Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC mélyvíz

Hozzászólások

(#601) ttower válasza #15490560 (#600) üzenetére


ttower
aktív tag

Azt hiszem topikot tévesztettél. Esetleg itt próbáld meg: Milyen videókártyát?
Amúgy ha a proci a kevés, valszeg a vga sem fogja megoldani a helyzetet.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#602) #48613632 válasza #15490560 (#600) üzenetére


#48613632
törölt tag

FIFA-ból van rengeteg, de ITT megnézheted, melyiknek mi a gépigénye ;)

(#603) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv

MadVR + MPC-HC-nál a HEVC videókkal csak fekete kép van. Ez mitől lehet? :R

RX 470 16.12.2-es driverrel
MPC-HC 1.7.10
madVR v0.91.5
LAV 0.66.0

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#604) taranis


taranis
addikt

Sima topicba írtam, utána vettem észre, hogy van mélyvíz is, inkább ide való:

Adott ez a videó: http://distribution.bbb3d.renderfarming.net/video/mp4/bbb_sunflower_2160p_60fps_normal.mp4
H264 8bit 4:2:0, UHD 60ps
A lényeg, hogy i7-3770 + RX480 mellett sem tudtam megcsinálni, hogy fullscreenben (UHD felbontáson) framedrop nélkül fusson. A teljes videó alatt volt kb 200 drop frame.

madVR beállítások:
Processing alatt minden kikapcsolva
Scaling alatt minden bilinearon
Rendering/General settings alatt minden kikapcsolva, queue size 16/16 (gyárilag 16/8, de úgy még rosszabbnak tűnt)
Rendering/Windowed mode és Exclusive mode gyári beállításokon
Rendering/Stereo 3D kikapcsolva, Smooth motion, Dithering kikapcsolva
Rendering/Trade quality for performance ha jól emlékszem gyári beállításokon van

Szoftver verziók:
MPC-HC 1.7.10.276
LAV filters 0.69.0.0 (DXVA2 copy-back-re belőve)
madVr v0.91.4
Windows10, 17.1.2-es Radeon driverek

Mastermark: nálam akkor voltak fekete képernyők amikor az use directx11 for presentation ki volt pipálva a general settings alatt

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#605) Patice válasza taranis (#604) üzenetére


Patice
nagyúr

Scaling kell egyáltalán, ha a video és a megjelenítő is UHD@60Hz?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#606) taranis válasza Patice (#605) üzenetére


taranis
addikt

Miért, ki lehet kapcsolni? Amúgy érdekelne, hogy más le tudja e játszani 4K full screen alatt a linkelt videót frame drop nélkül.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#607) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Jelenlegi felállás: W1300-as belépű szintű Benq projektor amit nem tervezek cserélni.
PC: G1820-as Celeron 4GB RAM-al LibreELEC-el
Mennyire érdemes elmélyedni szoftveresen? Nem akarok mindenáron kütyüzni, de ha azt mondjátok egy ilyen szintű projektornál is sokat dobna a képen a madVR, akkor elgondolkoznék némi "átcsoportosításon".
Azt olvastam, hogy ATI-ban érdemes gondolkodni, lenne itthon másik gépben R9 270X 2GB amit esetleg átrakhatnék. Nem tudom ez mire elég, mennyire kell a proci is.

Visszaolvasni nem volt időm, azt talán majd hét közben. :D

[ Szerkesztve ]

(#608) python1 válasza Tamoo (#607) üzenetére


python1
veterán

Mindenképpen érdemes,rengeteget fog hozni pozitív irányban.A mostani rendszereddel egy közepes madVR beállítással már a füledig fog érni a szád.

[ Szerkesztve ]

(#609) MasterMark válasza taranis (#604) üzenetére


MasterMark
titán

Ha azt kiveszem, akkor is ugyanilyen. :( De azért köszi. :R

Senki nincs aki 4K videót játszik le madVR-rel?

