Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-19 20:22:02

LOGOUT.hu

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) SunMount3r válasza kezo0 (#1000) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ez lenne az a bizonyos kérdésem és mivel lehet akár inkompatibilitási probléma is a lejátszó rendszerével, ezért szerintem ide is elég releváns...

A KODI téma itt még OFF se legyen, tényleg? :F Szerintem gondold át egy picit ezt a dolgot, (főleg annak tükrében mennyi hsz. szólt itt eddig róla és hányan használják itt is kezelőfelületnek a Himedia lejátszó tallózója helyett). Már bocsi...

Egyébként meg: több szem, többet lát, hát ezért (is)...

[ Szerkesztve ]

(#1002) blakey válasza SunMount3r (#1001) üzenetére


blakey
titán

A felszín kiválasztásából eredő problémák nem a lejátszóra vonatkoznak. Ezt tényleg nem itt kéne megfejteni. A gyári felszínnél nincs jobb, azt próbáld személyre szabni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1003) kezo0 válasza SunMount3r (#1001) üzenetére


kezo0
addikt

Általában gondolkodom, mielőtt írok. Hidd el, ezt is átgondoltam. A Kodi skin-jével kapcsolatos probléma nem ide tartozik.
Azt meg külön is fenntartom, hogy nem kéne itt a Kodit úgy kezelni, mintha anélkül nem is működne a lejátszó, és rögtön nem tűnne úgy, hogy milyen sok probléma van ezekkel a lejátszókkal.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#1004) nadtom válasza c4 (#982) üzenetére


nadtom
tag

Nem bonyolítottam a dolgot a settings/upgrade/upgrade online menüből frissítettem.
Tudom, hogy így nem tökéletes de nem volt kedvem vacakolni azzal, hogy minden törlődik.

- Display-t beállítottam 1080p 60hz-re
- Megjelenítés/ Hdmi auto adaptation akkor marad nem bekattintva, ha jól értem így mindent 1080p 60Hz-re fog konvertálni.
- Advanced options/video color space/ YCbCr422 van beállítva ez jó vagy más kell?
- TV HDR mode /Auto van beállítva, akkor ez mindegy ha jól értettem, vagy mást kell állítani?

Köszi előre is! :)

(#1005) c4 válasza nadtom (#1004) üzenetére


c4
őstag

Szerintem ez így jó lesz. A HDR auto-ban néztem a Pi élete HDR demót, kifogástalanul vitte.

(#1006) SunMount3r válasza blakey (#1002) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

És kezoO: van egy problémám a KODI-val és én csak azt szeretném, ha kiderülne mi az oka. Ilyen 1x-ű. Ehhez pedig az megpróbálom a szerintem legrelevánsabb csatornákat igénybe venni (most nem kezdem megint azt, hogy szerintem mire való egy "Fórum" és a Topic-jai). Lehet user error is akár, inkompatibilitás, vagy akármi, de ugyan kinek fáj már annyira az a pár Hsz. ami esetleg erre lenne "elvesztegetve" itt, ha pont akadna valaki, aki tapasztalta ezt?! Nem értem ezt a nagy restriktív megmondós ellenállást sem, ti még a Poroszos rendszer idején jártatok iskolába, vagy hogy?! :D :F Kicsit túlvezérelve érzem ezt a dolgot... (No offense.)

(#1007) SunMount3r válasza nadtom (#1004) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ha a 24p mode-ot bekapcsolod még jobb. (.És akkor nem fog mindent 60Hz-re "konvertálni", ami inkább elkerülendő.)

(#1008) blakey válasza SunMount3r (#1006) üzenetére


blakey
titán

Kodi topik is van, ráadásul régebbi. Első sorban ott kérdezz. Persze itt is néha kérdezhetsz, de ott valószínűleg több hozzáértő van, lehet, hogy itt is, de tényleg nem itt kéne skinekkel kapcsolatos problémákat megbeszélni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1009) c4 válasza SunMount3r (#1007) üzenetére


c4
őstag

24p módban riceg-röcög a kép. Ennek a gyári orvoslására várunk.

(#1010) nadtom válasza c4 (#1009) üzenetére


nadtom
tag

A 24p módot a Player setup/Advanced option menüben lehet állítani miközben megy a film?

