Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31451) gaga1 válasza m3tr0 (#31447) üzenetére


gaga1
tag

Azt el is hiszem.

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#31452) Snoop-y válasza DeathAdder (#31448) üzenetére


Snoop-y
veterán

Volt elotte Hondam tobb is.
A peldaban szereplo egy 4gen I-VT volt 200Le -re feltornaszva. Redline 9500Rpm (yuhuuuuuuuuuuu )

Az alabbi cuccok voltak benne:

B16A2 moci ( B16A1 az meghalodott egy minirallyen asszem XCBiker miatt volt mert ott ult o is a kocsiban :D )
Blox Szivosor
Toda Copy leomlo
Supertech szelepek
Skunk2 szeleprugok
ACL Racing Csapagyak
BrianCrower BC0012 Tengely
BuddyClub spec II versenykipuffogo ( ez egy atmeno rendszer egy darab rezonatorral, no cat )
Program Redsun Service

Nex racing gatlok
Wilwood 4 dugos fek
Original karosszeria :K

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31453) Snoop-y válasza Snoop-y (#31452) üzenetére


Snoop-y
veterán

Francba kene szereznem megint egy ilyen kis szornyet.
Vagy egy EK9-et :F

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31454) tboy93


tboy93
nagyúr

Na ha minden igaz jovo heten ideernek a hatso gatlok TypeV-tol es hetvegen osszerakhatjuk a futomuvet vegre. Mar a fenyezeshez is elkezdtem keresni a cuccokat, kellett egy bal hatso diszlec, ebbol csak gyari letezik ami 10.400 Ft :Y egy 100 Ft-os muanyag froccsontott szarrol beszelunk amugy, de mindegy... Csepeli bontobol Endretol szereztem bontottat 5k-ert, erre is huztam a fogam, de ez van. Erdekes, az egyik ott dolgozo srac elso kerdese kapasbol az volt, hogy akkor mar rohad az ajto is nem? Hat mondom de... ugy latszik tenyleg nem kell nagyon megnyomni ahhoz, hogy baj legyen belole.

[ Szerkesztve ]

(#31455) DeathAdder válasza Snoop-y (#31453) üzenetére


DeathAdder
veterán

Fúú megértem hogy hiányzik, nekem semmi nem ad akkora élményt mint egy sokat forgó szívó, sokat hallgatom őket YT-n is.
V10-es m6-as bönci nagyon kéne, csak az a baj hogy szarok :DDD de a hangjuk.. áhhhh...
Majomra még telne ctr után, de banánra már nem biztos :(

(#31454) tboy93 - mennyik a hátsó gáltók?
Nekem gyári hátsó pár showa 58e (nem Lacinál, nála +15e lett volna)
Amúgy én is most vásárlom a szilenteket meg egyéb futómű alkatrészeket, szép summa lesz, de legalább tudom hogy minden rendben lesz rajta :K

(#31456) tboy93 válasza DeathAdder (#31455) üzenetére


tboy93
nagyúr

Gyari gatlokat elvetettem, 3 honapot mondtak anno szallitasi idonek es azt se biztosra :Y igy az elsok monroek lettek es most a hatso is az lesz, Lacitol, 32k a 2db. Az elsok 48k-ba fajtak ha jol emlekszem.

Mar nagyon varom, hogy ossze legyen rakva es a kopogast is megszuntessuk. Raadasul a 27%-os hatso gatlokkal nem is stabil az auto, de majd az uj gatlok + eibach rugo paros utan az lesz ;]

[ Szerkesztve ]

(#31457) barack1997


barack1997
senior tag

Hali!

Elnézést kérek előre a moderátoroktól, házigazdáktól és a többi főnöktől, de ezt úgy gondolom, hogy meg kell osztanom veletek, hátha itt van a károsult tulaj. Mivel káromkodást is tartalmaz, ezért inkább Spoiler felirat alatt rejteném. Köszönöm. Ha esetleg köztünk van az érintett, privátban meg tudom adni a rendszámát és, hogy milyen autója van, mert már kiderült az is.

