Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-19 20:22:02

LOGOUT.hu

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Blaise válasza Joshi (#250) üzenetére


Blaise
veterán

Miért nem rendeled meg most azonnal? :U

(#252) bigdigit válasza Joshi (#250) üzenetére


bigdigit
addikt

Én még azt nem értem minek rendelni mikor van hazai forgalmazónál.Gari is egyszerűbb lenne ha szükség lenne rá.

(#253) SunMount3r válasza bigdigit (#252) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Q5 Pro még nincsen. (Bár nagyon valószínű, hogy majd lesz.)

(#254) Joshi válasza bigdigit (#252) üzenetére


Joshi
titán

Egyenlőre csak a Futekónál van Q5 Pro, a hazai kereskedőknél még nincs. :N A gari se olyan bonyolult EU-n belül, még lehet hogy gördülékenyebb mint idehaza. :D

(#251) Blaise mással rendeltettem meg mert nekem nincs Pay-Palom.

(#253) nlpK megjött a Q10 Pród?

[ Szerkesztve ]

(#255) SunMount3r válasza Joshi (#254) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Még nem jött meg. :( A csomagkövetésnél meg még mindig a 9.-ikei állapotot mutatja: "Célországba elküldve"... :F

->Remélem azért nincs gond...

(#256) blakey válasza SunMount3r (#255) üzenetére


blakey
titán

A GLS oldalán nézd meg, hogy hol tart. Szerintem már az országba van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#257) SunMount3r válasza blakey (#256) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Épp az előbb jutott eszembe, hogy ott is megnézzem, de ott is csak 10.-ei a bejegyzés: 10:20 perckor annyit írnak, hogy átadták a GLS-nek és, de a "Location" még mindig az UK... :F

[ Szerkesztve ]

(#258) Joshi válasza SunMount3r (#257) üzenetére


Joshi
titán

Te honnan rendelted a Q10 Prót?

(#259) SunMount3r válasza Joshi (#258) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

A Futeko-tól.

(#260) Joshi válasza SunMount3r (#259) üzenetére


Joshi
titán

Akkor lehet hogy nekem se mostanában fog megjönni. :B

(#261) blakey válasza SunMount3r (#257) üzenetére


blakey
titán

A feladás utáni 7. napon a kezembe volt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#262) bigdigit válasza blakey (#247) üzenetére


bigdigit
addikt

Na eljutottam oda,hogy már semmit nem értek. :W
Video out-ot mire kellene állítanom végül is,hogy aránylag jól működjön az autoframe?Wrapper megy de hol vált szépen hol sehogy sem.A sima képernyő felbontás beállításnak vajon van-e bármi köze hozzá?Mert nálam ugye a natív 3840x2160/50/60 lenne a natív.De ilyenkor a FHD filmeket is felkonvertálja a lejátszó.Komolyan kezdek kiakadni mert biztos van valami séma ahogy aránylag jó lenne.
Mire pl rájöttem miért nem vált át 24p-be a gyári lejátszó ha bekapcsolom kihullott az összes hajam.Ki kellett lépni a lejátszásból és íjra be....
Valami általad használt metódus jó lenne.
SMPC esetén meg hiába keresem csak sd kártyát ajánl fel belső hdd sehol sincs sda.

(#263) Chrys_


Chrys_
addikt

Most jött az e-mail, Futeko küldi a Q5Pro-t, 2-6 nap múlva érkezik.

(#264) SunMount3r válasza blakey (#261) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Nálam a holnapi lesz a 7. nap. Akkor annyira nem aggódom.

(Csak kicsit furcsa, hogy miért nem frissítik már 10.-e délelőtt óta a csomag tracking infót... Jó ez a tracking rendszer, de minek, ha nem naprakész...)

