Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-19 20:22:02

LOGOUT.hu

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) hjtz4t3wrseg válasza SunMount3r (#7999) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Ezzel az állítással vitatkoznék.
Q5 Pró-n épp most néztem a "Star Wars I" Bluray iso-t, és tökéletesen adja menüvel együtt.
Ha elindítom az iso -t még rá is kérdez,hogy milyen legyen a lejátszás ? -Full bluray navigation vagy
-BDLite navigation

De ugyanígy működik a dolog a többi ( akár 4K UHD Bluray ) iso-nál is. :K :K :K

(#8002) hjtz4t3wrseg


hjtz4t3wrseg
senior tag

Én is kérdeznék egyet.
Q5Pro saját Youtube alkalmazásával miért nem tudok ha nem is HDR-t de legalább "sima"4K-s videót nézni ?
Samsung 65KU6172
megnéztem a videók alatt a minőségnél az írja: 1080p
Valamit be kell állítani a lejátszón ? vagy a YT-on ?
Röhej hogy nemtudok UHD TV-n 4K-s videót lejátszani.
pl ennek a csatornának IS ! próbáltam már az összes videóját de csak max 1080p 60-ig van a felsorolás :W :W :W

[link]

ha így pc nézem valamelyik videót ezek közül akkor engedi az 1440p60 és a 2160p60 állítást is. miért ?

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#8003) SunMount3r válasza hjtz4t3wrseg (#8001) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

1. A Full BD menü továbbra sem hivatalos ficsőr, csak egy beta patch (apk) hozzá, ami opcionális és ez meg is látszik a működésén. Ugyanis ha a Full BD menü alól indítjuk a film lejátszását, akkor nem fog a helyes frekvenciára váltani a lejátszó, hanem marad azon, amire a GUI van beállítva. Max arra jó, ha nagyon kíváncsi vagy az adott kiadvány menüjére, hogy megkukkantod, de utána ajánlott kilépni belőle és a tényleges lejátszást már a menü nélkül indítani.

2. 4K YT: ezt már linkeltem és te is tudsz már róla (ez frekiváltós is). Vagy itt egy másik alternatíva is.

(#8005) szaszapi válasza SunMount3r (#8003) üzenetére


szaszapi
őstag

Illetve 3D anyagnál is rossz a frekiváltás a kezdetek óta!

(#8006) coreska válasza szaszapi (#8005) üzenetére


coreska
aktív tag

Nálad. Nekem nincs gondom vele. :N

(#8007) SunMount3r válasza szaszapi (#8005) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

A kettőnek nem tudom mi köze van egymáshoz, de annyi igaz, hogy így 24Hz-en 23.976Hz helyett lehetnek micro döccenések. Érzékenységtől függ, firmware verziótól és még a TV típusától is, hogy mennyire zavaró, vagy érzékelhető e egyáltalán.

(#8006) coreska: Attól még a tény az tény :) , legföljebb te a te setup-oddal nem érzékeled.

(#8008) szaszapi válasza coreska (#8006) üzenetére


szaszapi
őstag

Teszteld alaposabban, majd rájössz, 3d anyagot ha csak 2D-ben néznél akkor mi van a frekiváltással? Nem mindenki lófaszjóska mkv tákolmányokat néz ám....

(#8009) coreska válasza szaszapi (#8008) üzenetére


coreska
aktív tag

Én sem, hogy a szavaiddal éljek lófaszjóska mkv-ról írtam. De inkább itt van egy kis videó neked.
https://drive.google.com/open?id=1o_UUybrbN-jxTIqs1syh6z4K4uKfNTrZ
És nem a videó minősége a lényeg, hanem amiről szó van.(freki váltás)

A további teszt nálad.

(#8010) szaszapi válasza coreska (#8009) üzenetére


szaszapi
őstag

Most légyszíves indítsd el a Himédiába helyezett belső vagy külső HDD-vel ugyanezt a Himedia belső lejátszójával amiről én beszéltem, mit csinál az ISO file ha 3D anyagot menüvel indítasz el, ha 3D anyagot menü nélkül indítasz el, illetve a 3D anyagot csak 2D-ben nézel.