(#1011) c4 válasza nadtom (#1010) üzenetére


c4
őstag

Ott is, igen. De csak akkor lesz aktív, ha bekapcsolás után megállítod, majd újraindítod a lejátszást. Menet közben nem vált frekvenciát a videokártya.

(#1012) SunMount3r válasza c4 (#1009) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ez mondjuk igaz, néha-néha én is tapasztalom. 60p-n én sem érzékeltem, de a natív akkor is a 24p mode-os frekiváltás lenne.

(#1008) blakey: Oké, csak valahogy nem érzem annak a metódusnak az érvényességét, hogy esetleges megoldás, összevetés, tesztelés, problémakeresés, elemzés, infógyűjtés helyett elintézzük annyival, hogy "Hát, rakd vissza a gyári Skin-t"-> egy elvileg Prohardver-nek hívott "szakmai" fórumon. Főleg, hogy -megint kiemelem-, bárhol lehet a probléma forrása és az igencsak fontos infó, ha valaki ugyan ezekkel a Himedia lejátszókkal nem vagy éppen ő is tapasztalta ugyan ezt. Szerintem azért elég érthető...

(Amúgy linkeltem is, hogy a Android-os KODI Topic-ban tettem fel elsősorban a kérdést...)

[ Szerkesztve ]

(#1013) kezo0 válasza c4 (#1009) üzenetére


kezo0
addikt

Én még mindig azt szeretném tudni, hogy vajon minden példányon riceg-röcög a kép, vagy ez csak egyes lejátszókón jelentkezik-e. Mert én hiába meresztem a szemem, nem látom, pedig amúgy ismerem a jelenséget, és szoktam látni, ha van.
Tehát a szemem/agyam kevésbé érzékeny most erre, vagy nálam tényleg nincs microstutter-probléma? Esetleg lehetséges, hogy a legelső széria után a következőben már egy-két alkatrész más volt, így a később gyártott példányok máshogy is viselkednek? Gondoljunk csak arra, hogy az első szériában pl. még fix wifi-antenna volt a boxon, aztán később már cserélhetőre váltották ezt. Miért ne fordulhatna elő, hogy más, belső alkatrészek is cserélődtek a gyártás során? Csak hangosan gondolkodom.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#1014) c4 válasza SunMount3r (#1012) üzenetére


c4
őstag

A 23.976-os film nem "natív" 24p. Még mindig nem az.
Az előzményekben megtalálod a pulldown technikai megoldását.

(#1013) kezo0:

Nem, nem minden lejátszónál riceg-röcög a kép, a Pro széria elődeinél nem volt gond ezzel. Ha nem látod, szerencsés vagy. :) Majd észreveszed.

[ Szerkesztve ]

(#1015) blakey válasza SunMount3r (#1012) üzenetére


blakey
titán

Ahogy érzed. Kodi topikot olvasgasd, érdeklődj. Gyári skin boxra is optimalizát, a többi nem, egyelőre. Én elintézem, mert tudom, hogy az a legoptimálisabb, főleg olyannak aki nem nagyon érti a Kodi "lelkivilágát", nekem pl. tökéletesen megfelel, de a 17-esben lévő még jobb lesz. :)
(#1013) kezo0
Kb. 35 másodpercenként van egy apró röccenés, ha a tv-den fel van tolva az interpoláció akkor nem fogod látni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1016) kezo0 válasza c4 (#1014) üzenetére


kezo0
addikt

De nekem most már szintén Q10 Pro van, és azon sem látom, erről szólt a hsz-om...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#1017) SunMount3r válasza kezo0 (#1013) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Nekem levehetős antennás van és kb. 2 hete kaptam meg a Futeko-tól, mégis látom néha stutter-t. (Persze ettől még ki tudja mikori eresztés, vagy mi volt azóta.) De a Futeko fórum-os Hsz.-ek alapján elég általános azért... Lehet olyan forrás videóid vannak amiknél ez kevésbé jelentkezik? Én sem mindegyikben tapasztaltam eddig... És van amiben jobban, van ahol ritkábban és cetere...

