Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11201) Gorneck válasza bim (#11198) üzenetére


Gorneck
titán

Vagy csak egyet...még mindig sok van ilyenből...

100 helyett 106 fps...hurrá...:D

[link];

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#11202) Gorneck válasza BobChemistry (#11200) üzenetére


Gorneck
titán

Persze, mert rossz a beállításod...

Gorneck#1239

(#11203) BobChemistry válasza Gorneck (#11202) üzenetére


BobChemistry
őstag

mire gondolsz?

igen, de ezen a lapon nem találom a jumpert...

[ Szerkesztve ]

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#11204) Szatesz válasza BobChemistry (#11200) üzenetére


Szatesz
őstag

Ez szokványos probléma P35 DS3 lapoknal...Cmos clerat kell csinalni jumperrel utana jo lessz....
Tudod hogykell ?

Mert az hogy ujraindul 3 szor nem ugyan az mint a cmos....
ottvan az az elem mellett nincs rajta jumper neked kell rárakni nem ugy mint az asus lapoknal itt nem arrebb kell rakni hanem rakell rakni 1 percre ugy hogy kihuzod a tápot... és utana jo lessz hidd el...

[ Szerkesztve ]

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11205) Gorneck válasza BobChemistry (#11203) üzenetére


Gorneck
titán

Kevés fesz a ramnak, rossz időzítés...

Elem mellett keresd sztem...

Gorneck#1239

(#11206) Finwe válasza BobChemistry (#11203) üzenetére


Finwe
őstag

Ja-ja, elemtől jobbra föl, igen közel. Ott kell lennie :)

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#11207) BobChemistry


BobChemistry
őstag

sikerült...
köszi skacok

jelenleg 8*333 alapfeszen
ram 833-on 4-4-4-12 2,0 V

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#11208) Szatesz válasza BobChemistry (#11207) üzenetére


Szatesz
őstag

Nah orulok neki .. az mar szep...

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11209) tlac válasza BobChemistry (#11207) üzenetére


tlac
nagyúr

megoldást is elárulod? :)

(#11210) BobChemistry válasza Szatesz (#11208) üzenetére


BobChemistry
őstag

megnézem mit bír fentebb :D
majd jövök

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#11211) Szatesz válasza tlac (#11209) üzenetére


Szatesz
őstag

Tuti cmos clear volt...

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11212) BobChemistry válasza tlac (#11209) üzenetére


BobChemistry
őstag

Szatesznek igaza volt, CMOS clear

cpu: 8*366 (2,92 GHz) alapfesz
ram: 2,4*366 (878 MHz) 2,1 V 4-4-4-12

[ Szerkesztve ]

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#11213) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha kivettem az elemet egy időre ás csavarhúzóval birizgéltem a CMOS-clear érintkezőket, de mégis megmaradtak az elmentett profilok (a beállítható értékek alapra áltak, de F12-vel kilistázta a mentéseket) az normális? Hogy lehet tök hard-resetet csinálni a lapnak, mintha most jött volna a gyárból, csak több időre kellett volna kinthagyni az elemet?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11214) bim válasza Gorneck (#11201) üzenetére


bim
veterán

lehet hogy én vagyok egyedi eset de én szinte csak olyan játékokat játszottam az utobi időben ami használt minimum 2 magot. :D
és amit linkeltél tesztet azok közül egyet sem játszottam 4 maggal csak 2vel quake4 és fear.többit nem is ismerem.

stalker,moha airborn,crysis,CoJ,bioshock.. ezeknek hire hamva sincs benne...

(#11215) Gorneck válasza bim (#11214) üzenetére


Gorneck
titán

"stalker,moha airborn,crysis,CoJ,bioshock" ezeket meg Én próbálgattam...semmi reakció +2 magra +4 megára...

ui: hogy pontos legyek...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#11216) bim válasza Gorneck (#11215) üzenetére


bim
veterán

nem is a +2 magrol hanem a +4Mega L2 ami gyorsithat pár %-ot rajta...

(#11217) janos666 válasza Gorneck (#11215) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A Crysis is csak 2 szálú? (igaz, ahogy itthon elnéztem átlagosan az egyik magot 50, a másikat 25%-ra terhelte és az 50-es fele ugrált tüskékben magasabbra, tehát nem túl kiegyensúlyozott 2 szálon se)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11218) bim válasza janos666 (#11217) üzenetére


bim
veterán

(#11219) Gorneck válasza janos666 (#11217) üzenetére


Gorneck
titán

Ezt mondom egy ideje...alig van 1-2 gém ami kimondott 4 magos támogatást élvez...
Kódolók és konvertáló progik már akadnak...

