Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-05-22 12:52:35

LOGOUT.hu

Üdv a Fűnyíró topikban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) den89 válasza evilskati (#6619) üzenetére


den89
tag

Köszi a választ és a tippeket! Ryobi nem rossz ajánlat, legolcsóbb helyeken 320 eFt-ból meglenne 2 db 36V 6Ah akkuval. Azért az már vállalható árban, és akkukapacitásban is. Bár szerintem még így sem érnék végig a 2 akkuval, vagy nagyon-nagyon neccesen, ha nem engedem nagyra a füvet, sietek, és alig használok önjárót. 40V 4Ah akkuval van tapasztalatom, amivel kb 250 m2-t tudunk lenyírni, ha max 1-1,5 hetes a fű.
Vannak itt ajánlatok 400-450 eFt körül, ahogy látom, de ez nekem bőven túlmegy a lélektani határon egy fűnyírónál.

[ Szerkesztve ]

(#6652) devodasd


devodasd
csendes tag

Sziasztok!
Fűnyírót szeretnék vásárolni elsősorban otthoni felhasználásra ami kb 200nm. Aztán majd egy üres telek nyírására is bevetném majd a fűnyírót ami 750nm lesz. Ebből adódóan viszonylag egy erősebb fajtát szeretnék vásárolni ami mondjuk nem fullad le ha mondjuk térdig ér már gaz. Max 200k a plafon.
Eddig amit nézegettem:
Stiga 753 S , 748 S
Riwall 5355, 5155 V Pro
Scheppach 175-51 225-53 (ez mondjuk gari nélküli és mondjuk a szervízelés is kérdéses hogy hol tudnám ha gond lenne)
Hecht 548-asok vagy a nagyobbak

Ki melyiket ajánlja/melyiket nem? Mit nézzek még ami ár/érték arányban nagyon jó. Szervíz/Gari is könnyen megoldható.
Köszi

(#6653) 6030D


6030D
Ármester

Lassan már minden IS lesz nekik. :) [link]

Mondjuk ez jó pici, de ha kétszer ekkora lesz 300-ért, akkor gondolom az még mindig jónak fog számítani.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#6654) Morris válasza devodasd (#6652) üzenetére


Morris
Topikgazda

Térdig erő gazhoz fűkasza kell!

(#6655) neo81 válasza devodasd (#6652) üzenetére


neo81
senior tag

Attól is függ, hogy kb. hány cm van a talajtól a térdedig? :)

(#6656) devodasd válasza neo81 (#6655) üzenetére


devodasd
csendes tag

Hát kb ilyenre gondoltam. Ezt elviszi a fűnyíró?

(#6657) Morris válasza devodasd (#6656) üzenetére


Morris
Topikgazda

Ezt még talán elvinné, de kérdés az, hogy mennyire alacsonyra szeretnéd nyírni.
Minél közelebb vagy a talaj szinthez, annál erősebb motor kell..
A gyűjtés itt nyilván nem releváns.
Odal vagy hátsókidobós lehet szükséges ehhez. Illetve a magasságállítás kell mint opció!

(#6658) devodasd válasza Morris (#6657) üzenetére


devodasd
csendes tag

Értem köszi! Hát nyilván minél magasabb/később megyek ki annál magasabbra állítom a fűnyíró állását. Ha érzem h bírja alacsonyabban akkor beállítom arra. Kb 1 havonta mennék ki bár nyilván sok mindentől függ mikor mennyire nő meg a gaz. Max 2 hó de úgyis majd meglátom. A fent említett fűnyírók közül melyiket ajánlod? Vagy hány ccm-es motort érdemes venni?

(#6659) kk831228 válasza devodasd (#6652) üzenetére


kk831228
addikt

Térdig érőbe, Sabo Vario Pro... :D [link]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#6660) Morris válasza devodasd (#6658) üzenetére


Morris
Topikgazda

Nagyon fix a max 200k?

219k Husqvarna LC356VP

Honda motor, 56cm vagószél, acél ház, önjáró.

[ Szerkesztve ]

(#6661) neo81 válasza devodasd (#6656) üzenetére


neo81
senior tag

[link]

A vágásmagasság és a menetsebesség beállítások fontos, hogy ki legyenek kísérletezve.

