Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC mélyvíz

Hozzászólások

(#751) mandju válasza dunkel (#692) üzenetére


mandju
senior tag

köszi, megnézem őket.

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#752) dunkel


dunkel
őstag

Van egy hete ismét gépem :)
Kijött időközben a 17.3 Kodi DS most ezt használom.
Beintegrálták a sanear audió kijáratot defaultnak, nagy piros pont.
Egyelőre nagyobb hibákba nem ütköztem, 1-2szer volt, hogy kilépett és újra kellett indítani.

madVR is lépeget előre. Jelen környezetben sikerült egy 30ms konfigot csinálni NGU mediummal ami az A8-7600-zal elég jó szvsz (felirattal 35ms - ez másnál is ilyen?). Tűéles optikákkal rendelkezőknek javaslok Chroma NGU AA próbát, kevésbé patent optika mellé NGU Sharpot kipróbálni.

(#753) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

srácok,
eddig a kodit a meglévő wifi hálózaton keresztül irányítottam telóról.
az alaplapom wifis, az a kérdésem, hogy ha szeretném ebből az egészből likvidálni a komplet wifi hálózatot, direktbe tudnám valahogy a gépen lévő kodit vezérelni?

[ Szerkesztve ]

(#754) dunkel válasza Tibiajax (#753) üzenetére


dunkel
őstag

A gépedről is csinálhatsz wifi hálózatot de akkor a telefonoddal kell arra a hálózatra csatlakozni a filmezés idejére. Értelmét nem látom, csak önszivatás.
Direkt vezérlés az a billentyűzet vagy annak egyéb válfajai mint az egér, távirányító.
Mi a gondod amúgy?

(#755) Patice válasza Tibiajax (#753) üzenetére


Patice
nagyúr

MCE kompatibilis infrás távirányító szvsz. jó megoldás.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#756) Tibiajax válasza dunkel (#754) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

az a gondom, hogy lassú és instabil. persze, ez főleg a gyenge helyi wifi-hálózat miatt van..
nekem ez a megoldás, ahogy leírod, teljesen jó lenne már most is. és ha meg végre egyszer sikerül összerakni a külön, dedikált lejátszómat, azt is így szeretném majd. mindentől elkülönítve, direkt wifin.
win10 alatt hogyan tudok hálózatot kreálni?

Patice telóról akarok mindenképp irányítani, flex-el. ezt szeretem, ezt szoktam meg.

(#757) dunkel válasza Tibiajax (#756) üzenetére


dunkel
őstag

Veszélyes dolog a gugli. :U 1. találat 2. találat

[ Szerkesztve ]

(#758) Tibiajax válasza Tibiajax (#756) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

win10 alatt hogyan tudok hálózatot kreálni?
valahogy így?[link]

ok, találgatom közben már én is

[ Szerkesztve ]

(#759) python1


python1
veterán

Üdv Mindenkinek!
Olyan kérdésm lenne,hogy az egyik HTPC-ben AMD A10 7850k-s proci üzemel,de tettem a gépbe még egy külön grafikai kártyát egy R7 360-ast.Konkrétan az érdekelne,hogy hoz valami pluszt képminőségben a processzor mellé ez a kártya,jelenleg madvr közepes beállítással használom,vagy ezt bírja a processzor is,és mehetne a kártya másik gépbe is?

(#760) dunkel válasza python1 (#759) üzenetére


dunkel
őstag

Erre most mit lehet írni? Egyrészt a saját rendszeredet és igényszintedet Te ismered, másrészt ott van mindkét hardver a gépedben. Nézd meg, próbáld ki, játsszál vele.

(#761) python1 válasza dunkel (#760) üzenetére


python1
veterán

Pont ezt próbáltam megúszni. :B

(#762) Dagidög


Dagidög
senior tag

Sziasztok!
Szoftveres kérdésem lenne, itt a hsz-om.

(#763) dunkel válasza Dagidög (#762) üzenetére


dunkel
őstag

Szia, bocsi én nem tudok segíteni 3D-ben, a kérdést pedig jó helyen tetted fel, szerintem kapsz ott választ.

