Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47751) Barret001 válasza Armahun (#47744) üzenetére


Barret001
addikt

Én csináltam ilyet. A kazettás mechanikát kidobtam. Az erősítő bemenetre ahova a vezetékek csatlakoznak,rákötöttem egy vezetékes jack dugót. De át kell verni a rádiót is! Van egy csatlakozó,ami a mechanikát figyeli! Arra tettem egy billenő kapcsolót. Egy kapcsolás,és működik a rádió.Vissza kapcsolva meg erősíti a bemenő jelet. De azt hiszem,volt egy kis erősítő a mechanikára építve. Mert különben érdekes lenne
a csatolás... A lejátszófej jele kicsit gyengébb mint az mp3 lejátszóé :D Nekem jól működik,csak jelentős hangerő különbség van a rádió javára!

(#47752) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Szeretnék csinálni 2 szofita izzó helyére ledes megoldást. Az egyik 15W (féklámpa) a másik 5W (helyzetjelző) . Fontos hogy 6V rendszerhez kell! Milyen ledet ajánlanátok és melyikhez mennyit, hogy kicsit nagyobb fénye legyen mint az izzónak?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#47753) mezis válasza dewil666 (#47752) üzenetére


mezis
nagyúr

A helyzetjelzőket talán ilyesmivel a 12V-osat.

(Ha a tompítottad fűti a helyzetjelzőt, akkor az nem lesz hosszú életű.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#47754) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
Lehet nem jó helyen keresgélek ezért elnézést előre is.
35uF-os 450v-os üzemi kondenzátort keresnék fém házasat sarusat -ha lehet 2x2 sarusat ...valakinél akadna a fiókban?
Az alföldön Cegléd-Nagykáta környékén....

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#47755) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Próbált valaki mérni számítógép venti ellenállást / impedanciát működés közben?
Arra vagyok, kiváncsi, hogy mekkora soros ellenállás kellene ahhoz, hogy 7-8V körül kapjanak a ventik (12V-os ágra kötve).
Illetve vajon lehet kapni olyan potmétert, ami kibír egy ventillátornyi áramot (gondolom max. 300mA)?

(#47729) CPT.Pirk: Kössz, akkor veszek valami 2-3k-s műszert.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#47756) Kernel válasza Bici (#47755) üzenetére


Kernel
nagyúr

Felesleges méregetni, 100 vagy 47 ohmos huzalpotméterrel lehet szabályozni, egy darabot. Vagyis nem többesszámban, párhuzamosan. Vagy mindegyikhez kell egy potméter.

De ilyen elavult megoldással manapság én már nem szórakoznék, miközben 1 dollár egy kapcsolóüzemű szabályzó, ami ilyen kis áramon nem is melegszik lényegében.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47757) Bici válasza Kernel (#47756) üzenetére


Bici
félisten

Arra gondoltam, hogy veszek 1db potit, és megmérem, hogy melyik venti mekkora soros ellenállással üzemel megfelelően, és akkora ellenállásokat veszek. Utólag nem akarom szabályozni őket.

Viszont, ha a linkelt szabályzó ilyen olcsó, akkor inkább ezt választom. Miért van 8db forrasztási pont egy NYÁK-on? Duplázva vannak, vagy más szerepe lehet?
mod: rájöttem, duplázva van minden lyuk. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#47758) CPT.Pirk válasza Bici (#47755) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kösd be a ventit a 12 és az 5V ágak közé, a feketét az 5V-re. Így 7V-d lesz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#47759) Bici válasza CPT.Pirk (#47758) üzenetére


Bici
félisten

Eddig sokszor így csináltam, amíg egy zárlatos venti miatt el nem füstölt egy 1TB WD laptop winyóm tele adattal pont mentés közben... 12V-ot kapott egy kis időre. Csoda, hogy az alaplap és a proci túlélte.
Azóta kerülöm az ilyen megoldásokat.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#47760) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Sziasztok!

Laminálógépet keresek aminét tudok küldeni legalább egy 1.5mm-es NYÁK-ot fóliával együtt. Nézegettem őket de nagyon soknál nem tüntetik fel, hogy max milyen vastag anyag menne át rajtuk. Igazából hajlok a használt, apróhirdetéses megoldás felé, szóval akinek van valami tippje ne tartsa magában.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#47761) moha21 válasza CPT.Pirk (#47758) üzenetére


moha21
addikt

A lehető legrosszabb megoldás, mivel a táp védelme erre nincs felkészülve, gondold el ha zárlatos lesz a ventilátor és a 12 V megjelenik az 5V-os ágon..

