Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4951) mate0217 válasza kriszbon (#4950) üzenetére


mate0217
aktív tag

Gabitoo88 nagyot akciózott :D ideiglesen fel is függesztették

[ Szerkesztve ]

Hol a nyuszi? - Hole a new see? Hideg van. - He dag one. Van két macskám. - One Kate much come. http://s1.bitefight.hu/c.php?uid=117708

(#4952) No-kia


No-kia
őstag

hello! az mitől lehet hogy a gigabyte ep31ds3l lapomban egyik ramomat sem tudom meghajtani rendesen? 840mhz főlé még nem nagyon jutotam, pedig 1066-os corsair dominatorjaim vannak

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#4953) Gyuri27 válasza No-kia (#4952) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az adatlapodon 2x1 giga 800-s van. Mi a való? Mi volt a beállitás amiután behalt, feszek?

Amd - Radeon - Ryzen

(#4954) No-kia válasza Gyuri27 (#4953) üzenetére


No-kia
őstag

most már nem az van ott :P akármennyi feszt adtam a ramnak 840 körül megáll( nem pon tnégyszáz mikor hogy jön ki az FSB) de minden ramnál így volt eddig, mit kellene még állítani?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#4955) Gyuri27 válasza No-kia (#4954) üzenetére


Gyuri27
félisten

Bármelyik ram szorzónál?
Nekem hasonló goga g31-l van 2x2 giga kaszással. 1066-t tudja utánna halál. Ja meg csak a 4-s szorzóval müküdik. Adj a lapnak kis feszt, hátha.

Amd - Radeon - Ryzen

(#4956) No-kia válasza Gyuri27 (#4955) üzenetére


No-kia
őstag

lapnak? NB re gondolsz?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#4957) Gyuri27 válasza No-kia (#4956) üzenetére


Gyuri27
félisten

Arra. Mondjuk az se lenne rossz ha pontosan kiderülne milyen ramod is van pontosan.

Amd - Radeon - Ryzen

(#4958) No-kia válasza Gyuri27 (#4957) üzenetére


No-kia
őstag

amint már 2szer írtam corsaair dominator2*1GB/1066megpróbáltam hogy az Mchnál plusz 0,3at adtam de így se megy, 900mhz-et néztem így, és nem megy

[ Szerkesztve ]

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#4959) Gyuri27 válasza No-kia (#4958) üzenetére


Gyuri27
félisten

Másik lapban nem lehet kipróbálni? Vagy a lapodban másik ramot?
Egy modullal is ez a helyzet?

Amd - Radeon - Ryzen

(#4960) No-kia válasza Gyuri27 (#4959) üzenetére


No-kia
őstag

egymodullal még nem néztem, de már 4 rammal néztem, ugyan az a helyzet, bár mindegyik 2-es kit volt, majd holnap megnézem

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#4961) Chaser válasza Gaga_30 (#4940) üzenetére


Chaser
titán

Most mondjam, hogy én megmondtam? :P

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4962) Gaga_30 válasza Chaser (#4961) üzenetére


Gaga_30
tag

Hát ugy tünik a Geil nekem mindig beválik....
A régebbi gépemben is szívtam a ramokkal, ott is Geil Value volt a megoldás, csak még DDR1-ben, most a csajom gépén meg már DDR2...
És abszolut nem volt drága, minimális a különbség a kevésbé márkás memóriák és ezek között árban.
Én csak ajánlani tudom P31-esbe ha valaki 4 gigát szeretne, próbálja ki a Geil-t.
Én ugyan nem Black Dragont vettem, hanem Value-t de ez is tökéletes lesz..:)

Üdv mindenkinek:

Gaga

(#4963) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Szeretnék egy probat tenni tuningba. Tudna valaki segiteni?

Config:
Proci: E5200 R0
Alaplap: Gigabyte GA-G31M-ES2C
RAM: 2x1GB Geil Ultra CL4 800MHz
Hűtő: gyári :(

Milyen beállítások szükségesek?

