Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12951) vagy01 válasza Rusher (#12949) üzenetére


vagy01
csendes tag

Látod...

A nickem és rangom miatt lettem ennyire megtisztelve...de Én is tiszteletem fogom tenni...csak legyen már vége a hétfő számtech szig vizsgának.

(#12952) Pancsermeste válasza s7evcsenko (#12950) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Az enyém sajnos csak 480-at tud DS4-ben. Igaz ezt legalább alapfeszen.

-= Pancsermeste® =-

(#12953) s7evcsenko válasza Pancsermeste (#12952) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Na ezzel már maradéktalanul elégedett lennék... :K

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#12954) vagy01 válasza s7evcsenko (#12950) üzenetére


vagy01
csendes tag

Sajna már már jó eredménynek számít egy 450et tudó 6750.

(#12955) bim válasza Pancsermeste (#12947) üzenetére


bim
veterán

még élni...és én persze hagyom őt.csak óvatosan hajtom lábujjhegyen. ;] :P

(#12956) s7evcsenko válasza vagy01 (#12954) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Azzal nincs gond!
Egyelőre a lap a kérdéses... ;)

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#12957) Laraxior


Laraxior
titán

438x8hoz ugyanannyi fesz kell mint az 500x7hez? A végösszeg végülis 3500.
Stabilnak tűnik a kicsike,csak az bánt hogy a memória csak 1000-en ;] megy,nem 1200-n :U Viszont így van esélyem a CL4re :))

[link]

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12958) bim válasza Laraxior (#12957) üzenetére


bim
veterán

az élet már csak ilyen. :D
ugyis veszel másik memot.. ;)

(#12959) stigma válasza skyboi (#12912) üzenetére


stigma
addikt

skyboi bocs hogy msot válaszolok.Amit tenned kell mindössze az anyni hogy ahol a GTX ed található, ot a PCI-e környékén tele van mtanzisztorral amik mérik a hőmérsékletet.mindössze megfogsz egy ventrit és odafújatod a levegőt.Nekem is ez vol 58 fokos volt kb a lap, aztán odafujatom egy 92sel a levegőt, egyből 34re lemegy.GTX nagy termete és melegsége miatt van ez sajna.és hogy rossz helyen vannak a mérők

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#12960) Rusher válasza vagy01 (#12951) üzenetére


Rusher
őstag

nickem és rangom miatt..... de miért? "Ennyire" zavart valakit? Esetleg tudod ki volt az? :U

(#12961) Laraxior válasza bim (#12958) üzenetére


Laraxior
titán

ahhhülllye blend 4GHz-et mond.. :(( idiot.... :W
Venni?Kétlem,ezekkel kellene valamit kezdeni...csak nincsen kedvem visszaküldeni,mert addig nincsen gép :(

Csak úgy zárójelbe offba :) megcélzom a 550x7-et és akkor amemó is megy jól, a proci is,csak az a baj,hogy az már nagyon melegszik,szar a procihűtő :W

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12962) Daath


Daath
csendes tag

Az alaplapról a gyári borda eltávolítása, újrapasztázása majd visszahelyezése véget vet a garanciának? Vagy csak akkor, ha valaki nem csinálja elég ügyesen? ;)

(#12963) vagy01 válasza Daath (#12962) üzenetére


vagy01
csendes tag

Nem.

(#12964) Gabboo


Gabboo
tag

Sziasztok!

Ezt a lapot néztem ki magamnak: P35C-DS3R. Ami tetszik benne, hogy fogad ddr3-mat is, ami jól jöhet egy-két év múlva, illetve egy elég jól felszerelt lap. Nem volt annyi időm, hogy az egész fórumot végigolvassam, de az utolsó pár százat végiggörgettem, és az alábbi kérdések fogalmazódtak meg bennem:
- Melyik BIOS-sal érdemes használni?
- Ha a lap melegszik, mi a legoptimálisabb megoldás?
- Ezek szerint a rev 2.1 fogad majd 1600-as fsb-jű procikat is. Rev 2.0-val vajon mi a helyzet?
Előre is kösz a válaszokat!
Üdv: Gabboo

(#12965) vagy01 válasza Gabboo (#12964) üzenetére


vagy01
csendes tag

- Nekem mind uazt mente...szal sztem F10.
- SB-re venti, az NB kézzel kell kitapogatni.
- Sztem fogja.

