Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad

Hozzászólások

(#51) Vico87 válasza lázs (#48) üzenetére


Vico87
tag

Hello!

Csak azt tudom mondani, hogy elvileg mielõtt bedugod a gamepadet legelõször, fel kell tenni a driverét. Ez szokott gondot okozni, ha bedugás után teszi fel az ember a drivert, az nem lesz oké. Erre a jelenségre az okot a Windows driver-technológia mélyén kell keresni (nem részletezném :D ).
Ha így csináltad, akkor elvileg minden oké, nézd meg, hogy más játékban rendesen mûxik-e a cuccos, ha igen, akkor a válasz odaát van a Crysisben (próbáld a legújabb patch-et feltenni, ha még nem tetted, hátha segít).

Egyébként miért akarod gamepaddel játszani a Crysist? Arra nem jobb a WSAD+egér? :DD

(#52) balfék


balfék
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék kérni egy kis felvilágosítást gamepadokkal kapcsolatban. kaptam egy Speed link 360 Style nevezetű gamepadot. azonban nem igazán értem, hogy hogyan működik. Feltelepítettem, a játékvezérlőben pedig megnéztem a beállításokat. Azonban nem tudom, milyen játékok kellenének hozá, hogy ki tudjam próbálni. nem igazán szoktam játszani, így nem értek hozzá. Illetve ha van egy adott játék az autómatikusan felismeri és tudom használi?
Előre is köszi a felhomályosítást

(#53) Vico87 válasza balfék (#52) üzenetére


Vico87
tag

Hello!
Röviden : bármely játék azonnal felismeri.

Hosszan:
Ha látja a windows a Vezélőpult/Játékvezérlők ablakban, akkor elvileg a játékok automatikusan felismerik. Ha egy nem túl régi (értsd kb 2002 utáni) játékot felteszel, akkor az automatikusan felismeri, csak be kell a játékban állítani, hogy nem billentyűzettel, hanem gamepaddel szeretnél játszani, és még azt is be kell állítanod a játékon belül, hogy a gamepad melyik gombja mit csináljon, ha nem tetszik a gyári beállítás. Egyes játékok (viszonylag ritka) viszont nincsenek felkészítve gamepades használatra. Egyes játékok pedig szerintem sokkal élvezetesebbek gamepaddel, viszon én speciál FPS (first person shooter, első személy nézetű lövöldözős, mint pl Doom, Half-Life, Crysis, Call of Duty, Soldier of Fortune, stb...) játékokra kifejezetten alkalmatlannak találom a gamepadet (ez csak az én véleményem, akik hardcore Halo játékosok Xboxon leugatnának :D).

Jó szórakozást!

(#54) Makaveli


Makaveli
senior tag

Ezt válasszam, vagy ezt?

PS2-es joy átalakítóhoz van PS2 joyom. PS2 joy-t felismeri ha veszek egy ilyen átalakítót?

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#55) Vico87 válasza Makaveli (#54) üzenetére


Vico87
tag

Az adapter gyártója szerint rezgéssel mûködik a PS2 pad gépen, viszont amit linkeltél nem úgy néz ki mint a gyártó honlapján link (products/pc equipment/cables&adapters). A jó hír, hogy van WinXP-s és Vistas driver is az adapterhez (ahhoz ami a gyártó honlapján van).
A kérdés inkább az, hogy akarsz-e egy új padet géphez (rezgés nélkül, amit linkeltél nem tud rezgést), vagy a PS2-est dugdosod át az egyikbõl a másikba.

(#56) Makaveli válasza Vico87 (#55) üzenetére


Makaveli
senior tag

Hát inkább dugdosom, mert nem szoktam nagyon játszogatni, és engem egyáltalán nem zavar a joy költöztetése.

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#57) Vico87 válasza Makaveli (#56) üzenetére


Vico87
tag

Mondjuk engem sem zavarna, viszont vannak emberek, akik ki nem állhatják a dugdosást ide-oda.
Ha megvetted, akkor írd le a tapasztalataidat, gondolom érdekelne pár embert (ha sokat nem is elnézve a topic látogatottságát, de legalább engem igen :DDD).

[ Szerkesztve ]

(#58) luw2win


luw2win
őstag

Hali!
PC hez lenne 1 pro gamepad. Trackmaniához:)?
10 15k a keret!
thx

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#59) Vico87 válasza luw2win (#58) üzenetére


Vico87
tag

Hello!
Ekkora keretből bármilyen gamepad kijön. A stílusodtól függ, hogy milyen gamepad jó neked, vannak PS-szerűek, Xbox-szerűek, meg egyéb dizájnnal készültek. Jó márka pl a Logitech, de meg is kérik az árát, a Saitekről is jókat hallottam. Nekem vannak rossz tapasztalataim a Geniusszal kapcsolatban, mondjuk nem is tartják olyan jónak mint az előbbieket.