[ Szerkesztve ]

(#265) blakey válasza bigdigit (#262) üzenetére


blakey
titán

Egyelőre FHD-n használom, YCbCr 4:4:4 10 bit-en, frekiváltás csak FHD esetén működik, kisebb felbontásnál nem, a nagyobb felbontást nálam FHD-ra konvertálja.
Mostanság SPMC-t használok, minden meghajtót lát, amit korábban írtam úgy működik és Kodiban is ill. minden arra alapuló lejátszóban. Nálam most nem zavaró a 24p hiánya, valahogy jól működik a tv és a lejátszó.
Nincs semmi különös metódus, max. az, hogy nekem egyből az SPMC indul és ha más progit akarok használni akkor onnan indítom.
A HDD-t felpörgeti? Jól rácsatlakoztad a SATA-t? Elég erősen kell megnyomni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#266) blakey válasza SunMount3r (#264) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom, mert későn jutott eszembe, hogy megnézem mi a szitu, de szépen le volt vezetve a történés.

Amúgy munkanapokat számolj, a hétvégét nem számolják hozzá és úgy 6-8 munkanapot írnak amit nálam be is tartottak.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#267) bigdigit válasza blakey (#265) üzenetére


bigdigit
addikt

Minden program látja a HDD-ét és hálózaton is látszik csak SMPC belül nem találom.

(#268) blakey válasza bigdigit (#267) üzenetére


blakey
titán

Ha leírod, hogy hol keresnéd akkor talán tudnék segíteni. Nálam fel van véve a tartalmak közé, tehát látja az SPMC is, de biztos, hogy olyan helyen keresed ahol a Kodiban megjelenik, de itt meg kivették.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#269) Joshi válasza Chrys_ (#263) üzenetére


Joshi
titán

Elvileg holnap nekem is küldik a Q5 Prót. :C

Aki rendelt a futekóról, emailben küldik a nyomkövetéses számot?

[ Szerkesztve ]

(#270) SunMount3r válasza Joshi (#269) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Igen, amint feladták küldték. De pl. nekem 8.-án küldték a mail-t, de az első bejegyzés csak 9.-én volt látható a rendszerben...

[ Szerkesztve ]

(#271) Chrys_ válasza Joshi (#269) üzenetére


Chrys_
addikt

igen

(#272) SunMount3r


SunMount3r
Topikgazda

Már helyi kiszállítás alatt van a Q10 Pro, addig is lenne -egy sokaknak már lehet banális- kérdésem:

Melyik HDMI portra dugjam a lejátszót? Van ARC, STB, és egy jelölés nélküli (valamint egy DVI, de azt tudom, hogy a PC)?

Köszi!

(#273) blakey válasza SunMount3r (#272) üzenetére


blakey
titán

Mindegy, ARC (Audio Return Channel) AVR esetén lehet lényeges, STB ( Set Top Box) meg nem tudom mit tud (talán valamilyen STB vezérlés) de bármelyik bemenet használható. DVI PC-nél fontos.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#274) bigdigit válasza SunMount3r (#272) üzenetére


bigdigit
addikt

Nem tudom milyen tv de samsung esetén ahova végül is súgód azt át kell állítani BD-re.Legalábbis ajánlott.

(#275) SunMount3r


SunMount3r
Topikgazda

Végül megjött a Q 10 Pro.

Akad egy kis gond: a Kodi nem indul el, a töltőképernyőjén leáll és kiírja azt, hogy "Unable to download opp.". :F

Mi a szösz lehet vele? Tapasztalta ezt már valaki? :F

(Eddig távirányító nélkül próbáltam lejátszani 1 videót, a Media Center viszi rendesen, de nem értem mi a gond a Kodi-val. Este majd lesz idő venni elemeket a távkapcsba, most csak a frontpanelt nyomogattam...)

(#276) Dam6 válasza SunMount3r (#272) üzenetére


Dam6
tag

Tudtok róla, hogy azoknak, akik még nem idehaza vették a HiMedia cuccukat, július 15-ig lehetséges a hazai hivatalos terméktámogatás és fórum oldalon regisztrálni? Utána már csak a hazai vevők használhatják az oldalt!

