Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC mélyvíz

Hozzászólások

(#301) xtremetuning válasza Patice (#299) üzenetére


xtremetuning
addikt

Mert xt egy őszinte genyó.....

Boldog Szülinapot... ;)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#302) Patice válasza xtremetuning (#301) üzenetére


Patice
nagyúr

Hát azért talán kicsivel jobb, mint egy Dune (van juke-box... :DDD :)) )

THX :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#303) xtremetuning válasza Patice (#302) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nyilván...., de ha a Crystal TMT képe elpáholta, akkor nem alaptalanul mondtam, amit....

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#304) Patice válasza xtremetuning (#303) üzenetére


Patice
nagyúr

Annak egy kicsit jobb a tápja. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#305) bajnokpityu válasza xtremetuning (#298) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Jogos, rossz kép sose volt Nálad..

Pillanat a kicsid is óriási ugrás lenne nekem.

Boldogat Patice!

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#306) bajnokpityu válasza Patice (#304) üzenetére


bajnokpityu
félisten

esetleg a ródium érvéghüvely, az mindenből 48%al jobbat csinál :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#307) Patice válasza bajnokpityu (#306) üzenetére


Patice
nagyúr

Köszi neked is! :B

Tényleg, a ródium ki is ment a fejemből. :DD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#308) #75912448 válasza bajnokpityu (#306) üzenetére


#75912448
törölt tag

:DDD Én 50%-ra emlékszem. Lehet a maradék két százalékhoz a térbeállító ember kell.

(#309) python1 válasza Patice (#307) üzenetére


python1
veterán

Boldog Szülinapot!

Ember legyen a talpán,aki el tudja dönteni,hogy melyik platformot válassza. :F
Na mindegy,alszom rá még pár napot.

(#310) xtremetuning válasza bajnokpityu (#305) üzenetére


xtremetuning
addikt

Van az a pénz.... :P

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#311) zsozso1 válasza #75912448 (#287) üzenetére


zsozso1
tag

Ezek szerint akkor az MPC-HC jobb audio kimenettel rendelkezik mint a BE verzió?

(#312) #75912448 válasza zsozso1 (#311) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem konkrétan a nyers hangminőségével, azt AB-zni lehetne, majd véleményt alkotni. A BE verzió WASAPI bitstream melletti belső AR bugos, HD hangoknál kihagyhat, dadoghat vagy meg sem szólal. De ezzel nincs különösebb probléma, ahogy kifejtettem ma már külső filterként egyéb AR-re kicserélhető, DSPlayer dettó. A HC belső AR ebből a szempontból (is) hibátlan. Persze eltérő hardveres környezetben illetve láncban viselkedhet másként, vagy jöhetnek elő bugok. Ezért általános hangminőségben hozzányúlás nélkül mindenképp a HC jobb.

Lényegében moziforrásként sokcsatorna+wasapi nem vagyunk kizárólagosan a szintén kissé bugos Reclockra utalva, ahogy 32bites környeztre sem. Ez régebben nem volt így, ahogy ma már teljes Win mixert megkerülő 5.1 (+) LPCM bitstream vagy sokcsatis illetve HD hang dekódolás és multichannel LPCM továbbítás sem.

(#313) bajnokpityu válasza #75912448 (#312) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hja, emoval konkrétan használhatatlan volt a bitstream része. érdekes, melógépen nincs gondja a 2.0ba visszakódolt anyaggal (csak a hang rossz a visszakódolás miatt). emonál meg párpercenként hangos reccsenés volt. 2 reccsenés után váltani kellett róla, féltettem a dobozokat. nem csinálta amúgy minden filmen. viszont más codecek meg hibátlanok minden filmmel...

viszont a BE nagyon ügyes ISOval, ezért, amig ki lehet váltani a hibás részeit külső cuccokkal, addig végülis jó.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#314) #75912448 válasza bajnokpityu (#313) üzenetére


#75912448
törölt tag

Biza, és pont az audio részlegét lehet szerencsésen javítani.

Nem véletlen írtam ebben a szent topikban néhány hete örömködő hozzáázólást. Gyakorlatilag eljutottunk oda, hogy szinte tökéletes és kényelmes cél-moziforrás építhető a lehető leggyorsabb működéstől a legkiválóbb minőségig, beleértve hibátlan audio, video és feliratkezelést, minden moziformátumra értve. Ami elképzelhetetlen MP-k, Oppo vagy Primera részről, maximum Kodival volt elérhető. Kodinál azonban felléphetnek képminőségbéli hiányosságok, vagy vetítéskor video funkciókhoz tartozó szabadságkorlátozás.