[ Szerkesztve ]

(#31458) runner 125 válasza barack1997 (#31457) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hülye proli prosztó véglény, birtokolt autómárkájtól függetlenül.
Eredendően nem értem az ilyen idiótákat, akik életfilozófiájuknak, harcuknak tartják a konkurens márka folytonos ekézését.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#31459) barack1997 válasza runner 125 (#31458) üzenetére


barack1997
senior tag

Hasonló véleményen vagyok én is. Remélem meglesz a károsult és sikerül rendeznie a dolgot. :))

(#31460) bbubby00 válasza barack1997 (#31457) üzenetére


bbubby00
őstag

Előző kocsim egy golf volt és nem volt bajom a hondásokkal, most sincs fordítva.
Ez az ember egyszerűen egy akasztani való féreg, remélem hazafele megnéz egy árkot az ilyen patkány. Nem vagyok indulatos, de azért ezzel hencegni...

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#31461) DeathAdder válasza tboy93 (#31456) üzenetére


DeathAdder
veterán

Bszarás :Y

Én 4 helyen érdeklődtem és mindenhol pár napos szállítást ígértek.

Egyébként olyan drága a gyári, hogy én is elgondolkodtam sportfutóművön, aztán végül elvetettem, egyrészt mert elöl felesleges cserélni, másrészt csak keményebb lenne az autó, harmadrészt meg akkor már rugóstól kellett volna cserélni.
Utángyártott meg enyémre sajnos mind szar, párezer alatt kuka :(

[ Szerkesztve ]

(#31462) tboy93 válasza DeathAdder (#31461) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az EU kozpontban ahonnan minden magyar Honda szerviz kapja, ott nem volt, le voltak urulve. :( Egyebkent ha nem akarsz ultetni akkor folosleges lecserelni az ep3 futomuvet szerintem.

(#31463) barack1997 válasza barack1997 (#31457) üzenetére


barack1997
senior tag

Az káreset elkövetőjének a pontos címe is megvan már :))

[ Szerkesztve ]

(#31464) tboy93 válasza barack1997 (#31463) üzenetére


tboy93
nagyúr

Fel kell jelenteni :K

(#31465) xcbiker


xcbiker
addikt

Én egyszer csináltam ilyen kocsikulccsal végighúzom dolgot, de nem vagyok büszke rá.

Történt ugyanis hogy az egyik Tesco parkolóban letettem a kocsit. Az asszony kint maradt míg bementem valamiért. Erre bent hív az asszony hogy mellém állt valaki, de olyan hanyagul tette mindezt hogy nekiment az ajtómnak és meghúzta a díszlecet.
A csóka csaja konstatálta ezt és azt is hogy párom ott ült a kocsiba, szólt is a faszijának de az nem foglalkozott vele.
Én mikor kiértem már bementek vásárolni.
Mérgelődtem és úgy döntöttem revansot veszek, mert ha arra nem volt képes hogy elnézést kérjen a páromtól vagy valami.... akkor hiába várom meg a bunkóját valszeg elintézi egy legyintéssel és én csak mérgelődhetek.

Mondjuk asszem sajnos neki nem fájt úgy az amit okoztam, mint nekem az amit ő... ahogy utána láttam az övén eggyel több vagy kevesebb... mindegy volt. De mégis... Figyeljünk már egymásra, ne legyen bunkó.
Ha páromtól elnézést kér és megbánást tanúsít nem foglalkoztam volna vele, de tajparaszt mód elhúzott még úgy is hogy a csaja rászólt. :((( :((

A hondás srác sem járt el jól, mert legalább arra figyelhetett volna hogy a vezető oldalon annyi helyet hagy hogy beszállhassanak. Persze ez a hiányosság nem egyenértékű azzal hogy végig húzom a kocsit. Én különösen ügyelek arra hogy ne akadályozzak ki és beszállást a mellettem lévőnél. Nekem sem jó ha rám nyitják az ajtót.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#31466) DeathAdder válasza xcbiker (#31465) üzenetére


DeathAdder
veterán

Én is ügyelek erre, illetve ha tehetem akkor csak úgy parkolok, hogy csak az egyik oldalamra korlátozom a lehetséges mellém parkolókat.

