Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10751) sebgutkopf válasza Ebit (#10709) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A keret az előbbi hsz-emből nagyjából látszik. 1 db készülék beszerzését tervezem, mert több "dobozt" nem tudok hova tenni, így egy megy, egy jön lehet az elv. Még jobb lenne a 2 kuka és 1 jön :)

(#10752) Ebit válasza Xero (#10748) üzenetére


Ebit
addikt

Én a kisebb szobákba,jobban szeretem a monitor hangfalakat,és jónéhány van,ami korrekten szól,többek között hirdetnek Infinity-t is, egy meghallgatást megér,bár számodra, most bármilyen hangfal előrelépés lesz,ezt egy jó erősitővel tetézve, egy életre letudhatod a dolgot.

(#10753) Xero válasza Ebit (#10752) üzenetére


Xero
nagyúr

Az Infinity-ről dobj már egy linket, ha tudsz! (Egyébként is a márka szerelmese vagyok az autó hifi miatt! :B ) Köszi!

(#10754) L4D1K válasza sebgutkopf (#10749) üzenetére


L4D1K
őstag

Nekem erre többen azt mondták, hogy jobb messze elkerülni, de természetesen embere és rendszere válogatja. 60e pénzért most hirtelen a hivox kisebbik dac-ját tudnám mondani mint ésszerű alternatíva [link]. De érdemes körülnézni, mert a nagynevű gyártók termékei többnyire túlárazottak, és itthon ahogy olvasom egyre több hazai gyártású és meglepően jó minőségű dac-okat lehet venni nagyon jó árakon.

# ANTAL Tuning #

(#10755) BBéci válasza sebgutkopf (#10751) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem is állványos dobozokat kell beszerezned.

A NAD nem rossz választás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10756) sebgutkopf válasza L4D1K (#10754) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Most lehet kinevetsz, amit mondok, de ez elég "ronda". :B
Nappaliban nem igazán akarok ilyen optikai környezetszennyezést végrehajtani, ha már ennyi energiát fordítottam az új lakberendezésre.

Ha más javaslat/alternatíva van érdekel, nem ragaszkodom semmihez se foggal körömmel, viszon sajnos némi design szintet meg kell ütnie. Jó analóg kimenetes lejátszó, vagy másik dac stb...

Bbéci: a nad-okat mindjárt meglesem. Bár régen azok is elég "ipari" jellegűek voltak, most nem ismerem a felhozatalt.

szerk: revidiálom magam, a mostani nad már nem csúnya. :)

[ Szerkesztve ]

(#10757) orbano válasza sebgutkopf (#10756) üzenetére


orbano
félisten

be kell rakni a fiókba/erősítő mögé és kész

A vér nem válik VAZZE!™

(#10758) sebgutkopf válasza orbano (#10757) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Igazad van. Végül is ez is egy járható út.

Közben NAD-ban dvd elérhető áron olyan 100 körül ezt találtam nad dvd. Viszont elszomorít, hogy az audio kimeneten ennek is csak 90dbA a dinamikája, hiába van aranyozott csati rajta, ami miatt egy magasabb kategóriára gondoltam volna. :(
Ennyire irreális elvárás egy audio cd lejátszó minőségének a dinamikája? Lehet ez csak száraz adat, de emlékeim szerint olyan 100 dbA körül az igazi.

(#10759) L4D1K válasza sebgutkopf (#10756) üzenetére


L4D1K
őstag

Ronda? Lehet, de finom :DDD . Egyébként én majd(nagyon majd)ezt vagy más, tudásban hasonló dac-ot szeretnék venni. Mondjuk ha erre kerül sok, akkor azért megkérdezem az építőjét, hogy az első bemenet választót nem lehetne -e hátulra tenni, és már meg is oldódna az egyetlen nem tetsző(számomra) része a dolognak. Azt viszont bizton tudom, hogy ha coax helyett optikai kell, akkor az egyik coax bármikor átalakítja ha a vevő kéri.

# ANTAL Tuning #

(#10760) sebgutkopf válasza sebgutkopf (#10758) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Na most fosom bokán magam. A nad után megnéztem a denon dvd-ket. Lehet megint csak számok, de ott még egy egyszerűbb dvd lejátszónak is jobb az analóg kimenete mint a többinek. Papíron legalábbis. Ez egyben némi reménysugár is, hogy talán mégis elég egy dobozt vennem és kettőt kidobhatok. :)

(#10761) zodo válasza Xero (#10739) üzenetére


zodo
nagyúr

Őszinte leszek, nincs hifista múltam, se fülem a zenéhez csak azért írók néha a topikban, hogy legyen egy-két átlag ember hsz. infó is. Elnézést a jelzőkért!

