Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28101) Kazimír


Kazimír
őstag

No, a hétvégén úgy tűnik sikerült telepítenem a szükséges drivereket a ProBook 4540-re, eltűntek a sárga felkiáltójelek. :) A Bluetooth és a kártyaolvasó még nincs kipróbálva, lehet, hogy ezek még nem működnek, de végül is nem égetően szükséges egyik sem.

Elsőre a Dirt3-al próbáltam ki, mint gépigényes program, az remekül fut rajta. :K

Köszönöm mindenkinek a segítséget, tanácsot!

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#28102) sagit


sagit
addikt

6930p tulaj nem akar kisebb 2530p-re váltani?
Olyan érdekelne ami 1440*900-as kijelzővel van szerelve.
A 2530p adatait az adatlapomon lehet olvasni,ammi nincs ott az a szép állapot és a 92%-os 9 cellás akku ( 77 WH) és a dokkoló.

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#28103) Pisztillus válasza Penész Gomba (#28094) üzenetére


Pisztillus
senior tag

A HP linuxos gépek SuSE Linux Enterprise Desktop rendszerrel jönnek. Ez a linux fizetős, de a közösségi változata, az OpenSuse az nem, így ennek a legújabb, 12.2 változata is szóba jöhet.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#28104) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Na az Elitebook mizériámmal kapcsolatban úgy látom holnap be kell mennem személyesen intézkedni, 1 hete a normálisan megfogalmazott e-mailemre se képesek válaszolni...Ja amúgy ma van a 33. nap hogy leadtam....

(#28105) Kazimír válasza B-L-A-C-K (#28104) üzenetére


Kazimír
őstag

Mikor jubilálsz? :)

Tudom, hülye vicc volt, követtem a fórumon az eseményeket.
Csapj az asztalra! - talán az tényleg használ. Nem tudom elképzelni, hogy ennyire töketlen legyen egy szervíz, pláne a HP... :U

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#28106) B-L-A-C-K válasza Kazimír (#28105) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Előre látom szart sem fog érni ha bemegyek, de már akkor is kénytelen vagyok...

(#28107) deathtania válasza B-L-A-C-K (#28106) üzenetére


deathtania
senior tag

csapj az asztalra, nekem anno egy discmannél bejött, és kicserélték az 1 hónapja szervízben lévő kis cuccot. :)

www.brczart.hu

(#28108) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Nem tudjátok, hogy hol találom a 2540p-ben a szokásos BIOS-beállításokat (freki, szorzó, gpumemória, stb.)? Egy kicsit próbálgatni szeretném (alulfeszelés, gpu-buhera, stb.), de az UEFI BIOS-ban nem nagyon találok erre semmit. :F

Esetleg vmi segédprogram?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28109) sagit válasza AxBattler (#28108) üzenetére


sagit
addikt

nem is lesz semmi ilyen

alulfeszelésre én az rmclock-ot használom 2510p és 2530p-n is

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#28110) wwhy válasza AxBattler (#28108) üzenetére


wwhy
veterán

Csak moddolt BIOS-ban létezik ilyen, keresgélj a neten, h a te gépedhez készült-e. A 2530p-hez van ;)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#28111) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Na volt egy kis szabadidőm, bementem a szervizbe....Persze feleslegesen, kint van külső szervizbe, a külső szerviznek meg nem válaszol a HP, szóval most erre várnak. Azt mondta a gyerek ez lehet pár nap, de 1-2 hét is....;) Viszont a bent töltött idő hozzáadódik a garanciához legalább, ezt megkérdeztem. De ennek ellenére elég nagy csalódás nekem ez az egész amúgy...

[ Szerkesztve ]

(#28112) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

Van egy hp8510p-m, t7500-val es szeretnem hasznalni az rmclockot alulfeszelni, de nem tudom hogy kell:) Van errol valamifele iras?

koszi

[ Szerkesztve ]

YNWA

(#28113) AxBattler válasza sagit (#28109) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, de a honlapja alaján a Core-i széria már nem támogatott...

