Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-05-22 12:52:35

LOGOUT.hu

Üdv a Fűnyíró topikban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7801) kk831228 válasza nagydom1991 (#7799) üzenetére


kk831228
addikt

Nem vàltozott semmi , a nègyütemű azèrt ritka, mert fűkaszánál sokszor nem ideális a motor helyzete, a kenèshez . Ha folyamatosan árokpartot nyìr az ember, lehet hamarabb megadja magát elmèletben , gyakorlatban , a leìrásban már ha minden igaz, nincs problèma a Honda mocinál , de ha folyamatosan olyan helyen használja az ember a kètütem a 💯 SZERINTEM szigorúan :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#7802) kk831228 válasza nagydom1991 (#7799) üzenetére


kk831228
addikt

Igen , Oleo jobb cuccok közè sorolható. :K

Profibarkács oldalon van valami leìrás az AGT -ről . ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#7803) dik válasza MaCS_70 (#7798) üzenetére


dik
őstag

Aha jó nekünk és környezetünkben tökéletesek kivétel nélkül. Most már ez is megy bár lehet finom hangolás nem ártana. Alapjáraton 2200 fordulat és max. fordulaton 3000-3060 körül van. Kissé sok talán bár a fene tudja, de megy....

Többiektől esetleg valaki nem tudja ezeknek mennyi a gyári alapjárati és max. fordulat száma?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#7804) Tigris011


Tigris011
tag

Sziasztok !
Újra Fűnyíró vásárlásban kérnék tanácsot kb 120-150e a maksz keret rá
Mekkora területre keresünk fűnyírót? kb 1/4 hold (1500m2)
Az adott terület lejtős/emelkedős, nehezen járható? igen van emelkedő, eddig művelt kert volt
Milyen időközönként nyírnánk füvet? ahogy nől hogy ne legyen dzsungel, 1-2 hetente
Mennyi időt szánunk fűnyírásra? Kényelmes tempó.
Kultúrgyepet gondoznánk vagy akár 20 cm magas, sűrű gazt nyírnánk vele? most még inkább magas gaz
Mennyire tagolt a lenyírandó terület? Vannak kerülendő akadályok? nincs, teljesen egybefüggő a terület
Ki használná a fűnyírót? Gondot okoz-e a berántás?Leginkább én, aszon ritkán, nem okoz gondot
Ki tartaná karban a fűnyírót? Szervizbe vinnénk vagy magunk oldanánk meg? olaj cserét a mostanin is megoldom
Van helyünk tárolni a fűnyírót, benzineskannát, egyéb tartozékokat? van kicsi fészer

[ Szerkesztve ]

(#7805) a2d2 válasza a2d2 (#7767) üzenetére


a2d2
addikt

Na, megvannak az adatok és képeket is lőttem. Ennél többet ne várjatok :)
1db 5Ah-s akksit raktam a gépbe és elkezdtem nyírni ezt a kb 730m2-es területet:

Itt folyamatosan ment a gép, sima hátsó kidobás volt, figyeltem hogy felesben menjen az önjáró funkció, felfelé önjáró volt, lefelé toltam. Így az 5Ah-s akksi egészen pontosan 30 percig bírta. Az automata mód lent tartotta a fordulatot, egyetlen egyszer pörgette fel a gépet, akkor is csak egy vakondtúrás miatt.
Majdnem sikerült teljesen levágni vele a füvet, kb 2 perces munka maradt vissza (középen talán látszik a kis csík ami elmaradt):

Ezután előre mentem egy 4Ah-s akksiért hogy letoljam a maradékot, amit kb 290 m2-re mond a google:
A fenti visszamaradt csíkot meg ezt a második területet lenyírta kb a 4Ah-s akksi felével:

Ezen a hátsó réten amúgy kb 2-3 hetes volt már a fű/gaz :B
Ilyen volt az előtte kép, elveszik benne a fűnyíró, mégis bírta a kisebb fordulaton az automatika itt is de az eddigi tapasztalataim alapján ha egy kicsit nagyobb lett volna már felpörgette volna a gépet.