Szóval, szerintem mindkét erősítőm mellett szépen muzsikált az Mx2, bár nincs konkrét párhuzamban a hallgatási formájuk.
Marantz egy 6.1-es erősítő amikre általában a hozzáértők azt mondják, hogy stereoban gyengélkednek. Ennél a készüléknél, nagyjából a te leendő hangdoboz, elrendezésed mellett hallgattam őket, főleg elektronikus zenét. (ami szintén, szentség törés) Noname dvd lejátszóról vagy ps2-ről ill. Sony asztali MD-ről. Továbbá ki volt egészítve egy sub ládával is.

Nad -nál viszont csak az íróasztalnál hallgatom, pc-ről hajtva.
Nem ép, ideális elhelyezésben.
Szóval, itt most nincs szomszéd üldözés. Azóta vettem egy asztali cd lejátszót ill. marad az MD is, de csak nagy ritkán van társítva a sub láda.

Lényegi része: Marantz, kissé lágyabban szól a Nad feszességéhez képest, ha megpróbálnám körbeírni a kettő közti különbséget.

M2 vs. Mx2 -höz csak annyit tudok hozzátenni, hogy nekem meg azt mondták, hogy soha el ne adjam az Mx2-őt, mert az egy jól sikerült darab.
Nekem tetszik a hangképe, igaz kevés a mély, de cserébe igen részlet gazdag tud lenni, megfelelő készülékről hajtva és hang anyag lejátszása mellett. :K

Gondolom, úgy is elmész meghallgatni őket így ,majd te eldöntőd melyik lesz a nyerő. :)

[ Szerkesztve ]

(#10762) Ebit válasza Xero (#10753) üzenetére


Ebit
addikt

Tessék itt a link:

[link]

A prioritás sorrend szerintem, a hang az első, a forma , külső másodlagos, természetesen a kettő egybeesése optmális lenne, de nagyon sok készülék, nagyon egyszerú kivitelezésben jelent meg,

Műszaki adatokat lehet olvasni, rangsorolni de nem biztos, hogy korrekt modon adják meg, a 90 db az egy jó jel-zaj viszony érték, de nem a műszaki paramétereket fogod hallgatni, és nem biztos az, hogy jobb paraméterekkel rendelkező eszközök szebben szólnak.

(#10763) Xero válasza Ebit (#10762) üzenetére


Xero
nagyúr

Hűűűű ez nagyon tetszik és az ára is igen baráti. Valaki esetleg hallotta már?
Infinity buzi vagyok, ezt lehet nem hagyom ott. :U :DDD

szerk: Még jó is lenne, mert van közeli rokon helyben aki elhozza. :) Az mondjuk kissé zavar, hogy nincs reflex nyílás. Nem sok basszusra számítok így, de üsse kavics ha szépen szól! :)

[ Szerkesztve ]

(#10764) orbano válasza Xero (#10763) üzenetére


orbano
félisten

frekiátvitelben kb annyit tud mint egy jól megcsinált első szett. lehet lecsapom a kezedről B hangfalnak jó lesz :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#10765) Xero válasza orbano (#10764) üzenetére


Xero
nagyúr

Nemíc innen! :D

Tegnap a gagyi 5.1-el trükköztem, és úgy éreztem annak a mélye is elegendő lenne ebbe a helyiségbe. Márpedig nem egy bika darab. ;] (régi fa Genius 5.1 csak az első dobozok) Talán ez is elég lenne akkor! :)
Akkor meg is kérem unokatesómat, hogy holnap sétáljon át megfülelni. :p

(#10766) KMT válasza Xero (#10763) üzenetére


KMT
addikt

Örülj neki, a zárt dobozok sokkal jobban viselik a falra tolást.

(#10767) L4D1K


L4D1K
őstag

Tégla projekt verzió 1 - nem nevet :DD

[link]
[link]

A képek minősége szörnyű, de sajnos ennyit tud egy telefon félhomályban, illetve egy remegő kéz, ami 20+ kg téglát cipelt egy órán át ^^.

