Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-19 20:22:02

LOGOUT.hu

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Nemdick


Nemdick
csendes tag

Közben eldőlt, a Q10 Pro készüléket rendelték meg ...

(#2002) blakey válasza Nemdick (#2001) üzenetére


blakey
titán

Honnan?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2003) Nemdick válasza blakey (#2002) üzenetére


Nemdick
csendes tag

Nem tudom. Külföldön élnek.185 Euro

A ventilátor menüből kikapcsolható, vagy szét kell húzni a csatlakozóját?

[ Szerkesztve ]

(#2004) blakey válasza Nemdick (#2003) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom mi a gond a ventivel, ha jól van összerakva akkor nem zavaró a működése. Nem lehet kikapcsolni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2005) Nemdick válasza blakey (#2004) üzenetére


Nemdick
csendes tag

Azért akartak Q5-öt, mert az teljesen csendes, de a nagyobb memória és az egyéb lehetőségek miatt rábeszéltem őket a Q10-re.

(#2006) emre33 válasza Nemdick (#2000) üzenetére


emre33
addikt

lehuztam csatlakozót, nincs rá opció.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#2007) szrobert válasza blakey (#2004) üzenetére


szrobert
tag

Megkérdezhetem miért adod el a Q10 Pro-t?

(#2008) nadtom válasza emre33 (#2006) üzenetére


nadtom
tag

Milyen hangerőn néztek filmeket, hogy egy alig hallható ventilátor is zavar??? :F ;]
Ha a mérnökök oda ventilátort terveztek, akkor annak biztosan oka van, ezért nem javasolt lehúzni a csatit, szerintem.

(#2009) blakey válasza szrobert (#2007) üzenetére


blakey
titán

Sok a lejátszóm

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2010) Gtaati válasza nadtom (#2008) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Nekem van benne vinyó, de teljes csönd mellett sem hallom a ventit se meg a vinyót sem...

(#2011) Gtaati válasza blakey (#2009) üzenetére


Gtaati
őstag

Ilyenkor nem a legjobbat szokták meghagyni a többit meg eladni?:) Nehogy félre értsd csak viccnek szántam!:)

(#2012) blakey válasza Gtaati (#2011) üzenetére


blakey
titán

:K Nincs 4K-s megjelenítőm és nem is tervezem a beszerzését, még új is, a készüléken kívül semmi sem lett kibontva, talán még eladható. :)
Ezen kívül még 5 lejátszóm van.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2013) Nemdick válasza blakey (#2012) üzenetére


Nemdick
csendes tag

Nekem sincs 4K-s megjelenítőm (később még lehet), de 4K-s filmjeim vannak, és a 4K-s lejátszó segítségével szerényebb képességű tévén is megnézhető, a teljes anyag konvertálása nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#2014) blakey válasza Nemdick (#2013) üzenetére


blakey
titán

Igen, tudom, a + 5 ből az egyik 4K-s, kettő meg a képeket konvertálja fel.
Semmi értelme, számomra lényegtelen, ha jövőre veszek UHD megjelenítőt akkor veszek egy akkor aktuális lejátszót, 3 hete nem kapcsoltam be, mással mozizok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2015) Chrys_


Chrys_
addikt

Tegnap néztem volna a Warcraft-t felirattal Q5Pro-n, de tele volt hibás karakterekkel a megjelenítés. Át kellett állítani az sub encode-t AUTO-ról azt hiszem a kelet-EU-ra, akkor jó lett. Ez az egyetlen film eddig, ahol nem találta el a kódolást, pedig megnéztem vele már néhányat feliratosan.

(#2016) Joshi válasza Chrys_ (#2015) üzenetére


Joshi
titán

Nekem már a legelső feliratnál ez volt, hagyd ezen és többet nem lesz gond vele.

(#2017) Nemdick


Nemdick
csendes tag

Valaki próbálta már a Mindig Tv Appot a Q10-en vagy a Q5-ön?

Külföldi ismerőseimnek megjött a készülék, de a Q10-en akadozik, míg telefonon jól működik.

Egyáltalán mennyire erős az Androidos rész, lehet erre alapozni?

[ Szerkesztve ]

(#2018) Joshi válasza Nemdick (#2017) üzenetére


Joshi
titán

Nálam is ugyan ez, sajnos a stream nem működik megfelelően. Egy Sony 55X8589C-én se megy rendesen a Mindig TV és a Q5 Pron se. :(

[ Szerkesztve ]

(#2019) blakey válasza Nemdick (#2017) üzenetére


blakey
titán

Nem android tv-re ill. boxra van optimalizálva. Ki kéne próbálni helyette a Telenor MyTV-t, hátha az jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2020) Nemdick


Nemdick
csendes tag

Azt írják, hogy Q10-ről Chromecast-al a tévére téve jó.

Más videók is jók csak a Mindig Tv nem.