(#60) Undeadthomas


Undeadthomas
csendes tag

Hello
Én vettem egy logitech cordless rumblepad 2-őt 12k-ért játszotam vele 2 napig azt most már 2 hónapja próbálom eladni.(akit érdekel irjon a egy privátot 5-6k ért viheti 1 év garival)
De amugy télleg a logitech-nek vannak a legjobb gamepadjai.

(#61) luw2win


luw2win
őstag

Sry de 6k ért vettem az ujat 1 kis kedvezménnyel :B

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#62) luw2win


luw2win
őstag

Sry az enyém vezetékes :Y :W

[ Szerkesztve ]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#63) jepeto


jepeto
tag

:R

jepeto

(#64) Makaveli


Makaveli
senior tag

Megvettem a ps2 joy átalakítot, gyönyörűen működik! A driver telepítője 10 mp alatt fent van, gart a Speed Link-nek! ;)

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#65) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Üdv! Látom eléggé akadozik a topic :(

De azért megkérdem: Elég hasznos dolognak tűnik ez a logitech profiler. Segitségével a programokat tudom irányitani olyan elven hogy a bill gombjait rátolom a gamepadra. Na most nem tudja valaki hogy a karokra rátudom tenni az egér irányitását valahogyan?

thx

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#66) Vico87 válasza CsiguszMaxim (#65) üzenetére


Vico87
tag

Logitech esetben nem tudom (nekem nem az van), de a dolog lehetséges, hiszen az én gamepadem drivere tud ilyet (jobb analóg kar lesz az egér, ha a driverben "bepipálom"). Attól függ, hogy a gyártó beleprogramozta-e a driverébe ezt a képességet.

@Makaveli : akkor jó munkát végeztek a SpeedLinknél, jó szórakozást az "új" gamepadedhez!

[ Szerkesztve ]

(#67) MaciG


MaciG
addikt

Hali

Szeretnék venni egy ilyen gamepadot LOGITECH - Dual Action GamePad, és az lenne a kérdésem hogy egyszerre lehet az anológ karokat is és a normál "nyilakat" is használni ,mert autókázni :DDD lesz és nem szeretnék kanyaronként váltogatni a 2 funkció között.

BANZAII

(#68) Vico87 válasza MaciG (#67) üzenetére


Vico87
tag

Nos, nekem nem ilyen gamepadem van, viszont leírom a tapasztalataimat egy hasonlóval.

Az enyémen alapból megy a nyilak+analógok, viszont én személy szerint egyáltalán nem használom a nyilakat autós játékban, csak az analóg karokat. Hogy miért? Nos azért mert a nyilakat használni olyan, mint billentyűzettel játszani, azok is azt csinálják, hogy max gáz vagy max fék, vagy max balra vagy max jobbra. Ellenben az analógok képesek finomabb irányításra, vagyis félig megtolt analóg = fél gáz vagy fél fék vagy stb...

(#69) Mozso26


Mozso26
senior tag

Srácok segitsetek.Lehet most kapni a Plus-ban egy gamepadot KC-8216, többet nem tudok rola és a google sem igazán a barátom e témában. Pls segitsetek hogy miféle termék ez, hogy megérné -e nekem beruházni egy ilyenbe.Elöre is köszönöm válaszaitok. :R
Ja igen 5000huf , vezetéknélküli(USb-s). Van rajta egy csomo gomb két baszindzser és egy WASD-nek megfelelö bigyo.

[ Szerkesztve ]

(#70) Mozso26


Mozso26
senior tag

Pls sürgös lenne.

(#71) Pecc


Pecc
őstag

Sziasztok!
Logitech Rumblepad 2 vezetéknélküli gamepadot néztem ki.
Mennyire pontos? Autós játékhoz kellene (Test drive unlimited). Analog gombokat használnám elsősorban. Mennyire eszi az elemet?
Köszi elöre is, fontosak a vélemények.

(#72) Mozso26 válasza Pecc (#71) üzenetére


Mozso26
senior tag

Nem hiszem hogy kapnánk bármilyen választ is. :(

(#73) Pecc válasza Mozso26 (#72) üzenetére


Pecc
őstag

Hát ja.

(#74) Mozso26 válasza Pecc (#73) üzenetére


Mozso26
senior tag

Egyetértek.(up)

(#75) Pecc válasza Mozso26 (#74) üzenetére


Pecc
őstag

Meg is rendeltem a cordless rumblepad 2-t:)

(#76) Mozso26 válasza Pecc (#75) üzenetére


Mozso26
senior tag

És csak autos játékhoz fogod használni? Mennyibe fog fájni?