(#764) Formaster


Formaster
addikt

Sziasztok,
HTPC-ben gondolkodok filmek lejátszásához. Másra nem kell. Érdemes készet venni, vagy sokkal olcsóbban kihozható egy épített? MPC+MadVr-el történik a lejátszás, azért ennek kell némi kakaó is, ha jól tudom. Előre is köszönöm a kiigazítást. 1080p TV-re menne és tudnia kell a 24Hz-et. Mi az a vonal amin érdemes elindulni? :R

(#765) dunkel válasza Formaster (#764) üzenetére


dunkel
őstag

Igényszinttől függően AMD RX 460-470-480 / 560-570-580 + jóféle tápolás, 4-8G RAM. Többi saját követelményeknek megfelelően.

(#766) Formaster válasza dunkel (#765) üzenetére


Formaster
addikt

Köszönet :R Prociból milyen vonalon induljak el? Mekkora szerepe van a lejátszásban? Tényleg csak filmre kellene, szerintem használt vonalon indulnék meg.

(#767) dunkel válasza Formaster (#766) üzenetére


dunkel
őstag

Kb. 0. Ami szimpatikus az utóbbi 3 évből.

(#768) Formaster válasza dunkel (#767) üzenetére


Formaster
addikt

Szuper. Gondolom IGP-ben ne is gondolkodjak. Egy bajom van csak, az említett kártyák mind bányásznak. :DDD

(#769) dunkel válasza Formaster (#768) üzenetére


dunkel
őstag

Akár abban is gondolkodhatsz de az kompromisszumos megoldás lesz. Profilozni kell mellé madVR-t, 24p még oké ha nem kellenek képjavítók de 60p mindenképp DXVA lesz.
Azért kb. tudnod kéne mit is szeretnél ezzel a géppel, hogy be lehessen lőni a hardverigényt.

[ Szerkesztve ]

(#770) Formaster válasza dunkel (#769) üzenetére


Formaster
addikt

Egész pontosan BD minőségű 1080p 24fps filmek lejátszása. Most az asztaliról megy minden, de ha gamelni akarok, miközben más filmezne akkor kezdődnek a gondok. A monitor 165Hz, a film meg 24Hz-en menne a TV-n, mint második megjelenítő és ettől behülyül az nvidia. Ezért kéne egy külön lejátszó, amit a TV-re kötök és akkor a PC felszabadulna. Ezt akarom minél jobb ár/érték arányból kihozni. :R

(#771) canniball válasza Formaster (#770) üzenetére


canniball
nagyúr

"Egész pontosan BD minőségű 1080p 24fps filmek lejátszása."
Azt bármi elviszi, még az integrált lapok is. A kolléga nem erre gondolt, hanem hogy a madVR-rel mit akarsz, azt hogy akarod használni?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#772) Formaster válasza canniball (#771) üzenetére


Formaster
addikt

Őszintén szólva most ki van maxolva PC-n és igen jobb a kép valamivel, de nem tudom megéri-e azt a hardware igényt. Elsősorban a kandenciahelyes lejátszás a lényeges és hogy ne rontson a film minőségén. Úgy gondolom, hogy egy 35-40Gb méretű anyag már önmagában jó minőséget képvisel mindenféle plusz képjavítás nélkül, de elképzelhető, hogy tévedek. Ez esetben javítsatok ki. :R

(#773) Patice válasza Formaster (#772) üzenetére


Patice
nagyúr

Ezekhez akkor lehet egy jobb AMLogic S905 procis Androidos médiabox is elég lesz, emire LibreELEC-et raksz és problem solved.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#774) dunkel válasza Formaster (#772) üzenetére


dunkel
őstag

de nem tudom megéri-e azt a hardware igényt
Ki döntse el helyetted?

Elsősorban a kandenciahelyes lejátszás a lényeges
Ezt az nVidián kívül mindenki tudja prezentálni. Ezen a madVR se nem segít se nem ront.

hogy ne rontson a film minőségén
Ilyen nincs mivel a videólejátszás egy elég komplex műveletsor eredménye. Az alkalmazott processzálási, renderelési, skálázási algoritmusok együttese adja a megjelenített képet, tekintettel a forrásra.

(#775) hati


hati
addikt

Hátha valakit érdekel. Ma megjelent a MediaPortal 1.17 Final verziója.