Utoljára amikor felbasztak, a tesco parkolóban letettem az autót hátul a pcs@ába egy félreeső helyen ahol a bogár se jár, közel a parkoló padkához de azért úgy hogy a mellettem levő is kényelmesen ki tudjon szállni.
Hát mire kb fél óra múlva jövök ki nem beállt mellém valami barom? Érted közvetlen mellém és a padka közé, a két tükör szinte érintette egymást :W
Az egész parkolósáv tök üres volt állhatott volna bárhová csak nem közvetlen mellém, mert mindenki a bejárat körül parkol, de főleg ne állt volna a padka és én közém ami által az autóba se lehetett beszállni :W

Fel nem fogom mi jár ilyenkor az emberek fejében :(((

(#31467) xcbiker válasza DeathAdder (#31466) üzenetére


xcbiker
addikt

Lehet ki.aszásból állt oda és úgy.
Sajnos sok az idióta ebben az országban. ...és kezdhetjük mindjárt a "fejénél' :(

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#31468) EQMontoya válasza DeathAdder (#31466) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az ilyen ráállós, össze-vissza keresztbe, ferdén parkolós autóknál én ablaktörlők felhajtásával szoktam jelezni a parkolás nem dózer-pozitív létét.

Same rules apply!

(#31469) xcbiker válasza EQMontoya (#31468) üzenetére


xcbiker
addikt

Igen, ez az elfogadott és korrektebb módszer. Esetleg "szerelmes" levél. :D

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#31470) zolynet


zolynet
addikt

Na ma lebasztam a mugen toldatom, nem is értem miért nem durrant szét a fejem ott helyszínen. Úgy voltam vele hogy hátra, csavarhúzó, két csavar ki, hátrabasztam a toldatot, és mentünk tovább. Nem tudta elbaszni a napom. Amúgy csak a füle tört le a jobb oldalt, kis műanyagozás meg ha már le van szedve akkor lehet telibe fújatom, ~12-13ezerből megáll. De az is lehet hogy otthagyom 1-2 napra, van 2 olyan kis nüansznyi 'sérülés' amit el szeretnék tüntetni.

Videó megvan,110-120km/h tempo, 140-150km/h tempo, illetve van még egy, de az legyen meglepetés ...
csak jövő héten tudom feltölteni, addig türelem. :K

Life is too short to stay stock!

(#31471) BlacKSouL válasza EQMontoya (#31468) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Én még a tükrök behajtásával szoktam ezt fűszerezni. De az aki eleve úgy parkol, ami rajta kívül mindenkit irritál, az pont úgy gondolja, hogy ő bármit megtehet, és csak neki van igaza. És az ilyen embereket senki sem szokta tudni meggyőzni soha semmiről.

Erre felénk is a legelső 10 hely ami megtelik, a rokkantparkoló és a családos. Ha sehol sincs hely ezekben, akkor nagy kegyesen leparkolnak a normál helyekre. De én soha a büdös életbe nem tudtam még bunkón parkolni, mert mindig állt ott már valaki

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#31472) gaga1


gaga1
tag

A Nipparts gatlok jok lehetnek? Egyik haver vett most 50-ert a negy db-ot.

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#31473) EQMontoya válasza gaga1 (#31472) üzenetére


EQMontoya
veterán

Gátlón sem spórolnék. :)

Same rules apply!

(#31474) Snoop-y válasza gaga1 (#31472) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat az olyan futottak meg kategoria. Nem azt mondom hogy mindenbe Tein meg BC kell de legalabb egy Kayabat vennek egy hondaba.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31475) Tibee86


Tibee86
veterán

Ilyen csak a mesékben létezik nem? :D Szerelmes lettem ebbe a gépbe, de sajnos nagy valószínűséggel be kell majd érnem egy 1.5-tel.

[ Szerkesztve ]

(#31476) EQMontoya válasza Tibee86 (#31475) üzenetére


EQMontoya
veterán

Fl. előtti, enyhén rohadó, 20 éves autóról beszélünk, klíma nélkül.
Ehhez képest szerintem erős az ár. Winneréért is ennyit kínáltak, amiben ugyan kicsit több van, de vagy 5 évvel fiatalabb és klímás.

1.1M azért elég sok pénz, ennyiért lassan adnak egy '99 körüli IS-t is...

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#31477) Snoop-y válasza Tibee86 (#31475) üzenetére


Snoop-y
veterán

1M az eleg korrekt ar erte :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31478) Tibee86 válasza EQMontoya (#31476) üzenetére


Tibee86
veterán

Ahhoz képest, hogy miket árulnak 500-600-700-ért, azokhoz képest nem olyan sok, főleg ha a leírtak igazak. Persze nekem is ez a bajom, hogy lassan 22 éves, és ennyiért már 6.gen vti-t is kapni bőven, de mondjuk nekem sokkal jobban tetszik az 5gen.