Na összefoglalva: kb 1000m2-t nyírtam ma egy 5-ös és fél 4-es akksival. Elég tisztességes fű volt és 5-ös állásban toltam le ezt a hátsó részt. Illetve az 5-ös akksi üzemidőben pontosan 30 percet bírt egyhuzamban.
Ennél egészen biztosan szofisztikáltabb tesztet nyomott a tools&stuff-os csávó, itt pontosan le van mérve minden: [link]
Viszont ő is nagyon elégedett volt a fogyasztással és én is pozitívan csalódtam benne.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7806) neo81 válasza Tigris011 (#7804) üzenetére


neo81
senior tag

Pl. a kb. 120-150e árkategóriában:

-Riwall RPM 5155 Pro: [link]
-Riwall RPM 5155 V Pro: [link]

(#7807) evilskati válasza a2d2 (#7805) üzenetére


evilskati
aktív tag

:R

(#7808) den89 válasza a2d2 (#7805) üzenetére


den89
tag

Szuper vagy, köszönjük! Ez a gép már elég komoly cucc.
Ahogy néztem, ehhez nem a klasszikus 18V Makita akksik valók, hanem komolyabbak. Szóval ne vegye mindenki alapnak ezt egy Makita fűnyíró esetében, amit a kolléga gépe tud. :) De azért kiindulási alapnak jó.

[ Szerkesztve ]

(#7809) a2d2 válasza den89 (#7808) üzenetére


a2d2
addikt

Ja, ez az új XGT széria. Pár éve kezdtem belevágni akkus családba, Dewalt és Makita között vaciláltam, de a régi 2005-ben bevezetett 18V-os szériája igazából szóba se került már. Ez egy 1900W-os gép és egy nagyon erős benzines Herkules fűnyírót váltottam vele amit eddig egy percig sem bánok (Briggs 675 190cm3, alu ház, mulcsuzó, ágdaráló, önjáró meg minden). Már csak a tartóssága a kérdéses.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7810) a2d2 válasza Morris (#7762) üzenetére


a2d2
addikt

Ezek szerint én extra gyors fokozatban tolom ha 700m2/fél óra jött ki. Ez persze a gyűjtés nélküli, folyamatos nyírást jelenti. Az első részen ahol fűgyűjtőzök, több mindent kell kerülgetnem ott persze jóval lassabb mint egy ilyen hosszú, nyílt terepen (bár hátul a duplasoros szilvafáknál kell kicsit tökölni itt is). Mindenesetre ezzel a hátsó komplett 1000m2-es résszel egész biztosan egy órán belül futok.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7811) Morris válasza a2d2 (#7810) üzenetére


Morris
Topikgazda

Valóban gyors vagy.
Én akkor teszteltem le benzines fűnyíróval a területemet, amikor felmerült opcióként a makita akkus 18V-os gépe.
Én akkor 18 perc alatt nyomtam le a 210m2-t. Tehát elég lehet. És nekem semmi akadály nincs. Ez már jó kiindulási adat.
Viszont lesz még emellé egy 700 m2-es terület is. Így upgrade-elek egy önjárós benzines gépre. Talán feleannyiba fog kerülni mint az xgt makita.

[ Szerkesztve ]

(#7812) kk831228 válasza a2d2 (#7805) üzenetére


kk831228
addikt

Erre a területre igazából mèg nem látom sok èrtelmèt az aksisnak, max környezetvèdelem szempontból , meg ha amúgyis kell az aksi más gèphez. :) Egyèbkènt , tetszik a gèpezet. :R Nekem már simán elèg lenne egy 5ah aksi is, valószìnűleg , de mèg mindig inkább az LC 353 AWD-t nèzegetem ha újat vennèk :D , nem mint ha 70000-es Oleo Mac nem tudná elvègezni a munkát , csak olyan szèp az a Honda moci meg a Husi ház. :D

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#7813) den89 válasza a2d2 (#7810) üzenetére


den89
tag

Morrisnak sűrű angol gyepe van, azt eleve lassabban lehet nyírni. Főleg, ha nem olyan bivalyerős akkus fűnyírója van, mint neked, eleve kicsit lassabban tud vele haladni. Az utcában egy angol gyeppel rendelkező ürge Husi akkussal nyírja, és nagyon lassan szokta nyírni, szinte szenved a gép, de legalábbis nagyon pörög. Persze kb 2 centire nyírja, viszont 4-5 naponta.

Nekem átlag, nem túl sűrű, nem túl sok gazos (egyelőre) a füvem. Tavasszal még egészen tűrhetően néz ki, majd elkezd gazosodni, kiégni, stb. Na lényeg, hogy az átlagos minőségű 950-1000 m2 füvemet nyírom le 1 és negyed óra alatt, ha nem tökölök (fűgyűjtővel). Ha nagyon sietek 1 óra. Ennél hamarabb már futva kéne csinálnom. Azért van kerülgetni, kanyarogni való, azt hozzáteszem. Szóval szerintem ha valaki siet (és persze nem 3 hetes a fű és nem kell össze-vissza kanyarogni), akkor 500m2/fél óra hozható. Gyűjtés és kerülgetés nélkül (és ahogy nézem, hosszú egyenes rész) simán hozható több, ahogy nálad is.

