Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#651) spety válasza westlake (#603) üzenetére


spety
csendes tag

Nem, félreértettél! Én örülök, hogy ennyi idő alatt megcsinálták, tudom, hogy máshol igencsak hosszabb idő ez...
Szóval éljen a HP szervíz! :DDD

(#652) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

hi!
HP nx6325ösben elvileg 2 SO-DIMM memóriafoglalatnak kell lennie,ha jól tudom...viszont én csak 1 üreset találtam,hol van a másik az alap 512MB-os modullal?

(#653) Darth_Revan válasza BluEyes (#648) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Lefutattam az én nx6325 notimon:) PassMark rating:88.4

(CPU mark: 327.5)

[Szerkesztve]

(#654) xcbiker válasza Darth_Revan (#652) üzenetére


xcbiker
addikt

a billentyűzet alatt van a másik.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#655) werman válasza Darth_Revan (#652) üzenetére


werman
tag

A Billentyüzet alatt kell neki lenni. Nézd meg az útmutatót hogy hogyan kell szétszedni.


[Szerkesztve]

(#656) xcbiker válasza Darth_Revan (#653) üzenetére


xcbiker
addikt

tyű! megnéztem az enyém is. elég durva lett. :D
enyém is core2duo, de cpumark: 1151.0

[Szerkesztve]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#657) Tippcsi10 válasza Darth_Revan (#653) üzenetére


Tippcsi10
tag

hy

lefutattam én is: 431.5 lett , igaz ez core 2 duo-n

(#658) Tippcsi10 válasza Tippcsi10 (#657) üzenetére


Tippcsi10
tag

CPU Mark: 952

(#659) BluEyes


BluEyes
őstag

A Passmark Rating az érdekes. Ez egy átlagolt eredmény az összes tesztet figyelembe véve. Ha a Menü-View-Show Passmark Ratingra kattintunk a teszt lefutása után, egy szép sárga ablakban nagyban is megtekinthetjük eredményünket. :)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#660) polip válasza Darth_Revan (#652) üzenetére


polip
addikt

benne, szét kell bontani a házat hozzá..

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#661) polip


polip
addikt

passmark rating egy asztali P4 3GHz-en 117...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#662) Dufresne


Dufresne
addikt

Felteszem ittis a kérdést, hátha így nagyobb eséllyel pályázom az érdemleges válaszokra:)
[link] itt a kérdésem:)
Köszi :R

(#663) werman válasza Dufresne (#662) üzenetére


werman
tag

Amikor a noti bootol akkor felkinálja hogy belépjen a HP recovery-be. Természtesen kilehet irni a vinyó backupját is. De ezek telepités(kiirás) utáni állapokba rakják vissza a gépet, bár én még nem probáltam.Mi a gond a notival?

(#664) polip válasza Dufresne (#662) üzenetére


polip
addikt

bekapcskor F11, vagy windóz alatt a HP szoftvere

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#665) RexpecT


RexpecT
addikt

Nah én is megrendeltem az nx6325-t.Az edigitalnál volt a legolcsóbb, de onnan már elfogyott így az usanotinál vettem meg az utolsó darabot.Pénteken kapom meg :) .

(#666) westlake válasza Darth_Revan (#644) üzenetére


westlake
félisten

tehat.. eloszor is: a nevem westlake, nem pedig Westlake ;] masodsorban kideritettem, hogy fizikailag az nx6325-os alaplapok mindegyiken xpress 1150-es chip talalhato.. most nem tudok tobb gepet megnezni, de biztos, hogy vannak olcsobb nx6325-os gepek, ahol csak xpress 200-asnak van beallitva.. igazabol ezt ti is ki tudjatok deriteni.. itt [link] ez a progi, aminek az also harom tesztejet lefuttatva valamifele kepet kaphatunk a gep 3d-s teljesitmenyerol.. teermeszetesen tesztelni csak bedugott ac tappal kellene, mivel ellenkezo esetben nem megy fullon a cpu.. en a legujabb, 7.7-es [link] drivert hasznaltam.. egy (szerintem) xpress 1150-es gep ezt az osszpontszamot adta: 13842
azert nem lehet kideriteni, hogy a gep milyennek ismeri fel a gpu-t, mert a progik valszeg xpress szeriat fognak kiirni... esetleg a regebbi ati driverek meg nem series-t irnak, hanem konkret tipust.. kivancsi vagyok, hogy van-e olyan szemely, akinek xpress 200-at ir a gep

Play nice!

