Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4801) zoo8800 válasza jakobinus (#4800) üzenetére


zoo8800
veterán

Ahogy gondolod, én BIOSból szoktam variálni.
Nem semmi VID, esélyes lenne az alapfesz@4GHz :D

rip and tear, until it is done

(#4802) vikcsi


vikcsi
aktív tag

sziasztok!

Van valakinek ötlete arra, hogy miért nem használja a pci-e vga-t az alaplap? Csak integrálttal megy, pedig PEG is be lett állítva - elvileg.(ugyanis csak távolról adom az instrukciókat :) ) ilyen a konfog:
gb g31m s2l, e4700-es proci, meg 8500gt ddr3 vga.

Eddig simán működött az egész, csak a lap lett kicserélve...

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#4803) jakobinus válasza zoo8800 (#4801) üzenetére


jakobinus
tag

No tuning, eredeti hűtőm van. Kilós szörnyetegeken kívül mit érdemes rárakni?

Egy mindenkiért - mindenkiért egy

(#4804) jakobinus válasza vikcsi (#4802) üzenetére


jakobinus
tag

Eszközkezelőben látszik a 8500gt?

Egy mindenkiért - mindenkiért egy

(#4805) Davidof92


Davidof92
senior tag

Na, ma kipróbáltam az integrált g31 "videó kártyát" (nem tudom mért kártya, hisz rá van integrálva az alaplapra, inkább monitorvezérlő csip.) Counter strike 1.6, live for speed ment, futtattam egy 3dmark 2001-et. 3dmark 2001

Utoljára a live for speedet próbáltam, és észrevettem, hogy szemetel, ugyanis kis apró fekete négyzetek ugráltak össze vissza a kijelzőn, néha még a kép alja kivillant fehérre is kicsit. Gépház oldala le, borda rácuppant kéz, gyorsan lecuppant mert baromi forró. Tapasztalat: ne játszon az ember g31-es chippel amikor az 300fsb-t csinál. Bár az én lapomon meglehetősen apró borda van, egy es2l-n szerintem nagyobb van, ott lehet nem állna fenn ez a gond. Na megyek visszarakom a jó öreg 8500gt-t.

(#4806) vikcsi válasza jakobinus (#4804) üzenetére


vikcsi
aktív tag

ha benne van a pci-e vga akkor be se kapcsol a monitor... akármire van dugva.

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#4807) zoo8800 válasza jakobinus (#4803) üzenetére


zoo8800
veterán

nem érdemes cserélni szvsz.

(#4805) Davidof92
a G31 chip egyébként is qva meleg.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#4808) Davidof92 válasza zoo8800 (#4807) üzenetére


Davidof92
senior tag

tudom, amikor normál vga-val gamelok akkoris melegszik rendesen. Egyébként milyen játékok bírnak elfutni a g31-esen? C-S 1.6 ment, hallottam a godfatherről is. Márcsak azé, mert jövőhéten valszeg vga nélkül maradok mert elmegy a 8500 és amig nemjön meg a 3850/4830 addig is szeretnék játszani azér :D

(#4809) jakobinus válasza vikcsi (#4806) üzenetére


jakobinus
tag

Meg kell próbálni másik lapban. Ha nincs rá lehetőség, akkor bios alapbeállítás, valamelyiket látnia kell.

Egy mindenkiért - mindenkiért egy

(#4810) jakobinus válasza zoo8800 (#4807) üzenetére


jakobinus
tag

Ez a kis vacak hűtő bírja a húzást?Úgy értem nem száll el proci hőfok?

[ Szerkesztve ]

Egy mindenkiért - mindenkiért egy

(#4811) zoo8800 válasza Davidof92 (#4808) üzenetére


zoo8800
veterán

nem tudom, még nem próbáltam az IGP-t.

#4810
[link]
ezt a töpszli gyárival készítettem, 3,5GHz; 1,23V, 1600RPM és kb. 60 fok, szerintem nem rossz :D

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#4812) rvn_10 válasza zoo8800 (#4811) üzenetére


rvn_10
senior tag

nekem alpine 7 van az 5200 on 3,33 on megy gata 4 alatt a magok 42 fokosak prime alatt 50 fok:D

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#4813) Bulitt válasza zoo8800 (#4811) üzenetére


Bulitt
őstag

Nekem 1,267-en volt meg ugyan ez az óra jel, de ezt betudom az alaplapnak :) Bár nekem nem volt meg a 60fok csak 50 környékén, de igaz 2DB AC venti hűti a gyári hűtőn kívül :)

