Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC mélyvíz

Hozzászólások

(#1) Patice


Patice
nagyúr

HTPC építésről és beállításról, nem alap fokon, csak hozzáértőknek. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2) Vikthor válasza Patice (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Jó ötlet, lehet hogy lesz 1-2 kérdésem, mert tervezem újrahúzni a HTPC-met. Remélem kérdéseimmel nem leszek majd dispatchelve a már meglévő HTPC totyikba.... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3) bajnokpityu válasza Patice (#1) üzenetére


bajnokpityu
félisten

:C

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4) #75912448 válasza Patice (#1) üzenetére


#75912448
törölt tag

Mindig is itt lett volna a helye, nem mindenfelé elszórva legtávolabb a házimozi részlegtől, de 2 topic meg felesleges.

(#5) bajnokpityu válasza #75912448 (#4) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Rendszeresen töröltem a simát, mert engem pl nem izgat a 10w fogyi, meg paneltáp. De a madvr, vagy hogy melyik tápnak milyen a hangja, képe inkább. Erről nehéz itthon csevegni. De kint se jobb, ott is keveseknek van igénye a mediaplaxerektöl jobb minősége, némi szopás árán.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#6) #75912448 válasza bajnokpityu (#5) üzenetére


#75912448
törölt tag

ja, jó lenne, eleve mozisabb arcok járhatnak erre, akiknek nem a sok sallang fontos, hanem a lényeg és az is részletesebben.

(#7) Patice válasza bajnokpityu (#5) üzenetére


Patice
nagyúr

No, akkor pölö kezdhetnénk is a témázgatást a tápolással.

Mit tudunk tenni ezen a téren? Lineáris külső táp megfelelő feszültségszabályozással + dobozon belül picopsu vagy speckó táp, mint mondjuk HD Plex esetén?

Ez gondolom vetített képnél lesz fontos nem TV esetén.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#8) drdr válasza Patice (#7) üzenetére


drdr
senior tag

Kicsit eltévedtem most, akkor ez a topic miért is van, miről is szól?
"HTPC építésről és beállításról"?

Annak látnám értelmét, ha egyikben a hardvert (építés) másikban a szoftvert (beállítás) taglalnánk, de így egyben, szerintem ugyanaz, mint a HTPC topic.

"..kezdhetnénk is a témázgatást a tápolássa..."
Elég kényes téma, mármint nem az, hogy mit mennyiért, hanem, hogy van-e értelme/létjogosultsága. Elég sok flame-et indított másik topicban is és pl. a Zenelejátszó építése, a kiváló hangzásért, szinte 50%-ban erről szól....

Nem kötözködés, de szerintem egy összefoglalót kellene írni az első hozzászólásban, hogy mégis mi ez és azt karbantartani, frissíteni, hogy aki idetéved, tudja, hogy ne itt kérdezze meg, a "Kodi-ban a scraper miért nem találja meg a filmjeit".... Szerintem ez nem "mélyvíz"....

Hol kezdődik a mélyvíz?
Szoftver területén szerintem a madVR,MPHC, DSPlayyer Kodi, szűrők és beállítások.... színterek, TV/projektor beállítások (vagy ez inkább hw :F )....
Hardver terén?
Javasolt legfrissebb alaplapok (Windows-ra és Linuxra), mini gépek (RPI és hasonlók) vagy pl. bios beállítások alul feszeléshez, ill. zökkenőmentes lejátszás beállításához....
A táp is kérdéses lehet, de hogy lineáris v. tanel táp, szerintem egy htpc esetében ez inkább "vallási kérdés" :).

(Igazából nincs rendezettség a fenti felvetéseimben, csak ahogy jöttek, leírtam....)

Szóval, mi is lehetne ebben a topicban ami nincs a másikban (és csak itt lenne)? Specifikálni kellene már az első oldalon....

[ Szerkesztve ]

(#9) bajnokpityu válasza drdr (#8) üzenetére


bajnokpityu
félisten

engem pl már semennyire nem zörget a pcről való zenélés. a PCket már jelentősen túllépte gyári médialejátszók hangminősége. pl Lumin T1. igy az alapsan megépitett PCmet eladtam, elajándékoztam darabokban.

és igen, talán necces az elnevezés a mélyviz, hiszen itt igazából a dsplayer és a madVRről lesz szó, meg ezek hardver hátteréről.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#10) drdr válasza bajnokpityu (#9) üzenetére


drdr
senior tag

A topic címe HTPC..., ami inkább mozizás (HT) mint zene. Ha így nézzük akkor, PC és már pl. a RPI-s "mozigép" sem tartozik ide....(???)