[ Szerkesztve ]

(#1018) SunMount3r válasza c4 (#1014) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

A 24p mode elvileg 23.976fps esetén pont 23.976p-re vált át, tehát szerintem ez elég "natív". (Arról a Hsz.-ről meg már leírtam a meglátásom, bocsi..) :D

(#1019) c4 válasza SunMount3r (#1018) üzenetére


c4
őstag

Ha neked az a natív, akkor nem vitázom. De akkor a natív 24p micsoda?

(#1020) kezo0 válasza blakey (#1015) üzenetére


kezo0
addikt

Nem vagyok benne biztos, hogy melyik beállítás felel a tévén az interpolációért, de ha az "Intelligent Frame Creation", akkor az – bár nincs teljesen kikapcsolva, de – a minimumra van állítva. Sok kísérletezgetés után jutottam erre a beállításra, és úgy vettem észre, hogy ez tényleg csak minimálisan nyúl bele a képbe, és inkább érzem a beállítás hatását, mint ténylegesen látom. De biztosan számít ez is. És ez kétségtelenül egy nagyon jó tévé (Panasonic TX-58AX800E), szóval lehet, hogy ez sem mindegy. És erről bizony mindig lazán megfeledkezünk, hogy a lejátszó esetleges hibái más és más megjelenítőkkel párosítva (vagy akár máshogy beállított ugyanolyan megjelenítőkkel is) máshogy és máshogy jelentkezhetnek.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#1021) SunMount3r válasza c4 (#1019) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Esetleges 24fps esetén meg 24p-re vált a "24p mode". Ennyi. :D Benne van a legutóbbi firmware change log-jában is.

Ha neked az a natív, akkor nem vitázom.-> De írd csak bátran szerinted mit értelmezek éppen rosszul, ha szerinted másképp van. :F

[ Szerkesztve ]

(#1022) blakey válasza kezo0 (#1020) üzenetére


blakey
titán

Igen az IFC az és a minimum is javít annyit, hogy pont nem veszed észre, sőt ha nem látod akkor ne is foglalkozz vele, csak figyeld a javításokat és kész.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1023) kezo0 válasza blakey (#1022) üzenetére


kezo0
addikt

OK, akkor most hátradőltem. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#1024) c4 válasza SunMount3r (#1021) üzenetére


c4
őstag

"Javult" a lejátszás - changelog szerint.
Nem megszűnt. Lehet előtte még láthatóbb volt. Bár én látom és zavar is. Így nézem inkább a hibátlan 60 Hz-es frekin. Ennyi. Majd ha kijavítják bekapcsolom én is esetleg a 24p-t, bár képminőségbeli különbségérzetet nem okoz nálam.

(#1025) nadtom válasza c4 (#1024) üzenetére


nadtom
tag

Pontosan ezt tapasztalom én is. A 24p kikapcsolásával tökéletes a lejátszás, nincs dadogás, ha bekapcsolom akkor van. A kép minősége között nem látok különbséget (mármint 24p-vel és nélküle).

Az új FW-rel a kép minősége viszont javult (lehet csak beképzelem :U ) de határozottan jobb, élesebb kontrasztosabb lett a kép.

(#1026) SunMount3r


SunMount3r
Topikgazda

Ti milyen Launcher-t használtok? :F Ezt a csempés dolgot akarom ikonokra lecserélni, mert nagyon sután néz ki a kezdőképernyő a természetképes háttereimmel...

[ Szerkesztve ]

(#1027) szrobert válasza nadtom (#1025) üzenetére


szrobert
tag

A 24p nálam is így viselkedik, a képminőség javulást én nem vettem észre...
Azért kicsit viccesnek gondolom, hogy a lejátszónak gond a 24p, meg van még
a WDTV LIVE-om, annak semmi gondja vele és 1080p-ben a képminőségben is simãn felveszi a versenyt a
Q10-el...
Őszintén, én kicsit többet vártam ettől a játékostól...

(#1028) Joshi válasza szrobert (#1027) üzenetére


Joshi
titán

Az a gáz hogy alapvető funkciók nem működnek jól két frissítés után sem, patchelgetni kell meg minden frincfranc. :( Egyébként jó lejátszó lenne (lesz?). :U

(#1029) c4 válasza Joshi (#1028) üzenetére


c4
őstag

Csak a 24p nem működik megfelelően. De így vlt ez annak idején a Dune lejátszókkal is.

