Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Heroes of the Storm (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:51

LOGOUT.hu

ÜDVÖZÖLLEK A NEXUSBAN!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16051) dargelot válasza pc360 (#16050) üzenetére


dargelot
senior tag

Egyetértek, simán be tudsz ragadni, úgy hogy még több tucat játék után is egy helyben topogsz. Pl nekem Plat végén 750+ pontot összeszedni több mint 20+ meccs volt. Win 170 pont, lose meg 205..... 1:1-es W:L stattal hátra lépkedsz, nem pedig egy helyben.

(#16052) DaveNo1 válasza Sprq (#16049) üzenetére


DaveNo1
veterán

Engem mondjuk sem a epicnek (+2-3 plate) nevezett mount sem az a pár száz gold nem motivál hogy még jobban kiégjek. Nevetségesek ezek a rewardok, ráadásul team leagueben sem több, ezek után meg megvannak lepődve, hogy senki sem team ligazik.

2 hete nem léptem be, most starcraft eventre visszatérek, de ha blizzconon nem durrantanak valami hatalmasat akkor tuti abbahagyom.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#16053) holozis_HUN válasza DaveNo1 (#16052) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Miért hagyod abba? Unalmas?

Dargelot: Nekem fordítva van :DDD Kapok 200-220 pontokat, és vesztek 180-195-öt :DDD

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#16054) DaveNo1 válasza holozis_HUN (#16053) üzenetére


DaveNo1
veterán

Khaldor a videójában jól összefoglalta a problémákat, emellett:

- Túlságosan rá vagy utalva a csapatra, ami random emberek révén nem feltétlenül jó. Így hiába vagy legjobb a meccsen ami minden statisztikán látszik, ha kikaptok pontokat buksz, ami nem fair szerintem. Az hogy a játék csak és kizárólag a W/R-t nézi nagyon gáz így két év után.
- 2 éve játszok kb. és és alfa utolsó fázisa óta nem volt Hard MMR reset, emiatt iszonyat sok béna játékos van relatíve magasabb szinten, nagyon sok jó játékos meg alacsonyabb szinten.
- Sokan abbahagyták, ezek jobbára jó játékosok, ami meg is látszik a meccsek minőségén.
- Nagyon unalmas még mindig a 2 évvel ezelőtti hősökkel játszani, kellene legalább 4-5 Muradin/ETC szintű solo tank, további 2-3 erős solo support (Aurielt legalább már sikerült eltalálni), és 3-4 erős ranged assassin. De ezek helyett adják ki sorra a rossz bruiserek, és gyenge assassinokat. Konkrétan solo tankot nem adtak ki Johanna óta, ami 15 hónap.
- Disconnent rendszerrel még mindig nem tudtak mit kezdeni.
- Season rewardok nevetségesek, 3 hónapért kapsz maximum 2k goldot, egy gagyi mountot, meg egy senkit sem érdeklő portrét. Ennyi idő alatt nem meta hősöket fel lehet húzni QM-ben/unrankedben legalább 9-re és több goldot tudsz keresni velük, leértékelve 5 euróért meg sokkal jobb mountokat kapni.

Ami engem nem érint:

- Játékosok lenémítása mindenféle vizsgálódás nélkül. Sok játékost azért némitanak, mert hülye kretének reportolják őket, a hülye kreténeket meg egyáltalán nem némítják le. Silence rendszer körül már elég nagy zúgolódás van.
- Új játékosoknak még mindig költséges a játék, magas a belépési korlát, így nem meglepő, hogy csökken a játékos szám.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#16055) 0karmacoma0 válasza DaveNo1 (#16054) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

A nagy részével totálisan egyetértek, főleg a warriorors dologgal. Én még belevenném azt is, hogy ezt a játékot nézni sokkal jobb mint játszani.

Nincs last hit, ami csökkenti a reage-elést, cserébe dög unalmas az early game. Közepes szinten nincs túl sok értelmes rotáció, így kb passzívan szívod az xp-t és nem döglesz meg. Van pár hero akivel ki lehet zónázni/harassolni az ellenfelet xp range-ből de kb ennyi. Jönnek az objective-ek, ott meg ugye esélytelen időhúzássá alakul a játék, ha valaki elbaszta az elejét és talent hátrányban vagytok. Ezért is szeretem a dragon shrine/Spider mapek-et. Azokon ha jól rotálsz nagy előnyt szerzel, míg a többi pálya eleje nekem nagyon unalmas. Nagyon bízok a nuclear launchos térképben, mert az is hasonlónak tűnik. Kicsit leegyszerűsítettem ezt a részét, de remélem érthető mire gondolok.