(#28110) wwhy
Okés, akkor még bányászok...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28114) Pocok256 válasza B-L-A-C-K (#28111) üzenetére


Pocok256
veterán

Én már rég agyf@szt kaptam volna az 100%. Minden elismerésem neked. Nevetséges, hogy egy prémium kategoriás laptop szervizelése eddig tart....

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#28115) B-L-A-C-K válasza Pocok256 (#28114) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Most én is agyf@szt kaphatnék, de bármit is csinálok nem leszek előrébb...

(#28116) Kakumix válasza Kakumix (#28058) üzenetére


Kakumix
senior tag

Ma visszakaptam a notebookot a szervizből. Egy hétvégét, 2 munkanapot és még ~2 órát volt a szervizben, audio boardot cseréltek a valószínűleg kontakt hibás jack kimenet miatt.

Viszont az aljáról még egy csúszásgátló gumibogyó leesett (a 6-ból korábban is csak 3 volt rajta) ezeket nem pótolták, mondjuk nem is kértem őket rá. "Pótolták" viszont az DVD írót "rögzítő" csavart, de sajnos túl rövid és nem rögzít saját magán kívül semmit :)
Ezeket persze ott és akkor nem ellenőriztem és mikor leadtam sem kértem direkt -, de megmutattam - ezek javítását / pótlását, mert kíváncsi voltam, maguktól megcsinálják-e. Ezért nem csillagos 5-ös, de hibát - amiért beadtam - azt gyorsan megjavították, így 5 alára - főleg a berakott, de rövid így funkcióját ellátni nem tudó csavar húzza le :) - értékelném ezt a kalandot a Szentendrei úti Delta Services Kft. szervizével.

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#28117) FCnyul


FCnyul
csendes tag

Sziasztok!
Kérdezni szeretném,hogy dv6-os notibol jo e az akksi dv5-ösbe?Nekem dv5 van halott akksival,és lenne lehetöség egy dv6-bol kiszedettre,csak nem tudom jo e az enyémbe.Választ megköszönném.

(#28118) SzaboZE válasza AxBattler (#28108) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ez nem asusacer :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#28119) AxBattler válasza SzaboZE (#28118) üzenetére


AxBattler
félisten

Vazze', akkor engem átkűd'tek a palánkon...
Aszittem', hogy ez ebben is jobb, mer' ez elit! ;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28120) AxBattler


AxBattler
félisten

Furcsa! Most vettem észre, hogy az Intel drivere a 2540p-n nem ismer más felbontást, csak 800*600, 1024*768, és 1280*800, illetve játékoknál még van 640*480.

Azért én arra számítanék, hogy kéne lennie némi átmenetnek a fentiek között... :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28121) suspect


suspect
aktív tag

Sziasztok!
nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy szerintetek megéri megvenni alap otthoni használatra (youtube, face...stb) egy HP Pavilion DV6000-at?
Mi a véleményetek erről a gépről? Jó, vagy nem jó?

(#28122) cigam válasza AxBattler (#28120) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Konkrétan milyen "átmeneti" felbontásra gondoltál?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#28123) rossitibi


rossitibi
tag

Sziasztok!

Barátnőm Hp mini 210-esébe tönkrement a vinyó. Szóval mindenképp csere lesz.Azt szeretném kérdezni,hogy szerintetek megérné-e az SSD? Mivel alapból nagyon lassú volt! Sokat dobna rajta? Esetleg van valami amit tudnom kell mielőtt veszek egyet? És egy lényeges dolog:milyet keressek? :) Előre is köszi!
Ja és még egy: mi az a hdd caddy? sokat találkoztam vele itt a fórumon mikor az ssd után kutakodtam!

