Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2999) cucka


cucka
addikt

Felmerült az ötlet, hogy jó lenne megtanulni valamennyire zenélni, méghozzá gitáron.
- Nem túl késő elkezdeni 24 évesen?
- Mindenképp elektromos gitáron szeretnék játszani, ez nem problémás? (Tudom, mindenki az akusztikust ajánlja, mert azon nehezebb játszani, de egyrészt nem szeretnék túl nagy akadályokat magam elé görgetni, másrészt a kedvenc zenéim közül kb. mindegyikben torzított villanygitár szól, tehát ez a tábortűz hangulat meg a "beatles klasszikusok akusztikus gitáron" dolog nem igazán vonz)
- Kezdő gitárnak mit érdemes venni? (Vállalható minőségre gondolok, amit nem fogok dühösen a sarokba vágni két hét után, meg mondjuk be lehet hangolni rendesen, ilyesmi) Egyelőre csak neten nézelődök, nyilván nem egyedül fogom megvásárolni a gitárt, de azért addig is jó lenne nagyjából képben lenni. Mivel főleg metál zenét hallgatok, ezért mindenképp olyat vennék, amely valamennyire normálisan szól ebben a stílusban is.
- Több helyen lehet kapni starter pack-okat, ezek nagyon bóvli minőséget képviselnek? Mert nekem azért elsőre furcsának tűnik, hogy két hangszedő áráért teljes felszerelést árulnak..
Egyébként még nem vagyok biztos benne, hogy lesz időm/pénzem erre a hobbira, szóval egyelőre csak próbálok okosodni.. :)

[ Szerkesztve ]

(#3001) cucka válasza alien_ (#3000) üzenetére


cucka
addikt

Köszi a választ.
Gitárválasztásnál nem tudom, mennyire tudom egyáltalán eldönteni, hogy kényelmes-e az adott gitár, mivel ugye nem tudok egyáltalán gitározni. Mire kell odafigyelni?
Lehet, hogy most hülyeséget mondok, de metálhoz nem jobb a dupla hangszedő? Stratocaster-en ha jól láttam 3 sima hangszedő van, az mennyire tud metálul megszólalni? :)
Erősítőben megint tanácstalan vagyok. A probléma, hogy nálaunk elég vékonyak a falak, és a szomszéd szobában nem feltétlenül tartanák jó ötletnek, hogy gitározok :) . Láttam, vannak ilyen zsebpiszok méretű, cserébe igen márkás 1-2W-os kombók (pl. marshall és fender gyártanak ilyeneket), érdemes ilyesmiben gondolkozni? Természetesen később vennék majd valami combosabbat, de az első lépésekhez hangerőben nekem bőven elég, ha én hallom, mit játszok. (Főleg, hogy nagyon sokszor fejhallgatóval nyomnám amúgy is). Aggodalmam oka, hogy hallottam már 15W-os kombót panelszobában és annak a hangerőnek a negyede is túl sok lenne a szomszédoknak/lakótársaknak. Ráadásul ezeket a zebkombókat 10 ezer körül árulják, tehát az elején több pénz jutna gitárra.

Az árkategóriát egyébként teljesen jól lőtted be. Eddig a Squier mellett a Cort gitárokról olvastam jókat ebben az árkategóriában, ezekről esetleg valami tapasztalat/vélemény? Pl. ez itt leírás alapján tetszetős, mert mégiscsak mahagóniból van, 2 dupla pickup-al amelyek tudnak simaként is működni, ráadásul kinézetre is tetszetős. Persze ettől még lehet, hogy egy nagy szar, de hátha tud valaki valami kézzelfoghatóbbat erről a hangszerről.

Tudom, a legjobb lenne kipróbálni/meghallgatni, de mivel semmilyen tapasztalatom nincs ezen a téren, szeretném kiokosítani kicsit magam vásárlás előtt.

[ Szerkesztve ]

(#3003) cucka válasza alien_ (#3002) üzenetére


cucka
addikt

Természetesen tapasztaltabb emberrel fogok vásárolni, rendes gitárboltban, miután egyáltalán összegyűlt a pénzem a motyóra.
A gitár súlya az miért komoly tényező? Azt értem, hogy színpadon nem mindegy, hány kiló lóg a nyakadban, de ez gyakorlásnál is kényelmetlenséget jelent?

Nekem sajnos nincs a hangkártyámban ASIO támogatás, egy normális kártyát meg nem kapok 30 ezer alatt, tehát ezzel sem tudok az elején túl sokat spórolni.
A zseberősítőkbe beépített effekt az mit jelent? Én úgy láttam, simán csak tud tiszta hangot és túlvezéreltet, semmi bónusz effektet nem írtak. Azért szimpatikusak egyébként, mert kezdésnek ez a legolcsóbb megoldás, aztán 2-3 hónapnyi pötyögés után sikerül majd összegyűjteni annyi pénzt, hogy jó minőségű motyót vegyek. Plusz ott lesz a tapasztalat, mert így látatlanban még azt is nehéz eldönteni, hogy egyáltalán milyen eszközökre van szükségem. Ja, és ami tetszik még ebben a zsebkombóban, hogy mégiscsak azt írja rajta, hogy Marshall :)

[ Szerkesztve ]

(#3006) cucka válasza alien_ (#3004) üzenetére


cucka
addikt

Köszi a választ, egyelőre még fogalmam sincs, milyen erősítőre lesz pénzem. Remélhetőleg összejön annyi, hogy vegyek valami normálisat (pl. amit linkeltél az nagyon jónak tűnik a beépített effektek miatt). Ugyanakkor első körben arra szeretnék figyelni, hogy a lehetőségekhez képest minél jobb minőségű gitárt vegyek.

Egyébként ha az elején zsebkombóval indítanék, az sem kerülne később a kukába. Ha hazautazom Budapestről 1-2 hétre, akkor szerintem jól jönne, hogy otthon is van mibe bedugni a gitárt. Szóval már csak ezért is szimpatikus :)

(#3033) cucka


cucka
addikt

Ha már felhozták a témát, nekem is ajánlhattok jó gitártanárt Budapesten. Előnyös lenne, ha nem a város szélén lakna. (Tehát sem Cinkota, sem Aquincum nem túl nyerő :) )

(#3070) cucka


cucka
addikt

Sikerült megvennem életem első villanygitárját, méghozzá egy Cort Z42-est. (Korábban már linkeltem ezt a gitárt, mert kezdettől fogva tetszett, ezért külön öröm, hogy sikerült hozzájutni használtan)

És a kérdés - Line6 gitáros hangkártyákkal van valakinek tapasztalata? Erősen gondolkozom, hogy multieffekt meg pedálok helyett ilyet vegyek. Konkrétan a legegyszerűbb, Pod Studio GX-et néztem ki, mert már ebben is van tizenvalahány erősítő meg huszonvalahány effekt, ami szerintem sokkal több, mint amire valaha szükségem lehet :) . Szóval papíron jónak tűnik a cucc, kérdés, hogy a valóságban milyen?