Ha nem vagy mazoista gépgyilkoló és egyszerre több programot futtató emberke, akkor felesleges a négy mag.
Én vmi jófajta penrynre pályázok...persze ekkor már lesz esély vmi négy magosnak is...

bim: Ezzel csak azt bizonyítod, hogy dolgoznak a magok...10 kemény %-on, de semmi mást...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#11220) bim válasza Gorneck (#11219) üzenetére


bim
veterán

nem tudom milyen 10%-rol beszélsz. :F
igzábol semmi mást nem szerettem volna prezentálni csak annyit hogy nem az 1-2 hanem az 1-3 magot használja amihez külön van normális 4M L2-őd . ha a cimborádnál nem jelentett semmit akkor ott valami nagyon nem volt belőve vagy a PH.-teszt nem volt korrekt amiben adtak a +2M L2-nek 6-8%-os előnyt...

(#11221) janos666 válasza Gorneck (#11219) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mikor is jönnek be a perynek, e hónapban?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11222) Szatesz válasza bim (#11220) üzenetére


Szatesz
őstag

Látom neked omega169.21 es van fent én nemtudom felrakni az xp m re nemtudom egyszer csak megáll és nem folytatja a telepitést de fut a program csak nem csinal semmit 30 percig sem... mi lehet vele?

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11223) smokk.


smokk.
tag

Sziasztok!

Na belefogtam egy kis túlhajtásba.Van egy olyan problémám,h plusz fesszel is mindig ujraindul a gép...Mi lehet a probléma?
a proci egy E6600
9x389Mhz en próbáltam 1.48V valós fesszel....a lapon +0.1V mindennek.Memória visszaosztva....
Elindul a vindóz...az othos is megy egy darabig,de szó nélkül újraindul a gép...Adjak még plusz feszt neki?Vagy mi lehet a probléma?
Üdv.

(#11224) scream24 válasza smokk. (#11223) üzenetére


scream24
senior tag

Ramnak is adtál ganét?

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#11225) Laraxior válasza bim (#11220) üzenetére


Laraxior
titán

biosban a trd 8on van...
viszont memsetben a perf. level 7en.
1100MHz perf level:7 2.3V
így használtam 4-4-4-8ban. help mee :O :O

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11226) smokk. válasza scream24 (#11224) üzenetére


smokk.
tag

persze...megkapja ami neki jár...supertalent t1066...800mhz en kapott 2.1Vtot 5-5-5-15ös időzítéssel..tuti nem az a baj....Milehet vele?

(#11227) Laraxior válasza Laraxior (#11225) üzenetére


Laraxior
titán

memtest 210% error...akkor meghalt a memória? Igen úgy fest.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11228) janos666 válasza Laraxior (#11225) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az mért baj ha bírja? Próbáld memsetben átállítani 8-re és nézd meg változik-e az everest olvasása, lehet csak a memset olvassa ki rosszul. Ha lassul memsettel 7-ről 8-ra rakva akkor BIOS hiba (próbáld a performance enchancet extrémről vagy turbóról standardra tenni, hátha az állítja kissebbre, de ez önmagában is lassítja majd a dolgokat), de miért akarsz lassabb memóiakezelés, nemhiszem hogy az a RAM ne bírná ezt el.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11229) Laraxior válasza janos666 (#11228) üzenetére


Laraxior
titán

8on:7560MB/s
7:7790MB/s
Biztos vagyok benne hogy valami lehalt,mert a mai újraindulgatás kétszer is cmos clear-el indult el.A blend is meghal 2 perc után.Nekem oly mindegy most hogy milyen a memóia kezelés,csak jó legyen cucc.De félek nem így lesz. :O

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11230) P00By válasza Laraxior (#11229) üzenetére


P00By
nagyúr

jajajaj ne csinád!Vagy gyorsan gariba :U

(#11231) Laraxior válasza janos666 (#11228) üzenetére


Laraxior
titán

Az a baj hiába állítom standardba amikor betölt a win akkor a memsetes beállításokra löki át.
Kellene egy pikcsőr valami normális beállítás hogyan néz ki,bár kétlem hogy elnyomkodtam volna valamit.
Garancia....várhatok rá vagy egy hónapot...
van egyilyen hogy : tRRD (act. to act. delayed) ez 4en van. nem ez a gond?
[link]

itt a memset,valaki hozzáértő böngéssze már át. tHx

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11232) janos666 válasza Laraxior (#11231) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Te ezt komolyan gondoltad? 5-5-5-15-ben potom 2,3V-al 1506MHz-en járatsz egy DDR2-es modult és csodálkozol hogy kifagy az orthos? :W :W
Vedd vissza a memóriaszorzót vagy 2 lépéssel ha nem csak 1-el!
Ha nem csak bug a memset ablakában hogy ennyit megy a RAM-od akkor le a kalappal hogy egyáltalán bebootoltál! :R

