Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28801) Aladdin válasza Integra (#28797) üzenetére


Aladdin
senior tag

Nem lesz szvsz Civicben 9ZF, ahhoz az túl "kicsi". Azt meghagyják a CR-V-nek és az Accordnak.

(#28802) xcbiker válasza Aladdin (#28800) üzenetére


xcbiker
addikt

Nem tüntették el teljesen szériában, csak kicsit másabb, de ugyanúgy ronda az is szerintem.
Igazán a TypeS hűtőráccsal az igazi.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#28803) Integra válasza Aladdin (#28801) üzenetére


Integra
titán

pedig pont ez a lényege a 9-es váltónak és erre hívta fel anno a zf a filgyelmet, hogy kifejezetten kompakt lett c szegmens autók számára is. és mivel társították az 1.6-os traktorhoz, így szerintem az ufo megkaphatja idővel. ugyanez van benne az evoque-ban is, ami még a régi ford alapjaira épül.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28804) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Nekem pont az új CR-v hátulja nem tetszik olyan lapos és semmitmondó . Nyilván benne van ,hogy nekem a Fl előtti van így elfogult vagyok . Nem cserélném az biztos

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#28805) Integra válasza jozefgucci1 (#28804) üzenetére


Integra
titán

azért a mitsunál sosem lesz mokányabb, vagányabb, disznóbb :))
igaz, nincsen csomagtartója, 5 literes fogyasztást hallásból sem ismeri :DDD, nem lehet állítva szállítani benne egy 2 literes pet palackot sem (400l csomagtartó), ha a rolót le akarod húzni, de megy mint a barom, bárhol, bármikor <3

öremgenek viszont felcsillant az új crv-re a szeme, meg a kombi civicre is, ha az is megkapja a 160 lovas traktort és a 9zf-et. csak civicben nem lesz awd soha.. ez van, generációs különbség :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28806) tboy93


tboy93
nagyúr

Most Szolnokon... :(

[ Szerkesztve ]

(#28807) Integra válasza xcbiker (#28802) üzenetére


Integra
titán

szerintem Ati a 9genre gondol, nem a 8gen fl-re, de lehet, hogy tévedek :B

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28808) !Overdose! válasza Aladdin (#28796) üzenetére


!Overdose!
őstag

1.6 - 160 le? Akkor most talán ez lesz a legerősebb kisdízel a piacon, nem? :F

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#28809) Integra válasza !Overdose! (#28808) üzenetére


Integra
titán

igen.
és asszem arra a crv-re rálehet nyomni a vti plecsnit hátulra, mert

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28810) zolynet válasza tboy93 (#28806) üzenetére


zolynet
addikt

jujj szegény, ez bizony gtk :(

#28796 Aladdin: na ez már valami, tetszik ... de nem jobban mint a mazda6 kombínó :N

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#28811) Aladdin válasza xcbiker (#28802) üzenetére


Aladdin
senior tag

Igen, igazad van! Úgy emlékeztem, h mindegyik FL megkapta a fekete hűtőrácsot. Na azzal jól néz ki.

(#28812) Aladdin válasza Integra (#28807) üzenetére


Aladdin
senior tag

Nem-nem, a 8 gen FL-re gondoltam...

(#28813) Integra válasza Aladdin (#28812) üzenetére


Integra
titán

ott valóban maradt a műanyag plexi, csak fúrtak bele két lukat, még ótvarabb lett mint a non-fl :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28814) xcbiker válasza Aladdin (#28811) üzenetére


xcbiker
addikt

>>:)<<

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#28815) tboy93 válasza xcbiker (#28814) üzenetére


tboy93
nagyúr

szépséges :K :R

(#28816) xcbiker válasza tboy93 (#28815) üzenetére


xcbiker
addikt

Remélem a hétvégére a fehér is kész lesz és kivihetem a ringre. :)

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#28817) tboy93 válasza xcbiker (#28816) üzenetére


tboy93
nagyúr

Csak nem a kárpittisztításra vársz?