# ANTAL Tuning #

(#10768) orbano válasza L4D1K (#10767) üzenetére


orbano
félisten

nem is baj. szerintem mindenkit az érdekel jobban, hogy mennyire változott a hangja a talajon való álláshoz képest :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#10769) Ebit válasza L4D1K (#10767) üzenetére


Ebit
addikt

Szóltál volna, van cimeres téglám, azon még jobban szólna. :K

(#10770) KMT válasza L4D1K (#10767) üzenetére


KMT
addikt

Milyen messziről csented azokat, hogy 1 órába telt hazavinni? :))

(#10771) nebulo5 válasza L4D1K (#10767) üzenetére


nebulo5
senior tag

Lekapartad róla a maltert!? Akkor már nem is az igazi.... :DD

Üdv: nebulo

(#10772) BBéci válasza Xero (#10765) üzenetére


BBéci
titán

Felvágom az ereimet! Már ebbe a topikba is betört a géniusz?!
Zárt dobozoknak is lehet kiváló mélyhangjuk. Ne menjünk messzire, itt a Velodyne SPL Ultra sorozat, no meg a rengeteg autós szubláda.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10773) L4D1K


L4D1K
őstag

orbano : A hangja változott, még nem tudom behatárolni hogy milyen irányban, kb most úgy tudnám leírni mintha lágyabb lenne, de nem tudok véleményt alkotni 9 perc hallgatás (Guns N Roses - November Rain) után.

Ebit : Az egyik tégla csákány X kalapács címeres ;)

KMT : A teljes útvonal volt a vicces: Ferihegy 1 en kaptam meg esti meló után reggel 7kor, onnan bkv - újpestig (alvás) bkv - káposztásmegyer - pucolás - bkv újpest - hallgatás - Capoeira - Fórumozás :))

nebulo5: Le a ku*va életbe, mire végeztem a 4 darabbal apu csendben megjegyzi(az egészet végignézte) - "Ugye tudod, hogy a fenyőfánk alja csak pucolt téglával van tele"...

# ANTAL Tuning #

(#10774) Xero válasza L4D1K (#10773) üzenetére


Xero
nagyúr

Az a csákány kalapács szerintem ék-kalapács lesz és akkor bizony bányából származhat erősen. :) Nagy kincs! :K

(#10775) Xero válasza BBéci (#10772) üzenetére


Xero
nagyúr

Régi olcsó megoldás volt. :) Szinte be sincs kapcsolva ne ijedj meg, csak ezzel tudom kipróbálni az elhelyezést nagyjából! :U
Éppen azon vagyok, hogy kipateroljam a lakásból!

Na igen, nyilván zárt és zárt között is van különbség, viszont ahhoz hogy szóljon akkorát, komolyabb felépítés kell, amit pedig meg kell fizetni. :) Amit te emlegetsz az ugyebár sub, nekem pedig jelenleg pénzem és legfőképpen "terem" csak polc dobozokra van! Ebből próbálom kifacsarni a legjobbat!
Ne aggódj én is áldom a napot amikor a kocsiban zárt-ra cseréltem a sub-ot! :C
Jelenleg az elhelyezésben vagyok kicsit jobb helyzetben. :K

A zöld lenne a végleges pozíciójuk. Vagy egy-egy számukra felrakott polcon, vagy ha lesz rá pénz és hely, akkor 1-1 állványon. Ha polcon vannak, akkor valószínűleg jobban rá kell tolni a falra, ha nincsenek akkor egy jó 20-30 cm-t előre tudom őket hozni. Ennyi a biztos jelenleg.

Erősítőben is gondolkozom még, de egyszerűen nincs időm és lehetőségem meghallgatni őket, ami a legnagyobb bajom. Így bízom a szakértőkben mint Te, akiknek azért nagyobb rutinjuk van és tapasztalatuk itt IS! :DDD

Hangfalból is annyi eldöntött, hogy polc sugárzó. A többi még nagyon képlékeny. Kábelekkel is bajban vagyok, de azt Kácsa A-tól letudom szerintem.

Ha van egy kis időd BBéci gondold már át te mit tennél be hasonló körülmények között a jelenlegi vagy várható használt piacról ebbe a szobába? :U Erősítőre max 30e most, dobozra 45e, a többit jó lenne gagyi állványra és kábelekre! :K

(#10776) L4D1K válasza Xero (#10775) üzenetére


L4D1K
őstag

Egy első és egy hátsó reflexes monitor ;)

[link]
[link]

# ANTAL Tuning #

(#10777) Tristis válasza Xero (#10775) üzenetére


Tristis
őstag

Nem nagyon olvastam a hsz-t csak a centiket, de ez nagyon csúnyán rajta van a falon... :N
Vagy zárt dobozt vegyél vagy első reflexeset. Első reflexesből Tannoyokon kívül nem is nagyon jut most eszembe, zártból sincs túl sok :S