Nézni a teamfightok miatt jó ezt a játékot. Tetszik, ahogy egymáshoz és az ellenfélhez képest pozícionálnak a játékosok roletól függően. Nem feltétlenül jobb, de nagyon más mint egyéb moba-k kaotikusabb csatái. Játszani már kicsit más ezt, mert a megnyirbált mobilitás miatt totálisan rá vagy utalva, hogy a tankod jól helyezkedjen, a support range-ben legyen, a többiek jól lőjék a stunokat/nuke-okat. Ez elég ritkán jön össze. Ezért is szerettem a régi Zera-t, vele tényleg lehetett egyéni csapásokat mérni, felderíteni, folyamatosan roamolni. Most kicsit megkötve érzem a kezem. Totálisan jó így a játék, ez a legnagyobb fegyverténye, de egyedül játszva néha baromi idegesítő. Itt jön be a warriorors probléma. A Blizz így találta ki a játékot, de képtelen bővíteni az egyik nélkülözhetetlen role-t.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#16056) Madwe válasza 0karmacoma0 (#16055) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azért azt nagyon halkan teszem hozzá, hogy itt legalább rövid az early game, nem 20 perc (annyi egy hosszabb normál meccs) mint máshol, ahol kb ugyanolyan unalmas. S azért pl gank squad, splitpush stbvel kicsit érdekes is tud lenni, néha.

Davenek minden szavával egyetértek, de az a baj a legtöbb dologgal nem tudnak mit kezdeni, mert az adja a játék alapját: nagyon erősen csapatorientált a siker, ezt nehéz egyénre lebontva értékelni, jutalmazni mmrben pl. Nomeg nehéz carryzni, ha pro vagy de idiótákat rak melléd, így jártál. A hard mmr resetet nem merték bevállalni, meg is indokolták, de így meg marad a torz kép.

Az h még mindig nincs voice chat kiakasztó, pedig valamennyit ezeken tudna segíteni. Az h a reconnect még mindig olyan amilyen, mikor már alfa alatt ígérték h kezdenek vele valamit, szintén röhejes.

Main tank pedig már valóban iszonyat kellene, kapásból 2-3.

[ Szerkesztve ]

(#16057) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Van valami patch note? Nekem már tölti le a háttérben a patchet, jó lenne tudni, hogy mi is lesz majd pontosan 3-4 nap múlva :B

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#16058) pc360 válasza holozis_HUN (#16057) üzenetére


pc360
addikt

Linkelve volt már. PTR patch notes-ot kell ilyenkor keresni. A két pöccs együtt jön a jövő héten:

HEROES OF THE STORM PTR PATCH NOTES — AUGUST 29 2016

+ balance update:

HEROES OF THE STORM PTR BALANCE UPDATE — SEPTEMBER 1, 2016

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#16059) DaveNo1 válasza 0karmacoma0 (#16055) üzenetére


DaveNo1
veterán

Szerintem meg játszani is jó a gyorsasága miatt.

Amit még kifelejtettem, hogy torony/fort/keep/core hp-kat buffolni kellene jelentősen.

You are not prepared.

(#16060) holozis_HUN válasza pc360 (#16058) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Oh, azt hittem, hogy pTR után talán kicsit módosítanak a patchen, mivel az olyan "beta" update, így visszajelzések alapján a véglegesben javítják.

Illetve most jön a Valla, Butcher rework? Ismerős olyat olvasott, hogy később jönnek.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#16061) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Alarak jónak számít?

Illetve melyik grafikai beállítással lehet azt előcsalogatni, hogy a holttest feküdjön, de csak eltűnjön?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#16062) Sprq válasza holozis_HUN (#16061) üzenetére


Sprq
aktív tag

Valla meg Butcher rework is most jön. Alarak meg szerintem baszógép, csak magasabb skillcap mint általában. Biztos valami fizika beállítás idk.

Do you hear the voices, too?

