Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-19 20:22:02

LOGOUT.hu

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Joshi válasza SunMount3r (#600) üzenetére


Joshi
titán

De most igazából miért cseréltetted? Azt tudom hogy valami nem stimmelt az összeszereléssel, de csak ezért? :U

(#602) SunMount3r válasza Joshi (#601) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

A ház kajlán állt, mintha nem jól lett volna összerakva, vagy leejtették volna +a venti is gyanús hangokat adott ki. Hidd, el nem viccből cseréltettem.

(#603) Joshi válasza SunMount3r (#602) üzenetére


Joshi
titán

Nem kötekedésből kérdeztem csak érdeklődési szinten. :R Igazából jó is hogy gariztattad mert így lesz tapasztalat ez ügyben is. A Futekótól rendelted?

(#604) SunMount3r válasza Joshi (#603) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Igen és végig elég korrektek voltak. A pk.-t is megtérítették. (Bár azt még nem látom a számlámon, csak a Pay-Pal-ban van nyoma.)

(#605) Joshi válasza SunMount3r (#604) üzenetére


Joshi
titán

Eddig mindenképpen pozitív ami jó, kérdés hogy a hazai kereskedők hogy állnak a dologhoz.

Egyébként nagyon kellene az átható frissítés, engem főleg a Kodi nélküli jó működés érdekelne. Itt is inkább a kadenciahelyes megjelenítés. Sajnos a TV-ém nem mutatja hogy éppen mennyi a valós képfrissítési frekvencia, szóval lövésem sincs hogy éppen mennyin megy. :( Alapvetően tetszik a lejátszó mind képi megjelenítésben, mind hangban.

(#606) SunMount3r válasza Joshi (#605) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Én is egyelőre azt tudom, hogy amikor bemeneti forrást váltok a TV-n, akkor kiírja egy pillanatra képernyő tetején. Neked ezt sem?

Vagy amikor manuálisan váltasz frissítést a Himedia távkapcsolóval?

[ Szerkesztve ]

(#607) Joshi válasza SunMount3r (#606) üzenetére


Joshi
titán

A TV Mode gombra gondolsz? Mert ha alapba 2160p 50 vagy 60Hz-re állítom, akkor a film lejátszása közben nem tudom változtatni a gomb nyomkodására. Ha viszont 2160p 24Hz-re állítom az alapértéket a beállításokban, akkor már tudom állítani a film lejátszása közben is. Most abba nem akarok belemenni hogy szemre van különbség avagy sem, de jó lenne tudni hogy a TV valójában milyen képfrissítésen operál. Egy Sony X8505B TV-ém van.

(#608) Hyena


Hyena
senior tag

Kedves Mindenki,

Hetvegere alkalmam nyilt kiprobalasra megszerezni egy Himedia Q10 pro-t, de van nehany problemam hatha tudtok segiteni.
A keszuleken a majus 23.-i firmware van jelenleg es elvileg a wrapper is telepitve van legalabbis azt irja, hogy ...xml telepitve.
A problemam az, hogy amikor szeretnek a gyarilag telepitett mediacenter alkalmazassal egy 3D iso filet lejatszani (egeszen konkretan az avatar bd25 mount valtozatot, akkor videoproblema felirattal leall a dolog.
Ha ugyanazt a dolgot a kodibol kezdemenyezem, akkor a kep tetejen megjelenik egy himediavideoplayer felirat, de nincs kep amely helyzetbol a vissza gombal tudok kilepni es meg lathatom amint ki van irva , hogy external player active click ok when playback has ended.
De egyebkent a wrapper mas filet sem jatszik le, ugyanez tortenik minden alkalommal.
A fenti filmeket nasrol megosztva szeretnem lejatszani, de most olvastam valamit, hogy jelszoval vedett SMB share eseten nem mukodik a kulso lejatszo.
Igaz ez? Valami mas otlet?
Csak mert az NFS megosztas eseten Kodibol latom a NASt a megosztott fokonyvtarat is, de nem enged beljebb lepni a filmekhez.
Erre mi a megoldas?