[ Szerkesztve ]

(#315) bajnokpityu válasza #75912448 (#314) üzenetére


bajnokpityu
félisten

oké, saját használatra igy van, tökéletes.de amikor kodi alól meghivjuk a BE-t, akkor a szép kodi felületnek oda lesz. és igy eléggé kendácsolt a design. szvsz a 17es kodiban látom majd a megváltást, ha stabilan képesek integrálni a madVR-t, a reclockot, (v a HC audio kijáratát), és még a felület is megmarad lejátszás közben.

ha. a gond az,hogy akármilyen külső programmal hivom meg a madVR codecet, a lejátszás közben mindig ugyanaz a benga felület fogad. ami engem nem zörget, de mindig célponttá válik ez a rész. szóval érted, milyen dolog már, hogy X programmal indok el Y programot, aminek megint mások a betűtipusai, a tekerés, stb.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#316) #75912448 válasza bajnokpityu (#315) üzenetére


#75912448
törölt tag

Persze, ebből a nézőpontból igaz, de elsősorban magunkat szolgáljuk ki. Mellesleg lejátszás közben minek csicsás felület nem tudom, de ettől függetlenül megértem, hogy igény. Végül is ott a DSplayer erre a célra, de valóban a gyári KODI lehetne a non plus ultra. Látod, L...r pécét is ki kellett adni külsős cégnek. ;]

(#317) zsozso1 válasza #75912448 (#312) üzenetére


zsozso1
tag

Értem, köszönöm. Egyébként én is emoval használom és valahogy nem tetszett. Nem recsegett vagy hasonló, hanem a "hangja" nem volt az igazi. Én most a Sanear AR-t próbáltam ki és határozottan jobb. Az mpc-hc AR-t hogy tudom kipróbálni BE alatt? Gondolom külső szűrőként ................

(#318) bajnokpityu válasza #75912448 (#316) üzenetére


bajnokpityu
félisten

;)
mivel direkte madVR támogatást nem látom a 17 alfában, ezért azt gondolom az is ugyanúgy lesz képes külső renderert meghivni, mint bármi más lejátszó. innentől a lejátszás közbeni menü ugyanaz a síkfapad lesz, mint jelenleg is.

kicsit zavar, h nem lesz lejátszás közben szép a menü (noés kodi funkciók is hiányoznak), nem lesz chapter, stb.

azt nem vágom, h a kodiék ill. madVResek miért nem csinálnak egy fizetős fejlesztői verziót korrekt (PC) támogatással.

zsozso: igen külső szűrőként tudod meghivni. nem nagy kaland, logikus a setupja.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#319) #75912448 válasza zsozso1 (#317) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ja kb, BE verzió beállítások, Audio/audio renderer tudnád hozzáadni ahogy a S.AR-t is, de HC önmagában nem tudom kiadja-e letöltésre. Lényegében felesleges is, hiszen a HC átírt belső AR ugyanúgy a SAR kódjára épül! Tehát hangminőségben nem nagyon térhetnek el, funkcionalitásban igen. Lényeg, hogy tökéletes bit-perfect (wasapi ex.) kimenete van, kadenciahelyes hardver mellett sem nyúl hozzá audio-video szinkronhoz.

(#318) bajnokpityu

Többek között azt mondják madvr nem nyílit forráskódú vagy mi a szösz, de zagyválnak mindenfélét, nincs fejlesztői hozzáférés stb. Lényegében volt róla szó 17-es verzió kapcsán, meglátjuk...

[ Szerkesztve ]

(#320) dunkel válasza xtremetuning (#285) üzenetére


dunkel
őstag

Bocs urak, nyaralás volt.

Benq W10000

(#287) regger
Kösz, anno nem próbáltam ki, amint visszakapom a gépet felrakom és beszámolok.

(#321) Patice


Patice
nagyúr

Srácok, Intel HD 4600-as IGP valamennyi algót elbírna MadVR-ből, ugye?

