Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122101) Bogyi007 válasza simonjoe (#122100) üzenetére


Bogyi007
veterán

ORI AND THE BLIND FOREST: DEFINITIVE EDITION

ORI AND THE BLIND FOREST

Steam verziókkal működik csak.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#122102) simonjoe válasza Bogyi007 (#122101) üzenetére


simonjoe
senior tag

:R

Joe

(#122103) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok, arra van mód, hogy egy T470-nél úgy állítsam be az akku affinitást, hogy a külsőt merítse előbb?

Agyrém, hogy mi alapján akarja a belsőt nullázni majd aztán a külsőt megenni, ez pont szembe megy a hotswap lehetőséggel.

Azt láttam a neten, hogy van küzdés ezzel a problémával már régóta, de a megoldásra, ha van, még nem akadtam rá.

(#122104) donjohnson válasza DeFranco (#122103) üzenetére


donjohnson
addikt

tiltsd le Eszközkezelőben a belsőt.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#122105) Butcher82


Butcher82
senior tag

Sziasztok,

így még nem jártam. Szedtem már szét T530-ig szerintem elég sok thinkpadet, de szégyen szemre a T560 alsó burkolatát egyszerűen nem tudom (nem merem) leszedni, félek, hogy egyszerűen elreped. Néztem videót róla, de a külső akksi és a dock csatlakozó környékén egyszerűen nem enged valami (gondolom valami patent vagy fül). Ennyire nem lehetek hülye, de van ennek valami trükkje? Ram-ot akarok bele tenni meg újrapasztázni.

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#122106) Butcher82 válasza Butcher82 (#122105) üzenetére


Butcher82
senior tag

Lejött közben... :DDD De azért.... na. "Régen minden jobb volt."

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#122107) vargas0502 válasza Butcher82 (#122106) üzenetére


vargas0502
tag

Ezzel teljes mértékben csak egyet tudok érteni. Nálam pl. anno a W540 csoda billentyűzete vitte a prímet... :( szétszedés szempontjából számomra egy rémálom volt.
Csak, hogy legyen ellenpélda is, eddig a "legkönnyebb" gép szétszedés szempontjából pedig a W701 volt. Minden simán elsőre megvolt és utána visszafelé is.

(#122108) HSM válasza Butcher82 (#122105) üzenetére


HSM
félisten

T420, T430 sem feltétlen adja magát könnyen. Ezekhez képest pl. a T460S vagy T480S egy álom. Azokon 5 csavar kilazít és már nyílik is a "motorháztető" mindenféle pattintós-feszegetős-letörős dráma nélkül. Persze van ellenpélda is, T14-eket (G1, G2, ami nálam alanya volt ennek) hajmeresztően rossz szétszedni. :D

(#122109) DeFranco válasza donjohnson (#122104) üzenetére


DeFranco
nagyúr

esetileg ok, de jobb lenne, ha automatikusan tudná azt, hogy először a külsőt meríti.

elvileg pont ez lenne a kétakkus kialakítás lényege, legalább is számomra, mert ha a belsőt használja el először, akkor nincs értelme a külső hotswap-jának, mert mire lemerül, a belső már rég nullás.

[ Szerkesztve ]

(#122110) vicze válasza HSM (#122108) üzenetére


vicze
félisten

T14 G3-tól megkapták a S-ek szétszedési módját, szóval most OK.
Amúgy a szörnyű a T490 - T14 G2, de ezt csak le kellett hámozni, de T440 - T480-nál az aksiknál lévő kis húzókákat brutális nehéz volt leszedni, és elég fájdalmas is volt ahogy kellett.

(#122111) Butcher82


Butcher82
senior tag

Egyik ismerősöm fogalmazta meg jól, "képtelesen el kell törni" és már szét is jött. :) Amúgy az újrapasztázás sikeresen megvolt, viszont a gyári samsung 8gb ddr3 mellé akartam berakni 4gb csx dd3-at (ez is low voltage) de se kép se hang. Ha kiveszem minden oké. Annyira nem számít, de milyet kellene beszerezzek, hogy működjön?

