Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4651) Chaser válasza trémobil (#4647) üzenetére


Chaser
titán

Jutottál valamire a tuninggal?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4652) trémobil válasza Chaser (#4651) üzenetére


trémobil
tag

Még nem volt időm sajnos! :(
Szolnok-Bp közt ingázom melóba és általában este 10 után már nincs kedvem semmihez, majd szerintem jövő 7 vége felé írok, hogy mi van!
Amúgy olvasgatok folyamatosan tuningtémában itt a fórumon, és rájöttem, hogy a legwallosabb én vagyok! :DDD
Hülyén álltam neki! Úgyhogy bizakodva nézek majd az újabb round elébe! :DD

1 sör 1 szög a koporsóba, engem sündisznónak fognak nézni... :-D

(#4653) Chaser válasza trémobil (#4652) üzenetére


Chaser
titán

Kíváncsi vagyok hogy lapnál lesz-e a hiba, vagy nálad volt..ha mind2töknél, az szopacs:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4654) zoo8800 válasza Chaser (#4653) üzenetére


zoo8800
veterán

Hali
Hogy áll a P31+E8xxx projekt? :)

rip and tear, until it is done

(#4655) Chaser válasza zoo8800 (#4654) üzenetére


Chaser
titán

Lap beszerzés folyamatban, proci szintúgy, na nem 8400-es, az még várat egy jobb árfolyamig magára :U 38k-ért kapnék újan, necces hogy még annyiért se tudnám eladni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4656) Steve1979


Steve1979
csendes tag

Sziasztok, Hello Chaser !

arra esetleg lenne ötleted / vagy lenne valakinek ötlete, h h dugjam rá a házam usb madzagait az alaplapra, h jó legyen? van usb 1 és usb 2 vezeték, a lapon is szintén, a lapon 5+4 pines mindkét cucc, a dugó meg 3+1 dugós (a 3-as rész egyben van piros-fehér-zöld zsinorokkal, a +1 dugó az fekete ground1 felírattal... ugyanez a másik is, természetesen ott ground2 felírattal..

a lapom Gigabyte EP31 DS3L

köszi előre is.

:R

COMMODORE gépeket veszek ! C128 és AMIGA előnyben !

(#4657) Rusher


Rusher
őstag

Üdv.!

Használ valaki EP31-DS3L lapban E5200-es procit? Az lenne a kérdésem, hogy a honlapja szerint a legutolsó beta bios-al (F10a) megy csak ez igaz vagy elmegy az F9-el is? Köszi a választ :R

mod.: rosszat néztem......a sima P31-DS3L-nél kell az EP31-nél az alap bios-al már megy..... :B

[ Szerkesztve ]

(#4658) Daert


Daert
őstag

Hali!
Giga Ep31-ds3l lapom van,azt kérdezném hogy használhatnék Win7-et rendszerként,ha sehol nem találok hálózati drivert hozzá az internet miatt?

(#4659) Stirbi válasza Daert (#4658) üzenetére


Stirbi
addikt

vista driver állitolag jo win7re is :U

(#4660) Rusher válasza Daert (#4658) üzenetére


Rusher
őstag

Sztem nem is nagyon kell hozzá driver. A win7-ben nagy figyelmet kapott az eszköz támogatottság....szvsz tedd fel nyugodtan minden működni fog egyből ami meg esetleg nem azt a winupdate elintézi. :K Az én lapomhoz pl. semmilyen drivert nem kell külön feltenni és amikor telepítés után először látom a desktopot már van net is.... ;)

[ Szerkesztve ]

(#4661) Chaser válasza Steve1979 (#4656) üzenetére


Chaser
titán

Ehhez még mindig zombi vagyok, de majd holnap, holnap után megpróbálom értelmezni a problémát :B

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4662) Rusher válasza Steve1979 (#4656) üzenetére


Rusher
őstag

Szia!


Tehát így néz ki a F_USB csati a P(piros) a power, D-( fehér, kábelen felirat USB-1 vagy Data-1), D+(zöld, kábelen felirat USB+1 vagy Data+1) és van egy külön G(Ground fekete) tehát a kép alapján a fekete egyértelmű, a 3pines csatit pedig balról jobbra haladva a piros legyen elöl tehát sorrendben piros-fehér-zöld-fekete, a felső sorba az egyiket dugd be így végig alá meg a másodikat (ahogy a képen is van) és kész vagy. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4663) Steve1979 válasza Rusher (#4662) üzenetére


Steve1979
csendes tag

Szia !