(#12966) Peace válasza Peace (#12851) üzenetére


Peace
nagyúr

Senki semmit?? :( :( Vágjam ki akkor a hóra egész gépet? :F

(#12967) vagy01 válasza Peace (#12966) üzenetére


vagy01
csendes tag

+0,1V MCH-nak?
+0,4V a ramnak?

(#12968) abridabri válasza Gabboo (#12964) üzenetére


abridabri
veterán

szia !
Ilyen lapom van. En nem raktam semmi extra hutest a csipszetre. igaz a hazam oldalaban van egy 12 es venti ami kuld egy kis levegot a lapra is. Max 45 fokig szokott felmenni a csipszet, ez nem veszes. Ha megfelelo a hazszellozesed akkor nem kell ra +venti
Bioshoz csak annyit fuznek hozza, hogy en azt a biost hasznalom ami rajta volt eredetileg.
Tuningot is szepen birja, jelenleg 3340 mhz-n jarok egy E2180 as cpuval (200 fsb > 418 fsb)
Nyugodtan vedd meg a lapot, nincs semmi baj vele

(#12969) kortve1


kortve1
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon nagy szükségem lenne a segítségetekre, mert eléggé kétsébe vagyok esve...
P35c-DS3R, 4 giga 1066 Kingmax Ram, E2160 processzor.
Gyári beállításokkal minden tökéletes. Felemelem az FSB-t 333-ra, CPU voltageot 1,368-ra, DIMM-nek +1, 1066-on a ram, resetel. Kiveszem a ramokat, beteszem, elindul, stabil, majd kifagy, 1-2 nap után. Ekkor a bootolásnál már resetel az alaplap, újra nem indul be így.

Viszont mostmár, ha csak 201-re teszem az FSB-t és default beállításokkal indítok, akkor is kilő. Azért vettem ezt a rendszert, mert tuningolni akarom és erre 9 mhz tuningnál elszáll...

Mit állítok be rosszul? 1000 beállítást végigcsináltam és nem hajlandó rá. Pedig M0 steppinges a processzor és volt már, hogy elindult, akkor órákig mentek rajta számításigényes dolgok és elég stabil volt. A processzor már minden feszültséget megkapott a gyáritól 1.4-ig, a ramnak is adtam többet is-kevesebbet is, egyszerűen semmi eredmény...
Mit rontok el?

Köszönöm szépen előre is a segítségeteket.

(#12970) Peace válasza vagy01 (#12967) üzenetére


Peace
nagyúr

Gondolod, hogy + feszek megoldanak bármit is? Nem lehet hogy más a gond? Kiábrándulok intelből lassan..... :(((

(#12971) bim válasza Peace (#12970) üzenetére


bim
veterán

uj everest szerint mennyit kap a memo? addig told neki a feszt amig nem látsz az everestben 2,1V-ot.
amugy csak segiteni probált neked...legalább mondott valamit.

(#12972) éN79 válasza kortve1 (#12969) üzenetére


éN79
addikt

BIOS-t frissítettél már?

(#12973) Pancsermeste válasza Peace (#12970) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Ha ki sem próbálod, akkor biztosan nem...

Megjegyzem, egy ismerősömnél volt hasonló probléma, időnként kékhalál -IRQ...
Nála a videokártya miatt volt, legalábbis cserével megoldódott a problémája, bár a kártyának semmi baja, mert másik gépben vígan megy...

-= Pancsermeste® =-

(#12974) sorcerer86 válasza kortve1 (#12969) üzenetére


sorcerer86
tag

milyen rev-es a lapod?
próbáld 1 memmel, nézd meg a feszeket h kap-e eleget mert pl nálam alapon a ram nem kap 1,8-at csak 1,78-at 2 modullal már nem indul a gép.
milyen tápod van?