(#28818) xcbiker válasza tboy93 (#28817) üzenetére


xcbiker
addikt

hátsó ívcsere, fényezés, polírozás....
Ha minden jól megy kap szebb állapotú gyári fl vti üléseket szombaton.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#28819) tboy93 válasza xcbiker (#28818) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem te kérdezted múltkor a hondás csoportban, hogy hova vidd kárpittisztításra?

Elég patent lesz a verda mire eladod :K ha eladod egyáltalán :P ;]

(#28820) zolynet válasza xcbiker (#28818) üzenetére


zolynet
addikt

ne mondd h találtál?! :U

Life is too short to stay stock!

(#28821) xcbiker válasza tboy93 (#28819) üzenetére


xcbiker
addikt

De, csak közben találtam üléseket is.... aztán majd a viseltesebb megy eladásra... úgyis keresett a vti ülés.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#28822) xcbiker válasza zolynet (#28820) üzenetére


xcbiker
addikt

még csak remélem.... majd akkor tuti ha már hozom el őket.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#28823) Integra


Integra
titán

tt sportsback
2.0t, 400le, 450nm, dsg, quattro, és még fenemód jól is néz ki...
mi a fenét akar a honda a ctr-rel? :-/ de szerintem evo és sti is nagy bajban lesznek.. na mindegy.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28824) BlacKSouL válasza Integra (#28823) üzenetére


BlacKSouL
addikt

De a TT eleve egy sportkupénak lett tervezve, amit most megpróbálnak átműteni valami személyautósabb irányba ezzel.
A TypeR meg egy személyautónak a sportosított változata.
Szerintem nem összevethető. A TT kategóriájában az NSX lenne szerintem a versenytárs.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#28825) Integra válasza BlacKSouL (#28824) üzenetére


Integra
titán

mbq platform tt = golf = leon = octavia, szóval ennyi, ne szépítsünk, a hondás szemellenző nem jó dolog :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28826) BlacKSouL válasza Integra (#28825) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Holnap el is adom a Civicet, és veszek egy Octaviát, aztán ha kérdezik, mondom, hogy ez igazából TT :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#28827) Integra válasza BlacKSouL (#28826) üzenetére


Integra
titán

legalábbis ha azt mondod, hogy a padlólemez aznos, akkor helyben vagy :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28828) BlacKSouL válasza Integra (#28827) üzenetére


BlacKSouL
addikt

És azzal már lehet csajozni? :D

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#28829) DeathAdder válasza Integra (#28823) üzenetére


DeathAdder
veterán

az audi se tudja már mit csinál annyi szarja van, sportból szedán, szedánból kupé, oszt mindegyiknek más a neve :DDD Nemhogy csinálnának egyet, de rendeset.
Nem találkoztam még olyan audi tulajjal aki elégedett lett volna az autójával. Kivéve ahogy Te mondod a szemellenzősök :)
Egy aláírásban olvastam itt PH-n: "Az Audi VW, ami BMW akar lenni" - hát van benne valami :DD

Szerintem meg tudná csinálni a H is, már a 80-as években szériában gyártották a máig sikeres liter/100le motorokat, de egy liter/200le ráadásul turbóval minden lesz csak nem megbízható. Lehet az audi megcsinálja ők különben sem a minőség és tartósságról híresek...

Viszont a H hajtáslánc mizériával mélységesen egyetértek :R nekem is kellett egy erősebb autó, hogy ezt belássam :)

[ Szerkesztve ]

(#28830) Jaffa75 válasza DeathAdder (#28829) üzenetére


Jaffa75
őstag

azért tudnak jókat csinálni ott is... :K az egyik cimborámnak ki kellett menni kiküldetésbe Inngolstadtba (Audinál dolgozik), erre alátoltak egy 430 lovas A3-ast! :DDD Finoman úgy fogalmazott, hogy a nagyarcú német Porsche tulajdonos arcáról nem kicsit hervadt le az önelégültség vigyora! :C Odab@szott neki vele mint a szél... :P

[ Szerkesztve ]

(#28831) DeathAdder válasza Jaffa75 (#28830) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nem vitatom az élmény biztosan óriási, porsék száját meg jó lehet elkenni :)
A minőség és megbízhatóság amire megy mindig a panasz.

