Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12851) Peace


Peace
nagyúr

VALAMIT PLZ SŰRGŐSEN HELPELJETEK! :O

Feltettem az új Lan drivert, feltettem legújabb vga drivert, adtam +0,2 V-ot a Gelieknek, szal mindent emgcsináltam amit eddig itt javasoltatok. Úgy is nézett ki pár napig, hogy minden rendben, nem volt kékhalál. Erre most akárhányszor elindítom a 4. lineage klienst, szétfagy a gép. Most már biztos, hogy a terhelés miatt van baja !!!!!(azért vagyok benne biztos, mert 4 kliens minimum grafikán szépen megy akár 3 napig non-stop, de most véletlen high grafikán indult mind a 4 ablak.) Továbbra is irql not less or equal a hibaüzenet. Mit lehet tenni ez esetben. Nos ez szerintem nem természetes viselkedés egy 4 magos rendszernél. Kérlek adjatok valami ötletet. Köszi! ;)

(#12852) Birsinator


Birsinator
tag

Ahoy!

Gigabyte GA-P35-DS3R (rev 1.0, Bios:F8) lapom van, E6550 Procival gyári hűtővel, Geil Ultra 800Mhz 2*1 Gb DDR2 KIT-ben, 400W-os FSP BlueStorm-II active PFC táppal.
Jelenleg 440mhz-en megy a cucc atomstabilan, így:
A ramok 880mhz-en 2,24 v-al 5-5-5-18 időzítéssel, a proci 7*440=3080mhz-en.

A kérdésem a következő: milyen hűtőt ajánlotok a procihoz, hogy azért többet ki tudjak belőle szedni, mondjuk olyan 3500Mhz körül, és hogy milyen feszt adjak a procinak, mert most csak a ram kap +0,4-et (F4-es biossal +0,3-al tökéletesen 2,1v-ot kapott, F8-al viszont csak 2,00-t kap a +0,3-nál, ezért van a +0,4), a többi az alapfeszen megy.
Gondolom ha a procinak is adok plusz feszt, akkor már hanyagoljam a gyári hűtőt.

És az utolsó kérdésem, bár ez már nem az alaplaphoz tartozik végképpen, hogy milyen alap és milyen terhelt hőmérséklet ami még jónak mondható a procinak magok és külső hőmérséklet is érdekel.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

A gombázás olyan mint a vallás, vannak hivők és hitetlenek, én hívő vagyok! (valaki szerint egyszerűen bolond :t)

(#12853) P00By válasza m4rc! (#12845) üzenetére


P00By
nagyúr

Az érdekes... :U Ami a kirakatban van azt kellet volna olcsóbban megvened :D

(#12854) fdisk válasza Laraxior (#12793) üzenetére


fdisk
őstag

Ha húzva van a vga akkor mit számít az,h a robust turbon van vagy sem?

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#12855) FunkyBoy válasza lazydog (#12844) üzenetére


FunkyBoy
tag

lazydog!

Köszi az infóóót!

üdv:
Fb

(#12856) FunkyBoy válasza Birsinator (#12852) üzenetére


FunkyBoy
tag

Birsinator!

Szerintem ha ezzel: "Scythe NINJA PLUS Rev. B" nem tudod tovább tuningolni akkor semmivel. Nagyon szupi cucc.
Moddingcomputernél 12660,-

üdv.:
FB

(#12857) Pancsermeste


Pancsermeste
őstag

Fent van az F8. Valóban nincs loadline opció, és működik a feszvisszavevés is idle-ben.
Viszont terhelve jóval nagyobb a vdrop, mint F11+loadline-al.
Van egy olyan érzésem, hogy ez a loadline opció nem csinál mást, mint megemeli a Bios-ban beállított feszültséget a terhelés hatására bekövetkezö feszültségesés értékével, így full load esetén is kb. akkora feszt kap a proci, mint a beállított fesz. És a táblázat, amit Vagy kolléga linkelt, szintén azt igazolja, hogy a valós Vdroop-ra semmi hatása nincsen a Loadline Cal.-nak... inkább csak amolyan parasztvakítás. Kb. ugyan az, mintha beállítanék a biosban annyival nagyobb feszt, amennyi a drop hatására elveszik. Valószínűleg éppen ezért sem működik a Loadline bekapcsolásakor a feszvisszavevés, mert így valójában nem is alap "normal" feszt kap, hanem "megemeltet".