(#3075) cucka válasza M@trixfan (#3074) üzenetére


cucka
addikt

Egyébként pont azon filózom mostanában, hogy gyors megoldásnak milyen jó lenne egy IK StealthPedal+Notebook amikor nem lehet cipelni a kombót meg a kisvasutat. Kisvasút sajnos még csak tervben van.
Multieffekt miért nem jó? Sokkal olcsóbb, mint egy notebook és sokkal strapabíróbb is.

(#3080) cucka válasza M@trixfan (#3079) üzenetére


cucka
addikt

Ha a laptopon van line in, akkor a line out-ot rá lehet kötni, hiszen pont ez a vonalkimenet lényege. Mondjuk sanszos, hogy csak mic in van a notin, oda viszont valószínüleg sok lesz a line out jelszintje. (Nem hinném, hogy tönkremenne, de biztosan torzítani fog).

[ Szerkesztve ]

(#3085) cucka válasza gyikhus (#3084) üzenetére


cucka
addikt

Gitár szetteket soha senki nem ajánlja. Monjduk jobbfajta vékonytokok mennek 6-7-8 ezerért, szóval nem hiszem, hogy 15-ért a gitár mellé valami használhatót adnának. Pengető meg 100-200 forintos tétel, tehát szintén nem nagy extra.

Amúgy nemrég kezdtem gitározni tanulni és nekem is sokan ajánlották, hogy kezdjek akusztikussal, nagy szerencse, hogy nem hallgattam rájuk és vettem egy elektromost :)

(#3087) cucka válasza gyikhus (#3086) üzenetére


cucka
addikt

Nézd, ha a feleséged szereti az akusztikus zenét, a tábortűz melletti gitározás/éneklés hangulatát, akkor akusztikus. Engem ezek nem hatnak meg, szinte kizárólag olyan zenéket hallgatok/szeretek, amiben torzított villanygitár van, szóval úgy érzem, nem jártam volna jól, ha az akusztikus gitárt erőltetem.

Elektromos gitárból azt tudom mondani, amit itt a fórumon olvastam, illetve amit a gitártanárom mondott: gitár 40-50k, erősítő ízlés szerint ~15k-tól. Ebben az árkategóriában nekem mindenki a Squier vagy a Cort gitárokat ajánlotta.

(#3089) cucka válasza M@trixfan (#3088) üzenetére


cucka
addikt

Az okos emberek mindenféle fórumokon dicsérik a drágább Schecter-eket, csak ugye azok bőven 100 ezer felett vannak. Az olcsóbb modelljeikről sok jót nem hallottam.
Amúgy nekem is nagyon tetszenek, majd ha nagy leszek és gazdag, veszek egy Schecter Tempest-et, az valami elképesztően jól néz ki. (arra gondolok, amelyiknek le van vágva az alsó "szarva")

[ Szerkesztve ]

(#3091) cucka válasza gyikhus (#3090) üzenetére


cucka
addikt

Annyit érdemes még tudni, hogy elektromos gitárral nagyobb a sikerélmény az elején, ugyanis könnyebb lefogni a húrokat és széttorzítva akkor is jól szól, ha szarul gitározol :)

Amúgy én kb. 48 ezerből oldottam meg a kezdő felszerelést, szóval annyira nem gáz.
Használt gitár 35k, használt erősítő 10k (mindegy, csak szóljon), egy csomag húr 3500, plusz a tanárom, aki felrakta a húrokat + beálíltotta a nyakat.
Totál off, de azért leírom, hogy érdekes, de amennyire tetszettek régebben a Les Paul gitárok, annyira nagy csalódás volt élőben, nem értem, miért lett ennyire népszerű az a forma.

[ Szerkesztve ]

(#3095) cucka válasza Ragnar_ (#3093) üzenetére


cucka
addikt

Azért nem teljesen tömör, hogy elbírd a nyakadban, így is baromi nehezek tudnak lenni. Gondolom a jellegzetes hangjuk a súlynak is köszönhető.
A pickup csere meg szerintem egy bizonyos tudásszintig nem életbevágó. Nyilván, sokkal jobban szólnak a drága pickupok, mint az olcsók, de alapkategóriás 30-50 ezres gitárba kicsit erős lenne 50 ezerért pickupokat venni.

[ Szerkesztve ]

(#3098) cucka válasza Ragnar_ (#3097) üzenetére


cucka
addikt

LP-ből gitárboltban nézegettem Epiphone-okat. Igazából nem játszottam rajta, mert áruk miatt úgysem lett volna lehetőségem megvenni bármelyik normális modellt, meg nem utolsó sorban, nem igazán tudok gitározni, nemrég kezdtem tanulni, szóval még nagyon kezdő vagyok. A gitárboltba is elsősorban azért mentem, hogy megnézzem élőben a neten kiszemelt Cort gitárt, ami amúgy szintén LP formájúnak tűnik, de csak messziről, mert sokkal modernebb és tetszetősebb számomra (értsd: könnyű, vékony nyakú, van rajta hely a pengető kéznek, fix húrlábas, normális fából van, és még olcsó is).
Ami nem tetszett az LP-kben, hogy nagyon vastag a testük és nehezek, ezen kívül az egész olyan szögletes, nincsenek rajta letörések. Kinézetre persze szépek, azzal nincs baj :) Amúgy utánanéztem és van könnyített testű LP és teljesen tömör is
.
A tömör testű gitár amúgy azt jelenti, hogy nem üreges (úgy értsd, mint ahogy az akusztikus gitár üreges). Pl. a jazz gitárok számítanak nem tömör testűnek.

Pickupból meg egy jobb fajta 25 ezerbe kerül, csak hogy egy gitáron általában 2 pickup van. Mivel most nagyon sok fontosabb dologra tudnék elkölteni 50 ezret, mint a pickupok cseréjére, ezért szerintem várjunk meg valami hozzáértőt, aki megmondja a tutit :)

[ Szerkesztve ]

(#3102) cucka válasza Ragnar_ (#3100) üzenetére


cucka
addikt

Nyilván, szemből nézve nem nevezhető szögletesnek, de oldalról nézve igen.
[link] nézd meg itt az alsó képeket, látni fogod, mire gondolok. (Amúgy a telecaster-ek is ilyen "szögletesek", a statocaster viszont nem, az jobban le van gömbölyítve. Egyébként meg ez is csak ízlés kérdése, szóval annyira nincs nagy jelentősége.

