Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC mélyvíz

Hozzászólások

(#151) #75912448 válasza bajnokpityu (#149) üzenetére


#75912448
törölt tag

Szerintem nálad is a nem egész 1920 filmek felesleges skálázása okozza, szinte biztos. Arra gondolok mikor pl egy film 1918x 8xx, tipikusan rip-ek ,amiket a madvr feleslegesen 1080p-re skáláz, ezzel nyilván egy alap 1080p profil összefossa magát.

Zoom c óta lehet, ezt kell bekapcsolnod és nem lesz felesleges scaling:

10 sor már elvben elég lesz, nálam ok. Jelezz majd vissza okos vagyok-é. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#152) bajnokpityu válasza #75912448 (#151) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Egyszer itthon már rájöttem erre, de most Gabonál elfelejtettem. Ez lesz az...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#153) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv

3D LUT miatt kellene nekem MadVR Kodi alá. Amennyire jó az MPC-HC PC-s lejátszásra, annyira nem tetszik nekem mozin. :D

Láttam, hogy van ez a DSplayer amivel elméletileg menne. Erről van valami leírás, melyik Kodi-val van, hogy kell életre kelteni, ilyesmi?

Illetve ha már úgyis van MadVR, akkor DVD felskálázáshoz hogyan állítsam be?

A8-7670K APU. Előre is köszi. :R

Switch Tax

(#154) #75912448 válasza MasterMark (#153) üzenetére


#75912448
törölt tag

Kodi DSPlayer – DirectShow Player for Windows

Windows - HOW TO - Configure Kodi DSPlayer with LAV Filters, XySubFilter & madVR

Nincs benne semmi bonyolult, de a Kodi+MPC szerintebb jobban működik, jobb audio kijárat lehetséges általa, sokkal jobb feliratkezeléssel. Nyilván lejátszás alatt csicsa felület nem lesz. Inkább arra kérdeznék rá, mi nem megy MPC-vel, vagy mi nem tetszik. :)

DVD felskálázást neked kell kitapasztalni a hardver erejének függvényében. Egy tipikus SD>HD setup image doubling nélkül (amihez az APU-d kevés):

Chroma: super-xbr100 + AR
Image: Jinc3 + AR
Upscaling refinement: SuperRes (3)
Artifact removal - Debanding: Medium/High
Image enhancements: Off
Dithering: Ordered

Ha ezt sem bírja, akkor Upscaling refinement/superres is off. 3D LUT értelemszerű mindkét verzióval.

(#155) MasterMark válasza #75912448 (#154) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi, a hétvégén majd próbálgatom.

MPC-HC-val, vagy annak integrálásával az a baj, hogy se nem tudom távirányítani (egyszerű iránygombok+enter távom van csak) illetve a feliratkeresés se megy.

Egyébként PC-s környezetre kiváló lejátszó, azt használom mindenhol. De házimozira nem az igazi.

Switch Tax

(#156) #75912448 válasza MasterMark (#155) üzenetére


#75912448
törölt tag

Teljes igazsághoz tegyük hozzá, hogy a távirányítás végletekig testre szabható, akár okos eszközről is megoldható. Picit részletesebben: PROGRAMMING A REMOTE TO OPERATE MPC-HC. Végeredményben a kezelése nem különbözik a Koditól, ízlés kérdése. Viszont az általad említett felirat keresés Kodiból valóban egy nagyon jó tulajdonság.

(#157) bajnokpityu válasza MasterMark (#155) üzenetére


bajnokpityu
félisten

akkor nem használod mozira. mi azért fogjuk. perpillanat nincs jobb alternatíva, ha a max minőségű kép és hang kell. és ezért mélyviz a topic, mert ez a cél, nem az, hogy hogyan irjunk ki SD kártyára 13rugós PCnek kodit.

regger: amúgy elvileg be lehet lőni, h mpc-hc is letöltsön feliratot. menüben van róla szó. mintha valamikor egyszer már szedett volna le valamit. de sajna olyan szép menüs válogatós, értékelős felületet nem kapott, hanem háttérben leszedi, ha éppen pont kedve van, és megnyomok valami gombot hozzá.

egyébként van olyan program, ami annyit csinál, hogy feliratokat szed le automatikusan a hdd-n levő filmekhez.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#158) #75912448 válasza bajnokpityu (#157) üzenetére


#75912448
törölt tag

ja, de engem nem érint. ha kell felirat leszedem előtte, úgyis megnézem passzol-é, főleg európai filmeknél szokott gond lenni.