(#11) #75912448 válasza drdr (#10) üzenetére


#75912448
törölt tag

Mozigép PC-alapon topic névvel nem problémáznánk ennyit. :))

(#12) Patice válasza #75912448 (#11) üzenetére


Patice
nagyúr

"High end moziPC topik". :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13) #75912448 válasza Patice (#12) üzenetére


#75912448
törölt tag

Még jobb! ;)

(#14) #75912448


#75912448
törölt tag

DSPlayer Kodi 15.1 Isengard DX11 - build nagyon bejön. Gyakorlatilag annyit változtattam rajta, hogy netes stream és .iso marad DVDPlayer, 3D-re pedig PDVD, többi MadVR és tartozékai, WASAPI bitstream audionak Reclock. Végre rendesen működik a távra szabott képernyőn is megjelenő felirat és hang választó menü. Video szempontból Direct3D 11 és 9 közötti különbség render tekintetben, minőség szempontból majd tesztelés alatt (ehhez eddig is lusta voltam), fullscreen exc. stb, és ami hozzá tartozik.... de ez mindenkinél egyénileg változik.

Ami hiányzik egyelőre a kicsontozott 8.1-hez képest, 8-10mp boot idő lejátszásra készen, egyelőre a triplája, de inkább 4x. :D Nincs mese, neki kell kezdeni a 10 belezésének is, hangnak is jót fog tenni. Rendszerben már így is eléri az előző gyorsaságát, sőt integrált MPC nélkül kicsit gyorsabb is. MPC/Madvr-hoz képest ugyanúgy audio váltás hiba nélkül, tekerés (nálam ez 5 perc és 10mp előre/hátra nyilakkal) pedig szintén villámgyorsan megtörténik. De ez a filterek hasonlósága miatt nem meglepő.

Maszkoláshoz képernyő eltolás a szokásos Kodi verticalshiftup/down keyboard kóddal egyszerűsíthető. Be lehet állítani menüben default 1.00-ra és x1080-hoz billentyűvel 1.13-ra, vagy pont fordítva, kinek melyik anyagból van több, mihez alkalmazkodna. MPC-ben ez 2 gombon picit egyszerűbb, de oda se neki.

Ha napi használtban is így megállja a helyét, 3. próbálkozásra most már marad véglegesen. Ha pedig megint találok valamit ugyanúgy kiq... mint eddig és megírom. :D Először látom, hogy megközelítem a jelenlegi mozigépet és elvben kényelmi szempontból túlhaladható.

Mad Maxszel majd felavatom, de mi a francért volt szükség a folyamatos frame rete játékra ... nem jön át a rendezői koncepció. Néhány jelenetbe belenézve is kb epilepsziás roham, milyen lesz ez 2 órán keresztül. :F

(#15) #75912448 válasza #75912448 (#14) üzenetére


#75912448
törölt tag

Azt még meg kell oldjam a 100% élvezethez, hogy a feliratok relatív pozíciója képkockához mérten kikapcsolható legyen, mint MPC saját szűrőjében (Kodinál rögzített). Ez biztosítja, hogy a .srt feliratokat egy konkrét helyre tolva és mindig azonos méretben láthassuk. Fontos 21:9 megjelenítésnél, de én anno tévén is így szerettem, nem bazi pgs feliratot nézni ha lehetséges. Egyelőre srt-t is több méretben jelenít meg.

(#16) #75912448 válasza #75912448 (#15) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ffdshow subtitles filter már egész jó. Gyakorlatilag kis hozzáértéssel bárki azt csinál ezzel a DSKodi+szoftvercsomaggal, amit csak akar és kap mellé frontend Kodit. Eddig nem, az új verzióval már merném ajánlani kísérletező kedvűeknek első rendszernek is.

(#17) bajnokpityu válasza #75912448 (#14) üzenetére


bajnokpityu
félisten

dx11 gyorsabb egyébként,mint a dx9?
nekem nem voltak ilyen gondjaim, mocsok gyorsan bootol a w10. hekkelés nélküli 8nál gyorsabb a csontozásmentes 10es.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18) #75912448 válasza bajnokpityu (#17) üzenetére


#75912448
törölt tag

Mindenkinél más lesz, elvben d3d11 kimenet madvr excl fullscren 10bit kijáraton futná ki magát. Tehát egyénileg ki kell próbálni konfighoz és megjelenítőhöz mérten, ha pedig minőségben végül egyformának tűnnek, stabilitást ás gyorsaságot nézni.

