Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122401) barnam_ válasza zsolti75 (#122393) üzenetére


barnam_
nagyúr

Köszi a válaszokat, akkor ettől nem kell tartanom új gép vásárlása esetén :R

Más kérdés: van bármi különbség a T14 és P14s között leszámítva a memória méretét és a dGPU-t (már amennyiben kell bele)?

Jelenleg E14 - T14 - P14 vonalon gondolkozom.
Az E14 favorit a 2 SSD miatt, ráadásul alumínium házzal gondolom nem annyira gagyi. Az L14 kiesik a 2242-es SSD miatt - 4 TB-t akarok majd bele. Hátrány, hogy korosodó hw van benne, bár az is gyorsabb mint ami a W530-ban van.
A T14 / P14 jövőállóbb, de jelentősen drágábbak is. Viszont csak az SSD cserélhető, minden más forrasztott.

E14-et konfigoltam 7730U-val - 781,36 €, T14 7840U-val 1.294,90 €. Kérdés, hogy a +2 év gari és a frissebb hw megér-e +500€-t.

(#122402) Tsebacsi válasza barnam_ (#122401) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Igazából nem éri meg a T14 a nagyobb árat hacsak nincs benne valami olyan, ami neked kimondottan nagyon fontos. Garikiterjesztést pedig szerintem a németeknél is tudsz venni pluszban, és talán olcsóbban is, mint 500 euro.
Elviekben a T14-ben is pont annyi alu van, mint az E14-ben, és könnyebb nála.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#122403) zsolti75 válasza Tsebacsi (#122402) üzenetére


zsolti75
senior tag

"Elviekben a T14-ben is pont annyi alu van, mint az E14-ben"
Az E14-ben pont annyi van, hogy semennyi. A T14-nél teljes rollcage, a L14-nél csak az alaplap alatt van allu váz.

(#122404) Tsebacsi válasza zsolti75 (#122403) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Akkor itt valaki hazudik [link]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#122405) Dr. Akula válasza Tsebacsi (#122404) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"alumínium felső borítófedél", az != aluház.

Amúgy a storm grey ház az alumíniumborítástól lesz szürke, a hagyományos fekete meg magnéziumos műanyagötvözet.

[ Szerkesztve ]

(#122406) zsolti75 válasza Tsebacsi (#122404) üzenetére


zsolti75
senior tag

Tuti. Nem 1, nem 2 P, T, L, E gépet szedtem már szét.
A fedlap valószínű kapott egy 0,3mm vastag allu kasírozást.

(#122407) Tsebacsi válasza zsolti75 (#122406) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én arra gondoltam, hogy a borításban van max alu. Tudtommal már a T14-ben sincs.
Sehol sem beszéltem alu házról ha visszanézzük.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#122408) zsolti75 válasza Tsebacsi (#122407) üzenetére


zsolti75
senior tag

Oké, én részemről befejeztem

(#122409) Tsebacsi válasza zsolti75 (#122408) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kár...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#122410) totron


totron
addikt

A T60 anyagminősége akár csak megközelítőleg is visszaköszön valamelyik mai modellben? Kérném a valósághű replikát errre, még ha fáj is. Másik sarokpont a vibráló kijelző.. (számos más gyártó modellje esetén). E 2 szempont alapján mit válasszak ma? Nem csillióért.

(#122411) zsolti75 válasza totron (#122410) üzenetére


zsolti75
senior tag

Az anyag minőség és a gyártástechnológia sokkal jobb lett, az anyag mennyiség viszont sokkal kevesebb. Ha strapabírást és merevséget keresel, akkor már csak a P16 van ami úgy nagyjából megfelel a régieknek.
Bármelyik húzómodellt nézed (T14, X1, P16) akkor egy normális konfig ára jó kijelzővel €2000-2500-tól felfele. Ha ezt nem szeretnéd kifizetni, akkor maradnak a konzumer gépek.

(#122412) totron válasza zsolti75 (#122411) üzenetére


totron
addikt

Megelégszem az élhető tapintással, mint olyannal, nagy fizikai kitettség nem lenne. Ezen a középúton ajánlható valami? A high-end modellek nem megérősek nekem.

(#122413) zsolti75 válasza totron (#122412) üzenetére


zsolti75
senior tag

Ez alapján semmit nem tudok.
Írd le mik a kritériumok!