(#667) Darth_Revan válasza westlake (#666) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Milyen proci+Ram volt abban a gépben ?

(#668) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Nemtom,nekem 7.7-es ATI Catalyst-al a kép fakóbb,mint az alap driverrel...sőt az alap drivernél is 800x600-on és 640x480-on is fakóbb,mint 1024x768-on,1024x768-on szép éles a kép. Esetleg valami 5let,hogy miért van ez így ?

[Szerkesztve]

(#669) Dufresne válasza werman (#663) üzenetére


Dufresne
addikt

Nincs semmi baja, csak felmerült ez a kérdés, de közben már megoldották, legalábbis erről informáltak:)
Köszi a válaszokat.

(#670) Darth_Revan válasza westlake (#666) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Lefutattam az nx6325ös notimon (sempron 3500+;1,5GB RAM) és 12844 pont.Az újabb driver 1000 pontot javítana? :F

(#671) westlake válasza Darth_Revan (#670) üzenetére


westlake
félisten

abban is 3500+ volt, viszont csak 512mb ram.. a te gepednel milyen videokartyat ir a driver?

Play nice!

(#672) Darth_Revan válasza westlake (#671) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Catalyst Control center azt írja,hogy ATi Radeon Xpress 1150 (256MB)
Crystalmark azt írja,hogy video: ATi Radeon Xpress 1100, Video product: ATi Radeon Xpress 1150 (256MB)
Everest pedig ezt írja: Videókártya: ATi Radeon Xpress 1150 (256MB) (ezt valamiért 2x is kiírta 1más alá), 3D gyorsító: ATi Radeon Xpress 200M



[Szerkesztve]

(#673) Jester válasza Darth_Revan (#672) üzenetére


Jester
aktív tag

No, megpróbálnék egy kicsit tisztább vizet önteni a pohárba:

Az NX6325-ben legjobb tudomásom szerint mindegyikben Radeon xpress 1150 van. Az xpress 1100 az teljesen megegyezik felépítésében az xpress 1150-nel, annyi különbséggel, hogy nem 400 MHz a max frekvenciája hanem 300. A driverek pedig azért keverik össze a radeon xpress 200m-mel, mert a kettő gyakorlatilag ugyanaz, (az 300 MHz-en megy) csak a device ID-ben különböznek. (Kivéve az x1150 emelt órajelét.)
A radeon xpress 200m pedig egy lefelezett radeon x300-ból származik. (4 helyett 2 pipeline-nal.)

NX6125: radeon xpress 200m
NX6325: radeon xpress 1150

Ha pontosan be akarjátok határolni a kártyát, akoor a Device ID-t nézzétek meg. Az enyémen pl. 0x5975 a kártya azonosítója. Egy NX6325-ről van szó. Az garantáltan megbízható információ.

[Szerkesztve]

Mehr Licht!

(#674) canniball válasza Darth_Revan (#672) üzenetére


canniball
nagyúr

Az Everest-tel nincs gondod? Valaki korábban azt írta, hogy a progi miatt gyakori kék halál uralkodott el a gépen (ezért eddig fel sem mertem rakni).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#675) polip válasza Jester (#673) üzenetére


polip
addikt

nagyjából ennyi, de ez többé kevésbé fenn is van a ati/amd oldalán...

ha 400/400on megy (pl NHC kiírja) akkor az 1150....persze áramról szerencsésebb csekkolni, mert akksiról 100/100 lesz kiírva ;)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#676) polip válasza Jester (#673) üzenetére


polip
addikt

tulképp mind x300 :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#677) Darth_Revan válasza Jester (#673) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Enyémnek is 5975 az azonosító+Catalyst Control Center szerint alap óra 401Mhz,memória óra 401Mhz :)

Viszont még mindig nem értem miért ér 1000 pontal kevesebbet,mint westlake gépe,ebben még a RAM is több...

