Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4551) zoo8800 válasza kriszbon (#4547) üzenetére


zoo8800
veterán

Nos, igen. De marhaság :)

(#4549) Speeedfire

sejtettem :)

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#4552) darál0w válasza kriszbon (#4550) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nem piszkállak, csak hozzáfűztem ;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#4553) arty válasza Speeedfire (#4540) üzenetére


arty
veterán

ugyan ilyen lapom, procim van (ill a lap 1.1, de lényegtelen)

- régi a BIOS-od, 1.x-hez F10a-nál jár a giga ;)
- én is elsiklottam felette (itt helyreraktak :D ), de a cpu feszt elállitottad AUTO-rol vissza alapfeszre? nem 1.1V lenne az alap? (cpuz képen 1.18V-t (biosban 1.2V?) látok ...)
- ramot probáltad viszábbvenni?
- realtemp3.13beta neked hány fokot ir? [link]

sztem a gyárihűtő kevés. nekem az egyel nagyobb gyári hűtő van, amit még a 65nm procikhoz adtak, de az sem győzi, ha feszt is emelek (alapfeszen 3.6ghz 66-69fok, 3.8ghz mellé 1.25V kell = 86fok!!! ami sok ... ma talán lesz egy hyper tx2-m, 4ghz a cél :D )

szoval, ha nagyobb tuningot akarsz, kell egy jobb hűtő :(

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#4554) Chaser válasza arty (#4553) üzenetére


Chaser
titán

Freezr 7-tel jobban járnál:) 3.8G@1.25V az BIOS beálított vagy valós? Mind2 esetben very nice :))

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4555) zoo8800 válasza Chaser (#4554) üzenetére


zoo8800
veterán

[link] :))

rip and tear, until it is done

(#4556) Chaser válasza zoo8800 (#4555) üzenetére


Chaser
titán

Höhö, vagy a cpu qrvajó, vagy a chipset :R vagy mind2:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4557) darál0w válasza Chaser (#4556) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

vagy bug ;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#4558) LLKobe válasza arty (#4553) üzenetére


LLKobe
veterán

Nekem win-ből minden progi amivel meg akarom nézni mennyi feszt kap a cpu alulmér, kereken 0,04V-ot. Tehát ha a BIOS-ban teszem azt 1,37V-ot állítok be, win alól minden progi 1,33V-ot mutat.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#4559) Speeedfire válasza arty (#4553) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

-a hivatalos oldalon a stable bios az F4 utána csak az F5a van ami meg beta
-a feszt normal-on hagytam
-a ramoknak bírnia kell, alapfeszen a gyártó szerint 1100at bír + fesszel meg jobb időzítéseket
-a realtemp 52 fok orthos alatt
-nem akarom nagyon szét tuningolni, csak olyan 3,5-3,6 környékére akarom felvinni :))

mod:
most nézem h sima p31-ds3l nél tényleg van f10es bios
de nekem ep31-ds3l van
akkor mi van? :F

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#4560) zoo8800 válasza Chaser (#4556) üzenetére


zoo8800
veterán

enyhén szólva qvajó :D de a hő már nem :(((

rip and tear, until it is done

(#4561) darál0w válasza LLKobe (#4558) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

drop :U

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#4562) rumkola válasza Speeedfire (#4559) üzenetére


rumkola
veterán

nézd meg a biosok dátumát, ha egybe esik, akkor ugyanazt tudja, de fel ne tegyél Ep-re sima P bios-t!
én ezzel megöltem már egy lapot :DDD

(#4563) rumkola válasza arty (#4498) üzenetére


rumkola
veterán

aztakurva! :Y

(#4564) zoo8800 válasza rumkola (#4562) üzenetére


zoo8800
veterán

:O :O
Én BIOS frissítés előtt/közben 6x átnézem, nem cseszek-e el valamit. Szerintem már Te is :D

rip and tear, until it is done

(#4565) Speeedfire válasza rumkola (#4562) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

ep31
F4 2008/07/18 1. Support E0-stepping CPU
p31
F9 2008/07/10 1. Support E0-stepping CPU

az ennél frissebbek meg beta biosok, azt meg nemigazán szeretném feltenni

a másik ami még érdekelne, a pci-e frekijét mennyire állítsam mert nem akarom elcseszni a vga-mat
hivatalos oldalon 100at írnak de látom itt van aki 110el hajtja
a másik meg h milyen szorzóval érdemesebb hajtani?