(#28124) SzaboZE válasza AxBattler (#28120) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ja, ha a külső monitor támogat más felbontást, akkor van. Az LCD-re ezeket lehet "ráfeszíteni". De értelmetlen a natív felbontáson kívül mást használni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#28125) SzaboZE válasza rossitibi (#28123) üzenetére


SzaboZE
addikt

Mindenképpen sokat segítene. HDD caddy -> olyan gépekben használatos, amiben van optikai meghajtó. Ez egy keret, amibe beteszed a HDD-t vagy SSD-t és az optikai meghajtó helyére teszed.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#28126) cigam válasza suspect (#28121) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Attól függ mi, mennyi, és mennyiért van benne.
Swiftet is árulnak eltérő motorral, felszereltséggel, különböző árakon.
Arról még nem is beszéltünk, hogy mennyire van leharcolva, (karcok, pixelhibák, akkumulátor állapota)....

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#28127) suspect válasza cigam (#28126) üzenetére


suspect
aktív tag

Erre cserélem
állapota szép, apró karcok
adapter+távvezérlő a tartozék
akku 15perc
amdx2 1.8ghz proci
2gb ddr2 800mhz
160gb 100/100
nvidia GO6150

[ Szerkesztve ]

(#28128) AxBattler válasza cigam (#28122) üzenetére


AxBattler
félisten

+(#28124) SzaboZE
A natív felbontásnál kisebb, 16:10-es felbontásokra értettem. Egyébként natívban használom, csak játékok alatt jönne jól az állítási lehetőség, de csak az alább felsoroltakat ismeri.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28129) klambi


klambi
addikt

bocs hogy ilyen alap dolgot kérdezek, de nem vagyok 100% ig biztos benne és változó eredményeket találtam..
van 1 HP Envy 15t-1100 CTO laposom ami ugye max 16g ramot ismer fel?

(csak mert szeretném most kicsit bővíteni a lapost aztán filózok, hogy 8g vagy 16g ram legyen....)

[ Szerkesztve ]

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#28130) B-L-A-C-K válasza klambi (#28129) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Itt az lenne a kérdés hogy mire kellene neked 16 Gb-ram?

Nehogy azt mond átlagos felhasználásra... ;]

(#28131) AxBattler válasza klambi (#28129) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem 8gb is bőven elég...

ITT mindenesetre szerepel egy csomó 15-ös envy specifikációja (a tiédet spec sehol nem találtam), és mindegyiknél 16gb a max.

AIDA64 nem mondja meg?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28132) kutga válasza klambi (#28129) üzenetére


kutga
nagyúr

8 GB-ig biztos megy, nem nagyon tudom elképzelni hogy az ne lenne elég mindenre. :)

Let the Zone take me if I am.

(#28133) deathtania válasza kutga (#28132) üzenetére


deathtania
senior tag

szerintem a 4GB is bőven elég mindenre, bár magam is gondolkozom 8GB-re váltáson. ha SSD-je van az embernek, és esetleg játszik is, akkor lapozó kikapcsolását el lehet vele érni (4GBnél azért még sír a rendszer olyankor néha). 16GB egy notiba szerintem túlzás, de ha sok a píze a gyereknek, akkor hajrá. inkább 8GB+SSD kombóra szavaznék. :D

www.brczart.hu

(#28134) kutga válasza deathtania (#28133) üzenetére


kutga
nagyúr

8 giga memória már nem kerül túl sokba, SSD mellé bőven elég, lapozófájlt ki is lehet kapcsolni. Én is így használom a Probookot.

Let the Zone take me if I am.

(#28135) klambi


klambi
addikt

ok köszönöm mindenkinek akkor 8 lesz :)

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#28136) Drughi


Drughi
addikt

Én is 8GB-ra bővítettem a memóriát + ssd.
Igaz, ha lenne lehetőség akkor 16 vagy akár 32Gb memóriát is tennék a gépbe, mert arra pont jó lenne, hogy egy ramdisket létrehozzak, amire felmenne 4-5 nagyobb program és még az ssd-nél is gyorsabb lenne a gép tőle.