-= Pancsermeste® =-

(#12858) janos666 válasza Pancsermeste (#12857) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem a BIOS-ban következő lépcsőre emel, mert akkor nekem kalibrálatlanul 1,65-öt beállítva 1,615-ről 1,60-ra droppol, loadlineval meg 1,65-öt beállítva 1,615 és 1,60 közt ugrál terhelve. A következő beállítható lépcső az 1,7V, ami leadline nélkül 1,685-re droppol, terhelve meg 1,665-re.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12859) sorcerer86 válasza Devil Smile (#12800) üzenetére


sorcerer86
tag

időzavar.....

[ Szerkesztve ]

(#12860) Pancsermeste válasza janos666 (#12858) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Valóban nem a "következő lépcsőre" emel. Kb. úgy kalibrál, hogy a várható feszültségcsökkenést kompenzálja.
Azt viszont nem értem, hogy miért ugrál neked terhelve a procifeszültség :F

-= Pancsermeste® =-

(#12861) tlac válasza tkesy (#12850) üzenetére


tlac
nagyúr

hmm... tényleg

(#12862) kalló válasza FunkyBoy (#12839) üzenetére


kalló
aktív tag

Én gyakran megjátszom hogy sima mezei satas vinyót rádugok menet közben először sata csatit dugom be utánna a power-t és simán felismeri mintha usb-és lenne!

u.i.: mondjuk lehet hogy csak én vagyok ilyen barbár de még nem ment tettem tönkre 1 satás vinyót sem vinyót... (illetve hazudok 1 rá ejtettem a járólapra és az szegény meghalt :O )

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#12863) janos666 válasza Pancsermeste (#12860) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

De miért nem inkább olyat kalibrál hogy ha 1,65-öt állítok be akkor tényleg 1,65 legyen idleben és piciket másszon csak le tüskékben terhelve? Mert most annyit tesz hogy beállításhoz képest ugyanúgy droppol egyet, aztán az idle-load közti visszaesést tüskésen megjavítgatja.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12864) lazydog válasza kalló (#12862) üzenetére


lazydog
addikt

Az öngyilkosságok nagy része sem sikerül elsőre...... ;]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#12865) janos666 válasza lazydog (#12864) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én még sose távolítottam el biztonságosan USB eszközt és nem halt még meg adat pendriveokon a kezem alatt. (nem beszélve mebiltelefonról amit szintúgy lehúzok és kész)
Ezek szerint túlélném ha 6x hosszában felvágnám az ereimet este egy eldugott réten a bokrok közt? :U

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12866) tlac válasza janos666 (#12865) üzenetére


tlac
nagyúr

grat...

(#12867) busman


busman
addikt

F12-es bios tapasztalatok?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#12868) Pancsermeste válasza janos666 (#12863) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nem tudom, és nekem nem így működött.
Nálam: Bios "normal"=1.35V Loadline bekapcs, idle= 1.344V, load=1.331V stabilan, nem ugrál egyáltalán. Loadline nélkül meg idle=1.312V , load=1.298V .
Tehát mindkét esetben kb. ugyan akkora az idle-load közti drop (~0.015V) csak loadline-nal magasabb feszről droppolhat.

-= Pancsermeste® =-

(#12869) busman


busman
addikt

A gondom a következő:a deszka adott,hűtő cserélve lett egy freezer 7 pro-ra.
A venti szinte nem is forog,igaz nincs is hangja.Proc 44 fok környékén van idle,sztem kicsit sok nem?Ötlet?Bios-ban mit kellene matatnom,hogy kicsit többet forogjon alapon..?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#12870) bim válasza busman (#12869) üzenetére


bim
veterán

easytune-ban tudod emelni azt a minimum feszt amit adjon meg neki mindenképpen...
amugy szerintem nem gáz egy 44°