Érdekes, próbáltátok már, hogy 1 proci, és két azonos alaplap esetén is tuning alatt más más fesz értékeket mutat a gép :B Gondolom van némi alkatrészi minőség eltérés, és ezért jön létre ez a difi. de ilyen 0,010-0,020v különbség :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4814) vikcsi válasza Bulitt (#4813) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Persze, droppol az alaplap... nem pontosan annyi feszt mutat pl a cpu-z mint amennyit biosban beállítottál :K

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#4815) Bulitt válasza vikcsi (#4814) üzenetére


Bulitt
őstag

na ellenben ez biztonsági megoldás? vagy technikájából adódik? Mert a giga lapok nem dropolnak ekkorát mint az asus-ok

(#4816) lancer77


lancer77
tag

Hello.
Megvettem a cuccokat összeállt a gép.
Az alaplap ahogy ajánltátok Gigabyte GA-EP31-DS3L v2
Minden rendben is E5200
Összeraktam kapásból felhúztam 3750re és szépen ment,csak az energiatakarékosság miatt mindig visszavette a szorzót.
Haver erre ajánlotta hogy kapcsoljam ki a CPU Enhanced Halt
C1E-t,CPU EIST és akkor ez megoldódik.
Nos azóta antitunning a gép.
Hiába kapcsoltam vissza,1mhz sem tudom huzni.
Bios frissítést : is végeztem,biosrezetet is semmi nem oldja meg.
Mi lehet a gond,mit tegyek?

[ Szerkesztve ]

(#4817) rvn_10 válasza lancer77 (#4816) üzenetére


rvn_10
senior tag

Itt egy link/ kép. Afelrázva nem keverve címsó alatt van 1 kis leirás a hibára. http://gorneck23.extra.hu/webpic/p45guide.png remélem használt.

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#4818) Chaser válasza lancer77 (#4816) üzenetére


Chaser
titán

Bios reset alatt cmoscleart érted?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4819) No-kia


No-kia
őstag

nah most ideiglenesen beledobtam ma corsair dominatorjaimat és a twinxeimet(4*1Gb) a lapba, tudtommal mindegyik két oldalas, és lám, tökéletesen működnek együtt, pedig úgy olvastam hogy a két oldalas ramokat nem szereti mind a 4 slotban

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#4820) Zeek78


Zeek78
csendes tag

sziasztok!azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek gigabyte g31 ES2l valamint E4700 (13*200)prociból mit lehetne kihozni.? 2*1gb ddr2 CSI 800mhz ram van benne és egy 550W Gaba táp, valamint COOLER Arctic Cooling Alpine7 GT s775 hűtő. Gondolom komolyabb tuninghoz ez a hűtő kevés,de ha ezzel kihoznám 3-3,2 ghz akkor nem cserélném le a hűtőt.Szerintetek?Komolyabb hűtővel mennyi lehetne a max,mert gondolom 13*340-et nemhiszem hogy bírna a proci, vagy igen?

(#4821) lajafix válasza Davidof92 (#4808) üzenetére


lajafix
addikt

6 évvel ezelőtti játékokat közepes felbontásban elfuttat az alaplapi vga, kár hogy ezzel még jobban melegszik ami a tunningot is korlátozza, egy 10 ezres használt 2600XT pedig körberöhögi. Az alaplapi vga tényleg csak irodai felhasználásra való.

Rock'n Roll

(#4822) Chaser válasza Zeek78 (#4820) üzenetére


Chaser
titán

3.2G biztos nem akadály a hűtőnek, max hangos lesz. Komolyabb hűtővel a többi igazából a procidon múlik.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4823) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

Eddig nem írta ki az Everestem az alaplapom hőmérsékletét, most viszont kiírja: [link]
Valami ötlet, hogy most mitől jött ez rá az Everest-re? Amúgy Grid-eztem és ahogy kiléptem, megjelent a tálcán egy zöld hőfok, megnéztem és láttam, hogy az alaplapé.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4824) spájne


spájne
csendes tag

Sziasztok!

GIGABYTE GA-EP31-DS3L alaplapom van egy KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR2 800Mhz rammal.
Egy E5200-es procit szeretnék majd benne tuningolni de kezdő vagyok még benne :U
Szeretnék segítséget kérni tőletek mert úgy látom sokaknak van ilyen procija és mivel annyit tudok, hogy a tuningot nagyban befolyásolja az alaplap és a tuningot is a biosba kell elvégezni ezért ebbe a topicba írtam be.