(#28137) sagit válasza Drughi (#28136) üzenetére


sagit
addikt

ramdisken én is gondolkodtam de akkor lassú a ki-be kapcsolás vagy nem szabad kikapcsolni a gépet.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#28138) sagit


sagit
addikt

2510p-be megjött egy hp un2300 modem, tuti jó bele mert 6910p-ből lett kiszedve

azonban nem ismeri fel a gép, nem talál drive-ot hozzá és én se a hp oldalán ( biztos béna vagyok)

connection managert feltettem, de úgy se jó

ötlet?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#28139) Drughi válasza sagit (#28137) üzenetére


Drughi
addikt

Miért lenne lassú a ki-be kapcsolás?
Ramdisket el lehet menteni, a rajta lévő progik pedig a rendszer indulás után használhatóak.

Amúgy én ritka esetekben kapcsolom csak ki a gépet, a mindennapok során elteszem aludni és kész. Villámgyorsan felébred és használható. Pedig windows. OSX-en ez még jobban működik.

(#28140) sagit válasza Drughi (#28139) üzenetére


sagit
addikt

azért mert kikapcsolásnál az egész ramdisk tartalmát elmenti egy képfájlba, bekapcsolásnál meg visszaolvassa

ha ez mondjuk 4 gb tele programokkal akkor azért megdobja a boot időt
de ha mondjuk csak 512 MB a böngészővel és pár fontos appal akkor más a helyzet

én is szinte mindig altatom az enyém, nagy akkuval alig veszem észre a merülést

de más lehet kikapcsolgatja, passz

mérlegelni kell

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#28141) R0GERIUS


R0GERIUS
tag

Hellósztok!
Lenne egy kérdésem. Egy HP g6-1202eh (A5Q01EA) típusú laptopba szerelhető-e esetleg egy második HDD (vagy SSD), és ha igen, akkor ez megvalósítható-e garanciális kereteken belül?
A válaszokat előre is köszönöm! :)

(#28142) SzaboZE válasza sagit (#28140) üzenetére


SzaboZE
addikt

Egy SSD-ről a 4GB 13 másodperc alatt megérkezik :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#28143) sagit válasza SzaboZE (#28142) üzenetére


sagit
addikt

ssd-vel kombinálva jó lehet a ramdisk, érződik vajon program indulásoknál a különbség?

nem próbáltam még, hétvégén lesz időm akkor megnézem

pont ma jött meg az ssd-m is, már így is szárnyra kapott a masina :D

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#28144) rossitibi válasza SzaboZE (#28125) üzenetére


rossitibi
tag

Köszi a választ!
Még az érdekelne hogy ssd-ben milyen fajtát keressek? Gondolom több gyártó is készít.

(#28145) sagit


sagit
addikt

na ssd beszerelve
kicsit megijedtem hogy ilyen lassúcska:

de aztán beállítgattam:

rengeteget dobott a gépen :C

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#28146) Khaal válasza sagit (#28138) üzenetére


Khaal
őstag

Biosban nincsen esetleg letiltva?

Win7-hez emlékeim szerint nem kell letölteni külön drivert, a connection managerrel felteszi ami kell.

(#28147) sagit válasza Khaal (#28146) üzenetére


sagit
addikt

nincs, megnéztem és engedélyezve van

majd holnap szenvedek még vele :R
a conenction manager azt írja hogy eszközkezelőben tiltva van ( természetesen nem)

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#28148) ludus válasza sagit (#28145) üzenetére


ludus
aktív tag

Szia! ZIF-es vagy caddyban van az SSD? Miket állítotttál be hogy így megnőtt a sebesség?

(#28149) sagit válasza ludus (#28148) üzenetére


sagit
addikt

nem, ez a 2530p-be jött meg ma

a 2510p-be várok egy zif-es ssd-t de az még Kínából utazik ide hozzánk :)

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#28150) sagit


sagit
addikt

6W-os fogyasztás wifivel,ssdvel,30% fényerőn? :Y

flasht blokkoltam a böngészőben hogy ne pörögjön a proci

Laybee: ez nem baj, örülünk neki :)

alexan: jaja, ez is hazudik, de nem annyit mint a gyári win-es

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.