[ Szerkesztve ]

(#77) Vico87 válasza Mozso26 (#76) üzenetére


Vico87
tag

Kicsit akadozik ez a topic, az biztos.

A Plus gamepadrõl : Én személy szerint nem szoktam hardvert venni kilóra, mint ahogyan egyes helyeken árulják (lásd Teszkó és társai), amúgy 5000Ft-ért máshol kapsz biztosan minõségi gamepadet. Nekem nem Logitech van, úgyhogy nincs vele tapasztalatom, de jó márkának tartják.

(#78) Pecc válasza Mozso26 (#76) üzenetére


Pecc
őstag

Kimondottan a "Test Drive Unlimited"-hez vettem.
Csak autós játékhoz használok gamepadet.

(#79) Mozso26 válasza Vico87 (#77) üzenetére


Mozso26
senior tag

Akciojátékokhoz pl Crysis mennyire használhatoak ezek?

(#80) DigitXT válasza Mozso26 (#69) üzenetére


DigitXT
félisten

a google sem igazán a barátom e témában
Második találat?:DDD Mondjuk azt nem tudom, hogy megéri-e: 5K elég jó ár, de mi van, ha nagyon gagyi?:B (Nekem pl. eleve az elrendezése - ami amúgy az XBOX360 kontrollerre hajaz - nem jön be: a szimmetrikus analóg karokat tartom kényelmesnek, pl. ami a Logitech Rumblepad 2-n található. Igaz, ez nem wireless, de legalább nem kell aggódnom, hogy mikor merül le az elem. Árban meg már 7K-ból megvan, és a minősége tuti.:R)

Szerk:
Akciojátékokhoz pl Crysis mennyire használhatoak ezek?
FPS-re szerintem nem igazán jó. (Persze ha konzolozol, akkor úgyis megszokod.)

Pecc: szerintem jól választottál (eltekintve az esetleges elemproblémáktól).:D A Logitech anyagában nagyon kellemes, jó minőségű, pontos: TDU-hoz tökéletes.:R (Én a fent említett típussal játszottam, és igen, én is autós játékokhoz használom főleg - a kormányt túl macerás előpakolni.:DDD) Amúgy lehet vele pl. POP-ozni is, ami kb. TPS, tehát belefér az akciójáték kategóriába, de mivel nem a pontos célzás a lényeg, így nincs olyan gond, mint lenne egy FPS esetében. (Ehhez kapcsolódik, hogy a TR:Legendet is kivittem vele, de abban automata a célzás.;))

[ Szerkesztve ]

(#81) Mozso26 válasza DigitXT (#80) üzenetére


Mozso26
senior tag

Akkor a konzolosok hogyan tolják az fps-et?
Persze megszokják ezt értem, de ök emiatt sokkal gyengébben tudnak célozni mint mi pc-ek?Én eddig csak egeret használtam e célra, akkor én képtelen lennék ugyan ezon a szinvonalon játszani mint eddig (gamepaddal persze)?

(#82) DigitXT válasza Mozso26 (#81) üzenetére


DigitXT
félisten

Teljesen más irányítási stílust igényel: azt nem állítom, hogy képtelen lennél ugyanolyan színvonalon játszani, mint eddig (pláne, hogy azt sem tudom, egér + billel mennyire vagy "hardcore":DDD), abban viszont biztos vagyok, hogy egy darabig sokkal rosszabbul menne, mert annyira más...:) Nekem pl. elég volt ilyen fukarboltfélékben egyszer-kétszer kipróbálni vmi aktuális FPS-t, és elég furcsa volt: nem állítom, hogy megszokhatatlan, csak egyszerűen más, úgyhogy itthon már nem is próbáltam.:B Viszont van konzol-exkluzív FPS is, szóval biztos "megtanulható"...:R (Illetve lehet, hogy aki abban profi, annak meg a bill + egér kombó lenne gáz.:D)

(#83) Vico87 válasza Mozso26 (#81) üzenetére


Vico87
tag

Csatlakozom az előző hsz-hez. Gondolj bele, hogy a Halo sorozat, a Gears of War és még lehetne sorolni eleinte konzol exkluzív játékok voltak (aztán rájöttek, hogy PC-re kiadva is hozna némi suskát a konyhára :D). És vannak hardcore FPS gémerek konzolon (olvass utána a Halo3 megjelenése utáni Xbox360 eladási statisztikáknak, megdöbbentő mennyi fogyott belőle).
Én speciál sosem próbáltam FPS-t gamepaddel játszani, mert fura lenne eleinte, nomeg nem vagyok "hárdkór FPS gémer".