(#8011) hjtz4t3wrseg válasza SunMount3r (#8003) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

köszönöm !
innen [link] letöltöttem a "Stable release"-t kaptam egy apk.fájl-t.
ezt rámásolm egy pendrive-ra és hogy telepítem fel ?
Nem baj ha van már fent alapból yt alkalmazás ?

valamint az alap yt ellenére ezt is letölthetem ? [link]

[ Szerkesztve ]

(#8012) SunMount3r válasza hjtz4t3wrseg (#8011) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

A Pendrive-ról bármelyik Android-os file kezelővel betallózod, futtatod az apk-t és feltelepül.

Nem zavarják egymást, lesz 3 különböző YT app-od.

(#8013) SunMount3r válasza szaszapi (#8010) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Mi lenne az értelme ezeknek amiket leírsz, mit kellene látni?

3D-s iso-t 3D-ben érdemes nézni, mert a képanyag arra van optimalizálva, a legtöbb esetben eltérő 2D-ben nézve, mint ami az eredetileg 2D-re tervezett változatban van. Persze lehet úgy is, csak "nem a legjobb".

(#8014) kezo0 válasza SunMount3r (#8012) üzenetére


kezo0
addikt

Ehhez még talán annyit, hogy nem is kell extra fájlkezelőt feltelepíteni hozzá, hiszen a boxon alapból ott van a FileManager nevű app. Én pl. mindig onnan indítom az apk-k telepítését.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#8015) szaszapi válasza SunMount3r (#8013) üzenetére


szaszapi
őstag

Vannak esetek amikor egy BD csak ilyen formában van meg, illetve a láényaim ég olyan korban vannak hogy nem nézhetnek 3D anyagot, és nem is szeretném hogy nézzenek, ilyenkor át kell váltani 2D-re, ennyire egyszerű!

A lényeg az hogy a Himedia szarul játsza le, nem vált frekit, 60Hz-en marad a kijelző....

De ez már a kezdetektől így van, sosem javították és nem is akarják, lassan el kell engedni a kezét ennek a lejátszónak, főleg hogy a színmélységeket sem kezeli rendesen 4K anyag esetén.

[ Szerkesztve ]

(#8016) szepi0808 válasza SunMount3r (#7984) üzenetére


szepi0808
senior tag

Én nem bírtam a Q10-ből csak a 24-en a 422 kihozni, többet nem is engedett fentebb tenni.
Sony VPL-VW570 és majd csinálok képet. Csak az a furcsa, hogy a Yami CX-A5200-nek tudni kellene a 60Hz 444-et, de csak ha közvetlen a lejátszóból van kivezetve a hdmi engedi, a procin keresztül nem.
Teszt anyag a Billy Lynn hosszú, félidei sétája.

[ Szerkesztve ]

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#8017) SunMount3r válasza szepi0808 (#8016) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Oké, a kép mellé, meg kicsit fogalmazd meg jobban amit most leírtál, mert elég érthetetlen.
Ha jól értem már nincs meg a Q10 Pro?

Amúgy: Az a 60Hz 444 az szerintem inkább 8bit-en van (sőt, szinte biztos).

(#8018) hjtz4t3wrseg válasza SunMount3r (#8012) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

köszönöm,közben éjjel feltelepítettem ezt
[link]

Nagyon klassz ,youtubet app, szépen lehet állítani a felbontásokat ,csak egy problémám van vele :
ha pl HDR videót szeretnék nézni akkor a felbontások között meg is jelenik ugyan a HDR választási lehetőség is(pl 2160p 60fps hdr ) ,de ha erre kattintok akkor összeesik a kép ( vagy szét ?) nagy paca látszik csak.
Ha átváltok a sima felbontásra( pl 2160p 60fps )akkor megint tökéletes a kép.
Lehet ennek köze a Q5Pro képbeállításához,valamit rosszul állítottam be a settings-ben ?
8 bites tv-m van. YCbCr 444 8 bit 4K60 -ra kell állítanom a q5-t ? :F
vagy ezeknek a beállításoknak nincs közük a HDR-s YT videókhoz ?

