Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12351) Telefunen válasza Peace (#12348) üzenetére


Telefunen
őstag

A VGA és a LAN egy IRQ-n osztoznak (a 16-oson), de ez nem okoz fennakadást, elméletileg.. Plug and Play OS enabled-en van a BIOS-ban?

(#12352) JagelloZ válasza Gorneck (#12349) üzenetére


JagelloZ
tag

okés, képben vagyok... kösszi

http://www.valcoldesign.hu

(#12353) Telefunen válasza Telefunen (#12351) üzenetére


Telefunen
őstag

Tévedtem. ez az Award BIOS már nem a régi Award BIOS.. Se PnP OS kapcsoló, se Assingn IRQ for VGA, kézileg is csak a PCI eszközök IRQ-ját tudom állítani:(

(#12354) Peace válasza Telefunen (#12351) üzenetére


Peace
nagyúr

Meglesem majd. De tényleg idegesítő, hogy naponta szétfagy a gép. :( Valami javaslat? :F

(#12355) arsenlupin válasza Peace (#12348) üzenetére


arsenlupin
aktív tag

Minden felesleges eszközt tilts le (disabled) a biosban..... pl.: soros port, párhuzamos port etc.
Mentsd el, újra indít ez esetben lehet más irq-ra rakja a két problémás eszközt......

Üdv:F

(#12356) XaraX válasza Gorneck (#12350) üzenetére


XaraX
addikt

Érdekes dolgot tapasztaltam ma reggel...
Vista alól mindig altatom a gépet.
Tegnap este véletlenül kikapcsoltam,ma reggel nem indult el,pontosabban úgy indult el,hogy mindent visszarakott alapra.
8x435-ön megy amúgy,ram 870-en,12-5-5-5-ben,extreme.
Na.itt lehetett a gond,vissza kellett raknom standard-re,hogy hajlandó legyen menni az eredeti beállításokkal(kivéve persze az extreme/standard).
Melgen kell tartani,hogy bírja,vagy mi a fene?
NApok óta így mennt,prime blend,memtest minden megvolt,hiba nélkül.
Mindjárt megnézem,most meleg :) ,ha újraindítom,megy-e az extreme....

(#12357) XaraX válasza XaraX (#12356) üzenetére


XaraX
addikt

Fura,most hogy meleg volt,minden megy úgy,mint elötte. :(

(#12358) janos666 válasza XaraX (#12357) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem nem a hőfok a gond, csak többeknek is bugos az S3 altatás, nekem se tud visszajönni belőle (végtelen ciklusban ki-bekapcsolgat). Szerintem nálad inkább az alvással töltött idő függvénye, ha 1-2 percen belül kapcsolod vissza jó ha többet áll akkor nem. Kell a lapnak 1-2 perc leállított állapot hogy minden kis kondiból elvesszen a töltés és alapról induljon újra a rendszer.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12359) XaraX válasza janos666 (#12358) üzenetére


XaraX
addikt

Nem,nem,nekem nem az altatással van a gondom,hanem a leállítással.
F11-el gond volt az altatással,ezért visszakerült az F8.
Tehát a fenti gond leállítás esetén van,altatásnál tökéletes.

(#12360) MiB


MiB
tag

Mi a különbség tuning szempontból P35-DS4 és DQ6 között, és ha nincs semmi melyiket érdemes venni DS4-ből?(rev 1.1 vagy 2.0) :R

(#12361) janos666 válasza MiB (#12360) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Papíron a DQ6 jobb, de elvileg csak annyi a különbség hogy több fázisos CPU-áramelátót kapott, de ez legfeljeb egy négymagos procinál jöhet jól. Ellenben aránytalanul drágább. Ha nagy, széles CPU hűtőt szeretnél (vagy olyat aminek hátsó tartókerete van) akkor a Rev 2.0 jobb választás lehet mert azon kevesebb helyet foglal a hőcsövelés. (főleg DQ6-nál van gond a hátsó kerettel, nem DS4-en)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12362) tlac válasza D.Csaba (#12339) üzenetére


tlac
nagyúr

azt hiszem a proci fogyasztását is megtudja mérni, de ezt talán csak tuning nélkül
meg világít egy ledsor a fogyasztás függvényében

szerintem inkább csak "játék", mint hasznos funkció

(#12363) tlac válasza bim (#11909) üzenetére


tlac
nagyúr

nekem ugyanúgy stabil az f11, mint az f8
mch: +0,1
proci: 1,5
ram: +0,2
többi normal

(#12364) bim válasza tlac (#12363) üzenetére


bim
veterán

nálam nem...
a 4 mag sokkal érzékenyebb minden szar apro hangolásra is akár amint láátod.
emlékszem az én e6400-am is mennyit prájmoltam és eszembe sem jutott hogy bármi is beadhatja a kulcsot.4 magnál meg akár a lap is egy pillanat alatt elszállhat vagy éppcsak annyira lágyul el hogy hibát dob.
nálad ha hibázik akkor bemész biosba és adsz még valaminek feszt.nálam ha hibázik akkor van hogy akármit állitgatok hibázni fog akár 5 perc mulva is. itt teljeen más terhelésekről beszéélünk akármit nézünk.
ezzel nem futtatni akarom magamat hanem sajnálom hogy illyenre is kell figyelnem ha tesztelni kezdek..