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#609) Joshi válasza Hyena (#608) üzenetére


Joshi
titán

Ott a hálózati eléréssel lesz valami gubanc. A főképernyőn lévő Media Centernek le kell játszania Wrapper nélkül is, a Wrapper amúgy is csak a Kodihoz kell, hogy a Kodi saját lejátszója helyett a gyári Media Center játssza le a videókat.
Próbáltad a filmet pendriveról vagy külső hdd-ről?

(#610) Mulholland válasza Hyena (#608) üzenetére


Mulholland
tag

Sajna, bizonyos formátumoknál ez előfordul a jelenlegi firmware-al, nálam is több olyan blu-ray iso van ami ilyesmit produkál. A későbbiekben javítják biztos.

[ Szerkesztve ]

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#611) Hyena válasza Joshi (#609) üzenetére


Hyena
senior tag

Igen, epp most probaltam a q10be dugott pendriverol is ,de ugy sem megy az avatar ugyanugy videoproblema a mediacenterrel is.
A szamitogep lejatsza, de termeszetesen 2dben, es a popcorn a410 is lejatszotta.
Viszont a wrappert sikerult letesztelni es tenyleg gond van ha jelszoval vedett SMB halozathoz kapcsolodna a keszulek azert csak a kep tetejen jelenik meg a himediaplayer felirat.
Ha ugyanazt a filet pendriverol jatszom le akkor siman elindul a wrapper.
Ezert aztan meg fontosabb lenne, hogy mukodjon az NFS rendesen mert az NFS megosztas hozzaadasa esetben csak a NAS ipje/volume1/video mappaig jutok abba mar nem enged belepni a q10 pro ami azert erdekes mert mas halozati eszkozok vigan belepnek oda ugyanezzel az nfs beallitassal.
Arra nincs vmi megoldas?

[ Szerkesztve ]

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#612) Joshi válasza Hyena (#611) üzenetére


Joshi
titán

Pontosan erről a releaseről van szó? Avatar.2009.3D.BD25.MVC.DD.5.1.HUN-Mont 22,51GB méretű?
Ha igen akkor holnap kipróbálom, de sajnos ma már nem tudom.

(#613) Hyena válasza Joshi (#612) üzenetére


Hyena
senior tag

igen errol koszi.
nfs ugyben vmi megoldas?

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#614) blakey válasza Hyena (#608) üzenetére


blakey
titán

SMB esetén úgy működik jelszóval ha mellette engedélyezve van a vendég (guest) is, elég csak olvasási jogosultság, a gond az, hogy a wrapper 2. lépésben is szeretné azonosítani, de a másodiknál nincs lehetőség felhasználónév és jelszó megadására. Nálam tökéletesen működik NAS-ról bármit is indítok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#615) Joshi válasza blakey (#614) üzenetére


Joshi
titán

Számomra ez a gyanús:
"Igen, epp most probaltam a q10be dugott pendriverol is ,de ugy sem megy az avatar ugyanugy videoproblema a mediacenterrel is."
Majd meglesem hogy nálam mi a helyzet.

(#616) Hyena válasza blakey (#614) üzenetére


Hyena
senior tag

Koszonom a választ, holnap kiprobalom. NFS ügyben vmi megoldas?

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#617) blakey válasza Joshi (#615) üzenetére


blakey
titán

Én már csak azért sem foglakozom a dologgal, mert működik, semmi gond egyetlen egy anyaggal sem, bármit elérek a NAS-ról és működik.

(#616) Hyena
Addig amíg tökéletesen működik az SMB ( már 10 éve) addig nem "kapcsolom" be az NFS-t, de nem hiszem, hogy bármi gond lenne.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#618) Joshi válasza blakey (#617) üzenetére


Joshi
titán

De neki pendriveról sem jó. :Y :B Pont ez a gyanús. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#619) Hyena válasza Joshi (#618) üzenetére


Hyena
senior tag

Pendriverol csak a szoban forgo 1 file a mount fele 3d iso avatar nem jo.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#620) blakey válasza Joshi (#618) üzenetére


blakey
titán

Értem én, de az nem általános hiba, tehát ha valamiért nála nem jó akkor az egyedi hiba és erre itt senki nem fog okosat mondani mivel még senki nem írt ilyen hibáról, legalábbis én nem olvastam. Pendrive hiba is lehet, esetleg USB hiba. Náalm semmivel nem volt gond, eddig.

