Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10951) BBéci válasza KMT (#10950) üzenetére


BBéci
titán

A gagyi már kétharmad teljesítménynél is hallhatóan torzít, ráadásul szétesik a hangkép.
Általánosan elfogadott, hogy az 1% már sok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10952) Vasinger! válasza Ebit (#10947) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Persze, jó lenne egy szteró+erősítő hangfal felállás, csak nincs akkora helyem sajna.
Egy ilyen 2.1 rendszer pont elfér nekem, hangereje is megfelel és a hangja is tűrhető olyan zenéhez amit én hallgatok.
Most az ilyen sztereó hangfalakat sehova nem tudnám rakni. :\

(#10953) KMT válasza BBéci (#10951) üzenetére


KMT
addikt

Akkor az már nem 2/3, hanem 110%. :) De abbahagyom, elbeszélünk egymás mellett és/vagy nem akarod megérteni.

(#10952) Vasinger!:
Három doboz kevesebb helyet foglal, mint kettő? :F

[ Szerkesztve ]

(#10954) Vasinger! válasza KMT (#10953) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Attól függ. Ha egy doboz 3 kis doboznyi helyet foglal, akkor igen.

De a Z-2300 mélynyomója lent pont elfér a lábamnál, a két kicsi szatelit meg a monitor mellett.

Nos, ha vennék egy erősítőt, akkor azt nem nagyon tudnám hova rakni és a 2 álló hangfalat sem tudom a monitor mellé beállítani, mert az úgy elég érdekesen nézne ki, meg biztosan le is dőlne.

(#10955) orbano válasza Vasinger! (#10952) üzenetére


orbano
félisten

miért kéne álló hangfalat venni? :F

A vér nem válik VAZZE!™

(#10956) KMT válasza Vasinger! (#10954) üzenetére


KMT
addikt

Te dolgod. Ha tényleg a zene a lényeg, akkor meg tudod oldani. Ha meg a kényelem, akkor nincs miről beszélni. :)

(#10957) BBéci válasza KMT (#10953) üzenetére


BBéci
titán

A specifikált teljesítmény kétharmadára gondoltam, de választhatjuk a hangerőszabályzó 2 óra állását is.
Ha a Te álláspontod lenne igaz, akkor a gagyi erősítők 2x5 (2x1) watton high end hangzásra képesek??? Egyáltalán, bármekkora hangerőn jól szólnak? :F

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10958) KMT válasza BBéci (#10957) üzenetére


KMT
addikt

A nem (nagyon) torzítás már egyből high end-et jelent? :F

"választhatjuk a hangerőszabályzó 2 óra állását is"

Igen? És a bemeneti szinttel mi van? :)

(#10959) BBéci válasza KMT (#10958) üzenetére


BBéci
titán

Passz! :O

(#10954) Vasinger!
Miért kellene a hangdobozokat a monitor mellé állítani? Attól jobban szólnak? :D
A számítógépem, íróasztalom a ház egyik végében, a hifi és házimozi berendezés a nappaliban helyezkedik el, egymástól jókora távolságban. Mi közük egymáshoz?

A Logitech szerintem kicsit távol áll a hifitől.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10960) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Namost. Az a helyzet, hogy én zenét gépről hallgatok, meg minden mást is. Játszani, filmet nézni is ugyanarról a hangfalról játszok és minden más egyebet is.
Igen, a zene a fontos, de ha nincs elég hely az asztalomon és nincs elég pénzem, addig marad ez.

De most őszintén, Ti miről hallgatjátok a zenét, ha nem szgépről? :Y

[ Szerkesztve ]

(#10961) BBéci válasza Vasinger! (#10960) üzenetére


BBéci
titán

Maradii vagyok, illetve csak részben, mert nem vinylről, hanem CD-ről hallgatok zenét.
Talán, egyszer beruházok valami komolyabb médialejátszóra - Linn Majik - addig marad az ezüstkorong.
Éppen a napokban kell megérkeznie egy NAD C545BEE lejátszónak. :K

Ha beszereltetnél egy WC-t a székedbe, fel sem kellene állnod többé a számítógép elől. :DD