[ Szerkesztve ]

(#776) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy beüzemeltem a MadVR-t és LAV filters-t (GTX 1070) alatt, de valamiért ha LAV filtert Nvidia C.-re állítom, akkor akadozik a video és kifagy, élvezhetetlen. Ez miért van? Nvidia kártyával elvileg erre kéne állítani, de nekem mégse megy - most DXVA-n megy.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#777) dunkel válasza NandorHUN (#776) üzenetére


dunkel
őstag

Állítsd dxva copy back-re

(#778) bigacsiga962


bigacsiga962
tag

Sziasztok
Szeretnék egy tőkéletes htpc-t
Fontos a4K lejátszás akadálymentesen a 3D lejátszás ha lehet Iso formátumból
Nem vagyok profi de szeretnék egy jó gépet elegem vam már a sok médialejátszóból

Kodit szeretnék rajta használni

Köszönöm segítséget

(#779) dunkel válasza bigacsiga962 (#778) üzenetére


dunkel
őstag

Sok sikert, hajrá!

(#780) Gabesz26 válasza dunkel (#779) üzenetére


Gabesz26
senior tag

;]

bigacsiga962 (#778): ez szerintem nem mélyvizes téma, mehet a sima HTPC topikba. Csak egészítsd ki kérdéssel is ;) , akkor lehet rá érdemben válaszolni (pl. milyen konfigot ajánlanának, milyen programokat)

(#781) nadtom


nadtom
tag

Lenne egy kérdésem.
A W10 fut a Htpc-en. Egy Pana projektort használok, így a W10-ben az elsődleges hang és képmegjelenítő a Pana. A Htpc hdmi kábellel van a Yamaha procihoz csatolva.
Ha zenét hallgatok és lekepcsolom a projektort elhallgat a zene, mert a W10 nem küld tovább jelet az Yamaha prociba (hiába kapcsolom vissza a projektrot a W10 nem is látja a Pana projektort, mint hang és képmegjelenítőt, csak ha újraindítom a Htpc-t).
Ugyan ez a helyzet ha Jriverrel vagy a Kodi zenelejátazójával próbálom (a Jriverben minden be van kattintva ami kell), azaz tuti a W10 a hunyó.
Mit lehet tenni, mert most a projt bekapcsolva kell hagynom ha zenét hallgatok (annyit tudok tenni, hogy lekapcsolom a Pana-n a képet)?

(#782) hm15 válasza dunkel (#744) üzenetére


hm15
senior tag

Sokat segítettél ezzel a hozzászólással. Régóta tervben van, napokban veszek kártyát, RX 560 és GTX 1050 között őrlődöm. Ebben a kategóriában van érdemben különbség a kettő között, ha a cél madvr futtatás? Nagyjából azonos áron mennek, de ha madvr miatt nincs is nagy eltérés, folyamatos lejátszásban még lehetnek.

(#783) dunkel válasza hm15 (#782) üzenetére


dunkel
őstag

Nem kérdés, htpc-be az amd való.

(#784) hm15 válasza dunkel (#783) üzenetére


hm15
senior tag

Igen kösz, VGA topicban is az RX-et mondták erre a speciális felhasználásra. 560-as lesz, azt hiszem Gigabyte gaming OC, eredetileg 45W verziót akartam, de pont rendelés előtt lett hiánycikk. :O

(#785) hm15 válasza dunkel (#783) üzenetére


hm15
senior tag

Megjött az RX 560, DSPlayer NGU Sharp Medium-High 1080p ezzel a kártyával is 17-24ms néhány egyéb beállítástól függően és hogy 16 vagy 21:9 a kép. Gyári sebességéhez nem kell nyúlni, pontos. Hűtése nem hallható, merevlemez elnyomja. :) Hosszú idő lesz beállítani és megérteni mindent, a 4k viszont csak DXVA-val produkál sima képet. Ha 2160p-1080p skálázás és SSIM vagy van chroma sampling madvr sajátja, 200-300ms értéket kapok. Erre nem jöttem rá miért.

Radeon driverben 8 vagy 10bit beállítást használtok, egyáltalán számít?

(#786) hm15 válasza hm15 (#785) üzenetére


hm15
senior tag

Közben megtaláltam. A kis Benq 1,07 milliárd szín (HDMI, 10 bit) támogatású, így elvileg a VGA és MadVR kimenet is használható RGB 10biten, ezzel együtt szebb színkezeléssel. Kipróbálom majd, nem tudom van-e ezzel gyakorlati tapasztalatotok. Azt már látom, hogy ez a VGA ezen túl is nagyon jó befektetés volt, még a kis hardver alá is, nagyon egyértelműen jobb a régitől. Még arra kell rájönnöm miért csak DXVA-val megy a 4k, madvr algoritmusok nélkül. Miért nem DXVA+madvr. Azt kizártnak tartom, hogy kevés legyen a hardver lefelé konverzióra. Legalábbis remélem nem ez a baj. Natívan a HEVC UHD BD filmek gyönyörűen mennek hardveres dekóderrel.

