Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11751) janos666 válasza Szatesz (#11742) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hmm. Ciripelés mikor görgővel tekered az ablakot netezés közben?
Meg nem mondom mitől van, de a régi Athlon64-es gépem is csinálta (az is szét volt húzva).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11752) Gorneck válasza bim (#11749) üzenetére


Gorneck
titán

Látom szépen kikupálták a DS4es lapot...

Gorneck#1239

(#11753) lordring


lordring
aktív tag

Sziasztok! A GA-945GZM-S2 elvileg csak 667MHz-s memóriákat kezel. Ha belerakok egy 800MHz-s modul, akkor elindul vele? Csak 667MHz-n? :U

(#11754) Laraxior válasza Gorneck (#11752) üzenetére


Laraxior
titán

Nézz már át a Ramos totyikba (Nagy RAM...)
Csávókámnak Geil ramja van,báázz és 2.4Voltot ír 1066-on való használatra. (Szerintem nagyon sok,de ha ez van ráírva....) Bár néztem hogy ezek a chipek 2.4-2.5V-ot igényelnek,de nem fog az megfőni neki? :F :R :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11755) Szatesz válasza janos666 (#11751) üzenetére


Szatesz
őstag

azaz ugyan azt csinalja nekem is ha gorgovel huzom.. detto... nah itt az uj lap teszem is be aztan irok nektek mizu...

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11756) Gorneck válasza Laraxior (#11754) üzenetére


Gorneck
titán

Láttam, vagyis olvastam...
Szinte mind1 milyen ram, 2,1 felett simán odakozmálhat...kevés levegő, elfáradt chip...stb.

Gorneck#1239

(#11757) Szatesz


Szatesz
őstag

Nah kicseréltem a lapot:D
huh elég gyors voltam:D
Nah most akkor tesztelgetem hogy smint birja ez a lap....Valami jotanacs?

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11758) bim válasza Szatesz (#11757) üzenetére


bim
veterán

szúrd neki! ;]

(#11759) Laraxior válasza bim (#11758) üzenetére


Laraxior
titán

mindig ezt tanácsolod ;] oszt a vége egy halott mem,meg minnyá egy halott lap :Y :DD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11760) Szatesz válasza Laraxior (#11759) üzenetére


Szatesz
őstag

:)) :DD :D Reméljuk nem mert akkor kinyuvaszt haverom aki ide adta hogy cseréljem ki az ujra ha a régivel nemjo:D Ezen Már F6 os bios van az enyémet f7 el tesztelgettem és ez is ugyan ugy Rev. 1.1 Meddig elég néznem a memtestet? hány százalékig? elég lassan halad felfele:D

[ Szerkesztve ]

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11761) Laraxior válasza Szatesz (#11760) üzenetére


Laraxior
titán

Nekem 210%nál írt hibát...a blend viszont 2 percnél :DDD :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11762) Szatesz válasza Laraxior (#11761) üzenetére


Szatesz
őstag

Pff mindenkinek lassan emgy a memtest nekem 10 perc alatt csak 26% nal jar masnak is?
Engem csak a meomo erdekel most és ahoz szentem a memtest a legjobb proba:D

[ Szerkesztve ]

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11763) Gorneck válasza Szatesz (#11762) üzenetére


Gorneck
titán

Mennyin jártod a ramot most? Krusziálokkal mi van?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#11764) bim


bim
veterán

valaki aki 2 magon tolja megnézhetné neki mennyi droop lesz az F11 load calibrations bekapcsolva. :B
(tlac siess haza melobol és ne állj ma meg a szőkénél ;) )

(#11765) Laraxior válasza Szatesz (#11762) üzenetére


Laraxior
titán

Dualban futtatod a memtestet?

bim: tán hátrányosan érzed magad mert kettővel több van? :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11766) bim válasza Laraxior (#11765) üzenetére


bim
veterán

itt nagyobb a terhelés.érdekelne hogy alacsonyabb terhelés hatására mennyt változik ez az érték.
akár TE is megnézhetnéd. ;)

