Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4351) Pecc válasza #19617792 (#4342) üzenetére


Pecc
őstag

Nem. Auto-n van.

(#4352) atenza válasza LLKobe (#4350) üzenetére


atenza
senior tag

Holnap kipróbálom, de az a röhej h ha belövöm a defaultot, akkor is cpu-z ben meg everestben is 6×200at ír, azaz 1,2Ghz-en megy folyamatosan az 1.8as proci, annak ellenére h a C1E + EIST be van kapcsolva, viszont ha TM2őt kikapcsolom, akkor már ugrál 1,8, 1,2Ghz között szorzót változtatva terheléstől függően.

(#4353) zoo8800 válasza Pecc (#4351) üzenetére


zoo8800
veterán

És mióta megy így?

rip and tear, until it is done

(#4354) Pecc válasza zoo8800 (#4353) üzenetére


Pecc
őstag

Visszaolvasgattam kicsit.:) :Y Gondolom auto-n is emeli.
Mostmár értem miért kérdezed:)
Nem így használtam, alapon volt/van.

Majd megnézem fix 100 mellett mennyi a max fsb.

(#4355) zoo8800 válasza Pecc (#4354) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem csak azért.
Sokak szerint tuningnál a 100-on nem fixált PCIe freki komoly galibákat okozhat, pl winyó, VGA stb. elszáll :U

rip and tear, until it is done

(#4356) Pecc válasza zoo8800 (#4355) üzenetére


Pecc
őstag

Ezek nem szálltak sehová, még mindíg a gépben vannak, működnek:)

Rendszer alatt mivel lehet nézni, hogy mennyin megy a PCI-E?

(#4357) zoo8800 válasza Pecc (#4356) üzenetére


zoo8800
veterán

SetFSB állítólag tudja.
De jó eséllyel 150-re ugrott (az a max ha jól tudom)

rip and tear, until it is done

(#4358) Pecc válasza zoo8800 (#4357) üzenetére


Pecc
őstag

Igen én is úgy tudom, hogy az a max:)
Na majd megnézem:)

(#4359) zoo8800 válasza Pecc (#4358) üzenetére


zoo8800
veterán

oké :))

rip and tear, until it is done

(#4360) Pecc válasza zoo8800 (#4359) üzenetére


Pecc
őstag

Fix 100 mellett, 343 a vége.
SetFSB-vel úgy látom nem kompatibilis.

(#4361) #19617792 válasza atenza (#4352) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ha deafultot beállítod, azzal együtt a C1E & EIST is enabled, ezek energiatakarékossági funkciók, idleben leveszik a proci szorzóját 6-ra, de ha nagyobb terhelés alá kerül a proci, akkor visszaáll az eredeti órajel. Esetedben 1,2 GHz az idle állapot órajele (200 x 6), ha terhelve van a proci, akkor 1,8 GHz (200 x 9). Ettől nem kell félni, próbáld meg pl játékok alatt monitoroztatni, majd meglátod, miről beszéltem. ;) Tuningnál esetenként bezavarhatnak ezek a funkciók, ezért ki kell őket kapcsolni.

(#4362) atenza válasza #19617792 (#4361) üzenetére


atenza
senior tag

Ez mind rendben is van, csak az a gond h nem ugrik fel 9es szorzóra semmilyen terhelés alatt!!!
Ha meg nincsenek bekapcsolva ezek a funkciók, akkor is marad 6os szorzón, hiába állítom 9re....

(#4363) atenza


atenza
senior tag

Tesztelgettem kicsit 3dmark06-al a procit: p31-ds3l + E2160 1.8Ghz

1. teszt: default Bios beállítás, C1E, EIST, TM2 bekapcsolva---->9×200ra van állítva alapból, de 6×200= 1,2Ghz-et ír CPU-Z-ben, terhelés alatt sem emeli a szorzót 9re 1000pötty

2. teszt: előzőhöz képest annyi változás h TM2 kikapcsolva (C1E, EIST továbbra is bekapcsolva)---->6×200=1,2Ghz és 9×200=1,8Ghz között ugrál terheléstől függően
700pötty

3. teszt: C1E, EIST, TM2 kikapcsolva------>9×200=1,8Ghz folyamatosan, tehát nem csökkenti a szorzót
700pötty

Na erre mondjon valaki valami okosat :F

[ Szerkesztve ]

(#4364) kriszbon válasza atenza (#4363) üzenetére


kriszbon
őstag

Nálam simán be vannak kapcsolva ezek a funkciók, és semmi gond velük! Idle állapotban visszaveszi 6-osra a szorzót, de ha cpu-z alatt nézed néha felugrik 10-re(most az van beállítva) Egyébként márk alatt nem tudod megnézni rendesen hogy hogyan működik, mert mikor végez vissza is vette! Everestet elindítod kiteszed a cpu-z képet, majd indítod everestben a rendszer stabilitás tesztet(persze a cpu-z ablakra rá kell kattintanod, hogy folyamatosan lássad) és látnod kell hogy felemeli a szorzót, de mikor megállítod a tesztet vissza is veszi! Egyébként húzott procinál is működik, csak akkor nem annyira veszi vissza! Szerintem így ellenőrizd le :)