(#6662) tothjozsi96 válasza devodasd (#6658) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Itt csak 215e [link], rendeld meg, jó lesz! :K

(#6663) wolf13 válasza neo81 (#6661) üzenetére


wolf13
őstag

Itt már elfogyott. Ma hívtam reggel. Nem tudja mikor kapnak. Így én a közelben levő városban vettem 219.000 ért. Holnap hozom el.

(#6664) bogabi válasza kk831228 (#6659) üzenetére


bogabi
senior tag

Ennyiből trakit vesz.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#6665) IMGM6 válasza bogabi (#6664) üzenetére


IMGM6
tag

Legfeljebb ilyet

"És kit szeretsz jobban? Aput vagy anyut? A leges-leges-legjobban Orbán elvtársat!”

(#6666) simonjoe válasza 6030D (#6653) üzenetére


simonjoe
senior tag

Tegnap jöttünk haza Erdélyből, és a szállásadónak a kertjét már ez az automata fűnyíró ápolja, nagy a terület, a "határoló" vezetéket több helyen is megtoldta, szépen dolgozik. Néztem, egyszerű a menüje is, nem egy túlbonyolított szerkezet. Szerintem ígértes.

Joe

(#6667) Tamy válasza neo81 (#6661) üzenetére


Tamy
senior tag

Ennél nagyobb, és főleg sűrűbb füvet nyírtam egy mezei lestrapált Husqvarna Royal 43 S fűnyíróval. Azt se láttam hová tolom. Igaz egyszer, és kényszerből, pont tavasz végén költöztem, az előző tulaj meg finoman szólva elhanyagolta. Próbáltam felbérelni valakit, aki fűkaszával levágja, de ígéreteken, meg horror áron dolgozókon kívül nem találtam senkit, így kénytelen voltam magam nekiesni. Szenvedett, többször lefulladt, de kibírta. Úgy 5-600 m2 lehetett, ami ilyen volt. Szóval egy jó fűnyíró sokat kibír, ha nem is erre lett tervezve.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#6668) Tamy válasza Tamy (#6667) üzenetére


Tamy
senior tag

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#6669) bogabi válasza IMGM6 (#6665) üzenetére


bogabi
senior tag

Azért 2000+ ójróból (kb. 700 - 720.000 HUF) kijön egy ilyen is: [link] szóval de, trakit vesz belőle.

upd: itt néztem a nyíró árát: [link]

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#6670) bogabi válasza Tamy (#6668) üzenetére


bogabi
senior tag

Amikor kertesbe költöztem, nekem is hasonlóval kellet kezdeni. A régi tulaj, tudván, hogy neki nemsokára el kell hagyni az ingatlant, már nem foglalkozott a kertben a fű (igazából gaz, ugyanolyan, mint a Te képeden) nyírással. Aztán jöttem én, életem első fűnyírását egy zsír új AL-KO 51 centissel abszolváltam a területen. Bár még sosem nyírtam előtte füvet, de azért ekkora gazban én is kétségekkel kezdtem neki, de levitte.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#6671) neo81 válasza Tamy (#6667) üzenetére


neo81
senior tag

Hm! :)
Végre valaki itt a fórumon, aki hasonló nagyságú gazt szokott vágni, mint én, ami ráadásul sűrű is. :)
A történetem majdnem ugyanaz, mint a tiéd.

Az első fűnyíróm egy kb. 2004-ben vásárolt MTD 51 BC.

A képen nem az enyém van, mert most nem volt időm lefényképezni, de pont ilyen állapotban van és ilyen motor van rajta, annyi különbséggel, hogy az enyémen rajta van az oldalkidobó is.