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#4964) Chaser válasza Gaga_30 (#4962) üzenetére


Chaser
titán

Geilben én még csak 1x csalódtam, 2x2-es valueban, cl6-os volt, ami nincs is hivatalosan :N Cl5-öt 2V-on se akartak menni, az még tavaly volt, becseréltem kingmaxra, de mióta megvannak a BD-k nem akarok másik ramot :))

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4965) Gyuri27 válasza Chaser (#4964) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] miért ne lenne? Há itten van papa. :DDD

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#4966) Chaser válasza Gyuri27 (#4965) üzenetére


Chaser
titán

Ahan, csak ez tavaly még nem volt fenn mikor vettem a ramot :P

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4967) At4


At4
tag

sziasztok,

a G31-ES2C támogatja a 2Gb s Kingmax DDR II 800MHz s RAM ot? nem láttam a listán a Gigabyte oldalán... :F

megvettem ma a procit (e5200) és a ram ot, az alaplap pedig hétfőn érkezik :C

!!! Logout-os pályafutásomat hNp88 néven folytatom !!!

(#4968) jakobinus válasza At4 (#4967) üzenetére


jakobinus
tag

Szia. Mivel két memória foglalat van, és a lap 4 giga memót fogad, ezért igen.

[ Szerkesztve ]

Egy mindenkiért - mindenkiért egy

(#4969) zoo8800 válasza At4 (#4967) üzenetére


zoo8800
veterán

Nekem a G31M-S2L-ben szépen megy ez a RAM.

rip and tear, until it is done

(#4970) Chaser válasza At4 (#4967) üzenetére


Chaser
titán

Megy benne, de ha tuningolni akarsz felejtsd el, geil BD-t vegyél, a mostani kingmaxok már nem az igaziak.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4971) gabo89


gabo89
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy g31m-es2l+e5200 kombot. A cpu-zt megnéztem és a feszültsége folyamatosan változik, és idle-ben 0%rol 1-2% fel-le ugrál a cpu használat. Van egy ep43+e7300 kombom is, és itt ritkábban változik a feszültség, és idlee-ben nullán van a cpu használat.
Szóval ez normális?

indul a sörös aludni

(#4972) Chaser válasza gabo89 (#4971) üzenetére


Chaser
titán

Milyen táp eteti a gépet?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4973) gabo89 válasza Chaser (#4972) üzenetére


gabo89
senior tag

Mind a kettő gépben gigabyte superb 460w van.

indul a sörös aludni

(#4974) Stirbi


Stirbi
addikt

üdv

azt szeretném kérdezni,h ezek a ramok mennének egy ep31-ds3l lapban? : 2x2gb kingston 800mhz cl5 1,8v. ?

(#4975) dangerzone válasza Stirbi (#4974) üzenetére


dangerzone
addikt

(#4976) No-kia válasza Gyuri27 (#4959) üzenetére


No-kia
őstag

nah, egy modullal is ez a helyzet, :W

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#4977) Stirbi válasza dangerzone (#4975) üzenetére


Stirbi
addikt

azért irtam mivel nem találtam ezen a listán :U

szoval akkor vki ?

(#4978) zoo8800 válasza Stirbi (#4977) üzenetére


zoo8800
veterán

kicsivel feljebb gaga_30 és fireproof is befürdött a Kingstonnal. A Kingmaxszal és a Geillel ált. nincs gond.
Sajna rengeteg olyan RAM van, ami megy a lapban, de nincs benne a listában. :O

rip and tear, until it is done

(#4979) Gaga_30 válasza Stirbi (#4977) üzenetére


Gaga_30
tag

Vegyél Geil Value Kit-et, azzal megy nekünk is, szinte ugyanannyi mint a Kingston, ami azért nem egy kategória...