Kérdésem: Miket kell beállítani a biosban a tuning megkezdése előtt? Mit, mennyivel és milyen sorrendben kell emelnem? Kezdő vagyok, ezért úgy írjátok le létszíves:)

3-3.2GHz lenne a cél! Ez gyári hűtővel gondolom menne, de kérdés hogy a hangja mennyivel nőne?

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

Esetleg találok-e valahol magyarul olyan leírást ahol érthetően, lépésről lépésre le van írva a proci tuning menete?

(#4825) F.B.I. válasza spájne (#4824) üzenetére


F.B.I.
veterán

Szia!

Szerintem ebben a topikban olvasgass és kérdez bátran a témával kapcsolatban:

tuning kezdőknek

:K

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#4826) spájne válasza F.B.I. (#4825) üzenetére


spájne
csendes tag

Oksa, beírok oda is, de itt is várom az esetleges segítségeket:)
Egy ember azt mondta itt nekem h csak az FSB kell állítani, a RAM-t alapból 800ra állítja az alaplapom azzal nem kell foglalkoznom.
Ha nem emelek feszt akkor nem tudom a procit elrontani. És gyári hűtővel bírnia kell a 3-3.2GHz-t és nem is fog brutálisan melegedni ennyitől.

Szerintetek??

(#4827) F.B.I. válasza spájne (#4826) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nekem most alapfeszen egy szellőzés nélküli házban, gyári hűtővel 3,25Ghz-en megy, a venti 1050 fordulaton, a hőmérséklet 41C fok, a szobában 26C fok.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#4828) spájne válasza F.B.I. (#4827) üzenetére


spájne
csendes tag

Az nem rossz, mások is ennyit írnak, terhelve meg 65 körül. Azt mondják a lényeg h ne legyen tartósan 70 felett.
Hang terén mit tapasztaltál, mennyivel hangosabb így húzva?

(#4829) Chaser válasza spájne (#4824) üzenetére


Chaser
titán

12.5x250 legyen az órajel, 3120mhz
A ram szorzó legyen 3.33, késleltetés 5-5-5-18 legyen, ha nem bántod alapból is annyi
A PCIe frekit fixáld 100-ra
Procinak a fesz legyen elsőre 1.2V, majd később csökkented ha stabil.
Minden másnak állítsd be a legkisebb adható feszt, ha auto értékek vannak, na hagyd úgy, a legkisebb legyen.
Aztán prime 95-tel torture test, esetleg intel burn test.
Kb ennyi.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4830) spájne válasza Chaser (#4829) üzenetére


spájne
csendes tag

Köszönöm a segítséget :R

(#4831) F.B.I. válasza spájne (#4828) üzenetére


F.B.I.
veterán

Semmivel én 800 és 1000 fordulat közötti hang külömbséget nem hallom, mert nem vagyok denevér. :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#4832) Chaser válasza spájne (#4830) üzenetére


Chaser
titán

Nincs mit, azért a hőmérsékletet coretemp-pel figyeld ne nagyon menjen 70 fok fölé.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4833) spájne


spájne
csendes tag

Minden ok, sikerült 3.0 Ghz-re felhúzni :DD

http://kepfeltoltes.hu/view/090620/tuning_eredm_ny_3.0_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

52 fokos alapon terhelve 60-61, gyári hűtővel.

(#4834) F.B.I. válasza spájne (#4833) üzenetére


F.B.I.
veterán

Jó lett de kicsit sok az 52C fok alapon. Én is most húztam egy gyári hűtővel 3,25Ghz-re, kis ház, szellőzés nélkül és csak 40C fokot nyom pedig magasabb feszen megy, mint neked. Mondjuk a terhelt eredmény az megfelelő. Még húzhatod van benne kraft, csak utána teszteld mindig!,

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#4835) Chaser válasza spájne (#4833) üzenetére


Chaser
titán

Milyen magas a gyári hűtődön a borda rész? Van egy e2xxx hűtőm, az 3 centi, az 5-ösökhöz még kisebbet adnak?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4836) F.B.I. válasza Chaser (#4835) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nincs 3 centi vastag a borda az 5200.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#4837) Chaser válasza F.B.I. (#4836) üzenetére