:R

(#8019) SunMount3r válasza hjtz4t3wrseg (#8018) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Amit eddig olvastam róla, hogy a Google eléggé korlátozza az eszközök "körét", amire engedélyezik a HDR-t is YT esetén és, hogy ezeken a Box-okon nem működik. Bár a másik app-al is tehetsz egy próbát, amit még linkeltem, de valószínű nincs ezekkel sem HDR-es YT-ozás.

Még azt próbálnám esetleg meg, hogy az Advanced menu-ben direkt bekapcsolod addig a HDR-t, "hátha".

De inkább esélyes, hogy úgy sem működik.

[ Szerkesztve ]

(#8020) hjtz4t3wrseg válasza SunMount3r (#8019) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

"az Advanced menu-ben direkt bekapcsolod addig a HDR-t," írtad.
hol ? a himedián?
ott automatára van azt hiszem állítva.
ott állítsam HDR10-re ?
ezek az YCbCr stb..stb.. nem érdekesek ?

[ Szerkesztve ]

(#8021) SunMount3r válasza hjtz4t3wrseg (#8020) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Igen, HDR10-re.

A többi elvileg nem érdekes ebből a szempontból.

(#8022) hjtz4t3wrseg válasza SunMount3r (#8021) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

köszönöm !

(#8023) Sushikrisz


Sushikrisz
csendes tag

Sziasztok! 

Adott egy sztereo erősítő és egy q30 optikai kabellel összekötve. 

Leginkabb zenehallgatasra hasznalom. (tidal, spotify, youtube).
Mivel ezek két csatornas hangok szuperül kezeliaz erősítő. 

Na De: néha azert filmezek is. Igy az 5.1et, 7.1et le kell keverni sztereóra. Ezt a kodi tudja is. 
De én a mediacentert jobban favorizalom. Egyszerűbb. 
Ott is van egy olyan opcio, hogy sztereo vagy akar mono, vagy csak bal oldal stb. 
Sajnos süket... mert az erősítő 5.1et kap, dehát a sztereo erositot nem tanitottak meg 5.1re hisz Ő csak sztereo. 

Kérdés: Van olyan beállítás, alkalmazas, bármi. Ami akar ndszerszinten vagy a mediacenteren 2.0ra konvertalja a hangokat az optikai kimeneten.

(#8024) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Sziasztok!

Most akarok neki állni a gyári 1.0.3-as firmware helyett a legújabbat feltenni.

Olvastam ezt a részt, ami rám vonatkozik: "Frissítés bármelyik 1.0.X-es és az 1.1.0-ás firmware verzióról 2.0.1-es verzióra".

Ha jól látom, akkor a jelenlegi utolsó ajánlott firmware a 2.1.1-es. A kérdésem az lenne, hogy a mostani 1.0.3-ról nem lehet egyenesen 2.1.1-esre frissíteni?
Mindenképpen előbb fel kell tennem a 2.0.1-est és utána külön-külön a leírás szerinti összes verziót (2.0.2, 2.0.3, 2.0.4,...)?

Köszönöm! :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#8025) SunMount3r válasza Sushikrisz (#8023) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

A Settings->Playback menüben az SPDIF-et rakd LPCM-re, a HBR-t pedig Auto-ra.

Amúgy mindenképp ajánlottabb a HiMedia saját lejátszóját használni filmezéshez, mert a KODI sok megkötéssel és kompromisszummal jár ezeken a Box-okon, ami a videó lejátszást illeti. Persze használhatod a kettőt kombinálva a "Wrapper"-ezéssel, erről bővebben az összefoglalóban olvashatsz. És zene lejátszó app-okra is találsz ott ajánlást.

(#8024) HUNNIA1920:

Az összefoglaló ezen pontjait kövesd, sorrendben:

Először: A. pont-> 1.0.7-es telepítése.
Másodszor: C.3. pont->2.0.4-es telepítése (vigyázz, hogy a jó változatot szedd le, olvasd el az instrukciókat)!
Harmadszor: 2.1.1-es telepítése (a "szokásos" módon).