(#3109) cucka válasza gyikhus (#3108) üzenetére


cucka
addikt

A klasszikus és akusztikus gitárok is alapvetően szimmetrikusak, tehát később át lehet húrozni. (Legfeljebb rossz helyen lesz a koptatólap, na bumm)
Igazából elektromost is át lehet, csak kényelmetlen lesz, mert rossz helyre kerülnek a potméterek és a jackdugó, illetve ott a gitár formája is meghatározza, hogy jobb- vagy balkezes modell-e.
Amúgy fémhúros akusztikus gitárral nem túl vidám dolog elkezdeni tanulni. Én is így kezdtem nem olyan rég, hatalmas élmény volt, amikor végre sikerült megvenni az elektromost, sokkal könnyebb rajta játszani.

[ Szerkesztve ]

(#3126) cucka válasza nap (#3125) üzenetére


cucka
addikt

Van olyan, hogy Line6 floor pod, ami a sima pod 2.0 pedálos verziója.

[ Szerkesztve ]

(#3142) cucka válasza kaoszpapja (#3141) üzenetére


cucka
addikt

Szerintem nézz szét a passzív pickup-ok között is, véleményem szerint lényegesen jobban, természetesen szólnak, mint az EMG-k. Meg ha már pickup-ot cserélsz, akkor miért nem cseréled a nyaki pickup-ot is? Amúgy milyen gitárba lesz? Amúgy 81-esnek van felezhető változata is, esetleg érdemes lehet olyanban is gondolkozni..
Amúgy érdekes, hogy sok metálzenekarban használnak emg pickup-okat és lemezen állatul szólnak, de ha megfigyeled a koncertfelvételeket (főleg a bootleg jellegűeket, amelyek nincsenek széteditálva a stúdióban), akkor szinte törvényszerű, hogy az EMG-t használó zenekarok gitárjai egyáltalán nem szólnak annyira jól. Igen, még a Metallica sem, szvsz az élő gitárhangzásuk gyalázat.

[ Szerkesztve ]

(#3143) cucka válasza Ybron (#3134) üzenetére


cucka
addikt

Szerintem az butaság, hogy kezdőnek feltétlenül akusztikuson kell kezdeni. Persze, ha a kellemes időtöltés mellett cél a komoly hangszeres tudás, akkor oda kell a klasszikus gitár is. Pár hónapja gitározgatok üres óráimban, eleinte én is akusztikuson kezdtem, de nagyon utáltam, nagy élmény volt, amikor sikerült vegyek egy elektromos gitárt.

Klasszikus darabokhoz, flamenco-hoz klasszikus gitár kell. Táborzüzi akkordozáshoz, együtténekléshez akusztikus gitár. Az elektroakusztikus gitár akkor szükséges, ha színpadon ki szeretnéd hangosítani a hangját, tehát kezdésnek nem éri meg plusz pénzt fizetni az elektronikáért.
Amúgy olcsó elektromosból a Squier, Cort és a Vintage márkák a nyerők, esetleg 80-90 ezer forinttól az Epiphone-ok. Gitártanáromnak volt szerencséje végigpróbálni a Magyarországon boltban kapható gitárok jó részét, és ő mondta nekem gitárvásárlás előtt, hogy ezekben a márkákban érdemes gondolkozni, ha gitárt szeretnék venni, nem pedig valami laminált uszadékfát.

(#3147) cucka válasza kaoszpapja (#3144) üzenetére


cucka
addikt

nem tudom, nekem teccik az amit a koncerteken nyom a metallica. szerintem minden valamire való együttes jól koncertezik, elég megnézni a children of bodom chaos ridden years koncertjét jobban eljátszák a számaikat élőben, mint stúdióban
Nekem is tetszik, nem is ezt mondtam, hanem hogy a gitárjaik élőben közel sem hozzák a lemezen hallható szuperszonikus hangzást. Hallgasd meg valamilyen felvételen, hogy szól Petrucci vagy Steve Vai cucca élőben..
Amúgy a vicc, hogy a Children Of Bodom-os Alexi gitárjában 1 darab passzív EMG van, tehát bizonyíték, hogy nem feltétel az aktív pickup a jó hangzáshoz :). De ott van Max Cavalera, ott egy passzív Duncan pickup-ból jön a hang, pedig ő sem azt a kifejezetten lágy, finomkodós hangzású zenét nyomja..

Amúgy érdekes szörnyeteget akarsz abból a telecaster-ből csinálni, de ha összeadod az alkatrészek árát, lehet, kijönne belőle egy számodra megfelelő, gyárilag zúzásra készült gitár. Tudom, akkor kimarad a barkács hangulat, viszont anyagilag jobban jársz. (Mert mondjuk egy gyári gitár használtan tartja az árát, az otthoni barkács gitár meg nem nagyon..)

[ Szerkesztve ]

(#3149) cucka válasza kaoszpapja (#3148) üzenetére


cucka
addikt

Hát nem tudom, én inkább használnék egy normális minőségű gitárt, amit esetleg később tuningolok. Test faanyaga, nyak minősége sokat számíthat. Ha rossz a hangszer nyaka, akkor hiába veszed meg bele a legdrágább lebegő hidat meg pickupokat, attól nem lesz jó gitár.
szereléssel együtt kb 74.000 és megkapom azt a floyd rose-t ami egy 100k-es vorsonban van, meg egy olyan pu-t amit Kirk Hammet is használ.
2x ezer forintos floyd szintén elég gyanúsan hangzik, a 100k-s Vorson meg főleg. (Ugye gitároknál a Vorson-t a hulladék szinonímájaként használják az okosok :) ) Tényleg, satus nyerget is veszel rá?
Ennyi pénzért lehet venni normális mahagóniból készült gitárokat. Igaz, amit én vennék, az kizárólag fix hidas, nekem valahogy nem jön be, amikor a tremolókarral vinnyogtatják a hangszert. (És főleg nem hiányzik a sok szívás a floyd rose-al. Fix hídnál pikkpakk megvan a hangolás, floydnál azért el kell szöszölni az ilyesmivel).

