Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC mélyvíz

Hozzászólások

(#501) Patice válasza RedCat (#500) üzenetére


Patice
nagyúr

OE alatt szerintem nem élnek azok a "képjavítók", amiket be lehet kapcsolni Win alatt, ergó nem kell semmit se ki- vagy bekapcsolni, meg nem is lehet. Olyan a képe amilyen.

Ha kell a 4K kompatibilitás, akkor szerintem várj még kicsit és az asztali Kaby Lake processzorok friss Gen 9.5-ös IGP-je tudni fogja azt, amire szükséged van.

Rendszernek OpenELEC helyett mehet LibreELEC, vagy az EGL-es Kodi Ubuntu Serverre rakva.

Vagy ha még kisebb fogyasztású cucc kell, akkor a szintén idén ősszel megjelenő Apollo Lake is jó lehet majd neked, de itt már vannak limitációk 4K-n...

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#502) bajnokpityu válasza Patice (#501) üzenetére


bajnokpityu
félisten

... nem élnek azok a képjavitók, amiket ki kell kapcsolni win alatt. gyárilag mind amd mind intel esetén régebben be volt kapcsolva ezer marhaság. amik persze madVR alatt nincsenek többnyire, mivel az renderelés, nem EVRes közelítgetés.

win alatt él, amit irtam.

pont azokban a paraméterekben szokott jobb lenni nálam is, másnál is az amd kiskártyája az inteltől. élesebb, szinesebb, teltebb,igazabb, normális esetben.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#503) Patice válasza bajnokpityu (#502) üzenetére


Patice
nagyúr

Egyszer meg kellene látogassalak, hogy mit mutat nálad a Braswell, csak kíváncsiságból.

Nekem plazmaTV-n semmi gondom nincs a színekkel, telítettséggel, élességgel, sőt. De én nem Win-t használok legtöbbször. Kíváncsi lennék az összenézésre. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#504) bajnokpityu válasza Patice (#503) üzenetére


bajnokpityu
félisten

van itthon. amikor jött az amd, intel ment a pinyóba NASnak :)

szivok is, mert az AMDs lapon több sata port van

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#505) Patice válasza bajnokpityu (#504) üzenetére


Patice
nagyúr

OK, de azt is Windózerrel csináltad, vagy nem?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#506) bajnokpityu válasza Patice (#505) üzenetére


bajnokpityu
félisten

igen

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#507) kimi02 válasza bajnokpityu (#498) üzenetére


kimi02
őstag

Közbe haladtam ez is megoldódott.

Viszont a filmek könyvtárba nem jelenik meg semmi.
Erre valami ötlet ?
:R

Furcsa nekem ez a lejátszó. A kodit simán be tudtam állítani.

(#508) hati válasza kimi02 (#507) üzenetére


hati
addikt

A beépített video plugint használod?

(#509) kimi02 válasza hati (#508) üzenetére


kimi02
őstag

Valószínűleg igen.
Ezt a lejátszót még soha nem használtam.Nekem nem tűnik egyszerűnek.

(#510) hati válasza kimi02 (#509) üzenetére


hati
addikt

Indítsd el a különálló config programját. Ott fel tudod venni minden pluginhoz (video, pictures, music) a könyvtárokat. Valamint a video pluginba ott tudsz importálni filmeket. A tmdb scapter ismeri a magyar nyelvet.

(#511) bajnokpityu válasza kimi02 (#509) üzenetére


bajnokpityu
félisten

adatbázis központú a drágám. mp1 vagy mp2-t tetted fel?

nekem az mp1 szimpibb, sokkal több bővitmény van hozzá. nomeg a madvr támogatás is ahhoz készült.
nem bonyolult szerintem, csak másképp működik. osx, androidnak is van egy logikája, de ha megszokod, szereted. 2 este alatt odáig jutottam, h megmutattam a lányoknak, és odavoltak, hogy mennyire szép, és logikus a használata. kodi is van olyan szép, hozzátenném, viszont:

kicsit nézegesd a pluginokat, meg a skineket. itt nem csak annyiból áll a skin, hogy odébbrakja az ikonokat, hanem kb újrarakja a progit, és az elérhető funkciók, menüstruktúrák is egyenként változók. amire viszont figyelni kell, hogy ha kiválogattad a leendő pluginokat, akkor olyan skint kell használni, ami kezeli őket.

subcenter, moving pictures nekem nagyon tetszik. a külső konfig szerintem könnyebben kezelhető, a belső részben van pár magyartalan fordítás/ferdítés.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#512) kimi02 válasza bajnokpityu (#511) üzenetére


kimi02
őstag

mp2 van fent.
Az 1-et nem tudom telepíteni.