[ Szerkesztve ]

(#7814) Morris válasza den89 (#7813) üzenetére


Morris
Topikgazda

Akkor nálad is 10m2/perc van. Mint nálam

(#7815) den89 válasza Tigris011 (#7804) üzenetére


den89
tag

Ebben az árkategóriában: AL-KO, Stiga, Oleo-Mac benzines. A lejtő, és persze a telek mérete miatt nem ártana az önjáró.

Morris: ezek szerint igen, így még nem számoltam utána. :)

[ Szerkesztve ]

(#7816) a2d2 válasza kk831228 (#7812) üzenetére


a2d2
addikt

Nem értem miért nem. Teljesen jól kiváltja nálam a benzinest. Ha két 8Ah-s akksim lenne akkor még csak csereberélnem sem kellene közben, letolná az egész kertet úgy ahogy van.
Komplett akksis családba fektettem be az évek alatt. Két éve odaadtam apunak a parkside csavarbehajtómat és a vezetékes ütvefúrómat és kezdtem egy hp001g ütvecsavarozóval, utána vettem egy jr001gz orrfűrészt. Ezután eladtam a benzines láncfűrészem és vettem egy UC004GZ-t. Tavaly a benzines FS-55-ös fűkaszát cseréltem le egy UR006gz-re, és végül idén tavasszal adtam el a Herkules-t és vettem az LM001GZ-t.
Szóval 3 év alatt történt egy teljes vezetékes/benzines csere akkus gépekre. Eddig elégedett vagyok mindegyik géppel. Napelem van a házon, töltést ingyenesnek tekintem, nem kell keveréket kevergetnem, benzint tartanom otthon, olajat, szűrőt, gyertyát cserélgetnem, sokkal halkabbak a gépek, tisztábbak, kevesebb rezgést adnak át, nem leszek full benzinszagú egy fűkaszálás után, a szomszédok is örülnek a kevesebb zaj miatt, kevesebb káros anyag kibocsátás, kb ennyi. Így 3 évre elosztva nem is vágott teljesen anyagilag földhöz :DDD

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7817) a2d2 válasza Morris (#7811) üzenetére


a2d2
addikt

Ez most jelenleg 280e. Én még 296-ért vettem márciusban, lehet kicsit elkapkodtam és lemegy ez is majd 200 környékére mint az előző top kategóriás 36V-os gépe.
140e-ért egy új benzines önjáró fűnyíró szerintem kompromisszumos valamilyen téren.
A state of the art Hondák nem véletlenül 300+-osak mind.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7818) kk831228 válasza a2d2 (#7816) üzenetére


kk831228
addikt

O-ról mondom , de nálad mivel több gèpet használsz persze, hogy kiváltja. :R.

Engem mèg nem győzött meg igazán a fűkasza se (mondjuk lehet règebbi volt), nèztem youtube -on magyar tesztet Makitával , háát , elèggè kompromisszumos volt , nagyon kis, gyengèbb területre elmegy . Persze a videóban nagyon istenìtette a csávó , de hát muszáj volt neki. :D

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#7819) tothjozsi96 válasza a2d2 (#7810) üzenetére


tothjozsi96
addikt

700m2 30 perc alatt lehetetlen! Ahogy az is lehetetlen hogy Te egy órán keresztül nyírsz füvet egy 5Ah akkuval meg egy félig mérült 4Ah-sal. ;) Sőt, nálad még fű sincs.

Bocs, nem akarlak megsérteni meg semmi egyéb, de az ilyen hozzászólások félrevezetik az embereket. Mondom ezt azért, mert gyártó a 2x8Ah akkuval használva a fűnyíródat, 60 perc üzemidőt ír. Na most.. Nálad ez egy nagyon gyenge gaz ami van, ez a szálas akármi, tehát tulajdonképp a fűnyírót ez nem terheli le, de akkor is a folyamatos üzem meríti az akkut. Emiatt én ne is haragudj, de elképzelhetetlennek tartom azt hogy te az 5Ah akkuval fél órán keresztül tudsz vágni füvet, de ha nem is vágni, egyszerűen csak az hogy fél órán keresztül tudja a fűnyíró forgatni a kést. Mert azt a gazt egy 30 ezer forintos vezetékes Agrimotor is röhögve elviszi, nem hogy egy ilyen közel fél milliós pack amit te használsz. Nem adja ki a matek, se azt hogy 700m2 30 perc, meg azt se hogy egy 5Ah és egy félig merült 4Ah órás akkuval te itt egy órát nyírsz füvet. Lehetetlen.