(#12975) arsenlupin válasza Peace (#12966) üzenetére


arsenlupin
aktív tag

Két éves 450W chieftec táp, q6600 hm.......
Mivel terhelésre jönnek elő a gondok amennyiben van lehetőséged próbáld ki egy másik táppal.........
Hőmérsékleteid hogy állnak?
Orthos, TAT, memtest hiba nélkül megy?

Üdv:F

(#12976) Peace válasza bim (#12971) üzenetére


Peace
nagyúr

"amugy csak segiteni probált neked...legalább mondott valamit."

Úgy tűnt mintha leugattam volna bárkit is? Én csak örülök ha bármi ötlettel előálltok.

(#12977) Peace válasza Pancsermeste (#12973) üzenetére


Peace
nagyúr

VGA-t nem cserélem ki ezért. Akkor inkább visszaállok AMD-re. 8 év alatt azokkal még soha nem volt gondom.

(#12978) Peace válasza arsenlupin (#12975) üzenetére


Peace
nagyúr

Igen valószínűleg az lesz, hogy veszek egy új tápot ha minden kötél szakad.

(#12979) arsenlupin válasza Peace (#12978) üzenetére


arsenlupin
aktív tag

Nem válaszoltál a kérdésre:
Orthos, TAT, memtest hiba nélkül megy?

(A memnek elég a 0,2V max 0,3, de inkább a táp lesz ott a baj!)

[ Szerkesztve ]

Üdv:F

(#12980) fagy53 válasza kortve1 (#12969) üzenetére


fagy53
nagyúr

A RAM-nak adj nyugodtan +0.3V-ot, és a tuningnál válaszd el a CPU és a RAM tuningot.
A RAM-okat állítsd 800MHz-re és a procit húzd.1.4250V-ot adhatsz a procinak, én ezen használom és 3.24GHz-ig gond nélkül megy ezen a feszen.
Ha belőtted a procit, akkor emeld a RAM-okat, az Enhance Performance-t tedd Standard-ra
és már a CPU húzás előtt fixáld a PCI frekit 100MHz-en.

(#12981) killipoly


killipoly
aktív tag

Sziasztok!p35-ds4 lapom van(többit az adataimnál láthatod).A következő a problémám:Hogyha meghúzom a rendszert,akkor automatikusan a pic-e 1xesen fut.[link]Akitől megvettem a teljes konfigot(kivéve a VGA-t) január 7.én felírta nekem hogy ő milyen tuning beállitásokat használt,ajánl.
alap: CPU:8x333=2666mhz,16:10,333X3.2=1066,5-7-7-24
Tuning(amit a srác felírt): CPU:6x500=3000mhz,1:1,RAM:2x500=1000mhz,és ha a BIOS-ban lenyomom a ctrl+f1-et,akkor 5-5-5-18lesz az időzítés
Na most a gyakorlatban ez úgy nézki hogy a CPU meg a RAM megy a bios által beállított órajelen,de az időzítés meg se moccan(csak 800mhz-en engedi),+a pci-e 1xesen fut és ezt nem csak azt everest méri félre mert a 11700as 3d mark06 eredmény helyett lesz 4900+ a crysis GPU bencmarkban is kb40%al rosszabbul teljesít.Erről már kérdezősködtem a 8800gt topikban([link]) és ott a következő tanácsokat kaptam,c1e-t kapcsoljam ki,a pci freki fix 100mhz-en menjen,és az "init display first"-nél ne pci legyen hanem peg.legújabb VGA driver van fent(guru3d),legújabb alapdriverek(magyar Gigabyte oldalról szedtem le).
Segítsetek!Ez egy bugja vajon ennek a lapnak vagy csak én rontok valamit??(mondták hogy bizonyos ASUS lapoknál is előfordult már ilyen bug)
:R :R :R :R :R HELP

[ Szerkesztve ]

(#12982) bim válasza killipoly (#12981) üzenetére


bim
veterán

gmch-nak adj a biosban +0,1V-ot és láss csodát....(reméljük)

peace:még mindig nem derült ki számomra mennyi memofeszt ir ki az everest...a DS3-nál vannak memofeszelési problémák.addig mig ezt nem deritetted ki ne lépj tovább!!! amugy nem az a megoldás hogy eldobsz egy jó konfigot és visszatérsz az elöző konfigodhoz mert meguntad a problémának a megkeresését.amugy egy jó szar ramot vettél.inkább vettél volna kingmaxot azt legalább csipi a lap...