(#513) bajnokpityu válasza kimi02 (#512) üzenetére


bajnokpityu
félisten

sztem oldd meg valahogy, mp1ben több segitséged lesz.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#514) hati válasza kimi02 (#512) üzenetére


hati
addikt

Az mp2-ben nem tudok segíteni. Az mp1-et kód szinten ismerem. :B

(#515) kimi02


kimi02
őstag

Na , sikerült az 1-gyet feltenni.
Kezdek sínen lenni.
Azt , hogy lehet megcsinálni , hogy a film egyből induljon ha rákattintok ?

Köszi nektek az eddigi segítséget is.
:R :R

[ Szerkesztve ]

(#516) kimi02


kimi02
őstag

A filmekhez borítókat , hogy lehet letölteni ?
Jó pár filmhez nem talál infót. IMDB-n keresi de semmi.

(#517) bajnokpityu válasza kimi02 (#516) üzenetére


bajnokpityu
félisten

asztalra kitett egy config parancsikont. ott logikusan videos/video folders. majd alatta database alul kiválasztani honnan szedje az infót, majd fönt scann, bepipálni a scann-t és update database.
nálam 97%ban talál infót, a maradékhoz segitséget kér.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#518) hati válasza kimi02 (#515) üzenetére


hati
addikt

Miért, most nem indul egyből? :Y

(#519) dunkel válasza hati (#514) üzenetére


dunkel
őstag

Még nem volt időm feltenni, így bocs, ha triviális a kérdésem: ahogy külső video rendert meg lehet hívni, úgy külső audio render is támogatott (pl. sanear, reclock)? Vagy milyen audió kijáratot támogat?

(#520) hati válasza dunkel (#519) üzenetére


hati
addikt

Elnézést, nem értem. Mit értesz audio kijárat alatt? Miért nem jó a gyári?

(#521) dunkel válasza hati (#520) üzenetére


dunkel
őstag

Mint írtam, nem láttam még a szoftvert.
Hülyeséget/értelmetlen dolgot kérdeztem?
Ebben a topikban, ahol a maximális audió és videó teljesítmény (lásd madVR) ugyanúgy fontos, ahogy a szoftver megjelenése és kezelése, ott hadd kérdezzem meg mi a bitstream audió kijárat? Windows MME, direct sound, wasapi, wasapi exclusive, külső render stb.?

[ Szerkesztve ]

(#522) hati válasza dunkel (#521) üzenetére


hati
addikt

Direct sound vagy MediaPortal Audio renderer.

(#523) dunkel válasza hati (#522) üzenetére


dunkel
őstag

MPAR wiki:
What about Bitstreaming?
Some audio formats can be sent to an AV amplifier or receiver untouched - called bitstreaming. The formats that are usually bitstreamed are Dolby Digital, DTS, DTS-HD and Dolby TrueHD. A compatible audio decoder, such as LAV Filters or ffdshow, will need to be used to configure the bitstreaming. Bitstreaming also bypasses Windows Audio Mixer, but can only be used on specific audio decoders that are recognized by the AV amplifier or receiver.

Bitstreaming will work as usual with MediaPortal Audio Renderer as it cannot process any bitstreamed audio currently; mainly as there is no point in it since bitstreamed audio cannot be altered at all. MPAR rejects the connections to any bitstreamed format so the default audio renderer is used instead.

Utolsó bekezdést nem értem, de majd ha felrakom és látom magam előtt biztos megvilágosodom. :)

[ Szerkesztve ]

(#524) bajnokpityu válasza dunkel (#523) üzenetére


bajnokpityu
félisten

az S betűs kodeket használom mp1 alól is.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#525) dunkel válasza bajnokpityu (#524) üzenetére


dunkel
őstag

Akkor itt eléggé zöld a lámpa minden irányból. :K Muszáj lesz már felrakni valamikor.

(#526) Patice válasza bajnokpityu (#524) üzenetére


Patice
nagyúr

Az azért kell, hogy legyen "normális" WASAPI?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#527) dunkel válasza Patice (#526) üzenetére


dunkel
őstag

Nem, az azért kell, hogy az elérhető általunk ismert legjobb WASAPI legyen.

(#528) Patice válasza dunkel (#527) üzenetére


Patice
nagyúr

ASIO már nem is játszik? (Vagy ez csak sztereóhoz jó? :F )

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#529) dunkel válasza Patice (#528) üzenetére


dunkel
őstag

Kodihoz nem találkoztam még sokcsatornás bitstream ASIO driverrel. Hol találtál ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#530) Patice válasza dunkel (#529) üzenetére


Patice
nagyúr

Pont ezért kérdeztem az ASIO-t, mert rémlett, hogy az max. sztereó.