Switch Tax

(#610) taranis válasza MasterMark (#609) üzenetére


taranis
addikt

Nálam RX480 van, és gond nélkül megy a 4K HEVC is, a beállításaimat fentebb leírtam. Viszont lassan már az a kérdésem, hogy ezekkel a kártyákkal le lehet e bármilyen 4K60-as videót frame drop nélkül játszani, full screenben. Többféle H264/HEVC videót próbáltam, alacsony bitrátától a magasig, madvr abszolút minimálon, csak a sebességre belőve, és még így sem. Elég gyász. A legújabb Kodit néztem még összehasonlításképp, az gyorsabb volt, mint a madvr, de még ott is volt drop.

colorizer.net

(#611) dunkel válasza Tamoo (#607) üzenetére


dunkel
őstag

Aki feltelepített egy kodit az már megveri az Oppót. Aki felrakott egy madVR-t az már kategóriákkal jobb képet néz. Állítólag. :)

Próbálkozz meg vele, egy kis sharpen jól jöhet a kis Benq-nak, ha legalább egy chroma NGU low-t be tudsz mellé állítani akkor láthatóan is jobb lesz a képed.

(#612) Tamoo válasza dunkel (#611) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A HW kérdésekre írhatnátok valamit! :) Vakon vagyok, hogy mihez mennyi kell.
Próbálkozni is macerás, mert a napi használatban lévő PC-met is ki kellene belezni és újratelepíteni ha át akarom variálni őket. Plusz egy nagyobb házat is venni a htpc-nek amiben elfér a nagyobb vga. Szóval nem megy hipp hopp a próbálkozás. Azért kérdezősködök, hogy érdemes-e időt töltenem ezzel abból a kevésből.

(#613) dunkel válasza Tamoo (#612) üzenetére


dunkel
őstag

CPU nem kell, egy celeron is bőven elég. 4G RAM elég. VGA-ból meg minél több a kraft, annál jobb. A8-7600 APU szint a belépő. RX 470-480 ami izmos vagy az ennek megfelelő egyel korábbi széria.

(#614) Tamoo válasza dunkel (#613) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

ezt tudnám összerakni:
G1820 Celeron (2.70 GHz)
4GB RAM
R9 270X 2GB

Akkor Celeron vagy I5 tök mindegy? Ez a VGA mire elég? :)

[ Szerkesztve ]

(#615) dunkel válasza Tamoo (#614) üzenetére


dunkel
őstag

Próbáld ki vagy küldd el nekem a kártyát. :)

(#616) nagyatt


nagyatt
tag

Egy kis dilemmaba kerultem a napokban.
Jelenleg egy i3-7100procit hasznalok madvr-el, amit egy hdplex atx tap es egy 100W- os Nehai fele analog psu hajt meg.
Azt tapasztalom ha elinditok egy filmet elkezd bugni a trafo a terhelestol. Azon gondolkoztam hogy lecserelnem egy nagyobbra, de az mar olyan draga lenne hogy lehet inkabb bekotnek egy kapcsiuzemu atx-es tapot. Igy a kesobbi vga bovithetosegem is tamogatva lenne. A kerdesem az lenne, hogy szerintetek jelenleg melyik kapcsiuzemu tap az a piacon, amivel erdemes lenne foglalozni, es esetleg ami kivalthatna a hdplex kombot ? Zenelni is errol a pcrol szoktam szoval az sem lenne baj ha hangminosegben nem tulzottan tavolodnek el a jelenlegitol.

[ Szerkesztve ]

(#617) Patice válasza nagyatt (#616) üzenetére


Patice
nagyúr

Mostanában olvastam, hogy a HD Plexnek lesz a 160W-os AC-DC (kapcsolóüzemű) adaptere után 300W-os modelle is. Én lehet megvárnám ennek a megjelenését.