(#3151) cucka válasza kaoszpapja (#3150) üzenetére


cucka
addikt

Hát én úgy indulnék neki, hogy a Floyd felejtős, így pedig megspóroltad a floyd, a satus nyereg és a test kimarásának árát. (Tényleg, a satus nyereg ára nem volt benne a listádban, pedig anélkül sanszos, hogy minden tremlókar rántás után hangolhatod újra a gitárt.) Amúgy is, a zenék 99%-át floyd nélkül is jól el lehet játszani :)

Amúgy én is gondolkoztam a jelenlegi közepesen szar cort-om tuningolásán, de lebeszéltek róla, mert egyszerűen nem éri meg egy 50 ezres gitárba 50 ezerért hangszedőt venni. Az egyetlen tuning, amit meg fogok csinálni, hogy elviszem egy hangszerészhez, hogy tegye rendbe, mert nagyon rossz a beállítása. A húrok nagyon magasan vannak, mégis zörögnek, valószínűleg vagy nyerget kell cserélni, vagy a bundokon kell kicsit csiszolni, hogy jó legyen. Végül is nagyon olcsón vettem a gitárt, ennyi talán belefér..

(#3154) cucka válasza kaoszpapja (#3153) üzenetére


cucka
addikt

a hídhoz adják a nyerget.
Ja, ezt nem tudtam :D

nézegettem a line6 spider II 150w-osát, használtan 70-80k-ért adják (újonnan nem tom mennyi úgy nem találtam)
Spider 2-es az kifutott széria, azért nem találtál újonnan. Mondjuk a 150watt kicsit túlzás, nem? :D

(#3181) cucka válasza TAKÍÍ (#3180) üzenetére


cucka
addikt

Na most ha jól tudom kezdésként az akusztikus gitárok a jók abból is nejlon. (A fémhúros nem ajánlott az elején. tudtommal)
Sokan mondják ezt, de szerintem baromság. Azon kell játszani, amelyik jobban tetszik illetve stílusban közelebb áll hozzád illetve ahhoz a zenéhez, amit játszani szeretnél.

Érdekes viszont azt olvastam hogy az elektromossal könnyebb játszani. Ez igaz?
Könnyebb lenyomni a húrokat, mint mondjuk egy fémhúros akusztikuson, illetve torzítva nem hallatszanak annyira a hibák. (Cserébe pl. torzítva állandóan figyelni kell a húrok tompítására, ez akusztikusnál nem szükséges)

Na most nekem hibrid (x men mutáns)gitárom van ezek szerint mert az alján 3 nejlon müanyag húr van a tetején meg 3 fém húr (legalábbis én úgy látom)
Ilyenek a nylon gitárhúrok - a 3 vastagabb körbe van tekerve fémhuzallal, de belül azokban is nylonhúr van. A fémhúrok tisztán fémből készülnek.

Kérdésem: ettől függetlenül még jól be lehet hangolni, ha ilyen vagy eleve már így hamiskásabb(de még türhető haatáron belül)?
Valószínűleg nem ezen fog múlni, hogy be tudod-e hangolni. A gitár amúgy is alapvetően hamis hangszer, tökéletesen nem lehet behangolni.

De viszont előnye is van mert így kb gond nélkül át lehet hangolni bal kezesre( ja még koptató sincs rajta)
A nyeregnél lehet probléma. Ez az a fej és a nyak közötti műanyag v. fadarab, amire felfekszenek a húrok. Ha balkezesre húrozod, akkor elképelhető, hogy bele kell reszelni a nyeregbe, hogy beférjenek a vastag húrok a vékony húroknak szánt vájatokba.

Na hangolási problémáim: az alap bajom az hogy túl feszesek a húrok. Pl.: ha első bundba le akarok fogni egy mélyebb fémhúrt, arra már nagyon oda kell figyelni. mert elöször nem akart tisztán szólni azt rájöttem hogy, nagyobb erővel kell lenyomni.
Ezt nehéz így megítélni, de amúgy valamennyi erő kell a húrok lenyomásához.

Na most ugye a mély hang hogy magasabb legyen ahhoz feszíteni kell, de én azt már nem merem rossz hallani ahogy a gitár feszül egyet.(mint valmi tengeralatt járó ami össze akar roppani.)
Az első szerintem az kéne legyen, hogy a 20 éves húrkészletet kidobod és veszel új húrokat. Jobb helyekre elviheted a gitárt és fel is rakják neked, esetleg érdemes lehet elvinni hangszerészhez a gitárt, ahol párezer forintért felhúrozzák/beállítják neked.

A lényeg láttam olyan gitárprogikat amikre ha mikrofonon keresztül mérik a hangot és akkor az alpján tudnám hogy merre és meddig kéne tekernem pontosan.
Bár valszeg ez az egész hangolás felejtő mostanában.

A legegyszerűbb egy ilyen program használata vagy esetleg vehetsz egy hangológépet. Be nem hangolt gitárral pedig nem fogsz tudni eljátszani semmit, tehát egyáltalán nem felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#3188) cucka válasza TAKÍÍ (#3186) üzenetére


cucka
addikt

De elötte mindenképp egy akusztikust vennék: 10-20 ezer környékén. Az nem olyan nagy befektetés.Azt azzal probálgatom azt ha megy akkor tovább lépni.
Igazából teljesen fölösleges lépés, nyugodtan lehet elektromossal is kezdeni.

Például vannak ilyen (akusztikus )gitárszettek nekem azok is bejönnek.( vagy felejtsem el?)
Egyrészt szett helyett külön-külön vedd a cuccokat, jobban jársz. Másrészt a linkelt gitárszettben egy 3/4-es gitár van. A 3/4-es méret az gyakorlatilag a gyerekeknek szánt kisméretű gitárt jelenti, szóval erre azért figyelj oda. (Vannak 1/2-es gitárok, amelyek mondjuk 5 éves gyerekek számára jó méretűek, meg 7/8-osak is, amelyeket főleg a kissebb méretű női gitárosoknak találtak ki. Elektromos gitárok általában normál méretűek, nem nagyon gyártanak gyerekméreteket belőlük).

Na csak kiváncsiságból? Szerintetek mi az az ár határ ami fölött lehet venni egy sima jó kezdőknek való elektromos gitárt?
40-50 ezertől vannak ajánlott hangszerek, ebben az ársávban általában a Squier-eket és a Cort-okat ajánlják.