[ Szerkesztve ]

(#12983) arsenlupin válasza killipoly (#12981) üzenetére


arsenlupin
aktív tag

PCIe tedd 101-105MHz közé biosban.

[ Szerkesztve ]

Üdv:F

(#12984) Peace válasza arsenlupin (#12979) üzenetére


Peace
nagyúr

prime meg memtest futott gond nélkül. Majd ráküldöm orthost is. De remélem nem a ramok a hibásak. Macerás lenne Pestre juttatni. :S

(#12985) kortve1 válasza fagy53 (#12980) üzenetére


kortve1
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat, jól esik a sok segítség! :)
BIOS-t frissítettem a legújabbra.

Az a nagyon fura, h ragaszkodtam a 333*9-es beállításhoz és meg sem nyikkan, akármilyen feszt adok rá. Ellenben 340*9-en már nagyon szépen megy... Így a ramok is minimálisan meg vannak hajtva.

A mostani beállításaim. Proc 1,3925, Ramnak +0,4 (így kap 2,08-at,a BIOS szerint), MCH +0,1.
A RAM 3.2-es szorzót kap, 1066-os Kingmax 5-5-5-18-on.

Most stabilnak tűnik a rendszer, ellenben az Orthos besípol, hogy rossz eredmények születnek.

Táp egy noname 400-as, 12 centis (bár ez most nem számít).

Ezek a beállítások jók?
Egyáltalán az MCH-t kell emelni? (Kingmax oldalát nézegetem, de az egy másik alaplapról szól, ott emeltek).

Ha az Orthos hibát dob Vista alatt, de nem fagy le a gép, akkor most minden rendben van, vagy mégsem?

Röhej, h 333*9-en nem indul, de 340*9-en igen...

Azért is csodálozom, mert nézegetem az extrás oldalt és az 1066-os Kingmaxoknál mindenki +0.1-et ad rá, én meg +0,4-et (és csak így nem fagy ki). Bár, ahogy leszűrtem a Kingmaxnak 2V kell, tehát egy kis tuningnál gondolom inkább jobb a 2.08-as értékem így, mint az 1.98.

Köszönöm előre is a további segítségeteket.

(#12986) killipoly válasza bim (#12982) üzenetére


killipoly
aktív tag

:R ÉS IGEN!köszönöm,sikerült!Viszont eddig auto-n volt a system voltage control és így nem tudom hogy mennyi feszt kell a többi dolognak adni(olyan tuning mellett ami az előző hsz.-ben volt leírva).ddr2 overvoltage control,fsb overvoltage control,gpu voltage control,Ezeknek mennyit adjak?A pciE freki menjen 100mhz fölé vagy felesleges?
:C

[ Szerkesztve ]

(#12987) bim válasza killipoly (#12986) üzenetére


bim
veterán

semmnek ne adj feszt.
sajna ez a pci-e 1x bug nálam is jelen van .semmi többet nem kell tenni csak amit tettél...

(#12988) sorcerer86 válasza kortve1 (#12985) üzenetére


sorcerer86
tag

hát pedig valszeg a 400-as noname lesz a gond.
ha orthos besípol akkor nem stabil a rendszer
mennyi idő után sípol?

amúgy ezt sosem értettem h miért jó a memet az fsb felett járatni? az fsb fölött tök mind1 mert nem lesz gyorsabb a ram, mondjuk 1066on mint 800on ugyanakkora proci fsb mellett. viszont 800-on jobb időzítésekkel biztos h gyorsabb lesz, ezt tapasztalatból mondom. ajánlom mindenkinek az 1:1-et mert annál jobb úgysem lesz

(#12989) booz


booz
senior tag

erre valaki
biosba beállitva 4.4.4.12 re a ramok és mégis[link] :W

(#12990) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Még egy kérdés...
Azt lehet tudni, hogy a
DS3 és DS3L között mi a különbség?
:R :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#12991) mazda626 válasza s7evcsenko (#12990) üzenetére


mazda626
addikt

Az "L" verziókon csak 3 fázisú áramkör van a CPU részére.