Vagy tényleg egy alacsony zajú ATX táp. Seasonic?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#618) Patice válasza Patice (#617) üzenetére


Patice
nagyúr

Megtaláltam, itt a link.

Vagy a másik lehetőség esetleg a Streacom ZeroFlex PSU 240W, csak pöppet drága.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#619) python1 válasza Patice (#618) üzenetére


python1
veterán

De ezek is kapcsolóüzemű tápok,nem?
Egyébként mozira inkább a hardverre kell öszpontosítani,hogy gond nélkűl "extrémebb" megjelenítést is támogasson gond nélkül
Igen a seasonic tápok igen jól megépített tápok,szinte csak azt használok mindenhová.

(#620) hétalvó


hétalvó
addikt

szerintetek ez hozna változást?
nem tesztelgetett valaki ilyeneket véletlenül?
tápot néztem, hogy minőségiben mi az ami jó lenne.

AC Ripple legyen kicsi ezt találtam amit kiemelnek audio-sok.

evga supernova g2
tudom sokan sesonic-ra esküdnek, de ezeket fölé teszik, superflower belesek. én azt mondom ez megérne egy próbát.

mondjuk a g3-at venném, de arról nincs ilyen részletest teszt.
g3

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#621) stigma válasza hétalvó (#620) üzenetére


stigma
addikt

Hello. Bocs ha nem olvastam vissza és értelmetlen kérdésem lesz, de HTPC-be 550W-os tápot mihez veszel ha szabad kérdezni?

Igaz nekem ASrock N3150-em van + 2 WD RED + 1 SSD + 1 ventillátor, és ehhez egy minőségi FSP 350W-os tápot vettem, hát nem tudom , hogy valaha bekapcsolt -e a 12cm.es ventilátor, mert nem tudtam szerintem leterhelni annyira.
Amit ajánlani tudok ha keveset akarsz költeni tápra de minőségit akkor FSP350-60EPN, Seasonic SS-350ET 350W tápokat céloznám meg, mert Seasonic belső van, ami elég minőségi kondikkal szerelt, hangja szerintem szinte semmi , és a súlyán érezhető hogy van benne anyag.

Remélem nem voltam tolakodó, de szerintem ennyit egy tápra felesleges költened, max ha high end HTPC-d van skylake i7-es géppel.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#622) dunkel válasza stigma (#621) üzenetére


dunkel
őstag

Pedig nem ártana picit visszaolvasni. A VGA kártya miatt kell a kraft. i7... tényleg olvasgass vissza picit léci.

(#623) hétalvó válasza stigma (#621) üzenetére


hétalvó
addikt

ha lenne kisebb azt választanám, de az újakból nincsen sajnos. egyébként ennek pl 20%-ig nem kapcsol be a ventije. főleg itt a tiszta zajmentes feszültségek lennének érdekesek és nem a wattok.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#624) stigma válasza dunkel (#622) üzenetére


stigma
addikt

(#622) dunkel: Teljes mértékben igazad van, ahogy visszaolvastam, tény hogy erről beszéltek, de maga a hozzászólás semelyik hsz-hez nem kapcsolódott. Tény hogy RX480, RX470 VGA-hoz ~500W körüli teljesítmény szükséges, mert kell neki a kraft rendesen.

(#623) hétalvó:
Nekem Skalyke konfighoz, mely az adatlapomon van, egy 500W-os táp elég =>
i5 + 16gb RAM + 1SSD +1 HDD + RX470 8 pines + 5 ventillátor , ehhez egy Be quiet! Pure Power 9 500W BN267 típusú tápom van ami szinte hangtalan és moduláros.

Szerintem a tápegységes topicban a konfighoz megfelelően ajánlanak neked tápot, igaz lehet ez is közötte lesz. (EVGA-ról azt olvastam hogy a ventillátornak idegesítő a szélzaja, de ezt csak olvastam mondom, ott inkább érdkes a profikat megkérdezni.)

