Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47501) PH-User válasza darvinya (#47500) üzenetére


PH-User
addikt

Ezzel fújjam telibe a panelt vagy hogy alkalmazzam?

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#47502) darvinya válasza PH-User (#47501) üzenetére


darvinya
titán

:K

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#47503) PH-User válasza darvinya (#47502) üzenetére


PH-User
addikt

Rendben, köszi, megpróbálom!
Van a panelen egy "odapöttyintett" áramkör is, az maga vízhatlan? Mert ha az ázott be, akkor hiába fújkálom bármivel is szerintem. :(
Ha azt mondom, hogy a 9V-os telepét is sikerült vagy kétszer összezárnom az nem jelent túl jót, ugye?

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#47504) darvinya válasza PH-User (#47503) üzenetére


darvinya
titán

Elvileg van védelem, de azt nem befolyásolja a mérést.
Fújd át, de olvasd el használati útmutatót.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#47505) Lompos48 válasza PH-User (#47503) üzenetére


Lompos48
nagyúr

"Van a panelen egy "odapöttyintett" áramkör is, az maga vízhatlan? Mert ha az ázott be, akkor hiába fújkálom bármivel is szerintem."

Sajnos nem feltétlenül vízhatlan. Talán mentőövnek nem ártana "átmosni" tömény alkohollal. Az magával viheti a vizet. Aztán szárítani hosszabb ideig meleg, de nem forró helyen.

(#47506) darvinya válasza Lompos48 (#47505) üzenetére


darvinya
titán

Pont ezért javasoltam azt, mert víz kiszorító.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#47507) Lompos48 válasza darvinya (#47506) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem ismerem azt a szert. Lehet igazad van. Az alkohol pont azért ajánlott mert nagyon jól (agresszíven) keveredik a vízzel és együtt könnyebben párolognak el.

[ Szerkesztve ]

(#47508) csabyka666 válasza Lompos48 (#47498) üzenetére


csabyka666
addikt

Ilyesmire gondoltam, de sajnos jól el van rejtve az elektronika, nem tudom, hozzáférek-e ennyire. Megpróbálom mindenesetre.
A kapcsoló szinte biztos, hogy nem bírja tartósan az áramot, egyiket én magam pöccintettem le, miután cicergett és kicsit bakelitszaga volt.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47509) darvinya válasza Lompos48 (#47507) üzenetére


darvinya
titán

Maximum hígit az alkoholon, ami már nem párolog.
Ez speciális izé, elég jól végzi a munkát.(pedig magyar termék).

(#47508) csabyka666

Pedig könnyen szétszedhető, csak tömítésekre kell vigyázni.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#47510) Lompos48 válasza darvinya (#47509) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Maximum hígit az alkoholon, ami már nem párolog.

A víz és a alkohol külön-külön és együtt is párolognak!

(#47511) csabyka666 válasza darvinya (#47509) üzenetére


csabyka666
addikt

Forgatom össze-vissza, de nem egyelőre nem tudom szétkapni. :(

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47512) _ATi_1 válasza Odzse (#47481) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Üdv,

Érdemes lehet szétnézni apróhirdetéses oldalakon is.
6 V 70 mA
9V 45mA

(#47513) Kernel válasza PH-User (#47503) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem hinném, hogy érdemes költeni ilyenre, nem azon fog múlni a sikeresség. Szét kell szerelni darabokra, természetesen a forgókapcsolót is, utána hajszárítóval átszárítani.

Távszabályzó paneljét is mostam már le vízzel, utána hajszárítóval alaposan átmelegítettem, ott víz nem marad meg.

(Egyébként a panelt nem szoktam vízzel mosni, csak itt a vízsugár erejére is szükség volt, elemből kifolyt elektrolit az SMD IC alatt stb., de előtte a kerámia rezonátort kiforrasztottam.)

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47514) darvinya válasza csabyka666 (#47511) üzenetére


darvinya
titán

Pattintva van, azért mondtam tömítésre kell vigyázni.

(#47510) Lompos48

Igaz, csak idő vagy hő kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#47515) Odzse válasza _ATi_1 (#47512) üzenetére


Odzse
tag

Köszönöm az infót. Megtettem a szükséges lépéseket :R

(#47516) csabyka666 válasza darvinya (#47514) üzenetére


csabyka666
addikt

Pattintva, de melyik része? Lecsavartam a fejét, szerintem abban van az elektronika.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47517) Lompos48 válasza csabyka666 (#47516) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Szerintem a fehér zsugorcső alatt van.