(#159) MasterMark válasza bajnokpityu (#157) üzenetére


MasterMark
titán

Te hogyan használod? Kodiban?

regger: Tudom, hogy ott is lehet állítgatni a gombkiosztást, de ez nekem nem megoldás. Mint mondtam egyszerű távom van, csak iránygombok enter meg escape.

Switch Tax

(#160) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. Van egy iMON VFD cuccom, de nem a dobozos, hanem egy Thermaltake Mozart Media Lab házba épített verzió amit kiszereltem mert a ház eléggé szétberhelt lett a vízhűtésre való átalakítás miatt. Az iMON hibátlan szinte nem is használtam, mindene meg van.
Na szóval a kérdésem az, hogy ezt lehet még használni? Egyáltalán támogatott még ez az eszköz? Válaszokat előre is köszönöm. :R

ui.: már nem emlékszem hogy volt-e hozzá külön infra vevő, de szerintem nem volt. Esetleg a képen jelölt lenne az infravevő?

[ Szerkesztve ]

(#161) RedCat


RedCat
senior tag

Sziasztok!

Most olvasgatom a HTPC mélyvíz topicot és látom hogy nagyon képben vagy ezen a téren.
Jelenleg van egy htpc-m: miniitx házban egy Asus H67-I alaplap egy dual core 3 Ghz procival, 2 GB rammal, 30 gb ssd-vel, egy ATI Radeon HD 6450 vga kártyával és egy 96W-os panel táppal. Jelenleg Openelec fut rajta + Logitec Harmony univerzális távirányítóval használom.

Vettem egy 4K-s tévét, ehhez jó lenne egy HDMI 2.0-s htpc is, ami tudja a 4K60Hz-et (nekem fontos a kadencia helyes lejátszás, 24p, ne ugráljon, akadjon a kép) és emellett szép képet és hangot ad (Denon x2000 5.1 hangfalakkal).

Ehhez kérnék a tanácsot, milyen konfigot javasoltok és milyen oprendszert? Pl wint én sosem használtam erre a célra, a Harmonyt sosem tudtam rendesen belőni alatta, de linux és openelec alatt tökéletesen.
Az Intel cpu-k hogy állnak a hardveres dekódolással? Régen amikor ezt a htpct építettem még nem voltak javasoltak, főleg a 24p és a linux gyengesége miatt. Nem tudom most hogy áll a helyzet?
Dedikált vga mindenképpen ajánlott? A hdmi 2.0 miatt ezek a kártyák nagyon drágák + rengeteget fogyasztanak és melegszenek, helló csend???

Egy szó mint száz milyen htpc vas és szoftver ajánlott most a 4K és a minél szebb képminőség szempontjából?

(#162) bajnokpityu válasza RedCat (#161) üzenetére


bajnokpityu
félisten

itt zömmel gyorsabb vidkarikkal dolgozunk. 6450 egy tök jó kártya, de csak a legalapabb rendereléseket képes elvinni. sztem ne válts.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#163) #75912448 válasza RedCat (#161) üzenetére


#75912448
törölt tag

Szia,

Jelenleg várunk, én is. Ha HDMI 2.0 alapfeltétel HEVC hardveres gyorsítással, AMD Bristol Ridge, Intel Kaby Lake platformokra VGA nélkül, akár integrált procis megoldásokkal. Júniusban pedig Polaris alapú AMD VGA-k. Hogy IGP + alaplapi HDMI 2.0 vagy VGA-ra esik a választás, egyéni igények döntik el, lényeg hogy 1-3 hónapot még tűkön ülünk.

(#164) Balerik válasza bajnokpityu (#162) üzenetére


Balerik
aktív tag

Ha meg kérhetnélek rá, leírnád, hogy a madvr-ben FHD (1080p) anyagoknál milyen madvr beállítást használsz?

Elmúlik.

(#165) bajnokpityu válasza Balerik (#164) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nnedi3 128, és oktuple 128. többi kikapcs. de sokat nem érsz az én setupommal, ez erre a láncra jó, más projival,kábelekkel mást használnék.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#166) Balerik válasza bajnokpityu (#165) üzenetére


Balerik
aktív tag

de sokat nem érsz az én setupommal Tudom :K , de csak érdekelt, ha jól veszem ki, akkor a
Image doubling: Off Igaz?

Elmúlik.