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#47762) CPT.Pirk válasza moha21 (#47761) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez igaz, ahogy a kolléga is mondta. Viszont nem egy oldal ajánlja ezt a megoldást ennek ellenére.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#47763) PHM válasza CPT.Pirk (#47762) üzenetére


PHM
addikt

Ez igaz, csak nem az ő cuccuk fog elfüstölni.
Lásd Bici fórumtárs korábbi hozzászólását.
Korábban azért nem volt annyira veszélyes ez a megoldás, mert az
alaplap és az egyéb komponensek jóval többet fogyasztottak 5V-on.
Ma a felvett teljesítmény zöme a 12V-os ág(ak)ból kerül ki.
Egyébként nem kell még az sem, hogy zárlatos legyen valamelyik venti.
Elég, ha a laikus felhasználó beköt jó sok ventilátort az 5 és a 12V-os
ágak közé, aminek a hatására megemelkedik az 5V-os ág feszültsége.
Ez egy régebbi, esetleg gagyi tápnál esetleg 20-30% is lehet,
amit nem fog minden 5V-os fogyasztó tolerálni.
Egy szó, mint száz, ezen nem érdemes spórolni.
Ráadásul egy korrekt PWM szabályzót szinte a fiókból összekotort
alkatrészekből is össze lehet rakni.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#47764) CPT.Pirk válasza PHM (#47763) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem is vitatom a kérdést. Egyes tápok el sem indulnak ilyen kötés mellett.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#47765) darvinya


darvinya
titán

Sziasztok

Nemrégi hsz-mben laptop töltő hibáról írtam.

Tönkre ment megint hálózati biztosíték leveréssel.

Mi lehet a gondja?

Mert szerviz után semmi jele nem volt hibának, tesztelve is volt.
Igaz nem ugyan azon a helyen.
Viszont gyanus az a hely, mert ottani konnektorra kötött rádiós telefon is tönkre ment még előtte.
Azaz telefon nem ment tönkre, csak töltést nem veszi fel az akkumulátora.
Elmondások szerint a telefont este felrakták töltésre és akkor töltött, de reggelre már nem és lemerítette az akkut.

Szerintem hálózati gond lesz, mert kb. 38 éves toldozgatott hálózatról van szó.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#47766) Kernel válasza darvinya (#47765) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha háromfázisú betápot kap a lakás, akkor lehet olyan, hogy a villanyóránál a nullavazetők kötése szétégett, kontakthibás, az pedig már régen rossz.

Úgy eltolódhat a nullapont, hogy az egyik fázison lévő fogyasztók kevesebbet kapnak, másik fázisra viszont 230V-nál több jut. Ez a terhelések függvényében alakul ilyenkor.

A készülékeken általában észre lehet venni, hogy túlfeszültséget kaptak, ilyenkor ellenőrizni kell a kötéseket.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47767) darvinya válasza Kernel (#47766) üzenetére


darvinya
titán

Igen 3fázisú.
Ráadásul a vihar letépte a nullát.(persze anyámnak szóltam, hogy szóljon Elmű-nek)
Úgy kapcsolták vissza hálózatot, hogy le volt szakadva még.
El is füstőlt a mosógép.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#47768) kjani18


kjani18
őstag

Hali, ez egy pillanatnyi ötlet...
Lehet, hogy valamiképp működhetne?

Van néhány ilyen kis pam-os erőlködőm, el kéne használni valamire...

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#47769) Kernel válasza kjani18 (#47768) üzenetére


Kernel
nagyúr

A szinteltolás így nem fog összejönni.

+5V-ról megy a PAM, a kimeneti munkaponti feszültség +2,5V és eredetileg két ilyen pont közé megy a hangszóró.

Ezt GND-szintre áttenni kicsit komplikáltabb lenne és minőségileg nem is lenne olyan korrekt, nem ez a módja. A +/- tápos végfokok meghajtóáramköre is +/- tápról szokott működni.

(#47767) darvinya

Szolgáltatói oldalon is szoktak lenni ilyen jellegű szerelési, karbantartási hibák, ilyenkor megfizetik a kárt a biztosításuk terhére.