Igazából vagy rosszak az adatok amit írsz, vagy valami nem jó. Az nem létezik hogy Te egy perc alatt 23m2-t nyírsz, így jön ki fél óra alatt a 700m2. Ezt ne várd hogy elhiggyem neked. :)

Ez a bajom az internettel meg ezekkel a fórumokkal. Bárki beírhat bármit. És ha igaz is amit írsz, ha ezt a gépet egy sima kertes házba odaviszed ahol fűhöz hasonlító dolog van, nem úgy mint nálad, akkor ezek az értékek mindjárt ezerszer rosszabbak lesznek. Tudjuk hogy a gyártó is mindig úgy határozza meg az értékeket hogy az felfele van azért kerekítve, és a valóság szomorúbb annál. Tényleg nem ellened szól amit írok, de vagy rossz adatokat írsz le (m2 számok) vagy egyszerűen nem életszerű. 700m2 30 perc alatt az biztos hogy nem jön össze, kizárt.

Talán az a legnagyobb probléma hogy a Te eseted nem meghatározó vélemény a témában, mert Te igazából ilyen magas gaz szálakat nyírsz, lényeges feladata nincs ott a fűnyírónak. Emiatt lehetne az hogy jobb eredményeket tudsz kihozni, de hát figyi. Ilyent írni hogy 700m2 30 perc.... azt ne ide írd be, köszi.

(#7820) Morris válasza a2d2 (#7817) üzenetére


Morris
Topikgazda

De kell hozzá majd akku is. Sőt. 2db 5Ah biztos.Plusz töltő. Ez a minimum. Ezzel ha jó vagyok 45 percet tudok majd nyírni.
Ezért is kérdeztem az adatokat.
Mert így lesz kb 900m2-em. Viszont a gyári oldalon 2x5Ah-nak 45 perc működési idő van megadva.
Ha 10m2/perc nyírási teljesítménnyel számolok, akkor 90 perc kellene nekem a 900 m2-hez. Tehát még 2 pakk 5Ah akku is csak max 90 percet tud majd adni de inkább annyit sem. Mivel ugye tudjuk,hogy a gyártó szinte mindig a legideálisabb verziót veszi alapul. Tehát az is benne van, hogy a 2x5h még 40 perc működési időt sem tud adni.
Ezért állok értetlenül a helyzet előtt. Nyilván minden kert, fű, gép, ember más és más, de én most ezt kicsit elképzelhetetlennek tartom, hogy ne kelljen 2 pakk akku még a géphez.

Így számoltam kb a felét az árnak.
De amúgy egy 356vp-re hajtok majd. (220k környéke)

(#7821) a2d2 válasza den89 (#7813) üzenetére


a2d2
addikt

Így újra végiggondolva, kb 50 perc a hátsó 1000m2, és szerintem kb még egyszer ennyi az első rész ami kb 800m2 viszont fűgyűjtős. Igaz 3db komposztáló van elhelyezve az első kert különböző részein (elöl, középen és hátul) így gyakorlatilag mindig csak pár lépést kell tennem a kiürítéshez ami szintén gyorsítja a dolgot.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7822) MaCS_70 válasza tothjozsi96 (#7819) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egyetértek. Ezek lehetetlen értékek.

Nem mintha bármit is bizonyítana, de nálam a Parkside két akkus, nem önjáró gépe 2×4 Ah akkuval 20-25 percet bír pörögni ECO módban.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7823) a2d2 válasza tothjozsi96 (#7819) üzenetére


a2d2
addikt

Ok, elolvastam. Ezt most írd be akkor den89-nek is aki állítólag fűgyűjtéssel együtt megoldja az 1000m2-t bő egy óra alatt.
Mint mondtam tőlem többet ne várjatok, készítettem képeket, google earth-ön méricskéltem, stoppereltem. Eszembe nem jutott volna ilyenekkel foglalkozni, csak jót akartam, erre ne írjam be. Köszi. Nézd meg a linkelt videót, ott tuti pontosabb adatok és durvább fű van. Szerintem mindenki tekintse tárgytalannak a bejegyzéseimet mert a végén még meglincsel aki ez alapján venné a gépet és nála más adat jön ki. Köszi!