Ez nem néz ki rosszul de valszeg nem ilyenen kéne kezdeni
A linkelt gitár tényleg nem néz ki rosszul, de
- matt fekete fényezésű, ami majd jól ki fog fényesedni ott, ahol a kezedet tartod, ami azt jelenti, hogy egyrészt csúnya lesz, másrészt a kutya sem fogja tőled használtan normális áron megvenni. (Egy ilyen 80 ezres gitár haználtpiaci értéke váráslás után azonnal leesik mondjuk 60ezerre, de ezt az árat évek múlva is megkapod érte, tehát nyugodtan lehet jó gitárt venni, nem értéktelenedik el idővel, mint mondjuk egy számítógép)
- inkább valamilyen fix hidas vagy vintage tremlós gitárt javaslok, ezekkel a floyd szerű hidakkal csak baj van :) Konkrétan kb. ennyi pénzért lehet venni Cort KX1Q-t vagy Cort M600-ast. (Oké, nincs rajtuk pentagramos berakás, cserébe nagyon szép darabok, a köv. gitárom nagy valószínűséggel egy m600-as lesz, el kell kezdjek gyűjteni rá :D )

[ Szerkesztve ]

(#3190) cucka válasza kaoszpapja (#3189) üzenetére


cucka
addikt

Abban a gitárban EMG HZ hangszedők vannak, amelyek az EMG gitárgyáraknak szánt olcsó hangszedői. Alexi Laiho minden bizonnyal rendes EMG-t használ, nem olcsósított változatot. Amúgy az általa is használt passzív EMG hangszedő tizenpárezerért beszerezhető, bár szerintem az ő gitársound-jáért kár pénzt kiadni, szvsz a Bodom-ban soha nem szóltak valami túl jól a gitárok..

(#3193) cucka válasza kaoszpapja (#3191) üzenetére


cucka
addikt

Aztamindenit, tényleg emg hz-t használ, egész pontosan hz h2-t.
Az emg hz amúgy tényleg az olcsósított pickupokat jelöli, kb. mint ahogy a Seymour Duncan is gyárt "Duncan Designed" hangszedőket, amelyek a rendes hangszedőinek olcsóbb változatai. Mondjuk Cort-oknál is lehet látni, hogy a hz-s hangszedők mennek a 100 ezer alatti gitárokba, afölött meg inkább Duncan-eket vagy rendes EMG szettet pakolnak a gitárba.

Mondjuk nekem ettől függetlenül nem tetszik a Bodom-ban a gitárhangzás, meg az Alexi Signature gitárban sem tudom, a parasztvakítást leszámítva mi kerül 5-600 ezer forintba..

[ Szerkesztve ]

(#3199) cucka válasza kaoszpapja (#3196) üzenetére


cucka
addikt

Igen, közben megvilágosodtam, hogy az EMG Hz-vel jelöli a passzív hangszedőit, tehát valóban rendes EMG-kről van szó.
Amúgy itt azt írja, hogy az Alexi modellben H2-es van: [link] . Érdekes, mert a hangszerboltok oldalán meg H4-est ír ezekhez a gitárokhoz, sőt találtam olyat is, amibe Duncan aktív hangszedőt raktak. Végül is tökmindegy, szerintem gazdag Alexi rajongókon kívül senki nem fog ilyen gitárt venni, annyira pofátlanul drágán adják ahhoz képest, hogy mit tud. 1 humbucker, kb. nulla elektronika és a 360 ezres, butított LTD modell árába nem fér bele még egy normális eredeti floyd rose sem.. (Meg alapból V alakú, aminek talán az egyetlen előnyös tulajdonsága, hogy jól néz ki a színpadon :D ). Főleg azért vicces, mert ez tulajdonképpen a Jackson RR-ek másolata (ezen játszott korábban Alexi), Jacksonék pedig 360-ért adják a fullos, japán v. amerikai gyártású gitárjaikat, nem pedig a butított koreai modelleket..

(#3197) M@trixfan
A Cort-ok közül egyedül az X sorozatnál nyúlták le az Ibanez fejformát, a gitárjaik többségének fejformáját a PRS-től lopták. Amúgy érdekes, mert ebből is van kétfajta, személy szerint nekem a régebben használt sokkal jobban bejön.
Ez a régebbi, tetszetős és egyedinek nevezhető fej (az én gitáromon is ez van)
Ez pedig a PRS-től lenyúlt :)

[ Szerkesztve ]

(#3203) cucka válasza kaoszpapja (#3200) üzenetére


cucka
addikt

Hát ezek a h2, h4 pickupok marha olcsók, simán lehet cserélgetni, ha keresed a bodom hangzást. (Bár a hangzás főleg a kézben van ugye.. :) ) Monjuk nekem meglehetősen kényelmetlennek tűnnek ezek a v alakú gitárok, ülve nem tudom, hogy lehet játszani rajta, állva meg gondolom jól beakad mindenbe a két szára.

(#3202) DeadMen
Szerintem ha valaki megteheti, hogy jó hangszert vegyen, annak nem kell szart venni.. Tudod, ez olyan, hogy nem attól leszel jó programozó, ha előtte évekig csak homályos 14"-os monitoron dolgozhatsz, meg nem attól fogsz jobban megtanulni focizni, ha direkt olyan cipőt veszel, ami feltöri a lábad.

A Cort pedig jópár éve gyárt gitárokat. Amúgy koreai a cég és nem annyira ismert még, mint mondjuk az Ibanez, ezért nem kell annyira megfizetni a nevet, mint más, híres gyártóknál. Amúgy az olcsó koreai Ibanezeket a Cort gyártja.
Nekem nincs évtizedes tapasztalatom a hangszerekkel, viszont mindenhonnan azt hallottam, hogy ár/érték arányban jelenleg a Cort a legjobb (többek közt olyantól is, aki hangszerboltban dolgozott, tehát volt alkalma végigpróbálni a választékot), ezért vettem magamnak is Cort-ot első gitárnak. Gondolom próbálnak maguknak nevet csinálni, ezért nem gagyizzák el az olcsóbb gitárjaikat, illetve a drágák sem annyira drágák. Pl. Cort kx-custom-ba vagy a k/x/z6-ba beleraktak minden földi jót annyi pénzért, amennyiért mondjuk LTD-ből megveheted a belépőszériás, aghatis-ból készített, gagyi pickup-al szerelt modelleket.
Sajnos 100 ezer alatt nem nagyon van választék, a Cort és Squier-t leszámítva max. az Ibanez-nek vannak normális gitárjai, amelyeket ugye a Cort rak össze + kifizettetik veled a márkanevet.. Vannak még gagyimárkák (Stagg, Vorson, hasonlók) meg mondjuk az Epiphone gagyi modelljei és kész.