Esetleg azt fel tudom ajánlani bárkinek segítségként, hogy ha valamit nézni kell (madVR és egyéb olyan képbeállítok) melyeket Win10-en meg tudok nézni, kipróbálok szívesen , mit is tud az RX470-es VGA.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#625) hétalvó válasza stigma (#624) üzenetére


hétalvó
addikt

ez pedig teljesen jo helyen van. te nem erted meg mindig mirol szol a kerdes. sokan probalkoznak linear tapokkal en megprobalnam megkeresni a legjobb kapcsolouzemut.
es itt kep es hangminosegrol van szo.
melyik tapnak van a legjobb kepe es hangja.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#626) nagyatt válasza hétalvó (#625) üzenetére


nagyatt
tag

+1, en is ezt vadaszom, hogy hogyan lehetne kivaltani a kis linear tapot egy hasonlo kapcsolouzemuvel, ahol a ripple noise alacsony, es hang illetve kep minoseg tekinteteben nem esnek tulzottan vissza. Tegnap beszeltem Bodor audioval, ok jelenleg a full analog vonalon mozognak, ami azt jelenti, hogy minden komponens analog uton kapja a tapolast. 7 tappanel es 1 trafo ara nyersanyag tekinteteben 200e ftnal indul... De o is csak integralt gpus rendszerhez ajanlja, abban az esetben, ha VGA is jatszik, csak a kapcsolouzemu az alternativa egyelore.
Az viszont lutri tesztek hianyaban.

[ Szerkesztve ]

(#627) stigma válasza hétalvó (#625) üzenetére


stigma
addikt

Áh értem. Ismerősömtől tudakoltam meg az odlal címét , akkor ti valami ilyesmit kerestek ugye?

Ilyen tápot még élőben nem láttam, és nem 2 forint.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#628) bajnokpityu válasza hétalvó (#623) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a 620as seasonicnak, amikor forog a ventije is kussban van, szóval ha a hangot úgy érted, h csöndes, akkor ez pl jó.
nem azt mondtam, h vegyen mindenki seasonicot. ártól függetlenül van jobb, és kevéssé jó tápjuk. tipust kell venni.

netes teszt szerint mérve amim van, 7-10mV környéki ripple-je van 400W terhelés mellett. Ez elmarad az MZ féle félig lin, félig kapcsitáptól képminőségben, de az meg 80W környékét tud folyamatos üzemben. az 550Wos tápod meg 6-8mV környékén van, elvileg jobb, mint az én 620as seasonicom. de, hogy ez látszik-e vásznon, abban nem lennék biztos. 23e Ft vs 35eFt. határeset sztem.

amúgy MZ pár hete keresett, h épit full lin nagy teherbírású tápot, esetleg rá lehet kérdezni, hogy hol tart a projekt. ha az övé mérve ugyanezt a zajszintet tudja, akkor azonos áron az övét venném. nem csak a zajszinten múlik egy tápjósága, bár digitális környezetben azért valszeg ez a legfontosabb.

amúgy ki mondja, h jobb az evga általánosságban a seasonicnál? seasonic több platinum szériás tápja mérve brutál zajos, azokhoz képest elhiszem, h jobb, de a kis bronze azért nem rossz táp.

valamint MZ emlegetett egy tápszűrőt, amit ők laborban használnak, esetleg azt is ki lehet próbálni, ezeket direkt kapcsitápokhoz találták ki.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#629) hétalvó válasza bajnokpityu (#628) üzenetére


hétalvó
addikt

anandtech-ről:

"The Leadex II platform features jaw-dropping ripple suppression. This would only be a clear victory over Seasonic's Prime platform if Super Flower didn't need extra capacitors on its modular cables to achieve it, though."

rx480-at megvetted vagy csak kölcsönbe volt? mert, ha valakinek van egy 480-a akkor le tudjuk tesztelni, mert megveszem szivesen ezt a tápot.

mit mondasz van ennek értelme egy chieftec ellen pl?
látod vagy elhiszed, hogy jobb ? :)

ha s12 II 620-ad van annak 20-25 a ripple-je
hardoc

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#630) bajnokpityu válasza hétalvó (#629) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Másik mérés szerint nincs. 20. Papiron egyébként ezek már tudják egy gyengébb lin táp szintjét zajban

Prime a titán széria, az enyém nem az. És olvasd el újra.