Pl ez a W10 téma is eléggé eltér nálunk, pedig hasonló vasat hajtunk, ha a fő alkotóelemeket nézzük.

[ Szerkesztve ]

(#19) bajnokpityu válasza #75912448 (#18) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Gép éppen költözik egy V12be. Tápot már 3at rendeltem, de, ami mérve jó, azokat a tipusokat mégse szállítják. Most úgy áll, hogy egy 600+os jó zajú tápot végre képesek kiszállítani, szóval minden gödör kisimulni látszik, és szabad lesz az út egy nagy tápos, nagy vidkaris gép irányába. Nem jobb minden szempontból,mint egy jobbféle apus gép lin táppal, de nekem összességében most ez az út jobban tetszik.

Mire képesek a magyar boltot egy normális tápot leszállítani, addira kijöttek az új szoftverek, úgyhogy kezdem előlről a gép építést :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#20) #75912448 válasza bajnokpityu (#19) üzenetére


#75912448
törölt tag

Feldobott kérdésre pont erről elmélkedtem másik topicban, APU+lin vagy VGA és bazi táp. Első megoldást tovább lehet osztani még kisebb hatásfokkal, akár passzívan, de akkor marad a hardveres dekódolás Intel IGP-vel pl. No mindegy, mindenikek igénye és a lánc további elemi szerint.

Jó mulatást a telepítéshez, szorosan a bizniszhez tartozik. :D A házat nem tudom beazonosítani.

(#21) bajnokpityu válasza #75912448 (#20) üzenetére


bajnokpityu
félisten

elirtam, streacom F12. a ház. egyáltalán nem éri az árát, csalódás...
szép,de sehol nincs masszivitásban a chieftektől, félpénzért.

jó sokat olvasgattam táp mérések terén, majd rámérek én is szkóppal, mennyire rossz a helyzet. A mérésekkel rendelkező seasonicok nagy részét már nem gyártják. Aztán arra leszek kíváncsi, hogy mennyit hoz, ha 50mV helyett 25mV környékén van a táp zaja. A lin tápnak is volt valamennyi, de nem mértem.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22) #75912448 válasza bajnokpityu (#21) üzenetére


#75912448
törölt tag

Az egy szép és jó nagy dög, ha minden igaz 12 db 3,5" HDD belefér :) Pedig jó házakat szoktak gyártani, érdekes az az új táp is amit kiadtak.

Kív leszek mire jutsz az új táppal. Ha értenék hozzá építettem volna magamnak megfelelőt. :U

(#23) bajnokpityu válasza #75912448 (#22) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Egy db ssd lesz benne. Kong az ürességtől. De majd a vízhűtés miatt jól jön.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24) #75912448 válasza bajnokpityu (#23) üzenetére


#75912448
törölt tag

No és milyen VGA-t hűt majd, végül melyik mellett tetted le a voksod? Érdekelne, ha nem publikus jöhet priviben.

Nekem is kész tervem van egy HEVC gépre, de még 2 fő alkotóelemet nem kapni. :D

(#25) Patice válasza bajnokpityu (#23) üzenetére


Patice
nagyúr

A táp hatására és a végeredményre kíváncsi leszek én is. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#26) bajnokpityu válasza Patice (#25) üzenetére


bajnokpityu
félisten

az MZ féle lin táp , az olcsó pót chieftek, valamint egy 50mV zajú Cooler Master 750Wos közötti képdifit azt láttam az olcsó vetitőmön is. Látható, hiányozni fog, de most úgy gondolom, hogy ami nekem még fontosabb képminőségben, azt csak komoly vidkarival tudom megcsinálni. Ami meg nem éri be 200Wos táppal.

volt egy köröm a hibrid crossfire-vel is, még 8.1 alatt, az se volt túlzottan eredményes. 2ms-t jelentett renderidőben nndis3 használatával.

Egyszerűen közvetlenebb, valóságosabb egy jobb renderrel a kép. Feketeszinten, meg ilyen teknikai paraméterekben nincs semmi difi, de a képi élményben nekem sokat ad.

Más kérdés, hogy lehet be kéne ruháznom egy jobb projiba is, de most sajnos másra megy el a pénz.

Viszont megtaláltam a TVben a smart beállításoknál a streamelési lehetőséget, úgyhogy a lányok most már a htpc nélkül is tudnak mesét nézni, szóval ki tudom maxolni a PCmet, nem kell 720al kompatibilisnek lennem :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#27) Patice válasza bajnokpityu (#26) üzenetére


Patice
nagyúr

TeraDak tápjait nézted már? Sok mindenhez csinálnak lineáris tápot. Pl. van 400 W-os példány is a kínálatukban.