Egy olyan A3-ast "ha alám tolnának" én is szivesen hajkurásznék :P

(#28832) wierra válasza Integra (#28823) üzenetére


wierra
senior tag

Azért az árcédulájára kíváncsi leszek... :U :K

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#28833) Integra válasza DeathAdder (#28829) üzenetére


Integra
titán

nem félek ettől, a mitsu már az evo8 fq400-ra is gyári 3 év garit adott, az meg nem 2 éve volt :)
amúgy meg megtehetik, az mbq platform rengeteg mindent megenged, sokkal előrébb járnak ilyen tekintetben mint a japánok, szegényeknél még ha padlólemez rendszerről van szó, akkor pattintott kőkorszak van. vagyis nem olyan drága egy új típust kihozni a piacra, nem kell annyit fejleszteni, összelegózzák. igaz, ehhez vw konszern méretű háttérrel is kell rendelkezni, az meg talán a toyotának van egyedül, de ők is rettenetesen levannak maradva.

jaffa:
azért egy porki más történet, engem a legkevésbé sem zavarna, hogy egy ilyen megver netán lámpánál, mikor egy közel 3x olyan drága porkiban ülök, ami még mindig a német autógyártás legek legje :))

wierra:
15 misi biztos lesz és ez még nem a csúcsmodell, az 5 hengeres turbo lesz, nem aprózzák el :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28834) DeathAdder válasza Integra (#28833) üzenetére


DeathAdder
veterán

Oké, de az Mitsu, meg aki megteheti, hogy újan megvegye aztán 3 évente cserélgesse biztosan nem sínyli meg :)

Viszont nekem racionálisan kell gondolkozni, mert nincs pénzem újat venni (ha lenne se ruháznék be zsír új verdára), se pénzem kitartani turbót, olyat meg nem veszek amit nem tudok.

Az audi 6 éves 1.6-os szívója meg ha 90e után leszalad, akkor mi lesz egy turbóval? Volt egy audibuzi spanom (azóta már Toyota párti), mindig azokat vett, a TT turbo még mindig megvan neki, na de arra is elmondása szerint ráköltötte az értéke dupláját (kizárólag meghibásodásokra) és még mindig egy rakás sz@r :DDD

A garanciát fenntartással kezelem, legalábbis audiéknál. Apám munkatársa tavaly zsír új A6-ost vett, és hajtotta haza, majd autópályáról kitért WC-re, és induláskor nem tudta tovább sebességbe tenni. Önmagában az autópályáról való leszállítás sem volt olcsó játék, de ez eltörpül a közel milliós tételhez képest amiért új váltó meg tökömtudja mit kellett venni még, mert garanciában nem voltak hajlandóak cserélni, de örüljön így is hogy jutányos áron megcsinálták neki... hát amikor ezt elmesélte :U Amúgy ezt nem vágom, akkor mire való a garancia? :F

Ezzel is úgy vagyok, h legyen a szomszédé, és egyszer adja ide egy körre :P

De ahogy mondod megtehetik, venni meg úgyis fogják, (iphone szindróma) mert a négy karika manapság talán a legnagyobb divatautó :)

Egyébként szerinted anyagi okok miatt marad a CTR szar padlólemeze, csatolt felfüggesztése, ilyesmi?
Nincs lóvé fejlesztésre? :Y

