Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-19 20:22:02

LOGOUT.hu

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) blakey válasza SunMount3r (#700) üzenetére


blakey
titán

A "nyomógombos" frissítés mindent töröl. Ha rootolod és felteszed a Titanium -backupot akkor mindent elmenthetsz. Én mindent a Kodival használok így ott adott a Backup, szóval nem számít ha törlődik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#702) SunMount3r


SunMount3r
Topikgazda

Megjött a csere Q10 Pro :) és lenne egy kérdésem:

A Wi-Fi antennát hogyan kell szakszerűen felcsavarni a házra? Látom a végén a menetes résznél van egy rovátkázott gyűrű, ezt kell körbetekerni a házból kilógó menetre, mint egy üdítős kupakot, miközben az antenna része egy felé néz (felfele)? :F Vagy az egész antennát tekerni kell vele körbe?

(Tudom, hogy noob-nak hangzik és hogy az első megoldás az esélyesebb, de nem volt még dolgom ilyen alkatrésszel és nem akarok elkalapálni semmit és szeretnék biztosra menni, mielőtt hozzányúlok...)

Köszi!

(#703) blakey válasza SunMount3r (#702) üzenetére


blakey
titán

Tekered ahogy tudod, adja magát, semmi extra, minden "tekeredni" fog. Utána tudod állítgatni. Az antenna meg könnyen pótolható ha gond lenne.

Előződ nem ilyen volt? :F

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#704) SunMount3r válasza blakey (#703) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

De igen, csak akkor nem volt még Wi-FI-m.

VISZONT: Valami itt nem stimmel. Elvileg egy teljesen újat küldtek, a doboz nem áll csálén, de a ventilátor ugyan úgy zírceg, mint a másiknál és az egyik RCA kimeneten használat nyomai láthatóak...

Hát, nem ér fülig a szám... :(

Nálatok tényleg teljesen csendes a venti? :F

(#705) blakey válasza SunMount3r (#704) üzenetére


blakey
titán

Igen, csendes, közelről lehet hallani a levegő mozgását, zizegés nincs.
Milyen használati nyomok? Kínából jön a készülék és a futeko teszi ré az eu-s firmware-t, tehát kibontják.
Karc, ütödés, stb nincs rajta?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#706) Warlordkill válasza SunMount3r (#704) üzenetére


Warlordkill
csendes tag

Nincs semmi hangja .

Ami használt, az ne legyen drágább mint az új :) Vagy ha új , akkor miért tőled vegyem ugyanannyiért :)

(#707) SunMount3r válasza blakey (#705) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ütődés, ilyesmi nincs. Az RCA csatin meg nem tudom eldönteni, hogy kopás, korrózió vagy csak valami folt van. (Nem törlöm meg, míg le nem fotózom és ma ilyen fényviszonyoknál nem tudok róla jó képet csinálni, majd holnap.) De a többi RCA-hoz képest is látszik hogy van rajta valami elszíneződés.

A venti pedig ugyan úgy serceg, mint a másiknak, 20cm-ről már jól hallható (csendes szobában).

Helyrerakták a kasznit és vissza küldték ugyan azt? Már nem tudom mit gondoljak erről... Szerintetek?

(#708) blakey válasza SunMount3r (#707) üzenetére


blakey
titán

SN ua?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#709) blakey válasza SunMount3r (#707) üzenetére


blakey
titán

Amúgy addig cseréled míg meg nem unod, de makulátlan egyik sem lesz. Egyike vagyok azoknak akik minden egyes készüléket nagyítóval néznek át, eleinte, sok évvel ezelőtt, minden bosszantott, aztán megtanultam, hogy nincs makulátlan semmiből sem, nehéz megszokni, mostanság sem tudom olyan könnyen elfogadni, de kénytelen vagyok. Az én lejátszómon is van 2 apró hiba, bár számomra nagy de másoknak ez apróság. Mivel többnyire fém a ház ezért könnyen sérül. Mindegyik készülékemen van valami apró hiba, egyik sem kivétel, persze nem olyan ami egyből feltűnne, de elég ha én tudok róla.

Ha az RCA-nál koás van az azért még nem gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#710) SunMount3r válasza blakey (#708) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Az SN-t sajnos nem írtam fel, pedig le kellett volna fotózni, ez valahogy elkerülte a figyelmem. :( Úgyhogy nem tudom, hogy ua.-e...

Itt egy fotó az RCA-ról, nem adja teljesen vissza, ahogy szabad szemmel látszik, de a másik RCA-hoz képest is látható, hogy van rajta valami kopás (megtörölgettem és nem csak valami folt). (Balról az első RCA-t kell nézni.)