(#8026) SunMount3r válasza szaszapi (#8015) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Pedig van megoldás, csak egy kicsit próbálkozni kellett volna: a "Default 3D mode-ot" 2D-re kell rakni a HIMedia Player menü-jében (és kilépni). Ez után minden 3D iso-t rendes 23.976Hz-en fog lejátszani 2D-ben. És közben át lehet váltani 3D-re is, marad a 23.976Hz. Ennyi.

A Full BD menüt, meg írtam, hogy el kell felejteni, csak a menük nézegetéséig jó.

[ Szerkesztve ]

(#8027) SunMount3r


SunMount3r
Topikgazda

Amúgy most teszteltem végig és minden felbontáson és fps-es video esetén tartja nálam a 444 / 10bit-et. 23.976fps FHD 3D iso / 23.976fps 2D / 24fps / 25fps interlaced->50Hz esetén mind jó. Persze ez nálam FHD felbontásra és TV-re vonatkozik. Tehát a színtért és bitmélység váltós probléma csak UHD felbontáson jelentkezik.

(#8028) WaterWave válasza SunMount3r (#8027) üzenetére


WaterWave
veterán

akkor bug :)

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#8029) coreska válasza SunMount3r (#8026) üzenetére


coreska
aktív tag

A kis videómban ugyan ez volt, de nem győzte meg. :)

(#8030) szaszapi válasza SunMount3r (#8026) üzenetére


szaszapi
őstag

Default nálam alapba a 2D, ezért át is váltja mindjárt indításkor át a 3D anyagot, 60Hz-en játsza le, akármit csinálok ez nem lesz 24p. Amit írsz színtér megjelenést az egész pontosan tökéletes full HD felbontásig! 4K-nál 8bit HDR van, aminek őszintén valljuk be semmi értelme, de szerintem lassan majd szepi0808 rak fel képet és kiderül hogy mindenki lássa.

[ Szerkesztve ]

(#8031) szaszapi


szaszapi
őstag

Max azt tudom elképzelni hogy a BD patch bezavar, nálam a kezdetek óta fent van a tiszta telepítések után azonnal feltelepítettem mindig, nekem sok esetben kell a menü.

(#8032) HUNNIA1920 válasza SunMount3r (#8025) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Köszönöm szépen, így már világos! :R
Minden ment simán, úgy tűnik minden működik, ahogy kell. :)

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#8033) SunMount3r válasza szaszapi (#8030) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Akkor egyértelmű, hogy a BD menu patch-al van a baj nálad.
..............
Az meg már eddig is világos volt, hogy 8bit-re vált lejátszáskor UHD felbontás esetén, erről eleget poszt-oltak itt is, tehát egy -ha úgy tetszik- egy "bug"-al van dolgunk. Megírtam a Futeko-ra, amit valószínű közvetítenek majd a HiMedia felé.

(#8034) szaszapi válasza SunMount3r (#8033) üzenetére


szaszapi
őstag

Volt szerencsém nekem is megnézni Egreat-en ott valóban helyesen jelennek meg a színek, ezért nem értettem miért mondták hogy szebbnek látják a a képet mint Himedián, mikor a Himédia lenne az egyik legszebb képpel rendelkező lejátszó elvileg az árkategóriájában... :)

(#8035) SunMount3r válasza szaszapi (#8034) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

A HiMedia-nál sincs semmi baj a "színekkel", csak az általános képminőségre lehetne -még jobb- hatással, ha 444 / 10bit-en tolná ki magából lejátszás közben. De ez kissé komplikáltabb dolog ennél, még olyan kijelzők is vannak, amik épp, hogy 8bit-en adnak szebb képet. Egyébként az összehasonlítást UHD TV esetén 422 / 8bit vs 444 / 10 bit képminősége tekintetében a filmek alatt, mindenki elvégezheti maga is, hiszen ha 30Hz-re állítja a GUI-t akkor már menni fog a 444 / 10bit is.

[ Szerkesztve ]

(#8036) szaszapi válasza SunMount3r (#8035) üzenetére


szaszapi
őstag

Szerintem ezt kell tudniuk orvosolni, remélhetőleg egy későbbi firmware frissítéssel ez megoldódik!