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#122112) Neil Watts válasza Neil Watts (#122046) üzenetére


Neil Watts
veterán

UPDATE:

Karacsonykor tesztelni tamadt kedvem. Kihuztam a cegesbol a usb-c elosztoimat, meg a hdmi-n logo monitoromat, meg az USB switch-emet. Atdugtam, tokeletesen mukodik egyszerre az osszes. Persze a dupla elosztoban a dell-es toltomet kicsereltem a Lenovosra. :)

[ Szerkesztve ]

(#122113) Graphics válasza Butcher82 (#122111) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát csak a 4GB-tal mit csinál? Lehet az a modul nem oké.

De szerezz akkor egy olyat, mint a 8GB-os.

Freki?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#122114) Petrónius válasza Butcher82 (#122111) üzenetére


Petrónius
aktív tag

A működő Samsung modult mindkét foglalatban kipróbáltad?

(#122115) Butcher82 válasza Petrónius (#122114) üzenetére


Butcher82
senior tag

Szia, nem próbáltam ki, lehet az a gond?. Mindegyik 1600Mhz-es low voltage. A samsung (8gb) a dimm1-ben a csx (4gb) a dimm2-ben volt de se kép se hang. Ahogy kiszedtem a csx-et indult a lapos.

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#122116) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!
Az nagyjából billentyűzethiba, hogy a kapcsolási érzet kicsit hiányzik a trackpoint scroll funkciós "középső" gombból nem? Ha egy nagyon picit felengedi az ember a nyomást, akkor már nem érzékeli a gép lenyomottnak, pedig a gomb simán le van nyomva. Valamennyire ez igaz a bal gombra is, a jobb tökéletes. Gondolom azért mert nem mai csirke a gép. Ezzel lehet bármit kezdeni?

Ilyesmi gondom volt a W520-al is egy idő után, hogy ezen gyakran hazsnált gombokból "kikopik" a normál kapcsolási érzet, kissé érzéketlenné válnak...

(#122117) FoxiestFox válasza csubuka (#122116) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Új gépeken elég szar minőségűek a trackpoint gombok sajnos.
Hang is, katt érzete is, többnyire nem is konzisztens... W520-nál még nem hallottam ilyen problémáról.

(#122118) csubuka válasza FoxiestFox (#122117) üzenetére


csubuka
addikt

Elég kellemetlen. A jobb gomb az amúgy jó, persze olyan nyúlós a kattanás érzete, de legalább van benne érzet :D

De a középső és a jobb az necc (céges T580-on meg az új T15-ön nem volt ilyen, valószínű ezen a gépen szét lett használva ez a két gomb, kétlem, hogy házilag javítható volna). Na mindegy, annyi baj legyen. Sokan úgysem szeretik a trackpointos matatást, csak én egész megszoktam.

A W520-on odáig fajult szép lassan, hogy kb nem is működik már az egyik trackpoint gomb nekem. Mondjuk a jó időszakában tényleg elég jó kapcsolás érzete volt, jobb, mint a mostaniaknak. No de ott 10 év+ távlatban ez megbocsátható azért :D

(#122119) thgergo


thgergo
tag

Közel 2 éves T14s gen2 AMD laptopon megadta magát a 16GB forrasztott RAM. Hónapok óta elkezdett egyre többet fagyogatni ünnepekre lett időm foglalkozni vele. Szerencsére még van másfél hónap on-site garanciája. Hogyan érdemes gariztatni? https://www.lenovo.com/hu/hu/services-warranty/?orgRef=https%253A%252F%252Fwww.google.com%252F
Ez alapján Aloha-t felhívja az ember és kijönnek bárhova?

-

(#122120) Graphics válasza Graphics (#121911) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

T550 bekapcsoló gomb javítása végül házi módszerrel történt.