Talán egy gyári visszaállítás éa firmware újratelepítés segíthet, ha szoftveres a hiba oka.

(#619) Hyena
Az akár fájl hiba is lehet, ez sajnos előfordulhat, szerencsére nálam az összes film jó, ami nem azt lecserélem egy másikra.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#621) Hyena válasza blakey (#620) üzenetére


Hyena
senior tag

Velemenyem szerint semmi baja nincs ennek a filenek (marmint az avatar 3d isonak) tekintve, hogy mas program/lejatszo lejatsza.
Azert probaltam ki pendriverol is, hogy nem e halozati problema, de mivel onnan sem megy igy valoszinuleg egyszeruen valamiert nem szereti ezt a filet a q10 pro.
A halozati resznek utanaolvasva ugy tunik az NFS felejtos mivel ahogy latom joforman senkinek sem mukodik es csak esetleg mindenfele komplikaciok aran lehet eletet lehelni bele.
Elegge gaz ez igy manapsag leven azert az NFS gyorsabb meg kevesbe problemamentes (lehetne) ha mukodik. A jelszoval vedett samba megosztas bugot remelhetoleg kijavitjak, addig is holnap kiprobalom az altalad ajanlott kiegeszito gues modot.
Osszessegeben veve az elso benyomas nem tul pozitiv tekintettel arra, hogy van masik medialejatszom ami ehhez kepest kifogastalanul mukodik nincs baja a jelszos sambaval, es az nfs-el sem...(ennek ellenere is megvennem ezt is ha jobb lenne)
SZamomra pont a 3d isok lejatszasa lenne a lenyeg mivel azt nem tudja, de ugy tunik ez a lejatszo sem fenekig tejfel. (talaltam egy filet ami 1080p 24 fps volt ott pedig bizonyos idokozonkent akadozott a lejatszas)
A majus 23.an megjelent az aktualis firmware, juniusban nem jelent meg ujabb?

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#622) blakey válasza Hyena (#621) üzenetére


blakey
titán

Attól, hogy másik lejátszóval működik még nem biztos, hogy nem a fájlal van gond.

NFS működik ugyanúgy.

NFS-nél is engedélyezni kell a vendéget (anonim felhasználó ha nem tévedek)

Ha nem tévedek akkor a wrappernél ez nem bug hanem az android biztonsági rendszere valamiért nem engedi, hogy automatikusan átküldje, de ez nem biztos, de valami ilyesmi rémlik, a korábban leírt módszer működik, nálam semmi gond, és az SMB sebessége is rendben van, ennél röbb nem kell egy médialejátszónak.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#623) Joshi válasza blakey (#620) üzenetére


Joshi
titán

Ok értem én hogy vannak release-ek amik esetleg nem jók, de a szóban forgó Avatar release-t letöltöttem és kipróbáltam hálózatról és pendrivról is egy Q5 Prón és tényleg nem megy. :(
Jó mondom biztosan a release sz@r szóval kipróbáltam a Mede8er Med600-al is. Basszus viszi szépen. :Y :DD Akkor most mi van? :F Mi a sz@r és mi a jó? Ki a hülye?
Egyébént itt a Mediainfo a szóban forgó Avatar filmről.

ui.: kicsit lekezelő vagy, nem kicsit. :B ;)

[ Szerkesztve ]

(#624) blakey válasza Joshi (#623) üzenetére


blakey
titán

Szerintem nem érted. :) A lényeg, attól, hogy egyik, másik készüléken jó és egy másikon nem, egyáltalán nem garancia, hogy teljesen szabványos, lehet, hogy van benne olyan adat amit nem tud kezelni. Mondok egy ellenpéldát, Gravity 3D, Popcorn A400 nem tudott mit kezdeni vele, Q10 Pro simán vitte, most akkor mi a hiba?
Öszintén szólva akkor amikor épp nézni szeretném, pont nem érdekel, egyébként meg lehet, hogy utána néznék, hozzá teszem, hogy nem néztem utána. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#625) Hyena válasza blakey (#622) üzenetére