(#28835) Integra válasza DeathAdder (#28834) üzenetére


Integra
titán

fura egy összvér a ctr, de alapjában a civic is. személy szerint én ennek a történelmi okát az előző honda vezetésben látom, ami a 7gennel kezdődött, aztán az earth dreams nevében való kinyírunk minden sportverziót mentalitásban. sokáig nem maradt az a vezetés, de pont elég volt ahhoz, hogy technikailag durván megvágja az egész hondát és sajnos végigvitték a már futó programokat, nem tudtak mást tenni, vagy nem mertek mást tenni. számomra a civic magának a hondának a tükörképe, amilyen a civic, olyan a honda is maga. abszolút felemás.
a sportos, lapos, rendkívül igényes motor, váltó, futómű együttesből, ami mindig is a legelsők között volt technikában és megbízhatóságban, átvedlett egy everybody's darling eszközzé. régen nem volt baj, hogy hátul a dw futómű miatt kisebb hegység volt a csomagtartóban, ma meg legyen szabályos raklap formája és kész, mindegy, hogy elpattog meg nem kanyarodik rendesen az autó. azt nem lehet elvitatni, hogy a civicnél nincsen praktikusabb, jobban pakolható, variálható autó jelenleg, de hazavágtak mindent ami a 6geni megvolt. olyan ez szerintem, hogy nem tudja a bal kéz, hogy mit csinál a jobb kéz. és igen, itt is megy a költségcsökkentés, a költséghatékonyság. igénytelen és olcsó mcpherson elöl, lovaskocsirúd hátul... szeritned hány embert érdekel? apám már azt várja, hogy mikor lesz a civic tourer 160 lovas dízellel, led fényszóróval és dsg váltóval meg 5 literes fogyasztással. neki 60 évesen ez a fontos, ha 8 milliót fizet egy autóért. megértem, nem akar ő száguldozni, arra ott a motorja neki is. pedig gépészmérnök érdekli a részlet is, tehát a futómű is, de elfogadja, hogy nem lehet kapni azzal, így nem morog többet rajta, arra figyel, amiben többet és jobban tud. és neki ezek a fontosak, meg az, hogy a kúton 5 litert tankoljon százra tengernyi nyomatékkal. crv nagy neki, nem kell. és amíg 100 ilyen ember van, addig akad 1, aki meg dw futóművet szeretne awd-vel (bár awd-nek is örülne öregem a kombi civicbe, de a jelenlegi padlólemez nem teszi lehetővé).. és 100 ilyen technika buzi emberből talán 10 az, aki venne egy ilyen civicet, mert van is pénze rá és ezt is akar venni. tegyük fel, hogy azt mondja a honda, hogy a 10gen civic vissza kell térjen az élre, dw futómű, opcionális awd-vel, tehát a padlólemez erősen módosított, vagy teljesen új kell legyen, mindezt úgy, hogy rugalmasan lehessen a méreteit változtatni, és a tank az első ülések alatt marad. ez mindenképpen a csomagtartó méret és a hátsó ölések alatti lapos padlórész rovására fog menni, hiszen a meghajtás miatt a kardánbox nőni fog. ez a döntés már önmagában brutálisan drága fejlesztést eredményezne a civic, de a honda számára. ezt pedig csak úgy lehet csökkenteni közép és hosszútávon, hogy olyan padlólemezt terveznek, ami a vw féle mbq-hoz vagy a volvoéhoz hasonlóan rugalmasan méretezhető, paraméterezhető és több típus számára megfelelő felépítményt engedhet meg. másképp anyagi csőd, sosem térül meg. hogy a honda megtudná e csinálni? igen, egészen biztosan. pénzük van rá? igen, egészen biztosan. hogy megakarják e csinálni? nem, nem biztos sajnos....
egy viszont biztos és ez számomra bizalomra ad okot, a jelenlegi honda vezetés már pár éve felismerte, hogy iszonyúan lemaradtak, és főleg ott, ahol a legjobbak voltak, motor és futómű, hajtáslánc...
amerikában végre megjelent a legújabb 9 sebességes zf váltó és a 8 sebességes dsg váltó, az nsx 7 sebességes verseny dsg-vel jön, megvan a japán standard 3.7-3.8 v6 motor, biturbo (gt-r, és mkv supra is valszeg ez lesz), szóval beáll a régi verseny és kimondatlan szabályrenszer közöttük megint, és ez jó. elsők között írtak alá a google-lal az android automotive alliance-hoz, most jön az fl civic, abban már lesz google interfész. tehát sok olyan téren lesz a következő években látványos erősödés, amik nagyon lemaradtak. mégis, ez csak félsiker, mert a lényeg, a futómű, a sportosság még mindig sehol nincsen. a ctr-ből számomra három dolog pozitív. az első, hogy van egy új turbo motor, amiben valszeg óriási a potenciál, van manuális váltó, ami bírja a nagy nyomatékot és maga a tény, hogy van egy ilyen autó még egyáltalán, talán az első fecske. hogy az, amiért sokan várunk, hogy mi lesz a futóművel és az awd-vel, ez számomra a legnagyobb jövőbeli kérdés a padlólemezzel. ez a legnagyobb pénz kérdés is. az látszik az amerikai modellekből is, hogy rájöttek, hogy igen, ha nem is awd minden, de awd-t kínálni kell, ráadásul mocskosul jó a honda awd-je közép és felsőkategóriában. alacsonyabb kategóriákban pedig lehet, hogy hibrid awd lesz, első kerék marad benzines, hátsó kerekek elektromotorral hajtva. feltételezem, hogy idővel az nsx-ből sok midnent lejjebb is beépíthetnek, hogy a költségeket csökkentsék. de hiába lenne egy hibrid ctr, ha az a futóműve, ami most... és pont leszarom, hogy a norbi a wtcc-ben ezzel megy a tükörsima versenypályán, én meg közutakon használom az autókat 100%-ban, teszek autóval a pályázásra, de ha pályáznék is, az is az autó életének 2-3%-át tenné ki, szóval nekem közutakra fejlesszenek, nem érdekel a marketing bullshit. nem terveznek? nem veszem meg. amúgy is már 40 felé taposok, beleülök inkább egy ilyen 4 ajtós tt-be, mert azt kapom, amit elvárok a pénzemért. a honda meg átakar verni.. túl nagy az arcuk és hibás a koncepciójuk hozzá. szerényebbnek kéne lenniük, de nem azok.
szumma szummárum, a 9gen fl civic bizakodásra ad okot, hogy a 10gen egy komoly lépés lesz, nem pedig az, ami a 8 és 9gen közötti váltás volt. 3 év múlva kiderül :)