(#1027) szrobert:

Gaba tévén biztos nem látni a képminőségbeli különbséget. :D
Egy lejátszó lejátszik, ez most speciel tényleg azt teszi. Ráadásul az összes többi nagy márka drágább modelljeinek több gondja-baja volt, van, mint ennek megjelenése pillanatában.

Nem kell mókolni semmit. 1080p/60Hz és használod. Kész. Megy minden hang és képformátum fagyás nélkül.
Mi a gond?

[ Szerkesztve ]

(#1030) szrobert válasza Joshi (#1028) üzenetére


szrobert
tag

Abszolút egyetértek Veled, csak használni szeretném, és működjön rendesen, ne kelljen
minden féléket mókolni...
Gondoltam rá, hogy megválok tőle, de 1 frissítést még várok, aztán majd meglátom...

(#1031) blakey válasza Joshi (#1028) üzenetére


blakey
titán

Attól függ honnan nézzük, mindegyik lejátszóval hasonló problémák voltak, az idő megoldotta, következő frissítés jó lesz, úgy tűnik a patch is jó, mindenkinél megfelelően működik, hasonlóan fog működni a frissítés után is valamint eltűnik a 24p röcögés is.Dune-n is kellett patchelgetni, Med(ernél is, Popcornnál is voltak érdekes bugok, sőt, ott még mindig vannak, szóval nem egyszerű a mai világban. A fő gond az, hogy a fejlesztől úgy állnak a dologhoz, hogy úgyis tudunk rá frissítést küldeni, bezzeg amikor nem volt ilyen lehetőség sokkal összerakottabb firmwarek voltak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1032) szrobert válasza blakey (#1031) üzenetére


szrobert
tag

A patchet MAC-ről fel lehet tenni valahogy?
Írtam a Futeko fórumára is ezzel kapcsolatban, de nem válaszolt senki..

Képminőség javulást Te is tapasztaltál, mint az egyik kolléga feljebb?

[ Szerkesztve ]

(#1033) Joshi válasza blakey (#1031) üzenetére


Joshi
titán

De már az 1.0.5-ös fw-el is meg kellett volna érkeznie a hibátlan 24p lejátszásnak. Meglátjuk.

(#1034) blakey válasza szrobert (#1032) üzenetére


blakey
titán

Mac-ről nem tudod telepíteni, sajnso a fejlesztől pc-ben gondolkodnak.
Képminőség javulást lehet tapasztalni, de minimális, sőt nem biztos, hogy javulás, egyéni beállításokkal használom a képjavítót, dinamikus kontraszt alapból kilövöm, élesség is 10-esen van.

(#1033) Joshi
Elev úgy kellett volna kijönnie.
Ha nem tévedek akkor az android alapból nem támogatja a 24p-t, ezt nem olyan egyszerű felülbirálni és ezt kell megoldaniuk.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1035) szrobert válasza blakey (#1034) üzenetére


szrobert
tag

Köszi, én is arra jutottam, hogy csak PC-ben gondolkodtak..
Én úgy ahogy van kikapcsoltam a képjavítót és a TV-t próbálom a szememhez beállítani..
A kijáratát Te SDR-re, HDR-re, RGB-re, vagy mire állítottad?

A lejátszó előző verzióinál úgy olvastam ezzel a 24p-vel nem volt gond..
Azon nem Android futott?

[ Szerkesztve ]

(#1036) blakey válasza szrobert (#1035) üzenetére


blakey
titán

ycbcr 4:4:4 10 bit és a HBR auto.

Előző lejátszó sem indult tökéletesen, ráadásul más android alapokon futott, nem kell hasonlítgatni, mert akkor én is jöhetnék, hogy bezzeg a Dune-n minden ment, stb. Ez ilyen, ha nem felel meg akkor várunk vagy eladjuk.
dune Solon még nem aktív az android, vajon miért?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1037) szrobert válasza blakey (#1036) üzenetére


szrobert
tag

Ok, köszi, majd meglátjuk...