Hyena
senior tag

Az NFS megosztas vígan megy a Q10 pro gyari media playerevel, de a kodin belül nem működik, ott látja a számára a nason megosztott média könyvtárat, de nem tud belemenni. És nem csak a wrapper,hanem a kodi maga nem. A sambas guestes trukkre majd ranezek, 24fpsre megoldas? És volt egy fagyas is vagy mi. Minden lámpa világított a készüléken, de egyszercsak elment a kép és sehogy nem akart visszajonni, tavkapcsolora nem reagált, ujra kellett indítani. Ez gyakori amúgy?
Egyébként az NFS nem felhasználó alapú, a linken szereplő példa az, hogy minden ipvel megoszt adott könyvtárat...A nasomon én is így osztom meg a video könyvtárat, hogy ne kelljen minden klienst külön felvenni a hálózatról 😁.

[ Szerkesztve ]

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#626) Hyena válasza Joshi (#623) üzenetére


Hyena
senior tag

Sajnos úgy tűnik némi csorbát szenved a formátumok, kodekek támogatása és persze ezzel lehet együtt élni mert az ember letolti más verzióban, de azert kicsit elkedvetlenit, hogy más régebbi lejatszonak ez a file nem okoz gondot. Köszi, hogy Kiprobaltad legalább már tudom nem en benazok hanem ez ilyen.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#627) csabi63 válasza Hyena (#626) üzenetére


csabi63
senior tag

Csodálom, hogy az A 410 viszi. Nálam válogat még a PC-n is. A Power DVD 16 viszi, a Corel WinDVD Pro nem. Valami nem kerek ezzel az ISO-val. Inkább, mint a lejátszóval. Pár hete néztem valamelyik BD50 3D ISO verzióját az Avatarnak, vitte a Q10 Pro mint az álom.

(#628) Hyena válasza csabi63 (#627) üzenetére


Hyena
senior tag

Igen, most en is letoltottem egy BD50-es 3d iso valtozatot az Avatarbol (szinten Mont release)l, es azt szepen lejatsza.
Beallitottam a guest felhasznalot a Nason es igy mukodik a jelszoval vedett samba megosztas is.Az NFS-el tovabbra sem boldogulok Kodi alatt.
Viszont a wrapperrel filmet lejatszva Kodibol illetve abbol kilepve kiirja, press ok to exit, ahol elofordult, hogy vegtelenciklusba kerult mivel megnyomtam az OK gombot amivel nyugtazta a kulso lejatszobol valo kilepest de egyuttal elinditott egy masik lejatszast amibol a kileptem megint Ok megint indult, es igy tovabb a vegtelensegig mig ki nem kapcsoltam a keszuleket.
Kiprobaltam a Yatse taviranyito programot is, ami erdekes mert a keszuleket hozzaadva a programhoz nem kezeli a hang es feliratsav valtast pedig mas Kodis lejatszoimnal igen.
A Kodiban 3dre valtas is erdekesen zajlik, valahol azert latszik, hogy ez a lejatszo nem Kodira van kitalalva, csak fel lehet ra telepiteni.

Osszessegeben veve kicsit zavarnak ezek a bizonytalansagok, es hibak, igazabol jobban vagytam a lejatszora mig nem probaltam ki. Altalaban jo kereskedoi modszer egy hetvegere odaadni egy jo termeket mert az ugyfelek altalaban mar csak a penzel jelentkeznek, de jelenleg ugy gondolom ez most mashogy lesz (eddig meg soha nem volt ilyen reszemrol) mert hetfon visszavisszem a cuccot, de elotte meg adok egy eselyt az spmc-nek hatha az jobb lesz :) .

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#629) blakey válasza Hyena (#628) üzenetére


blakey
titán

A Kodi még tovább fejleszthető, ahogy már van pl. 24p támogatás is, wrapper nélkül a Kodit használom. Nincs Imprex de ettől eltekíntve nagyon rendben van a kép, HD hangok sincsenek. Szerintem általános lejátszásra jó a Kodi, ha kell a 3D MVC és a HD hang akkor wrapper nélkül a belső lejátszó a jó megoldás.