[ Szerkesztve ]

(#787) hm15 válasza hm15 (#786) üzenetére


hm15
senior tag

Rájöttem, a vas kevés 4k LAV F. Copyback dekódra. Az új LAV-ban a D3D11 gyorsítással már megy 4k es 4k HEVC HDR 10 bit lefelé 1080-ra is, de maximum S XBR+SSIM, ahogy Dunkel es a 1050i teszt mutatta. 1080-ra szerintem kimaxolható az 560 és a 1050 GTX, 4k-ra korrekt komprumisszumosak.

Sokat kutakodtam, megérte nekem a topic átolvasása és az RX is, használom boldogan.

(#788) dunkel válasza hm15 (#787) üzenetére


dunkel
őstag

Kösz a visszajelzést.

Nekem nem volt időm meg nagyon forrás sem nagyon akkor (1db 4K remux volt elérhető), hogy teszteljem érdemes-e fullHD megjelenítőhöz 4K downscalinggel foglalkozni. Ezzel kéne még köröket futni. Amennyit itthon láttam annyi alapján a nem-et gondolnám, a gyengébb chroma skálázáson elúszik a kép.

(#789) hm15 válasza dunkel (#788) üzenetére


hm15
senior tag

Nincs mit, sok segítség jött tőletek is. Most 6 ilyen film van. Azért akartam megnézni, mert ha feltörik, inkább ezekből raknék el jobb minőségű darabokat és amíg nincs 4k HDR vetítő, addig 1080-on lehet nézni. 4k HDR szerintem fantasztikus. Ahogy eddig látom, semmi értelme a 4k visszafejtésnek, bőven jó a 1080 verzió, ha a képmegjelenítő is full HD. Viszont ha kiforr a D3D11 HW dekód, azzal jól járunk. Sokkal gyorsabb és jobb, mint a DXVA cobyback, főleg 4k-ra, de még nincs vele crop, zoom és néhány egyéb funkció.

Denon erősítőmre pont most jött Dolby Vision és HGL HDR fw update. Most már csak 4k projektorra kell gyűjteni. :))

(#790) nadtom válasza hm15 (#789) üzenetére


nadtom
tag

Szerintem egy jó full hd projektor még sokáig elég lesz. A DC projishoot-ján ahol először volt alkalmam összehasonlítani a piacon ma 1MFt körül kapható full HD projektorokat és két 4K-s projektort (Sony, Benq), nem láttam egetverő különbséget. Nem érztem azt, hogy rohannom kellene egy 4K projektorért, és ezzel a véleménnyemel nem voltam egyedül. :N

(#791) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!

Össze raktam egy kis mindenes pc-t,viszont mivel teljesen kezdő vagyok elvesztem a beállításokban.
Gép: Intel G4600,H270 lap ,Win10-en.

A kérdésem az lenne először is melyik lejátszó programot érdemes használni? Kodi DSplayer és a MPC-HC-t is feltettem plusz madvr-t.Kodi felülete tetszik. HC beállításai egyszerűbbnek,könnyebben elérhetőnek tűnnek.. Viszont itt hosszadalmas a film mappáig eljutni.Vagy én nem tudom beállítani.
Madvr-el kísérleteztem mit bír az IGP. Szerintem meg is találtam a megfelelőt,de majd ha kérhetném ezt a későbbiekben leellenőrizni.
Mindkét lejátszót beállítottam az összefoglaló szerint. Plusz volt egy a neten talált "mikrozé" beállítás alapján.
A Kodi felület jobban tetszik így azt próbáltam használni. Viszont itt akadt egy problémám.
A madvr beállításait rendre elfelejti.Ez hogy lehet fixálni?

Továbbá hogy lehetne azt beállítani,hogy sd,hd és fullhd filmeknél más és más algókat használjon?
Madvr-hez annyit kérdeznék még,hogy mik a max rendering idők amik jók egy adott felbontáshoz?

És van még egy kérdésem a távirányító beállítása. A házam amit vettem ahhoz van egy táv is.