(#167) bajnokpityu válasza Balerik (#166) üzenetére


bajnokpityu
félisten

be van kapcsolva. épp Tonyo faggat ezzel kapcsolatban, sztem Ti is épppen vonalban vagytok.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#168) #75912448


#75912448
törölt tag

Image doubling jó lenne kettéválasztva megbeszélve. :) Ugye felskálázás SD/720 ->1080p és az un supersampling 1080p -> 2160p -> 1080p nagyon nem ugyanaz, és nagyon nem azonos erőforrás szükségeltetik. Nem beszélve utóbbi látható vagy nem látható hatásáról eltérő minőségű megjelenítőkön, illetve ha szükségét érezzük, mekkora beruházást igényel VGA szintjén és minden ami vele jár.

(#169) bajnokpityu válasza #75912448 (#168) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nah, ezt csináltam meg anno dsplayerrel. mármint, h anyagonként különböző setupot használjon.
de ez is bugos benne, mert egy idő után összekavarta a marhája.

Namost épp demozás közben marhult meg, és kicsit ciki volt, h erre a képre vagyok úgy rágerjedve, hiszen sima oppo is tudja ezt :D

shift del lett az eredménye.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#170) Balerik válasza bajnokpityu (#169) üzenetére


Balerik
aktív tag

Bár nekem csak r7 260-m van (ezt már megbeszéltük) , és sajnos csak 42" Sony FHD tv-m, de az erőforrás igény miatt, és továbbá Tisztelt fórumtársunk @regger tanácsára nem használom az 1080p anyagoknál (a filmjeim 99,9%-ban 1080p) az Image doubling-t. A profilok a madvr alatt nálam beváltak, szépen váltja az eltérő felbontású anyagoknál. De most (kb a jővő héten) egy újra telepítés előtt állok, már kisebb hibák előfordulnak már a lejátszások során. Igazából a amd driverre gyanakszom (és már olvastam más fórumon is), hogy nem a legjobbak az új crimson driverek, így visszatérek a 15.7.1-re

Elmúlik.

(#171) bajnokpityu válasza Balerik (#170) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ez az ami lánc függő, h mi éri meg.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#172) #75912448


#75912448
törölt tag

Biza, legfontosabb nyavalyás HTPC mindig adott láncra legyen optimalizálva, igényre szabva. Már persze ha nem átlagost akarunk.

(#169) bajnokpityu

Én is profilozom, rendben működik, azonban DS playernél valóban jobb ha nem készít saját DS profilt. Legalábbis mikor még én használtam tiltottam, szerencsére madvr fő profilokat rendben kezelte.

[ Szerkesztve ]

(#173) Tonyo


Tonyo
őstag

Ezzel együtt, hogy elméletileg hoz-e a konyhára vagy sem a doubling(supersampling), fura, hogy párotoknak működik gyengébb kártyával is.

Nekem 60-70 ms NNEDI 16 felskálázással. 250 en pedig hasít a NNEDI 32, 290-en pedig 128 is...

[ Szerkesztve ]

(#174) bajnokpityu válasza #75912448 (#172) üzenetére


bajnokpityu
félisten

magamnak nincs értelme profiloznom, mert csak 1080-at kap a madVR. kisebb anyagokat csak a lányok néznek, rajzfilmeket, ott meg ne egyen a gép 300Wot, ott marad a kodi belső.

LCD alapú megjelenitőkön egy finom sharpen többet hoz,mint a duplázás.
plazmán, v DLPn meg változó. mióta megvolt a hdmi kábelteszt, és kiválasztottam a véglegeset, megint kellett állítanom a renderelés setupon, mert ami egyik kábellel még jobban tetszett, az a jobb kábellel meg már kijött, hogy irreális. az meg, hogy cserébe kisebb lett a gépigény, mert sharpen teljesen kikapcsolható lett, külön öröm. (még úgy is, h 64ről 128ra emeltem a neuron számot)

elég jó lecke, hogy mennyire láncfüggő, hogy hol mit érdemes. nem létezik olyan setup, ami minden láncból kihozza a maximumot. És akkor még ott az izlés. nekem RC még fényképen is zavaró másnak meg elengedhetetlen.

nekem a duplázgatás sokat hoz. enélkül nem nézek projit :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#175) Tonyo válasza bajnokpityu (#174) üzenetére


Tonyo
őstag

Ez prefrencia kérdése egyetértek, de az, hogy ugyanazon setup nem megy szintén amd kártyán azt már úgy gondolom érdemes kapirgatni. Legalább szeretném tudni, hogy miről mondok le(saját láncon)

(#176) bajnokpityu válasza Tonyo (#175) üzenetére


bajnokpityu
félisten

melósgépben nem ment az r9 290 a primary PCIex csatolóban. Az, ami pciex hubot kikerüli valahogy nem volt jó neki. egyáltalán nem adott képet. r9 390 meg tökéletesen megy ugyanott.
a 290es meg az AMDs gépben hibátlan.