A wrapper használata esetén természetes, hogy a Kodi lejátszótnak jelöli és erre is kér, hiszen úgy van megoldva a wrapper, nem kötelező használni, én sem használom. Kodit használok sorozatokhoz, régi filmekhez, ha HD hangra vágyom és az Imprexre akkor a belső lejátszó megy. Ennyi, nálam ebben a formában semmilyen nyűg nincsen.

NFS-t pontosan hol próbálod "felvenni"?

Távirányítóhoz minek Yatse amikor ott a gyári Kodi Remote?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#630) csabi63 válasza Hyena (#628) üzenetére


csabi63
senior tag

Jól ráfáztam a kísérletezésre. Felraktam a Total Media Theatre-t, hogy azzal is lecsekkoljam ezt az Avatar release-t. Csak felpakolt nekem a win10-re pár kéretlen dolgot is. Malwarebytes látszatra rendbe tette, de a Chrome-ból külön kellett kitessékelnem a beépülő ajándékokat. A 14 mp. körüli boot időből is lett 30+ mp.

Végül 5 perc káromkodás után visszaraktam a Ghost mentést, amit még januárban csináltam a rendszerről. Ez 8 perc alatt megvolt, és nyertem vagy 10 GB helyet a C-n. Ennyi hasznom volt belőle.
Most még frissítenem kell néhány dolgot, mert január óta nem állt az élet. nVidia, Kaspersky, anyám tyúkja reklamál, hogy frissítsek. De már rendben leszek...
Ezt a hülye Avatart meg töröltem a fenébe. :)

(#631) Joshi válasza blakey (#624) üzenetére


Joshi
titán

Egyértelmű hogy kell keresni egy másik releaset ha valami nem megy, de azért ne csak egy legyintés legyen hogy biztos a release a rossz. Ahogy írtam a Med600 viszi szépen, de kipróbáltam egy Asus OPlay HDP-R1-el is és az is viszi igaz szegényem csak 2D-ben. De 2D-ben elindítja a VLC és az MPC-HC is. Én gyanítom hogy a 3D-vel lesz valami bibije a Q5 és Q10 Pronak. Mondjuk én 3D-ből csak BD50-et szedek le.

(#632) blakey válasza Joshi (#631) üzenetére


blakey
titán

Ahogy írtam, fordított is létezik, azaz a Q10 Pro viszi, más nem, nem "szabványos" release, szóval ilyenkor legyintek, vagy időt áldozok rá és normálisan megcsinálom, de ha van egy másik akkor ennyi volt. Drága az én időm, hogy erre pazaroljam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#633) Joshi válasza blakey (#632) üzenetére


Joshi
titán

Hát nem tudom, de nekem a Sony fényképezőgéppel készített videókat se volt hajlandó elindítani a Himedia (#572, #572), pedig az biztosan szabvány formátum. Ott pl konkrétan nem a formátummal volt baja a Q5 Pronak, hanem a mappa nevek nem tetszettek neki. :F Igazából semmi mást nem csináltam mint átmásoltam a fényképező sd kártyájáról a mappát amit szintén minden lejátszó kezelt gond nélkül, de a Q5 Pro nem. Oké hogy ezek nem nagy problémák, de azért bosszantóak.

(#634) nadtom válasza Gtaati (#50) üzenetére


nadtom
tag

:)

[ Szerkesztve ]