Elnézést a ha nem megfelelő topikba írok, de Patice irányított ide,hogy itt többen használtok madvr-t.

(#792) tomic


tomic
addikt

Még valami. Az ISO és a BD fájlokat ti hogyan játszátok le?

(#793) nadtom válasza tomic (#791) üzenetére


nadtom
tag

Nálam is fent van a Kodi Ds player, ott kinézem a filmeket de a file kezelőből, az mpc-hc + madVR kombóval játszom le a filmeket, mert jobb a hang és a kép is. A madVR-ben létrehoztam 3db profilt (értelemszerűen az alapértelmezett ami a leginkább számolásra készteti a gépet), így ha valamelyik filmet nem bírja, vissza tudok kapcsolni.

Kodi DS player-rel csak a Forma1 nézem, de ekkor a Kodi saját belső renderelőjét használom, nem a madVR-t. (Eddig hiába állítottam a madVR-en mindig "recés" volt a kocsik kontúrja, így viszont tökéletes).

Az BD25 és ISO file esetén a window intézővel belemegyek a könyvtárba és onnan indítom a lejátszást szintén az mpc-hc+madVR lejátszóval.

(#794) tomic válasza nadtom (#793) üzenetére


tomic
addikt

Sokkal jobb a kép is és a hang is? Akkor az a lejátszó ajánlottabb mint a Kodi?
Azt mintha olvastam volna ,hogy az mpc-hc-t hívják be a kodiba mint külső lejátszó.Ez nem megoldás nekem,hogy ha a kodi felülete jobban tetszik?
Ha igen ezt hogy kell csinálni?

Amúgy milyen oka van annak,hogy egy ilyen népszerű lejátszó nem tudja az iso és a bd fájlokat kezelni normálisan, Egy sima mediaplayer visz mindent ez miért nem?

(#795) dunkel válasza nadtom (#793) üzenetére


dunkel
őstag

Nálam is fent van a Kodi Ds player, ott kinézem a filmeket de a file kezelőből, az mpc-hc + madVR kombóval játszom le a filmeket, mert jobb a hang és a kép is.

Placebó vagy hibás beállítás lesz az.

(#791) tomic
Bocsi, de minden le lett már írva. Igen, kellene/kellett volna topik összefoglaló.
[link]
Profil kulcsszóra is keress rá itt a fórumon.

[ Szerkesztve ]

(#796) nadtom válasza dunkel (#795) üzenetére


nadtom
tag

A Kodi DS player és a mpc-hc között nem lehet különbség?
Ugyanazt a madVR profilt használva nálam van.

[ Szerkesztve ]

(#797) dunkel válasza nadtom (#796) üzenetére


dunkel
őstag

Mi?

(#798) nadtom válasza dunkel (#797) üzenetére


nadtom
tag

Kontrasztosabb a kép, jobb teresebb, részletesebb a hang.

(#799) tomic válasza dunkel (#795) üzenetére


tomic
addikt

Próbálgatom a profilozást egyenlőre mpc-hc lejátszón. Addig jutottam,hogy a linkelt oldal alapján megcsinálom az SD,720,HD profilokat.
Beírom a "profile auto select rules" részbe,hogy if (srcWidth <= 1000) and (srcHeight <= 500) and (deintFps < 31) "SD" és fel is ismeri az SD tartalmat.
720,HD szintén megy. Zöld pipa megvan a "click here for online help" mellett.
A kérdésem az lenne,hogy HD tartalomból amit eddig láttam filmet azok közül volt olyan ami 23,97,30,és volt ami 50fps ment. Ezt külön,hogy tudom leprofilozni?
Pontosan mit kell az "auto select" részbe beírni?
Mondjuk csinálnék egy olyan profilt,hogy 1080p 30fps,1080p 24fps,és egy 1080p 50fps.

A másik nagy bajom,hogy ezeket ugye be kellene a Kodi lejátszóba is állítani de azt sehogy nem tudom.

(#800) dunkel válasza tomic (#799) üzenetére


dunkel
őstag

Annyi profilt csinálsz amennyit akarsz.

Kodi DS-ben állítsd át, hogy a madvr beállításokat vegye ne a sajátját és akkor ugyanazt kapod mpchc és kodi alól indulva is. (video renderer / manage settings with kodi opciót kell átkapcsolni)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.