Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) pear-g válasza karyo (#599) üzenetére


pear-g
tag

Jól sejtem hogy a nyugati határ felé szaporodik az állomány? mert itt a zalföldön nem sokat látni...

Uff én voltam a 600-as :C :C :C !!!

[Szerkesztve]

(#602) karyo válasza pear-g (#601) üzenetére


karyo
senior tag

Mire gondolsz konkrétan? 2D-re?

Enjoy the silence.

(#603) pear-g válasza karyo (#602) üzenetére


pear-g
tag

Nem. HONDÁRA!!! :) Felénk elég kevés lézeng, jó állapotút én is csak veszprémben találtam... Mijaza 2D amiről te beszélsz...

Ja bocs amúgy nem akartam a kérdést neked címezni, csak úgy általánosságban kérdeztem (volna), ha mellé nem nyúltam volna....

(#604) CRX válasza pear-g (#601) üzenetére


CRX
csendes tag

Szia pear-g!

Küldtem válasz mail-t. Most olvasom, hogy alföldi vagy, így nem is vagy messze. Szólj, ha még érdekel a biznic. ;)

CRX

(#605) CRX válasza CRX (#604) üzenetére


CRX
csendes tag

Ja, én Békésben és Csongrád megyében fordulok elő legtöbbször. :B

(#606) westlake


westlake
félisten

nem is tudtam, hogy ilyen topik is van.. meg sem merem nezni, ki nyitotta ;)

Play nice!

(#607) karyo válasza pear-g (#603) üzenetére


karyo
senior tag

2D = 2 ajtós = coupe.
3D = csapotthátú
4D = sedan.

Enjoy the silence.

(#608) pear-g válasza CRX (#605) üzenetére


pear-g
tag

Lehet hogy itt is kapok, ráadásul én 13''-ost keresek (az a gyári mérete és már van 1 pótkerék belőle így nem keverném). Sorry nem lesz biznic. Viszont ha tudsz antennát (eredetit, vagy hirschmannt, esetleg haradát vagy metrát) annak nagyon tudnék örülni. A gyári 10E pénz de drágállom.

(#609) pear-g válasza karyo (#607) üzenetére


pear-g
tag

Oké a D az door így már világos.... na az enyém EG8 kaszni azaz 4 ajtós szedan D15B2 motorral...

(#610) westlake


westlake
félisten

vti powa :D

Play nice!

(#611) pear-g válasza westlake (#610) üzenetére


pear-g
tag

Na meg vtec! :DDD

(#612) Integra


Integra
titán

autoexpress.co.uk

Wild Civic hits road

It's the car that everyone is desperate to drive - and Auto Express has done exactly that! We are the first UK magazine to jump behind the wheel of Honda's radical new Civic - a machine that promises to shake up the compact family hatchback sector when it goes on sale in January.

Ever since the Japanese maker took the wraps off the striking Civic Concept at the Geneva Motor Show in March, excitement about the car's impending launch has been building. Many thought Honda would never put such a daring-looking model into production, but when the official pictures were released in August, barely a detail had changed.

Now we've driven it, the big questions are as follows: Is the Civic a new class leader? Or is it all show and no go? There's only one way to find out!

While its predecessor was a worthy family car, it looked mundane. But the new Civic couldn't be more different. Away from the glitz of a motor show, the dramatic wedge-like profile really stands out. The first thing that hits you is the sporty, low front end and bold one-piece plastic grille, behind which the headlamps and Honda badge are encased.

A deep air intake, flanked by triangular spotlights, completes the Civic's chiselled nose. Rear door handles hidden in the C-pillar and a rising waistline draw you to the tail, which is dominated by a spoiler that splits the screen, and angular light clusters. In terms of design, this is the only area of weakness - it appears fussy - although overall the car looks fantastic. The Civic stands out in any company; and against rivals such as the Ford Focus, Vauxhall Astra and VW Golf, it's truly futuristic. Not even SEAT's Leon can compete for visual drama.

Designers often tend to run out of steam when they get to the interior, but this hasn't been the case at Honda. The sweeping dashboard features twin digi-tal displays and includes lots of neat details, such as the red starter button, a gearlever that sprouts from a silver metal ball and alloy pedals.

Build quality is superb, with classy plastics and solid-feeling buttons - particularly the rotary knob mounted on the centre console. This is similar to BMW's iDrive controller, and operates the optional satellite navigation. The cabin is neatly arranged, with ventilation switches located close to the driver.