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10962) rii válasza Vasinger! (#10960) üzenetére


rii
nagyúr

ami tetszik zene (pld. RHCP) ahhoz vettem asztali cd player-t ...egy nad 4255-t, meg használt CD-ket.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#10963) Tristis válasza KMT (#10958) üzenetére


Tristis
őstag

Nekem a másik kedvencem, hogy a hangfal oldalfala nem rezonálhat :D És akkor mi van a szélessávúakkal pl. mert ott bizony van rezonancia bőséggel.... Attól hogy rezonál a hangfal még lehet piszok jó hangja :K
Azért a "nagy" hifisek tapogatják rendesen a hangfalakat és csak az a jó, ami egyáltalán nem rezonál. ;] Imádom!

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#10964) KMT válasza Tristis (#10963) üzenetére


KMT
addikt

Őőő, azért az nem teljesen alaptalan. Gondolj csak bele... ha egy hangsugárzó némely frekin berezonál, akkor az azt jelenti, hogy bizony akkor is hangot ad, amikor nem kellene, azaz amikor egy másik frekvenciának kellene már szólnia. Az ideális sugárzó csak akkor szól amikor jelet kap, és nem tovább; rezonanciával _biztosan_ távolabb kerülünk az eredeti hangtól. Igazából ez olyan mint a csöves erősítő. Tudjuk, hogy "köze nincs" az eredeti hanghoz, mégis fülbemászó, szerethető hangja van.

Én úgy vélem, hogy kettő egyensúlyát érdemes megteremteni, egy készülék legyen mérve (tapogatva :) ) is jó, de ez ne menjen a zeneiség rovására.

(#10965) L4D1K válasza Vasinger! (#10960) üzenetére


L4D1K
őstag

Hálózati lejátszó + külső vinyó? A lényeg hogy hogy ki lehessen alakítani egy, a számítógéptől teljesen független rendszert zenére/videóra, de ha kell, a hálózaton megosztott dolgok is elérhetők legyenek. Ha van egy jó dac, akkor szvsz már a cd lejátszó is luxus kiadás.

# ANTAL Tuning #

(#10966) Tristis válasza KMT (#10964) üzenetére


Tristis
őstag

Természetesen a tendenciával egyetértek, de nincs minden esetben így, pl. tölcsér. :R

Előzőhöz: az olcsóbb erősítők szerintem már a hangerő szabályzójuk felénél elkezdenek torzítani kb. Én ilyesmit tapasztaltam, bár szerencsére gyorsan fentebb tudtam ugrani szintben. Ezért is ajánlott inkább könnyebben hajtható dobozkát vásárolni olcsóbb árszinten.
Persze ez az ok az egyik utolsó szvsz, talán ez is számíthat egy kicsit...

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#10967) #56474624 válasza Vasinger! (#10960) üzenetére


#56474624
törölt tag

Egy thorens lemezjátszóról, meg egy philips cd-lejátszóról, egyik öregebb masina mint a másik. :D Mondjuk nem értem, miért hihetetlen, hogy van még élet a számítógépes zenehallgatáson túl. CD-ket lehet venni ma is, sőt LP is kapható...

Lézert már nem tudok venni újonnan, na ez az egy, de figyelembe véve az emberi élet végességét, ebből sem lehetetlen "betartalékolni". :)

(#10968) BBéci válasza Tristis (#10963) üzenetére


BBéci
titán

Márpedig a doboz rezonanciája kifejezetten ellensége a tiszta hangzásnak. A fejlesztők és a gyártók hatalmas erőfeszítéseket tesznek a kiküszöbölésére, vagy legalább a minimalizálására. Minél jobb és drágább egy hangdoboz, annál merevebb, stabilabb a konstrukciója. A Meridianok, Revel Ultimák, JBL Synthesysek, amikkel mostanában szoktam találkozni, olyanok, mint egy-egy betontömb. Csak "kicsit" drágábbak.