Ha igen, akkor most újra megpróbálkoznék Win10 vonallal - csak egy elvetemült ötlet. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#322) Balerik válasza Patice (#321) üzenetére


Balerik
aktív tag

Ha jol emlekszem a "super xbr 150" mar jol fut rajta

Elmúlik.

(#323) Patice válasza Balerik (#322) üzenetére


Patice
nagyúr

THX.

Az milyen "erősségű" algó?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#324) dunkel válasza Patice (#323) üzenetére


dunkel
őstag

Ha nem cseréltél azóta megjelenítőt semmi különbséget nem fogsz látni, max. placebó vagy hibás/korábbi hibás beállításból eredő különbséget.

(#325) Patice válasza dunkel (#324) üzenetére


Patice
nagyúr

Megjelenítőt nem cseréltem, csak procit az épített NAS/szerver gépben. A korábban beszerzett Pentium G3450 helyett most egy Core i5 4460T van benne.

Penya átköltözött az asztaliba (korábban HTPC 1), és elsőnek a szerverre felraktam az Ubuntu Server 16.04 LTS-t és elkezdtem felrakosgatni a szükséges csomagokat, elkezdtem konfigolni, és kipróbáltam persze htpc-nek a szerver gépet az EGL-es Kodival mert érdekelt, hogy tényleg meg lehet-e csinálni egyben egy NAS + HTPC kombót és rövidke tapasztalatok alapján igen. Csak az a hátrány, hogy mindent parancssorból kell csinálni, ami nem erősségem, de szerintem neki fogok esni még egyszer. És amiért kérdeztem az előbbit, az az, hogy valahogy az i5-tel még pattogósabb volt az egész rendszer és valahogy jobban tetszett a képe, mintha pontosabb, élesebb lett volna az egész. De lehet csak placebó az egész, ahogy írtad.

Szerverre nem tudtam sehogy sem felrakni a MS Hyper-V Server 2012 R2-őt normálisan, mert a szerverben használt lap integrált Intel hálókártyájához nincs natív driver :W De lehet ezzel is futok még majd egy kört.

Most még ki akarom próbálni a szerveren a VMware ESXi-t, így virtualizálva futtathatok mindent (XPenology + EGL-es Kodi Ubi Serverrel, meg még akárhány VM-et, amit a vas elbír.)

Közben meg agyalok, hogy esetleg átvariálhatnám a meglévő hardver elemeket, és a HTPC1-ben lévő Giga B85N Phoenix lapba átraknám a Core i5-öt, és vagy a Szerver házba raknám át, vagy a HTPC1 házába.

Ha mondjuk bejönne HTPC-nek ez a felállás, akkor a HTPC2-ben lévő N3150-es lap menne szervernek, és mondjuk natívan rá egy XPenology, a szerverben lévő Asus lap + Pentium 3450 meg lehetne asztali gép a HTPC2 fekete, fekvő házában, amibe van most is optika (blu-ray író) és bele tudnék még tenni két 3,5-es HDD-t. :))

Szóval elvagyok... :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#326) dunkel válasza Patice (#325) üzenetére


dunkel
őstag

Mindenkinek más a betegsége. A tiéd sem egyszerű eset. :D

(#327) Patice válasza dunkel (#326) üzenetére


Patice
nagyúr

Csak legózok. Már játszani sem szabad? Abból főzök, ami otthon van. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#328) bajnokpityu válasza Patice (#327) üzenetére


bajnokpityu
félisten

server 2016 mennyire használható már?
nem mozizni, inkább NAS funkcióra gondolok, és stabilitására. nem tudom az okát, de nálam a herélt w10 volt eddig NASként a legjobb hangú, hátha jobb lesz a server.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#329) Patice válasza bajnokpityu (#328) üzenetére


Patice
nagyúr

Még nem próbáltam ki.

MS Hyper-V Server 2012 R2-őt raktam fel nemrég, de a lapom Intel NIC-jét nem ismeri alapból és nem tudtam rá sehogy sem drivert felrakni. Megoldásokat találtam neten többet is, de valamiért egyikkel sem sikerült megetetni vele a drivert. :(((

3 mini-ITX lapom közül kettőn Intel NIC van, a Braswell-es lapon van csak Realtek, amivel állítólag nincs driver probléma.

Szóval ezért is megy az agyalás nálam.

Hyper-V Server pont azért lett volna jó, mert az alap így Windows lenne, de tudnék virtualizálni rá elméletileg bármit (XPenology, EGL-es Kodi, stb.) device passthrough-val.