[ Szerkesztve ]

(#3216) cucka


cucka
addikt

Van egy Park G10-es gyakorló kombóm eladósorban, ha érdekel valakit. [link]

Kezdőknek költséghatékony erősítőnek tökéletes, gyakorlatilag megfelel a mostani Marshall MG10-es kombónak, csak kevesebb, mint feleannyiért adom.

[ Szerkesztve ]

(#3218) cucka válasza lakisoft (#3217) üzenetére


cucka
addikt

Válasz is ment, még mindig eladó.

Amúgy érdekes, mindig feltűnik 1-2 arc az apróban, akik kevés pénzből szeretnének villangygitárt venni. Most itt lenne az alkalom, hogy az erősítő vásárlását minimál pénzből megoldják, ehhez képest nem nagyon tolonganak a vevők :) .
Meg aztán ez mégiscsak Marshall gyártmány, nem pedig ilyen noname vacak. Amikor ez a kombó készült, a kis tranyós gyakorló cuccokra nem volt pofájuk ráírni a Marshall nevet, azóta meg van pofájuk :D . Most komolyan, milyen már, hogy az olcsó 10W-os MG10-es kombót ugyanazzal a névvel próbálják eladni, mint a félmilliós csöves cuccaikat?

[ Szerkesztve ]

(#3220) cucka


cucka
addikt

Nos, vettem egy Line6 pod 2.0-t. Van valakinek tapasztalata azzal, hogy hogyan, milyen kábellel lehet összekötni a számítógéppel? Két Midi out van rajta, ami elvileg erre van, a gépemen viszont nincs midi bemenet, és nem is szeretnék venni egy olyan hangkártyát, amin van.

(#3222) cucka válasza ReJim (#3221) üzenetére


cucka
addikt

Midi ki és bemenettel rendelkező hangkártya túl drága lenne. Elvileg azok a kártyák is tudják a midit, amelyeken nincs midi csatlakozó, mégpedig a gameport csatlakozón keresztül, ehhez lehet kábelt venni - a gond ezzel, hogy a lapton nincs gameport :)
Láttam USB-Midi kábelt is, elvileg ez lenne jó nekem, csak abban nem vagyok 100%-ig biztos, hogy tényleg működik-e a pod-al. Egy ilyen ára 5 ezertől kezdődik, tehát kicsit drága ahhoz, hogy próba cseresznye alapon megvegyem.

A "jó minőség" része a hozzászólásodnak nem igazán értelmezhető itt. A lényeg, hogy a Pod 2.0-t kizárólag midi kábellel lehet összekötni a számítógéppel. A Line6 üzemeltet egy customtone.com nevű oldalt, ahova a felhasználók feltölthetik a saját preset-jeiket, amelyeket át lehet menteni a Pod-ra. (Illetve adnak ingyen egy preset szerkesztő programot is, annak a használatához szintén kell a már említett kábel).

Amúgy a Pod2 eddigi egyetlen hibája ez, hogy nem voltak képesek rakni rá egy sima usb csatlakozót, hanem a midivel kell szarakodni. Az újabb sorozatokon már van usb, de azok 2x-3x drágábbak. Ezt leszámítva teljesen zsír cucc, jól szól, könnyű kezelni, példás a support-ja, stb.

(#3224) cucka válasza ReJim (#3223) üzenetére


cucka
addikt

Köszi a választ, ezek szerint a midi-usb kábel lesz a nyerő.
Amúgy nem csak presetek módosítására használható a pod midi interface-e, csak nekem erre lenne leginkább szükségem egyelőre. Amúgy a cucc összes funkcióját lehet midin keresztül vezérelni, tehát bármit, amit gombnyomással ki tudsz hozni belőle, azt midi kábelen is meg lehet csinálni. (Igen, én is meglepődtem, hogy a gagyi külső mögött azért komoly tudás van.)

[ Szerkesztve ]

(#3226) cucka válasza ReJim (#3225) üzenetére


cucka
addikt

Igen, vagy lehet hozzá venni gyári lábkapcsolót is, ami vicces módon nem midin csatlakozik a pod-hoz, hanem sima hálózati csatlakozón :) . Amúgy egyelőre nagyon messze vagyok attól, hogy színpadképes gitártudásom legyen, tehát a lábkapcsolhatóság másodlagos.
A pod-ot meg talán annyi különbözteti meg a minimultitól, hogy erősítő és ládaszimuláció is van benne, amit ráadásul nem lehet kikapcsolni. Szerintem sokkal jobban szól így egy szoftveresen szimulált tökig feltekert Mesa Boogie, mint valami vacak gyakorló kombó és egy olcsó kategóriás torzító (pl. Boss Metalzone, amit mindenki orrba-szájba dícsér, szerintem meg kriminális a hangja).

[ Szerkesztve ]

(#3228) cucka válasza Dante.S (#3227) üzenetére


cucka
addikt

A gitárt nem ismerem, de ennyi pénzért ne számíts sok jóra :) . Amúgy milyen zenei stílushoz kell?

a hangszinteket és a hangerőt tudom állítani a gitáron
A hangerőt ugyan tudod állítani a gitáron, de ezt nem arra való, hogy a tényleges hangerőt állítsd. A volume potméterrel a hangszedők által leadott jel erősségét állítod. Leegyszerűsítve: minél nagyobb a jel erőssége, annál könnyebben fog a tiszta gitárhang torzulni - magyarul ha feltekered a volume-ot a gitáron, akkor az erősítőn kissebb gain-el is torzulni fog. A hangszín állítóval a gitáron gyakorlatilag a magas hangokat tudod vágni.

(amúgy mire jó az 5 állású kapcsoló ?
Az általad kiszemelt gitáron van 3 hangszedő, a kapcsolóval azt állíthatod, hogy ezek közül melyek szólaljanak meg. Pl. hátsó álláson csak a hátsó hangszedő szól, a következőn a hátsó kettő, stb. . Ezzel is nagyban befolyásolod a hangzást, pl. rock szólókhoz általában a nyaki hangszedőt használják, rock/metál ritmushoz (lásd Metallica) a híd hangszedőt, de pl. country-ban inkább a nyaki hangszedőn ritmusoznak.

van egy 5.1-es házimozim és arra rákötném.(szerintetek ez jó ötlet ?)
A házimozi erősítőt nem javaslom gitárhoz. Egyrészt valószínűleg nagyon halk lesz, másrészt minősíthetetlenül szarul fog szólni. A gitárerősítők kifejezetten gitár megszólaltatására lettek tervezve, ezért nagyon nem lineáris a frekvenciamenetük és torzítanak, ettől lesz a hangjuk olyan, mint amilyennek egy gitárhangnak lennie kell.