MaCS_70: az ugye megvan hogy a 40V 5Ah több mint a 20V 8Ah??? És ha nem pörgeti fel a gépet akkor ez is ECO mód! Ráadásul nem vagyok benne biztos hogy a Parkside-os 8Ah az valóban 8Ah, esetleg a gép se úgy van csapágyazva mint a Makita, ...
De neked is ugyanazt üzenem hogy tekintsétek tárgytalannak a bejegyzéseimet, mert kb lehazudoztok mindketten. Köszi.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7824) a2d2 válasza Morris (#7820) üzenetére


a2d2
addikt

Na igen, én az akkut nem számoltam bele az árba. De igazából a benzines gépnél sem számolod bele a 700Ft-os 100-as benzint (én csak azzal nyírtam), meg évente olajat és pár évente szűrőt meg gyertyát. Ráadásul én családban gondolkoztam így ha azt nézzük az akkuk ára 5 gép között oszlik meg. Ha csak fűnyírásban gondolkoznék akkor maradt volna természetesen a Herkules nálam is.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7825) kk831228 válasza a2d2 (#7823) üzenetére


kk831228
addikt

Mindenkinek más a felhasználás , nagy területre azèrt mèg nem igazán èri meg az aksis cucc , legalábbis nekem. Azt látom , hogy vannak kisebb teljesìtmèny igènyű gèpek mint a csavarozó meg ilyesmik ott sokkal jobb , de ahova kell a kraft , pl. sarokcsiszoló , meg hasonló dolgok ahol hosszabban kell a nagy teljesìtmèny ott mèg kevès . Igaz ez a fűkasza / fűnyíró párosra is. Biztos vagyok benne hogy ez fejlődni fog , de jelen pillanatban nekem ez mèg kevès az ár/èrtèk arányban. Ès nem vagyok aksi ellenes , sőt... ;)

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#7826) MaCS_70 válasza a2d2 (#7823) üzenetére


MaCS_70
félisten

Jogos, és a motorok teljesítménye sem egészen mindegy. :)

Fel nem foghatom, hogy egy csomó gépnél azt miért nem adják meg. Ha akkus,akkor mindegy, hogy milyen erős???

Az Ah valóban egy agyrém, félrevezető érték. Amikor éppen nem csinálok hülyét magamból, akkor kerülöm is a használatát, mert értelmetlen. Csakis a valós energiatárolási kapacitás számít, amelynek a mértékegysége a Wh (vö. J).

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7827) den89


den89
tag

Én nem tartom lehetetlennek fél óra alatt 700 m2-t. Figyelembe kell venni, hogy itt egy teljesen egyenes szakaszról, és nem jó minőségű, nem túl sűrű fűről van szó, valamint nem gyűjtötte össze a füvet, és gondolom meg sem állt. Így teljesíthető azért, még ha rohanni is kell hozzá. Nem gondolnám, hogy a kolléga hazudozni jár ide. Valószínűleg azért eléggé sietett is, mert tudta, hogy be fog róla nekünk számolni. :)

Azért írtam én is, ha meghajtom a dolgot, 500 m2 megvan fél óra alatt, de én megállok üríteni, és kerülgetni is kell a dolgokat. Persze ez az 500 m2 akkor megy ennyi idő alatt, ha folyamatosan megyek, nem túl nagy a fű, max 1-2x ürítek, valamint békén vagyok hagyva a család részéről. :D

Mondjuk most kiszámoltam, Morris, nem tudom hogy jött ki az én teljesítményemre a 10m2/perc, ha már számolgatunk, akkor legyünk pontosak. :D Mert ha a 75 percet veszem alapul (ami kb az általános fűnyírási időm a közel 1000 m2-re), akkor az
inkább ~ 13m2/percre jön ki. :)

Vegyétek figyelembe a különböző feltételeket. Morris gyepén szerintem kb fele ennyit, vagy max 60-70%-át bírná csak az akku, mint a2d2 kollégánál. Valamint ez nem a klasszikus 18V technológia.

