy eredeti lesz. Persze azért kizárni azt sem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#16368) gipsztigris válasza snowdog (#16367) üzenetére


gipsztigris
addikt

Azért nem olyan nehéz megállapítani. :) Beteszi egy kártyaolvasóba és a naviextrasra feljelentkezik vele. Ha felismeri, akkor nyert ügye van.....mondjuk, célszerű vétel előtt letesztelni.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#16369) OldMike válasza snowdog (#16337) üzenetére


OldMike
őstag

Szia!
Most néztem meg a linkelt oldalt. Az ott szereplő térségekre már van 2014-1 Edition, de jelenleg nincs teljes EU, és pont a magyarországi térségre (tőlünk északra és délre) nincs még ajánlat.
Egyébként azt írják, hogy a térképek a 2013. második negyedévi állapotot tartalmazzák (ez egy kissé szabad fordítás, de talán jól értelmeztem). Szerintem az inkriminált M0 szakasz szempontjából kétesélyes, mivel a harmadik negyedév elején helyezték forgalomba. Reméljük, hogy inkább előre dolgoztak.

42LM660S

(#16370) Misi61


Misi61
tag

Sziasztok.Abban szeretnék segítséget kérni hogy a primo első indításakor mindent beállítok,de ha kilépek újra indítom akkor kezdhetem előröl mert nem jegyzi meg.Mi lehet a gond?(android)

(#16371) snowdog válasza OldMike (#16369) üzenetére


snowdog
veterán

Szia! Már van teljes EU is! :)

New GPS Map 2014-1 Edition [link]

És itt a magyar rész. [link]

A Map data collected by HERE at the Q2/13 meg ne zavarjon meg, mert kocsikhoz többnyire évente egyszer frissítenek, a Q2 már igen jó hír!

Napokon belül - lehet hogy már holnap - megtudom mondani mi a helyzet az M0-ás szakasszal. :D

[ Szerkesztve ]

(#16372) OldMike válasza snowdog (#16371) üzenetére


OldMike
őstag

Szia, köszönöm. Akkor közben frissített az oldal. Reméljük a legjobbakat. Azért az érdekes, hogy az autóba való térképcsomag ára a kétszerese a mezei naviba való csomag árának. Igaz, hogy talán frissebb, vagy egyéb dolgok is járnak vele.

42LM660S

(#16373) t72killer válasza snowdog (#16371) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A 2013.09-es TopMap térkép tudja...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16374) snowdog válasza t72killer (#16373) üzenetére


snowdog
veterán

Ez igaz, csak hogy mi a HERE (Navteq) térképről beszélünk. :)

Nekem csak ez használható a beépített navimon.

OldMike

Nem frissebb, és semmi más nem jár hozzá. Csak ki vagy nekik szolgáltatva. Vagy kell ennyiért, vagy nincs friss térkép. Ez a választék. Legalább is elvileg. ;)

[ Szerkesztve ]

(#16375) kiss8671


kiss8671
tag

Sziasztok igo primo v9.6.29.390522 -ra keresnék jó kis magyar hangokat illetve speedcam jelzőket satöbbiket ilyeneket hol találok?

Üdv Balázs!

(#16376) snowdog válasza kiss8671 (#16375) üzenetére


snowdog
veterán

A hangok jogvédett állományok, tehát ez itt tiltott téma. Bár ezen a linken a nyelvi fájlokról volt szó, de láthatod hogy a hangok is a jogvédettek közé tartoznak. [link]

Sebességmérő adatokat találsz a Poiplaza-n a traffipax menü alatt. Aztán hogy az mennyire lesz használható, azt nem tudom. [link]

[ Szerkesztve ]

(#16377) gyvince


gyvince
senior tag

sziasztok! nem találtam sehol sem leírást hogy hogyan kell egy Navon N480-ra friss programot rakni és térképet

a program a Igo Primo 2.4.0 v9.6.13.263722 térkép meg Top Map rá másoltam kijelző felbontás beállítottam de nem indul rá megyek a navigációra nem csinált semmit elérési utat nem találtam benne mint egy Wayteqben...hol találom az elérési utat vagy ilyesmit?

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#16378) OldMike válasza snowdog (#16374) üzenetére


OldMike
őstag

Akkor ez is a tipikus lehúzósdi esete. Egyébként azt lehet tudni, hogy a szoftver egyedi, vagy valamelyik ismertebb rendszer? Tud magyarul?
Néhány éve autóvásárlás előtt én is néztem olyat, amiben beépített navi lett volna. +250 eFt lett volna, és magyar nyelv nélkül. Azóta lehet, hogy barátibb árak vannak.