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#4566) Chaser válasza zoo8800 (#4560) üzenetére


Chaser
titán

Valszeg nem jól érintkezik a hűtő..vagy szenzor hiba, mondjuk ha gyári hütecs akkor nem kell csodálkozni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4567) rumkola válasza zoo8800 (#4564) üzenetére


rumkola
veterán

nem, én direkt próbából toltam rá az EP bios-t egy simára....
:DDD

(#4568) zoo8800 válasza Chaser (#4566) üzenetére


zoo8800
veterán

Én pont azon csodálkoznék.
Ha jól fel van pattintva, akkor ott nincs gond az érintkezéssel :N
Ezzel a véleménnyel kicsit magányosnak érzem magam :O

rumkola

:W

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#4569) Chaser válasza zoo8800 (#4568) üzenetére


Chaser
titán

Höhö, nekem volt AC alpien7-em meg alpine7 prom is, a 2 közt annyi a különbség, hogy a pro pattintós, a "sima" keretes. Keretes megoldással lazán ment conroe cerka alulfeszelve passzívan 30-35 fok környékén nyáron is, pro-val ez +10-15 fok volt:D

szerk: Persze nem volt jól felrakva, pedig többszöri ránézésre is úgy tűnt...

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4570) arty válasza zoo8800 (#4568) üzenetére


arty
veterán

semmi más magyarázatot nem találtunk rá, h hogyan lehet 83-86fokos a proci realtemp-ben, miközben a borda langyos inkább, mint meleg - talán tényleg a sapka domboru és kicsi felületen érintkezik a hűtővel ... (ujrapaszta megvolt)

hyper tx2 használtan 3k lett volna, "természetesen" a kedves eladó átvert (telefont kikapcsolta, nem jött el a találkozóra, itt járt már félorája és nem ir vissza privire sem).

keresek valami mást, ha freezer7et látok, akkor az lesz ... ami olcsobb :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#4571) LLKobe válasza arty (#4570) üzenetére


LLKobe
veterán

Én még mindíg ajánlom a zalmant :B .... Nálam semmi hangja nincs.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#4572) arty válasza LLKobe (#4571) üzenetére


arty
veterán

de leszabályzo nélkül 2000en pörög, nem? vagy a lap tudja szabályozni??? (dehát csak 3 eres a csatija, nem?)

mennyi $ ? :D (esetleg folytassuk priviben - dobj telszámot is, hátha meggyőzöl és akkor ledumálnánk)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#4573) LLKobe válasza arty (#4572) üzenetére


LLKobe
veterán

Igen 3 pines, de az alaplap leszabályozza. Idle-ben nekem 1600Rpm körül pörög, terhelve meg 2600 körül. Idle-ben abszolut nem hallani, játék alatt halk duruzsolást hallani csak.
Tudod a múltkor dobtam egy linket, én rámennék a helyedben :B Ha már nincs meg szólj, és priviben átdobom megint.

Amit mutattam CU, tehát full réz, nekem ALCU van, és a gyári hűtőhöz képest majd 20 fokkal hidegebb a proci :K A CU az enyémhez képest még -3-4 fok :)
Én hangban és teljesítményben is nagyon elégedett vagyok vele, csak ajánlani tudom :K

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#4574) arty válasza LLKobe (#4573) üzenetére


arty
veterán

:R (azt hittem megvetted - tőled lehet megvettem volna. vatera/teszvesz kitiltott, mert nincs mobilom és kamuszámot voltam kénytelen megadni ... :D )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#4575) trémobil válasza arty (#4574) üzenetére


trémobil
tag

Sziasztok!

Légyszi segítsetek! Van egy Giga EG31M-S2 rev.2.0 lapom, benne egy e5200 és 2x2GB 1066-os Kingmax. Hogyan kell és mit beállítanom, hogy a ramok 1066-on döcögjenek a proci meg úgy 3 Ghz körül?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

1 sör 1 szög a koporsóba, engem sündisznónak fognak nézni... :-D

(#4576) zoo8800 válasza trémobil (#4575) üzenetére


zoo8800
veterán

Milyen RAM szorzók is vannak Neked? :U
BIOSban nézd meg

rip and tear, until it is done

(#4577) trémobil válasza zoo8800 (#4576) üzenetére


trémobil
tag

Na paff... nemtom :B
Majd holnapra megtudakolom, mert nem vagyok otthon pár napig. :O

1 sör 1 szög a koporsóba, engem sündisznónak fognak nézni... :-D

(#4578) zoo8800 válasza trémobil (#4577) üzenetére


zoo8800
veterán

Akkor elviekben:
Beállítasz egy FSB-t, pl. 300-at. Ezután kell a RAM és a proci szorzóval úgy variálni, hogy a kívánt órajelet kapd.

