Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11151) Csapi007 válasza bim (#11149) üzenetére


Csapi007
veterán

Hát azért azt nem nevezném pontosságnak mogy 2.45-nél 2.3-at ad. :(

"Csak úgy mondom"

(#11152) barnam_ válasza bim (#11149) üzenetére


barnam_
nagyúr

Igen, elég pontos, bios-ban 2.05V-ra állítottam, és a multiméter is 2.05V-t mutatott.

(#11153) bim válasza Csapi007 (#11151) üzenetére


bim
veterán

nekem pontosan adagol a DS4.sőőt picit föléfeszel és terhelésnél közel azt adja le amit biosban beállitok.
mivel a DS3P ugyanez a lap ezért gondoltam hogy pontosan feszel. :F

(#11154) Bagira01


Bagira01
veterán

Van már normális bios a p35-ds3p-hez? Az f8 jó lenne mert vhogy a drop szinte megszűnik de csak 1 magot látnak vele a progik :(

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#11155) Gorneck válasza Bagira01 (#11154) üzenetére


Gorneck
titán

CmosClear után is?

Gorneck#1239

(#11156) barnam_ válasza bim (#11153) üzenetére


barnam_
nagyúr

Lemerném fogadni, hogy amit Csapi007 írt, az Everest által kiírt érték ;]

(#11154) Bagira01: Szerintem írtam már, hogy próbáld meg az F7b-t.

[ Szerkesztve ]

(#11157) Szatesz válasza Csapi007 (#11151) üzenetére


Szatesz
őstag

Nekem is teljesen pontos a volt......

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11158) Gorneck válasza bim (#11153) üzenetére


Gorneck
titán

Rev, proci, ram bios és még ki tudja minek a függénye...

Gorneck#1239

(#11159) Bagira01 válasza Gorneck (#11155) üzenetére


Bagira01
veterán

Bizony :K Sztem a táp lesz a gond mert elég csúnyán elkezdett sercegni még kikapcsolt gép esetén is. Van mikor van kedve menni van mikor nincs. Vmi tápellátás gond lehet ha újraindul, mert semmi tuning nélkül nem lehet az, hogy kevés a fesz :DDD
(#11156) Aggregátor: Írtad bizony de azzal is csak 1 magot lát :DDD És ez az f8 a drop miatt nagyon karaj lenne de hát nem 1 magos procim van :DDD

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#11160) Finwe


Finwe
őstag

Úgy érzem megtaláltam a nekem való beállítás.
Először csak megnéztem, h van-e különbség a 7*500 és 6*500 között ugyan olyan ram beállításoknál. Először volt, 7*-esen 9k-t olvasott de aztán mire a Benchmarkot csináltam kb ugyan olyan lett. Ezekről a képekről persze lemarad a teljes ram beállítás :( ami nem látszik az auton van.
Végül egy sima tRD - 8 javított a helyzeten és a fesz-ek is jók :D
Végleges beállítások

Mondjuk a proci jól bírja kevés fesszel, gondolom ha dúrvább ramom lenne és a lap is bírja akkor a 3850MHz tuti, lehet a 4GHz-is menne :U

Finwe

[ Szerkesztve ]

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#11161) barnam_ válasza Bagira01 (#11159) üzenetére


barnam_
nagyúr

Az F8 nekem se vált be, de nálam mindkét magot látta.
F6-al nincs ilyen gond?

(#11162) Gorneck válasza Bagira01 (#11159) üzenetére


Gorneck
titán

Tesztek alapján is az van?

Gorneck#1239

(#11163) Bagira01 válasza Gorneck (#11162) üzenetére


Bagira01
veterán

Milyen tesztek? Tápot kéne cserélnem, hogy kiderüljön, de ha a táp serceg akkor ott jó nem lehet :(

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#11164) Csapi007 válasza barnam_ (#11156) üzenetére


Csapi007
veterán

Mért mi baj azzal?
És akkor mivel mérjem?