(#678) Darth_Revan válasza canniball (#674) üzenetére


Darth_Revan
veterán

nekem eddig még nincs gond vele :)

(#679) westlake


westlake
félisten

oke, akkor az osszes nx6325-ben xpress 1150-en van ;)

Play nice!

(#680) Damage


Damage
senior tag

Tegnap óta megvan a HP 6715b (X2 TL-60 2Ghz + 2Gb RAM). Szép nagy felbontása van a kijelzőnek. Előtte 19'' CRT-t használtam 1024x768-ban. Ez meg 15,4'' 1680x1050. Egyelőre tetszik a gép, everest-ben is meggyőző eredményeket adott. A bill. nagyon szokatlan. A WiFi nagyszerű. Tetszik a gép! :)
A Vista Business szokatlan, ezelőtt XP-t használtam.

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#681) polip


polip
addikt

beindítottam a előre telepített notimat...gondoltam nyomok visszaállító lemezt mingyá a elején...erre kiirja:

már készítettem, többet nem lehet...ilyenkor mi van? :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#682) polip


polip
addikt

nektek dualban mennek a ramok az nx6325ben? sempron edition :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#683) yash válasza polip (#681) üzenetére


yash
senior tag

Ilyenkor az van, hogy már lett készitve biztonsági másolat. Anno én is belefutottam ilyen problémába, vmi istenverte eldugott helyen találtam egy HP által gyártott resetelö progit, mármint reseteli, és azt hiszi tőle szegény buta recovery manager, hogy övele még az életben nem csináltak biztonsgái másolatot :) Én két adag DVD-t kiirtam igy vele (a biztonság kedvéért, de felesleges volt).

(#684) polip válasza yash (#683) üzenetére


polip
addikt

thx...a két dvd ugyanúgy nyomja vissza mint a recovery partició? kellene az a kis hely még :)


dual ramokra ötlet vki?

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#685) polip válasza polip (#684) üzenetére


polip
addikt

érdekes a ram dolog :)

a CPUz 1.36 szerint az egyik modul 2 gigás, míg a másik 4 :D

emellett singla módban mennek...összezavarja vajon a videoram?

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#686) westlake válasza polip (#685) üzenetére


westlake
félisten

a video resz hiaba sziv le maganak memoriat, az nem befolyasolja a detektalt memoriak meretet.. valszeg a cpu-z ezen verzioja nem kezeli normalisan az alaplapot, ezert ir ki hulyesegeket.. esetleg probald a legujabb progival [link]

Play nice!

(#687) canniball válasza Darth_Revan (#678) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor én is megpróbálkozom vele. :)

yash!
''Én két adag DVD-t kiirtam igy vele (a biztonság kedvéért, de felesleges volt).''
Miért kellett mindjárt kettő a recovery managerrel? Ha a kiírt recovery DVD-ről készítek másolatot, az már nem lesz jó?

polip!
[link] ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#688) polip válasza canniball (#687) üzenetére


polip
addikt

az a baj, h az én gépem szerint én már készítettem lemezt...pedig nem :D

de igazán nem izgat....feldobok egy home-ot, beregelem az alján lévő kóddal, aztán leszedek minden drivert meg softvert a hápétő oszt jóidő...ugyanott vagyok, mint a hülye lemezekkel....

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#689) canniball válasza polip (#688) üzenetére


canniball
nagyúr

''az a baj, h az én gépem szerint én már készítettem lemezt...pedig nem''
Tudom. Erre fentebb már kaptál egy választ. (Másik megoldás lehet a Ghost.) Én csak a ''helyfelszabadítási'' problémádra linkeltem. ;)

Az mitől lehet, hogy amikor töltőn van a laptop (nx6325), akkor megjelnik a ''Hardver biztonságos eltávolítása'' gyorsgomb, amivel a (letiltott) Gigabit Ethernetet lehetne ''eltávolítani'' (ha jól emlékszem múltkor az USB-vezérlőt ajánlotta fel)? Más is tapasztalt már ilyet?