(#16063) holozis_HUN válasza Sprq (#16062) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Na lehet beruházok majd Alarakra 15k goldért, aztán lehet csapatni vele HL-en :DDD

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#16064) DaveNo1 válasza holozis_HUN (#16063) üzenetére


DaveNo1
veterán

HL-be új hőssel bemenni főleg szezon elején nem kifizetődő.

You are not prepared.

(#16065) holozis_HUN válasza DaveNo1 (#16064) üzenetére


holozis_HUN
veterán

MIért, Ha op, akár lehet carryzni is vele, vagy nem?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#16066) Sprq válasza holozis_HUN (#16065) üzenetére


Sprq
aktív tag

Kerriganhez hasonlítanám, ha tényleg jó vagy vele akkor nagyon erős, ha nem akkor miattad veszít a team.

Do you hear the voices, too?

(#16067) dargelot válasza Sprq (#16066) üzenetére


dargelot
senior tag

Ez több hősre is igaz, pl Illidan. Egyébként Alarak elég nehéz hősnek néz ki elsőre.

(#16068) Sprq válasza dargelot (#16067) üzenetére


Sprq
aktív tag

Nyilván, de vannak azok a hősök amikkel egy félkezű vak orángután is tud "hasznos" lenni, mint pl. amikor a sok gyengeelméjű full Teleport buildet használ Li-Mingen és csak az E-t spamelik, mert túl kretének ahhoz, hogy a Q-t vagy a W-t is eltalálják.

Do you hear the voices, too?

(#16069) holozis_HUN válasza Sprq (#16068) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Na nekem ennek pont az ellentetjét mondták, hogy az Orb Build a no skill izé, a teleport pedig a király, skilles talentek :DDD

orb Buildet használok, tegnap próbáltam ki először a teleportot. Erős, és kicsit izgalmasabb, de az Orb Build nehezebb.

Tényleg tök furcsa, hogy az ellentetjét mondták nekem hogy mié az a no skill orbot hozom csak W azt kész... Na ja, de 16 után már map túloldalára kell célozni :DDD

Dargelot: Illidan nehéz hős? Szerintem azért annyira nem, legalábbis nem megy annyira rosszul vele, bár igaz, hogy miatta kezdtem el játszani, és sokat toltam vele.

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#16070) DaveNo1 válasza holozis_HUN (#16069) üzenetére


DaveNo1
veterán

Az orb build a leggyengébb buildje

You are not prepared.

(#16071) pc360 válasza holozis_HUN (#16069) üzenetére


pc360
addikt

Miért lenne nehezebb az Orb build? Állsz és lősz. Meg néha ugrasz egyet. Wow.

Ellenben a teleport buildnek akkor van értelme, amikor egy egész csapatot ledarálnál - Wave of Force-al kombinálva ott erre van is esélyed, ha beindultak a killek. Az Orb-al sosem csinálsz ilyet. És ezt jóval nehezebb ritmusosan beadni, mint 2 orbot egymás után kilőni, ami vagy talál vagy sem...

Fogadni mernék, hogy a Traceremet egyszer se találnád el orbbal, egy egész meccs alatt. A kezdők buildje QM-re.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#16072) holozis_HUN válasza pc360 (#16071) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Én azért szeretem, mert lvl 16-nál akkorát durrant, hogy fél hp-ja eltűnik az enemynek. Nekem bejön. Ma is próbálgattam ezt a teleport buildet, a Wave ultival, és tetszik. Jó a hero dmg, bár másik buildel sem volt rossz. Sőt. Killek száma ugyan annyi, assist is kb. Inkább ebben az a jó, hogy könnyebben tú lehet vele élni. Illetve menőbben néz ki, ahogy össze vissza ugrál meg lökdös :D

Dehaka vélemény? haverokkal szoktunk tolni 3v3-at, random selecttel, és sokszor kaptam már Dehakat, és egész bejött, de nincs meg sajna, és nem tudom mikor lesz free. Szerintetek mennyire használható? Ami tetszik az az, hogy ki tudok rántani bárkit (asszem ha növelem a ranget, akkor etc ultit is) és jó a focus.