Nem hiszem h lényegesen jobb, de ha az tetszik, vedd azt. Sztem egy kutya. Nem az enyém volt, csak össze kellett rakni. R9 kártyáim vannak, egyik kb egál, másik hajszálnyit gyorsabb madvr alatt.

Amdnél nincsenek driverenként, szériákként különböző színek, ugyanúgy jó akármelyik amd. Bár tápjuk meg nyilván teljesen más.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#631) bajnokpityu válasza hétalvó (#629) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Megnéztem a tesztet, 10 alatt van..

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#632) hétalvó


hétalvó
addikt

na megszületett :Y :R :K
alap táp egy chieftec a80 550W volt bejött helyette egy evga 620 p2.

nem lesz nehéz véleményt írnom róla az evga sokkal, de sokkal jobb.
és itt csak a hangminőségről beszélek. ezt még egy botfülű is hallaná a rendszeremben.
megjöttek a részletek, kinyílt az egész úgy ahogy van. a mély megfeszült. ááá IMÁDOM!!! kb ennyi.

egyébként a kép is javult eltűnt egy nagy adag fakóság, térérzet javult, színek teltebbek.

kb olyan, mint amikor a lin táp volt a gépemben, lehet azért az jobb volt, de már nagyon régen történt. de az biztos hogy hasonló változás, mint akkor volt. azóta még a kivetítő is lecserélődött...

szóval tessék jobb tápokat venni !!!

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#633) python1 válasza hétalvó (#632) üzenetére


python1
veterán

Ezek az EVGA tápok ennyire jók lennének,vagy csak a G2-es változatok,esetleg a G3-as lehet még a G2-nél is jobb?

(#634) hétalvó válasza python1 (#633) üzenetére


hétalvó
addikt

szerintem jók nagyon. superflower leadex-ek az evga-k egyébként.
zajban nem nagyon van jobb jelenleg.

a g2 és a g3 is jó, de nekem p2-m lett. nem nagyon lehetett kapni a g3 550-et pont aznap amikor rendeltem,
ma már teljesen normális az ára is. 32k.

tegnap volt itt barátom és már megy is venni egy g3-at, mert csak az fér be a gépébe. úgy jött át,hogy biztos csak viccelek.

még ha sikerül meghallgatjuk egy seasonic s12 mellett is, hogy melyik mennyire zenei.
utána stabil vélemény lesz.

nem foglalkozunk a tápokkal nagyon a htpc-knél, pedig úgy tűnik ez az egész alapja.
mozim az olyan dinamikus lett, mint még soha, életre kelt a centerem. ülök és vigyorgok és csak nézem újra a kedvenceket.

eddig homályban éltem :(((

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#635) python1 válasza hétalvó (#634) üzenetére


python1
veterán

Köszönöm a beszámolót!

Én minden gépemben eddig Seasonic tápot használtam a megbízhatóság miatt,de ugye a HTPC-nél mások a kritériumok,egyébként a htpc-ben jelenleg seasonic s12-es táp dolgozik.
Akkor beruházok egy evga táposba.

(#636) #15490560


#15490560
törölt tag

Sziasztok! Philips androidos tv (2016) megjelenitovel hogyan lehet kihozni htpc-n a 24p-t?