Unlike most replacement models, the Civic hasn't grown in size. In fact, it's slightly shorter than its predecessor, and is lower by 35mm. However, interior space doesn't suffer, since the width has risen by 65mm.

There's bags of room for passengers, while mounting the fuel tank centrally under the front seats makes space for a lower rear bench. Squeezing three adults into the back could be a struggle, though, particularly if they are tall.

A compact rear suspension layout has helped increase boot capacity.

The load area is vast, and features a twin heightfloor, giving a maximum g figure of 485 litres - that's 100 litres more than in the Focus. Versatility is further boosted by rear seats which fold flat simply and quickly, with a clever mechanism inspired by that found on the firm's Jazz supermini.

So the Civic is certainly practical, yet it also promises to be very safe. Honda is expecting a five-star Euro NCAP crash test rating, thanks to its stiff new body structure, while front, side and curtain airbags are fitted as standard, along with traction and stability control. But what's the new Honda like to drive?

From the moment you turn the ignition and the classy digital read-outs magically illuminate, the car impresses. Finding a comfortable driving position is easy, as the reach and rake of the steering offers a wide range of adjustment, while forward visibility is great, with thin A-pillars and a large glass area. On the move, the first thing you notice is the smooth ride. The new electric power-steering has more weight and feel than the outgoing car's set-up. In bends, the Civic is agile, its body resisting roll well and the wide, low stance providing confidence-inspiring stability.

We will have to try the Honda on a bumpy UK B-road to see how it copes with the harshest surfaces, but for now we reckon it's nearly as good to drive as a Focus. The chassis is backed up by an excellent engine and gearbox combination. Our car had the 138bhp 2.2-litre i-CTDi diesel, and with 340Nm of torque, it delivers brisk acceleration, feeling every bit as quick as the class-leading 8.4-second 0-60mph time suggests.

Equally impressive is the lack of turbo lag, with a strong response even at low revs, while the six-speed gearbox has a short and positive change. Refinement is good, too, although at higher engine revs you'll never confuse the diesel variant for a petrol car. Mind you, with a combined economy figure of 55.4mpg and CO2 emissions of only 135g/km, private and company car buyers alike won't be too concerned.

Negatives are few and far between, although we couldn't help feeling that rear visibility is poor. The thick C-pillars make for tricky manoeuvring, and the spoiler bisecting the window obscures your vision, particularly on the motorway. But that's about it for criticism.

Equipment is generous, with most trim levels getting climate control, while ES versions add cruise control and a panoramic glass roof. Prices are competitive, too, with the ES model costing about the same as the equivalent Focus and £900 less than the Golf.

It all adds up to a very impressive package. Not only is the Civic practical, well built and good value, it's also great to drive and uniquely styled. There's no doubt it's a winner, and Honda's rivals should be very worried indeed.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#613) lao ce válasza Integra (#612) üzenetére


lao ce
aktív tag

volt szerencsem latni es beleulni, sajnos nem az si-be de az allitolag tok ugyanolyan lesz mint ez a coupe ami bent allt a szalonban.

fekete volt kivulrol, de sajnos a szukos kornyezetben nem nagyon lehetett a kulsejet megnezni. nekem amugy az az erzesem hogy semmi kulonos, elol szebbecske, de a segge kulonosen furcsan van szabva.

belulrol nagyon finom amugy, az anyagok, a karpitok, jo tapizni mindent, fasza valtofogas. a kormany egyszeruen iszonyat jol nez ki, jo a fogasa, jobban nez ki mint a 'regi' si kormanya, pedig az nezett ki szerintem a legjobban minden automarka kozul (ami elerheto aron van). sajna azt mondjak hogy az si-re is raintegraljak a magno kezeloszerveket a kormanyra. ne mar.

nekem ez a startrek muszerfal nagyon nem jon be, nem is beszelve arrol hogyha tizenot centivel lejjebb hordanam a szemem, akkor a kormany eltakarna a sebessegmerot, ami persze nem lenne baj mert nem latnek ki a szakallamtol.

a diler azt mondta hogy talan januarban kapnak si-t, es hogy valoszinuleg nem lesz tesztauto mert osszesen csak parezer (talan 2) darabot hoznak amerikaba. a 2004-es sibol osszesen ha jol emlekszem hatezer jott. az acurat nyomatjak ugyanis, ez az si csak onkonkurrencia.

nicht kompot

(#614) Integra válasza lao ce (#613) üzenetére


Integra
titán

ez a cikk nem a usdm civicről szól, hanem az eudm-ről:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#615) Integra


Integra
titán

5 ajtós civic felszereltségi lista
[link]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#616) Flashback


Flashback
addikt

Ha beledöglök is, veszek egy 2.2-es új Civicet!! Istenállat egy gép... :U :B

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#617) CRX válasza pear-g (#608) üzenetére


CRX
csendes tag

Megnézem majd a garázsban, kéne hogy legyen egy bontott CRX-ből vásárolt darab. Én anno 8 ezerért vettem, Tiéd lehet 6-ért. Szólj, ha érdekel.