Win-nel nem nagyon foglalkoztam mostanában.

Linuxon az ALSA tökéletes. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#531) bajnokpityu válasza Patice (#530) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem csak stereo. asio bárhány csatis lehet, eleve stúdiós szabvány, komolyabb cuccok asio driverében ki kell választani, h melyik kimenő csatira küldje a bejövő csatikat.

viszont ha bitstream akarunk küldeni, mókolás nélkül, ilyet nem tud az asio tudtommal.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#532) kimi02


kimi02
őstag

Csak nem akar nekem bejönni ez a film információs letöltés.
Egyszerűen nem értem.
A NAS-on az összes filmnek van mappája film címekkel és kiadási dátummal.
Többet fel se ismer , meg olyan hülye cimeket ad nekik , hogy nem is igaz.
Valamelyik jó , de az ritka.

Pedig úgy csináltam ahogy írtátok is.

[ Szerkesztve ]

(#533) hati válasza kimi02 (#532) üzenetére


hati
addikt

Melyik filmadatbázist próbálod? A tmdb-t?

(#534) kimi02 válasza hati (#533) üzenetére


kimi02
őstag

A két angolt adtam hozzá.
De ha csak egyet adok hozzá akkor is ez van.

[ Szerkesztve ]

(#535) ttower válasza Patice (#530) üzenetére


ttower
aktív tag

ALSA - Jack összedrótozással van már esetleg tapasztalatod? Kodibuntuban szeretném végre elérni hogy ne a HDMI kijáratot használja hangra hanem a firewire kártyám de még nem jöttem rá a megoldásra.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#536) python1


python1
veterán

Megérkeztek a várva várt alkatrészek,már fut is a win10,most megy a finomítgatás,windows gyomlálgatása.
Holnap tesztelés.

(#537) kimi02 válasza python1 (#536) üzenetére


kimi02
őstag

Miket érdemes kilőni ?
Én csak lejátszásra használom a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#538) bajnokpityu válasza kimi02 (#537) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mindent, ami nem kell a működéshez :)
ezerszer beszéltünk erről még reggerrel, meg dunkellel.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#539) Patice válasza ttower (#535) üzenetére


Patice
nagyúr

:(

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#540) Gabesz26 válasza Patice (#539) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Cat6, Cat7 kábelt szeretnék venni méterre a NAS, a HTPC + router közé, 1m-es és 7m-es darab kellene. 1000 Ft/m ár alatt mit lenne érdemes (ahogy néztem Cat7 alapból 500-600 Ft/m)? Audioquest Pearl cat6 (esetleg keret felett cat7) vagy a Sommer Cable Cat7 került idáig képbe nálam, ezekkel van valakinek tapasztalata, esetleg valami más? Csatlakozóra is szívesen fogadom az ajánlásokat (ott egyelőre ezt az audioquestet néztem ki [link])

(remélem itt a mélyvíz topikban nem korbácsolom fel nagyon az állóvizet a témával :U )

[ Szerkesztve ]

(#541) djnice válasza Gabesz26 (#540) üzenetére


djnice
veterán

Szerintem tanulmányozd kicsit a TCP protokollt...
[link]

[ Szerkesztve ]

(#542) drdr válasza Gabesz26 (#540) üzenetére


drdr
senior tag

Ha "csak" gigabites átvételre kell, ilyen távolságra elég Cat5e is, esetleg ue. FTP kábelben, főleg ilyen távolságra. FTP esetén árnyékolt csatlakozó. Én 15m-switch-22m használom és 100MB/s felett a másolás ssd-k között sima utp kábellel 230V-os kábelek mellett.

(#543) Patice válasza Gabesz26 (#540) üzenetére


Patice
nagyúr

AQ méterre kapható CAT kábeleivel szerintem nem lőhetsz nagyon mellé, bár tény, hogy meglesz az ára.

Ha jól láttam, nekik is van saját CAT csatlakozójuk, ami tiszta Weidmüller klón szvsz.

Talán valami ilyesmi a cél?

Esetleg még Pityu tudhatja az infót, a régi CAT7 kábel rendelésből, amiből hangfalkábelt csináltunk. :DDD

(#541) djnice:

És mi van, ha nem TCP-n megy a cucc????

(#542) drdr:

Szerintem neki nem a gigabites átvitelért kell ilyen kábel. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#544) drdr válasza Patice (#543) üzenetére


drdr
senior tag

Leirta, NAS és HTPC és router közé... Mire másra ha nem hálózati célra, arra pedig Cat5e teljesen jó, főleg ilyen távolságra..