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#16073) Sprq válasza holozis_HUN (#16069) üzenetére


Sprq
aktív tag

Hát a legjobb az amit koreában is használnak, meg máshol is, amivel a legtöbb dmg-et hozod:

lvl 1 - power hungry (kretének esetében astral presence)
lvl 4 - triumvirate (kretének esetében 100% dominance)
lvl 7 - calamity
lvl 10 - wave of force (kretének esetében 100% lézer)
lvl 13 - glass cannon (kretének esetében 100% illusionist)
lvl 16 - mirrorvalami, amikor 5 Q van (nyilván diamond skin, ami semmit se csinál)
lvl 20 - ult. upg.

Ennek az a lényege, hogy ha mindent eltalálsz, akkor mindent meg is ölsz és lehetsz vele hyper-aggressive.

A full orb is hülyeség.

[ Szerkesztve ]

Do you hear the voices, too?

(#16074) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Most megy a Tempo Storm vs MVP Black

Hammer is back? :Y

You are not prepared.

(#16075) Realradical válasza holozis_HUN (#16072) üzenetére


Realradical
őstag

Én éppen 110 ranked meccsnél tartok Dehakával és 68% WR-em van vele :DDD
Kifejezetten gyenge hősnek tartottam aztán meg rákattantam.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#16076) dargelot válasza Sprq (#16073) üzenetére


dargelot
senior tag

Hiába írod, hogy a kretén ezt- meg azt hozna a szerinted a legjobb helyett. Pl a most linkelt MVP vs Tempo meccsen sem ezt a buildet használja a Li-Ming játékos. A helyzettől függ mindig a legjobb build, nem mindig garantált, hogy a standard build a legeredményesebb.

(#16077) ROBERTOH válasza dargelot (#16076) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Biztos ők is "kretének" ;)

Amúgy meg: archon rula!

ez a kedvenc aláírásom

(#16078) holozis_HUN válasza Realradical (#16075) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Pontosan, nem túl népszerű, de nekem eléggé erősnek tűnik, főleg a Focus miatt, kirántod, és még a hülyegyerekek hl-en is azt lövik, és már nyertek is.

Szerintetek 10k goldot megér?

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#16079) Realradical válasza holozis_HUN (#16078) üzenetére


Realradical
őstag

Nem is feltétlen kell huzigálni ha benyaltál valakit. Ha elkapsz egy vallát, vagy liminget miután maxos a speeded annak harangoztak. Berántod a bokorba, kap 3-at amíg kijön a stunból, mellette megy az aoe, marad 20% hp-ja. Utána meg simán lefutod még ha megy is a teleport, vagy az evasion.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#16080) pc360 válasza holozis_HUN (#16078) üzenetére


pc360
addikt

Csak amennyire bármelyik nem op bruiserért.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#16081) holozis_HUN válasza pc360 (#16080) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Mi a baj Dehakaval?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#16082) pc360 válasza holozis_HUN (#16081) üzenetére


pc360
addikt

Semmi. Én is bírom, csak nagyon kell hozzá a megfelelő team. És egy tank is.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#16083) holozis_HUN válasza pc360 (#16082) üzenetére


holozis_HUN
veterán

A válaszod miatt gondoltam, hogy egy sz*r lehet :DDD Majd ha free tesztelem.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#16084) pc360 válasza holozis_HUN (#16083) üzenetére


pc360
addikt

Jó ötlet nem látatlanban venni valakit, ha megszámláltak a goldjaid.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#16085) TBT


TBT
addikt

Van valami Prohardveres csapat, ahová csatlakozni lehet/akikkel együtt lehet játszani?
Feltéve, ha van még olyan, aki játszik ezzel. Szomorúan tapasztaltam, hogy rengeteg ismerősöm be sem lépett ebbe a játékba már vagy fél éve. Soloban pedig nem túl szórakoztató.

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#16086) holozis_HUN válasza TBT (#16085) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Ha TS kompatibilis vagy, és nem szoktál nagyon kiakadni, flamelni, és ha a jó, hülyéskedés, egymás vérét szívó beszélgetések meccs közben nem zavarnak, akkor jöhetsz, akár 6-8-an is össze szoktunk gyűlni, egy kis 3v3/4v4 lost cavernen stb, hülyéskedés, ilyenek. Néha Tl, HL, általában QM.