(#277) kezo0 válasza SunMount3r (#275) üzenetére


kezo0
addikt

Nekem az itthon vásárolt Q10 Pro-hoz voltak csomagolva elemek is. De amikor még a futeko-tól jött az elődje, a Q10 4K3D, ahhoz is voltak elemek a dobozban.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#278) SunMount3r


SunMount3r
Topikgazda

Sikerült közben USB-ről újrarakni a Kodi-t.

De lenne egy új kérdésem: az USB eszközöket (winyó, Pendrive), hogyan tudom "biztonságosan leválasztani"? :F

Ha van akkor az Android-os felületes elérését is írjátok meg és a Kodi-sat is (ha van), köszi!

(Egyébként már én is tapasztaltam egy filmnél ezt a gamma ingadozást, tényleg elég idegesítő. Azt hinné az ember, hogy direkt ilyenek a fények a filmben, vagy valami rossz lámpa villog, vagy áramingadozás van a szobában, ahol a jelenet játszódik (mert tök olyan). De a feliratoknál csak be kellett állítani a kódolást és minden OK, nincsenek "sapkák", sem kriksz-kraksz-ok... )

[ Szerkesztve ]

(#279) blakey válasza SunMount3r (#278) üzenetére


blakey
titán

Elméletben ha nincs használatban az USB-s vinyó akkor nem sérül semmi ha simán kihúzod, de ha nem tévedek akkor Menü gombbal előcsalógatható talán a belső lejátszónál. Kodiban nem tudom, hogy van-e ilyen Menü megnyomására, nem emlékszem és nem is használok külső lemezt.

A gamma/fényerő ingadozás SPMC alatt egyáltalán nem tapasztalható, sajnos még nem volt időm kielemezni, hogy vajon mitől lehetséges, még az is elképzelhető, hogy az Imprex miatt van, majd kipróbálom, bár Kodi alatt nincs imprex. :F

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#280) Beckett


Beckett
tag

Sziasztok!

Van már éve óta egy himedia HD560B mediplayerem, ami rendben hozza amire anno vettem, viszont a minap tönkrement a távirányítója, egy csomó gomb bedobta az unalmast és nem sikerül sehogysem működésre bírni. Ez azért gáz mert magán a playeren semmi gomb nincs vagyis használhatatlan lett. Néztem univerzáis távirányítókat, de erre a márkára szinte egy sem jó. Tudtok esetleg vmi helyettesítő/ráprogramozható távirányítót?

Előre is Köszi

(#281) DoItYourself válasza Beckett (#280) üzenetére


DoItYourself
addikt

Most, hogy már van magyar forgalmazója a márkának, megkérdezném őket, tudnak-e szerezni hozzá gyári távot.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#282) SunMount3r válasza blakey (#279) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ezt beillesztem ide is, elvégre ez a Himedia topic, legyen ez meg itt is, hátha jól jön valakinek:

Tehát arról volt szó, hogyan lehet biztonságosan leválasztani/eltávolítani a külső USB tárakat (HDD-ket, Pendrive-okat) a Q10 Pro-n:

A Futeko fórumnán írtak rá két módszert (tehát ezekben is van ilyen), mondjuk már kisilabizáltam magamtól is öket (elvileg), de az első esetben nem találom azt ahol kéne, a másodikhoz pedig csak megerősítést vártam.

1. A Settings->More->Storage menü alatt elvileg ki kellene listáznia a rákötött külső winyókat is és lennie kell "Unmount USB" (vagy hasonló) opciónak alattuk. ->Nos nekem ilyen nincs, csak az internal storage-t és egy SD kártyát jelez ki, a rádugott USB vinyónak nyoma sincs ott... ??? (Ellenben az SD kátya leválasztása opció látható).

2. A Media Center-ben az USB winyóra állva meg kell nyomni a Menu gombot a távkapcson és megjelenik egy kínai szöveg "OK" vagy "Cancel" opcióval. Itt csak az OK-ra kell nyomni és le is választja a winyót.
(Valószínű hanyagság, hogy ezt kínaiul hagyták az EU-s firmware-ben, meg is írom a Futeko forum-ra, hogy javítsák).