(#122414) totron válasza zsolti75 (#122413) üzenetére


totron
addikt

Ne winnyogjon CPU fan-ilag dús excelezés, netezés, videózás közben. Ne vibráljon a kijelző. Ne fájjon ránézni, megérinteni. T500 még OK volt, T530-at már szeméttelepre kívántam, hamar túladtam rajta. 16:10 előny, de az nem fog összejönni ahogy nézem (adott árkategóriában). Szeretném a folytatást a ThinkPaddel, bár számos fórumtárs hozzászólását láttam, hogy akkor ők máshol kénytelenek nézelődni az enyémhez kísértetiesen hasonló kritériumok mentén. Az ő választásuk utóéletét viszont nem tudom.

(#122415) zsolti75 válasza totron (#122414) üzenetére


zsolti75
senior tag

Na, ez lapján semmi ajánlást nem fogsz kapni!

(#122416) totron válasza zsolti75 (#122415) üzenetére


totron
addikt

Merthogy?

(#122417) FoxiestFox válasza totron (#122416) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Többek között merthogy ezen már átmentünk veled egyszer.

(#122418) totron válasza FoxiestFox (#122417) üzenetére


totron
addikt

Jó tudni. És mire jutottunk/mire emlékszel? S zavar-e ez téged, hogy szeretném a jót? Nézd, nem könnyű, mert nem mindenki a tényadatok alapján számol be itt, sokkal inkább lelkiekkel tölti fel a "tapasztalásokat". Nézd el nekem az újbóli nekifutást.

[ Szerkesztve ]

(#122419) zsolti75 válasza totron (#122416) üzenetére


zsolti75
senior tag

Merthogy amit kritériumként írsz, hogy ne vinnyogjon, és ne kívánd szeméttelepre az erősen szubjektív. Konkrét adat, hogy mekkora, milyen tömeg, mekkora teljesítmény, hány ssd/ram, mekkora akku és hogy mennyiért az valahogy elsikkadt.
Vegyél egy macbook air-t az tuti nem fog vinnyogni, jó a kijelzője, hogy a szeméttelepre fogod-e kívánni az meg majd kiderül :D

[ Szerkesztve ]

(#122420) totron válasza zsolti75 (#122419) üzenetére


totron
addikt

Köszi a lekezelést, bizonyára szükséges miután világossá tettem, hogy ThinkPad vonalrül jövök. Egyelőre az itteni topikból nem sikerült kisajtolni a 0 RPM-es modellek MacBookok listáját sem. 100e alatt, modelleket írtam anyagminőségileg, T500 volt az utolsó amihez szerencsém volt és nem fájt, ez egy kiindulópont. Te egy high-end szintet jelöltél még, ami nem biztosan vita tárgya, annyit viszont nekem nem ér, a fórumozás művészete nem is ebben áll, hanem a köztes nüanszok megosztásában, szerintem. Hogy ezen belül az anyagminőség hol talál vissza egy emberi szintre, ezt szeretném kideríteni. A kijelző témáját is említettem. Ezek a fő kritériumok. Tömeg nem érdekel, teljesítményt körbe írtam (semmi extra), TPFC-t beleértve.

(#122421) zsolti75 válasza totron (#122420) üzenetére


zsolti75
senior tag

Sajnálom, hogy lekezelésnek vetted!
Közel sem high-end szintet írtam! Ez a rög valóság, ennyibe kerül ma egy új gép! Nem ez drága, hanem a magyar fizetés alacsony!
100 alatt én T480/480s-t néznék, esetleg a ha tényleg nem zavar a tömeg akkor már kifoghatsz egy P50-et.

[ Szerkesztve ]

(#122422) totron válasza zsolti75 (#122421) üzenetére


totron
addikt

Rendben, akkor félreértettek. Van MacBookom is, már csak a trackpoint hiánya miatt sem lehet főgép. Használt játszik csak, azt elfelejtettem írni és hogy 15" preferált, számomra a 14" 16:9 nem opció, még ha ne válogassak, akkor sem. Modellenkénti vibrálásról mik a tapasztalatok? Akik zömében külső kijelzőtől külső kijelzőig hordozzák elhiszem, hogy nem szempont, de itt igencsak az.