J3455-itx lap, hdmi 2.0 kabellel a tvhez csatlakoztatva. Az intel menuben atallitom a refresht 24p-re de hiaba. Ugyanolyan "gyors" lesz a kep mint ha 60p lenne androidos kodival pl.
Mit tudnek allitani? A kepbeallitasokban ha kikapcsolom a motiont akkor szaggatos lesz a kep. Ha mar minimumra teszem akkor "begyorsul" mint valami brazil sorozat.

Olyan mintha a tv mindig maradna 60p-n hiaba nyomom at a pc-n barmi masra.

(#637) MasterMark válasza #15490560 (#636) üzenetére


MasterMark
titán

Azt nem neked kell kézzel állítgatni, hanem a lejátszó szoftver majd beállítja pontosan.

Ha a TV-n rajtahagyod az interpolációt, akkor ne csodálkozzál ha nem olyan lesz mint amilyennek lennie kellene.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#638) hétalvó


hétalvó
addikt

szerintetek, optikai halozat javithat kep es hangminosegen?
vagy esetleg valaki probalt sfp media bridge-eket?
lehet olcsobb lenne, mint draga lan kabeleket venni.

mondjuk talan egyszeruen letesztelheto. lejtszok egy filmet a belso ssd-rol kihuzva a halokabelt, majd ugyanezt a filmet megnezem nasrol...
vagy talan komoly wifi-vel is kikerulheto a kabel...

valaki probalgatta mar? patice? :)

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#639) python1 válasza hétalvó (#638) üzenetére


python1
veterán

Ha csak a kábelt akarod kikerülni,akkor a wifi megfelelő,én is így használom az egyik rendszerem a másikat meg kábelről.

(#640) bajnokpityu válasza hétalvó (#638) üzenetére


bajnokpityu
félisten

filmezésnél, ha smb-t használsz, az legjobb tudomásom szerint sima file átvitel, ott teljesen mindegy mi az adatátviteli eszköz, ha tudja a specifikációt.

Az árnyékoláson lehet zaj, ami a hidegponton keresztül csesztetni tudja a PCt, és igy akár a vetitőt is. Saját mérésem szerint pont a vetitő cseszteti visszafele a gépet.

Hozzátenném nem próbáltam ABzgetni, különbséget keresni, egy cinamon lan felszabadult, nekem azt kapta a PC, de nem volt semmi feltűnő különbség a retek kábelhez képest. Logikám szerint nem is lehet. hidegpont ugyanúgy össze van kötve.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#641) hétalvó válasza bajnokpityu (#640) üzenetére


hétalvó
addikt

ezert gondoltam levalasztani optikai kabellel.
computer audiophile-on irjak. a legjobb, ha teljes a halozat, de volt aki a media bridge-re eskudott, hogy annak van ertelme.
[link]

ebbol kettot szembeforditok es mar le is valasztottam

de egy switch es a gepbe egy halokartya lenne az igazai. csak switch 100k a kartya 60k. esetleg akkor mar a nasba is mehetne egy . 2 kabel es maris 300k... kicsit sok tesztelgetni

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#642) djnice válasza hétalvó (#638) üzenetére


djnice
veterán

Ezt te sem gondolod komolyan...
Az SMB és az NFS is TCP-t használ.

(#643) bajnokpityu válasza hétalvó (#641) üzenetére


bajnokpityu
félisten

elég lenne 1leválasztó is. én biztos nem konvertálnám ide-oda a jelet.
keress olyan hálókártyát, amiben van galvanikus leválasztás, és akkor máris megvan oldva a probléma. ezt mágneses v optikai chippel oldják meg (csatlakozó és chip között egy plusz chippel)

hozzátenném, a kis és közepes luminon még van leválasztás, a nagyon már nincs, és mégis jobb a hangja. 2 éve, amikor érdekelt a dolog, úgy láttam, h csak 100Mbitet lehet leválasztani kártyán chippel. De filmezni is bőven elég.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#644) hétalvó válasza djnice (#642) üzenetére


hétalvó
addikt

de nagyon is :)

de szerintem nem erted mire megy ki az egesz. nem a bitekkel van a baj. hanem levalasztjuk a zajos utp halozatrol optikai kapukkal a szamitogrol. ami ossze van testelve az egesz hifivel.