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#4365) atenza válasza kriszbon (#4364) üzenetére


atenza
senior tag

Ellenőriztem már mindenhol, játék alatt is render alatt is, de nem váltogatja ha a a tm2 be van kapcsolva, leveszi 6osra. Tudom milyennek kéne lennie ha váltogatná, mert ha tm2-őt kikapcsolom és a c1e-t eist-et benthagyom akkor ugrál6-9között, de így nem enged tuningolni. De már az is rossz h 1,2-n több pontot ért el mint 1,8Ghz-n... EasyTune-al való tuningolás közben fixálja 100-ra a pci-e magától??

[ Szerkesztve ]

(#4366) atenza


atenza
senior tag

Lehet h valami érzékelő elszállt benne?

(#4367) kriszbon válasza atenza (#4365) üzenetére


kriszbon
őstag

Hát ha nem veszed észre semmiben hogy lassabb lenne a rendszered, sőt mint írod gyorsabb, akkor valami érzékelő hiba lehet szerintem, és így rossz adatokat kapsz a progik alatt! Mert pl. 320fsb alatt a mark 4Ghz-nek írja a procit, de még everestben is az alaplap/cpu fül alatt is azt írja ki hogy 1-es 2-es mag 4Ghz-en megy(máshol jól olvassa ki)! Ha Giga lapod van(nem kerestem hogy írtad e már) akkor tudod használni az E.T. progit, és nem fixre teszi hanem állítani tudod, én a biosban fixre raktam, így abban is az van, de állítható. Az fsb-t tudod állítani(nem megy vele a pci-e freki, csak a ram), szorzót nem, azt a biosban kell belőni, feszt tudsz adni a procinak/ramnak, de lehet hogy újra kell akkor indítani(én azt is a biosban lőttem be amennyit akarok neki) Esetleg próbálj valami olyan progit keresni ami normálisan kiírja (PC Wizard?) Más ötletem sajnos nincs :B
(#4366) Hát én is arra tippelek, de persze lehet hogy tévedek, mivel nálam is sok progi hülyeséget ír, de mivel tudom hogy nem igaz, így nem érdekel :D

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#4368) atenza válasza kriszbon (#4367) üzenetére


atenza
senior tag

Everest CPU tesztjei szerint tudom hasonlítani egy E6700-ashoz, aminél minden tesztben 20-30 %-al el van maradva, 3dmarkban 1700pontot kap, mindezt everest szerint 2,0Ghz-en, ami ilyen teljesítmény alapján tényleg 2 Ghz-nek tűnik, tehát akkor nem érzékelő hiba, mert 3Ghz-en nem lehet gyengébb egy 2,7Ghz-es E6700-nál...
EasyTune-ban is hiába teszem fel 9esre a szorzót, amint rámegyek a go-ra visszaveszi 6osra, pedig minden biztonsági csökkentő funkció ki van lőve.... FSB-t meg hagyja emelni....

(#4369) Lewzke


Lewzke
őstag

Nemtudjátok , hogy mivel lehet szabályozni a SYS_FAN2-őt?

(#4370) zoo8800 válasza Pecc (#4360) üzenetére


zoo8800
veterán

Sejtettem.
Nekem 340.

rip and tear, until it is done

(#4371) kriszbon válasza Pecc (#4360) üzenetére


kriszbon
őstag

SetFsb-vel 100% hogy kompatibilis, csak ne a lapot keresd a listába, hanem a clock generátor számát, pontosabban RTM875T-587 a száma a chipnek! Te is meggyőződhetsz róla, ha megnézed az alaplapon az NB borda feletti százlábút(szemből nézve a lapot) :K

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#4372) Chaser


Chaser
titán

P31-ES3G, van vkinek ilyen? Lehet inkább ezt venném az es2l helyett a nagyobb méret miatt. Van ezen DULA BIOS vagy niincs? A supportnál benne van, de specnél csak 1x4Mb van írva.

szerk: DULA BIOS :DD DUAL akart lenni... :B

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4373) Pecc válasza kriszbon (#4371) üzenetére


Pecc
őstag

Köszönöm a segítséget, kipróbáltam, igazad volt. :R
zoo8800 - FSB 450 mellett egészen 136ig emelkedett.

[ Szerkesztve ]

(#4374) kriszbon válasza Pecc (#4373) üzenetére


kriszbon
őstag

Nincs mit! Na ha ezt zoo8800 meglátja, biztos beindul töle :DDD

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#4375) Pecc válasza kriszbon (#4374) üzenetére


Pecc
őstag

Meglehet.
Hátha még próbálnám feljebb is:)

(#4376) zoo8800 válasza Pecc (#4373) üzenetére


zoo8800
veterán

khmm. ;]

#4374 kriszbon

indulj be Te is, tolj a nózink elé valami klassz shotot :))

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#4377) -=Lord Tom=-


-=Lord Tom=-
senior tag

A Virtual Dual Bios ami a P31-DS3L-ben van az nem tudjátok mi a tököm?