Kétoldalú ragasztószalag + vékony gumi ( befőttes)

Így stabil lett. Közben a LED viszont a panelen halványra váltott, így később a panelt is cserélem majd.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#122121) lezso6 válasza thgergo (#122119) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Humansoft.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#122122) thgergo válasza lezso6 (#122121) üzenetére


thgergo
tag

Humansoft nem Dell szervíz? Nem 4ig-re gondoltál? Humansoft csak alvállalata... Lenovo weboldala sem említi őket, csak 4ig-t.

-

(#122123) zsolti75 válasza thgergo (#122122) üzenetére


zsolti75
senior tag

Aloha. Online hibabejelentőt kitöltöd, és hívnak.

(#122124) csubuka válasza csubuka (#122118) üzenetére


csubuka
addikt

Ohboy... ez elég tömeges gond lehet a T480-nál
reddit1
reddit2 (itt csak lentebb említik, hogy a T480 is hajlamos a problémára...)
reddit3

Gondolom elég kevesen trackpoint fanok ezért ez nem kifejezetten széles körben idegesíti az embereket, ezért a gyártó nem érdeklődő túlzottan.

Ha nincs megoldás, akkor olyan családtaghoz kell kerüljön, aki nem trackpointos, de nekem erre allergiám lesz az tuti :D

[ Szerkesztve ]

(#122125) thgergo válasza zsolti75 (#122123) üzenetére


thgergo
tag

Entegro KFT-ről mi a vélemény? Oda szokták vinni nálunk alapból...

-

(#122126) nggabi válasza thgergo (#122125) üzenetére


nggabi
nagyúr

+1 az entegrora, inkább mint aloha.

"szenyor dzsíííí"

(#122127) lezso6 válasza thgergo (#122122) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen a 4ig megvette őket, de jók, múltkor a T480s-ben ők cseréltek nálam alaplapot.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#122128) zsolti75 válasza thgergo (#122125) üzenetére


zsolti75
senior tag

Akkor vidd oda!
Nálam az olyan cég ahol nincs online hibabejelentő, az alapból kiesik.

(#122129) Susana


Susana
tag

Sziasztok!
Vettem egy A485 Lenovot. ryzen 5 stb nanogy erős kis cucc.
Problémája hogy a funkció billentyűzetnél a led nem viágít ha be van kapcsolva. Ennél a verziónál a escép nél jelez. illetven nem csak az nem működik hanem a felső sorban az összes led visszajelző. Viszon bekapcsoláskor mind működik! de ahhogy a win bejelentkezik kialszanak. Egyedül a capslock működik.
Mi lehet a gond? Estetleg Biosba kell valamit bekapcsolni?
Köszönöm előre is a segítséget.

(#122130) FoxiestFox válasza Susana (#122129) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hotkey driver

(#122131) Susana válasza FoxiestFox (#122130) üzenetére


Susana
tag

Köszönöm megoldódott :R

(#122132) Neil Watts válasza Neil Watts (#122112) üzenetére


Neil Watts
veterán

UPDATE #2:

Megjott a 40A9. Beledugtam a ket DP-t, a laptopba meg a HDMI-t, es mar szalad is. Ethernetem is van, meg 87743 USB is.

Ugyhogy ha barkinek kell Gen2-es T14 (AMD)-hez, akkor batran ajanlom.

Udv.

(#122134) donjohnson válasza #79484416 (#122133) üzenetére


donjohnson
addikt

milyen gép?
t14 gen 2 bios update letöltős oldalán a readme txt-ben van a changelist: [link]
a többi gépnél is a readme txt-ben van, a txt alja felé.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#122135) HSM válasza Neil Watts (#122132) üzenetére


HSM
félisten

3 monitorhoz nem lett volna praktikusabb ilyen géphez egy olyan dokk, ami elbír 3db monitorral? Pl. 40AY, van rajta 2db DP és 1db HDMI is. :F

[ Szerkesztve ]

(#122136) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Kerdes: Lenovo Thinkpad T495s (Ryzen 3500U, Windows 11) Win+L utani lockolas utan lemegy alvo allapotba a beallitott ido elteltevel, ott is marad, egyszer csak a fedlapon elkezd villogni a piros led, majd elalszik. Ekkor mar nem lehet felebreszteni, csak a laptop bekapcsologombjanak megnyomasaval. Miert csinalja ezt, es hogy lehetne errol lebeszelni?