[ Szerkesztve ]

(#7828) f4lcon válasza tothjozsi96 (#7819) üzenetére


f4lcon
őstag

ehhez adalék:
a fűnyíró önjáró sebessége kb 4,5 km/h azaz nagyjából 1,25 méter per másodperc. ez egyébként egy normál séta sebessége (két állása van, egy 4km/h meg egy 5km/h de legyünk nagyvonalúak és a számítás egyszerűsége miatt is tegyük a kettő közé a sebességet)
a vágás szélessége 48 cm, tehát egy másodperc alatt elméletben 0,6 m2 füvet tud levágni. ez egy erős közelítés, de kiindulásnak jó. persze minél kevesebb a forgolódás és minél több az egyenes irányú haladás, annál nagyobb az esélye, hogy minden egyes mp-re jut 0,6 m2. ha van fél órád, az 1800 mp, ami akkor így 1080 m2 lesz - elméleti maximumként.
a gyártó leírása szerint a gép két 8Ah akkuval 2100 nm-t tud lenyírni, és 68 percig tud üzemelni.

látva azt, hogy mit és hogyan nyírt, annyira nem elrugaszkodottak a számok, amennyire te írod.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#7829) Morris


Morris
Topikgazda

Csináltam gyorsan egy tesztet. Lenyírtam gyorsan a füvet és kiszámoltam végre pontosan a területet is.
197.34 m2 az össz terület. A nyírási idő 14 perc volt.
A gyűjtő kb 70%-ra telt meg. Tehát nem ment el idő az ürítéssel.
Ez 14 m2/ percre jött ki. És haladtam rendesen. Nem álltam meg egyszer sem.

(#7830) 6030D válasza f4lcon (#7828) üzenetére


6030D
Ármester

Ha 40 centi vágással számolsz, akkor is 3,5 km/h átlag, az egy nagyon kényelmes séta, ráadásul azt írta, lefelé tolta, ott lehet akár 5-6 km/h is. És a fáknál meghagyott fűcsomókból ítélve gyakorlatilag nincs megállás, csak tolja. Szerintem is simán hozható ez a tempó. Az akkuról nem tudok nyilatkozni, de fél órát csak kibír egy 5 Ah Makita, ha csak az idő felében megy az önjáró funkció. :F

Morris: még egy észrevétel. Neked tökéletes a füved, tökéletes a vágás is. Egy kinti telken ha marad pár szál, akkor nem számít. Az is gyorsítja a munkát.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#7831) Morris válasza den89 (#7827) üzenetére


Morris
Topikgazda

Nem tudom mennyit bírna. Nagyon kíváncsi vagyok rá. Ha lenne annyi zsém, mint amennyi nincs már rég vettem volna egy ilyen gépet, Már csak azért is hogy kipróbáljam.

a2d2: Ha Békéscsaba felé jársz, hozd már el légyszi a gépet. Teszteljünk már egyet :DDD
Cserébe feltöltöm ingyen az akkukat és megélezem a késedet is ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7832) f4lcon válasza 6030D (#7830) üzenetére


f4lcon
őstag

én azt vettem észre, hogy az Al-Ko esetében szinte észrevehetetlen az önjárás igénye. tehát sem percekben, sem m2-ben nem SOKKAL több az elvégezhető munka nélküle, nálam így belefér, hogy állandóan húzom a szarvát.
nagyjából 400-450 m2 füvet nyírok, ami süppedős perzsa szőnyeg szerű telepített gyepszőnyeg, hetente kétszer nyírom szezonban, kb 4cm magasságra hagyva.
a gyári akkuk 36v 4Ah ebből kettő kell a teljes terület levágására, néha jó lenne kicsit több is. van egy átalakított akkum (6Ah Liitokala cellákkal) az másfélszer annyit bír, de 35 fokban hajlamos túlmelegedni és lekapcsolni (a BMS az gondolom az eredeti cella hőmérsékletéből indul ki) de ilyen időben, mint a mostani simán lenyírom vele a terület 3/4-ét, és akkor egy gyári akkuval tuti be tudom fejezni a munkát.

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#7833) a2d2 válasza f4lcon (#7832) üzenetére


a2d2
addikt

Szerintem is töredéke a meghajtás a főmotorhoz képest. Van hogy én is többet használom, csak most pont felesbe akartam hogy legyen egy konkrét adat erről is.