2016ban idáig jutottak a kompatibilitási szabványokban :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#177) Tonyo válasza bajnokpityu (#176) üzenetére


Tonyo
őstag

Ez megint egyedi eset, és egyértelmű kompatibilitási probléma, de nálam valami más van. r9 380 -nak sztem nem 260 ms render időnek kellene lennie a 290-esedhez belőtt setuppal.

(#178) bajnokpityu válasza Tonyo (#177) üzenetére


bajnokpityu
félisten

votlak ilyen jellegű szopakodásaim, érthetetlenségeim a hybrid crossfire próbálgatása közben. berakom a kártyát, elszáll a renderidő, kiveszem visszaáll. reinstall driver, megint jó.
aztán kártyával lesz jó a render idő, és anélkül meg elszáll. reinstall driver, majd windows hanyatt estik, komplett oprendszer újrahúz.

ami reményt adhat, hogy nvidiával meg más bajok vannak :D

AMD olyan, hogy ha kompatibilis a géppel, és 1x belősz mindent, akkor onnastól nincs meglepi.
amin elindulnék még, hogy pl futuremarkos teszt alapján le kéne csekkolni a teljesitményt. ha ott se jó, akkor madVR se lesz.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#179) Tonyo válasza bajnokpityu (#178) üzenetére


Tonyo
őstag

3d mark ban(fire strike) mértem egyet. Egy ezressel kevesebbet dobott. Igaz, amihez néztem az egy i3 6100, nekem i3 3225öm van.

[ Szerkesztve ]

(#180) #75912448 válasza bajnokpityu (#174) üzenetére


#75912448
törölt tag

Egyetért mindennel. ;)

Tonyo

Ha valahol van értelme supersamplinget kipróbálni, ahogy nálad is proji + vászon. r7 260 egész biztos kevés hozzá, ráadásul tévén végképp nem látom értelmét, csak ha nem 1 méterről nézzük azt.

(#181) Balerik válasza bajnokpityu (#174) üzenetére


Balerik
aktív tag

Melyik HDMI kábel lett a "nyerő"?

Elmúlik.

(#182) bajnokpityu válasza Balerik (#181) üzenetére


bajnokpityu
félisten

aq cinamon,carbon,vodka,hidiamond után VDH ultimate majdnem végleges lett. majd jött egy még jobb, még többért..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#183) Tonyo válasza #75912448 (#180) üzenetére


Tonyo
őstag

Kipróbálnám, ha menne :DDD

(#184) RedCat válasza bajnokpityu (#162) üzenetére


RedCat
senior tag

Oké, akkor várok még én is. Viszont a jelenlegi konfiggal mit lehetne kihozni, hogy a legjobb legyen a mozizás élménye? Jelenleg csak feldobtam egy openelec-et, beállítottam hogy hardveres dekódolás VDPAU és kész. De hallom vannak itt olyan renderelők, hogy azt sem tudom hogy micsoda.
Filmeket, sorozatokat SD, 720p, 1080p nézek.
Mit lehet és mit lenne érdemes még beállítani, feltenni? Pl madvr? Ez mi, és hogy állítom be? Egyáltalán érdemes? Vagy erre az openelec alkalmatlan?

Openelec 4k-t nem tud? Legalábbis a screen resulotion-nál 1080p fölé nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#185) bajnokpityu válasza RedCat (#184) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ahhoz nagyobb GPU kellene.amit összeraktál úgy jó ahogy van.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#186) #75912448 válasza Tonyo (#183) üzenetére


#75912448
törölt tag

:)) :(((

Végig kéne menni a beállításokon, látatlanban lehetetlen megállapítani a bibit.

(#187) Tonyo


Tonyo
őstag

Végül tegnap este megoldódott. Madvr legfrissebb verziója okozhatta, egy régebbivel render idő 33ms stabilan Pityu setupjával. Doubling NNEDI 128 :C

Köszi mindenkinek a segítségét!

(#188) bajnokpityu válasza Tonyo (#187) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a felfelugráló render idő inkább a gond szerintem. normális esetben 3-5msnél kisebb ingadozásnak kéne lennie. egyébként megéri képileg foglalkozni vele?