Lehet csak ki kell várnom még kicsit, és majd ha megjelenik az első kiadása a WinServer 2016-nak, akkor lesz a Hyper-V-ből is 2016-os kiadás, amiben talán lesz támogatás az Intel-es NIC-hez.
Vagy kipróbálom ebből is a Preview5-öt. ;]

+

Server 2016 helyett engem jobban érdekel a Nano Server. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#330) dunkel válasza bajnokpityu (#328) üzenetére


dunkel
őstag

Én megvárnám a véglegest, szeptember 26 körül megjelenik.

(#329) Patice
Vannak más, ingyenes megoldások is, pl. VMware ESXi, Oracle VM Server amiket kipróbálhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#331) Patice válasza dunkel (#330) üzenetére


Patice
nagyúr

VMware ESXi-t már próbáltam, a köcsög alapból nem mászik fel PCIe-es kártyába rakott mSATA SSD-re. :))

Kicsit tweakelni kell hozzá, a megoldást már linkelték nekem a WMvare topikban, de még nem volt időm kipróbálni (ma mentek el a gyerekek nyaralni kicsit, majd mostanában :K ).

Ha sima SSD-re akartam volna rakni, akkor nem lenne gondom vele.

Oracle VM Server-t megnézem még, köszi! :R

Ubuntu Server-t próbáltam, egész jól lehetett vele dolgozni (Samba server, EGL-es kodi, Transmission, Headless Virtualbox), csak nem vagyok még jártas Linuxban annyira, hogy a felmerülő jogosultsági problémákat parancssorból meg tudjam könnyen oldani. De adok még neki egy esélyt, lehet, hogy virtuálisan elkezdem megcsinálni és meglátom meddig haladok vele, a parancsokat meg feljegyzem magamnak.

De most új ötletek jöttek, pl. Ubuntu Server alap + KVM és így működhet Linux alatt is a device passtrough, azaz pl. a PCIe-es kártyába rakott SSD-t teljes egészében oda tudnám adni egy VM-nek, vagy elméletben az IGP-t is. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#332) robim válasza Patice (#329) üzenetére


robim
tag

Én is küzdöttem annó ilyennel (intel nic vs server2012) több ugyanolyan, de más revíziójú alaplappal is, végül mindegyiken sikerült működésre bírni...írj pü-t, valahogy megoldjuk. ;)

[ Szerkesztve ]

(#333) Patice válasza robim (#332) üzenetére


Patice
nagyúr

Jelentem: a probléma elhárítva. :C Köszönöm a segítséget! :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#334) FRayal


FRayal
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy Genius 1020-at ( 5.1 rendszer) és hozzá egy Asus Xonar DGX 5.1-es hangkártyát. Először is volt egy olyan problémám, hogy a center és a sub fel volt cserélve, de szerencsére ezt szoftveresen meg tudtam oldani. Most jön az amiért eléggé ideges vagyok: Ha csak 2.1-re van bedugva akkor nagyon szépen szól mind az 5 ( csak így feleslegesen vettem ) , de ha bekötöm 5.1-re akkor nem szól csak a két első pár ( a center és a hátsók csöndben vannak). Elvileg 5.1-es hanggal teszteltem, de még kutakodok. Valami ötlet esetleg hogy mit ronthattam el?

(#335) robim válasza Patice (#333) üzenetére


robim
tag

Nah, akkor jó lett az az inf, amit küldtem. :C

[ Szerkesztve ]

(#336) Patice válasza robim (#335) üzenetére


Patice
nagyúr

:N

Nem, aztatat nem ette meg. Csinálnom kellett sajátot. A hardverazonosító eleje azonos volt, a vége nem.