Szerintem a nyerő megoldások:
- van egy normális minőségű hangkártyád, amire rákötöd a gitárt, és speckó gitár programokkal állítod elő a hangot. (Ezek többek között szoftveresen modellezik az erősítő frenkvenciamenetét és torzítását). Azért kell jó hangkártya, hogy ne késsen a hang.
- veszel egy gitárhoz való hangkártyát, pl. line6 árul ilyen 20 ezer körül.
- veszel egy erősítőt. Például most nekem van eladósorban egy teljesen korrekt gyakorló kombóm 10 ezerért :D

Ja, még csak annyi, hogy ne tévesszen meg, hogy a gitárerősítőkből a szobába valók 10-20 wattosak, a hangerejük ettől még meglehetősen nagy.

[ Szerkesztve ]

(#3231) cucka válasza Dante.S (#3229) üzenetére


cucka
addikt

Slipknot,Fall out boy,Metallica,RHCP,..stb hallgatok.
Tanulni jó a strat jellegű gitár is, amit kinéztél, de metálhoz (főleg ilyen zsére lehangolt Slipknot hangzáshoz) jobb választás lehet egy arra alkalmasabb gitár. Mittomén, Cort KX5 igazi metál gitár, de a Z sorozat is jó választás ilyen szempontból (nekem Z42-esem van, erről tudok tapasztalatokat írni). Tudom, ezek drágábbak, mint amennyit gitárvásárlásra szánsz, de talán érdemesebb lehet kifogni egyet használtan. Például a Z42-est 35 ezerért vettem használtan, annyit bőven megért.

Elég erős a házimozim,és akkor is torzítana ha mondjuk a gitáron a hangerő kb 70%-on lenne és a házimozin is.Akkor is rossz lenne a minősége..
Igen. Azért lenne rossz a minősége, mert a házimozi erősítőt úgy tervezik, hogy a frekvenciamenete lineáris legyen, a gitárerősítőt meg úgy tervezik, hogy a gitár jól szóljon vele. Amúgy fordítva is igaz, gitárerősítőn borzalmas lehet zenét hallgatni.
(Ja igen, amúgy meg a szobai erősítőt hazavághatja, ha rákötöd a gitárt, de ezt már írták. Nem feltétlenül fogja hazavágni, de előfordulhat.)

(#3233) cucka válasza nap (#3232) üzenetére


cucka
addikt

A jó hangzáshoz jó erősítőre és/vagy jó effektre van szükség.
Ehhez még annyit, hogy otthoni körülményekre és hangerőre a jó erősítő egyenlő a modellezős cuccal. Nekem nagyon jó tapasztalatom van a microCube-al és ugye a mostani line6 pod is állati jól szól. Hiába van pénz a legkirályabb csöves erősítőre, ha nem tudod rendesen kihajtani, akkor nem ér semmit az egész.

(#3234) cucka válasza cucka (#3233) üzenetére


cucka
addikt

Ez persze nem azt jelenti, hogy nem érdemes megvenni az általam árult kombót :D , hanem csak annyit, hogy a modellezős cuccok lényegesen sokoldalúbbak

(#3238) cucka válasza nap (#3236) üzenetére


cucka
addikt

Hogy van ez? Új házimozira van pénzed, gitárra meg nincs?
Mondjuk ez elég szúrós volt, nem mondta, hogy új, meg azt sem, hogy valami gigabrutál házimozi cucc, az is lehet, hogy valami csoffadt 10 ezer forints pécés hangfalszett, 1200W PMPO teljesítménnyel. Igazából nem is számít, mert milliós házimozin sem fog jól szólni a villanygitár. :)

[ Szerkesztve ]

(#3242) cucka válasza Dante.S (#3239) üzenetére


cucka
addikt

Egy LGZ([link]) szettet,mert találtam tesztet ezekről az "olcsó"gitárokról és azt írták hogy ez a legjobb közöttük
Mutasd már azt a tesztet. Amúgy ez amit linkeltél kb. a tüzifa kategória, és az erősítője is hasonlóan acélos. 30-40 között lehet kapni használtan Squier Affinity-ket meg fapad kategóriás Ibanezeket, amelyeket már hangszernek lehet nevezni, ne büntesd magad egy olyan gitárral, mint amit linkeltél.

Amúgy hány wattos a kombód Cucka?
10 wattos. Itt megtalálsz róla mindent: [link]. A beszámításos rész már nem aktuális, tehát csak kp.

[ Szerkesztve ]

(#3245) cucka válasza Dante.S (#3243) üzenetére


cucka
addikt

Ezeket felhasználók írták a saját gitárjukról. Ha megfigyeled, ez a 20 ezer forintos uszadékfa és a fél milliós japán ESP egyaránt 4-5 csillagot kap, szóval kb. ennyit ér az értékelés.
A hozzáértésükre jellemző, hogy hard rock-ra és heavy metál-ra ajánlják. El sem merem képzelni, hogy szólhatnak erős torzítással azok az 500 forintos single coil pickup-ok.
(Hogy tiszta legyen - kemény zenékhez kizárólag humbucker típusú hangszedőket használnak, mert az szól jól.)

[ Szerkesztve ]

(#3250) cucka válasza Noddy (#3248) üzenetére


cucka
addikt

A felsorolt zenei stílusokra leginkább Squier stratocastert, az affinity vagy a standard sorozatból, ezekből van sss és hss pickup kiosztású is. A Cortnak is vannak ilyen árfekvésben strato másolatai, de azok nekem nem nagyon jöttek be. Ibanezből ott van az SA sorozat, az is h-s-s pickup kiosztású. Ki kell próbálni élőben, melyik fekszik jobban számodra, plusz az ilyen olcsóbb gitároknál elég nagy a szórás is minőségben.
Nap - félreértettem azt az "új házimozi" dolgot, elnézést.

[ Szerkesztve ]

(#3254) cucka válasza Dante.S (#3251) üzenetére


cucka
addikt

Egy gitáron nem lehet állítani a magast és a basszust, mert jellemzően 1 hangszínszabályozó van, de néhány modellen még az sem. Ezzel azt tudod állítani, hogy élesebb vagy tompább legyen a hang, gyarkolatilag véleményem szerint semmire nem jó, a gitárosok nagy része tökig feltekerve használja. Tehát ismétlem, ez nem ekvalizer.