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#10778) Ebit válasza L4D1K (#10773) üzenetére


Ebit
addikt

A tréfát félretéve, érdemes több fajta anyagot kiprbálni, hogy nálad, melyik tűnik a legjobbnak.
Azok akik ilyen kiegészitőkkel próbálkoztak, mindenki másra esküszik, mert elég széles az anyagválaszték, és nagyon sokat számit az is , hogy milyen a padló burkolat felépitése.
Lelkierőd , és időd is van rá, érdemes lenne más könnyen hozzáférhető anyaggal kisérletezni, pl csempe, járólap, és sokan a hárompontos alátámasztást favorizálják.

(#10779) nebulo5 válasza Ebit (#10778) üzenetére


nebulo5
senior tag

A nyár elején próbálkoztam, az álló hangsugárzók (AR s40) alá márvány lapokat pakoltam. A magasak igazi brillirozó csilingeléssel "hállálták" meg. A mélyek ugyan megmaradtak, de feszesebbé váltak.
Közel egy hónapig hallgattam így a kedvenc zenéimet. Azért kellett ennyi idő, hogy az esetleges "megszokásaimon" túl tudjak lépni. Majd amikor eltávolítottam a lapokat, akkor jöttem rá, hogy "nyugodtabb" lett a hangkép, és kedvesebb időtöltéssé vált a zene hallgatása.... Egy szóval, talán úgy jellemezhetném a márvány lapok jelenlétét, hogy "metálos beütésű" hangot ad(hat) a hangsugárzóknak. Mivel főleg jazz, blues, soul és elektronikus zenét hallgatok, így semmi szükségét nem éreztem a lapok használatának.
A kollégámnál Magnat Vintage hangsugárzókkal, ugyanezt lehetett tapasztalni.
Monitor hangsugárzóknál (B&O s45-2) a lapokat a dobozokra pakolva, mintha kifejezőbbé váltak volna a mélyek. De ez annyira nüansznyi változás volt, hogy már-már placebó hatásnak lehetne betudni.

Üdv: nebulo

(#10780) KMT válasza L4D1K (#10773) üzenetére


KMT
addikt

Otthon kellett volna pucolnod. :) Nem lehetsz messze. :U

(#10781) BBéci válasza Xero (#10775) üzenetére


BBéci
titán

Folyamatosan böngészni kell a netet, ha jó használt cuccot akarsz elcsípni. Nekem arra nincs időm.
A linkelt T+A jónak tűnik, állványra téve a hátsó reflexnyílás sem lenne zavaró.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10782) Tristis válasza BBéci (#10781) üzenetére


Tristis
őstag

Én hallottam egy-két T+A-t, amik rendkívül jók voltak. Azt mondták, hogy ez egy elbäszott doboz, ez a P20. Az mondjuk egy jó kérdés, hogy mihez képest, mert ha pl. csak félig olyan jó, mint a Criterion 100-110-es páros akkor bátran ajánlható ennyiért.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#10783) BBéci válasza Tristis (#10782) üzenetére


BBéci
titán

Egy pár Criterion TS 200, na jó, esetleg 300 beférne hozzám. :DD
Persze a hozzávaló centernek és surroundoknak is szorítanék helyet. :DD

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10784) Ebit válasza nebulo5 (#10779) üzenetére


Ebit
addikt

Igen, sokszor előfordul, hogy a tartós együtt élés során nem tetszik a modositás -tuning, ezért irtam korábban, hogy érdemes kisérletezni főleg az elhelyezés változtatása a hangképben mindenképpen jelentkezik, az már egy másik kérdés, milyen irányba mutat.

Eszközök között is nagy a külőnbség, mert vannak olyan termékek ahol a gyártó magas szinten oldotta meg a kivitelezést,ott nehéz érzékelhető változást elérni,

A zenehallgatásnál, nagyon lényeges, hogy megfelelő körülmények között és hangulatban végezzük, mert igy lesz teljes az élmény.

(#10785) L4D1K


L4D1K
őstag

Van valamilyen módszer arra, hogy a szoba akusztikáját lemérjem? Van egy olyan mély hang, amit nem hallok vissza a szobában, fejhallgatón meg egyértelműen dübörög. Csak arra tudok tippelni, hogy még mindig rossz helyen vannak a dobozok, így nem minden jön át teljesen. Amin most észrevettem, és mellbevágóan hiányzott a mély - Red Hot Chili Peppers - Slow Cheetah. Amikor a szám elején bassz gitár szépen egyre mélyebbre penget 1-1 hangot. Na ott az első 2 gyönyör, a 3. szinte nem is halható, a 4 megint jó.