(beszart az 5 éves logitech egerem most mehetek venni másikat :((( )

(#12365) tlac válasza bim (#12364) üzenetére


tlac
nagyúr

vagy csak/plusz inkább az új rev-ekhez van optimalizálva a bios

használj billentyűzetegeret ;)

(#12366) Songo


Songo
senior tag

najó megoldodott mondtam hogy drivver gond :D köszi a helpet mindenkinek a hirens 9.3-assal tökéletesen megy mert betölti a sata drivert és kész :D
köszi még1x

(#12367) Gorneck válasza XaraX (#12356) üzenetére


Gorneck
titán

Ha nem stabil akkor szokott ilyet...de elég néha egy áramszünet ehhez...

FeW: Mondtam Én hogy azt használd... ;)

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#12368) XaraX válasza Gorneck (#12367) üzenetére


XaraX
addikt

De stabil,ha nem kapcsolom ki.
Most ugyanezt eljátszotta,kikapcsoltam,némi takarítás céljából,(elég sok por összegyűlt benne),és indítás,nem megy.
Vissza standard,vista betölt,újraindítás,extreme,és tökéletes. :(

(#12369) janos666 válasza Peace (#12348) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A hálózati eszközök általában egy IRQ-t szoktak kapni a VGA-val. Ezen a konfigomon nem néztem még meg, de régen egy AGP-s Nforcos gépemen próbáltam megoldani hogy ne kapják ugyanazt az IRQ-t, de akár USB-re dugtam a kábelmodemet, akár átdugtam LAN kábellel és bekapcsoltam az alaplapi hálókártyát úgy sikerült hogy a VGA IRG-ján osztozott a hálózati vezérlő. (akkoriban nagyban CS:S-ztem, azért se szerettem volna ha egy IRQ-n osztozik a háló meg a VGA)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12370) janos666 válasza tlac (#12365) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem a hűtésen kívül sokmindent nem változtattak a reveken, a soros port lespórlása se baszhat sokat a tuningnak, az inteles északi és délihíd igencsak ugyanaz a verzió mindegyiken, vagy ha azt frissítették akkor se a rev-ekkel jött be annak a váltása hanem csak úgy valamikor...
A memóriád vagy CPU miatt kell neked +mch fesz?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12371) tlac válasza janos666 (#12370) üzenetére


tlac
nagyúr

soros, párhuzamos port ugyanúgy rajta van, csak helyettük usb van hátra kivezetve (aminek több értelme is van)

a rev2.x-nek eléggé másképp néz ki a nyákja, mint a rev1.x-nek

szerintem az északi híd nem bírja a sebességet
(450-es fsb alatt még nem is teszteltem)

[ Szerkesztve ]

(#12372) Gorneck válasza XaraX (#12368) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor se kerek vmi ezt csinálja...áramtalanítod is a gépet?

Gorneck#1239

(#12373) XaraX válasza Gorneck (#12372) üzenetére


XaraX
addikt

Nem volt áramtalanítva elöször. :(
Takarítás közben természetesen igen.

(#12374) Gorneck válasza XaraX (#12373) üzenetére


Gorneck
titán

Áramtalanítás esetén nem meglepő...hagyd sztem standard-on és elválik mi szívat...

Gorneck#1239

(#12375) XaraX válasza Gorneck (#12374) üzenetére


XaraX
addikt

Standardon mindig rendben van,nincs gond vele.
Adtam az mch-nak egy kis feszt,most úgyís el kell mennem egy órára,kikapcsolom,aztán kiderül. :R

(#12376) MEKK


MEKK
aktív tag

hali.
Q6600-nak melyik GA-P35-DS3as modell a legjobb választás?

(#12377) Peace válasza arsenlupin (#12355) üzenetére


Peace
nagyúr

Ez volt az első amit tegnap megtettem. Nem biztos, hogy az a 2 problémás eszköz. Sőt lehet nem is hardware-es a probléma. Csak kicsit idegesít, mert kb 2 hónapos a konfig(1 hónapja jött elő ez a gond). Most van először intel gépem. AMD-vel soha nem tapasztaltam mégcsak hasonlót sem. Én csak tőletek(mint okos emberek) várom a megoldást. Valahogy nem poén, hogy 24 óránként minimum egyszer szétfagy a gépem. :(

(#12378) Gorneck válasza MEKK (#12376) üzenetére


Gorneck
titán

DS3P. Tuning mekkora lesz?

Gorneck#1239

(#12379) Gorneck válasza Peace (#12377) üzenetére


Gorneck
titán

Drivert csertél már?