Szólni kell nekik, a készülékeket meg kell javítani, számlára ilyenkor rá szoktam írni, hogy a meghibásodást hálózati túlfeszültség okozta (gyakorlatilag ennyi a szakvélemény). Utána kifizetik.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47770) Lompos48 válasza kjani18 (#47768) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Valószínűleg rosszul. Ha a Q2 pozíciókban esetleg p-channel MOS-okat használnál. akkor egy ellenütemű drain-követő kapcsolást valósítanál meg. Azzal a kimenet gyakorlatilag ugyanazt a jelet hozná, csak jóval nagyobb áramokra lenne képes. Tehát a hangszóróimpedanciákkal lehetne menni lefelé. De ez értelmetlen. Növelheted a tápfeszültséget, mert az IC 15V-ig bírja. Akkor már az n-channel/p-channel kombinációval növelhetnéd a teljesítményt, mert a nagy ramok nem az IC végfokjait "kínoznák".

Egyébként pucéron az ICből a 2x3W nem semmi. Fülnek sem.

[ Szerkesztve ]

(#47771) darvinya válasza Kernel (#47769) üzenetére


darvinya
titán

Köszönöm a tanácsot.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#47772) MineFox54


MineFox54
őstag

Sziasztok

L1022 elemhez tarto letezhet :F

(#47773) PH-User


PH-User
addikt

Mesterek!

1,1kW-os 3 fázisú villanymotorhoz mekkora kondenzátor kell nekem ha segédfázist használok az indításhoz?
Van egy körfűrészünk aminek kiszáradt a kondija de az adatok nem szerepelnek rajta. Több, mint 25 éves volt már a kondenzátor. :)
Köszönöm előre is! :R

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#47774) Lompos48 válasza PH-User (#47773) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Háromfázisú motoroknál tudtommal nem szokás segédfázist és eleve ezért kondenzátort használni. Egyfázisúnál az elmélete megtalálható itt: [link]

(#47775) Armahun válasza Lompos48 (#47774) üzenetére


Armahun
addikt

Akkor kell a kondi, ha "220"-ról szeretnéd használni.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#47776) Lompos48 válasza Armahun (#47775) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Én ezt tudom, de a kérdésben ez nem szerepelt. :N

(#47777) PH-User válasza Lompos48 (#47776) üzenetére


PH-User
addikt

220-ról használnánk és használtuk eddig is. :K
Megnéztem a linket, köszi!
A kérdésemben elfelejtettem jelezni, hogy így használjuk, bocs ha nem volt egyértelmű! :DDD

Szerk.: Kb. 220-250uF-os vehetek akkor hozzá?

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#47778) Lompos48 válasza PH-User (#47777) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Igen.

(#47779) PH-User válasza Lompos48 (#47778) üzenetére


PH-User
addikt

Köszönöm szépen a segítséget! :R

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#47780) tornas válasza PH-User (#47779) üzenetére


tornas
őstag

Érdemes használni a Steinmetz-kapcsolás a 3f motoroknál. Ami annyit jelent, hogy átkötöd motort deltába és lesz három bemeneted: fázis, nulla és a kondi egyik szálát a harmadik bemenetre teszed. A kondi másik szárát meg vagy a fázisra vagy a nullára kötöd (forgásirány szerint megválasztandó).

Ami a kondit illeti: érdemes szokványos motorindító olajkondi helyett annak fólia változatát használni. És nem kell 250 mikrós kondi mert az már túl nagy lenne és jobban melegszik tőle a motor. kW-onként 50-70 mikrós kondi bőven elég. Indítókondinak (hagyományos 230 V-os egyfázisú aszinkron motoroknál) ennek 2-3 szorosa kell de azt utánna le kell kapcsolni róla, mert a megnövekedett eredő kapacitás miatt a segédfázis tekercse jobban melegedne.

A kondi 400 V-os legyen.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#47781) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,
Ilyen ESR Meter-t vett már vki?
Én vettem egyet, hogy nagyjából be tudjam határolni a dolgokat.
Tegnap nézegettem a púpos kondikat (sok nem volt otthon csak 1-2), hogy azokra mit mutat.
Kapacitások eltérőek voltak a ráirttól (pl.:680u helyett 905u), de az ESR az 1-2 Ohm volt csak
nézegettem a zsir új kondikat, ott az értékek lényegesen kisebb szórást mutattak, illetve az ESR is inkább 1 Ohm alatt volt, mint felette.