Sajnos az első metódus nekem nem működik, valami ötlet, hogy miért nem látja a Storage menü a külső winyómat? :F (A második működik és kényelmesebb is, a kínai szöveget leszámítva.) Nektek látja a rádugott külső winyót vagy Pendrive-ot? :F

[ Szerkesztve ]

(#283) headhunter


headhunter
addikt

Ezt fájlt megtudnátok nézni HimediaQ10 Pro-n, folyamatos lejátszás vagy ugrik, akadozik?

24 fps lehet a probléma vagy a rip hibás?

Zidoo X6 Pro-n (ZDMC (Kodi), saját player), Sony KDL-55W829B-n és PC-n látható az "akadozás", szaggatott kép...

[link]

Fájl adatai :

Adatsebesség : 1 000 Kbps
Szélesség : 1 280 képpont
Magasság : 720 képpont
Képarány : 16:9
Képkockasebességi mód : állandó
Képkockasebesség : 24,000 fps
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bit
Sorváltás típusa : folytonos

(#284) Aurig@ válasza headhunter (#283) üzenetére


Aurig@
őstag

Nálam nem akadozik, nem szaggat. Belenéztem egy HiMedia Q5 4K3D-vel és belenéztem PC-n is. Egyik eszközön sem volt akadás vagy szaggatás. Sőt, kíváncsiságból bedugtam a Pinoneer BDP-170-be, ott sincs hiba. Folyamatosan megy a lejátszás.

Biztos, hogy hibás?

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#285) bigdigit válasza SunMount3r (#282) üzenetére


bigdigit
addikt

3.Kikapcsolod a lejátszót és kihúzod.Nem hagy dolog mivel 20 másodperc alatt feláll a rendszer meg gondolom eleve nem megy állandóan.

[ Szerkesztve ]

(#286) SunMount3r válasza bigdigit (#285) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ezt is írták már a Futeko fórumán is, de ami ezzel kapcsolatban a fenntartásom: Ez Android, nem Windows, ahol pl. tudom, hogy kikapcs során szépen lelő minden ehhez tartozó task-ot a rendszer. De pl. Android-os TV-k esetében kifejezetten azt ajánlják, hogy NE kapcsoljuk se be, se ki a TV-t úgy, hogy közben rá van dugva a winyó és még gondolom lehet pár ilyen eszköz, nem csak a TV-k. Persze lehet ez egy Androidos media player esetén máshogy működik és itt nem okozhat gondot, de erről elég kevés az infó ahhoz, hogy nyugodt legyek felőle. :F

Mindenesetre a 2. megoldás működik és az tűnik a legegyszerűbbnek is.

(De továbbra is kérdeném, hogy ti látjátok e külső tárolókat a Storage manüben?).->(Ha nem akkor, megy a buglistámra és még a héten megírom az összegyűlt hibákat a Futeko fórumra.)

(#287) csabi63 válasza SunMount3r (#282) üzenetére


csabi63
senior tag

Az enyém látja a külső HDD-t. Íme. A felső egy 500GB-os WD Passport külső, alatta a szintén 500-as belső.

headhunter Nálam akadozik rendesen. Végig nem néztem, de pl. 23.50-től kimondottan zavaró. (Q10 Pro, saját lejátszó.)
PC-n is ugyanott és ugyanúgy csinálja. A release lehet hibás szerintem. Elvégre nem egy combos anyag, semmi nem indokolja, hogy ugráljon mint a bolha. Ráadásul a PC sem gyenge (GTX 970 + 16GB RAM), és tök ugyanott akadozik, ahol a lejátszón.

(#288) bigdigit válasza SunMount3r (#286) üzenetére


bigdigit
addikt

Kötve hiszem,hogy bárki akinek androidos tv-je van és akárcsak a timeshift miatt használ vinyót vagy bármi mást minden alkalommal kihúzogatná mikor kikapcsolja a tv-t....főleg este ágyból nézve. Ha megfigyelted bekapcsoláskor bootol a lejátszó épp ezért alkalmatlan torrent használatára nálam.