Gorneck#1239

(#12380) janos666 válasza tlac (#12371) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Csakmert nekem MCH feszre nem volt még kényes. F5f-el 500 fölött (visszavett szorzón) a PCI-E-re kér feszt, de ott minden Mhz-re +0,05-öt, szóval nem egy járható út. F11-el meg hiába pakoltam rá mindenre a +0,2V-ot nem is bootolt 500-on.
450-es FSB felett meghal a cuccom F11-el, de a 456-nak nem segít alaplapi alkatrészre adott fesz.
Ellenben ha mostanában tényleg ilyen durván alulfeszelnek a giga lapok memória terén (mint ahogy itt írkálta valaki legutóbb hogy 2,0 fölé nem sokat számít mit állít be) akkor lehet hogy a RAM adja be a kulcsot. Majd ha legközelebb otthon leszek megmultiméterezem.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12381) arsenlupin válasza Peace (#12377) üzenetére


arsenlupin
aktív tag

Tuning van? Memóriának plusz feszt adtál? A tápod mikori?

Üdv:F

(#12382) Gorneck válasza janos666 (#12380) üzenetére


Gorneck
titán

PCI-E fesz emelés elviekben azé segített, mert az egyben hatással van PLL voltage-ra...legalábbis pár okoskodó kis kocka szerint...:D

Gorneck#1239

(#12383) janos666 válasza Gorneck (#12382) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Aham, akkor lehet forrasztással kéne adnom a lapnak PPL voltaget és bírná 500 felett nélkül hogy leég a 8800-asom?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12384) tlac válasza janos666 (#12380) üzenetére


tlac
nagyúr

nekem 450-es fsb-n +0,1 alatt nem megy
viszont +0,15 felett sem megy

viszont így (+0,1-el) 490 fsb-ig megy (utána már szerintem nem bírja tovább a proci)
(bár ezt még f11-el nem néztem, f8-cal ok)

(#12385) Gorneck válasza janos666 (#12383) üzenetére


Gorneck
titán

Sztem másik procival jobban járnál...:D

Vmit itt gagyognak róla...

Gorneck#1239

(#12386) janos666 válasza Gorneck (#12385) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Tervezek valami szolíd kis kétmagos perynt ha báll az áruk...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12387) bim válasza tlac (#12384) üzenetére


bim
veterán

rev 1et kell venni aztán térdre kutya!! ;]

(#12388) Gorneck válasza bim (#12387) üzenetére


Gorneck
titán

;] :DDD

Gorneck#1239

(#12389) tlac válasza bim (#12387) üzenetére


tlac
nagyúr

persze, akkor meg pci-e bugoznék :D

az a +0,1 nem zavar, mert így is teljesen jó a borda hőmérséklete

[ Szerkesztve ]

(#12390) janos666 válasza Gorneck (#12385) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Átnéztem, elég hardmod a PPL, nem csak meg kéne fejelni egy ellenállásal hanem lecserélni, olyat nem csinálok. ;]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12391) Gorneck válasza janos666 (#12390) üzenetére


Gorneck
titán

Sejtettem ezt mondod... :D

Gorneck#1239

(#12392) P00By válasza Gorneck (#12391) üzenetére


P00By
nagyúr

Mindenki gyáva velem az élen, de nekem van indokom! :D

(#12393) Gorneck válasza P00By (#12392) üzenetére


Gorneck
titán

Te még béna is vagyol mellé! :D

Gorneck#1239

(#12394) P00By válasza Gorneck (#12393) üzenetére


P00By
nagyúr

Mivel még nem próbáltam ezert nem tudom,h béna vok-e...valószínű egyébként, de ez most mindegy :D

(#12395) XaraX válasza XaraX (#12375) üzenetére


XaraX
addikt

Hm,most gond nélkül elindult...
Lehet,ez lesz a megoldás,majd kiderül. :)

(#12396) janos666 válasza P00By (#12392) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A videókártámat megforrasztottam, csak nem mentem vele sokra mert EVGA-8800GTX-ASC3 (vagy mi a neve annak a gyárilag legjobban húzott GTX-nek) BIOS-al is ugyanúgy lekapcsol a kártya már kis GPU feszemeléssel is játék közben, a RAM-ot meg elég volt grafitozni, szépen belehetett lőni 2,1V-ra ceruzával is.
Ha itt is csak a fejére kéne forrasztani és nem csak valami picike többletre lenne esélyem, hanem valami kimagaslóbb várható értékkel kecsegtetne a dolog mepróbálnám mikor unatkozom otthon. De teljesen szétbarmolni a lapot hátha megy a gép magasabb FSB-n kissebb szorzón ugyanolyan CPU órajellel...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12397) Peace válasza Gorneck (#12379) üzenetére


Peace
nagyúr

Ha adsz linket egy novemberinél újabbhoz. ;)

(#12398) Peace válasza arsenlupin (#12381) üzenetére


Peace
nagyúr

Nincs tuning, nem adtam plussz feszt, táp az 2 éves lesz tavasszal.

(#12399) Gorneck válasza janos666 (#12396) üzenetére


Gorneck
titán

Nem fog...egyszerűen vagy kompi vagy másik cpu, de ezt már régen megmondtam...

Gorneck#1239

(#12400) Gorneck válasza Peace (#12397) üzenetére


Gorneck
titán

Lan driver
NV-hez meg csak tudod honnan kell...

Gorneck#1239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.