Elég nagy, sűrű gazt szoktam vele vágni minden évben, persze nagyon nehezen, mivel nem önjáró úgy mindig csak húzni tudtam. (Csilliószor lefulladt több év szolgálata alatt)
A vételtől számítva eltelt kb. 4-5 év amikor meggyengült a masina, csattogó, kopogó hangokat is adott, nem tudtam mit kezdjek vele. (Akkoriban nagyon nem voltam képben, hogy olajat is kellene benne cserélni legalább évente egyszer)
Aztán eljutottam odáig, hogy megtörtént az olajcsere.
Utána, mintha új erőre kapott volna, rögtön megjavult, de persze úgy sem lett sokkal könnyebb vele a nyírás.
Mindig is nagyon könnyen indult, a mai napig is így van.
Időközönként a légszűrőjét szoktam kifújatni és eddig csak egyszer lett kicserélve a gyertyája.
Valamilyen régi Briggs motor van rajta, ami már bőven bebizonyította, hogy elnyűhetetlen. (Szervízben sosem volt)

De mivel már említettem, hogy összességében nehéz volt vele dolgozni, ezért gondolkodtam rajta, hogy kellene valami sokkal jobb technika ennyi év szenvedés után, amibe persze nagyon kételkedtem, hogy egyáltalán létezik-e olyan, ami sokkal erősebb gép, mint ez a gépem. (Mindig azt gondoltam, hogy nagy gazban úgyis mindegy, hogy milyen fűnyíró, akkor is lefullad)
Aztán rátaláltam erre a fórumra, átolvastam elég sok bejegyzést, aztán itt az egyik fórumtárs felvilágosított, hogy a fűnyírónak milyen tulajdonságainak kell lenni a lehető legnagyobb értékeken, hogy igazán nagy teljesítményű legyen.

Aztán végül egy MPG 51T-t választottam, ami önjárós, 201ccm-es HONDA GCVx 200-as motorral van felszerelve és 51cm a vágásszélessége. (Még pont olyan áron volt, amit még hajlandó voltam kifizetni, 220e Ft)

Kb. 2004-es MTD 51 BC ---------> MPG 51T

Pffffff...... mintha egy talicskát hasonlítanék össze egy űrhajóval. :) :K
Nagyon bika gép, hát ez nem fullad le.

[ Szerkesztve ]

(#6672) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Lidlben lesz nagy, széles 44 vagy 46cm széles elektromos, nem aksis fűnyíró

PRM 1800 vagy mi a neve

60k

Sajna nem brushless, de remélem bírni fogja

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#6673) pjen válasza enginev3.0 (#6672) üzenetére


pjen
félisten

Ha vezetékes akkor gondolom aszinkron motor lesz benne.

(#6674) tothjozsi96 válasza enginev3.0 (#6672) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ha valaki olvassa a topikot és nem csak beírogat kedve szerint.. :U akkor írtam már erről a gépről, meg arról is hogy egy kalap sz@r. Használd egészséggel!

(#6675) wolf13


wolf13
őstag

Sziasztok!

Tegnap elhoztam a Husqvarna LC 356VP gépet. Hát egy álom, még ha munka eszközről is van szó , nagyon igényes darab. Köszönöm még egyszer az ajánlást, és rábeszélést :D

Kaptam ajándékba és pluszba még vettem hozzá olajat az első cseréhez.
Későbbikben gondolkozom más nagyobb kiszerelésben s legfőképp olcsóbb olajban majd a bejáratás után.
Esetleg ha valaki ajánlana ? Én ezt néztem ki , ami megfelelt a könyvében lévő szabványnak : Mannol 7512-4 Special Plus10W-30

És ha már későbbre gondolok, esetleg aki ilyen gépet használ, utángyártott légszűrő is jöhet :D

Köszönöm előre is.

(#6676) kk831228 válasza neo81 (#6671) üzenetére


kk831228
addikt

Legnagyobb Honda mocival ne is fulladjon le... 😬

Arra lennék kíváncsi hogy ezek a Honda motoros cuccok fűgyűjtőt mennyire töltik meg a Honda fűnyíróhoz képest. stb... :F

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#6677) bogabi válasza kk831228 (#6676) üzenetére


bogabi
senior tag

Ez nem a motortól függ. A kés alakjától és a ház kialakításától. Amelyiket nem csak úgy összedobták, hanem tényleg van benne mérnöki tervezés, azoknál valszeg ez nem lesz probléma. A neves gépeknél úgy gondolom, ez nagy hiba lenne, ha probléma lenne. Nekem az AL-KO gyakorlatilag semmit nem hagy a földön, és elég jól megtömi a gyűjtőt is.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#6678) kk831228 válasza bogabi (#6677) üzenetére


kk831228
addikt

Tudom, hogy nem a motortól függ, ezért vagyok kíváncsi... :B ;)