(#1038) blakey válasza szrobert (#1037) üzenetére


blakey
titán

Én is várok még 1-2 frissítést aztán eldöntőm, hogy marad-e vagy sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1039) c4 válasza blakey (#1038) üzenetére


c4
őstag

És mit veszel, mert ezzel a specifikációval nem sok készülék rendelkezik még dupla áron sem.

(#1040) Joshi válasza blakey (#1034) üzenetére


Joshi
titán

"Ha nem tévedek akkor az android alapból nem támogatja a 24p-t, ezt nem olyan egyszerű felülbirálni és ezt kell megoldaniuk."
Ez érdekes, mert egy filmlejátszás indításánál teljesen ki kellene zárni az oprendszert, ilyenkor az erősítő is átvált azokra a frekikre amire állítva van a rendszer. Nincs szándékomba okoskodni mert ilyen szinten nem értek a témához, de fejlesztésnél erre nem gondoltak? Meg azért a mozizás a 24p-ről szól vagy mi. :B

(#1041) c4 válasza Joshi (#1040) üzenetére


c4
őstag

"Meg azért a mozizás a 24p-ről szól vagy mi."

Igen, a mozi arról szól, mert ott valóban 24 képkocka/másodperccel peregnek a filmkockák és a DCP.
Nem 23.976-al.

[ Szerkesztve ]

(#1042) Joshi válasza c4 (#1041) üzenetére


Joshi
titán

Himediánál nem a 24 és a 23,976 képkocka közötti különbséggel van a baj, az olyan minimális röccenést okoz amit tényleg nem sokan vesznek észre. A jelenlegi röccenés sokkal durvább, nem is értem hogy mi lehet ez.
De akkor magyarázd el hogy mitől lenne jobb egy 24 képkockás film megjelenítése 50 vagy 60Hz-en, mint egy 23,976 képkockásé?

(#1043) c4 válasza Joshi (#1042) üzenetére


c4
őstag

Nem értek mélységében a chipsetek SDK programozásához... Mert a chipsettől is függhet a kérdés. A Sigma chipeknél is sok gondot csak a Sigma tudott orvosolni, nem a Dune vagy Popcorn szoftverezői. És szerintem van olyan, amit a mai napig nem javítottak.

Szerintem pont ott a gond, hogy nem kóser a pulldown. Erőszakkal próbálják natívban kihajtani a 23,976-ot, de a szabvány szerint nincs ilyen kimeneti képfrekvencia. Nincs is semmi gond, ha 60Hz-en küldjük ki a jelet.

Nekem nem fontos a 24p, pláne így, hogy valójában az esetek 95%-ában nem is az valójában.
Magyarázd el, mitől jobb egy nem 24p videófolyamot 24p-ben futtatni, mint mondjuk 50 vagy 60Hz-en...
Szebbek lesznek a színek? Jobb lesz a kontraszt? A fenét. Pont az a baj, hogy kevés a 24 képkocka már a mai világban. A mozi nem azért alkalmazta annak idején, mert ez a legjobb... hanem ez a minimális képkockamennyiség, amitől az agy már mozgóképnek látja az állóképek sorozatát. Ha mondjuk 48 képkockával készítették volna, akkor dupla annyi nyersanyagra lett volna szükség. Szóval mint minden, ez is a pénzről szólt.

Szóval, ha sikerülne végre nekik a jó pulldownt összekalapálni, mint ahogy más cégek is megtették, azonnal megoldódik ez a kérdés. Mint írtam, a Dune lejátszóknál is gond volt a legelején ezzel. Vártunk is jó pár hónapot, mire rendbeszedték.

[ Szerkesztve ]

(#1044) SunMount3r válasza c4 (#1043) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Bocs ha noob-ság lesz amit kérdezek, de pl. ha ugye 48fps-es lenne a videó, az egy (a 24p-sekhez viszonyítva) ugyan ilyen minőségű, azonos kódolású stb. videofile esetén is akkor pont kétszer akkora méretet eredményezne, nem? Mert akkor ez sem elhanyagolható probléma.