# ANTAL Tuning #

(#10786) orbano válasza L4D1K (#10785) üzenetére


orbano
félisten

fogsz egy szinuszhullámokat generáló programot, és lejátszogatod párherzes lépésekben. amelyiknél füllel hallható halkulást/erősödést érzel, ott lesz a gond. a bajos frekvenciát benthagyod és elkezdesz pakolni/fülelni. a végére kicsit fájni fog a fejed, kimerül a hallásod, de tisztában leszel a problémával :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#10787) Xero válasza orbano (#10786) üzenetére


Xero
nagyúr

Na úgy néz ki jövő hétre lesz is pénzem! :)

Tehát a jelenlegi lista amit összekapartam a használt piacon így néz ki:

Hangfal:
-TDL Nucleus 2 - 30eFt
-Celestion - County (állvánnyal) - 23eFt
-Monitor Audio BR2 - 60eFt (nem irányár, fix)
-Tannoy Mercury F1 Custom - 33eFt
-T+A Stratos P20 - 55eFt
-Iinfinity RS2001 - 24eFt
-Tannoy M2 - 40eFt (nem biztos hogy még megvan)
-Nivs V3 (állvánnyal) - 38eFt
-Brooklands Edition (SONY) SS-126EB - 30eFt
-Tannoy MX2 - 39eFt

Erősítő:
-Marantz PM-57 (nincs távirányító) - 20eFt (fix)
-Marantz PM-57 - 24eFt
-Nad 3020 - 27eFt (fix)
-Harman Kardon HK 610 - 25eFt (fix)
-Harman/Kardon PM 655 - 30eFt(fix)
-Harman/kardon HK670 - 46eFt
-Denon PMA-680R (nem tudom, hogy van-e távirányító) - 29eFt
-Nivs V3 erősítő - 45eFt

Na úgy néz ki ez a végleges lista, amit tudtam átnyálaztam.
Melyik éri meg az árát? Nem feltétlenül akarom a legdrágább megoldást választani. Melyik passzolna jól egymáshoz?
Ja és még egyszer, egy 8nm-es szobába lesznek! :K
Köszi a válaszokat! :R :R

(#10788) KMT válasza L4D1K (#10785) üzenetére


KMT
addikt

Kell hozzá egy jó linearitású mikrofon legalább (min 1k). Ha nincs előerősítője a hangkártya mikrofon bemenetének, akkor még az is (min 2k). Ha belevágnál, szívesen ajánlok konkrét dolgokat is.

A füllel való hallgatózást nem javaslom, mert az emberi hallás karakterisztikája nagyon nem lineáris. [link]

(#10787) Xero:
Amit én javasolnék:

Hangdoboz: Tannoy, vagy Nivs.

Erősítő: HK, vagy Denon, bár a fenti típust nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#10789) orbano válasza KMT (#10788) üzenetére


orbano
félisten

mivel főként a basszussal van gondja, azaz feltehetőleg pár állóhullám zavar be a dologba, így a füllel való keresgélés sem egy olyan vészes dolog. a szobában körbejárva nagyon jól hallani, hogy hol vannak a kiemelt és csillapított területek egy adott frekcencián. sőt, a hangfalat pakolva nagyon jól hallani, hogy hogyan rendeződnek át ezek a területek.
persze egy gondosabb beállításhoz tényleg kell mikrofon, de szerintem a fülelés is egy egészen jó játék :)

amúgy konkrét dolgokat nekem is ajánlhatnál, 1+2k-ért egy jó mikrofon és előerősítő engem is érdekelne :K

A vér nem válik VAZZE!™

(#10790) #25954560 válasza orbano (#10789) üzenetére


#25954560
törölt tag

azert marha uncsi lehet mondjuk egy 60(/tokmindegy)Hz-es merojel mellett boklaszni a szobaban :)
kicsit engem is elkapott a laz h szerezzek vmi minosegibb hasznalt hangfalpart, de asszony aszonta nagyon szereti a hangjat a sonus c101-eknek, meg se probaljam kikukazni oket. ugyhogy maradnak :)

[ Szerkesztve ]

(#10791) orbano válasza #25954560 (#10790) üzenetére


orbano
félisten

uncsi hát, és roppantmód fárasztja a fület. mondjuk nekem 120hz-nél volt a gáz, agyf*szt kaptam mire feltérképeztem a szobát és kicsit átpakolgattam úgy a hangszórókat, hogy az íróasztalom előtt mérsékeljem a kiemelést.