"Csak úgy mondom"

(#11165) fdisk válasza bim (#11146) üzenetére


fdisk
őstag

Akkor megnyugodtam. :R
1enlőre még nem váltam tuningőrültté,így jó most ahogy van. :DDD
A ramot már próbáltam 500-on extreme-be,és vitte.Akkor 9000 környékén volt az olvasás.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#11166) rollins


rollins
őstag

Sziasztok!
Vettem P35C-DS3 -t, de jól megszivatott. A sata1 HDD-n volt 5 partíció, de formázatlannak látta az egészet. Akármit állítottam biosban, végül formáztam egyet a winxp-nek és eltünt az összes adatom. Linux telepítője meg csak 80 eres kábellel tudott mit kezdeni az ODD-vel. Most megy kis tuning E4300-zal 2.7ghz, 750mhz ddr2-vel. (remélem most már más baja nem lesz...)

(#11167) barnam_ válasza Csapi007 (#11164) üzenetére


barnam_
nagyúr

A baj csak annyi, hogy nem a pontos értéket mutatja, ezért arra hivatkozva nem lehet kijelenteni, hogy pontatlan a DS3P...
Kb. 1k egy multiméter, és mérőpontok is vannak.

(#11168) Gorneck válasza Bagira01 (#11163) üzenetére


Gorneck
titán

Everest, játék, akármi...

Gorneck#1239

(#11169) Csapi007 válasza barnam_ (#11167) üzenetére


Csapi007
veterán

Van multiméter, de ennyire nem érdekel...

"Csak úgy mondom"

(#11170) Bagira01 válasza Gorneck (#11168) üzenetére


Bagira01
veterán

Most már ott tarok, hogy inkább nem kapcsolom be nehogy tényleg vmi másnak is baja legyen(ha esetleg még nincs)

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#11171) bim válasza Bagira01 (#11170) üzenetére


bim
veterán

támgatlak ebben. ;)
ha serceg a táp az nem jó jel... :(

(#11172) Gorneck válasza Bagira01 (#11170) üzenetére


Gorneck
titán

Huhh, az tényleg gáz...

Gorneck#1239

(#11173) Bagira01 válasza Gorneck (#11172) üzenetére


Bagira01
veterán

Eladás előtt minden kipurcan, csak az alaplap ne haljon meg mert elhagytam a garpapírját :U

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#11174) dr.radon


dr.radon
csendes tag

Hali Gorneck.

Neked lenne valami ötleted a 11139-es hsz-hez?

(#11175) bim válasza dr.radon (#11174) üzenetére


bim
veterán

ha a procifesz normalon van akkor lehet hogyha elejti a feszt kifagy (levált energiatakarékosba)....
fixáld a feszt akár alapfeszen is és lőd ki a C1 eist-et

[ Szerkesztve ]

(#11176) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a mostani A-dara modulom átrakom sárgából piros slotokba alig lehet tuningolni (legalább is régebben próbáltam ezt régi BIOS-al...). Akkor így nem igen lenne értelme drága RAM-okból megpakolni 4-el, ugye (pl. crucial ballistix 1066-osokkal) mert húzni úgyse lehetne?
Akkor szerintetek mi érné meg jobban, 1x4Gb-nyi Kingmax 1066-os 1090 körül járatva, mint most ez az A-data, vagy maradjon 2Gb és legyen úgy ballistix széthúzva?
Ugye a jövőre gondolva a 4Gb is kellhet majd mennyiségre, de ha tavasszal berakok egy 4 magos procit annak meg a sávszél is kell majd ezerrel.
Találkozott már valaki jó 2Gb-os modullal?

Azért kell víriálgatni, mert mióta cserélgettem a BIOS-t hiába tettem vissza a jó öreg F5f-et, nem akar stabil lenni úgy mint régen, szóval lehet hogy kezd öregedni a modul így 2,3V-on hajtva és már nem bírja úgy a tuningot mint rég. (bár ha otthon leszek mégegyzser újraflesselem úgy hogy kiveszem az elemet, flash, elem ki megint, beállít, csak ha úgyse jó akkor túl kell adni rajta míg lgalább a gyári értékeken hibátlan)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11177) tlac válasza dr.radon (#11139) üzenetére


tlac
nagyúr

bekapcsolni se merném a gépet ezzel a táppal, nem hogy még tuningolni is...