(#635) Hyena válasza blakey (#629) üzenetére


Hyena
senior tag

Nos masfel napos kiserletezes utan a kovetkezore jutottam.
A gyarilag telepitett media center lejatszo azaz a wrapper szepen lejatszotta a legtobb filmet amit kiprobaltam, bar 24 fps eseten elofordult neha apro akadozas, es itt mukodott szepen az NFS alapu megosztas is.
Volt nehany film aminel mint az Avatarnal videoproblemat irt ki, de ezeket be lehet szerezni mas formatumban.
Kodi alatt sehogy nem tudtam osszehozni az NFSt , de ott a segitsegeddel (es a guest felhasznaloeval) mukodik a dolog, de sajnos a helyzet SPMC alatt is hasonlo.
Ami viszont feltunt , hogy bizonyos filmeknel mint pl The.Hateful.Eight.2015.BD25.Repack.Hybrid.AVC.x264.HUN.DTS-HD.MA-Mont
"eros" akadozas tapasztalhato Kodi, vagy SPMC altal valo lejatszaskor, mikozben ugyanezt a filet a mediacenter gond nelkul lejatsza.
Megjegyzem, hogy ezt a filmet az asustor nasomon levo Kodi is gond nelkul lejatsza akadozas nelkul ugyanugy ahogy rpi2-n sincs vele problema kodival.
Osszessegeben veve velemenyem szerint ez a keszulek inkabb a gyari lejatszoprogrammal valo hasznalatra van kitalalva semmint Kodira illetve a multiplattform Kodi rosszabbul mukodik rajta (de az is lehet, hogy ez az android miatt van) mint mas (linuxos) eszkozokon.
Lehet, hogy a kesobbiekben ezen meg csiszolni fognak, de ebben a formaban szamomra ez nem piackepes tekintetbe veve, hogy mar meglevo eszkozt szerettem volna jobbra lecserelni de velemenyem szerint ez igy nem az es ragaszkodnek a jol mukodo Kodihoz. (a wrapper tenyleg jol mukodik viszont)
Amennyiben ez a maximum ami egy androidos lejatszotol elvarhato ugy inkabb mas platform fele fogok keresni.
Erdekessegkeppen feltelepitettem az antutu benchmarkot amiben 38.000 pontot ert el, kiprobaltam par jatekot is, melyek altalaban jol mentek de persze a gyari tavkapcsolo nem alkalmas komoly jatekra.
Nagyon szerettem volna egy ilyen keszuleket, sokat vartam tole de csalodtam benne zavar a sok apro hiba, ezert sajnos vissza fogom vinni...

[ Szerkesztve ]

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#636) blakey válasza Hyena (#635) üzenetére


blakey
titán

Wrapper nem lejátszó, csak, hogy világos legyen. A wrapper egyfajta kapcsolatot biztosít a Kodi, mint jukebox, és a belső lejátszó között.

Ahpgy írod, a Himedia Q10 Pro tulajdonságai a belső lejátszóra vonatkoznak, minden más csak extra, ezért írtam, hogy nem kötelező használni a belső lejátszót Kod+wrapper-rel, nem kötelező használni Kodit, SPMC-t, elég sok más lejátszó is van, de a Kodit, SPMC-t folyamatosan fejlesztik, tehát van esély arra, hogy mégjobb legyen, azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy ez a Kodi androidos és nem Linuxos, tehát ami ott megy az nem biztos, hogy itt is megy.

Nem ez a maximum, korábbi lejátszók stabilabbak, jobbak, ezt a lejátszót 2 hónapja dobták piacra egy Beta szoftverrel, hamarosan jön egy nagyobb javítás ami remélhetőleg a hibák 90%-át javítja, meglátjuk.

Nekem Dune-im voltak, Popcorn, stb, nem látom vészesnek a helyzetet, sokkal kevesebb anyag van amit a HiMedia nem visz, Popcorn Dune több anyaggal küzdött.

Mindig lesz olyan készülék ami valamiben jobb, mint a másik, de nem állítom, hogy ez a lejátszó nem versenyképes, én adok esélyt, hogy megjavuljon és nagyon erős gép lesz a piacon, feltéve, hogy kijavítják a hibákat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#637) blakey válasza Hyena (#635) üzenetére


blakey
titán

Amúgy valóban, ha nem hozza az elvárásaidat akkor vissza kell vinni. Eleinte én is így voltam, Dune Duo után a Popcorn A400 egy rémálom volt, próbáltam megszokni, nem sikerült, jött a Q10 Pro, eléggé zavaros volt az egész, de a Kodi beállításait már tudtam, mindent sikerült olyan szintre hozni, hogy már jobbnak véltem az A400-nál, aztán szép lassan jönnek a jobbnál jobb kiegészítők és most pl. a Kodi kadenciahelyesen játsza le az anyagaimat. Hozzáteszem, hogy már nincs 3D tv-m, sem UHD, egyszerűen FHD-ban nyomom és mindent visz.