A vér nem válik VAZZE!™

(#10792) L4D1K válasza orbano (#10789) üzenetére


L4D1K
őstag

"Pár állóhullám". Ha ez alatt azt kell érteni hogy mintha hullámban jönne egy-egy hang, akkor a 20Hz-20kHz es intervallumban óvatos számolással közel 25-30 hullámot hallok.

Nagy jó indulattal lehet egy ilyen görbéje most

:DDD :O :(

# ANTAL Tuning #

(#10793) orbano válasza L4D1K (#10792) üzenetére


orbano
félisten

[link]

Vagy keress rá Auratech atyánk írásaira a topikban :)

amúgy egy "cikkcakkos" frekimenet nem feltétlenül szól rosszul úgyhogy ne aggódj. ezt a rajzot miből hoztad össze?

A vér nem válik VAZZE!™

(#10794) KMT válasza orbano (#10789) üzenetére


KMT
addikt

Mikrofonból ennyiért csak DIY megoldás van: panasonic wm-61 [pdf].
Előerősítő: mic 1.

(#10795) BBéci válasza #25954560 (#10790) üzenetére


BBéci
titán

Nálam hasonló volt a helyzet.
Hazahoztam tesztre egy pár hangdobozt, használtuk két hétig, éppen bejáródott, utána visszaadtam. Másnap közölte a feleségem, hogy a régi doboz hallgathatatlan, azonnal csináljak valamit! :DD

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10796) Tristis válasza Xero (#10787) üzenetére


Tristis
őstag

HK 670 ezért az árért üdvös. Hangfalak közül ugyanazt mondom én is, mint KMT.

Monitor Audio-t sokra tartják, de ez a hangfal NAD-dal és Denon-nal is nagyon rossz volt. Celestion házimozi szint. T+A-ról írtam korábban, rizikós meghallgatás nélkül.
Erősítőbe ha a Marantz-ok öregek akkor kuka. Nivs erősítő kuka biztos, a többi jó lehet.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#10797) BBéci válasza Tristis (#10796) üzenetére


BBéci
titán

Monitor Audióból a Silver már egész kellemes, a Bronze nekem sem jött be.

Az előbb meghallgattam egy Bocelli és egy Reference Recordings válogatás lemezt a Denon pároson. Ilyenkor azt érzem, tévút a házimozi.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10798) L4D1K válasza orbano (#10793) üzenetére


L4D1K
őstag

Ő, nagyjából akartam csak paint- el megrajzolni h mit hallok. Az elején a tüskék nagyon hallgatóak, ha most hirtelen mondani kéne egy számot, akkor pl 45Hz +0db, 50Hz -6db, 60Hz +3db stb...szóval összevissza hullámokban/csomagokban érkeznek meg a hangok. 20Hz-20kHz sinus sweep-el.

# ANTAL Tuning #

(#10799) orbano válasza L4D1K (#10798) üzenetére


orbano
félisten

ha úgy érzed az 50hz ilyen tré, akkor tegyél be egy 50hz-es sinust és járd körbe a szobát, keresd meg hova tűnt :) valamelyik sarokban, a szekrény tetején, vagy a kanapé mögött meg kell lennie :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#10800) DragoX


DragoX
tag

Sziasztok!

Adott:

- egy laptop külső hangkarival, aminek az audió kimenete be van kötve egy 3 utas RGB váltó bemenetére (viszonylag gagyi kábellel).
- egy TV, aminek a jack kimenete szintén az RGB váltóra van kötve (árnyékolt kábel). Továbbá össze van kötve a laptoppal HDMI kábellel.
- Hifi, amely az RGB váltó kimenetéről kapja a jelet (aux in).

* egy fali aljzatra van kötve minen, csak a TV-nek van földelt dugója.

A probléma a következő:
Ha ez így össze van dugva, és számítógépről jön a jel, akkor tele van a digitális zajjal+sercegéssel és egy kicsi 50Hz-es zajjal, a TV-ről jövő jellel nincs gond.

-ha csak a HDMI kábelt húzom ki, a digitális zaj+sercegés megszünik, az 50Hz marad.
-ha csak a TV és a RGB váltó közötti kábelt húzom le, akkor megszünik a probléma.

Ha van valakinek ötlete, hogy mitől lehet ez, azt nagyon megköszönném!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.