[ Szerkesztve ]

(#289) blakey válasza SunMount3r (#286) üzenetére


blakey
titán

Én eddig minden meghajtót láttam mindkét helyen, de nem értem, hogy miért bonyolítod a dolgokat. Simán kihúzhatod, nem sérül a lemez, vagy ha ennyire nem bízol benne akkor kikapcsolás után húzd ki.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#290) SunMount3r


SunMount3r
Topikgazda

Van egy újabb minorr bug a Q10 Pro-val: Tegnap néztem rajta az első hosszabb filmet, amihez a feliratot PC-n időzítettem hozzá, ott stimmel is minden elejétől a végéig MPCHC-val lejátszva. A Q10 Pro-n nézve viszont a videó utolsó 20 percére már kb. 1 másodperccel elcsúsztak a feliratok. Le ellenőriztem újra MPCHC-val és ott teljesen rendben van az időzítés.

Tapasztalt valaki hasonló csúszást egy idő után a feliratokkal a Q10 Pro belső lejátszóján nézve? :F

[ Szerkesztve ]

(#291) blakey válasza SunMount3r (#290) üzenetére


blakey
titán

Csak akkor volt csúszás ha nem megfelelő feliratot szedtem le. Soha nem időzítettem semmivel kivéve a lejátszóval. A filmhez illő felirattal eddig nem volt gondom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#292) SunMount3r válasza blakey (#291) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Én Subs Edit-el csinálom, mert ezekhez Progresszív időzítés kell, tehát nem csak késleltetni vagy előrébb rakni, hanem az elejét és végét is szinkronba kell hozni. De ez elvileg nem jelent különbséget, ha már jól be van állítva, akkor Q10 Pro-n lejátszva ugyan úgy stimmelnie kellene, mint a PC-n. Média lejátszókba meg nem szokott progresszív időzítés funkció lenni, így PC-n csinálom meg előtte. Ha így rendesen beállítja az ember az időzítést, akkor gyak. ugyan az, mintha a "filmhez való" feliratot használnád, tehát ez nem lehet a probléma...

Egyszer tapasztaltam ilyet a TV-m belső lejátszójával, hogy 20 perc után elkezdett késni a felirat. Ez is olyan ok pl. amiért az ember vesz egy dedikált lejátszót, annak reményében, hogy ilyen banális problémák ott biztos nem fordulhatnak elő, pláne egy 60K-s lejátszó esetén. Erre puff...

Már gyűlnek a bugok azért, pedig még 2 napja sincs meg és eddig 1db 40 perces filmet néztem vele végig... Megy ez is a buglistámra.

(Amúgy tényleg nem minden videóban csinálja a gamma stroboszkópot, ennél a filmnél pl. egyszer sem jött elő, lehet, hogy a kódolásnak is köze van hozzá?! :F )

[ Szerkesztve ]

(#293) blakey válasza SunMount3r (#292) üzenetére


blakey
titán

Szerintem túlbonyolítod a felirat dolgot, soha nem volt gondom az elmúlt 8 évben (6 médialejátszóm volt) a feliratokkal ha a médialejátszón egy picit csúsztatnom kellett. Ettől függetlenül ha neked ez a módszer bevált akkor csináld, de hangsúlyozom, nálam nem volt gond a csúsztatással és a hozzávaló felirattal egyik médialejátszómon sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#294) SunMount3r válasza blakey (#293) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Miért komplikálnám túl?