Illetve egy kép a venti mögötti részről, itt sem stimmel valami a csavaroknál... Nem hiszem, hogy vadi újan, így kellene kinéznie... :(( :(

Pedig, írtam is korábban, hogy milyen jó a support, cserélték egyből, küldték is is az újat stb, most meg kezdek kicsit mást gondolni róluk...

Mégis mennyi az esélye ennek, hogy ugyan úgy egy zizegős ventis darabot fogok ki másodszorra is? Itt se és a Futeko fórumán se jelentkezett senki a postjaimra, hogy neki is hasonlóan zizeg a ventije, sőt azt írták eddig, hogy nekik teljesen halk a venti. De én meg kifogtam még egy ugyan olyan hibásat, ha ez tényleg egy teljesen új készülék és nem az amit visszaküldtem? Hogy van ez?

[ Szerkesztve ]

(#711) blakey válasza SunMount3r (#710) üzenetére


blakey
titán

Egy kicsit túlparázod. Nincs ezzel semmi gond, ahogy korábban írtam, makulátlan nem lesz és ez nem csak erre a készülékre vonatkozik.

Egyéb gondod is van?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#712) SunMount3r válasza blakey (#711) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Egyéb gondod is van?

-Ez most irónia akar lenni?

Az RCA még önmagában nem gond (bár fene se tudja), de a venti csavarjaival együtt hozzáad valamit a sejtésemhez, a felől, hogy miért zizeg a venti ugyan úgy, mint a visszaküldött készülék esetén. Mert egyik sem érdekelne, ha nem zizegne a venti.

Mondhatnánk, hogy csak túlparázom, én is szeretném azt hinni, de ez a ventis dolog nem hagy nyugodni. Nem tudom eldönteni, hogy mechanikai, vagy elektromos sercegést hallok. Már az első eset se túl jó, mivel eddig rajtam kívül senki sem tapasztalta (de én 2x is, ugye). Ha pedig valami elektronika serceg, ami a rosszabbik eset, akkor ki lenne az aki nyugodt szívvel dugja rá a több terrás külső winyóit, vagy tesz bele ilyet, másról nem is beszélve?

Lehet, hogy túl parázásnak tűnik, de nem tudom, ti a helyemben mit gondolnátok (hisz nálatok a venti nem ad ki ilyen hangot). Nem akarok elkapkodni semmilyen kijelentést, de azt sem akarom, hogy egy legyintéssel el legyen könyvelve "oszt jó'van ez így"-nek...

[ Szerkesztve ]

(#713) c4 válasza SunMount3r (#712) üzenetére


c4
őstag

Made in China. :)

Levelezd le, hátha küldenek csak egy ventit, szerintem nem lehet nagy kunszt kicserélni, és így biztos lehetsz benne, hogy nem ua. a venti van benne. :) Na meg nem kell oda-vissza postázni ismét a gépet.
De lehet vennék bele magam egy újat, ha egyéb gond nincs vele. Sose lehet tudni, hogy ezek a tucatventik mikor kezdenek hangoskodni.

(#714) SunMount3r válasza c4 (#713) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

A plusz para a dologban, hogy az egész elektronika ott van közvetlen a venti mögött a dobozban. Így tényleg nem lehetek biztos, hogy honnan jön ez a hang...

[ Szerkesztve ]

(#715) blakey válasza SunMount3r (#712) üzenetére


blakey
titán

Irónia esetén van smiley.
Egyszerű kérdés volt. A zaj mértékét nem halljuk mivel nálad van, így te magad tudod eldönteni, hogy hibás vagy sem. A csavarok szerinted egyesével vannak becsomagolva majd úgy bontják ki? Nem, ez még kevés a bizonyításhoz, le kellett volna fotóznod a széria számot.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#716) tsilver válasza blakey (#701) üzenetére


tsilver
aktív tag

A Kodi alatt a backup progit haszálod csak?
Nekem azért visszaállításnál pl. a skin beállításokat nem tökéáletesen rakja vissza

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#717) blakey válasza tsilver (#716) üzenetére


blakey
titán

Alap skint használok, a backup leginkább a mappák felvétele miatt lehet fontos, de 10 perc alatt felveszem a mappákat és a beállítások is megvannak ezidő alatt,tehát nekem nem gond ha valami nem lesz jó..

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#718) kezo0


kezo0
addikt

Ez mind szép, de mikor jön már a javított firmware? Holnap van a hét utolsó munkanapja.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#719) csabi63 válasza kezo0 (#718) üzenetére


csabi63
senior tag

Holnapra ígérik. Először a Futeko fórumról lesz tölthető, majd pár nap múlva lesz OTA is.