A StreamAudio szélessávú dobozai csodásan muzsikálnak és brutálisan merev felépítésűek. Menj el, hallgasd meg valamelyiket!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10969) Ebit válasza KMT (#10964) üzenetére


Ebit
addikt

Ezt a gondolatsort, értelmezd eltérő hangszoró membrán tömeg, átmérő esetén. ;)

Vasinger

Én a Pc alapú zenehallgatást, akkor használom, ha valamit nem tudok, más formátumban beszerezni

(#10970) Tristis válasza BBéci (#10968) üzenetére


Tristis
őstag

Szerintem inkább te menj el Vargához és hallgass Sonido-t :))

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#10971) L4D1K válasza BBéci (#10968) üzenetére


L4D1K
őstag

Azért szerencsére vannak, akik másképp gondoljál ;) Bösendorfer VC2. Végül is gondolom tényleg az lehet az ideális, ha egy hangfal pontsugárzó, de maga a térleképezés illetve az egész akusztika nem abból jön létre hogy egy hangfal nem csak előre, hanem oldalra is sugároz és hogy azt hogyan teszi meg határozza meg a minőségét?

# ANTAL Tuning #

(#10972) BBéci válasza L4D1K (#10971) üzenetére


BBéci
titán

Természetesen ebben is mint mindenben léteznek kivételek, amik erősítik a szabályt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10973) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

CD-n hallgattok zenét? Az nálam elég erősen elképzelhetetlen lenne, mivel kb.percenként kéne kiírnom a számokat. Veszteségmentes zenéből, jó hogyha 10 ráfér egy CD-re. Azt meg kevesebb mint egy óra alatt meghallgatnám. Gépen ott van a több száz gigányi zene és nem kell szenvedni a CD-k cserjévél, írásával stb.

(#10974) BBéci válasza Vasinger! (#10973) üzenetére


BBéci
titán

Na jó, de nem mindenki hallgat zenét, napi 24 órában.
A tavasszal "beszerzett" 150 CD-ből még csak a harmadát hallgattam meg, igaz, némelyiket tízszer.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10975) L4D1K válasza Vasinger! (#10973) üzenetére


L4D1K
őstag

Kinek mi. Ha ömlesztve hallgatod a zenéidet akkor tényleg jobban jársz ha nem veszel lejátszót :B . Azt viszont nehezen tudom elhinni, hogy nincs olyan kedvenc zenéd/albumod, amit annyira szeretsz hogy képes lennél megvenni korongon. Megveszed egy igényes tokban, fenn van a polcon, vagy az erősítő mellett és szereted / birtoklod. Ha vendég jön akarva, akaratlanul ránéz, megkérdezi miez mert nem ismeri, aztán már egyenesen kéri hogy "Na tedd már be". Szerintem sokkal menőbb, mint winampról klikkelgetni. :K .

# ANTAL Tuning #

(#10976) dudika10


dudika10
veterán

Ma annyira nem volt semmi dolgom, hogy csináltam magamnak hangfalkábelt CAT5-ből.
Sajnos hangfalam csak szerdán lesz hozzá, nem tudom addig kipróbálni.
Gondoltam, hogy csinálok CAT7-ből is hogy össze tudjam hasonlítani, de sajnos azt nem találtam itthon.
Viszont arról lehet, hogy beszámolok, ha érdekel valakit, hogy van-e különbség ha 2*8 vagy 2*4 szálat használ az ember.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#10977) Tristis válasza Vasinger! (#10973) üzenetére


Tristis
őstag

Sajnos sok gyári cd is vacakul szól... :O nem éri meg a pénzt próbálkozni se vele. De erről már korábban is írtam. Inkább jó forrásoldalak, p2p és hálózati legjátszóba invesztálnék (és fogok is). Egyelőre nekem jó a pc.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#10978) BBéci válasza Tristis (#10977) üzenetére


BBéci
titán

Márkás lemezeket kell beszerezni: Chesky, Reference Recordings, 24 Karat Gold, és hasonlókat. Persze használtan, vagy leárazva. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10979) Tristis válasza BBéci (#10978) üzenetére


Tristis
őstag

Inkább veszek egy piszok jó DAC-ot, de köszönöm a tanácsot, sokszor végig gondoltam már. Egy a gond, hogy amit én hallgatok annak 60% nincs ilyen formátumban, 20%-a cd-n se elérhető csak külföldről rendelve... inkább nem folytatnám... Bakelittel azonban szemezgetek, de majd az is egyszer későn, soká, 5 év múlva max. De nem kerget a tatár :K

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#10980) KMT válasza Ebit (#10969) üzenetére


KMT
addikt

Mire akarsz kilyukadni?