Jókat szoktunk nevetni, szivatjuk egymást, közben toljuk, jó hangulat szokott lenni :) Asszem ismerősöm is vagy játékban, de fent vagyok az Összefoglalóban, játékban is vagyok, csak nem játszok éppen.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#16087) AxBattler válasza TBT (#16085) üzenetére


AxBattler
félisten

+1
Jó lenne valami PH channel, vagy mi.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#16088) holozis_HUN válasza AxBattler (#16087) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Van PH csat csatorna, bár ott sincsenek sokan.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#16089) pc360


pc360
addikt

A Discord-ot akarnám bevetni, annak rohadt jó az admin része, és nem kell külön szerver hozzá (adott egy frankfurti - mint legközelebbi -, és még high qualityn is viszi akadás nélkül). Az asztali app mellet működik telefonról, így nem lesz gond a PC-s mikrofon hiány, de böngészőben is fut. Jobb helyeken ezt használják. Ismerek egyet, ahol 20-30 emberke közül mindig pár, akik nyomják. Jól managelhető a hang-kezelés, azt hallod, akikkel játszol, állíthatók a hangerők, egyszerű a(z) (ön)mute, van közös chat (video- és GIF küldés is). Egyedi botokkal közös music-request meg mindenféle hülyeség kivitelezhető. A TS elévült dolog.

Csináltam egy szerver-meghívót, azzal automatikusan felvesz a csatornára. Ezzel egyszerűbben népesedhet egy itteni krú.

bit.ly/discordph

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#16090) holozis_HUN válasza pc360 (#16089) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Hát haverom Admin a TS szerveren (akivel játszunk páran) gondolom nem szivesen hagyná el a TS-t.Főleg Overwolf miatt, használja TS-sel. Nekem teljesen megfelel a TS: push to talk, hallanak engem teljesen jó minőségben (hangerő, értenek, egyebek, csak bedugtam az USB fejhallgatót, nem kellett semmit sem állítani, ment is) hallok másokat is jó minőségben. Tudok muteolni, hanerőt növelni/csökkenteni, "see you later" gomb, mikrofon off hang offf.

Nekem (SZVSZ) megfelel a TS, de majd kipróbálom ezt a másikat is, bár nincs kivel, szerintem mi maradunk TS-en. Megadjuk az IP-t, beírja, és haverom behúzza az illetőt a szobába. Kész. :B

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#16091) pc360 válasza holozis_HUN (#16090) üzenetére


pc360
addikt

És ezt minden egyes alkalommal?

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#16092) Madwe válasza pc360 (#16091) üzenetére


Madwe
nagyúr

A servert le tudod menteni :D A csatornának meg lehet állandó a neve, s állandó a jelszava is. Nem macerásabb mint discordon a megfelelő channelre menni. Overwolf miatt mi is azt használjuk discord helyett.

[ Szerkesztve ]

(#16093) Devas


Devas
őstag

Overwolf csak arra jo, hogy mutatja eppen ki beszel? En fel se telepitettem.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#16094) holozis_HUN válasza Devas (#16093) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Sokmindenre jó:

-Játékfelvétel
-Screenshot
-Ts emberek kijelzése, TS üzenet megjelenítése
-Akár facebook (mobilos kinézet) halványan, a játékon, ha valakinek ez kell (lassabb játéknál simán)
-Böngésző játék fölött szintén
-Egyéb kismillió dolog, amit le lehet tölteni hozzá, van kis áruháza. Ingyenesek.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#16095) Devas válasza holozis_HUN (#16094) üzenetére


Devas
őstag

Ezek szerint eleg komoly cucc. :)

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#16096) Madwe válasza Devas (#16095) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hots talentes része is van, fps szám mutatása, óra!!! stb, sok mindenre jó.

(#16097) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Auriel free to play lesz a héten

You are not prepared.

(#16098) ROBERTOH válasza DaveNo1 (#16097) üzenetére


ROBERTOH
őstag

:C
Ebben reménykedtem, mert nem mertem megvenni csak try után.

ez a kedvenc aláírásom

(#16099) 0karmacoma0 válasza DaveNo1 (#16097) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Szerintem a hős koncepcióját tekintve, talán a legjobban kitalált hero hotsban Medivh mellett.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#16100) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Új pályákon lesznek showdown meccsek legjobb US és EU csapatokkal.

You are not prepared.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Heroes of the Storm (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.