(#47518) csabyka666 válasza Lompos48 (#47517) üzenetére


csabyka666
addikt

Sajnos ott nincs semmi komoly elektronika. 3 mikrokapcsoló volt azon a panelon, ebből 2 már letört. Ez a kivezetés lényegében csak a kapcsoló(k) miatt van.
Megmértem a feszültséget, és ha nyomva tartom a gombot, akkor az akksi "+" pólusa és a ház között tudom mérni, de mindegyik nyomásra ugyanannyit, ebből gondoltam, hogy a fejében van az elektronika.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47519) Latency válasza csabyka666 (#47518) üzenetére


Latency
senior tag

A fejében van az elektronika a LED alatt. Kezd el csavarni azt az egész részt amit ki lehet tolni és le kell jönnie.

(#47520) csabyka666 válasza Latency (#47519) üzenetére


csabyka666
addikt

Igen, valóban ott volt! Én azt gondoltam, hogy azt roncsolás nélkül nem lehet szétszedni, de aztán csak sikerült.

Így, hogy hozzáfértem az elektronikához, már lényegesen egyszerűbb volt a dolgom: a "-"-t a készülékházzal érintkező felülethez forrasztottam, a "+"-nak pedig kerestem egy olyan pontot, ahol mindig megjelenik a plusz.
Így:

Köszi a segítséget mindenkinek, működik az egyfunkciós lámpa. :) :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47521) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Üdv!
Segítenétek beazonosítani egy motort? Központi zár nyitó-záró,Johnoson márkájú.

Esetleg helyettsíteném is,de nem tudom a paramétereit,fordulatszám,RPM,ha valaki jártas ebben megköszönném ha segítene :R

(#47522) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Sziasztok,

Tudna esetleg kölcsönadni vki 1 napra egy koax csatlakozókhoz való krimpelő fogót?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#47523) Samus


Samus
addikt

Mitől mehet tönkre egy elosztó egyik napról a másikra? Van egy rakás olcsó egyszerű kapcsolós elosztóm. Az egyik hatos szolgálja ki a PC-t, monitort, hangszettet (egy APC P5BV-GR elosztón keresztül). Reggel kapcsolnám be, de semmi, nem világít a kapcsoló. És a fogyasztásmérő sem kapcsol be, amin keresztül az APC elosztó van rákötve. Csillár jó, modem-router megy, másik kettő konnektor oké.
Bekapcsoltam úgy, hogy nincs bedugva semmi, úgy halványan világít a glimm benne.

Tegnap este még minden jó volt, éjjel lekapcsoltam, ma meg már nem kapcsol be. Igaz, volt kapcsolgatva bőven (kicsit féltem az új PC-t, így az olcsó elosztó van a konnektorban, abban egy fogyasztásmérő, abba dugva az APV túlfeszvédője, és azon a perifériák, este lekapcsolom a két kapcsolót, és a fogyasztásmérőt kihúzom. Már megszoktam.)

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#47524) Lompos48 válasza Samus (#47523) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Megszakadt a nulla szál. Ki kell bontani és helyrehozni. Emberek szerelték, néha jobban, néha felületesebben.

(#47525) Samus válasza Lompos48 (#47524) üzenetére


Samus
addikt

Csak azt nem tudom, hogy bontsam szét. Érdekes csavarok vannak benne. A fejük sima, olyan, mintha úgy nyomták volna bele. Se kulcsnyílás, se horony, se lapolás rajtuk.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#47526) Lompos48 válasza Samus (#47525) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Akkor szegecselve van. Azt csak finoman fúróval lehet "kezelni". Pech! Ugyanakkor annak a jele, hogy költséghatékony termék.

[ Szerkesztve ]

(#47527) darvinya válasza Samus (#47523) üzenetére


darvinya
titán

A mostani „költség hatékony” elosztók pontosan annyit bírnak el amennyi rá van max. írva.
Ha az egyszerre indítás túl lépi a betáp 0.6mm² vezeték elég.

Jobb ezeket most már kerülni.
A 6-os kapcsolós elosztó valódi 1.5m/1.5mm² vezetékkel min. 1000Ft-ból jön ki.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#47528) Samus válasza darvinya (#47527) üzenetére


Samus
addikt

Kellően költséghatékony volt, kicsit több, mint 1000 pénz. Másfél éves egyébként, naponta átlagosan kétszer-háromszor volt kapcsolva fel-le. Túlterhelve nem hiszem (max 3500W van ráírva), hogy volt, csak a PC (FSP Raider 550 a táp, aktív PFC, egy LG monitor 30Wh fogyasztással, illetve egy Logitech hangszóró szett, aminek a tápjára 800mA van írva. Nagyon ritkán belekeveredett a porszívó is, de most például nem.