(#720) SunMount3r válasza csabi63 (#719) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Tényleg, az OTA lehetőséget meg sem említik, se a brosúrában, se a Futeko Firmware-es Topic-jában. Vajon miért nem? Ez lenne ugye a harmadik lehetőség...

(#721) blakey válasza SunMount3r (#720) üzenetére


blakey
titán

Pedig volt róla szó, amikor egy 801-es végű jelent meg, írták is, hogy tök ua. mint a 800-as.

Azt smem értem, hogy most minek adtak ki egy javító patch filet aminek a segítségével megy az frekiváltás a belső lejátszónál is. Ha minden igaz, holnap reggel már lesz frissítés, remélem sokminden javítva lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#722) Mulholland


Mulholland
tag

Nagyjából ez fogja javítani az új firmware

1. optimize the subtitle compatibility, solving some of the subtitles are out of sync and some ass subtitles cannot display problem
2. optimize local video playback, improving the 23.976 source output display problem
3. optimization of online and local playback, part of the solution source above the occasional playback black screen problem
4. optimized the HDR10 compatibility, solve the HDMI connections on TV after exiting the HDR source color distortion problems
5. optimize the video player, LGE format video playback support, improved the menu description
6. the way of optimization system for network time
6. solve the color space set in advanced settings could not be saved problem
7. solve the system UI occasionally stop running problems
8. Advanced settings in the account section text display problem
9. download APK download show no clear problem
10. solving Photo Gallery AutoPlay blank screen problem
11. solve the problem of input pop-up upgrade box
12. update on mango TV Internet TV application
13. update system settings, playing records, one route, applications such as search, versions, optimizing the operational details of experience.

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#723) benceb77


benceb77
tag

1.0.5 Official firmware:
[link]

Igaz download link még nincs

[ Szerkesztve ]

(#724) SunMount3r válasza benceb77 (#723) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

2. optimize local video playback, improving the 23.976 source output display problem

->kicsit ködös a megfogalmazás (olyan Kínai :D ), akkor ez most mire vonatkozik? Csak az autó freki váltásra? Azt se írják milyen felbontások esetében. Vagy a micro stutter-re vonatkozik? Esetleg mind 2-re? :F

Amúgy most már nem is telepítek, állítgatok akkor semmit a lejátszóban, amíg kint nincs az új firmware...

(#725) csabi63


csabi63
senior tag

Q5 Pro 1.05 fw letölthető.
Q10 Pro hamarosan...

(#727) nadtom


nadtom
tag

Ha jól értem akkor ez a frissítés automatikusan frissiti a Kodi-t és a Wappert-t is?

(#728) blakey válasza nadtom (#727) üzenetére


blakey
titán

Akkor frissíti a Kodit ha jött új frissítés de eddig is 16.1 volt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#729) bigdigit


bigdigit
addikt

Na most akkor hátul bedugós és úgy elindítós ez a frissítés vagy mehet menüből is?
Hátul bedugos...elolvastam.

[ Szerkesztve ]

(#730) nadtom válasza bigdigit (#729) üzenetére


nadtom
tag

Én megvárom amíg automatikusan frissíthető lesz az állítólag néhány nap.

(#731) bigdigit


bigdigit
addikt

NTFS usb-ről nekem errort dobott a frissítés.Megpróbálom FAT alatt.
FAT alatt is error.
Rendben nézem FAT32-be.

[ Szerkesztve ]

(#732) blakey válasza bigdigit (#731) üzenetére


blakey
titán

FAT32-re kell formázni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#733) csabi63 válasza blakey (#732) üzenetére


csabi63
senior tag

NTSF pendrive-ról frissítettem gond nélkül.

(#734) bigdigit válasza blakey (#732) üzenetére


bigdigit
addikt

Hát nálam úgy sem megy fel.Error és hanyatt droid lesz belőle.
Lehúzom ismét hátha hibás.

(#735) Joshi válasza bigdigit (#734) üzenetére


Joshi
titán

Pár nap és lesz automatikusan frissülő verzió is. ;)

(#736) szrobert válasza csabi63 (#733) üzenetére


szrobert
tag

Mindent újra be kellett állítani?

(#737) csabi63 válasza szrobert (#736) üzenetére


csabi63
senior tag

Ja, ezt valahogy megoldhatnák. Az fw után olyan, mintha most vettem volna ki a dobozból. Nem fáj, csak kissé macerás újra regisztrálgatni, app-okat telepítgetni. Nem lenne muszáj mindenbe belemásznia, de hát ez van.