Nem tudom, hogy 1,5 nap alatt mit sikerült tesztelned, de az véleményem szerint arra jó, hogy "megy vagy nem megy" megállapításokat tegyünk, szerintem minimum 1 hét kell ahhoz, hogy valódi képet alkossunk róla. Nálam alapból Kodival indul a gép, tehát médialejátszó az egész felület, minden be van állítva ahhoz, hogy jól működjön.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#638) Hyena válasza blakey (#636) üzenetére


Hyena
senior tag

Igen valoban helyenvalo a helyesbites wrapper ugyben :) .
A gyari lejatszo jol mukodik, kar, hogy ilyen purritan megjelenesu (bar ez izles dolga) , es jobb lett volna valami Kodihoz hasonlo tudasu program, vagy legalabb ha jobban optimalizalva lenne ra a hardver.
Igen valoban nemreg jelent meg, es persze ehhez hasonlo gyermekbetegsegek voltak mas lejatszokkal kapcsolatban is pl anno mikor a megjeleneskor vettem egy popcorn a110et ennek a keszuleknek az aranak a tobbszoroseert az sem volt fenekig tejfel. Kesobb megvolt a teljes Popcorn szeria az a410ig es minden esetben kuzdottunk az uj hardverhez keszult gagyi szoftverekkel es persze mindig igertek a hibat javito szoftvereket.
Lehet, hogy fel ev mulva majd ujbol ranezek a dologra, de az is lehet, hogy addigra mar uj kozkedvenc lesz es annak a kezdeti hibait fogjuk majd kozosen kitargyalni.
Jelenleg viszont ugy gondolom, hogy pillanatnyilag erdemesebb megtartani a mar meglevo jelenleg jobban mukodo eszkozeimet mintsem lecserelni oket 1 kesobbi igeret remenyeben.
Jellemzo pelda, hogy pl a csajom abszolut nem ertette miert foglalkozok az eszkozzel miutan 1x lefagyott es ami megvan az nem. Szerinte ez ilyen egyszeru :)

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#639) Joshi válasza Hyena (#635) üzenetére


Joshi
titán

Mindenképpen érdemes megvárni a következő javítást, ha azután se felel meg az elvárásaidnak akkor szabadulj meg a Q10 Pro-tól. ;)

(#640) blakey válasza Hyena (#638) üzenetére


blakey
titán

"a csajom abszolut nem ertette miert foglalkozok az eszkozzel miutan 1x lefagyott es ami megvan az nem. Szerinte ez ilyen egyszeru "

Igen, ilyen egyszerű. :) Nálam nem volt fagyás, legalábbis nem annyi, mint Dune vagy Popcorn esetében, eddig 1X volt fagyás, de az nem lejátszás közben hanem közvetlenül bekapcsolás után. Nálam most jól működik, igaz Kodit használom, elég a DTS és a DD valamint 3D-t sem nézek. Van egy anyag ami akadozik, azt megnézem a többi lejátszóval is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#641) Hyena válasza blakey (#637) üzenetére


Hyena
senior tag

A keszuleg valoban jobb mint anno a popcornok voltak es meg elenken el emlekeimben a 2015 karacsonykor eladott a410.
Ahhoz kepest az asustor nason futo kodi feludules volt, de szerintem az rpi2 is jobb felhasznaloi elmenyt biztosit.
Siman eltudnam fogadni ezt a lejatszot ilyennek ha nem tapasztalnam elso kezbol , hogy van ennel jobb is.
Miutan eszrevettem, hogy kodi alatt akadozik a hateful eight , gyorsan megneztem az asustoron futo kodival is, hogy nem e rosszul emlekszem es azon is szarul megy, de nem.
Szerettem volna az asustort csak nasnak hasznalni, levaltva a medialejatszoi poziciojabol, de nem sikerult, a kihivo elbukott, hetfon megy vissza "kapalni" a bolt polcara :) .
Az is meglehet, hogy az osszehasonlitas sem fair, mivel a szoban forgo nas sokkal tobbe kerult mint egy q10pro, es persze a hardvere is erosebb szoval mondhatni igy konnyu, de hat ez van .
Lehet egy dune hd solo lesz a kovetkezo jelolt, vagy egy htpc. (habar mar az asustor nas is htpc hardver tulajdonkeppen)