A wattok száma nem befolyásolja a hangminőséget, leginkább a hangerőt határozza meg, illetve a felhasználási területét az erősítőnek. Konkrétan talán a legjobb hangminőségű gyakorló erősítő a 2 wattos roland micro cube, ott is inkább a hangszóró kis mérete a szűk keresztmetszet, maga az erősítő állati jól szól.

A gyakorló erősítők 1 vagy 2 csatornásak, általában van egy tiszta csatorna és egy torzított csatorna. A modellezős kombók meg gyakorlatilag annyi csatornásak, ahány erősítőmodell van bennük. 1 sávos erősítőn a gain potméterrel (vagy potméterekkel) tudod állítani a torzítás mértékét. Több csatorna esetén gyorsabban tudsz váltani a hangzások között, más előnye nagyon nincs, otthoni gyakorláshoz 1 csatorna is elég, ez tapasztalat.

(#3256) cucka válasza Dante.S (#3255) üzenetére


cucka
addikt

Nyilván megfelel, nem fog leégni meg valahogy szólni is fog, de én személy szerint nem adnék pénzt semmilyen powerstate erősítőért.
Van youtubeon egy videó, ahol Alapi demózik a (talán) legdrágább csöves fejükkel, hát finoman szólva sem győzött meg a hangzás. Ezek után nem igazán valószínű, hogy a tranzisztoros kombóik hallgatható minőséget tudnak produkálni.

[ Szerkesztve ]

(#3259) cucka válasza M@trixfan (#3258) üzenetére


cucka
addikt

Számítógépes gitározáshoz vannak a line6 hangkártyák. Elvileg jók, bár még nem próbáltam. Ami előnyük, hogy direkt hangszerhez fejlesztett kártyák (tehát nem kell barkács driverrel szórakozni, hogy ne késsen fél másodpercet a hang), illetve hogy adnak hozzá jogtiszta szoftvert. Távol álljon tőlem az álszenteskedés, de azért azt is hozzátartozik a költséghatékony pc-s megoldásodhoz, hogy egész addig költséghatékony, amíg virágbolti verziókban gondolkozol. És amúgy is, a pc-s gitározásnak semmi fílingje. Direkt olyan cuccot vettem, amihez nem kell pc, mert ugye az a cél, hogy hasznosabban töltsem el az időmet ahelyett, hogy a számítógép előtt üljek :) .

A Microcube legnagyobb hátránya pedig a hangszórója, érdemes meghallgatni egy jobb feljhallgatón is a hangját, ég és föld a különbség, valószínűleg úgy neked is tetszene.

[ Szerkesztve ]

(#3261) cucka válasza Dante.S (#3260) üzenetére


cucka
addikt

Alapvetően igen. Mennyiért árulják?

(#3263) cucka válasza Dante.S (#3262) üzenetére


cucka
addikt

Ilyen célokra használnám:[link]
Azt nem mondanám, hogy metallicára ez a legtökéletesebb összeállítás, de ennyi pénzből ezzel az összeállítással kihoztad a maximumot, szóval csapj le rá.

-amit vennék azon nincs whammy bar (nem tudom magyarul mi a neve az a vas amivel vibrál a hang )de láttam olyat amin van,azt lehet külön venni?
Magyarul tremolókarnak hívják, magát a mozgatható húrláb szerkezetet pedig tremolónak. (Hozzáteszem, tévesen. Leo Fender találta ki és ő használta hibásan a megnevezést, azóta megmaradt, de amúgy vibrato-nak kéne hívni). Lehet kapni, kérdezz körbe olyan helyeken, ahol gitárokat javítanak/készítenek. Amúgy simán el lehet lenni tremoló nélkül, sőt, én magamnak kizárólag fix hidas gitárt vennék.

megnézem nincs-e elvetemedve a nyak és hogy végig pengetem az összes bundod még mit kell megnézni rajta,hogy ne sz*rt vegyek?
Próbáld végig a potmétereket és a pickup váltót, hogy működjenek és ne recsegjenek. Ezen kívül nézd meg, hogy ne legyen repedés a testen és a nyakon, ilyesmi. Ja és természetesen játssz rajta valamit, figyeld, hogy mennyire érzed kényelmesnek a gitárt, mennyire könnyű lenyomni a húrokat (nem szabad túl kemény legyen). Számold bele, hogy valószínűleg egy csomag húrt is kell vegyél vétel után.

Ja és az erősítőn mit kell megnézni?
Végigpróbálod az összes potmétert és gombot, ami rajta van, hogy működjenek, ne recsegjenek. Szintén próbáld ki a fejhallgató kimenetet és ha van rá lehetőséged, akkor hallgasd meg nagyobb hangerővel is a hangját.

[ Szerkesztve ]

(#3264) cucka válasza Dante.S (#3262) üzenetére


cucka
addikt

Ja, mégvalami: ha sérült a nyak vagy a fej, esetleg kopottak a bundok, akkor hagyd ott a gitárt, mert ezek javítása meglehetősen drága, egy újrabundozás pl. 30 ezer forint körül mozog, de a nyakcsere sem olcsó.

(#3270) cucka válasza M@trixfan (#3269) üzenetére


cucka
addikt

Én pont fordítva tapasztaltam, a multikban a gyári beállítások között igen kevés használható van, szinte mindegyik effekt túl van használva.
Gondolom ezekhez a szoftverekhez tartozik valamilyen netes közösség is, ahol a júzerek megosztják egymással a beállításaikat, valószínűleg azokból lehet tanulni. Egyébként meg a legjobb tanács, hogy mindenki hallgasson a fülére - lehet a gyári preset is kiváló, de az is lehet, hogy a nyers erősítő önmagában is elég a megfelelő hanghoz.

Persze, hogy jó a Line 6, de messze nem szól úgy mint egy erősítő. Ha használtál teljesen csöves erősítőt akkor könnyen érezni a különbséget.
Igen, de árban és praktikumban is fényévekre van a csövestől. A másik, hogy hiába van pénzed a legjobb csöves erősítőre, ha nem tudod kihajtani, akkor nem fog úgy szólni, ahogy kell neki.

Bizony az Axe-Fx első digitális modellező ami már tényleg elég közel van.
Hát 2400$-ért legyen is közel. :)

Azonban az Axe Fx olcsóbb mint egyetlen darab Mesa Dual Rectifier fej.
Igen, bár ezeknél a csöves fejeknél az ár jelentős része a márkanév és a csöves erősítő körüli misztikum. Technikai fejlettségben ezek úgy viszonyulnak egy bármilyen modellezős cucchoz képest, mint az űrrepülő a papírsárkányhoz. Na ezt árulják heroinárban.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.