(#122423) FoxiestFox válasza totron (#122418) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Vagy másfél oldalban levezettem akkor neked, miért nem célszerű a T60-hoz mérni mindent, mert annak ellenére, hogy egy imádnivaló gép, ezer baja volt a házának, melyek nagy részét kigyomlálták az utána következő generációkban (ide érthető a T530 is a billzet elfosása ellenére is, amit viszont lefikkantottál, úgyhogy ismét, erre nincs segítség).

Ahogy zsolti75 írta, az anyagminőség sokkal jobb ma, mint tizenéve volt, persze közben elveszett az ergonómia, úgyhogy a legtöbb laptopot kenhetjük a hajunkra.

Ahogy ugyancsak írta, egy T480 környéke nem olyan borzasztó, valamennyire bele lehet érezni a régi rücsit ha nagyon próbálod :))

(#122424) zsolti75 válasza totron (#122422) üzenetére


zsolti75
senior tag

Akkor P50, nem kérdés.
Nehéz lesz, de ki lehet fogni, egy nem szétbarkácsolt példányt, azzal jól járnál. Szerettem őket!
A kijelző egy kicsit kompromisszumos, de gond nélkül upgrade-elhető.

[ Szerkesztve ]

(#122425) zsolti75 válasza FoxiestFox (#122423) üzenetére


zsolti75
senior tag

egyet értek!

(#122426) totron válasza FoxiestFox (#122423) üzenetére


totron
addikt

T570-et néztem ki amúgy alapból. Várok még egy whitepont-mentesre... Anno te voltál az talán pont, aki a T530 hangját magasztaltad? Mert az pont ellenkezőleg van. A memóriád jó mindenesetre! :D

Az anyagminőség honnantól kezdett el ismét jó lenni? Ezt még nem érintettük. Ergonómia szubjektív, kifejthetnéd konkrétabban.

Szerk.: kigyomlálást is konkretizálhatnád.

A beleérzés egy dolog, de a kérdés nem egy után-/beleérzésről szólt. Talán a P50 jelenthet megoldást, ahogy látom, köszönöm az infót.

[ Szerkesztve ]

(#122427) FoxiestFox válasza totron (#122426) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hangját? Mármint hangszóróit?
Az biztos nem én voltam, rémes hangja van. Mondjuk jobb, mint egy korabeli X szériának, de nem sokkal :))
De én ezeket mindig fejhallgatóval használom, valamelyik PCMCIA / Expresscard hangkártyámmal.

(#122428) Tim82 válasza totron (#122426) üzenetére


Tim82
nagyúr

T570-et néztem ki amúgy alapból.

Reméljük, szerencsés leszel és nem érintenek ilyen apróságok. [link]

kigyomlálást is konkretizálhatnád

Megtette neked korábban: [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#122429) Laca0 válasza zsolti75 (#122375) üzenetére


Laca0
addikt

Mi a baj a Thinkbook minőségével?
Én olyat vettem tavaly és bár a hanszórói javítás után is gyatrák és a mikrofon, kamera sem az igazi, a lényegi dolgok eddig nagyon meggyőztek és a gép merevségében is jobb, mint a mostani Thinkpad-ek (legalábbis az L sorozat).

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#122430) magellan2600


magellan2600
tag

Sziasztok!
Sikerült jó áron szert tennem egy X220 tabletre. TN kijelzőre számítottam, de első bekapcsolás után gyanús lett, hogy IPS kijelző van benne. Tévednék, vagy tényleg IPS kijelző van már ezekben?

(#122431) lezso6 válasza magellan2600 (#122430) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen, IPS van benne, s szerintem az összes Thinkpad tablet PC ilyen, IPS kijlezős. Pl az X61 tablet is.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#122432) FoxiestFox válasza magellan2600 (#122430) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jól látod, minden tablet verzió IPS.
Jó kis ghostingolós fajta, de legalább nem tn. :D

(#122433) Tikakukac válasza lezso6 (#122431) üzenetére


Tikakukac
titán

Nos, nekem pont ma jött meg a T61 tab, a packeta az első körös szállításnál konkrétan eláztatta az egész dobozt, amiben meg a táska volt, amiben meg a gép. Elvben baja nem lett most nézem majd át ha átmelegedett.
Meglepően szép, sőt, dokkolóval, nagyon menő dokktartós samsonite korhű táskával.