Vagy 820W-os szörny. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28) bajnokpityu válasza Patice (#27) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A 820Wos szörny 12Vos ágon nem tud 300Wot. Szóval nagyon necces lenne. Nálam leterhelve a gép olyan 350Wig fel tud menni, aminek ugye a nagy része a 12Vos ágon üzemel.

egyébként,mivel a hdplex is kapcsiüzemű, nem feltétlen vetném el a kapcsiüzemet, nem ördögtől való az. Csak találni kell jót.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#29) #75912448 válasza Patice (#25) üzenetére


#75912448
törölt tag

Sokat beszéltünk erről és osztottunk szoroztunk. PC táp alapesetben mindenképp rosszabb, mint pl Plex/DIY+lin/kocka. Attól válik érdekessé a dolog, ha video renderer izzasztja a VGA-t, amihez nagyobb teljesítményű táp szükséges. Így ugyan beviszel a rendszerbe egy jó adag zajt, de valamennyit mindenképp hozol a pontosabb, élesebb és kihegyezett képminőséggel.

Ezért írtam másik topikban egy köztes megoldást, ami a Kodi/DXVA/EVR gép és a fullon járatott VGA-s között helyezkedik el nagyobb AMD APU-val. Amivel még a Plex/DIY elbír magasabb renderelő algoritmusokkal. Vagy a Plexből kisajtolható max 200W körüli terhelésen dolgozó VGA, amivel persze kérdés lehet-e hozni APU-s rendszeren. Pityu ezzel szemben a sz@rt is kihajtja a rendszerből, amihez nagyon nehéz (volt) megfelelő tápot találni. Itt jön képbe a mit hoz mit visz témakör, amit csakis egyéni döntések mentén lehet kezelni.

Hangminőségre most nem térnék ki, ott más szempontokat vettünk figyelembe. Én ezt is szem előtt tartva egyelőre összességében kitartok a Plex mellett. Nekem még nem sikerült 300W felett terhelhető jó tápot találni. Ha Pityu erre aszonnya szabad a pálya, neki elhiszem.

Egyébként érdekes kérdés az általam előszeretettel favorizált kalibrált vetítő plusz 3DLUT konfigolás ( ha a lánc összes eleme képes rá illetve profitál is belőle). Ehhez is kell némi erő, de jóval kevesebb, mint porrá kínozni a GPU-t, és ha BD a forrás, nem így kapjuk-e a legkisebb fogyasztás mellett a legjobb képminőséget. Elég egy Linux/Kodi vagy MPC/madVR alapon és bőven benne vagyunk az általunk legjobb minőségű tápok terhelhetőségén. Persze mehet magasabb chroma up plusz LUT egyszerre, saját gépem is alkalmas rá.

Nincs konkrét igazság, megjelenítőtől ízlésig, passzív rendszerek kedvelésen át fogyasztásig, BD3D-től HD audióig számos befolyásoló tényező, millió helyen lehet csűrni csavarni a témakört.

(#30) #75912448 válasza bajnokpityu (#26) üzenetére


#75912448
törölt tag

720-ra profilozod a madvr-t valamelyik kisebb algóra, de valóban tök felesleges, ha már megoldott a tévével.

(#31) bajnokpityu válasza #75912448 (#29) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Igen, mindenkinek magának kell eldöntenie.
pláne, hogy az xbr is majdnem tudja a nndis3 képét, annak 10%át fogyasztja. nyilván ez lesz a jövő, egyre okosabb, takarékosabb elgoritmusok fogják közeliteni az igazságot, de sztem az igazán tuti kép az sajnos mindig komoly hardvert fog kérni. és sajnos láttam egy jó vetítőn, hogyan skálázódik a képminőség. Elképesztő mi minőség érhető el még a sima 1920al is.

Igen, lehetne 720ra külön profil, még az is lehet, hogy megcsinálom, de első körben úgy találtam, elég bugos ez a része a dsplayernek.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#32) #75912448 válasza bajnokpityu (#31) üzenetére


#75912448
törölt tag

Így igaz, és xbr is bugos (nem elég pontos), addig tetszett igazán amíg nem nagyítottam ki a képeket. :DDD Lehet mozgóképen és jó forrással nem tűnik fel, de NNEDI sokkal pontosabb még. Fejlesztőt még hagyjuk dolgozni vele, az irány jó.

(#33) #75912448 válasza bajnokpityu (#31) üzenetére


#75912448
törölt tag

Egy nagyon nagy bajom van a DS-sel, az XySubFilter, mint internal filter rakás f.s.