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#6679) Morris válasza bogabi (#6677) üzenetére


Morris
Topikgazda

Az elektromos Makita ELM4120 fűgyűjtés szempontjából brutál jó. A Husqvarna LC247-et páratlan fűgyűjtői tulajdonsággal reklámozzák, de a Makita azt is veri. Az tényelg nem hagy el semmit. Rendesen tele tömi a gyűjtőt. Nagyon szerettem azt a gépet.

(#6680) bogabi válasza Morris (#6679) üzenetére


bogabi
senior tag

Nekem az AL-KO nagyon bevált ilyen szempontból is (nekem ez van: [link] ). Annyi, hogy a belső kertben nehéz vele forogni (sok a fa és a bokor), mert azért van súlya (3x kg), szívem szerint ide egy kisebb gépet használnék, de nem akarok két gépet fenntartani (na meg közel fél millát tartani fűnyíróban).

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#6681) neo81 válasza kk831228 (#6676) üzenetére


neo81
senior tag

Az új fűnyíróm fűgyűjtőjét nem használom, ezért sajna ezt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#6682) Morris válasza bogabi (#6680) üzenetére


Morris
Topikgazda

Én is ezért adtam neki sógornak.
Sajnálom, de tényleg csak ott porosodott. Tartaléknak használtam. Viszont remélem nem most fog megdögleni a benzines :DDD

(#6683) polk


polk
csendes tag

Ma megérkezett a gép. Topikgazdával történt üzenetváltás után meg is rendeltem. Beüzemelés megtörtént, viszont fűnyírás nem, mert leszakadt az ég... Loncin motoros.

[ Szerkesztve ]

(#6684) pjen válasza polk (#6683) üzenetére


pjen
félisten

De jól néz ki. Sokszor sajnálom, hogy csak 100 négyzetméter füvem va .

(#6685) polk válasza pjen (#6684) üzenetére


polk
csendes tag

Köszi! Ég és föld a régi mtd-hez képest. Nagyon masszív gépnek tűnik, nem nyeklik-nyaklik erre-arra. ...és ez legalább nem fog rozsdásodni, rohadni. Ahogy próbálgattam, nagyon könnyű tolni, illetve a magasságállítása is nagyon egyszerű. Majd használtban elválik, hogy milyen, de szerintem jobb lesz, mint a régi

(#6686) Morris válasza polk (#6683) üzenetére


Morris
Topikgazda

Jó cucc. Használd egészséggel jó sokáig! :K

(#6687) simonjoe válasza polk (#6683) üzenetére


simonjoe
senior tag

Olyan jól néz ki, én sajnálnám összekoszolni. :C

Joe

(#6688) polk


polk
csendes tag

Köszi Morris és simonjoe!

(#6689) emery2 válasza Melorin (#6493) üzenetére


emery2
tag

Szia !

Nekem Agrimotor FM 3813 gépem van. Tavaly vettem és 1 évig kifogástalanul működött. Sajnos idén a 3 dik vágásnál elkezdett füstölni a motor. Mivel 2 év garancia volt rá most a szervizben pihen és várja a javítást. A tetejét ahol a motor van érdemes néha leszedni, mert a fűszálak belemehetnek a motor forgórészébe. A kerekei hajlamosak kiesni ha nem jól húzod meg, ha becsületesen meghúzod akkor nincs baj vele. Nagyobb fűben sem nyekereg, teszi a dolgát. Kis hibái ellenére szerintem jó gép.

Minden igaz, még a hazugság is -csak éppen az megfordítva!

(#6690) n@p@lm


n@p@lm
őstag

HQ LC247S fűnyírón ki által gyártott motor van?

(#6691) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Ha jól emlékszem, akkor Loncin.

Szerk.: igen, itt is írják.

[ Szerkesztve ]

(#6692) n@p@lm válasza Z.É.T. (#6691) üzenetére


n@p@lm
őstag

Köszi (pfej :) ).