42LM660S

(#16379) snowdog válasza OldMike (#16378) üzenetére


snowdog
veterán

Ahogy mondani tetszik, tipikus lehúzás. :)

Kinézetre nagyon hasonlít az iGO-ra, szerintem az NNG készítette a programot. Viszont sokkal kevesebb szolgáltatása van, mint amit mi megszoktunk mondjuk a Primo-tól. Ettől függetlenül jól használható. Pontos, nem veszti el a jelet, alagútban is tovább számol.

Ettől függetlenül nagyot lépett előre a beépített navigáció. Korábban csak horror áron lehetett extraként megvenni, nem is a csúcsmodelleket, ma meg akár szériaként is adják a 7 colos érintőképernyős csúcsverziót.

- Konkrétan a C4 Picasso-nál az alapverzióban nincs navi, és nem is rendelhető hozzá.
- A következő verzióban nincs gyárilag, de 240 ezerért rendelhető, és ez egy komplett egység, nem csak navigáció (eMyway navigációs rendszer második USB csatlakozóval és 8 GB-os merevlemezzel - Jukebox funkció). Tehát 3 tuneres digitális rádió, zenelejátszó, GPS vevő, TMC vevő, és navigációs program 8 GB-os HDD-n, BT egység, telefon kihangosító, iPhone csatlakozó, audió bemenet többféle csatlakozással, stb.
- A két felső kategóriában viszont már alapfelszereltség. [link]

u.i. És igen, még mindig nincs benne magyar nyelvű menü és hangutasítás. Ezt azért pofátlanságnak tartom annak fényében, hogy a kocsikat kimondottan Magyarországra szállítják, és nem mi hozzuk be őket magánkereskedelem formájában. Ami a változás, hogy már szériaként is beépítik, és nem is csak a legmagasabb felszereltséggel. Talán ennyi a pozitívum.

[ Szerkesztve ]

(#16380) snowdog válasza gyvince (#16377) üzenetére


snowdog
veterán

Itt nem is fogsz találni, mert tiltott téma.

(#16381) gyvince válasza snowdog (#16380) üzenetére


gyvince
senior tag

értem köszi....

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#16382) tecsa74


tecsa74
tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy hivatalos,jogtiszta Igo Primo szoftvert.
Kérdésem az lenne,hogy készülék nélkül lehet-e kapni legálisan,és ha lehet akkor hol?

Köszönöm!

Üdv:
tecsa74

Mindegy milyen jó ember voltál,a temetésed menetének hosszát úgyis az időjárás határozza meg:)

(#16383) DM43 válasza tecsa74 (#16382) üzenetére


DM43
Topikgazda

Az a világ már megszűnt, hogy készülék nélkül lehessen ilyet venni (iGO 8-at még itt-ott talán - esetleg használtan). Fene sem érti a NavNGo üzletpolitikáját, de szerintem evvel is csak magával szúrt ki. Bár ebbe nyilván belejátszik a készülékek sokfélűsége, szemben a régi PdA világgal.

[ Szerkesztve ]

(#16384) olbeteam


olbeteam
tag

Help bitte!

LG G2 minire szeretnék igo-t rakni de kepernyo felbontas miatt szivat, mert ugye 540x960 pixel de az igo inditaskor kiirja, hogy user inteface resol. 540x848 is not supported.???

I can resist everything but temptation.

(#16385) kiss8671


kiss8671
tag

Sziasztok tudna valaki segíteni igo primora szeretnék gps hangokat ilyeneket hol találok?
Üdv Balázs!

(#16386) snowdog válasza kiss8671 (#16385) üzenetére


snowdog
veterán

Pont neked válaszoltam, de ezek szerint nem igazán érdekelt (egyébként meg szívesen). [link]

A warez témák meg itt tiltottak. Csak egy kicsit olvasnátok már el a hozzászólásokat is, ne csak mindig írnátok! :(((

[ Szerkesztve ]

(#16387) Imy


Imy
veterán

Olyan kérdésem lenne, hogy hol lehet beállítani, hogy mennyivel haladok, azaz mutassa a sebességet?

(#16388) snowdog válasza Imy (#16387) üzenetére


snowdog
veterán

Attól függ melyik skint használod. A lehetséges megjelenítéseket a linken található képeken láthatod. [link]

(#16389) Imy válasza snowdog (#16388) üzenetére


Imy
veterán

És azt hogyan lehet változtatni?

(#16390) snowdog válasza Imy (#16389) üzenetére


snowdog
veterán

Te tudod mit használsz, én nem. A megfelelő menüpontban bekapcsolod a sebesség kijelzést.

(#16391) Imy válasza snowdog (#16390) üzenetére


Imy
veterán

De s menüpontot nem látom.

(#16392) kiss8671 válasza snowdog (#16386) üzenetére


kiss8671
tag

Elnézést azt hittem hogy ez egy másik topik :)
Nem is gondoltam volna hogy egy ilyen hang így le van védve, de már ezt is tudom!