(#12871) tlac válasza busman (#12869) üzenetére


tlac
nagyúr

jó az
nekem is ekörül vannak a magok és 800 rpm-re szabályozza a lap a ventit

(#12872) lazydog válasza janos666 (#12865) üzenetére


lazydog
addikt

Az USB-s cuccokkal én is ilyen szabálytalanul szoktam bánni, mivel eddig még én sem jártam pórul.
Viszont itt SATA (eSATA) vinyókról volt szó, ami nem egészen ugyanaz a történet.
A kísérletet nem javaslom, lehetsz az a kivétel, akinek sikerül. ;)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#12873) tlac válasza lazydog (#12872) üzenetére


tlac
nagyúr

Az öngyilkosságok nagy része sem sikerül elsőre...... ;]

az usb-s cuccnak valószínűleg nem is lesz ebből baja, de adatvesztésed lehet pl. pendrive esetén

[ Szerkesztve ]

(#12874) Nippon


Nippon
őstag

Hol van a P35C-DS3R lapok FSB limitje általában?

(#12875) vagy01 válasza tkesy (#12850) üzenetére


vagy01
csendes tag

:K

(#12876) vagy01 válasza Nippon (#12874) üzenetére


vagy01
csendes tag

Mivel?

2mag 530-540 lazán. Nálam legalábbis ennyi. Quaddal már jelentős a csökkenés...

(#12877) tlac válasza vagy01 (#12875) üzenetére


tlac
nagyúr

tényleg te vagy az? :D

csúnya dolog regelni bűntetés alatt másik nicket ;]

[ Szerkesztve ]

(#12878) vagy01 válasza tlac (#12877) üzenetére


vagy01
csendes tag

Engedélyem van rá...:D

Mazda: Miután megittam a söröm, bekaphatod! :D :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12879) mazda626 válasza vagy01 (#12878) üzenetére


mazda626
addikt

Diszkrimináció!!! :DDD

(#12880) busman válasza tlac (#12871) üzenetére


busman
addikt

Akkor nem is kínlódjak vele?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#12881) tlac válasza busman (#12880) üzenetére


tlac
nagyúr

ne kínlódj vele

(#12882) lazydog válasza busman (#12880) üzenetére


lazydog
addikt

Ne fürgyé le! :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#12883) Birsinator válasza FunkyBoy (#12856) üzenetére


Birsinator
tag

Köszönöm!
Oké ezt ismerem, de valahogy nincs kedvem kiadni 12 ezret egy jó hűtőért.

Az én lelkivilágomnak az 5 ezer körüli hűtők jobban megfelelnek, abból a kategóriából mit tudtok ajánlani, valamint még izgat a meddig egészséges a proci melegedése kérdés is.
Nekem most idle 43 mag/24 burok, 1 óra orthos után 65 mag/50 burok szeritnem ez még jó.

A gombázás olyan mint a vallás, vannak hivők és hitetlenek, én hívő vagyok! (valaki szerint egyszerűen bolond :t)

(#12884) busman válasza Birsinator (#12883) üzenetére


busman
addikt

[link]Arctic Cooling freezer 7 pro... 5K környékén fogható

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#12885) lazydog válasza Birsinator (#12883) üzenetére


lazydog
addikt

CoolerMaster Hyper TX2 a te hűtőd is, vagy az AC Freezer 7.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#12886) scream24 válasza Csapi007 (#12805) üzenetére


scream24
senior tag

Ja azt tudom. Amiota megvan a lap be van kapcsolva és még nem okozott gondot. Legalábbis eddig. :)

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#12887) Exakt


Exakt
aktív tag

hali csak az info es a teljeseg miatt beirom hogy vegul betettem ma a sárga sárgaba a ramokat orthos cpu es ram tesztnel 5 mp alatt fatal error fogadott, persze egy kis tuning miatt megkapta a +0,4v a biztonsag kedveert, utana piros piros pár percig birta,
majd ott is fatal error...ujrainditottam es azota megy hiba nelkul 1-2ora
kemeny nyuzás utan is még áll a lábán. ugyhogy most igy mennek:
CPU: 8*375=3Ghz Ramok: 1125mennek 5-5-5 15-ös idozitesekkel

P.S.: most minden 2,05V ir a ramoknak :U

[ Szerkesztve ]

(#12888) barnam_


barnam_
nagyúr

Kipróbáltam a F9-es bios-t DS3P-n, és a memtest86+ gond nélkül végigment.