Én is előkaptam gyorsan ebédszünetben és letoltam elöl. Itt azért látszik hogy tömöttebb a fű. Ez most pontosan két hetes (általában hetente nyírom, valamiért most kimaradt, talán időjárás miatt), és két ilyen kis karikával tele lett a 62L-es fűgyűjtő. Mikor egy hetes akkor ezt a részt egyetlen kosárral megúszom. Hátul a napsütés miatt jóval visszafogottabban nő, ott 1,5-2 hetente nyírom csak de ott is elmaradt a legutóbbi azért volt olyan gazos.
@Morris: mindenképpen :DDD

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7834) bogabi válasza den89 (#7827) üzenetére


bogabi
senior tag

Fél óra alatt 700 m²-t nem lehet lenyirni - szerintem. Mire alapozom ezt? 900 m²-t nyirok egy 51 cm-es önjáró AL-KO géppel, elég tempósan megy (fix sebességes az önjárója). Oldalra dobja ki a füvet. Ha nem kell megállni egyszer sem, akkor kb.1 óra a 900 m². Illetve lehet, de akkor kb. szaladni kell a gép után, ami valljuk be, nem általános.

Update.: 1400m x0.5m ez 700 m². 1400/30=46,6 m/perc, ez 2,8 km/h, szóval lehetséges.

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#7835) a2d2 válasza bogabi (#7834) üzenetére


a2d2
addikt

Hidd el hogy én ezt a fűnyírás témát sportként fogom fel, főleg hátul a réten :D
Bármikor lefutok 30km-t, ez a 2 óra megállás nélküli fűnyírás sima liba testmozgásnak. Rajtam volt pont ilyen firsbeat-es testszenzor, még a pulzusom is alig emelkedik meg szerinte. De simán elhiszem hogy egy mackósabb alkat simán lihegne 10 perc után is ilyen 4-5 km/h-s sebességnél.
Nekem amúgy a gyalogló tempóm is alapban nagyon gyors, ha vissza kell fognom magam valaki miatt akkor igazi pain in the ass érzés :D

Na a lényeg hogy egy ilyen 40V 5Ah-s akksira kb 30 perc üzemidőt számoljatok ha nem pörgeti fel folyton a motort hanem ECO módban marad! Aztán mindenki úgy lépked hozzá ahogy akar.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7836) den89 válasza bogabi (#7834) üzenetére


den89
tag

Komolyan nem értem, miért gondoljátok ezt lehetetlennek? Adott körülmények között, teljesen hihető, hogy le lehet ennyit nyírni. Egyébként, ahogy olvasom, ennek a fűnyírónak még az önjárója is állítható 5 km/h-ig. Ami azért elég tempós, nem egy ráérős kényelmes séta tempó. Nem gyepről van szó, nem gyűjtötte a füvet, nem állt meg, tuti sietett, hogy elmondhassa nekünk, hogy ennyi idő alatt, ennyi akksi kapacitással, ennyit nyírt le. :D

Ha én is ezzel akarnék felvágni (nem rosszból mondom ezt a kifejezést) itt fórumon, hogy mennyit nyírtam le, akkor feljebb állítanám a magasságot, nem gyűjteném, mindenkit elküldenék otthonról, hogy hagyjanak békén, és igen tempósan tolnám neki, megállás nélkül. Hidd el, én is összehoznám a 6-700 m2-t. Csak azért nem mondok konkrétan 700-at, mert nekem csak egy sebességes az önjáró, és nem ilyen egybefüggő egyenes a nyírandó rész, hanem kerülgetnem kell sok mindent.

[ Szerkesztve ]

(#7837) tothjozsi96 válasza den89 (#7836) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Mi az hogy miért gondolom lehetetlennek? Te miért hiszed el, inkább ez a kérdés?!

Jövünk itt azzal hogy veszünk fűnyírót 2700m2-re, aztán később képbe kerül hogy csak 1800-2000m2 a füves rész. Most akkor ilyen Google nem tudom mivel vakon bejelölgetünk valamit, hogy akkor most itt 730m2 az a terület ahol vágtuk a füvet. Mi van? Kell mérni egy hosszt meg egy szélességet, nem ilyen atom anti megoldások kellenek.
Az a baj hogy a számok nem stimmelnek. Az meg hogy egy 33kg-s géppel te 30 perc alatt 730m2-t lenyírsz, hát ne mondja nekem senki hogy ez lehetséges.

Én két ELM4620-at használok. Ez is egy nehéz gép (27kg), azért aki használt már ilyen nagyobbacska gépet az tudja hogyha kicsit is egyenletlen a föld, fennakad a kaszaház, és azért nem úgy van hogy csak futunk a géppel. Tehát bármennyire is azt gondolom hogy álom tologatni egy drága gépet, meg dupla csapágyas a kerék. Persze, csak azért ha nincs tökéletesen kiszintezve a talaj meg nincs vele foglalkozva akkor azért mégse olyan álomba illő ezeknek a nehéz gépeknek a használata. Részemről elengedem a témát, én nem hiszek ebben hogy 700+ m2-t le lehet nyírni 30 perc alatt. Több kollégámnak is 3-4000m2 telkük van, ott sincs semmi csak gaz, mégis 8 órán keresztül megy a fűnyíró hogy végezzenek vele. Akkor? Ők is rosszul csinálnak valamit, meg én is.