Mennyire nézheti jól a kondikat?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#47782) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Szereztem egy ilyen monitort. Elvileg működik, de nincs hozzá adapter. Kicsit tanácstalan vagyok, mert a csatlakozó mellett 12V/14V szerepel:

Valami speckó adapter kell hozzá? Esetleg tudtok linkelni konkrétat?

Vagy ha találok egy 12V-osat itthon, ami tud 2-3A-t, akkor dugjam rá?

Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47783) Kernel válasza tornas (#47780) üzenetére


Kernel
nagyúr

3 fázisú motort nem is lehet másképp 1 fázisra kötni, az maga a Steinmetz-kapcsolás. Akár csillag, akár deltában is lehet.

De azt úgy kell hagyni, ahogy gyárilag megcsinálták. Ha például eredetileg csillagban volt, akkor deltába átkötve megnövekszik az áramfelvétel, noha erősebb is lesz, nő a nyomaték, de ha nem erre lett tervezve, akkor a biztosítékot kinyomja.

De ezek amúgy is deltában szoktak lenni, ha jól tudom. Mivel egy háromfázisú motor tekercselése kétféle lehet:

3x 230 vagy 3x 400 V-os. Utóbbi deltába kötve elbírja a 400 V vonali feszültséget is, míg az előbbit csak csillagba szabad kötni (3 fázisra), különben leégne.

1 fázisra gyártott körfűrésznél csak 230V betáp adott, ezért az első változat alkalmazása kézenfekvő (3x 230V tekercselés), amit viszont ilyenkor deltába kell kötni, hogy 230 V kerüljön a tekercsre. Így más opció nincs is, szerintem.

Eleve ezek a kisebb teljesítményű motorok általában ilyenek, 3x 230-as. Nagyobb teljesítménynél jön be a képbe a 3x 400V-os motor, csillagban indítva (kisebb áram, kisebb nyomaték), utána átkapcsolni deltába.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47784) PHM válasza csabyka666 (#47782) üzenetére


PHM
addikt

DC 12 V-os adapter jó lesz hozzá, ha megfelelő fizikailag a dugó,
és a polaritása is jó. Mindenesetre én inkább 4-5 A-es tápot keresnék.
Ha van a monitor hátulján fogyasztási adat, abból is lehet számolni.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#47785) csabyka666 válasza PHM (#47784) üzenetére


csabyka666
addikt

DC 14V 2,14A, ez van rajta, nem értem, a 12V hogy jön ide, vagy hogy a 14V hogy jön ide. :F

LED monitor, gondolom elég a 3A, persze a több az sose baj.

Ha csak az lenne rajta, hogy 12V / xA, akkor már dugnám is bele a 12V-ost, de ez a 14V megzavart kicsit.

A polaritás a megint jó vicc, mert nincs rajta semmi erre utaló. Gondolom a belseje a "+", de a "gondolom" elég kevés...

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47786) PHM válasza csabyka666 (#47785) üzenetére


PHM
addikt

Ha azt a feliratot is lefényképezted volna, előrébb lennénk.
Tehát:
A 12V 3A-es táp megteszi. A 12 és a 14V pedig úgy jön ide,
hogy az van az általad közölt fényképen.
Annyit jelent csupán, hogy a táp névleges feszültsége 12 és 14V
között kell, hogy legyen. A polaritást viszont neked kell kideríteni,
ha másképp nem megy akár a monitor megbontásával.
A "gondolom" itt nem opció, mert lehet, hogy elég egyszer hibázni...

Szerk.: Lehetséges, hogy mégsem fogja szeretni a 12V-ot a monitor,
de jó esély van rá, hogy működni fog róla. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#47787) csabyka666 válasza PHM (#47786) üzenetére


csabyka666
addikt

Jogos, most pótolom, hátha ebből kihámoztok valamit:

A manualjában sem találtam semmit a polaritásról.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47788) szabifotos


szabifotos
senior tag

Rendeltem 20db 3W RGB ledet. Esküvői hangulatvilágítás lesz belőle, "foltokban", a tervek szerint.
Mivel csak ezen alkalommal lenne használva ilyen módon, szempont az olcsóság a projektben. Ha sima UTP kábellel kötöm őket össze sok-sok méteren keresztül a teremben, akkor működhet a dolog? Nem fognak melegedni/ elolvadni stb. a vékony UTP szálak?