Az előbb leírtam, hogy szerintem ez egy alapelvárás lenne egy ilyen készüléktől, hogy a feliratokat ne csúsztassa el a hanghoz képest, ha a felirat file rendesen be van időzítve hozzá. Ez egyértelműen a lejátszó hibája kell, hogy legyen, ha más eszközön meg az rendesen szinkronban marad. +Szerintem baromi zavaró, hogy nem tudsz úgy egy videót végig nézni, hogy azon miskurálsz, hogy vajon mikor fog elcsúszni a felirat, vagy ha nem is forog ez a fejedben, a videó nézése közben úgy fél óra után hirtelen bevágja, hogy 1-2 másodperccel hamarabb vagy később jelenik meg a hanghoz képest. Jöhet a Pause->felirat menü és kezdheted saccolni, hogy mennyivel is kéne átidőzíteni, utána Play és ha mégsem találtad el, akkor előröl az egész, addig ami jó nem lesz. Szerintem ez marha kényelmetlen és idegesítő, ha épp bele vagy merülve egy jobb filmbe, hogy ezért kell megszakítani a lejátszást. (Pláne, ha előtte még azzal is direkt dolgoztál, hogy a progresszív időzítést rendbe rakd PC-n).

Nem azt mondom, hogy kibírhatatlan, mert ez is egy megoldás, de még 1X: egy 60K-s dedikált lejátszónál, azért ne kelljen már ilyesmivel kínlódni...

Egy 10K-s Android stick esetén is idegesítene, mert ez egy elég alap dolog. És bug, mert a bug az bug. (IMO).

(#295) blakey válasza SunMount3r (#294) üzenetére


blakey
titán

Mert én is leírtam, hogy a hozzá illő felirat egyáltalán nem csúszott, simán letöltőm és nem csinálok vele semmit.

Ha nincs hozzá illő felirat és nem jelenik meg megfelelően akkor nálam a csúsztatás eddig mindig működött, biztos volt egy-két kivétel, nem emlékszem az elmúlt 8 év összes feliratára arra viszont igen, hogy soha nem időzítettem külön programmal.

Azt is leírtam, hogy ha neked ez működik akkor csináld.

Nem írtam, hogy nem lenne zavaró ha a felirat rosszkor jelenik meg, ergyértelműen zavaró, de nekem többnyire jó felirataim vannak, nyilván más filmeket nézünk, stb. Rengeteg filmem van és igyekszem odafigyelni, hogy passzoljanak a dolgok, nincs időm feliratokat, szinkronokat, stb-t időzíteni.

Számítógépes lejátszás meg eltér egy asztali lejátszótól és nem minden esetben úgy működik ahogy azt egy HTPC-n megszoktuk.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#296) SunMount3r válasza blakey (#295) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Mert én is leírtam, hogy a hozzá illő felirat egyáltalán nem csúszott, simán letöltőm és nem csinálok vele semmit. ->Ha te eddig nem tapasztaltad, attól még nálam lehet ilyen eset. Másodszor ez nem user error: ha rendesen be van időzítve a felirat, akkor tök mind 1, hogy te csináltad meg "házilag" vagy már eleve a videóhoz volt igazítva.

Számítógépes lejátszás meg eltér egy asztali lejátszótól és nem minden esetben úgy működik ahogy azt egy HTPC-n megszoktuk.-> Lehet valami olyasmiről beszélsz ami még nem tudok? Mert szerintem meg, ha egyszer rendesen be van állítva az időzítés, akkor tök mindegy, hogy mivel játszod le: PC-s videólejátszóval, vagy Android Box-al, az időzítésnek minden eszközön ugyan úgy igazodnia kell a filmhez. Pl: van egy "filmhez való" feliratod (ahogy te hívod), ennek az időzítése ugyan úgy fix, mint azokénak, amiket én időzítek házilag. És mivel a fix az fix, így nem kellene különbségnek lennie egyik lejátszón sem, normál esetben. Ez nem a felirat hibája.

(De ha valami elkerülte figyelmemet, vagy még nem tudok ezek kapcsán, akkor nyugodtan szóljon bárki, csupa fül vagyok! :) )

(#297) blakey válasza SunMount3r (#296) üzenetére


blakey
titán

Így van, nem is írtam, hogy kizárt lenne, simán lehet olyan felirat amit valami miatt nem kezel normálisan, eddig nem voltak gondjaim a megfelelő feliratokkal, tehát amiatt nem csúszott a felirat, mert a lejátszó rosszul kezelte, amiatt már igen, hogy nem a hozzá időzített felirat volt de ezt a lejátszón belüli csúsztatás megoldotta.