Az en T14-em nem csinalja ezt.

Koszi!

U.i.:

#122135 HSM

Lehet praktikusabb lett volna, de ehhez nagyon jo aron jutottam hasznaltan. :)

Udv.

[ Szerkesztve ]

(#122138) donjohnson válasza #79484416 (#122137) üzenetére


donjohnson
addikt

tényleg: [link]
látod, ezért kell thinkpad-et venni thinkbook helyett.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#122140) simonjoe válasza #79484416 (#122139) üzenetére


simonjoe
senior tag

..a garancia nem technikai-műszaki paraméter, csak egy egyszerű piárfogás! ;)

Joe

(#122142) donjohnson válasza Neil Watts (#122136) üzenetére


donjohnson
addikt

hasonlítsd össze a két gépet, hogy mik vannak itt beállítva:
Vezérlőpult\Hardver és hang\Energiagazdálkodási lehetőségek\Rendszerbeállítások
és itt:
Vezérlőpult\Rendszer és biztonság\Energiagazdálkodási lehetőségek\Sémabeállítások szerkesztése
valamelyiknél a fedlap lehajtására be van állítva az alvás bizonyos idő után, állítsd át a fent megjelölt két helyen a Vezérlőpultban.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#122143) azbest válasza Neil Watts (#122136) üzenetére


azbest
félisten

lehet, hogy hibernálásra vált?
visszakapcsolás után sleepstudy-t futtatva lehet kiderül valami.

Gondolom ez is már modern alvást használ, amit nem lehet normálisan szabályozni. Ha valamiért nagyon merül a gép sima alváskor, akkor van hogy átteszi hibernálásba. De akár valami beállítás is lehet arra a vantage felületén, hogy váltson át (régebbi gépeken 30 day standby néven volt).

[ Szerkesztve ]

(#122144) simonjoe válasza #79484416 (#122141) üzenetére


simonjoe
senior tag

..nem volt sok TP-em, de soha egyikkel sem volt baj.

Joe

(#122145) Graphics válasza #79484416 (#122141) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Majd 3 év után kiderül, hogy is bírja :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#122146) Piloss


Piloss
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi W520 került hozzám, úgy döntöttem hogy amennyire tudom, kimaxolom. Viszont a hazai apróhirdetési oldalakat böngészve sehol se találok hozzá hibátlan palmrestet, töröttet meg nem szívesen raknék rá. Idehaza még érdemes valahol keresgélni, vagy marad az Ali és társai?

Amúgy kellemes meglepetés, hogy modolt bios van rajta, szóval kapott egy AX WI-FI 6E kártyát, mSATA SSD-t, vegyes modulokból 32GB ramot és az Advanced menü is megvan :D

[ Szerkesztve ]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#122147) FoxiestFox válasza Piloss (#122146) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ezzel jó bizniszt csináltál.
Palmrest pedig majd akad előbb-utóbb, nézegess T520-ra valót, azokból több volt.

(#122148) Tikakukac válasza #79484416 (#122139) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor veszel használtat 3 év garival.

Sosem értem miért nem tud a kettő működni, mikor többnyire én is így veszek vasakat :))

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#122149) simonjoe válasza Graphics (#122145) üzenetére


simonjoe
senior tag

Nem savazzuk a phorumtársakat!! :N
Mindenki tudja milyen elvárásai vannak. :K

#122148Tikakukac: +1

Joe

(#122150) Graphics válasza simonjoe (#122149) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én a gépre gondoltam. :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.