a vw konszernről tudnék mesélni én is, dolgoztam pár évet a pohuban :DDD
nem véletlen nem fosom le a bokámat az über alles termékeiktől, főleg ami a megbízhatóságot illeti, de ettől függetlenül elismerem, hogy nagyon sok területen törnek előre és tetszik is sok megoldásuk. és a kompaktok között nagyon elhúztak technikában.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28836) BlacKSouL válasza DeathAdder (#28834) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Érdekes ez, mert beszállítói szemszögből nézve, messze az Audinak voltak a legmagasabbak a QA követelményei, persze én csak 7 gyár hozzávetőleges tapasztalatával rendelkezem. Köztük volt a BMW, ami majdnem hasonló szintet ütött meg.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#28837) runner 125


runner 125
nagyúr

Ah, mennyit dob már a háttérvilágításon a LED izzó:

Nem tudom megbontsam-e, nehogy maradjon nyoma és a végén majd egyszer valaki meggyanúsít azzal, h az órát tekergettem.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#28838) Integra válasza runner 125 (#28837) üzenetére


Integra
titán

sértetlenül ki lehet szedni az óracsoportot. viszont a kérdés inkább az, hogy közlekedésbiztonság szempontból jó e, ha este a sötétben kivakuzza a szemed (idő után biztos, hogy extrém bántó a vakító műszercsoport). szerintem nem, legalábbis nem véletlenül lehet sok autóban a műszerfal világítást teljesen levenni. nemtom, hogy a hrv-ben van e ilyen tekerentyű, meg hogy led esetén is működik e rendesen

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28839) xcbiker válasza Integra (#28838) üzenetére


xcbiker
addikt

Én is imádom, hogy az ufoban le lehet tekerni... amikor éjjel megyek az autópályán elég bosszantó lenne a fix fényerő. Egyrészt hogy látszana a szélvédőben, meg fölöslegesen vakítana.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#28840) DeathAdder válasza Integra (#28835) üzenetére


DeathAdder
veterán

Na ja, ebben van igazság. Valóban nagyon komplex és drága lenne egy ilyen padlólemez a Hondától, jó volna lassan már ezt az utat is bejárni :K Kérdés tényleg h akarja-e a H, és hogy megéri-e nekik ebbe áldozni. Szerintem hosszú távon nagyon is, ill. a jövőre való tekintettel..
De nem, inkább bohóckodnak wtcc-ben, meg jövőre f1-ben ..