(#11767) Szatesz válasza Gorneck (#11763) üzenetére


Szatesz
őstag

1200 5-5-5-15 on stabil teljesen ebben a lapban is de 1240 et mar nembirja ha emelem 2.5 re a V ot sem...de viszont elsore bebootol...A krucialokat eladtam 22 be.. buktam rajta de hat ez van:D

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11768) Laraxior válasza bim (#11766) üzenetére


Laraxior
titán

Én most elzárkóznék mindenemű teszttől :)
Amíg nincsen új ram addig csak vagyok alapon :)
Egyébként sose' csináltam még bios frissítést,majd utána kellene olvasnom,hogyan is történik :) Nem valami ördöngösség,de azé biztos ami biztos. :K :B :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11769) Szatesz válasza Laraxior (#11765) üzenetére


Szatesz
őstag

Egyszerre csak 1 memtestet nyomok... az keves? Nahy 1240 en tesztelem most 2.5V al 5-5-5-18 al 9*310 en eddig jo 10% on jar:D

[ Szerkesztve ]

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11770) bim válasza Laraxior (#11768) üzenetére


bim
veterán

persze, érthető...

szatesz:nem aprozod a memofeszt :Y

(#11771) Szatesz válasza bim (#11770) üzenetére


Szatesz
őstag

olyan sok ez a 2.5? Ha a gyár engedi 2.35 on tuti még ez is biztonsagos 5 ventivel a hazamban... Nahy 15% nal hiba tehát max amit bir az 1200Mhz ebben a laptipusban mar csak az a kérdés mit mondjak hogy jo a lapom mégsem kell ez vagy pedig visszaadjam neki az ujat?:D

[ Szerkesztve ]

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11772) Laraxior válasza Szatesz (#11769) üzenetére


Laraxior
titán

Itt tanácsolta bim vagy Gorneck hogy kettő hamarabb kiszórja a hibát...
Crucial 22k-ért? Legközelebb ilyet Tőlem kérdezz először :((( Az OCZ is jó lesz ;)
Én is kipróbáltam 2.5V-on :W
Nem tudni mitől halt be... egyszer kipróbáltam 2.5ön,elindul 1320MHzen :)
Vagy pedig a 24/7 1100CL 4-4-4-8 trd7 2.3V-tól :)

Milyen lap is ez,amit most tesztelsz? :F

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11773) Szatesz válasza Laraxior (#11772) üzenetére


Szatesz
őstag

Sot crucial tracer 1066 os 4 napot volt nalam én bontottam ki irtam kozosbe is de senki nem reagalt .. és egy csavo postazta is nekem a pézet:D Igen de ennek lényegesen jobb hutese van mint a crucialnak...szentem az 1.1 4448 tol:D:D mert az eleg durva:D

[ Szerkesztve ]

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11774) Gorneck válasza Szatesz (#11771) üzenetére


Gorneck
titán

Ki fogod nyírni a ramod...:D

Gorneck#1239

(#11775) Laraxior válasza Gorneck (#11774) üzenetére


Laraxior
titán

Szatesz: :W :W Lehet nem vettem észre... :U
Ebben a topikban nem újdonság a memóriahalál ;] :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11776) Szatesz válasza Gorneck (#11774) üzenetére


Szatesz
őstag

most taperolom és eggyaltalan nem meleg annyira... a tomshardveren 2.45V on teszteltek és vitte a 1240 et csak nalam nem ebben a lapban:D a memtest meghalt 15% nal most az orthost nezem az meddig birja large ban...bimnel ez is vitte az 1312 t de nalam nem hiszem hogy bebootolna annyin... nem is akrom megprobalni kell ez a ram meg sokai amig nem veszeg DDR3 at 2GB ot 30 k ert:D

Lara: q9450 re faj a fogad mi? nekem is:D

[ Szerkesztve ]

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11777) Gorneck válasza Szatesz (#11776) üzenetére


Gorneck
titán

Tesztelni lehet...1 hónap múlva meg elkezd majd hüleséget csinálni...

Gorneck#1239

(#11778) Szatesz


Szatesz
őstag

Nah ez sem birja jobban mint a régi lapom akkor milegyen szentetek? visszaszereljem a régit vagy a régit vigyem vissza hogy rossz volt?.

