Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad

Hozzászólások

(#634) DeFranco válasza zaki1 (#633) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szia! Próbálgattam még egy kicsit és a következőkre jutottam:

(keresőszavak a később jövőknek: Logitech F310 xinput directinput XP Windows 7)

Az F310 képes kezelni az xinput és a directinput szabványt is. A xinput újabb szabvány, a lentebb linkelt oldal szerint az Xbox kontrollerhez lett kifejlesztve, bővebb funkcionalitása van egy kicsivel (bal-jobb ravasz külön működik, van rezgés, és nem kell konfigurálni, a játék kapásból tudja ostani a gombokat). [link]

Az F310 alján van egy kapcsoló, itt tudsz váltani az xinput és directinput módok között.

Win7 alatt plug and play módon működik mindkettő módban, bedugod, felismeri, örülsz. A két mód közötti váltáshoz elég a kapcsolót átkapcsolni, ki sem kell húzni.

XP alatt a directinput mód plug and play módon működik, ahogy bedugod "Logitech Dual Action"-ként ismeri fel, tehát működik XP alatt. Eddig próbáltam, játékot nem indítottam vele, de szerintem működik.

XP alatt az xinput módhoz kell egy frissítés ami a következő link alatt található: [link]. A frissítést nem próbáltam, netes tapasztalatok szerint működik.

A gamepadhoz kapsz egy kezelő szoftvert, ezt tekinthetjük egy harmadik módnak, mert a szoftverrel billentyűlenyomásokat tudsz a kontoller gombjaihoz rendelni, így használható olyan játékokhoz, amik egyébként a gamepadot nem támogatják, csak a billentyűzetet.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.