(#4980) Stirbi válasza zoo8800 (#4978) üzenetére


Stirbi
addikt

köszönöm szépen ,én csak érdeklödés képpen kérdeztem :)

Gaga_30- neked is köszi

(#4981) Chaser válasza gabo89 (#4973) üzenetére


Chaser
titán

Akkor passzolom, esetleg a másik gépből áttehetnéd a tápot, azzal mit csinál. Fesznek csak akkor kellene ugrálnia mikor órajelet vált a proci.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4982) Gyuri27 válasza zoo8800 (#4978) üzenetére


Gyuri27
félisten

A hyperekkel annó a ddr2-s totyik is teli volt. Nem olyan az a cucc mint régen. Akkor még egy zsiroskenyérben is ment rendesen. Mostmeg alig találni lapot ami szereti.

Az a baj, hogy a gyártók sokszor több fajta chipet dobálnak a modulokra. Így azt kitasztelni és kijelenteni hogy egy egy modul megy-e a lapba lehetetlen. De ismétlen én a hypereket már egy éve nem ajánlottam senkinek. Pont a szarakodása miatt.

No-kia: hozd el vazz. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#4983) T_Stark


T_Stark
őstag

Üdv!
Van egy Gigabyte EP31-DS3L rev.2.1 lapom, és az érdekelne hogy milyen 2x2Gb-os Dual KIT-es Ram megy benne biztosra. Most 2x1Gb Corsair XMS2 800 CL4-4-4-12 van benne, akartam venni mégegy ilyen KIT-et, de olvastam hogy 4 Rammal nem megy a lap :(((
Tudnátok írni pár 2x2es lehetőleg 1066 CL5-5-5-15, (vagy legalább 800 CL4-4-4-12) KIT-et amit tapasztalatból tudtok hogy biztosan jó lesz benne, és lehetőleg emberi ára legyen :DDD :R

[ Szerkesztve ]

(#4984) Gaga_30 válasza T_Stark (#4983) üzenetére


Gaga_30
tag

Geil Valuek kit megy benne tutira, mert a bnőmébe azt vettem, de annak nem ilyenek az időzítései... Bár sztem nem sokat oszt vagy szoroz a valóságban, hogy milyen időzítés meg 800, vagy 1066-os, de lelked rajta tiéd lesz.
Esetleg egy Geil Black Dragon kit-et próbálj bele, ha már mindenképp fullosabbat szeretnél.

(#4985) T_Stark válasza Gaga_30 (#4984) üzenetére


T_Stark
őstag

Azért észrevenni hogy 800 vagy 1066, mikor a mostani Ramokat felhúztam 800ról 1000re érezhetően gyorsabb lett, még a Vista is gyorsabban tölt be. Az időzítés már nem biztos hogy annyira sokat számít, de valamit csak dob rajta ha jó :) Geil Black Dragon azért nem tetszik mert nincs rajta hűtőborda, de ha a Value megy szerintem menni kellene az Ultra-nak is, azon már van hűtés és az időzítése is jó :U

[ Szerkesztve ]

(#4986) Gyuri27 válasza T_Stark (#4985) üzenetére


Gyuri27
félisten

Változás max akkor lesz ha az 1066-l az fsb ram arány 1:1. Meg akkor ha a 800-s ram cl5-s. Amennyiben a ram cl4-s a difit az 1066 cl5 között mérni tudod. Látni nemigen fogod. Kivéve ha te vagy az öreg sasszem 8-ik fia vószem. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#4987) P100


P100
senior tag

Hol lehet ezen a lapon kikapcsolni az energiatakarékos funkciókat (hogy ne vegye le az órajelet 1200mhz-re)? Nem találom...

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#4988) kriszbon válasza P100 (#4987) üzenetére


kriszbon
őstag

Aztán minek akarod kikapcsolni? Vagy zavar hogy esetleg spórol neked valamennyit? Ha kell neki több kraft úgy is felkapcsol magától :O

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#4989) P100


P100
senior tag

Csak érdekelne, nem biztos, hogy ki is kapcsolom :)

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#4990) P100 válasza P100 (#4989) üzenetére


P100
senior tag

Megvan :D

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#4991) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Unokaöcsémék állítóttak össze egy új gépet egy Gigabyte G31M-ES2C lappal. Nem rossz! A kis 1,6-os Celeron DC-t szépen pörgeti 2,8GHz-n 1066-os rammmal.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#4992) Dealer


Dealer
tag

Üdv! Ep31-ds3l alaplapom van egy e5300as procival, nahmost azt vettem észre hogy hiába állitom a proci feszt 1-28-ról 1.3ra az érték nem változik semmit, a windowsban a Core Temp még mindig 1.2875-öt mutat. Ez mitől lehet?