(#12992) killipoly válasza bim (#12987) üzenetére


killipoly
aktív tag

akkor mindent hagyjak normalon kivéve azt amit mondtál ne?A ramoknak nem kéne egy kis + fesz?ja és szerintede annak mi az oka hogy az 5-5-5-18 csak 800on megy,valamelyik kolegának itt mentek 1066on ezek az időzítések ha jól láttam..ezis a lap hibája vajon?

[ Szerkesztve ]

(#12993) fagy53 válasza kortve1 (#12985) üzenetére


fagy53
nagyúr

Örülök, hogy sikerült lelket lehelni bele, de az Orthos sípolás nem jó.
Próbáld meg először 3-as szorzóval a RAM-ot, 1020MHz és nézd meg Orthos-szal, hogy jó-e.
A+0.4V ne ijesszen meg, mert a különböző laptipusok nem egyforma feszültségeket állítanak be ugyanezen értékre. Nekem +0.7V-on mennek a RAM-ok és a fesz 2.26V.
Ha az 1020MHz-re nem sípol az Orthos, akkor a 3.2-es szorzóhoz a RAM-oknak +0.5V-ot kell legalább adnod.

(#12994) kortve1 válasza fagy53 (#12993) üzenetére


kortve1
csendes tag

Most ott tartok, h 340*9-en 1.406-on, +0.3 és +0.4-es Rammal +0.1 MCH-val és 1088-as Ramokkal nem sípol az Orthos, de ha 345-re teszem, akkor már igen. Mivel gyári hűtésem van, így nem is nagyon próbálkozom.
Vagy esetleg más közelítéssel ki lehet még belőle nyerni egy kis erőt?
Nagyobb FSB - kisebb ram szorzó, vagy hűtés nélkül elégedjek meg ennyivel (ami amúgy nagyon jó)?

(#12995) s7evcsenko válasza mazda626 (#12991) üzenetére


s7evcsenko
addikt

És ez mit jelent a gyakorlatban?
Van valami hátránya? Gyengébb tuning? Vagy?
:R

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#12996) FefeeX


FefeeX
veterán

Ezek szerint mégsem Geil memókat kellett volna rendelnem a DS3-hoz? :S

(#12997) scream24 válasza bim (#12982) üzenetére


scream24
senior tag

Itt még messze nem biztos, hogy a ram szorakozik és már egyböl szar. Persze, ki kö vágni a hora és gyorsan venni kingmaxot. Az egyböl megold mindent. :DDD :DDD

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#12998) sorcerer86 válasza kortve1 (#12994) üzenetére


sorcerer86
tag

összteljesítményben jobban jársz a kisebb szorzó nagyobb fsb vel.
nálam most 8*400-on stabil minden, mem read 8000 felett nemsokkal
próbáltam 9*356-al az is 3.2ghz, de tök mind1 volt h a ramot 2.0-al szorzom vagy 2,4-el vagy 2,5 el ugyan annit mértem de még 7500 közelében sem volt.
sőt még 9*380-al sem értem el ugyanazokat az eredményeket pedig a mem időzítések ugyanazok voltak

(#12999) FefeeX válasza s7evcsenko (#12995) üzenetére


FefeeX
veterán

Ami kivülről is látszik: L-nek kisebb a NB bordája, meg kevesebb SATA csati van rajt. A többihez egyelőre még nem értek. De DS3 és DS3-L közt gyártási különbségek vannak, az L-t valami gagyi utángyártó sor csinálja, máshol mint a simát. De ezt már 2 hete olvastam szal helyeket már nem tok

(#13000) fagy53 válasza kortve1 (#12994) üzenetére


fagy53
nagyúr

Az MCH nekem Normal-on van mert így is melegszik eléggé.
A legtöbb alkalmazás a CPU órajelemelést díjazza, pl a játékok, ezért érdemes megnézni, hogy a RAM órajelének csökkentése árán lehet-e emelni a procit.
A gyári hűtőt meg érdemes lecserélni egy jobbra, mert lesz még kánikula az idén! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.