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11233) Laraxior válasza janos666 (#11232) üzenetére


Laraxior
titán

nem...ugrál az a szám..1066on van 2.2V
Mondtam nekem ugrabugrál az a szám. 1500...örülnék ha akkor hibázna :DDD

itt a helyes (ill. pont abban a pillanatban elkapva ahol jót mutat :D )
[link]

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11234) lazydog


lazydog
addikt

Letölthető a DS4-hez az F10-es BIOS.
Ki próbálkozik vele elsőnek? :U

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#11235) Laraxior válasza lazydog (#11234) üzenetére


Laraxior
titán

Már voltak próbálkozások...visszább.Nem jött be senkinek. Nem tudok hszt mondani de vagy 4-5 oldallal előrébb. :R :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11236) deicide válasza Laraxior (#11233) üzenetére


deicide
veterán

az a refresh period nem igazán jó, ott egy 4 jegyű számnak kellene állnia.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#11237) Laraxior válasza deicide (#11236) üzenetére


Laraxior
titán

hmmm...és melyiknek?Van ott millió :U Egyébként 14 perce fut a Blend :)
Memtestet kinyomtam 420%nál. Lehet a "turbo" beállítást nem bírja a ram. :F
Lehet mégsem kell postázgatni miszter kruciálnak :) :C :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11238) bipoge


bipoge
csendes tag

A 2db ramot a sárga vagy a piros foglalatokba kő tenni? :B (p35 ds3)

[ Szerkesztve ]

(#11239) Rusher válasza Laraxior (#11237) üzenetére


Rusher
őstag

hmmm...és melyiknek?Van ott millió..... Refresh Period (tREF) 0 :D

(#11240) bipoge


bipoge
csendes tag

Már rájöttem: )

(#11241) Laraxior válasza Rusher (#11239) üzenetére


Laraxior
titán

igen ennél..van 12 választható érték.13. a nulla. :) nekem most ezen van.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11242) Rusher válasza Laraxior (#11241) üzenetére


Rusher
őstag

Hmm....akkor változtattak rajta....korábban nem így volt feltüntetve a full 3.4-et nem is néztem még asszem (nézd meg a képen amit priviben küldtem) ;)

(#11243) Laraxior válasza Rusher (#11242) üzenetére


Laraxior
titán

Szerepel az az érték is,csak nem tudom most miért nulla van ott.Eddig valami 4xxx volt arra emlékszem.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11244) mazda626


mazda626
addikt

Sziasztok!
Láttátok?
Nem vonok le következtetést, mert nem értem teljes egészében, amit írnak. Netes szótár nem érdekel. Szóval a lap csak úgy megadta magát, majd vitte a tápot is? Ki tudták hámozni, hogy mi vitt mit?

(#11245) Termi16 válasza mazda626 (#11244) üzenetére


Termi16
őstag

A 4 pines cpu-tápcsati megolvasztotta az alaplapi (műanyag...) 4pin-es csatit és valszeg ezért nem működik a lap. (quad +1.5V betett neki)

A tápot nem ölte meg, az működik rendesen.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#11246) mazda626 válasza Termi16 (#11245) üzenetére


mazda626
addikt

Ahan, akkor a lap volt a ludas? Érdekes, eléggé elszenesedett a csati, de a táp jó. :DDD VAn védelem! :K

(#11247) Termi16 válasza mazda626 (#11246) üzenetére


Termi16
őstag

Az volt a problem a teszt szerint, hogy a műanyag csati egyszerűen nem bírta azt a hőmennyiséget, amit a proci áremfelvétele keltett..

Írják utána, hogy az ip35-el tökéletesen működött a táp. ;)

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#11248) mazda626 válasza Termi16 (#11247) üzenetére


mazda626
addikt

Aha, köszi az infót!

(#11249) janos666 válasza Termi16 (#11247) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem rosszul érintkezett a két fém (a táp tüskéje és a lap hengere), ami lehet gyártási hiba a lap részéről, vagy akár balszerencse a tesztelőkéről hogy szarul csusszant össze mikor rádugták.
Szerintem ha a lap lett volna zárlatos, vagy a Quad nagyságrendileg ~100W körli fogyasztása lett volna sok akkor nem a tápcsati körül olvadt volna a cucc, hanem egy mosfet füstöl le, vagy bármi más CPU foglalat körül rész amin sok áram folyik át, azok sokkal vékonyabb fémből vannak és vékonyabb műanyagrétegen oszlik szét a hőmennyiség.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11250) Termi16 válasza janos666 (#11249) üzenetére


Termi16
őstag

Én nem tudom, hogy mi lehetett a valós ok, azt próbáltam leírni, amire a cikk utal. :U

mazda626: Nincs mit! ;)

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.