(#12889) FefeeX válasza lazydog (#12885) üzenetére


FefeeX
veterán

De a kettő közül melyik? Van köztük 1500 forint a coolermaster javára...
Viszont melyik a kevésbé hangos?
Melyik hűt jobban?
Mennyivel jobb mint a ref hűtés?

(#12890) vagy01 válasza barnam_ (#12888) üzenetére


vagy01
csendes tag

Még a végén csak összehoznak vmit...

FefeeX: CM jobb mint az AC.

[ Szerkesztve ]

(#12891) FefeeX válasza vagy01 (#12878) üzenetére


FefeeX
veterán

Ha már visszajöttél, a videokarival kapcsolatban: Van hozzá gyárilag HDMI kimenet? Mennyin megy gyári beállításon a kártya? Ramok is hátve vannak a ref hűtéssel? Itt PH-n vetted? Volt hozzá NWN2 szoftver? Egyéb körítés a kártya mellett?

Bocs a sok offért...

(#12892) FefeeX válasza vagy01 (#12890) üzenetére


FefeeX
veterán

Na de halkabb is? Nekem most az lesz a lényeges, hogy kuss legyen a gépben, ha a Nexus Drive-A-Way tényleg a tervek szerint csitítja le a winyót...

(#12893) barnam_ válasza vagy01 (#12890) üzenetére


barnam_
nagyúr

Igen, ez már nem rosszabb, mint az előző :D

(#12894) vagy01 válasza FefeeX (#12891) üzenetére


vagy01
csendes tag

A CM nagyon halk hűtő pláne, ha a lap szabályozza....

A kariról meg itt megtalálsz mindent...[link]

(#12895) FefeeX válasza barnam_ (#12893) üzenetére


FefeeX
veterán

A Zalmi halkabb mint a CM? Mennyi most az alja kb a hűtőnek? Csak mert nem kis túristalátványosság...
Hűt is annyival jobban?

(#12896) barnam_ válasza FefeeX (#12895) üzenetére


barnam_
nagyúr

Max. fordulaton van hangja, de szerencsére nálam passzívan, vagy 1000-es ford. szám körül megy, úgyhogy engem nem zavar.
Mennyi most az alja kb a hűtőnek? Mármint az ára? Boltban a 9500 AT (csak LGA 775-re) 8k körül van, az enyém LED-es, tavaly májusban vettem 6k-ért, használtan.
Nem mondanám, hogy újonnan jobb ár/érték tekintetében, mint a Hyper TX, de használtan ennyiért jobbat szerintem nem kapni.

(#12897) bim válasza barnam_ (#12888) üzenetére


bim
veterán

szúrd neki! ;]

(#12898) barnam_ válasza bim (#12897) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én szúrnám, de ezt a procit már nem tudom jobban tuningolni :D

(#12899) tewe15


tewe15
csendes tag

Sziasztok!
Gigabyte GA-P35-DS3L alaplapomra nem tudom felrakni az alaplapi hangkártya driverjét, mert mikor telepíteném, az XP felismeri mint új driver, de nem tudja feltelepíteni automatikusan a driverjét, mert nem találja azt, és manuálisan is hiába adom meg neki a cd-t, akkor se tudja.
A másik problémám: Ugyanezzel az alaplappal az XP-t nem tudtam leghostolni, mert a norton ghost 2003 boot cd-ről, DOS alól nem ismeri fel az LG dvd irómat. Nem találja a drivert. Más gépeket simán le tudok ghostolni, de ez nem megy.
Tudna nekem segíteni valaki?
Előre is köszi!

(#12900) vagy01 válasza tewe15 (#12899) üzenetére


vagy01
csendes tag

SP2?

Erre már régebben kaptál választ...Hirens bootcd...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.