(#738) bigdigit


bigdigit
addikt

Másik pendrive és ugyanúgy hiba....pedig csináltam gyári vissza állítást is hátha bekavar valami.
Viszont most ,hogy kivettem a vinyót is belőle jelezném itt az egyik fórumtársnak tényleg van a ventrinek némi hangja és kicsit frekis is ez a hangfrekvencia alapján de szerintem mindenkinek ilyen.
Már kezdek arra gondolni valami mókolt kínai szoft lehet ezen pedig hazai forgalmazótól vettem 1.03-al.

(#739) SunMount3r


SunMount3r
Topikgazda

667MB-os firmware (zippelve)?! Azt hittem max 30MB és sipp-supp megvan az egész. Látom még nem sok a tapasztalat vele, legyek kísérleti nyúl? :D :U

(#740) csabi63 válasza bigdigit (#738) üzenetére


csabi63
senior tag

A venti hangot csak az hallja, aki kispárnának használja a dobozt. Fél méterről már kizárt, hogy hallani lehetne. Az enyém éppen 2,5 méterre van tőlem.

Az előző 1.03-at sikerült felraknod?

(#741) bigdigit válasza csabi63 (#740) üzenetére


bigdigit
addikt

Eleve 1.03 volt rajta mikor vettem.Ez sehogy nem megy fel.Azt hiszem hívom a forgalmazót.

(#742) csabi63 válasza bigdigit (#741) üzenetére


csabi63
senior tag

Szomorú, hogy ilyen előfordulhat.

(#743) blakey válasza bigdigit (#741) üzenetére


blakey
titán

Melyik 1.0.3?
Nem mindegy.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#744) bigdigit válasza blakey (#743) üzenetére


bigdigit
addikt

HMD-1.0.3 2016-05-23.124800
Ennyit látok.

(#745) nadtom


nadtom
tag

Akit a venti hangja zavar az üljön egy projektor alá... na ott van venti hang. :)
Nekünk a fejünk felett van a Pana projektor, de ez is csak hangerő kérdése és már nem hallod. :N

(#746) bigdigit


bigdigit
addikt

Magyar forgalmazó válasza a nem sikerülő frissítésre irkáljak a fórrumra mert ott a support....majd vigyem be és hagyjam ott.
Ez nagyon nem tetszik mert 5 perc alatt lecsekkolható működik a frissítés vagy nem. :W

(#747) blakey válasza bigdigit (#746) üzenetére


blakey
titán

Csinálj egy gyári visszaállítást, hátha segít.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#748) bigdigit válasza blakey (#747) üzenetére


bigdigit
addikt

Az nem segített sőt elfelejtett működni a Kodi,yt....
Viszont lehet user error volt......én csak simán átneveztem a letöltött szoftvert és most nézem benne van maga az update.zip.Szóval duplán tömörítettel próbálkoztam a franc egye meg....és voala megy is fel.Jól benéztem. :R

[ Szerkesztve ]

(#749) Chrys_ válasza SunMount3r (#710) üzenetére


Chrys_
addikt

sn-t mindig rögzítsd, ez alap. Főleg pl. neten eladáskor: valaki megvesz egy cuccot, majd megreklamálja az eladónál, hogy nem működőképes, pénz vissza. Ez ebay-n paypal-fizetéssel lazán össze is jöhet neki. És mondjuk a háttérben volt neki egy ugyanolyan készüléke, amit előtte tönkretett és már nem garis, azt küldi vissza az eladónak. Ekkor már az eladónak kell bizonyítania a cserét...

(#750) Mulholland válasza csabi63 (#737) üzenetére


Mulholland
tag

Ez sajnos nem lesz megoldva. MIndig szinte új vasnak minősül firmware frissítés után a Himedia. A quad-oknál pedig különösen ajánlották a "tiszta" telepítést. (tehát reset gomb, pendrive kombó) , gondolom ez itt sem rossz választás. Ja és mint előbb olvastam szoftver frissítés mindig update.zip nevü állománnyal a gyökér könyvtárban, más néven nem találja meg! :)
Akinek az a baja hogy mindent újra kell telepítenie annak javaslom Backup program használatát, ahol csak az alkalmazásokat állítsa vissza.
Egy jó visszaállító progi a Titanium Backup, de ahhoz ugye nem árt ha root-olt a gép. Akinek root kell, megtalálja egy előző hsz.-emben pl. :)

[ Szerkesztve ]

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.