A számítógép lejátszója belső kábelezésének köszönhetően sokkal jobban összhangba van állítva, mint egy médialejátszó és egy tv, médialejátszó és tv összeköttetése során Lip sync is bezavarhat, tehát ha nem is durván de a hang a képhez is csúszhat és ha pl. ezt nem vesszük észre akkor akkor csak a feliraton látható, hogy valami nem kerek.

Elhiszem neked, hogy nálad nem jó, egyáltalán nem vitatom, hogy nálad a gépen rendbetett felirat jó a filmhez és a lejátszón mégis csúszik, de te is értsd meg, hogy elég sok lejátszóval a hátam mögött ill rengeteg filmmel még olyan nem fordult elő, hogy egy jól időzített felirat elcsússzon a képhez képest valamint egy kis csúsztatás a lejátszón ne oldotta volna meg a problémát.

Az, hogy te mit tudsz vagy mit nem csak akkor derül ki ha valamit épp rosszul értesz vagy csinálsz, tehát ha a feliratot megfelelően időzítetted valamint eddig soha nem volt gondod más lejátszókon csak most akkor a lejátszóban kell keresni a hibát.

Milyen film és feliratról van szó?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#298) csabi63 válasza SunMount3r (#292) üzenetére


csabi63
senior tag

Nem tapasztaltam csúszást feliratban. Pedig mindent azzal nézek, és már közel 170 sorozatrészt ledaráltam.

Ha korrigálok az azért van, mert a felirat nem passzol a videóhoz. A Subtitle Edit-et használom, de profi nem vagyok benne. Most éppen a Law and order (1990) 4. évadát darálom. A gond az, hogy a video 25 képkocka, a felirat meg 23.976. Egy dolog átrakni 25-re, de attól még nem lesz jó. Ha az elejét, végét időzítem, a közepe nem okés. De azon a részen korrigálok a lejátszóban, nem vészes. Így is napokat tököltem, mire a ~200 részt ennyire összehoztam. Alapból 5-6 mp. csúszások is voltak, elégedett vagyok, hogy 15-25 perc között sincs több 1 mp-nél. Az eleje meg a vége pedig tökéletes. (Találtam ugyan egy moslék 360p verziót amihez jó a felirat, de azt fel nem engedem a tévére.)

A fényerő ingadozás (vagy mi a bánat), nálam is jelenség. Néha. Az utóbbi 4-5 napban nem vettem észre. Jelenleg MX Player Pro-n tolok 720p-t, ez mintha immúnis lenne. Talán a release is oka lehet, mert kb. 70 részt néztem ebből, és még nem jött elő. Maga az MX player viszont csinálta korábban, idő kérdése mikor kezdi újra.
Ja, és azért nézem ezzel a lejátszóval, mert a felirat korrigálás nekem ezen a legegyszerűbb. Egyébként a Himedia lejátszót használom.

(#299) blakey válasza csabi63 (#298) üzenetére


blakey
titán

SPMC alatt semmilyen fényerő/gamma ingadozás nincs. Második hete használom és most fel sem merül bennem, hogy valami nem 100%-os a lejátszóval, pedig azért van mit javítani rajta, de most csak élvezem a sorozatokat természetesen felirattal, most lett egy olyan évad amihez nincs megfelelő felirat de egy kis csúsztatással minden a helyére kerül.

A belső lejátszóval filmeket néztem a hozzáillő felirattal és nem volt semmi gondom a fényerő/gamma ingadózásain kívül.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#300) csabi63 válasza blakey (#299) üzenetére


csabi63
senior tag

Ha a maradék csekély 280 részt kivégzem, akkor átmegyek én is SPMC-re. Korábban már felraktam, nem is tudom miért töröltem.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.