(#16393) snowdog válasza Imy (#16391) üzenetére


snowdog
veterán

Ez így a süketek párbeszéde. Én beszélek általában a skinekről, ami ahány darab, annyi féle, mert nem tudom mit használsz. Te meg kérdezgetsz a sajátodról, de nem mondod meg mit használsz. Reménytelen. :)

(#16394) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
Cseréltem a data.zip-et az iGO Primo 2.4 9.6.13-hoz.

Induláskor a következő hibaüzenet jelenik meg:
NAVIEXTRAS Warning!
Warning!
The device connects to server differnt from the NE live server!

Kilépéskor pedig ez:
Application error
Application Primo2.exe encountered a serious error and must shut down.

Hol keresgéljek a data.zip-ben, mit kellene kikapcsolnom hogy ezek a hibák ne jelenjenek meg?

A másik dolog ami sz.tem szintén a data.zip-ben van, amikor elindul a Primo2 és megjelenik a kezdő képernyő (Térkép, Úticél, Útvonalak, Egyebek) akkor az alsó sorban van két számomra felesleges ikon, telefon készülék és Bluetooth, ezeket hogyan tudom eltüntetni.

köszi

(#16395) csferke


csferke
senior tag

A Primo mappa crash.txt-ben emígyen vélekedik a hibáról:
------------------ Crash Log Begin -------------------

Current System time: "2014-06-01 07:36:36"
Build version: 9.6.13.267029
Build configuration: Product--ARCHFAM
OS version: 6.0

Uptime: 0 h -52 m -41 sec 0 msec

Memory Stats:

FreeMemory: 73 MB, 960 KB, 0 B
TotalUseableMemory: 77 MB, 948 KB, 0 B
MaxMemory: 129 MB, 0 KB, 0 B
ReservedMemory: 1 MB, 0 KB, 0 B
ActualCacheSize: 0 MB, 0 KB, 0 B
GarbageSize: 0 MB, 0 KB, 0 B

Exception: 0xc0000005
At address: 0x001ac734
Access violation reading address: 0x00000005
0x001ac734 (A)

WinCE CallStack snapshot (function names unknown - map file \ResidentFlash\PRIMO\Primo2.map not found):

0x40029290 (A)
0x008ccd14 (A)
0x008cc2ec (A)
0x008cc49c (A)
0x008cc584 (A)
0x0028c638 (A)
0x400771bc (A)
0x400585ac (A)
0x4005277c (A)
0x4002a524 (A)
0x4002a814 (A)
0x4005287c (A)
0x001ac734 (A)
0x001b0a94 (A)
0x001b09d4 (A)
0x00013e58 (A)
0x0001d930 (A)
0x0001ecac (A)
0x0028c420 (A)
0x0028c5ec (A)
0x0009cd18 (A)

Error message:

Warning!!!
The device connects to a server different from the NE live server!!!

Global status:

bInFocus: 0
bMouseDown: 0
bInLogic: 0
bInRender: 0
CurrentState[128]: ExitState
GPS Pos: (20.138315,45.799403)
Camera: pos:(20.138059,45.799333) rot:1833 persp:7000 zoom:45.000000 eng=2)

------------------- Crash Log End --------------------

[ Szerkesztve ]

(#16396) csferke válasza csferke (#16394) üzenetére


csferke
senior tag

:) haladok, haladok
A kilépéskori hibát lyc file okozta. Letöröltem a következőket:
NavOn Primo PNA HU-R-CZ WEU@09Q4 (NQ, DEM, POI, TMC-Ireland, 3DLM, PSL, JuncV) Content SD #3.lyc
NavOn_N480_Primo_NQFEU_09Q4_Truck.lyc
PearlAgency PNA DEU@10Q2.lyc

és most nem jelez hibát DE :Y nem a gyári ikonok jelennek meg hanem a Bluetooth képernyője és miután ebből is kiléptem akkor jelennek meg az indulákori ikonok.

(#16397) snowdog válasza csferke (#16396) üzenetére


snowdog
veterán

Egyre inkább feltárod, hogy mit is csinálsz. Itt ez nem túl bölcs dolog. :)

(#16398) plajos válasza csferke (#16396) üzenetére


plajos
aktív tag

Töröld az nnghall.dll-t.

(#16399) Famous...


Famous...
tag

Sziasztok, most raktam fel tabletra az
GO Primo v9.6.7.235654 for Android (Full screen) Ettől van frissebb, vagy mit ajánlotok ami most a legjobb? Samsung tab 3 1024x600 :)

(#16400) csferke válasza plajos (#16398) üzenetére


csferke
senior tag

:C
Töröld az nnghall.dll-t.
Ezzel a második kérdésre/problémára megvan a megoldás. :R

Az elsőre viszont sz.tem hiányolja az SD kártyát.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.