(#618) pear-g válasza CRX (#617) üzenetére


pear-g
tag

Látnom kellene, mert ha jól tudom annak nem ugyanaz a felfogatása. Hanyas kiadású CRX-ből lenne?

[link]

[Szerkesztve]

(#619) CRX válasza pear-g (#618) üzenetére


CRX
csendes tag

2nd gen

(#620) KITTI_BEN válasza Integra (#615) üzenetére


KITTI_BEN
csendes tag

2.2ExTeccik............. :)
Jó az egészségnek :D

[Szerkesztve]

(#621) pear-g válasza CRX (#619) üzenetére


pear-g
tag

Köszi megnéztem de ez nem jó....

(#622) NoLF válasza westlake (#610) üzenetére


NoLF
addikt

VTEC POWAA! :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#623) pear-g válasza NoLF (#622) üzenetére


pear-g
tag

Halee! Pont egy kecsói arcra van szükségem!!!
Van tapasztalatod az ottani Honda márkaszervízzel? Hallottam már valakitől hogy, pénzügyileg nem mindíg korrektek....

(#624) NoLF válasza pear-g (#623) üzenetére


NoLF
addikt

háj!

tapasztalatom egyelőre nem sok van, annyi, hogy bementem, megkérdeztem mennyiért csinálnák meg a 80ezer kmes nagyszervízét a hondámnak (igen, tényleg ennyi van benne) és mondtak egy 80ezres összeget, hát ki is jöttem gyorsan, elvittem haverhoz, aki pöpecül megcsinálta, szervizkönyvbe is pecsételt, és itt is 80ezret fizettem, viszont abban benne volt 4 db 95%os téligumi is... :) szóval ha sok a léd akkor vidd oda, de ha spórolós magyar gyerek vagy mint én is, akkor inkább keress vmi ismerőst/szakit aki rendesen, és olcsón megcsinálja (pöpec olajat kaptam bele, ngk gyertyákat, gyári vezérműszíjat... szal pöpec)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#625) Integra


Integra
titán

civic si teszt, 75 mb :)
[link]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#626) Integra válasza NoLF (#624) üzenetére


Integra
titán

ha gondolod megadom az én szervizeseim címét.
brutto 15ből megvan a teljes olajcsere, amiből 12e az olaj :)
gyorsak és korrektek, évek óta hozzájuk járunk

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#627) NoLF válasza Integra (#626) üzenetére


NoLF
addikt

hát, köszi de már megvan szal még egy ideig nem lesz rá szükség.

annál inkább lenne szükségem lökhárítóra, homlokfalra, és motorháztetőre, mert két órával ezelőtt összetörtem.

:O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#628) RAM válasza NoLF (#627) üzenetére


RAM
őstag

Mesélj. Mi történt.
Mennyivel. Képek. ?

Csak tisztán

(#629) NoLF válasza RAM (#628) üzenetére


NoLF
addikt

azonnal beálltam vele a garázsba, így képek nincsenek. nem olyan brutálisan vészes, de pont elég ahhoz hogy tele legyen a tököm mindennel jelen pillanatban.

egy kereszteződésen mentem keresztül, zöld lámpán, én voltam az utolsó. valamiért előttem az egész, tömött kocsisor satuféket nyomott, ezért én is, de vizes/talán kicsit jeges volt az út, blokkoltak a kerekek, és belecsúsztam az előttem lévő autóba, és a vonóhorga szépen beleállt as lökösömbe, felgyűrte kicsit a motorháztetőt. hűtő, motor, lámpák épek maradtak.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#630) NoLF


NoLF
addikt

lökhárítót kérek....