A hangkimenetet a legegyszerűbbre (LPCM?) állítva jobb lett, de nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#2021) Joshi


Joshi
titán

Problémába ütköztem. Mi az oka, mit állítottam el, hogy a billentyűzet (karakterek) nem jelennek meg, ha mondjuk valamilyen mezőbe (youtube stb) írni szeretnék. Még a HiControl progin keresztül sem működik a dolog. :F

(#2022) coreska válasza Nemdick (#2020) üzenetére


coreska
aktív tag

A "TV HDR mode" SDR-re van állítva, akkor nem szaggat a mindig tv élő adás sem.

(#2023) nadtom válasza Joshi (#2016) üzenetére


nadtom
tag

Én azt tapasztaltam, hogy egyszer az auto máskor a keleteurópai a jó beállítás, felirata válogatja. Magyar hanggal nem is nézek filmet, mert a magyar nyelvű hangformátum mindig rosszabul szól (akkor is ha pl. mindkettő DTS 5.1), olyan mintha visszavettek volna a dinamikából.

(#2024) nadtom válasza blakey (#2009) üzenetére


nadtom
tag

És ez a legrosszabb? ;] Mivel mozizol most a Q10 helyett?

(#2025) RedCat


RedCat
senior tag

Sziasztok!

Q5 pro-m van. A Kodi az alapértelmezett lejátszó. Olyan kibát tapasztalok, hogy ha bekapcsolás után egy sztereo hangú filmet szeretnék lejátszani pl showder klub bármelyik része, vagy a BBC Az élet című sorozata, akkor csak éles ciripelés, kattogás hallik a hangszóróból (akárhányszor is próbálom indítani). Ha előbb elindítok egy DD vagy DST filmet (annak jó a hangja elsőre), majd utána az előbbi film valamelyikét, akkor jó a hang sokadszorra is. Újraindítás után újból nem működik.

Gyári 0.7 fw, gyári benne lévő Kodi, Denon x2300 erősítő HDMI összekötve, hang passtrough. Ezért nem is értem, hisz a Kodinak semmit sem kellene csinálnia a hanggal.
Ha a wrappert a gyári lejátszóra állítom, akkor jó a hang. SZóval valószínű Kodi hiba. Van újabb Kodi, mint ami a gyári 0.7-es fw-bwn van? Vagy ah lenne, akkor magától frissülne?
Kipróbálnám még az SPMC-t is, de ahhoz nincs, vagy nem találtam működő kadenciahelyes lejátszást biztosító plugint. Vagy van ilyen?

Mielőtt, használjam a wrappert, az nem szeretem, mert néhány helyen, néhány film képe "fűrészfogas" lesz, míg a Kodival nem. Meg érdekes, hogy a tv 24, 25, 30 Hz-en megy a gyári lejátszóval. Lehet ettől lesz "fűrészfogas" a kép?

(#2026) djnice válasza RedCat (#2025) üzenetére


djnice
veterán

Ezek szerint a gyári lejátszó nem deinterlacel? Az elég nagy hiba.

(#2027) Chrys_ válasza djnice (#2026) üzenetére


Chrys_
addikt

Szerintem ez valami beállítás dolog lehet, mert nézem a Munkaügyek sorozatot 1080i-ben wrapperrel. Nincs "fűrészfog" :) Mennie kell a deinterlacing-nek. Q5Pro.

(#2028) SunMount3r válasza RedCat (#2025) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

DVD iso-k, Vob file-ok esetén tapasztaltam csak a "fűrészfogazást". Ez még nincs megoldva az 1.0.7-es fw-ben sem, az interlace-el van a baj, nem duplázza az fps-t belső lejátszó. Úgy tudom, KODI alatt megoldható, ha azzal játszod le és felteszed a KODI autoframarate switch-et. Remélem megoldják majd a fw-ben is.

(#2029) RedCat válasza SunMount3r (#2028) üzenetére


RedCat
senior tag

Igen Kodiban megy. De nekem alapból Kodi alatt a hanggal van a bajom. Elolvastad az elejét is annak amit írtam? Pl showder klub 16 évad 720p és nem tudok hangot kivarázsolni, csak ezt az éles sercegést.

(#2030) SunMount3r válasza RedCat (#2029) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Elolvastam és nem tapasztaltam ezt a problémát, arra válaszoltam amiről van tudomásom.

(#2031) blakey válasza RedCat (#2029) üzenetére


blakey
titán

Kodi allatt vedd maxra a lejátszó hangerejét.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2032) RedCat válasza blakey (#2031) üzenetére


RedCat
senior tag

Azon van, de mégis csak sercegés van. Itt egy sample, esetleg kipróbálod? [link]

Köszi

(#2033) Joshi válasza RedCat (#2032) üzenetére


Joshi
titán

Nekem Q5 Pro van és kipróbálnám, de jobb lenne ha feltöltenéd pl a data.hu-ra vagy valami hasonló oldalra.

(#2034) RedCat válasza Joshi (#2033) üzenetére


RedCat
senior tag

Az miért nem jó? 9 MB összesen... A linkre kattintva le tudod tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#2035) coreska válasza RedCat (#2032) üzenetére


coreska
aktív tag

Nálam Spdif a kimenet, és nincs semmi gond a hanggal a sample lejátszásánál.Q10Pro-n.

(#2036) RedCat válasza coreska (#2035) üzenetére


RedCat
senior tag

A Kodival játszod le? Azaz nem Kodi + wrapper és gyári lejátszó.