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11779) Laraxior válasza Szatesz (#11776) üzenetére


Laraxior
titán

láttam egyet..majd' 300 euro....kicsit sok nekem az...
Nah tipli melóba... ma nagyobb kedvem van menni ,a pöngetés napja van ma :C :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11780) bim válasza Szatesz (#11771) üzenetére


bim
veterán

én nem adnék többet neki mint amit max enged az OCZ.
sőőőt 24/7 re inkább a 2,3V-ot adnék neki.. :B
de ez a visszafogodtság lehet azért szól belőlem mert nálam meghalt már 2 pár. :U

amugy nagyon korrekt a garis intézés az OCZ.-nél. ;)

ha ez nem cincog akkor nyilván ezt tartsd meg. ;)

[ Szerkesztve ]

(#11781) Gorneck válasza Szatesz (#11778) üzenetére


Gorneck
titán

Sejtettem, hogy ez lesz a vége...
Ha nem akarod szivatni a haverod, akkor az újat viszed vissza...

Az NB borda mennyire meleg?

Gorneck#1239

(#11782) Szatesz válasza bim (#11780) üzenetére


Szatesz
őstag

ÁÁÁ nem tobbet ennyin sem fog menni ez a ram csak egyszer jo feltérképezni...1160 on megy jelenleg 2.35 v al 5-5-5-15 turbon....ennyin szentem boven elég effelé nemfogom ugysem vinni.....egyenlore nem hallom hogy cincogna....

Gorneck mi az az NB? mond meg mi és megfogom:D
Achipset borda? háát elég melegecske:D:D
pedig csak 300 as fsb n halad:D
Hétvégére ittvan rá a viz és akkor meg olyan hideg lessz hogy megfog fagyni:D

[ Szerkesztve ]

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11783) Gorneck válasza Szatesz (#11782) üzenetére


Gorneck
titán

Igen arra. Egy kis hűtés lehet nem ártana rá akkor ha melegecske...de ha érkezik a víz akkor jó...mivel emiatt is hibázhat a ramod...

Gorneck#1239

(#11784) P00By


P00By
nagyúr

Ááá baz nem,h csak épphogy átmentem a vizsgán hanem jó lett :DDD Telefonommal lefotoztam a kidolgozott tételt es egy az egybe... :DDD

bim:Köszi köszi, a másikat fejből csináltam :))

[ Szerkesztve ]

(#11785) Szatesz válasza Gorneck (#11783) üzenetére


Szatesz
őstag

Hnm hát annyira meleg hogy 10 mp ig meglehet fogni de utana mar eléggé éget:DD
Akkor nagyon meleg? :))

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11786) bim válasza P00By (#11784) üzenetére


bim
veterán

a cél szentesiti az eszközt. ;] grat

(#11787) Gorneck válasza Szatesz (#11785) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor igen...Én egy órán át is fogdoshatnám...

Gorneck#1239

(#11788) Szatesz válasza Gorneck (#11787) üzenetére


Szatesz
őstag

Marad ez az uj lap mert ez nem ciripel....

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11789) P00By válasza Szatesz (#11788) üzenetére


P00By
nagyúr

:DD

Gorneck23: Ezt igen egyszerűen ki lehet deríteni!

[ Szerkesztve ]

(#11790) Gorneck válasza Szatesz (#11788) üzenetére


Gorneck
titán

Sztem még mindig a tápod az...nekem is az csinálta...

Gorneck#1239

(#11791) Szatesz válasza Gorneck (#11790) üzenetére


Szatesz
őstag

Nemtudom de a táp az miért csinal ilyeneket? és szentetek milyen biost rakja fel rája?

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11792) bim válasza Szatesz (#11791) üzenetére


bim
veterán

az NB.-t mindenképpen hűtsed!
a legujabb bios mehet rá gonolom.de várd meg aggregátort hogy probálja ő le először mert neki már ki van tesztelve a rendszere és ha nem jol működik valami akkor tudja közölni. :B

(#11793) Gorneck válasza Szatesz (#11791) üzenetére


Gorneck
titán

Én azt honnét tudjam? Ezeken a lapokon nem sok minden tud ilyet csinálni...anno Én is a lapra gyanakodtam...965->p35 csere után egy darabig nem is volt ilyen...de aztán előjött 1-2 hetente 1-2 órára...tápcsere óta semmi ilyen gondom gondom...persze ettől még lehetett a lap...