es igen jon haza az optikai halozat kis tplink switch 35k
ket hasznalt kartya 6k . kabel es kesz.

nalam ha zenet hallgatok es kozben kihuzom a halokabelt kicsit konnyedebb lesz a hangom. tobb reszlet. finomodik. de ez mar csak hardcore felhasznaloknak ajanlott.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#645) Patice válasza hétalvó (#638) üzenetére


Patice
nagyúr

Én csak a "komolyabb wifi"-ről tudok nyilatkozni kicsit.

Nemrég cseréltem a már korosodó, de még mindig tökéletesen működő TP-Link 1043ND-met egy Asus RT-AC68U-ra. Így már nincs gondom az újabb tesztelős cuccok AC-s wifijével és az N-es hatótáv/jelerősség is nőtt.

Wifivel jóval olcsóbban úsznád meg az egész bulit. A lényeg az, hogy a vevő oldal is tudjon "visszakiabálni", azaz, ha egy HTPC-t akarsz vezeték nélkülivé tenni, akkor combos wifi kártya kell bele. :K

Pár hónapja utánanéztem, hogy otthoni hálózatok esetén mik a lehetőségek, ha gigabit fölé akarna menni az ember. Reménysugár lehet, hogy újabban már van rezes 2-5 Gbps hálózati szabvány is és nemsokára jönnek az ilyen SOHO eszközök is, amik ezeket már támogatják és talán képesek kiszolgálni is.

A földön járva: használj natúr CAT5e kábeleket, amiken nincs árnyékoló harisnya és védőföld bekötés. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#646) python1 válasza Patice (#645) üzenetére


python1
veterán

+1

Ezen az úton járok most pont én is,vagyis próbálgatom.

(#647) hétalvó válasza python1 (#646) üzenetére


hétalvó
addikt

maradjunk a foldon es legyen eleg az 1gb. akkor mar boltbol 100k-ert at tudom rakni a htpc-met optikara es meg kicsit hangolhatok utp kabelekkel a vegen :)

recept : tp-link tl-sg2210p router 33k, tp-link mc220l media converter 8k, tp-link tl-sm311lm gbic 2db 26k, 15m om4 lc-lc kabel 7k. ez summa 74. es meg bele is fer egy 1m-es carbon utp kabel.

jobb lenne osszekulazni itt hasznaltan hardverapron...

javulhatna a kepem kicsit, mert 1 gegecsoben huz az utp es a hdmi is at a szoba alatt. termeszetesen kevesebb lenne az alapzajom.

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#648) python1 válasza hétalvó (#647) üzenetére


python1
veterán

Én azt gondolm,ha most frissítenéd az otthoni hálózatot akkor ok a beruházás összege,és valóban itt a hardvereprón vannak egész korrekt eszközök.De hogy hoz-e minőségben( nem sebességben) változást azt nem tudnám borítékolni.

De ha már itt tartunk,háttértár-nál gndolkodott már valaki a hdd-k raid funkció létjogosultságán? Ugye többen a hdd-t tartják jobb minőségűnek ssd ellen,de ha raidba fűzzük a lemezeket gyorsaságon kívül nem kaphatunk minőségi javulást is? :F

[ Szerkesztve ]

(#649) hati válasza python1 (#648) üzenetére


hati
addikt

Mit értesz a hdd-k esetében minőségi javulásnak?

(#650) hétalvó válasza python1 (#648) üzenetére


hétalvó
addikt

These 220L's are the dogs bollocks in between two PC's! (especially with Server 2012/ AO)

More detail, expansiveness and ease compared to without them. Highly recommended...:)

computer audiophile itt érdemes olvasgatni...

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.