(#6693) Morris válasza n@p@lm (#6692) üzenetére


Morris
Topikgazda

Az egy nagyon jó kínai motor! Meg lehet venni!
A Hecht lapvibrátoromon is az van. Tökéletesen üzemel!

[ Szerkesztve ]

(#6694) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Egy kis fél-off :DDD

(#6695) n@p@lm válasza Morris (#6693) üzenetére


n@p@lm
őstag

Úgy legyen.
De ha már nem Honda akkor miért nem Briggs motort tesznek rá?
Jó-jó tudom, ezt olcsóbban be tudják szerezni...

(#6696) DJGABI


DJGABI
addikt

Sziasztok!

Bestbuy topicból indult a vezérhangya: igazából amúgy is nézegettem benzines fűkaszát, de bedobták ezt a csodát [link]. Hát nekem ez ránézésre is gagyi volt, plusz semmi szükségem a kerekekre, de amúgy ha valóban jó az akkus szegélynyíró akkor lehet hogy arrafelé mennék. Van otthon vezetékes, de eddig nem sűrűn szedtem elő. Amire igazából kellene az az, hogy a fűnyíróval mikor végigmegyek a kerten ahol keskenyebb helyeken, járda mellett marad fű, azokat vágnám vele, szóval még csak nem is nagyobb területet. [link] erre 20 perc körül írják az üzemidőt, szerintem az elég lenne.

[link] és [link] ezeket az olcsóbbakat néztem, érnek valamit? Ezek már lítium akksisak, nem? A Flinke elvileg 48V-s, az jelent valamit? Mondjuk apósnak egyik évben Strausról rendeltünk noname ütvecsavarozót, annak az akksija talán jó ha 1 évet bírt.

szerk: most nézem, ezeknek nem is rendes hagyományos damilos feje van, hanem valami műanyag pálcák vannak fűnyírásra? :DDD

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#6697) goldnarmz válasza pjen (#6684) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Ne sajnáld. Manapság egy tájékozott ember arra törekszik, hogy minél kevesebb gyepfelület legyen a kertjében, mert felesleges sok erőforrást igényel a fenntartása.
3 év alatt sikerült 800 nm-ről 150-re csökkenteni a felületet, ami jóval kevesebb nyírással, locsolással és-a-többivel jár.
A hatalmas gyepfelület Magyarországon - ésszerű kereteken belül, nem naponta kilocsolva a fél ország vízháztartását - ma már nem fenntartható.

(#6698) Morris válasza n@p@lm (#6695) üzenetére


Morris
Topikgazda

Volt a gyártóval egy kis probléma. Gondolom ezért váltott a HQ.
De amúgy meg ne sajnáld. A mai briggs motorok már csak árnyékuk régi önmaguknak. Műanyag karburátor, gyenge dugattyúk stb.

(#6699) simonjoe válasza Z.É.T. (#6694) üzenetére


simonjoe
senior tag

:C

Joe

(#6700) polk válasza polk (#6683) üzenetére


polk
csendes tag

Egy kis beszámoló: tegnap megjött a gép - Husqvarna lc247 - beüzemelés megtörtént, viszont nyírás az eső miatt nem. Olaj, benzin pöcc-röff egy rántás után. Mai nap fűnyírás, mert nem esett az eső. Röviden: frankó, hosszabban: masszív gép, az előzőhöz képest pláne. Nyilván az újdonság öröme, de tényleg tök jó volt füvet vágni vele, nem fújta a pofámba a port, nagyon könnyű tolni és tényleg minden levágott fűszálat összeszed. A motor igaz, hogy kínai, de jól muzsikál...szerintem erőben jobb, mint a régi Briggs motoros nyíróm. A fékkar kiképzése szuper, mert rásimul a tolókarra, így nagyon jó fogni, nem egy hajlított fémdarabot szorítasz a tolókarhoz. Számomra nagyon fontos volt - az előzőből tanulva - hogy ne fémházas legyen, mert akárhogy takarítottam tenyérnyi helyen kilyukadt. Persze ez függ a minőségtől is, de akarva-akaratlanul lepattan a festék és megjelenik a rozsda...és évek alatt szuper munkát végez. Lényeg, hogy eddig f'sza :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.