Köszönöm szépen a segítséged :R
(elsőre még pár napja rápakolgattam csak úgy érzésből, de letíltott az fsp tápom (chaser :R ) szóval emiatt érdeklődtem, de így már menni fog.

:) :R

COMMODORE gépeket veszek ! C128 és AMIGA előnyben !

(#4664) Davidof92


Davidof92
senior tag

Üdv, van nekem egy gigabyte g31-es2c lapom, és minap megnéztem a bordákat benne mennyire melegszenek: az északi hídon a borda kishíjján sütött, nem bírtam sokáig fogni. Normális ez? Nem fog semmi baja lenni neki?

(#4665) Chaser válasza Davidof92 (#4664) üzenetére


Chaser
titán

90 nanos, melegszik, "ez a dolga". Ha zavar cseréld le egy zalmi legyezőre.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4666) kriszbon válasza Davidof92 (#4664) üzenetére


kriszbon
őstag

Nem tudom hogy milyen proci hűtőd van, mert ha nem hagyományos ami a lapra is nyom levegőt, akkor eléggé melegszik! Ha zavar akkor raksz rá egy 4.5*4.5 cm-es 5 voltos ventit, valahogy (Így) én is raktam rá, (pedig a hűtőm oda is nyom levegőt) és szinte nincs is hangja :K

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#4667) Gyuri27 válasza Chaser (#4665) üzenetére


Gyuri27
félisten

Oldalra kell egy venti oszt jóvan. Amúgy meg ha nincs + fesz, tudod te is, hogy nem lesz baja.

Amd - Radeon - Ryzen

(#4668) Chaser válasza Gyuri27 (#4667) üzenetére


Chaser
titán

Én tudom papi, nem is nekem van vele bajom :P Amúgy megtaláltam a tökéletes megoldást egy zalman 7700cu személyében, hűti az NB-t, ramokat, FET-eket, passzív vga hűtést, meg úgy általában mindent maga körül :K

Valaki használ g31-es lapot 2x2 gigás geil ultra 1066-ossal?

És..hiába keresem, PC házakról nem találok topikot, létezik hogy nincs? :F

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4669) Gyuri27 válasza Chaser (#4668) üzenetére


Gyuri27
félisten

A zalmi jó, csak baszott drága. [link] g-power.
Milyen pc házakról?

Amd - Radeon - Ryzen

(#4670) Chaser válasza Gyuri27 (#4669) üzenetére


Chaser
titán

Végül is egy frezzer7 5k, ez meg 8, viszont hűt mindent, ákciós' áron jutottam hozzá, csak ezért van. Na meg keretes, nem kell bajlódni a bekattintgatós szutykokkal, és nem vetemedik meg tőle a lap.
Házakról úgy általában..vinyókról van, tápokról is, ramokról is, pl milyen tápot vegyk+...de házakról nem találtam semmt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4671) Gyuri27 válasza Chaser (#4670) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] erre gondolsz?

7000cu 7656 lett volna és vatta új, 7700 alcu 8052 origi. Keret 900. A legyező 1980. Hármat egybe meg ólcsóbban. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#4672) Chaser válasza Gyuri27 (#4671) üzenetére


Chaser
titán

Pont erre :K Hát ez lol, nem tudom hányféleképpen kerestem, de a közelébe nem voltam :B
8k-t nem adnék ezért a zalmiért, de lehet annyit is megér, zalmi legyezőm is van, szintén akciós beszerzésből, és lenne vnf100-am is vga-ra, ha találnék a 26xt-re gyári hűtést a HIS-re, mármint alapot, mert ugye ezen a gyári zalman:D VF700 szted jó rá?
E6300 dual-core prociról olvastál? még csak előrendelni lehet pár helyen 23-24k-ért :U a 65W-os olcsó k_vadról persze semmit nem mondanak.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4673) Gyuri27 válasza Chaser (#4672) üzenetére


Gyuri27
félisten

A feltámasztott 6300 érdekel? Amúgy olvastam róla. Pontosan mi kell?
Nem azt írtad, hogy 8k-ért vetted a zalmit?