(#4993) Jorus válasza Dealer (#4992) üzenetére


Jorus
nagyúr

Core Temp a CPu VID-jét mutatja, nem az aktuális VCore-t. CPU-Z-vel, vagy Everest-tel csekkold!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4994) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Valaki tudna nekem segíteni? Az adatlapomon ottvan hogy milyen lapom van, Wake On Lan-t szeretnék beröffenteni, tehát a gépet kikapcsolt állapotból a neten keresztül bekapcsolni.

Tud nekem ebben segíteni valaki, hogy mégis mit hogy merre? A Wake On Lan-ról szóló topikot végignéztem, de semmit se értettem belőle.

Amúgy távoli elérésre TeamViewert használok, sztem az is támogatná ezt, csak nemtom mit hogy kéne beállítani hozzá.

Előre is köszi minden segítséget.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#4995) T_Stark


T_Stark
őstag

Üdv!
Ezt most olvastam a P31DS3L-ről:

"Az alaplap rendelkezik az Intel Flex Memory Technológiájának támogatásával is, így lehetőség van különböző kapacitással rendelkező memória modulok kétcsatornás módban történő futtatására is."

Ezek szerint ha pl tennék bele egy 2Gb-os és egy 1Gb-os Ramot az 1es és 3as slot-ba, ami órajelben, késleltetésben megegyezik akkor mennie kellene Dual-ban? :Y
Próbált már ilyet valaki?

[ Szerkesztve ]

(#4996) Jorus válasza T_Stark (#4995) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem így kell értelmezni. A technológia lényege, hogy a modulok kapacitásától függetlenül, futhat a memóriavezérlő dual channel módban, ha az egyes csatornákra jutó memória modulok kapacitása megegyezik. Ez azt jelenti, hogy ha teszem azt az 1-es slotba teszel egy 2 GB-os modult, a 2-esbe és a 4-esbe pedig 2x1GB-ot, akkor létrejön az asszimetrikus dual channel mód, mivel csatornánként egyezik a modulok mérete. De, ha az 1-esbe teszel egy 2GB-ost, és a 3-asba egy 1GB-ost, abból nem lesz DC.

Nem mellesleg az asszimetrikus DC teljesítményben valahol az SC és a szimetrikus DC között helyezkedik el.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4997) Chaser válasza Jorus (#4996) üzenetére


Chaser
titán

Nekem a g31-es lapban ment 2+1GB ram DC-ben, 2 DIMM van a lapon, hogy szimmetrikus vagy asszimetrikus mód volt, az passz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4998) Jorus válasza Chaser (#4997) üzenetére


Jorus
nagyúr

Szerencsés eset, bár jó lassú lehetett. Egyébként én csupán az említett technológia lényegét írtam le, nem volt még a kezeim között P31-es deszka. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4999) Chaser válasza Jorus (#4998) üzenetére


Chaser
titán

Nem volt semmi gond a sebességgel. Eleve c2d-nél a DC megléte nem sokat dob SC-hez képest.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5000) T_Stark válasza Jorus (#4996) üzenetére


T_Stark
őstag

Értem. Nekem most 2x1Gb van benne, de kevés lett :W Ebből akarok valahogy 3 vagy 4 Gb-ot csinálni, csak 4 ramot nem tehetek bele :O a mostani 3 hete vásárolt Corsair-okat meg sajnálom eladni :( Nem tudom hogy tudnám megoldani hogy lehetőleg a Dual Channel is megmaradjon, és menjen is a lap...
Akkor elvileg ha a mostani 2 ramot átteném a 2es és 4es slot-ba, az 1esbe meg vennék egy 2Gb-os modult működnie kellene?
Legvégső esetben eladom a két Corsair-t és veszek bele egy 2x2Gb-os KIT-et.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.