Snoop-y: Az a baj, hogy bőven a kereten túl van, viszont ilyet biztos nem találnék jó darabig.

[ Szerkesztve ]

(#31479) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv!

Tanácsot szeretnék kérni. Mivel dízel Passatunk motorcserés lenne ,ezért áron alul értékesítem, valaki hozzáértönek.

Elgondolkoztunk, szívó benzinesen, mivel azokkal soha nem volt bajunk, faternak most is van egy kis 90LE Charade, hármunknak is elég lesz valami ilyen kis autó, konkrétan Hondára gondoltunk (esetleg Mazda).

Kérdésem, hogy a '95-'97 közötti évjáratok közül, melyik motorosat érdemes megvenni, továbbá, mindegyik bontószökevény, érdemes akár aláfeküdni? Sajnos az összeg eléggé behatárolt 400K és kb. 150K maradna, alkatrész cserékre.
Bocs ha valakit megbontránkoztatok, hogy csak ennyit szánok egy Hondára de így hozta az élet. :K :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#31480) gaga1 válasza Tibee86 (#31475) üzenetére


gaga1
tag

Szerintem az a 80.000 egy kisse alul van kalibralva. :F
Ennyiert tenyleg joval fiatalabbat lehet venni amiben inkabb elhiszem a 200.000-et mint ebben a 80-at.

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#31481) gaga1


gaga1
tag

[link]
Ilyet lattatok mar?

[ Szerkesztve ]

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#31482) honda23 válasza gaga1 (#31415) üzenetére


honda23
aktív tag

A vti váltóáttétele sokkal rövidebb, mint a vsa-é, a ctr-é meg még rövidebb.

Ezért egy fl ctr nagyon jól gyorsul.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#31483) !Overdose! válasza gaga1 (#31480) üzenetére


!Overdose!
őstag

Azért képről szerintem ne ítélkezzünk. Nekünk is van több nagyon keveset futott autó is a családban. El kell menni és meg kell nézni, ha valakit érdekel.

Igen, nem olyan ritka Mo-n sem az USA piacos 7gen SI.

F.B.I.: Ennyiért a 6gen-eket élből kizárnám. Talán angolból (5ajtós) ki lehet fogni egy nem hibátlan, de épkézláb példány ennyiért. Mondanám, hogy 1.5-ösöket nézz, de a keret miatt szerint ennyiért örülj az 1.4-eseknek is.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#31484) F.B.I. válasza !Overdose! (#31483) üzenetére


F.B.I.
veterán

Mindegy milyen csak egy kérdés: mit nézek rajtuk, mik az alapvető probléma források, amik húzósak?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#31485) !Overdose! válasza F.B.I. (#31484) üzenetére


!Overdose!
őstag

A rozsdára figyelj elsősorban. Legyen rendben a motor és a futómű is. Ha ezek elfogadhatóak, akkor érdemes foglalkozni vele.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#31486) Anomander2


Anomander2
újonc

Sziasztok,

Nemrég tulajdonosa lettem egy 98-as Honda Shuttle-nek :)
(2.3, 7 személyes, automata)
Volna 1-2 kérdésem:
- tudtok Budapesten jó automata váltóst? Csak olajat cseréltetnék a váltóban, de örülnék, ha szakember csinálná
- esetleg olyan szerelőt ismer valaki Budapesten, aki ismeri/vállalja ezt a típust? Nem egy gyakori darab, és a közelben lakó ismerős szerelőnek megvannak a korlátai...

Előre is köszi!

(#31487) gaga1 válasza !Overdose! (#31483) üzenetére


gaga1
tag

Nekem azt tanitottak hogy az analog kmszamlalot ha visszaporgetik akkor azok a szamok amik porogtek visszafele a kijelzo also felehez vannak kozelebb. Normalis esetben felfele nyomulnak igy a negyzet felso reszehez vannak kozel. Ne kovezettek meg de ezt tanultam egy okos embertol :)

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#31488) !Overdose! válasza gaga1 (#31487) üzenetére


!Overdose!
őstag

Hondánál gyakran össze-vissza állnak a számok az olyan autókban is amelyekhez 100%, hogy nem lett hozzányúlva.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#31489) tboy93 válasza Anomander2 (#31486) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia! link