Amd - Radeon - Ryzen

(#4674) Chaser válasza Gyuri27 (#4673) üzenetére


Chaser
titán

Feltámaszott, jah, csak ez dual-core, nem c2d, mekkora érvágás ;] Biztos fasza, 266x10.5, alap 2800mhz, valszeg kell 1-2 hónap amíg majd lehet kapni.
Nem 8k-ért vettem a zalmit, csak az új árakat mondtam, én akciósan jutottam hozzá:) hol adnék egy hűtőért ennyit, még ha e8400 csücsülne alatta, akkor talán :)) Majdnem vettem egyet, de inkább kihagyom, olyan árkategóriában inkább k_vad, kicsivel többért.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4675) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

olyan kérdésem lenne h nem tud-e vki az alaplapi hangkártyáról tesztet illetve van olyan aki tesztelte az alaplapit más hangkártyával? állítólag audigy 2es szintet hozza de nem igazán akarom elhinni

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#4676) Davidof92 válasza kriszbon (#4666) üzenetére


Davidof92
senior tag

Gyári hűtő, félmagas alumínium, amit a e1200-hoz adnak. Viszont ha sikerül cserélni a vga-t akkor rakom rá a prescott-ét, ami fullmagas, rezes :D megpróbálom majd a 5 centis ventit 5 volton, 300-as celeronról van csak nincs hozzá lapom :O

(#4677) Chaser válasza Speeedfire (#4675) üzenetére


Chaser
titán

Attól függ melyik lapról beszélsz:) Engem is érdekelne hogy az alc883 v 889 jobb-e egy live-nál.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4678) Speeedfire válasza Chaser (#4677) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

giga ep31-ds3l :)
realtek alc888

sajnos teszteket nem láttam de az írták h volt aki vissza sem rakta a audigyt mert h közel azonos "teljesítményűek"

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#4679) The Lord


The Lord
tag

Hello mindenki

Kérdésem lenne.Mivel én még csak nemrég kezdtem a gép tuningolást nem nagyon értek hozzá!!

Erről a gépről lenne szó:

GB P31-DS3L
Intel E5200
1GB 1066Mhz Kingmax
GB Radeon HD4550 512MB DDR3
Samaung Sata 320Gb

Aki ért hozzá, márpedig ti értetek az segítene nekem hogy hogyan tudom felhúzni a proci teljesítményét???

Előre is köszi!!

Üdv: The Lord

Asus Sabertooth Z77\Intel i5-2500K\Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz\Gigabyte GTX 650 Ti 2048MB DDR5\Samsung SataII 320GB\Scythe Stronger 500W táp\LG DVD-R,DVDRW\

(#4680) Bulitt válasza The Lord (#4679) üzenetére


Bulitt
őstag

Nah az nem biztos, hogy értünk hozzá, csak tapasztaltabbak vagyunk mint te :)

Mi lenne a lényeg? A max amit tud, megnézni hogy mit bír? Vagy egy olyan tuning amit minden nap használhatsz?

Mert nem mind1

(#4681) Chaser válasza Speeedfire (#4678) üzenetére


Chaser
titán

Nem kapunk választ úgy látszik, hallgatnak a tulajok :U

#4679 The Lord: Vga-hoz felesleges nagyobb órajel, mármint ahhoz amit vettél, tömörítgetsz vagy mért akarod húzni?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4682) Bulitt válasza Chaser (#4681) üzenetére


Bulitt
őstag

Nem a vga lenne a lényeg, hanem a cpu és a ram :)

(#4683) Chaser válasza Bulitt (#4682) üzenetére


Chaser
titán

Azt vágom, de ha a vga miatt akarja húzni a procit felesleges, ez lett volna a mondanivaló lényege.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4684) Speeedfire válasza Chaser (#4681) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

ez van sajnos :O
vhol majd csak lesz vmi infó róla

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#4685) Bulitt válasza Chaser (#4683) üzenetére


Bulitt
őstag

Jah nem, semmi köze a vga-hoz :)

(#4686) The Lord válasza Speeedfire (#4684) üzenetére


The Lord
tag

Mindennapi stabil tuningot akarok és mivel én nem értek hozzá ezért kérem a ti tanácsotokat.A CPU-t szeretném felhúzni ha lehetséges.

Asus Sabertooth Z77\Intel i5-2500K\Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz\Gigabyte GTX 650 Ti 2048MB DDR5\Samsung SataII 320GB\Scythe Stronger 500W táp\LG DVD-R,DVDRW\

(#4687) The Lord válasza Chaser (#4681) üzenetére


The Lord
tag

Leginkább játékra használom.