Chaser
titán

Most akkor az a fél magas, vagy ez is?:D vagy az már negyed? :F ;)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4838) zoo8800 válasza Chaser (#4837) üzenetére


zoo8800
veterán

16 mm magas a gyári E52 borda :DDD :DDD
ja, és ventivel 18 deka, tehát talán nem fog vetemedni tőle a deszka :DD

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#4839) Gyuri27 válasza Chaser (#4837) üzenetére


Gyuri27
félisten

Vicc ez a hűtés szvsz. Még jó, hogy annó szereztem egy pwm-s rézmagos gyári intel hűtöt. Az 5200 imádja. Tudom mert minden reggel megköszöni. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#4840) Chaser válasza zoo8800 (#4838) üzenetére


Chaser
titán

Ahan, akkor nekem a teljes magasságú van, 32 +/- 1 mm:)

#4839 Gyuri27: Rézmagot kihagyták, de legalább pwm-es ;] Ha jól nézem elférne a 7700cu közepén a venti helyett:D

szerk: ez lenne a 7700alcu rev2 :N

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4841) F.B.I. válasza Gyuri27 (#4839) üzenetére


F.B.I.
veterán

Olyan Intel hűtőm van nekem is, még valami P4-ről okosítottam, de a TX2 valamivel jobban hűt, mondjuk az intel jobban bír pörögni és hangos is, mint egy dízel motor. :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#4842) Gyuri27 válasza F.B.I. (#4841) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hát a tx2 pont hangosabb. Alapfeszes tuningnál meg ez a hűtő tökéletes. E66xx széria hűtője volt, nem p4-é. Ára pedig 1k. A tx2 ára 5k. Tehát villants valami eredményt, hogy a te hűtöd 500%-l jobb. :DDD

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#4843) F.B.I. válasza Gyuri27 (#4842) üzenetére


F.B.I.
veterán

Hát fater, ami nekem van az egy P4 3,2Ghz-ről lett leszedve illetve ahhoz volt. A TX2 meg halkabb volt tunningnál, mint ez. Nem tudok neked villantani semmit csak a fogamat, mert egy alapfeszes X25050e szeepel alatta. :P

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#4844) Chaser válasza Gyuri27 (#4842) üzenetére


Chaser
titán

Nnnna:D vagy mind2-re új árat, vagy 2mind2-re használtat nézzünk azért :P intzel hűtő használtan 1k, tx2 3k, intel újan 3k, tx2 újan 5k, de sztem a tx2 elég szutyi mert nem pwm-es, a freezer meg az, én nem vennék tx2-t. Nagy előnye az intelnek hogy hűti az NB-t is, meg ezt-azt, nem rossz az. Ventit kicsit okosíthatnák rajta aztán nem is kéne cserélgetni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4845) Gyuri27 válasza Chaser (#4844) üzenetére


Gyuri27
félisten

Van lap ami szabályozza a 3 pines ventiket is. De valóban kárvolt az elődhöz képest ezt a buta ventit rárakni. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#4846) Chaser válasza Gyuri27 (#4845) üzenetére


Chaser
titán

1 asus lapot láttam eddig ami szabályzott 3 pinest, de ott is csak 2 fokozat volt asszem, silent meg performance, 60k-s laptól nem is rossz:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4847) Gyuri27 válasza Chaser (#4846) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az én zafir lapom tudja, több lépcsőben hömérséklettől függöen. Ja bocs ez amd-s lap. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#4848) F.B.I. válasza Chaser (#4844) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ne bántsátok szegény TX2-t...szeretem, csendes és jól hűt. :K

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#4849) Chaser válasza Gyuri27 (#4847) üzenetére


Chaser
titán

Jah bocs, a zafíron van a lényeg:D

#4848 F.B.I. : Nem bántom én, biztos csendes, csak mihez képest? :N

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4850) Gaga_30


Gaga_30
tag

Sziasztok!

Gondom, problémám a következő:
Vettem bnőmnek egy Giga EP31-DS3L alaplapot, és kellene bele 2x2 giga memória.
Először próbáltam 2x2 giga samsungot, az nem ment benne sehogysem, most bsceréltük 2x2 giga Kingmax-ra, ezek mennek egyenként, de a kettő együtt se duálban, se máshogy nem megy.
Van valakinek TAPASZTALATA, hogy milyen memokkal menne a 2x2, esetleg 4x1 giga rammal duálban? Fontos lenne hogy 4 giga ram legyen benne, mert olyan progik futnak a gépen, amikhez nem árt. Tuning nem lesz, szal ez nem szempont.

Előre is köszi a választ!

Üdv:
Gaga

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.