BlacKSouL - Nekem viszont személyes tapasztalatom egyikkel sincs, így a körülöttem levő emberek véleményéből tudom mindezt, na olyan is volt h haver szétdicsérte a B6 Passatot, aztán amikor leülünk sörözni kb. 4 sör után már hirtelen megváltozott a pozitív véleménye róla :DDD
Az ismerős köreimből megismervén a Mazdáról sem vagyok jó véleménnyel, pedig régen azt hittem a japán az japán ;]

(#28841) BlacKSouL válasza DeathAdder (#28840) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Elmondjam a sorrendet az általam ismert európai gyárak minőségügyi követelményeinek részletességét, mélységét, következetességét, pontosságát tekintve? Leglazábbtól a legszigorúbbig.

MSC
NMISA
HUM
VW
LandRover
BMW
Audi

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#28842) ziku


ziku
csendes tag

Sziasztok!

Új autó vásárlás előtt állok, a Honda Civic 1.4 i-VTEC is szerepel a listámon, mint lehetséges alternatíva. A segítségeteket kérném ezzel kapcsolatban. Sajnos a fórum már túl hosszú ahhoz, hogy elolvassam, talán van pár felhasznó, aki már régóta követi, és össze tudja foglalni a tulajdonosok benyomását. Röviden leírom mit várok el egy autótól:

1. Újat szeretnék venni, ezért kérlek ne fárasszatok a keveset futott, használt autók előnyeivel;
2. Egy év alatt max. 10.000 km-et autózom, nagy részét autópályán (de inkább kevesebbet, ezért is vennék benzinest);
3. az autót nem versenyzésre használom. Egyetlen célom A-ból B-be biztonságosan eljútni;
4. Ne hagyjon úton!!!! Talán ez a legfontosabb. Az előző két autóm 5x hagyott úton, szóval a motor megbízhatósága elsőszámú szempont.

Ha valakinek van extra tapasztalata ezekkel a motorokkal, nyugodtan leírhatja, minden információt szívesen meghallgatok, esetleg öszehasonlítások is érdekelnek más típusokkal (de csak most is kapható, szintén új autókkal).

Miden választ előre is köszönök.

[ Szerkesztve ]

(#28843) Integra válasza ziku (#28842) üzenetére


Integra
titán

nincsen baj azzal az 1.4-es motorral az ufóban sem, csak annyi, hogy iszonyú gyenge a bódéhoz :U anyám jazzét éppen, hogy normálisan viszi :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28844) ziku válasza Integra (#28843) üzenetére


ziku
csendes tag

Mit értessz az alatt, hogy gyenge? Esetleg azt, hogy nem tudok lenyomni egy BMW-t? Mert ez a része, mint írtam, nem érdekel.
Az viszont már érdekel, hogy esetleg autópályán nem tudok vele 130-as átlagsebességgel végigmenni. Vagy esetleg a kis motor, nagy kasztni miatt a motor hamarabb tönkremegy?
Tényleg érdekel amit írtál, csak kérlek fejtsd ki bővebben, azt is figyelembe véve, amiket írtam az első hozzászólásomban.

(#28845) Integra válasza ziku (#28844) üzenetére


Integra
titán

sehol sem beszéltem bmw lenyomásról, tudok olvasni, nem vagyok hülye, amennyiben másképp gondolod, akkor szerintem itt befejeztem.
elmegy autópályán 130-at, mivel 187 kmh a gyár által megadott maximális sebessége, de lomha lesz, a 13 másodperces gyorsulás, szörnyen gyenge. előzni sem nagyon fogs vele, ha arra vetemednél, 1180kg az autó. ez bizony nagyon, de nagyon szerény.
viszont tény, hogy az 1.4 és 1.8 között közel 800e ft a listaár különbség, ami tetemes. nem tudom, hogy milyen árajánlatokat kaptál az 1.4-re. a honda nem nagyon híres az alkuképességéről sajnos.
mint mondtam, elfogsz járni vele vígan, amit leírtál, arra elég. de semmi többet ne várj vele, nyugdíjas autó. viszont grátisz kapod a nagyon csöndes bódét és a hatalmas és jól variálható csomag és utasteret, sose legyen rosszabb autód :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28846) ziku válasza Integra (#28845) üzenetére