(#8037) hjtz4t3wrseg válasza SunMount3r (#8019) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan tudom beállítani hogy indításkor ne a "Youtube" induljon alapból
ez amit letöltöttem [link]
hanem csak a kezdőképernyő( csempe) látszódjon ?
köszönöm.

(#8038) SunMount3r válasza hjtz4t3wrseg (#8037) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Most nem értem mi a konkrét gond: elindul magától az a YT app boot után, amit most telepítettél? Vagy az, hogy a főképernyőn nem az látszik a másik helyett?

[ Szerkesztve ]

(#8039) coreska válasza szaszapi (#8031) üzenetére


coreska
aktív tag

Valami más lehet a probléma, mert lite menüvel is van freki váltás akár 2D vagy 3D. A full menü meg felejtős, nem lehet elindítani a filmet belöle.

(#8040) hjtz4t3wrseg válasza SunMount3r (#8038) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

elindul magától az a YT app boot után !

(#8041) coreska válasza hjtz4t3wrseg (#8040) üzenetére


coreska
aktív tag

Bemész a My Apps-ba, ráállsz youtube ikonra és megnyomod a távirányító menü gombját, majd a close start-ot leokézod.

(#8042) hjtz4t3wrseg válasza coreska (#8041) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Köszönöm !

"megnyomod a távirányító menü gombját" :F :F :F

melyik az ? :R

[ Szerkesztve ]

(#8043) coreska válasza hjtz4t3wrseg (#8042) üzenetére


coreska
aktív tag

Ki van írva. Egyébként a nyilaknál a jobb alsó sarokban van.

(#8044) kiki0828


kiki0828
csendes tag

Sziasztok,

Szeretném megkérdezni, hogy miért van az, hogy külön letöltök egy feliratot, amit a gépemen lévő lejátszó (pl. bs player) és más is felismer, az "eredetiekkel" együtt, viszont a Q5 nem jeleníti meg ezeket a "plusszként mellékelt" feliratokat... Korábban kaptam egy remek leírást az srt-ről pgs-re való átkonvertálásból, amit a leírtak alapján sikerült is véghezvinnem, viszont itt is ugyanaz volt a helyzet, a laptopon még csak behoztam, viszont a Hi media q5, -ön már nem látszott, csak a filmen eredetileg is "rajt lévő" felirat jelent meg.

(#8045) embe válasza kiki0828 (#8044) üzenetére


embe
nagyúr

A film címe, és a felirat fájl megegyezik? Pontosan ugyanaz a neve?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#8046) Swenk


Swenk
tag

Hello Fórum!

Lehet, hogy már volt ilyenről szó, de van arra megoldás, hogy a "Settings/Display" /2160P/ 60Hz van beállítva, és egy pár óra kikapcsolás után, bekapcsoláskor magától ne álljon vissza 1080P/ 60 Hz-re. HMD-2.1.1 OFW-rel? Régebbi FW-nél olvastam erről de akkor a legújabb is ilyen maradt? Megoldás van?
Köszönöm szépen.

(#8047) kiki0828 válasza embe (#8045) üzenetére


kiki0828
csendes tag

A torrent címe: Winnetou.II.1964.1080p.BDRemux.HUN.GER.ENG.mkv (csak forced van rajta, az természetesen látszik)
Az általam letöltött felirat címe: Winnetou.2.Teil.1964.BDRip.Andrei.Magyar.srt
A laptopomon lévő lejátszókon megjelenik, viszont a Q5-ön nem látszik.....

(#8048) kezo0 válasza kiki0828 (#8047) üzenetére


kezo0
addikt

Nevezd át a feliratfájl nevét ugyanarra, mint ami a filmet tartalmazó fájl neve – természetesen a kiterjesztés kivételével.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#8049) kiki0828 válasza kezo0 (#8048) üzenetére


kiki0828
csendes tag

Király vagy! Most már jó...
Köszönöm szépen neked és embe-nek is!

Üdv, :R

(#8050) kezo0 válasza kiki0828 (#8049) üzenetére


kezo0
addikt

Nincs mit, ez több más lejátszó ill. lejátszószoftver esetében is csak így működik, szóval nem feltétlenül csak a HiMedia sajátossága. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.