Viszont most, hogy van végre hálózat, már csak annak kell utánanéznem, hogy hogyan kell engedélyezni azt, hogy távoli asztallal és/vagy másik gépen Hyper-V Manager-rel tudjam vezérelni headless virtualizációs host-ként. :))

F***om ebbe is, Linux alatt csak felrakom az SSH szervert és PuTTy-al simán elérem egyből és csinálhatom amit akarok. Itt meg még azt is engedélyeztetni kell parancssorból, hogy tudjak hozzá kapcsolódni. :W

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#337) bajnokpityu válasza FRayal (#334) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ez nem mélyvizes probléma. javaslom a xonar topic felkeresését.
egyébként ha sztereo jelet küldesz ki a kártyának, akkor teljesen normális dolog, hogy sztereoban szól, nem 5.1ben.csak a lényeget, h mit küldesz rá, azt nem irtad.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#338) robim válasza Patice (#336) üzenetére


robim
tag

Hát kérem, aki HyperVzni akar... ;)
Mi is használjuk a cégnél, igazából ezt is csak egyszer kell beállítani, utána már nincs gond, csak a Windows-tól mást szokott meg az ember és utána kell keresni a k**va parancsoknak. :(((

(#339) Patice válasza robim (#338) üzenetére


Patice
nagyúr

Hát igen. Ez van. Idegesítő, de ha ki akarom próbálni, akkor végig kell csinálnom. :))

És próbálom nézni a jó oldalát: közben ismerkedem a PowerShell-el, meg a Windows-os parancssorral is. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#340) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

regger nemtom olvas-e még minket..

fogalmam sincs mi a bánat történt, de a Be-be rakott reclock a nappali felújítás óta 30-50percenként meg-megakadt. Előtte 30filmet megnéztem hiba nélkül. A nagyobb bitrátás hang könnyebben akad meg. másolás tesztet jól bírta a hálózat, 100MB/s folyékonyan ment.

majd betettem a regger által ajánlott sima HC audio codecet, és lőn csoda akadás nincs, és mintha a hang is simább, folyékonyabb lenne.

szóval köszi regger, hiányzik a szakértelmed...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#341) dunkel válasza bajnokpityu (#340) üzenetére


dunkel
őstag

A sanear-ra gondolsz? Tervezem kipróbálni magam is, egy gépre már azt raktam reclock helyett.

(#342) bajnokpityu válasza dunkel (#341) üzenetére


bajnokpityu
félisten

igen, arra mondta regger, h a HC integráltjával egyezik.
intel vs amd meg seasonic vs lin táp mikor lesz?
jövő hét utáni héten nem lesznek itthon tökmagok, szakitok rá egy pici időt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#343) dunkel válasza bajnokpityu (#342) üzenetére


dunkel
őstag

Jövő hét elutazunk. Utána hét jó lehet, attól függően hol leszünk.
(Ma megyek a gépemért...)

(#344) python1 válasza bajnokpityu (#342) üzenetére


python1
veterán

De jó is lenne egy ilyen teszt! :K

Engem inkább az AMD vs INTEL érdekelne jobban,de azért a tápok is lehetnek érdekesek.

(#345) bajnokpityu válasza python1 (#344) üzenetére


bajnokpityu
félisten

az i3 3230 vagy hogy is hivták után az amd nálam jobb hangot, képet adott. hozzátenném, azóta eltelt intelnél 3 generáció, és az 1.2.3. szériánál mindig hallhatóan jobb volt a hang, minél újabb lett (mindig i3ast vettem). szóval a mostani szériát kéne összevetni, hátha beérte, ill megelőzte már.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#346) Patice


Patice
nagyúr

HFX Classic háza volt már valakinek? Ha igen, akkor mik a tapasztalatok? Jól tud hűteni a hőcsöves rendszer?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#347) python1 válasza bajnokpityu (#345) üzenetére


python1
veterán

Akkor nincs mese,tényleg AMD lesz a következő platform.

Ja Patice.

Már kérdezni akartam,hogy szerver gépbe mi értelme van HDD helyett SSD-t használni?

(#348) bajnokpityu válasza python1 (#347) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nagyon óckodtam én is tőle, de fizetett htpc fejlesztő barátaim magán gépeikben AMDznek évek óta, számtalanszor összevetették a régi intelekkel (i4xxx is bezárólag) és ezeket még vitte az amd multimédiában.

azért még várnék pár hetet, mire összehallgatjuk, nézzük az új szériás i3al a régi A10esemet.
amdnek két nagy baja van, melegszik, mint ökre, másik meg h csak windows megy fel rá könnyedén.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#349) python1 válasza bajnokpityu (#348) üzenetére


python1
veterán

Pont a melegedés miatt gondoltam az intel megoldásra.

(#350) dunkel válasza dunkel (#343) üzenetére


dunkel
őstag

Elkiabáltam, nem csinálta meg. :-(

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.