ziku
csendes tag

90 lóerős 1.8 TDI Focust vezettem elég sokáig, ezzel is elégedett voltam. Esetleg ehhez képest is gyengébb?
Valamit a motor megbízhatóságáról?

(#28847) tboy93 válasza ziku (#28846) üzenetére


tboy93
nagyúr

Igen, néhány másodperccel hamarabb van százon a focus 1.8 tdci, kicsit lomhább, illetve a honda szívóbenzin, alacsony fordulaton halott (a turbóhoz képest) :U A motor megbízható, sokáig nem lesz baja ha betartod az olajcsere periódust.

[ Szerkesztve ]

(#28848) BlacKSouL válasza ziku (#28846) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A dízel Focust jó eséllyel 1500-3000 között használtad, az 1.4-es benzinest 2800-5000 között kell. Ami nem baj, de az 1.8-as benzinest kb. lehet úgy használni, mint a dízelt. 1800-tól már éled, és van, hogy én 50 km alatt nem forgatom 3000-ig sem. És szépen halad. De 7200-nál van a teteje.

Kérdés, hogy pl. mi tántorít el az 1.8-astól. A magasabb ár? A magasabb adóvonzata? A magasabb fogyasztása?
Első kettővel nincs mit tenni, ha átléphetetlen pénzügyi határ van akkor ez van de az utolsóról annyit, hogy az 1.8 alig fog többet fogyasztani, mint az 1.4 Viszont ehhez a Civichez az 1.8 a megfelelő benzines. Nem azért, hogy mindenkit lenyomj, hanem hogy szinte ugyanannyi benzinből alacsonyabb fordulattal közlekedj, csendesebben, kényelmesebb, megnyugtatóbb környezetben, tartalékkal a talpad alatt. Ha okosan közlekedik valaki, nincs olyan helyzet, amiből "menekülni kéne", és ehhez kell erős autó, de amibe bele se fognál előzésbe 1.4-el, azt 1.8-al kényelmesen letudod.

Egyébként az 1.4-es motorról tudok kevesebbet, bár ahogy látom csak a hengerfeje más, mint a mi 1.4-esünk a Cityben (Jazz sedan) és nem kétgyertyás, hanem i-vtec. Így nem 83 Le, hanem 100.
Abban az 1030 kilós kocsiban tökéletes az 1.4, és a duplagyertyával alig fogyaszt dízel szinten, de noha nem egy izomgép, kellemesen lehet hajtani szerintem. A 100 lovas i-vtec verzióját még nem próbáltam.

Viszont 1.8-as Civicem van :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#28849) DeathAdder válasza ziku (#28846) üzenetére


DeathAdder
veterán

A motorral csinálsz amit akarsz, csak figyelj oda a rendszeres olajcserére és ne maradj olaj nélkül, hidegen ne hajtsd szét, és tönkretehetetlen lesz :) (bár az i-vtec kiküszöböli a hülyegyerekek hidegen kívánt húzatását is ;] )

1.8tdi 200 nyútonos, sokkal nyomatékosabb, ahol alig van fordulat, na hozzá képest úgy fog tűnni h sehogyan se megy az az 1,4 :N

Ne félj az 1.8-as fogyasztástól, vannak itt a fórumon bohóc fogyasztással 1.8 140le motorral. S többek között ott a haverom is :K

(#28850) ziku válasza BlacKSouL (#28848) üzenetére


ziku
csendes tag

Köszönöm a kimerítő választ, így már teljesebb a kép. Esetleg írnál pár sort az 1.8-as motorról? Szervízigény, megbízhatóság, stb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.