Amúgy meg hallottam olyan véleményeket is, hogy a 23,976fps-t azért alkamazák gyakran előszeretettel, mert az olyan "filmszerű", tehát művészi/alkotói megfontolásból. Kb. olyasmi mint a "Film Grain" (szemcsésített kép) egyes, ritka esetekben. Ez mondjuk lehet alapból sántít, de pl. az engem is zavar, ha a TV-be be van kacsolva a Motion Plus (vagy mifene), még minimálon is, ami kb. azzal trükköz, hogy a szem számára egy kevésbé folyamatos videót is "smooth"-á varázsol (szappanopera hatás). Tehát lehet végül is van valami a dologban. Plusz hozzá jön az, hogy sokan szeretik (ahogy én is) a filmeket, az eredeti rendezői, operatőri művészeti koncepció szerint élvezni, ezért is ajánlják a különböző topic-okban itt is, hogy minden kép és mozgás javító frincet-francot ki kell kapcsolni a TV-n. Szerintem ezért lenne jobb a teljesen tuti és stutter mentes 23,976 is, a 60Hz helyett.->Persze lehet eltúlzom, vagy tévedek valamiben...

(#1045) c4 válasza SunMount3r (#1044) üzenetére


c4
őstag

A 23.976 alkalmazása szerintem összefügghet a televíziós sugárzással is... Ami eleve interlace volt, ugye...
Nem tudom, milyen művészi értékre gondol valaki ebben az ügyben, mert a filmet 24 képkockában rögzítik, azt vágatja a rendező a vágóval. A 35 mm-es film gyakorlatilag teljesíti a 4K felbontását. Igaz, hogy csatornánként 12 biten 4:4:4 módban, amit a home video még álmodni sem mer...
Szóval szerintem városi legenda. De ez már tényleg full OFF itt.

(#1046) Joshi válasza c4 (#1043) üzenetére


Joshi
titán

A TV mindenképpen alkalmaz valamilyen Pulldownt, hogy most 5:5 vagy 3:2 az már egy más kérdés. A legjobb az 5:5 ami a 24 képkockából csinál 120-at úgy, hogy a képeket 5x jeleníti meg.

De pont azt nem értem hogy miért nem álltak át a 25 vagy 30 képkockára amit mindenhol gond nélkül meg lehetne jeleníteni? Nem sokkal kerülne többe, persze ehhez még hozzájön a digitális felvétel kérdése is, de nyilván ott is számít a helytakarékosság.

(#1047) c4 válasza Joshi (#1046) üzenetére


c4
őstag

Pont ezért semmi értelme erőlködni a natív 23.976 kihajtásával.
Így is úgy is pulldown a vége...

(#1048) Joshi válasza c4 (#1047) üzenetére


Joshi
titán

De akkor miért nem gondolja újra a filmipar ezt az egészet? Döbbenet hogy még mindig Pulldown meg hasonló kényszer megoldásokkal kell bajlódni. :O

ui.: Hobbyt 48 képkocka. Miért nem 50? Könyörgöm digitális rögzítéssel vették fel. :O

(#1049) c4 "UHD esetén: 60 képkockával dolgoznak."
Az már barátibb, de ha jól tudom a 24 képkockát azért erőltetik még mindig, mert tipikus mozis hatása van a képfolyamnak. A Hobbyt 48 képkockáját sokan furcsának érezték.

[ Szerkesztve ]

(#1049) c4 válasza Joshi (#1048) üzenetére


c4
őstag

OFF

Ne tőlem kérdezz ilyeneket. :). De a filmipar nem dogozik pulldownnal. Ők 24 képkocka/másodperccel vagy mint új lehetőség az UHD esetén: 60 képkockával dolgoznak.

ON

(#1050) djnice válasza c4 (#1047) üzenetére


djnice
veterán

Az azonos osztású pulldown egyáltalán nem zavaró, a mozigép is 3x villantja fel a képkockát, ott is 72 Hz-n megy a lejátszás. A normálisabb TV-k pl a plazmák tudnak 96 Hz-t, az LCD-k pedig 120-at, így tökéletes lesz a 24p. 60 Hz-nél a 2:3 pulldown már zavaró lehet, de még mindig kevésbé zavaró mint a nem kadenciahelyes 23.976, ahol 41 másodpercenként van egy 2x megjelenített képkocka.
Szóval van értelme a 23.976-ot 24 Hz-n megjeleníteni 0.01%-os gyorsítással természetesen.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.