[ Szerkesztve ]

(#545) robim válasza Patice (#543) üzenetére


robim
tag

Egyébként a kácsánál is írják, hogy az AQ csati Telegärtner gyártmány, innen viszont sokkal kedvezőbb áron lehetne rendelni: [link] ;)

(#546) Gabesz26 válasza Patice (#543) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Köszi a választ, valóban nem a gigabites átvitel miatt kérdeztem ;], leginkább az érdekelne, hogy érdemes-e a "sima" kábel helyett mást választani, ha audiofül rendszerbe szánná az ember (persze tudom, h ez nagyrészt függ az adott lánctól, de hátha van valakinek ilyen tapasztalata). A carbon méterára már elég húzós, ezért is néztem a sommercable-t, aminek a hangsugárzó kábelei sem rosszak abban az árkategóriában.

bocs, h neked ment válaszként az előző hsz., véletlenül új helyett a választ nyomtam... :B

(#541) djnice: pont az ilyen hsz.-ok elkerülése miatt próbáltam meg ide írni. USB kábelek (DAC - HTPC) között sem lehet különbség, aztán mégis tapasztalható, a tápkábel is hülyeség, mert mit számít az az utolsó 1 - 1,5 m, aztán talán mégsem hanyagolható el a hatása... (ezzel részemről befejeztem, aki nem ért egyet ugorja át kérem ezt a részt, meggyőzni úgysem fogjuk egymást)

(#544) drdr: peace. Nem voltam teljesen egyértelmű, de Patice volt jó irányban, nem az átviteli sebesség korlátai miatt akartam ilyen kábeleket.
Leginkább emiatt:
"A Cat6 kábelek már külső fóliaárnyékolásúak, míg a Cat7-esek pedig érpáronként is külön árnyékolással vannak ellátva. Természetesen a közös fóliaárnyékolás, és a sodrott réz alap itt már." [link]

(#545) robim: :R

[ Szerkesztve ]

(#547) dunkel válasza Gabesz26 (#546) üzenetére


dunkel
őstag

Csinálsz rendes NAS szervert is analóg táppal, veszel normális switchet is (valami iparit vagy mondjuk egy mikrotik-et) szintén extra táppal? Addig ez a kábelezés a léleknyugtatás (placebó) kategória határait súrolja szerintem.

Persze ha el kell költeni azt a pénzt akkor el kell költeni. :DDD

(#548) Patice válasza Gabesz26 (#546) üzenetére


Patice
nagyúr

Hja, akkor szerintem elég a "mezei" CAT7 kábel, ez az árnyékolások és a vezetékek vastagsága miatt már szerintem elég lesz, hogy "jobban aludjál". Csatlakozónak a végére a Telegärtner (THX robim :R ) szvsz. még túlzás lenne, ha még nincs olyan körítésed, amit dunkel írt.

Közös CAT7 rendelésből maradt még egy használható darabom gondolkoztam rajta, hogy fel kéne dugózni és kipróbálni a nappalimban, hogy switchtől esetleg számít-e az én láncomban, csak még erre nem került sor, így nem tudok saját tapasztalatról nyilatkozni. No meg az a CAT7 kábel majd egy centi átmérőjű és kurta merev. Telegärtner/Weidmüller csati a végére meg nem két forint. Esetleg CAT6 csati? Ezeknek pl. csak akkor látnám értelmét - így tapasztalat nélkül - ha az otthoni hálózatod is földelve van korrektül.

Egynek az árából már S905-ös boxot lehet venni, ha pl. Kácsás árat nézem. :DDD

Amúgy én inkább arra várok, hogy kezdjen terjedni az otthoni 10 Gigabit + optikai kábelek a falban. :)) De majd az unokáimnak talán már megtaníthatom, hogy kell majd ez :D eket krimpelni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#549) xtremetuning válasza dunkel (#547) üzenetére


xtremetuning
addikt

Érdekes, nálam a szaros qnap és mezei switch közt is hallani lehetett a kábel különbséget.....

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#550) Gabesz26 válasza dunkel (#547) üzenetére


Gabesz26
senior tag

:DDD

A NAS-hoz most mindenképpen kell új kábelt készítenem, ha meg már egyszer hozzányúlok megcsinálnám normálisan, ki tudja mit hoz a jövő... ;] (átteszem a NAS-t a nappaliból a tárolóba, és falon keresztül megy majd a kábel, amit ha nem muszáj nem akarok már egy ideig cserélni + akkor már kapna a HTPC is egy 1m-es darabot, ami árban nem oszt nem szoroz)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.