(#31490) szőröscica válasza Anomander2 (#31486) üzenetére


szőröscica
addikt

Váltóra: Papp Tamás

(#31491) F.B.I. válasza !Overdose! (#31485) üzenetére


F.B.I.
veterán

Motornál milyen probléma szokott lenni (azon kívül, hogy nem indul)? Ingadozó alapjárat, esetleg más?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#31492) !Overdose! válasza F.B.I. (#31491) üzenetére


!Overdose!
őstag

Olajfogyasztás szokott előfordulni a nem rendszeresen vagy rossz olajjal karbantartott motoroknál. Bárki bármit mond az 1.4-es és 1.5-ös motorok nem szabad hogy egyék az olajat. Előny, ha 5W hideg oldali viszkozitású full szintetikus olajjal használták és max. 10k km-enként cserélték is azt.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#31493) zolynet


zolynet
addikt

Nos akkor 1-2 videó amit a napokban csináltam:
110-120km/h 4000rpm
+140km/h 5000rpm (1:05-től ötös lepadlózás ... ez nem turbos, ez ennyit tud)
A visszafele útra betettem a silencer-t, esküszöm jól esett. :B
Nem biztos, hogy visszaadja, de rengeteget tompít, halkít.
Direkt hagytam a rádiót, mert utazó körülményeket akartam mutatni.

A kis balesetet szenvedett toldat: kép
Holnap hívom a mestert és viszem amikor ráér, pikpakk újra szép lesz.
Most eszméletlen buta az eleje.

Life is too short to stay stock!

(#31494) F.B.I. válasza !Overdose! (#31492) üzenetére


F.B.I.
veterán

Az a baj, hogy azt nem tudom sehogy ellenőrizni vásárláskor, gondolom senki nem fogja engedni, hogy kompressziót méressek az autóján.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#31495) demars válasza zolynet (#31493) üzenetére


demars
addikt

Jó videók...
Haver civicjével menni nagyon jó... néhány kilóméteren keresztül... utána megfájdul az ember feje :K
Enyém csendes... imádom.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#31496) gaga1 válasza !Overdose! (#31488) üzenetére


gaga1
tag

Ertem. Hiszek neked. :K

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#31497) Snoop-y válasza zolynet (#31493) üzenetére


Snoop-y
veterán

Teljesen kulturalt hangja van :R
Megy az azert 5-bol is ahogy latom :K ( ne felejtsuk el hogy ez "csak" egy 1.6!)

Gondold el ugyanezt 200km-en

sound2

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31498) zolynet válasza Snoop-y (#31497) üzenetére


zolynet
addikt

Ismerem ezt a zajt, többször néztem anno a carstyling oldaladra.
Sx200-al mi lett, az a történet nincs meg. Ha van időd írd le. ;)

Life is too short to stay stock!

(#31499) Snoop-y válasza zolynet (#31498) üzenetére


Snoop-y
veterán

SX200 az eladodott miutan kikoltoztem. Azota kicsit lelaktak. Autos topicban pont most linkeltek, hogy valakinek megvette az ismerose. Huto elott farost lemez mert hogy akkor tokeletes az olajnyomas meg ilyen jofajta tuning dolgok vannak benne. Momo ulesek meg eltuntek belole :Y

Valoszinu csak tankoltak es ennyi...

Kar erte mert jol osszerakott auto volt.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31500) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Autonezegetes kozben megakadt a szemunk egy masik japan auton is mint szobajoheto cserealap.
Nem sietem el az eladast szoval siman lehet hogy egy evig is megmarad meg a bubu.

Na szoval kepben van meg a Lexus IS250 vagy a GS300 is. ( asszonynak nagyon tetszik mindketto )

En kicsit szkeptikus vagyok, hogy mivel lennenk elorebb ha a vezethetoseget nem szamitom. Majdnem ugyanannyit eszik mint a bubu ( az a 2L +- mar nem szamit ) Csomagtartoja ugyanakkora tehat nem fer bele tobb cucc. Allitolag legendasan megbizhato de senkit nem ismerek akinek lenne valamint a premium kategoria miatt elofordulhat hogy ha kell hozza valami akkor az egy vagyon lesz.
Nem vagyok abban sem biztos hogy passzolunk egymashoz. Sosem volt premium autom. Nem nagyon tudom magam elkepzelni magam benne :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.