(#11178) Gorneck válasza tlac (#11177) üzenetére


Gorneck
titán

Kb. de ettől még nem biztos a táphiba...bár én azzal kezdeném...

Gorneck#1239

(#11179) dr.radon válasza bim (#11175) üzenetére


dr.radon
csendes tag

MInden "energiatakarékossági" kütyüt kilőttem a procifeszt az ajánlottra és néha afölé raktam, de a hiba akkor is kifagy, ha megy a letöltés. Letöltés nélkül viszont hasít a gép stabilan.

Köszi a válaszokat, hétfőn tápcsere.

Egyébként, ha megmozgatoma joyt (USB) akkor a hangszórókon halk percegés hallatszik. Ha az ablakot görgetem vagy mozgatom, akkor a procihűtő felől jön nagyonhalk percegés, hallani ahogy a venti hangja változik. Talán a venti feszültsége nagyon picit hullámzik és ezt hallani a surrogásában is.

[ Szerkesztve ]

(#11180) Gorneck válasza janos666 (#11176) üzenetére


Gorneck
titán

1. Kérdés, hogy kell e a 4 giga és a 64bit neked? A mennyiséget nem nagyon váltod ki órajellel...
Crysis-nek sem kell 4 giga Vista alatt...de ballisztik sem...
2. Új ramnál szinte biztos más bios lesz a menő...
3. Nem a sávszél kell, hanem olyan program ami ki is használja. Ha nincs, akkor kérdem Én minek a sávszél? Ha van, akkor meg nem a sávszél a lényeg...

Gorneck#1239

(#11181) janos666 válasza Gorneck (#11180) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

-Hát nálam néha swappol Crysis (bár nem nagyon játszottam vele, várom az első patchet), bár elvileg az új patch majd javít a memóriakezelésén is és lehet ki kéne lőni a Superfetchet...
-Feltéve hogy lesz olyan program ami használja a 4 magot... Ha 4 mag piszkálja egyszerre a RAM-ot nem éhezik leglább 1,5x akkora sávszélre?
Annak idelyén mikor 3DMark pontokat akartam feltornászni sokat dobott a memóriatuning is az eredményen. (másik 8800GTS-em volt amit szarrá lehetett húzni, csak az visszament gariba, de nyár elejére tervezek megint venni ezt-azt a gépbe és szóbajöhet új videókártya is felhozataltól és aktuális pénzügyektől függően...)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11182) bim válasza janos666 (#11181) üzenetére


bim
veterán

vedd meg az én OCZ memoimat és akkor elég ha a gyári órajelén használod. :D

(#11183) Gorneck válasza janos666 (#11181) üzenetére


Gorneck
titán

4 gigával is dolgozik a vinya ha ez megnyugtat...egy centivel se voltam előrébb 4giga rammal...ezé rendelem meg a Raptorom. Patchet Én is várom hozzá.

Csak az a baj, hogy nem piszkálja ha meg igen akkor is elég neki...haverom most van túl Quad és 4giga ram vásárlásán. Dühöng is rendesen...

Az most is él csak épp valós alkalmazásokba xart se ér. 1200cl5 és 800cl4 között semmi különbség sincs...sem tömörítésben sem játékban se semmiben...1-2 progiban nyerek vele vmit...pár percet 30 helyett pl 28 lesz.

Gorneck#1239

(#11184) janos666 válasza bim (#11182) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hanyas hsz-edben van a végső teszteredményed róla és mennyibe méred? (akkor mellészúrhatnád a kingmax végét is, emlékszem tesztelgetted őket csak azóta nem jártam erre hogy elkezdted)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11185) bim válasza janos666 (#11184) üzenetére


bim
veterán

itt a topikja.
nem teszteltem ki a végét csak gyorsba toltam egy tesztet.
a kingmaxot használom 1125mhz-en tele5-el (mivel más nem megy neki)

(#11186) Szatesz


Szatesz
őstag

A vinyonak mennyi koze van agyorsasagban pl 3dmarkban ha egy sata csatis vinyot hasznalok tobb pontom lessz mintha egy ide-s et?