(#2037) coreska válasza RedCat (#2036) üzenetére


coreska
aktív tag

Igen a Kodival.

(#2038) csabi63 válasza RedCat (#2032) üzenetére


csabi63
senior tag

Megnéztem Q10 Pro-n, és nálam jó a hang. (Kodi, SPMC, MX Player Pro, Himedia Player) Se ciripelés, se kattogás. Szóval nem értem.

Bár ez a fájl is, mint a HDTV felvételek 99%-a, egy barkácstermék. Az RTL II HD hangja: MPEG sztereó, 256 kbit/s. Ez pedig AC3 sztereó, 192 kbit/s. A mókolás mentes eredeti ilyen.

(#2039) blakey válasza RedCat (#2032) üzenetére


blakey
titán

Semmi gond nincs vele, lejátszás közben nézted meg a hangerőt vagy csak a Kodiban?
Milyen erősítőről van szó?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2040) RedCat válasza blakey (#2039) üzenetére


RedCat
senior tag

A "desktopon" is, a kodiban is és lejátszás közben is maximumra van állítva a lejátszó hangereje.

Az erősítő egy Denon x2300, hdmivel összekötve.

(#2041) blakey válasza RedCat (#2040) üzenetére


blakey
titán

Lehet, hogy az erősítő és a Kodi között van valami, ennek utána kell járni, mert nem te lennél az egyetlen, nekem X3100-am van, az Apple TV-n lévő MrMC-vel is volt valami hasonló amit aztán megoldóttak. Amit küldtél az tökéltesen fut, nincs vele semmi gond. Erősítőn esetleg egy firmware frissítés?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2042) Peat76


Peat76
őstag

Érdekes anomáliák Q10 Pro-nál a legfrissebb firmware-el! TV: Sony KD55X8509..
Amikor első alkalommal a media player-ből kilépek, a TV újraindul, nem kikapcsol, teljesen újra boot-ol!
Közben a Himedia player hibaüzenettel leáll! Tegnap csináltam egy clean install-t, hátha valami összekavarodott, nem piszkáltam a képbeállításokat sem, hagytam úgy ahogy belövi magának.
Valakinek hasonló probléma jelentkezett már?

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#2043) blakey válasza Peat76 (#2042) üzenetére


blakey
titán

CEC be van kapcsolva a tv-n?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2044) Chrys_ válasza Peat76 (#2042) üzenetére


Chrys_
addikt

Vegyél egy non-CEC HDMI adaptert a Himedia-hoz. Ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#2045) blakey válasza Chrys_ (#2044) üzenetére


blakey
titán

Ha kikapcsolja a tv-n a CEC-t akkor nem lesz gondja, nekem Sonym van és soha nem produkált semmi ilyesmit.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2046) Peat76 válasza blakey (#2045) üzenetére


Peat76
őstag

Azt hol lövöm ki a tv-n?

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#2047) Chrys_ válasza blakey (#2045) üzenetére


Chrys_
addikt

Igaz, de ha máshoz kell a CEC (pl. egy erősítő), akkor már érdemes ilyent beiktatni, én így csináltam.

(#2048) blakey válasza Peat76 (#2046) üzenetére


blakey
titán

Home/Beállítások/Bemenetek/Bravia Sync kezelése.

(#2047) Chrys_
Ha van egy Logitech Harmonyd akkor semmihez sem kell. :) Csak ttanítható távo(ka)t használok, nekem a CEC "ellenség".

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2049) Chrys_ válasza blakey (#2048) üzenetére


Chrys_
addikt

Van egy Elite rendszerem. Nekem sem kell, de ezzel az adapterrel még arra sem kell figyelnem, hogy milyen beállításon vannak az eszközök.

[ Szerkesztve ]

(#2050) SunMount3r válasza Chrys_ (#2049) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Nekem speciel egyedül ezek a kijelzős Harmaony-k tetszenek, ez az amit mondjuk el tudok képzelni, hogy már kényelmes, funkcionális, de az árához képest erre sem mondanám, hogy megérné. Simán egy jobb okosteló árával vetekszik. :(

Azt kéne inkább megoldani, hogy pl. már minden okostelóba tegyenek IR-t is, így egy egyszerű univerzális app-al ki lehetne váltani az egész hóbelebancot, tized áron.

A másik ötletem, hogy lenne egy app a telóra, ahhoz egy kis központi Bt-s/Wi-Fi-s vevőegység, ami szépen osztaná aztán tovább IR-ben a jelet a cuccoknak. Csak olyan helyet kell neki találni, ahonnan szépen minden cuccot belát, de lehetne több "sugárzó" is benne, mondjuk félkör alakban elosztva. Aztán már lehetne is osztani a jónépnek, mondjuk úgy 10-14K-ért a szettet. :K

Esetleg már van ilyen és lemaradtam valamiről, vagy tényleg feltaláltam a spanyol viaszt?! :F :D

(Amúgy copyrájt meg minden és tőlem akár indulhat is a Kickstarter kampány. Csak 25% részesedést kérek, uff :D ...)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.