(#34) Patice válasza bajnokpityu (#28) üzenetére


Patice
nagyúr

Jól sejtem, hogy ezt dedikált VGA-val tudod produkálni?

Lehet k.drága, de egy nagy Broadwell Intel proci IGP-je már kb. ott van, mint egy nagy AMD APU-é. OK, hogy nem ugyan az az ár, de 65W TDP-be belefér.

Nekem tetszik még ez a táp is. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#35) bajnokpityu válasza Patice (#34) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nagy kamu ez a TDP.
nekem amd le volt véve 45Wra, ehhez képest a dugaszon mért fogyasztás elérte a 110Wot.

Egyébként multimédiára jobb az AMD, tehát azonos áron is AMDt vennék filmes HTPCre. nomeg a win10óta egyre több ismerős áll át osx-ről is win-re, szóval ma már zenén is amd a jobb, azt mondják.

nekem intel igp után az amd igp sokkoló difi volt. ezt még megfejelte a dedikált vga.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36) Ribi


Ribi
nagyúr

Teradak és hasonlókon felbuzdulva nagyon elgondolkoztam, hogy kis gépet félig lineáris tápról hajtanám.
Esetleg valakinek ölete van, hogy mi lenne a jó megoldás?
Mondjuk közben néztem, hogy picopsu ami kezel 6-24V-ot, az retek drága. Legalábbis majd 2x annyi mint ami 12V-ot eszik meg.

[ Szerkesztve ]

(#37) bajnokpityu válasza Ribi (#36) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nomeg annyiért hdpex is van már.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#38) Ribi válasza bajnokpityu (#37) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mármint mennyiért?
Azért hdpex nem ócsó ahogy néztem. Az még egy 3x szorzó a 2x-esen felül.

(#39) bajnokpityu válasza Ribi (#38) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mármint majdnem van. :D
utóbbival sokaknak nagyon jó tapaztalta van. és tudod impala v semmi.
vagy félberugás nem berugás.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#40) Ribi válasza bajnokpityu (#39) üzenetére


Ribi
nagyúr

Oké, de nem költök vagy 100k-t csak a tápra amikor otthon összekendácsolom 10k-ból. És még jobb is lesz.
Persze lehet egyszer majd megöli az alaplapot de még akkor is olcsóbban kijövök :)

(#41) bajnokpityu válasza Ribi (#40) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nyilván. egy jó kapcsitáp vs 70ből megépített lin tápom között azért brutális difi nem volt. el is adtam, és másra költöttem.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#42) Ribi válasza bajnokpityu (#41) üzenetére


Ribi
nagyúr

És mi lett a jó kapcsitáp?

(#43) bajnokpityu válasza Ribi (#42) üzenetére


bajnokpityu
félisten

SS-620GB

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#44) Vikthor válasza bajnokpityu (#43) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Imádom a Seasonic tápokat, jómagam is emellett döntöttem SS-660XP2 Active PFC F3 neked is ajánlom figyelmedbe, 30%-os terhelésig nem kapcsol be a ventije és 50%-ig is csak 16 dBA...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#45) Ribi válasza bajnokpityu (#43) üzenetére


Ribi
nagyúr

Őőő :)
Azt hittem 12V tápot mondasz, nem ATX-et.
Plusz venti is problematikus. :U
Illetve ha hybrid, akkor is a 600Wos táp 15Whoz kicsit necces.

[ Szerkesztve ]

(#46) bajnokpityu válasza Vikthor (#44) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mérés szerint ennek elég magas a kimenő feszültségen a zaja. tudom a platinum nagy sláger, de ennek konkrétan 100mV körül van a zaja. amit linkeltem annak 25mV alatt.
szerk: akarom mondani a 2013as verziójának 100mV, a 2015ös verziójának meg kb 30mV.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#47) eboostr válasza bajnokpityu (#46) üzenetére


eboostr
aktív tag

Honnan tudhatom hogy hány mV a zaj? A gyártó nem adja meg ezeket az értékeket?

(#48) bajnokpityu válasza eboostr (#47) üzenetére


bajnokpityu
félisten

netes mérésekből, mert az ATX szabvány elég sokat megenged. nem is zajként van limitálva, hanem feszültségkülönbségben.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#49) #75912448 válasza bajnokpityu (#41) üzenetére


#75912448
törölt tag

Barbár! :DDD

(#50) bajnokpityu válasza #75912448 (#49) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nálam itt is az ár/érték volt a szempont.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.