Ha lefúrom a szegecs fejét, utána hogy rakom össze? Önmetsző csavarokkal?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#47529) Lompos48 válasza Samus (#47528) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha lefúrom a szegecs fejét, utána hogy rakom össze? Önmetsző csavarokkal?

A helyzet adja majd. Önmetsző, csavag+anya, pillanatragasztó pár pontban...

(#47530) Kernel válasza Samus (#47528) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem árt vigyázni ezekkel a hosszabbítókkal, mostanában érdekes esetek fordultak elő másik topikban:

http://prohardver.hu/tema/lcd_plazma_es_projektoros_tv_hiba_topic/hsz_5624-5624.html

http://prohardver.hu/tema/lcd_plazma_es_projektoros_tv_hiba_topic/hsz_5626-5626.html

Fenti két hozzászólás egybe tartozik.

Egyik válaszom volt:

http://prohardver.hu/tema/lcd_plazma_es_projektoros_tv_hiba_topic/hsz_5627-5627.html

Annyit tennék még hozzá, nekem azóta is gyanús, hogy bedugáskor valahogy zárlatba ment a fázis és a védőföld, levált a lemez, vagy ilyesmi.

Másik eset:

http://prohardver.hu/tema/lcd_plazma_es_projektoros_tv_hiba_topic/hsz_5599-5599.html

http://prohardver.hu/tema/lcd_plazma_es_projektoros_tv_hiba_topic/hsz_5602-5602.html

Szintén két részletben van leírva, mert itt is külön rá kellett kérdezni a részletekre, hogy értelmezhető legyen.

Válaszaim:

http://prohardver.hu/tema/lcd_plazma_es_projektoros_tv_hiba_topic/hsz_5601-5601.html

http://prohardver.hu/tema/lcd_plazma_es_projektoros_tv_hiba_topic/hsz_5603-5603.html

http://prohardver.hu/tema/lcd_plazma_es_projektoros_tv_hiba_topic/hsz_5608-5608.html

Igazából ezek számomra is tanulságosak, baromi rosszul esne, hogy bátran bedugok valamit és elpukkannak a készülékeim, ügyfelek készülékei. Szerintem egy ilyen vakuvillanástól nem lenne természetes a mosolyom.

Rakhattam volna inkább rövid [link]et, de most már nem szerkesztem át.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47531) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#47522) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ez esetleg jó lenne?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#47532) Samus válasza Kernel (#47530) üzenetére


Samus
addikt

Ezt jó, hogy írod, tervezem a PC-vel összekötni a TV-t, a kényelmesebb filmezés miatt (32" Vestel belsős Orion LED-LCD TV), HDMI-DVI kábelell (10m kell, 6 métert kell áthidalni). Jobban járnék, ha egy hosszabbítót húznék a túlfeszvédős APC elosztóig, és abba dugnám a TV-t? A TV földeletlen csatlakozós, de koax kábel megy bele digitális kábelTV gyanánt (CA modullal, tehát nincs beltéri).

Másik kérdés: a fent említett APC elosztóhoz tartozik. Biztonságban tudhatom az eszközeimet, ha csak kikapcsolom az elosztót, és nem húzom ki?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#47533) Kernel válasza Samus (#47532) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nálam is külön földelt konnektorba megy a plazma, eleve a PC (tehát nem a monitor stb.) a zajtalan üzem érdekében át van telepítve a fal túloldalára. Nyilván arról meggyőződtem, hogy a védőföld mindkét helyen korrekt, a földhurok meg szerencsére nem számít a digitális, sőt földfüggetlen HDMI-kapcsolatnál. A hang analógban megy, de az erősítő földeletlen, így ott sincs földhurok.

Te esetedben szerintem célszerű lenne beiktatni központi antennánál egy galvanikus leválasztót:

Valamint szigorúan betartani azt a szabályt, hogy a HDMI-kábelt bedugni vagy kihúzni csak áramtalanított állapotban szabad. Akár a központi antennát is kihúzni, hogy még a galvanikus leválasztó kis kapacitív árama se okozhasson gondot.

Hiába a HDMI-nél elvileg a csatlakozó földelt fémrésze érintkezik először, de a gyakorlatban mégis szoktak bajok lenni, áram alatti dugdosásnál.