(#84) Mozso26


Mozso26
senior tag

Köszönöm a véleményeteket. :R Sokat segitettetek.

(#85) Pecc válasza DigitXT (#80) üzenetére


Pecc
őstag

szerintem jól választottál (eltekintve az esetleges elemproblémáktól)
Vettem hozzá normális akkukat meg töltőt is, nem lesz baj:)

(#86) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Én valamikor október tájékán vettem az enyémet. Ugyanolyan logitech cordless rumblepad 2. Még mindig az a két duracell fityeg benne amit adtak. Nagyon jól bírja.

[ Szerkesztve ]

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#87) DigitXT válasza CsiguszMaxim (#86) üzenetére


DigitXT
félisten

Wow, ezt nem is sejtettem.:R Akkor tkp. teljesen tuti a dolog.:D
(A Logitech ilyen cuccokban szvsz nagyon "ott van a szeren"...:B)

[ Szerkesztve ]

(#88) Gamerous


Gamerous
tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni,hogy lehet-e 2 gamepad-et kötni Pc-re?Már 1 van rajta,csak a haver is azzal akarja tolni ellenem a Fifa-t!Egy Logitech dual action-öm van.Vennék akkor még egy ugyanilyet.
A segítséget előre is köszönöm!

(#89) DigitXT válasza Gamerous (#88) üzenetére


DigitXT
félisten

Tuti lehet.:) Windows vezérlőpult/játékvezérlők alatt meg kell jellenie külön mind a kettőnek, aztán a játékban lehet kiválasztani, melyiketek melyikkel "nyomul".:DDD

[ Szerkesztve ]

(#90) Pecc válasza DigitXT (#89) üzenetére


Pecc
őstag

Az aláírásod nagyon jó, láttam én is a vektort ,sokszor. :R
Nagyon pihent:D
"Ne nézd a tükröt fiam, mert furcsa tükör ez...először piszkos lesz tőle a kezed, utána az egész.. tested."
Ez tetszik a legjobban, fejből csak ennyi megy:)

(#91) Pecc


Pecc
őstag

Na meglett a logitech cordless rumblepad 2 gamepadom.
Nagyon jól működik, az elemeket elvböl ki sem bontottam amit adtak hozzá.
Csalódtam, azt hittem sokkal jobb minőségű lesz anyagra és formára is.
Kb 5méterről próbáltam max. használni ott is tökéletes volt.
Az analog gombok rendben vannak szvsz, de a többi egy vicc szerintem.
Igy elsőre ennyi a véleményem.

(#92) tyaty1 válasza MaciG (#67) üzenetére


tyaty1
tag

A pad kulon kezeli az anlogot es a nyilat. Ha azt akarod hogy ugyanazt csinaljak, akkor tedd rajuk ugyanazt a funkciot

(#93) *Z/\ck*


*Z/\ck*
aktív tag

Van egy a!teches X7-em. az alá kell egérpad? jobb lessz a minősége? szép faasztalon jáccom!4 kösti elöre is :R

(#94) *Z/\ck*


*Z/\ck*
aktív tag

HELP PLÍZ!!

(#95) Vico87 válasza *Z/\ck* (#94) üzenetére


Vico87
tag

Ez a Gamepad topik, rossz helyen próbálkozol.

Egyébként nincs tapasztalatom ilyen egérpadokkal kapcsolatban.
Személyes vélemény : én mindig is úgy tekintettem az ilyen "csoda" egerekre és gamer egérpadokra, hogy le akarnak húzni egy n+1-dik bőrt a játékosokról, és hogy parasztvakítás az egész.

(#96) Pecc válasza *Z/\ck* (#93) üzenetére


Pecc
őstag

Szerintem nem lesz jobb ha jó "sima" az asztalod.

(#97) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

Sziasztok, nekem is van egy eladó logitech corldress rumblepad 2 gamepadom! Ha érdekel valakit akkor írjon nekem pm-et!

(#98) shaggy


shaggy
aktív tag

sziasztok!

Gamepadot szeretnék venni és érdeklődnék tudnátok valami jót ajánlani?

Valami jó minőségűt keresek aminek a váltója a kormény mögött van mint az F1 autoknál !

(#99) shaggy válasza shaggy (#98) üzenetére


shaggy
aktív tag

upps kormányra értettem nem gamepad!

kormáynt keresek+pedált!

(#100) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Milyen gamepadot ajánlotok PChez,gamelésre kéne!!!!

FIFA,NFS széria,főleg autósra és focira!!

Ha lehet rezgős kéne!!!OLCSÓN! :U

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.