[Szerkesztve]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#690) RexpecT


RexpecT
addikt

Sziasztok!
Meghozta a futár a nx6325 notimat.
Minden szép és jó(no pixelhiba, hangtalan működés) bekapcsolás után megcsináltam a 2 DvD visszaállító lemezt.
Megnéztem hogy milyen progik vannak a gépen és inkább úgy döntöttem hogy újrarakom a rendszert.
Ujraindítás F11 kiválasztottam hogy csak az oprendszer települjön...én botor( :F ) módon azt hittem hogy majd bejön az xp telepítője ugyanúgy mintha asztali gépen bootolnál xp cd-ről(karakteres felület), de ehelyett bejött a HP Backup and Recovery Manager és végülis az bonyolította le a telepítést.Mivel én csak az oprendszer telepítést választottam ezért furcsán néztem mikor megint elkezdte felrakni a saját kis dolgait(Symantec vírusírtó, meg sok régebbi számomra felesleges vagy viszonylag elavult programok).
Kérdés hogy lehet ''csupasz'' rendszert telepíteni?
(Majd én eldöntöm magamnak hogy milyen programot szeretnék installálni).

(#691) RexpecT válasza canniball (#689) üzenetére


RexpecT
addikt

Nállam is elakarja távolítani az Xp az Ethernet vezérlőt.Az asztali gépemben meg a Winchestert :D.

(#692) polip válasza RexpecT (#690) üzenetére


polip
addikt

hopp, priv akart lenni :D

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#693) #74728704


#74728704
törölt tag

nx6325-ön HD filmek mennek rendesen? Jah és játékok kb 2005ig futnal rajta?

(#694) Krissz22


Krissz22
aktív tag

Üdv kedves HP tulajok! :))

Én egy ilyennel szemezek NX6325 (3500+ Sempron procival...)

Így visszaolvasva többeteknek is van és konkrétan rosszakat nem láttam róla. Tartósnak tűnik a gép? Lehet rossz összehasonlítás: az IBM T41-et sokat dicsérik, ez lehet mondjuk olyan tartós? Vagy legalább hasonló? Minőség érzetre milyen? Láttam már NC6120-ast. Nekem az elég jónak tűnt. Ez van olyan?

Kb. ennyi! :R

(#695) canniball válasza #74728704 (#693) üzenetére


canniball
nagyúr

''nx6325-ön HD filmek mennek rendesen?''
Ha adsz egy linket, ahol van fent valami rövid anyag letesztelem. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#696) Sárpac válasza canniball (#695) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nekem egy nx7400as van t7400as procival 1080p HD 30%-ra teheli be átlagosan mind2 magot!
Jah természetesen akkus üzemmódba 1GHz-en!:D

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#697) polip válasza westlake (#686) üzenetére


polip
addikt

ok ezzel lája rendesen a méretet, de single mode-ban mennek...

nincs valakinek ötlete miért? másnál is így van?

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#698) xcbiker válasza Krissz22 (#694) üzenetére


xcbiker
addikt

Simán van olyan, mint az nc6120.
Valamivel jobb is, mert újabb generáció.


[Szerkesztve]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#699) yash


yash
senior tag

hát nem tudom lehet-e a kiirt DVD-röl másolatot késziteni, de sztem biztos. polip: ahhoz nem lesz jó a gép alján található kulcsod. mondjuk nekem is felesleges az xp pro licensz :) pedig van és hivatalos.

recovery manager: ha kiirod a DVD-ket, utána szétgylulhatod a rendszert. recovery particiot is leszedhetitek, a DVD-k visszaállitják azt is és a főparticiot is, a főparticiot gyári driverekkel... gyári állapotba hozzák vissza a gépet... tehát a pótparticio a DVD-k kiirása után nyugodt szivvel törölhető.

egyébként polip megoldása a tuti: friss rendszer, driverek felpakol. én mindig igy csinálom.

(#700) yash válasza polip (#688) üzenetére


yash
senior tag

akkor vki más készitett ;] nekem mikor megvettem, én véglegesitettem az oprendszert, soha senki előttem még nem bontotta ki a csomagot, ragasztószagű volt a zacsi annyira zárt volt :) ha szerinte készitettél, akkor az ugy is van, legfeljebb nem te...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.