rip and tear, until it is done

(#4579) trémobil válasza zoo8800 (#4578) üzenetére


trémobil
tag

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

1 sör 1 szög a koporsóba, engem sündisznónak fognak nézni... :-D

(#4580) trémobil válasza zoo8800 (#4578) üzenetére


trémobil
tag

eszembejutott! memóriánál 4 a legnagyobb szorzó :DD

Mit szólsz ehhez?
FSB: 266
prociszorzó: 11 (2926Mhz)
memóriaszorzó: 4 (1064Mhz)
vagy érdemesebb a nagyobb FSB/kisebb szorzó beállítás?
Apropó: ezek a beállítások nem babrálják a VGA-t?(csakkérdem mert hülye vagyok ehhez :B )

[ Szerkesztve ]

1 sör 1 szög a koporsóba, engem sündisznónak fognak nézni... :-D

(#4581) Pecc válasza trémobil (#4580) üzenetére


Pecc
őstag

Ezek, ebben a formában nem babrálják.

(#4582) Davidof92


Davidof92
senior tag

Üdv, holnap megjön a kis giga p31-esem,azt szeretném kérdezni, hogy nem fog összeomlani a rendszer mert kicserélem a lapot alatta vagy ajánlott lenne a win reinstall? illetve amit adnak hozzá telepítőlemezt, mit ajánlott feltenni?

(#4583) darál0w válasza Davidof92 (#4582) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

az egy uj win lesz ;)
lemezről meg azt teszel fel, amire szükséged van.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#4584) LLKobe válasza Davidof92 (#4582) üzenetére


LLKobe
veterán

Új win kell az tuti.... A lemezről meg semmit ne tegyél fel mer minden ami rajta van már legalább 2 éves... A gyártó honlapjáról szedd le a legújabb drivert, biost, stb...

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#4585) Davidof92 válasza darál0w (#4583) üzenetére


Davidof92
senior tag

még annyi, hogy a mozilla hova rakja a könyvjelzőit? :)

(#4586) zoo8800 válasza Davidof92 (#4582) üzenetére


zoo8800
veterán

Dehogy kell új win :N :N
Sysprep a megoldás. Minden win-hez külön van, nem egyformák.
Nálam bevált.

rip and tear, until it is done

(#4587) darál0w válasza Davidof92 (#4585) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nem csak a könyvjelzőket, hanem mindent ki lehet menteni ugy ahogy van. kiegészítők, skinek stbstb.

Új operációs rendszer telepítésénél, vagy újratelepítésnél minden beállítás megmenthető, csak az alábbi dolgokat kell elmenteni:

XP alatt:

X:\Documents and Settings\felhasználói név\Local Settings\Application Data\Mozilla

Vista alatt:

X:\Users\felhasználói név\AppData\Roaming\Mozilla

Teljes uninstall XP alatt:

X:\Program Files\Mozilla Firefox
X:\Documents and Settings\felhasználói név\Local Settings\Application Data\Mozilla
X:\Documents and Settings\felhasználói név\Application Data\Mozilla

Teljes uninstall Vista alatt:

X:\Program Files\Mozilla Firefox
X:\Users\felh.név\AppData\Local\Mozilla\Firefox
X:\Users\felh.név\AppData\Roaming\Mozilla

ennyi. :)

szvsz nem árt az az uj win. és amint megvagy az uj winnel ghostolj egyet magadnak és legközelebb már csak 10 perc egy uj win, minden programmal, ami kell ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#4588) arty


arty
veterán

nekem még az AMD->Intel váltáskor se kellett uj win, a 965->p31 váltáskor pedig 1-2 perc alatt "ujraéledt" mindenem

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#4589) Stirbi válasza darál0w (#4587) üzenetére


Stirbi
addikt

akarva-akaratlanul segitettél nekem is , hasznos informácio, köszönöm :R :R :R

(#4590) darál0w válasza Stirbi (#4589) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

háh. :DDD

nincs mit ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#4591) arty


arty
veterán

nna, megvettem az új hűtőt, hiába ... 3k a "semmiért": a 4ghz örök álom marad léghűtés mellett :/

summa (tesztelve orthossal):
E5200, VID 1.1V, M0 stepping, alaplap: giga P31-DS3L, hűtő: Freezer7 (vagy klón) egy 8cm ventivel 2000RPM-en

(idle 1900-2000mhz, 40fok)
1.1V 3600Mhz, 55fok
1.175V 3800Mhz, 65fok
1.25V 4000Mhz, 92fok
(ténylegesen nem kap ennyit a proc, fenti feszekből lejön a "Vdrop", ~0.070V)

egyszerűen amennyi hőt termel a processzor 4ghz-en azt léghűtővel már nem tudom "levenni", a borda nem melegszik át tűzforróra, csak melegre, közben 90 fok fölé megy a "maghő" elég hamar ... a gyári bordával +10fok volt kb minden érték, viszont az 0ft-ba került ...