Gorneck#1239

(#11794) Szatesz válasza bim (#11792) üzenetére


Szatesz
őstag

Nah akkor varok aggregatorra... és addig nyugi van visszavittem a lapot kozben azt mondta majd letesztelik ok is......mondjuk az igaz hogy azzal a lappal be sem nagyon bootolt 1200 felett ez meg elsore ugyhogy tuti van vele valami...

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11795) Szatesz


Szatesz
őstag

Az nem lehet hogy uj chipset drivert kene felraknom?

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11796) Gorneck válasza Szatesz (#11795) üzenetére


Gorneck
titán

Minek?

Gorneck#1239

(#11797) Szatesz válasza Gorneck (#11796) üzenetére


Szatesz
őstag

Nemtom mert azt meg nem frissitettem... francba most emg nincsen hang mi lehet ura raktam ahangkartya drivert de nincs hangom....

Oks mar megvan....mukszik minden

[ Szerkesztve ]

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11798) tlac válasza bim (#11764) üzenetére


tlac
nagyúr

többnyire otthon dolgozok, ha épp van kedvem :D
de most vizsgaidőszak van, pfújj...

addig is egy eredmény:
A-data 1066+ @ 1125 cl5 2,0V p95 blend
proci: 8 x 450

még F8-as bios

(#11799) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Azt hiszem fél évnyi 2,3V-os kihajtás után kezd tönkremenni a RAM-om.
Legutóbb dicsérgettétek az F8-as BIOS-t, felraktam kipróbálni és sehol sem sikerült stablra belőni a gépet, visszatettem az F5f-et és beállítottam a jó öreg BIOS konfigomat és mindennapi használat közben nem is fagyott a gép. Most feltettem a F11-et és ezzel is folyton hibázott, modom megnézem már tényleg stabil-e még a gép F5f-el a megszokott beállításokkal. És NEM
De az a legfurább hogy gyári beállításokkal lazán megy, még a 2,1V-ot se kéri, ahhoz 2,0 is elég vol:
800Mhz cl4-4-4-13, 2,0V stabil (csak 25 perce ORTHOS-oztam, de máshol 2 percet se bír)
Viszont a CPU-mhoz passzoló FSB-t meg az istennek nem bírom stabillá tenni immár a jó öreg F5f BIOS-al se:
912Mhz cl6-6-6-20, auto vagy manuálisan 9-es perflevel és minden másra auto+1, akár 2,0V-on, akár 2,5V-on (a kettő közt végiglépkedtem voltonként) már 2 perc után lefagy a gép az ORTHOS blendtől.
Az 1094Mh-ről már ne is beszéljünk, régen ezzel ment 2,3V-on 5-4-4-14-et perflevel 6-on, extremre állított "performance enchance"n és kézzel megkurtított subtimingeken. Most ezzel se megy 5-5-5-18, perflevel 9, standardet, 2,0 és 2,5 V közt semmi feszen.

Viszont ez is gyanús hogy ha 2,0V-on még bírja a gyári 800 4-4-4-13-at ferflevel 7-en és ectrémre rakott opción, akkor a matricáján javasolt 2,1V-al hogy nem lehet kisajtolni belőle a 912Mhz-et 6-6-6-20-on se manuálisan 9-esre rakott perflevellel?

Szerintetek az alaplapommal lett valami baj vagy a RAM-al? Mert nem pontosan, de nagyjából épp BIOS cserék közt kezdett eldurvulni a helyzet. (de ha visszaflesselek régi BIOS-ra és kiveszem az elemet... na nemtudom...)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11800) janos666 válasza tlac (#11798) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Felénk a vizsgaidőszak a szünet, azért érek most rá memóriáttesztelni. Műegyetem... :U

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.