Az elosztókon lévő kapcsoló használata biztonságos, mert a védőföld ilyenkor nem szakad meg (azt eleve tilos megszakítani, a szabványok szerint is). Kapcsoló beéghet, elromolhat, de abból más baj nem lesz.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47534) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#47531) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Urak, gyors segítség kellene. :R

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#47535) Kernel válasza fi:zi'k (#47534) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem használok ilyet, dugó is van többféle, így nehéz megmondani. Megmérném tolómérővel, illetve elvinném az üzletbe a dugót, belepróbálnám, ha nem rendelésről van szó.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47536) fi:zi'k válasza Kernel (#47535) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Tv antenna koaxról van szó (RG7 ha jól gondolom).
Illetve jól tudom, hogy ami már egyszer a kábelre lett szerelve koax csatlakozó, azt többször nem tudom felhasználni?!

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#47537) Kernel válasza fi:zi'k (#47536) üzenetére


Kernel
nagyúr

Amit egyszer már rányomtak, azt általában bajos használni, noha ügyfeleknél láttam már olyat, hogy rosszul préselték, leesik, levehető. Ilyet elvileg rá lehetne krimpelni ismételten, erősebben.

De létezik a profibb, kompressziós változat is, amit tengelyirányban nyomnak össze, ettől rögzül.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47538) Samus válasza Kernel (#47533) üzenetére


Samus
addikt

A leválasztó a TV elé mehet, vagy máshová kellene elhelyezni? Invitel kábelnetről van szó, tehát a bejövő koaxot multimedia splitter (MMWO) választja szét, innen megy a modembe és a TV-be is a kábel.

A kapcsolós kérdésem inkább a kikapcsolt állapot alatt bekövetkező váratlan eseményekre vonatkozik, túlfeszültséggel gondolom nem kell foglalkoznom egy ilyen elosztó esetében, másodlagos villámhatás például?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#47539) darvinya válasza Samus (#47528) üzenetére


darvinya
titán

Akkor csak szimplán felárazott termék volt.

11. ker. 3betűs barkácsáruházban láttam régi fajta elosztót, ami még van anyag.
Igaz ez is szegecselt.

Olyan van nekem 4 db 5-ös, ebből egy olyan ami 5 földelt vagy 10 földeletlen tud fogadni.
5-8 éve üzemelnek.

Kicsit drágábban, van koncertekhez használt lépés álló, stb. 6/8/10 elosztó.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#47540) Kernel válasza Samus (#47538) üzenetére


Kernel
nagyúr

Elvileg nem okozhat jelentős szintcsökkenést, meg lehet próbálni a bejövő kábelnél, vagy lehet csak a TV előtt is.

A modemből kimenő UTP-kábel földfüggetlen, galvanikusan leválasztott, így abba az irányba nem záródik az áramkör.

Amikor csapkod a villám, a kapcsolókat átugorja az ív, tehát az nem képez akadályt a káros feszültségek útjában. Megfelelően kialakított szikraközök, ami elvezeti a védőföld felé, lehetnek hasznosak ilyenkor, a hosszabbítóban és készüléken belül egyaránt. De van az a villám, ami ellen semmi nem véd, intenzitásfüggő a dolog.

Az egyszerű hosszabbítók ilyen tervezett szikraközöket nem tartalmaznak.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47541) fi:zi'k válasza Kernel (#47537) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem vettem meg a fogót, mert elég hulladék volt, úgy hogy továbbra is várom a lelkes felajánlót. :R

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#47542) darvinya


darvinya
titán

Üdv

Mesterek akik biztosan többet tudnak Tv-vel kapcsolatos dolgokat.

Mit jelent, és mi különbség van HDMI-n RGB, CVBS?
(net-en keresgéltem utána, de mindig átalakító lett találat)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#47543) Tubi2


Tubi2
senior tag

Vettem egy hibás erősítőt, STK 463-mal, terv szerint átépítettem volna benne a véget egy másik TDA vagy LM típusra. A gond a gépezetemben, hogy a tápfesz túl nagy (+/- 35V) ezeknek.

Kérdésem az volna, hogy szerintetek gazdaságos lenne hozzá tervezni egy feszültségosztót, vagy keressek másik kapcsolást.

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#47544) Kernel válasza Tubi2 (#47543) üzenetére


Kernel
nagyúr

Feszültségosztóval ezt nem lehet megoldani, esetleg DC-konverterrel, de abból kellene egy negatív ági szabályzó is, ami külön gond.