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11187) Gorneck válasza Szatesz (#11186) üzenetére


Gorneck
titán

:Y :(

Szted mi? Most komolyan!!! Miért felelős a vinyó?!

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#11188) janos666 válasza Szatesz (#11186) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Abszolut 0 pontot számít, a 3DMark már 1Gb-al se nyúl a winyódhoz teszt közben hacsak suttyomba nem eszi más is a RAM-ot a háttérben.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11189) bim válasza Szatesz (#11186) üzenetére


bim
veterán

memoval mi van?
előrébb léptél már?

(#11190) Szatesz válasza bim (#11189) üzenetére


Szatesz
őstag

Sajnos nem nincs senki ismerosom aki otthon lenne és jo lenne a gépe plane nem p35 os chipsettes :( De johir szerdan jo az uj alaplap gariba... :DD Remélem jo lessz vele ha enm akkor cserélem a ramot a-data ra

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11191) janos666 válasza bim (#11185) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem szimpibb a ballistix 24k-ért.
Akkor 4Gb-nak még szerintetek sem lesz értelme egy darabig...
És a 4 magos prociknak se számít sokat a RAM sávszél 800Mhz felett mozogva?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11192) Gorneck válasza janos666 (#11191) üzenetére


Gorneck
titán

Winrar tesztben simán...:D

Gorneck#1239

(#11193) janos666 válasza Gorneck (#11192) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mármint bárhol máshol...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11194) bim válasza janos666 (#11191) üzenetére


bim
veterán

ahogy érzed. ;)

(#11195) janos666 válasza bim (#11194) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ja tényleg, neked quadod van. Winrar-on kívül mivel tesztelted még az OCZ-t?
Semmi 3DMark?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11196) bim válasza janos666 (#11195) üzenetére


bim
veterán

a hirdetésben figyel egy 1200-as dualmemteszt..
mással nem nagyon teszteltem.egy 1312mhz es everest is figyel mind kedvcsinálo mindezt 2,35V max adható gyári feszen...

szer:markokkal nem játszom...

[ Szerkesztve ]

(#11197) Gorneck válasza janos666 (#11193) üzenetére


Gorneck
titán

Nem nekem célzott a kérdés, de Én nem vettem észre semmit...mikor a 64bites Vista megkapta a plusz 2gb ramot. A Quad meg nem konvertált, tömörített gyorsabb 800cl4 és 1000cl4-gyel vmivel gyorsult a dolog, de nem annyit, hogy az látványos lenne. Játék fps sem lett többit mint amennyi volt az elődnél...

De sztem ezeket a kérdéseket inkább a Quad topikban kéne feltenni...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#11198) bim


bim
veterán

a quad mellett azért fel lehet hozni azt hogyha játékok netán csak 2 magot használnak ki akkor az 1-3 magot használják ami fejenként 4-4-mega L2vel gazdálkodhat. a sima C2D meg összesen 4-el.
ez azért pár % gyorsulást jelent mindenképpen hiába csak 2 mag van használva.éés ha visszaemlékszek hogy 2M vs. 4M L2 tesztre anno a C2D megjelenésekor akkor a 2M+ nak adtak minimum 6-8% előnyt akkor kiszámolható hogy a 4M vs. 8M is azért bőven mérhető gyorsulást hoz!
bárki bármit is mond!!!

(#11199) Szatesz válasza bim (#11198) üzenetére


Szatesz
őstag

Nah ezt nem is tudtam hogy az 1 est és 3 ast hasznaljak ilyen esetben....ez tokjo:D

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11200) BobChemistry


BobChemistry
őstag

belefutottam egy érdekes problémába:
hiába emelem meg a proci fsb-jét 266-ról akármennyire, mentés és restart után 266-al indul el
minden más (ram fesz, ram sebesség, stb.) elmentődik, csak ez nem

valakinek vmi ötlete?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.