(#10978) BBéci:
Az a gond, hogy ez közvetlenül ugyan kiadófüggő, de ettől tekintve inkább zenei stílusfüggő a dolog. Az oké, hogy aki csak akusztikus zenét hallgat, az elvan ezekkel (ők jellemzően amúgy is elvannak 10 CD-vel évekig :D ), de aki mást is, az meg van lőve.

(#10981) Oibacsi válasza BBéci (#10941) üzenetére


Oibacsi
őstag

Mit bizonygattam?

(#10982) BBéci válasza KMT (#10980) üzenetére


BBéci
titán

Többféle zenét szeretek, leginkább soult és funkyt hallgatok. A fennmaradó harmadban komolyzenét, és jazzt.
Egyik kedvencem a Delegation. Válogatás lemezüket német eBayről rendeltem, sajnos közepes minőségű.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10983) BBéci válasza Oibacsi (#10981) üzenetére


BBéci
titán

Ezt: "Sok.1-el tényleg élvezhetetlen a zene, még ha millás is a cucc."

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10984) Oibacsi válasza BBéci (#10983) üzenetére


Oibacsi
őstag

Igen, és? 5.1 és felette gondoltam.

(#10985) Tristis válasza KMT (#10980) üzenetére


Tristis
őstag

"(ők jellemzően amúgy is elvannak 10 CD-vel évekig :D )"

:DD

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#10986) #56474624 válasza Vasinger! (#10973) üzenetére


#56474624
törölt tag

Na ez a baj, hogy akkora a túlkínálat egyes zenei stílusokban (metálban is), hogy az ember ha fel akarná térképezni az egészet, rámenne a fél élete legalább. Megmondom őszintén, annyit meg nem ér például az egész death metál stílus. Nem mintha nem szeretném, de a már ötletesebb zenék talán az egy ezrelékét teszik ki, vagy még annyit se, és legtöbbször ez a mutatvány is lekorlátozódik adott előadónál pár albumra. Szóval itt is az van, mint az élet sok egyéb területén, rengeteg a lapátra való szar. :(
Ennek alapján meg úgy gondolom, hogy erősen eltúlzott ez a percenkénti cd-írás, max akkor nem, ha teljesen tudatosan mész utána zenéknek szélesebb körben kutakodva olyan információk alapján, amit hallani/olvasni lehet másoktól, és persze neked is bejönnek ezek.

Amit KMT írt, az kicsit lesarkosított, de bizonyos tekintetben igaz. Nem a mennyiség a lényeg, hanem a minőség és a tartalom. ;)

(#10987) BBéci válasza Oibacsi (#10984) üzenetére


BBéci
titán

Baromi jól elbeszélünk egymás mellett. :((

Szerinted 1 millióért nincs igazán jó, zenehallgatásra is alkalmas 5.1 rendszer, szerintem meg van. Az igaz, hogy legalább az erősítőt használtan, féláron számoltam. :K

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10988) Oibacsi válasza BBéci (#10987) üzenetére


Oibacsi
őstag

Abban értettünk egyet, hogy használtan van.

(#10989) BBéci válasza Oibacsi (#10988) üzenetére


BBéci
titán

Ügyesen, okosan kell összeállítani a rendszert! :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10990) Oibacsi válasza BBéci (#10989) üzenetére


Oibacsi
őstag

Igen, így van!
De én inkább forrasztok:D

(#10991) Tristis


Tristis
őstag

Az 5.1 az nem mozi effektekre való meg helikopterhallgatásra? :DDD

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#10992) BBéci válasza Tristis (#10991) üzenetére


BBéci
titán

Rossebet!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10993) Auratech válasza Oibacsi (#10984) üzenetére