marad a 3.8ghz, végülis ez is jobb, mint amit reméltem :) (köszönöm mindenki itteni segítségét!)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#4592) kriszbon válasza arty (#4591) üzenetére


kriszbon
őstag

Ne is panaszkodj hallod, mert ilyen alacsony fesszel ritka amelyik ennyit megy :K Ennél több meg mi a bánatnak kellene, mert szerintem a kártyádhoz a 3.5 is elég lenne! Nem tudom nálad miért nem írja ki a E.T hogy mennyi a Pci-e sebessége, csak nem autón van és azért :F

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#4593) bim válasza arty (#4591) üzenetére


bim
veterán

hát még ha feltolnád a priorityt 9-re az 1-ről még jobban melegítene és a feszt is kínálhatnád valszeg a procinak....de minden elismerésem mert frankó kis proci. vagy esetleg prime95-el tesztelj és akkor nem kell állítgatni semmit csak elindítani a small FFT-t és már izzik is a cucc..

[ Szerkesztve ]

(#4594) Chaser válasza arty (#4591) üzenetére


Chaser
titán

Másik lapban esetleg nem tudod megnézni a procit? Nem létezik az a 92 fok 1.25V-on.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4595) Speeedfire válasza Davidof92 (#4585) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

még 1 lehetőség mozillához :DD

MozBackup

mindent le lehet menteni vele
beállítások, skinek, kiegészítők, előzmények, könyvjelzők, stb...

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#4596) zoo8800 válasza arty (#4591) üzenetére


zoo8800
veterán

Érdekes dolgokat produkál a procid, meg még néhány újabb darab. Bazi jól mennek, de nem lehet őket lehűteni.
Franc se érti :F :F

rip and tear, until it is done

(#4597) olymind1


olymind1
senior tag

gépfejlesztés előtt állok és próbálom idáig összegezni amit tudok a lapról amit venni készülök: GA-P31-DS3L, ha valahol valamit hibásan írok légyszi javítsatok ki

P31-DS3L -ből csak rev1 és 1.1 létezik, (EP31-ből vannak rev2-esek is), legutolsó hivatalos biossal (F9) hivatalosan is kezeli a 45nm procikat is, létezik még egy F10a, amiről fogalmam sincs mit tud, ötletek? pcie 100-on való fixálása esetén, fsb limit 340-en

rendesen tud hajtani, 2x2gb kingmax ddr2 1066 ramot? mégha nem is pont 1066-on hajtanám, vagy érdemesebb 800-as kingmaxot vennem?

procit amit vennék bele egyelőre egy pentium dc2160, 9-es szorzóval ha a proci bírja akkor elvileg 3ghz-et ki lehet vele csikarni

később talán majd egy 5200 vagy 5300, ezzel a lappal ez meg bőven 3ghz felett is a magas szorzó és az alacsony csíkszélesség miatt, ugye?

válaszokat előre is köszi

(#4598) LLKobe válasza olymind1 (#4597) üzenetére


LLKobe
veterán

Csak nézd meg az adatlapom:)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#4599) arty válasza bim (#4593) üzenetére


arty
veterán

korábban már probáltam 9-esen is, semmivel nem igényel nagyobb feszt és nem is melegszik jobban a cucc :) (csak nehezebb bezárni, mivel semmire nem reagál a gép, annyira orthosozik :D )

Chaser, Zoo8800: Másik lapban nem tudom letesztelni sajnos. A fesz/freki emelésével exponenciálisan nő a hőmérséklete (és gondolom a fogyasztása).

Az a baj, h a léghűtés vszeg nem képes elég gyorsan reagálni (elvezetni) ezt az irdatlan hőt és vagy lehal az orthos és visszahűl vagy megijedek és én lövöm le :D

Vagy ezzel a hűtővel (harmadik!) sem érintkezik jól a proc, mert domboru a sapkája.

Lehet az M0 stepping ilyen?

kriszbon: AUTO-n van, setfsb kiirja, 100.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#4600) zoo8800 válasza arty (#4599) üzenetére


zoo8800
veterán

M0 steppinggel készült eddig sz összes E52, mostanában lesz kapható az R0.
Azt, hogy domború lenne a kupak, tudod ellenőrizni egy borotvával :)) ha illeszkedik szépen az éle, akkor sík.

rip and tear, until it is done

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.