A kövi vas az X41t, patika NOS állapotban, a héten ezt is megindítom :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#122434) lezso6 válasza Tikakukac (#122433) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hogyér van amúgy mostanában egy X61 tablet? Most néztem ebayen 80e körül. Ez reális?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#122435) Tikakukac válasza lezso6 (#122434) üzenetére


Tikakukac
titán

Én 20k-ért vettem :DDD Dokkal meg a tasival 2 töltővel. Magyar bill és kvázi karcmentes. A venti az ami kerreg, de ezt azért meg tudom oldani, van mellé másik.

Reális lehet amúgy, iszonyat ritkák voltak régen is, mára totál elfogytak. Ez a vas amit most vettem kvázi 1,5 év után került így hozzám, abszolúte nem léteznek szegények.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#122436) lezso6 válasza Tikakukac (#122435) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor még tartogatom. Van egy a padláson. Meg X220 tablet is, de az nagyon leharcolt.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#122437) Tikakukac válasza lezso6 (#122436) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha a kijelző megoffosodik vagy lap behal, akkor gatya.

A leharcolt 220 mondjuk lehet érdekes lehet, mert az öregemnek kéne a garázsba valami olyan, ami porolható, nálam csak szépek vannak sajnos :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#122438) FoxiestFox válasza lezso6 (#122436) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Leharcolt X220t nekem is érdekes lehet, dobj egy pü-t ha Tikának nem kell.
Én felújítani venném, nem garázsba, ha ez számít ;]

(#122439) lezso6 válasza FoxiestFox (#122438) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Felújítani nem tudom mennyire lehet, ezek a bajai:
- palmrest bal sarka letörve
- kijelzőt oldalirányban megtartó kis gumipöckök hiányoznak (így lecsukva is el tud fordulni a kijelző)
- ebből következően a bill kicsit szétkarcolta kijelző bal részét, alját (nem zavaró, csak kikapcsolt állapotban látszik igazán)
- foltos kijelző (világosabb "pöttyök" látszanak, ha ott homogén a terület)
- palmresten a thinkpad matrica hiányzik

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#122440) lezso6 válasza Tikakukac (#122437) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Oda inkább leharcolt T420-at tudok adni, de az még az X220 tabletnél is rosszabb állapotban... :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#122441) Tikakukac válasza lezso6 (#122440) üzenetére


Tikakukac
titán

Az nagy, 12"-nak van hely a polcon úgy van felrakva mellé a hifi. A fenti hibalista teljesen vállalható amúgy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#122442) FoxiestFox válasza lezso6 (#122439) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem is vállalható. :D

(#122443) Dr. Akula válasza lezso6 (#122439) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Felújítani"

Úgy olvastam: felgyújtani. Már kezdtem örülni végre lesz valami extrém teszt, erre csak elírás. :D

(#122444) Tikakukac válasza FoxiestFox (#122442) üzenetére


Tikakukac
titán

De amúgy nem akarsz szépet? Árban horror felújítani őket, sőt, a zsanér miatt azért van itt más baj is. Akkor szerzek neked egy patikát:B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#122445) FoxiestFox válasza Tikakukac (#122444) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az drága lenne mint állat. Nekem az a lényeg, hogy olcsó legyen, aztán majd idővel megpimpelem. :))
De amúgy konkrét szükségem nincs rá, csak nehéz nem rákívánni egy X tabletre, akárhogy is nézzen ki. :B

(#122446) Tikakukac válasza FoxiestFox (#122445) üzenetére


Tikakukac
titán

Már a panelcserénél többe leszel mint egy patika vassal hidd el:B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#122447) FoxiestFox válasza Tikakukac (#122446) üzenetére


FoxiestFox
félisten

De nem cserélném a panelt. :D Csak a burkolatnak és a billzetnem kell szépnek lennie (idővel), a bill nyomok, kisebb foltok nem érdekelnek a kijelzőn, használat közben nem szokott zavaró lenni.

(#122448) embe


embe
nagyúr

A T490-esben a WWAN kártya helyére lehet ssd-t tenni? Felismeri, nem kell semmit sem mókolni?
Pl. egy ilyet?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#122449) Tikakukac válasza FoxiestFox (#122447) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor viszont az egész értelmetlen :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#122450) FoxiestFox válasza Tikakukac (#122449) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez a beszélgetés kétségkívül az.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.