Auratech
őstag

Rettenetes mértékben, mondhatni--kurvára--szeretnék már végre meghallgatni egy olyan felvételt, amiből 5.1-be lekeverve több zene szól, mint egy sztereó anyagból.
A sztereo rendszerekben, ha klappol a zene, meg a lejátszás, simán holografikusan térhatású lehet a hangzás.
A sokpontos lejátszás azért van, hogy a egyenletesebb legyen a lesugárzás, helytől függetlenebb. Egyébként kavartam már le 12.2-re is. A legtutibb sokpontos keverés ott éri el a tetőpontot, mikor kezdi közelíteni a sztereó anyag tisztaságát és a hangképben virtuálisan sztereó színpad alakul ki. Aztán a sztereó mastert visszahallgatva menne a kukába az egész, Amivel jobbnak tűnik először sokpont, az egy elnagyolt, dekoratív térélmény.
Egyfajta akusztikai szilikoncsöcs meg audio-botox.

Auratech Field Recording

(#10994) Oibacsi válasza Auratech (#10993) üzenetére


Oibacsi
őstag

Én sem szeretem, de a zárt polcsugárzók mellé kellett egy sub (persze megtuningoltam).

(#10995) Tristis válasza Auratech (#10993) üzenetére


Tristis
őstag

:R

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#10996) #25954560 válasza Auratech (#10993) üzenetére


#25954560
törölt tag

elmeletileg lehetseges lenne a megfelelo bemikrofonozassal pontosabb teret csinalni, ha eleve sokpontegyben rogzitenek, nem? tehat nagyondurvan fogalmazva a 12.2-t 12+x mikrofonnal felveve nagyonpontos terlekepzest kaphatnank 12.2-n visszahallgatva. vagy valamit nem veszek figyelembe?

(#10997) looser


looser
addikt

Valaki kint volt Hangfoglaláson?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#10998) Tristis


Tristis
őstag

Rosszakat mondok és kötöszködőket: elképzelem, ahogy bent vagyok egy zenekar közepén, miközben játszanak és hallon a monitor ládákat. De ez már magában is hamis,mert minden zenész különböző hangokat követ a játék alatt, tudom pontosan, mert én is állítok néha ilyesmit, ha nincs szaki aki épp erre ráér.... Már maga a zene is arról szól, hogy halljuk, de soha senki élő koncrten nem hall, max. nagyon dúrva produkciónál 180 fokot , de akkor is az már színház inkább.... a zenének nem ez a lényege... 5.1 vagy sok pont más hova? Tudnék mutatni olyan mono felvételeket.... de ebből az egészből a zene... és a majmolás és a sok hangfal.. miért, minek hova? a zene.. szóval az nem ez. Ez az én álláspontom, az én vétkem és ha már reprodukció.... effektezni lehet, de a zenész az velem szemben játszik... a dissszkósok meg mehetnek a búsba....

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#10999) orbano válasza Auratech (#10993) üzenetére


orbano
félisten

sztereóban lehet olyat is, hogy a hátam mögül halljak hangokat? (volt a kezeim között most olyan tesztfelvétel, amin elvileg azt kellene hallanom egy kifinomultabb rendszeren, hogy tesz egy kört körülöttem a "zenekar")

A vér nem válik VAZZE!™

(#11000) nebulo5 válasza orbano (#10999) üzenetére


nebulo5
senior tag

Minőségileg jól kivitelezett felvételeken természetes jelenség, hogy a 2 hangforrás segítségével (sztereo hangfalpár) a helységben teljes térbeli hangkép alakul ki. Az XLO-nak van egy teszt/demagnetizáló lemeze, amelyet hallgatva, a szövegelő manus teljesen kőrbe jár. Egyértelműen jól behatárolható a helyzete, amikor mögötted beszél, illetve a hangszórók síkjából kilépve tőled eltávolodik. (mintha átmenne a szomszédba... :DD )
És nem utolsó sorban, a lemezen lévő demagnetizáló program is hasznos. Első alkalommal, azt hittem, csak valami "placebó" hatást vélek hallani... Azután még 4 másik rendszeren is ki lett próbálva. Egyértelmű volt a hang minőségi javulása. Kb. havonta futtatom le ezt a cd-t, és mindig pozitív a végeredmény.

Üdv: nebulo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.