Ráadásul teljesen értelmetlen, mert alacsonyabb tápfeszültségből csak kisebb teljesítményt lehet kihozni, az adott terhelőimpedancián.

Az a tápegység úgy jó, ahogy van, maximális kihasználásához olyan végfokot kell építeni, ami az adott tápról közvetlenül működik.

Pláne, még ha D-osztályú, akkor különösen jó hatásfokkal hasznosítaná a tápteljesítményt. Jobban, mint az eredeti.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47545) Kernel válasza darvinya (#47542) üzenetére


Kernel
nagyúr

SCART-ra vonatkozik az RGB vagy CVBS választási lehetőség, az is főleg a set top boxok kimeneti menüjében választható.

Bemeneti oldalon is lehet választani, csak nem szokás, főleg manapság már csak a boxból érkező kapcsolófeszültség szokta meghatározni, hogy RGB vagy CVBS módra áll be a TV.

HDMI-nél ez értelmezhetetlen, legfeljebb a box menüje megtévesztő, amikor látszólag összemosódnak ezek a beállítások.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47546) Samus válasza darvinya (#47542) üzenetére


Samus
addikt

Nem tudom, mire gondolsz, de Te most három szabványt soroltál fel. A CVBS az úgynevezett kompozit videójel, amikor egy kábelen (RCA) megy a kép (sárga csatlakozó). Ehhez szokott jönni még egy pár RCA a sztereó hangnak (ez a piros-fehér), az RGB a komponens videó, de ezt inkább YPbPr-nek hívják, ez három kábelen szállítja a videojelet (piros-zöld-kék). Ezek eddig analóg átvitelek voltak.

A HDMI digitális, itt egy kábelen utazik a nagy felbontású kép, a sokcsatornás hang, mind digitális formában. Független a külső zavaroktól, tud 3D képanyagot is szállítani.

Tudtommal olyan nincs, hogy HDMI RGB vagy HDMI CVBS, átalakítók vannak, amik a digitális jelet analóggá és vissza alakítják, de ezek aktív eszközök.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#47547) Tubi2 válasza Kernel (#47544) üzenetére


Tubi2
senior tag

Közben én is gondolkodtam, hogy hülyeség. LM1875-TDA2030 vonalban gondolkoztam, mert a trafó 65VA-es.
De ha jól gondolom, nem lesz baj egy TDA7294 párossal sem, hisz akkor max kevesebb teljesítmény jön ki belőle.

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#47548) Kernel válasza Samus (#47546) üzenetére


Kernel
nagyúr

SCART-nál konkrétan RGB-komponensek vannak (SD), valamint a kompozitjel is szükséges hozzá, mert a TV abból választja le a H és V szinkronjeleket.

Az Y Pb Pr más logikájú komponensek, HD átvitelre is alkalmas.

Továbbá vannak az ALi-chipes DVB-T set top boxok, ami SCART-on is képes Y Pb Pr komponenseket kiadni, az RGB-jel helyett.

Ehhez a kimeneti menüben RGB helyett kompozitra kell állítani a SCART-ot (ami látszólag értelmetlen, hiszen az SD, de ezeknél így működik), a felbontást a kívánt HD értékre (720p, 1080 i/p), valamint kell egy SCART - Y Pb Pr átalakító kábel vagy adapter:

Valójában nincs nagy jelentősége ma már, csak ha olyan TV lenne, amin nincs HDMI, vagy hibás, akkor ezen keresztül még lehet használni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47549) darvinya válasza Kernel (#47545) üzenetére


darvinya
titán

Köszönöm.
és (#47546) Samus

Valószínűleg engem is az a menü zavart meg.

(#47548) Kernel

Pontosan.
WayteQ-en YPbPr(YUV) van.

Kérdés, hogy SCART kábelnél is átvihető HD, vagy csak RCA átalakítóval lehet?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#47550) Kernel válasza Tubi2 (#47547) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mivel az is egy lineáris végfok, azonos terhelésen kb. azonos teljesítményt fog biztosítani, mint az eredeti konstrukció, vagy valamivel többet, mivel valószínűleg nagyobb szinten éri el ugyanazt a 10 % torzítást, amire a maximális teljesítményt definiálják.

De ennek nincs jelentősége, hiszen nem szokás 10 % torzításig kihajtani egy végfokot, illetve a gyakorlatban nem olyan észrevehető a különbség.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.