;] VAKteszten átmennél vele? ;]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#189) Patice válasza Tonyo (#187) üzenetére


Patice
nagyúr

És milyen a képe? :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#190) Tonyo válasza bajnokpityu (#188) üzenetére


Tonyo
őstag

Pityu reggel írtam, hogy a render idő atomstabil most már. Szinte mindegyik 380-as gpu loadja ugrál(freki) Ez ez fixálható, azóta stabil.:)

Vakteszten átmennék :Y Zsófival együtt!

Patice: bejövős:)

[ Szerkesztve ]

(#191) RedCat


RedCat
senior tag

Tegnap este kicsit megdöbbentem. Van 2 szoba:
1. Samsung 48JU7000 + htpc Ati6450 vga-val KODI (openelec 6.0)
2. Samsung 46D7000 + Medi8er 600 médialejátszó

Elkezdtem nézni a 1-es szobában egy 720p mkv filmet, bitrátát nem tudok, de kb 7 gb volt a szűk 2 órás film. Majd a felénél átmentem a 2-es szobába és ott folytattam. na itt esett le az állam!!!! a medi8ernek klasszisokkal!!!!! de komolyan, sokkal sokkal sokkal sokkal szebb volt a képe. Mintha nem ugyanazt a filmet és felbontást néztem volna. A felbontás, a szinek.... Döbbentő volt.

A kérdés, hogy az ati 6450 képe ennyire szar, vagy mi lehet a különbség oka? Cseréljek vgat? De mire? Vagy adjam el az egész htpc-t és vegyek vmi médialejátszót? De nekem a KODI jobban bejön, mint pl a medi8er kezelőfelülete...

(#192) #75912448 válasza RedCat (#191) üzenetére


#75912448
törölt tag

Általában bekapcsolt Catalyst képjavítók okoznak hasonló katasztrófát. 1-2 kivétellel összeset ki kell kapcsolni, mint google képen látható. A kimeneti formátumot pedig a tévé HDMI bemenetére igazítani, ha az nem automatikus és bedőltek az árnyalatok.

(#193) #75912448 válasza #75912448 (#192) üzenetére


#75912448
törölt tag

Bocsánat, csak Kodit láttam, Openelec elkerülte a figyelmem. Így passzolom a kérdést. OE és AMD csökött driver támogatás miatt lehet amúgy önmagában rossz.

(#194) MasterMark


MasterMark
titán

MPC-HC-val, hogy lehet megoldani, hogy a TrueHD-ból az Embed-et játssza le SPDIF-en?

Switch Tax

(#195) djnice


djnice
veterán

Csak egy info, az új EGL-es Kodi-ról, mert mindenki áradozott a képminőségéről...
[link]
Szóval jelenleg a legrosszabb képminőséget a VAAPI dekóder adja, és a fejlesztők sem tudják miért.

Közben meg is oldódott, a VAAPI renderelő előnyben részesítését ki kell kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#196) Patice válasza djnice (#195) üzenetére


Patice
nagyúr

Pont ma reggel olvastam abban a fórumban, hogy összehasonlítottad médialejátszók, blu-ray lejátszó képével.

Én kivárom a végét, mert egy adag user errort én még látok benne, de lehet nincs igazam, mert úy sem értek hozzá. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#197) djnice válasza Patice (#196) üzenetére


djnice
veterán

Nincs user error :)
A VAAPI renderer bugos.

(#198) Patice válasza djnice (#197) üzenetére


Patice
nagyúr

Hát még nincs is kész a 17-es verzió...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#199) djnice válasza Patice (#198) üzenetére


djnice
veterán

Az lehet, de mindenki azt mondta hogy mekkora minőségi előrelépés már most...
Ebből is látszik hogy objektív képminőség tesztet csak a megjelenítő kihagyásával lehet készíteni.

(#200) Patice válasza djnice (#199) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha mindenki azt mondja, hogy előrelépés, akkor valami csak lehet benne. "Ennyi légy nem tévedhet"

Ami felveti azt is, hogy eddig milyen szar volt...

Szóval én nem pártolok el attól, hogy kiderült egy bug - a nightly verzióban - azaz lehet, hogy eddig jó volt, csak a legutóbbi napi mentés(ek)be került bele a bug. De legalább kiderült és foglalkoznak vele. Köszönjük a nép nevében! :R

Kíváncsi leszek, hogy a teljesen átszabott Kodi mit fog tudni felmutatni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.