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#631) Integra válasza NoLF (#630) üzenetére


Integra
titán

azt nem lesz könnyű... :(
csinálj egy képet az autóról, vagyis többet több szügből.
vakon nem lehet rá semmit mondani:)
de lehet hogy javítható

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#632) NoLF válasza Integra (#631) üzenetére


NoLF
addikt

na, megnézettem két szerelővel, aszondjahogy:

motorháztető
zárhíd
komplett lökhárító
hűtő

ezek kellenek, japkert megkeresem hátha van valamijük.

[link]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#633) Integra válasza NoLF (#632) üzenetére


Integra
titán

pfujj, hát ja
szép szögben csúszhattál alá:(
körbekérdezek berakom fórumra a képeket meg megnézem itt nálunk mi van bontóban majd
legalább a fényszóróid megmaradtak

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#634) NoLF válasza Integra (#633) üzenetére


NoLF
addikt

köszönöm szépen. full egy az egybe hátulról kaptam el a rohadt vonóhorogját...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#635) karyo válasza NoLF (#632) üzenetére


karyo
senior tag

Civic 96-00-hoz lenne lökő, de ahogy látom a tiéd eggyel korábbi gen :((

Enjoy the silence.

(#636) Integra válasza NoLF (#634) üzenetére


Integra
titán

ment újabb privi:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#637) Flashback válasza NoLF (#632) üzenetére


Flashback
addikt

Honda bontóban nézz szét!! [link]
Valahol az EGIS RT. környékén van egy amit ajánlottak. A motorháztető karoszériáztatható kérdezz rá mennyit kérnének el érte. (Ha már itt vagy akkor morcosíthatsz is) Egy karoszéria elem fújása nálunk 12K. Ezt számold bele.

Első (tunning) lökösök a német ebayen 80EUR-tól. Érdemes meggondolni :)

Morocítás és tunning spoiler után:
[kép]

Najó ne kalanndozzunk el.. :D Beszélj egy két bontóval, meg a karoszzéria lakatossal :D

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#638) Flashback válasza Integra (#625) üzenetére


Flashback
addikt

Jajjj jól mutatna a garázsban... :B

Mennyi lesz kb?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#639) Integra válasza Flashback (#638) üzenetére


Integra
titán

forintra átszámítva?
le se írom inkább mert a hajam kitépen dühömben...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#640) Integra válasza Flashback (#637) üzenetére


Integra
titán

egész pofás ez a lökős!!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#641) Integra válasza NoLF (#634) üzenetére


Integra
titán

hétfőn anyum is lezúzta a saját civicjét, neki is motorháztető, lökhárító, lökhárító vas, zárhíd, díszrács, bal fényszóró meg persze a fényezés....
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#642) Flashback válasza Integra (#639) üzenetére


Flashback
addikt

De-de nagyon érdekelnek az árak!!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#643) Manitou válasza Flashback (#637) üzenetére


Manitou
addikt

Zsír ez a cumesz nagyon :)

(#644) Flashback


Flashback
addikt

Úgynézki nyár elején kiugrunk Németbe az egyik barátommal. Neki BMW-hez kell cucc nekem meg a kis Civichez... :B Bár addig még sok minden változik, meg még nem biztos, de ha kell vkinek valami akkor tudunk hozni majd a korlát itt sajna a méret lesz.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#645) NoLF


NoLF
addikt

na, lököst vettem újat, a többi karosszériáztatva lesz, és talán kijövök egy 100asból.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#646) fokukac válasza Integra (#641) üzenetére


fokukac
nagyúr

rájár a rúd a civicekre... :(

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#647) Integra válasza NoLF (#645) üzenetére


Integra
titán

kb ennyi lesz ez is, picit több
annyi a szerencse, hogy erre a típusra van mindenből utángyártott
motorháztető 30ezerért, a gyári 70ezer helyett... pl
jövő hétre kész, szebb lesz mint új korában:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#648) Integra válasza fokukac (#646) üzenetére


Integra
titán

ennek már annyira mindegy, körbe volt törve párszor:D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#649) NoLF válasza Integra (#647) üzenetére


NoLF
addikt

enyémre 14800 lett volna az utángyártott motorháztető, az se sok... homlokfal lett volna legtöbb, 22400, de inkább kalapáltatok mindent, még azt se tudom hogy fogom kifizetni... jövhétre kész van.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#650) Integra válasza NoLF (#649) üzenetére


Integra
titán

remélem jók a lakatos srácok, mert azért lehet hogy a motorháztető miatt morogni fogsz ha nem olyan profi a végeredmény:(
bontókat megkérdezted amiket adtam?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.