Asus Sabertooth Z77\Intel i5-2500K\Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz\Gigabyte GTX 650 Ti 2048MB DDR5\Samsung SataII 320GB\Scythe Stronger 500W táp\LG DVD-R,DVDRW\

(#4688) Chaser válasza The Lord (#4687) üzenetére


Chaser
titán

Ehhez a vga-hoz bőven elég az alapórajel, attól függ mivel/mekkora felbontásban játszol, de ez elég gyenguska kari.
PCIE frekit fixáld 100-ra
FSB-t tedd 250-re
Ramnál 3-as szorzót használj, tehát 750-en menjen
Cpu fesznek 1.25V-ot állíts be, ramfesz és az összes többi a legkisebbre legyen állítva, semmit ne hagyj auton, kb ennyi, ha valami balul sül el, legrosszabb esetben használni kell a cmos cleart / kikapcsolt áramtalanított állapotban rövidrezárod a 2 tüskét pl egy csavarhúzóval kb 10 másodpercig /. Első körben ennyi. Előtte pontosan töltsd ki az adatlapod, milyen táp, milyen hűtő stb..jó szórakozást:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4689) The Lord válasza Chaser (#4688) üzenetére


The Lord
tag

Köszönöm szépen a válaszodat.

Asus Sabertooth Z77\Intel i5-2500K\Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz\Gigabyte GTX 650 Ti 2048MB DDR5\Samsung SataII 320GB\Scythe Stronger 500W táp\LG DVD-R,DVDRW\

(#4690) ggabus


ggabus
csendes tag

Üdv!
Nekem is egy EP31-DS3L lapom van 1 Core 2 Duo 7300(2.66) al de csak 1600Mhz(266x6) en megy a processzor-.- Van rá megoldás hogy 2.66Ghz (266x10)en mennyen?

(#4691) zoo8800 válasza ggabus (#4690) üzenetére


zoo8800
veterán

Emeld 10-re a proc szorzot. Vagy kapcsold ki az energiagazdalkodasi funkciokat (C1E, EIST), es akkor nem veszi vissza a szorzot terheletlen allapotban.

rip and tear, until it is done

(#4692) Chaser válasza The Lord (#4689) üzenetére


Chaser
titán

Nincs mit,, összejött valami?:)

#4690 ggabus: 266x10 az, ahogy zoo kollega is mondta volt, ez egy energiatakarékos fícsőt, az összes conroe és wolf alapú 2 magosban benne van, sőt még az 1 magos cerkákban is, ha nem kell kraft leveszi a szorzót 6-ra és visszább kapcsolja a feszültséget. Indíts el egy cpuz-t, aztán tömöríts valamit, máris felugrik.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4693) The Lord válasza Chaser (#4692) üzenetére


The Lord
tag

Még nem csináltam meg mert nem volta otthon az elmúlt napokba de ma megcsinálom.És elujságolom hogy mire jutottam.

Asus Sabertooth Z77\Intel i5-2500K\Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz\Gigabyte GTX 650 Ti 2048MB DDR5\Samsung SataII 320GB\Scythe Stronger 500W táp\LG DVD-R,DVDRW\

(#4694) Chaser válasza The Lord (#4693) üzenetére


Chaser
titán

Konfigodat azért töltsd már ki az adattáblán, könnyebben tudunk segíteni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4695) The Lord válasza Chaser (#4694) üzenetére


The Lord
tag

Rendben megteszem.

Asus Sabertooth Z77\Intel i5-2500K\Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz\Gigabyte GTX 650 Ti 2048MB DDR5\Samsung SataII 320GB\Scythe Stronger 500W táp\LG DVD-R,DVDRW\

(#4696) The Lord


The Lord
tag

Nemtudom de szerintem így jó a kitőltés.De nem vagyok biztos benne??!!

Asus Sabertooth Z77\Intel i5-2500K\Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz\Gigabyte GTX 650 Ti 2048MB DDR5\Samsung SataII 320GB\Scythe Stronger 500W táp\LG DVD-R,DVDRW\

(#4697) Chaser válasza The Lord (#4696) üzenetére


Chaser
titán

Tápot meg hűtőt még beleírhatod :K

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4698) fireproof


fireproof
őstag

A Gigabyte P31-ES3G alaplap elvisz 2x2GB-800mhz-es ramot ugye?

(#4699) zoo8800 válasza fireproof (#4698) üzenetére


zoo8800
veterán

:K

rip and tear, until it is done

(#4700) Speeedfire válasza Chaser (#4697) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

bagoly mondja verébnek :DDD
"PéCé...Power by Intel&FSP:)...+ Sharp SH550"

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.