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#642) Joshi válasza Hyena (#641) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem te csak kipróbálni rendeltél egy Q10 Pro lejátszót, ha komolyan gondolnád akkor megvárnád a javítást, persze az nem fog beleférni a 14 napos elállásba. ;] Szerintem nagyon jó kis lejátszó lehet ebből, én bízom benne. :K

(#643) kezo0


kezo0
addikt

Hogy érdemileg hozzászóljak én is, mint olyan Q10 Pro tulaj, aki egyben gyakorló nyelvtannáci is: "lejátssza" ill. "játssza le", ezeket kijelentő módban is így írjuk helyesen.
Csak mert folyamatosan helytelenül írjátok, egy sz-szel, és már bántó olvasni.
Köszi, és bocs, no offence! ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#644) csabi63 válasza Joshi (#642) üzenetére


csabi63
senior tag

Nekem már most is elég jó. :)

(#645) kezo0 válasza csabi63 (#644) üzenetére


kezo0
addikt

+1
Pedig van egy Dune HD D1-esem is.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#646) Joshi válasza csabi63 (#644) üzenetére


Joshi
titán

Nekem még nem az igazi főleg egy Mede600 mellett. :B

(#643) kezo0 ráadásul a helytelen szavakat pirosan írja a fórummotor, vagy a Firefox ezt most nem tudom biztosan.

(#647) Hyena válasza Joshi (#642) üzenetére


Hyena
senior tag

Tevedes, en nem rendeltem hanem elmentem megnezni egy helyi forgalmazohoz es mikor kiderult, hogy ismeros a boltos felajanlotta, hogy idead egyet hetvegere mert amugy sem tudja rendesen bemutatni.
Abszolut komolyan gondoltam a dolgot, de ahogy mar emlitettem van nehany masik lejatszom, rosszabbat nem veszek.
Egyebkent ha ismernel nem gondolnad, hogy ilyen csacsisagbol ugyet csinalok, ha valami igazan erdekel akkor megveszem es ha nem tetszik majd eladom. A karacsonyi szabadsag idejere sikerult is 3 nast osszevasarolni, hogy empirikus modon gyozodjek meg arrol melyik a jobb :) . Nem mintha ez ereny lenne , inkabb csak a feles szabadido eltoltesere adott alkalmat, mas akar hulyesegnek is nevezhetne.
Itt is hasonlo tema lett volna, de egy aktiv teszt reven meggyozodtam arrol ez nem nekem valo es most ahogy Posalaky ur mondta volt "ugorgyunk" es johet a kovetkezo jelolt.

[ Szerkesztve ]

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#648) Hyena válasza kezo0 (#643) üzenetére


Hyena
senior tag

Valoban, es elnezest Gretsy ur, kepzelem milyen lehet az ekezet nelkuli hozzaszolasaimat olvasni :) .

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#649) kezo0 válasza Hyena (#648) üzenetére


kezo0
addikt

Azzal nincs gondom, mivel tisztában vagyok vele, hogy az interneten az ilyesmi nem elsősorban helyesírás, hanem készülékhasználat kérdése. :)

Üdvözlettel:

Grétsy L.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#650) Joshi válasza Hyena (#647) üzenetére


Joshi
titán

A gonosz smyle ott volt, szóval csak huncutság volt nem több. :R
A következő jelölt? :Y Érdekes, mintha a Solot említetted volna. Szerinted egy kategória? Mert szerintem abszolút nem. :N :DDD Esetleg még a Vten ahogy olvasgatom a médialejátszós topikot, kérdés hogy mennyire számít a 4k hozadék. Nagyon furi blakey fórumtárs véleménye is a Q10 Prot tekintve, mert ha csak 1080p játszik akkor tök felesleges a Himedia. Nekem van egy Mede8er Med600-am de az 1080p-re tökéletes, még "Kodi" is van valamilyen szinten. :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.