(#4378) eziskamu válasza -=Lord Tom=- (#4377) üzenetére


eziskamu
addikt

Nem két flash memó van a lapon hanem csak egy, de abba benne van két példánya is a biosznak, egy régebbi (nem tudom idővel aktualizálja-e), meg az aktuális. Tuningnál meg hardverhibánál sikerült már olyan helyzetet létrehozni, hogy visszatolt egy régebbi bioszt induláskor.

(#4379) -=Lord Tom=- válasza eziskamu (#4378) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

Elképzelhető ha rárakok egy olyan bios-t ami nem támogatja hivatalosan a procit, akkor beindul az előző biossal?

(#4380) eziskamu válasza -=Lord Tom=- (#4379) üzenetére


eziskamu
addikt

Passz, de amúgy ilyen csak akkor történhet, ha régebbi verziót tolnál fel mint ami most van rajta. Nem ismerem a pontos működését. Én inkább azon izgulnék, mi történne egy olyan procival amit csak egy új bios ismer, de valami hiba miatt visszaállna a régi biosra és amiatt nem indulna a gép. Azt se tudom biztosan, történik-e szinkronizáció/frissülés a két biosváltozat között.

(#4381) darál0w válasza Chaser (#4372) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nekem van. indítoképernyő kiírja, h dualbios. de még nem keleltt használnom :N

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#4382) Chaser válasza darál0w (#4381) üzenetére


Chaser
titán

Kösz az infot, akkor benézték a spec írók az 1x4Mb-et. Tetszik az a kis lap, jól el vannak rendezve rajta a dolgok :K

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4383) darál0w válasza Chaser (#4382) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nekem is bejött, de kis szorzos procko mellé nem a legjobb, ha tuning is játszik.
e5*** mellé tökéletes ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#4384) Chaser válasza darál0w (#4383) üzenetére


Chaser
titán

Jó, ne legyünk telhetetlenek, nem a lap hibája, ennyit tud a p31/g31 :K Viszont pl linux-okkal semmi baja nem volt a lapjaimnak- p31-ds3l és g31m-s2l-, ez a chipkészlet kiforrott, ismeri minden, olcsó..ennyiért megéri az árát.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4385) zoo8800 válasza darál0w (#4381) üzenetére


zoo8800
veterán

No ez érdekes.
Ha az egyik elszáll, akkor ott a másik? A kettő ugyanaz a BIOS? :D

rip and tear, until it is done

(#4386) darál0w válasza zoo8800 (#4385) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

gondolom.
még nem probáltam ki és fingom sincs hogy működik :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#4387) zoo8800 válasza darál0w (#4386) üzenetére


zoo8800
veterán

@BIOS mit mutat? :D

rip and tear, until it is done

(#4388) darál0w válasza zoo8800 (#4387) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ennyit :DDD

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#4389) zoo8800 válasza darál0w (#4388) üzenetére


zoo8800
veterán

tehát semmit :(

rip and tear, until it is done

(#4390) LLKobe válasza #19617792 (#4361) üzenetére


LLKobe
veterán

Na helló :)

Kicsit még matattam a bios-ban, úgy fest nem is olyan szarok ezek a ramok :DDD

Asszem ennyi már tényleg elég lesz :C

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#4391) rumkola válasza LLKobe (#4390) üzenetére


rumkola
veterán

de miért 600-on megy a ram? :U

(#4392) LLKobe válasza rumkola (#4391) üzenetére


LLKobe
veterán

Márminthogy tessék? :) Ezt a kérdést kifejtenéd bővebben? :))

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#4393) Pecc válasza rumkola (#4391) üzenetére


Pecc
őstag

1200 az:)

(#4394) LLKobe válasza Pecc (#4393) üzenetére


LLKobe
veterán

Jaja :C

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#4395) darál0w válasza LLKobe (#4390) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

csak beindult. :)
mennyi fesz kellett neki?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#4396) LLKobe válasza darál0w (#4395) üzenetére


LLKobe
veterán

2,2V. Igazság szerint lehet hogy elég lenne neki a 2,1V, úgy meg sem próbáltam :B Mind1, jó ez így.

UI: fel akartam dobni a ram tuning-oldaladra az eredményt, de a végén láttam hogy ez a márka nálatok nem játszik :B

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#4397) darál0w válasza LLKobe (#4396) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

yo az a 2.2V.
kérdezd meg ősembert, hátha feltolhatod :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#4398) zoo8800 válasza rumkola (#4391) üzenetére


zoo8800
veterán

valós 600, effektív 1200 :D :))

rip and tear, until it is done

(#4399) vviktor1


vviktor1
aktív tag

Bent az E4600 procc, miért érzem hogy gyengébb mint a D820 ???

Ne dudálj, küzdj !

(#4400) zoo8800 válasza vviktor1 (#4399) üzenetére


zoo8800
veterán

Ezen érzékszerved csal.
Nem kicsit.

rip and tear, until it is done

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.