Riasztó vagy telefon vezetéket terveztem venni hozzá, de aztán beugrott hogy van itthon utp kábelem.

(#47789) Kernel válasza csabyka666 (#47782) üzenetére


Kernel
nagyúr

14 V tápok vannak itt is: [link].

Fotókon látszik a polaritás is.

A kapcsolóüzemű átalakítók kisebb tápfeszültségből nagyobb áramot vesznek fel, azonos teljesítmény biztosításához.

Csak a példa kedvéért, 14V x 2A = 28W, de 12V-ra visszaosztva már 2,33A jön ki.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47790) csabyka666 válasza Kernel (#47789) üzenetére


csabyka666
addikt

Közben be kellett látnom, hogy esélytelen ilyen adaptert találjak itthon, mert tüske van a közepén annak, ami a monitorhoz kell. Ezeken az ebay-eseken nem látni a végét, így rizikós, oké írja, hogy a típushoz jó, hát nem tudom...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47791) Kernel válasza csabyka666 (#47790) üzenetére


Kernel
nagyúr

Láttam a végét is, ennél például:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47792) csabyka666 válasza Kernel (#47791) üzenetére


csabyka666
addikt

Hú, köszi, így egyszerűbb lesz! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47793) MineFox54 válasza csabyka666 (#47792) üzenetére


MineFox54
őstag

Merre laksz, mert ha kecskemét környékén, vagy ha holnap le tudsz ugrani nagyatádra, akkor adok neked ilyen kábelt.

(#47794) csabyka666 válasza MineFox54 (#47793) üzenetére


csabyka666
addikt

Egyik sincs közel, zalai vagyok, Atád még fogható lenne, de több a benzin, mint az egész buli. Postán ha meg tudjuk oldani, az is jó!

Neked megfelelne?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47795) mezis válasza szabifotos (#47788) üzenetére


mezis
nagyúr

Kapcsolj sorba amennyit csak tudsz. A 0,3A-ert bizonyára elbírják a vezeték szálak. (Akár 10 db-ot is, de akkor már 40 V körüli feszültség kell.)

mezis

(#47796) mezis válasza sonar (#47781) üzenetére


mezis
nagyúr

Az ESR érték erősen függ a típustól, gyártól, feszültségtől.
Az általad mért elkók úgy tűnik, hogy nem Low ESR típusúak. Ekkora kapacitásúaknak az ESR értéke 0,1 Ohm körüli. (Ha még jó.)
Keresd meg a gyártó által adott értékeket. Általában a cég honlapján elérhetőek.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#47797) PH-User válasza tornas (#47780) üzenetére


PH-User
addikt

Köszi az infót!

Közben kiderítettem, hogy ez egy 3 fázisú 2,2kW-os villanymotor, ami ugye segédfázissal volt használva 230V-ról. Most már van itthon 3 fázis is és szeretnénk átkötni 3 fázisra, viszont a motoron nincs semmiféle adat. Hogy tudom kideríteni és hogyan kössem be? :R

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#47798) Lompos48 válasza PH-User (#47797) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Tudtommal a delta kapcsolás az, ami nagyobb teljesítményt képes produkálni. Ha eddig monofázisról üzemelt a gép, akkor kezdetnek talán a csillagkapcsolást kellene válasszátok. Bekötést az alábbi rajzból lehet lemásolni:

Ugyanakkpr ajánlatos lenne 2 dokumentumot végignyálazni: [link1], [link2]

[ Szerkesztve ]

(#47799) lolka1980 válasza PH-User (#47797) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Szia!
Hány kivezetés van a motoron?
3 vagy 4 esetleg 6?

(#47800) sonar válasza mezis (#47796) üzenetére


sonar
addikt

Úgy általánosságban kérdeztem. Közben találtam pár datasheetet úgyhogy sikerült jobban képbe kerülnöm.
Bár láttam, olyant is, hogy 1,6 ohm volt az ESR-je (bizonyos mérési feltételeknél)
Mert ESR-t is több féle frekire adnak meg. 100 Hz, 1kHz illetve több féle hőmérsékleten.
Ebből elég tág dolgok tudnak kijönni.
(csak a kérdés feltevése előtt úgy véltem, hogy ha szar/púpos a kondi akkor az ESR durván elszáll)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.