(#7838) tothjozsi96 válasza f4lcon (#7828) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nekem ilyen fűnyíróm volt, [link] Erről is vannak YouTube-on ilyen csoda videók hogy 2x5Ah akkuval le lehet vele vágni 800m2-t. Nekem 200m2-nél megállt a tudomány. Amerikai meg nem tudom milyen gyepgondozók imádják ezt a gépet. Jó is a fűnyíró, hogyha vannak 12Ah-s akkuid, egyébként meg eszi az akkut kegyetlenül.

Tessék itt a videó, Dewalt rakta ki természetesen, [link]
Úgyhogy a papír nagyon sok mindent elbír. Bármit rá lehet írni.
Az meg vessen magára aki komolyan gondolja azt, hogy elektromos (akkus vagy vezetékes) gépet bárki tervezne 2100m2 terület gondozására. Ezt remélem Te sem hitted el, mert elektromos gépet nem tervez senki se nem hogy 2000m2-re, de 1000m2-re sem.

Elektromos gépeket nem arra terveznek hogy több ezer m2-en azzal dolgozz. Hanem arra hogy megkönnyítse az életed, de nem 2000m2 fű vágására. De nagyon kíváncsi lennék egy olyan tesztre, aki 2000m2-t nyír vele és garancia időn túl is működőképes tud maradni a gép.

(#7839) f4lcon válasza tothjozsi96 (#7838) üzenetére


f4lcon
őstag

a 2100 m2 az egy elméleti maximum, akkor, ha minden tényező a lehető leg optimálisabb. kb, mint az autók fogyasztása.
ezen nem tudom miért akadsz fel.

az meg, hogy lenyírt 700 m2-t egyáltalán nem tűnik lehetetlennek, ott a számításom fentebb. ha nincs forduló, akkor ezret is le lehetne nyírni a géppel fél óra alatt. természetesen minden forgás, ürítés, kerülés az idő, az én tagolt kertemben sem jönne össze a 350 m2 negyed óra alatt, mert én is nagyjából egy órán át nyírom a 450-et. de forgok, kerülgetek, stb.

szerintem te almát hasonlítasz körtével, csak még nem jöttél rá :)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#7840) neo81 válasza a2d2 (#7754) üzenetére


neo81
senior tag

Kb. milyen magasságú gazt szoktál vele vágni, mennyire sűrű és mekkorára szoktad levágni?

(#7841) a2d2 válasza tothjozsi96 (#7837) üzenetére


a2d2
addikt

Te valami javíthatatlan károgó vagy, komolyan mondom.
1. 2700m2 a telek, erről papírom van, soha nem állítottam hogy a nyírandó fű mennyisége mennyi mert fogalmam sincs, folyamat változik, ... :) Pont ezért próbáltam egy egységes füves területet kijelölni a térképen de ezek szerint kár volt.
2. 290m hosszú, folyamatosan keskenyedő és közben kanyarodó. Elől tizenpár méter hátul már csak kb 6. Sok sikert a keresztbe-hosszába leméréssel.
3. Miért nem stimmelnek a számok? Fent ketten is levezették hogy stimmelnek.
4. Önjárósnál ilyen baromi hosszú szakasznál ahol még fordulni is csak percenként kell kb teljesen mindegy hogy 20 vagy 30kg-os a gép.
5. A 730m2-ből maradt vissza egy 2 perces munka, ezért írtam hogy kb 700 lehet.
6. Nem akadt fenn sehol a kaszaház. Egyetlen vakondtúrást fogtam, az sem volt túl nagy.
7. De, pontosan úgy van hogy csak "futunk" a géppel (még gyaloglásnak számít)
8. Gratulálok a kollegáknak a 8 órás melóhoz a 3-4e m2-nél, én tuti megőrülnék, traktort vennék.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7842) bogabi válasza den89 (#7836) üzenetére


bogabi
senior tag

Elolvastad egyáltalán, hogy mit írtam a posztom végére?

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#7843) a2d2 válasza neo81 (#7840) üzenetére


a2d2
addikt

Általában 1 illetve 2 hetes füvet szoktam vágni, csak most egy hét elmaradt az időjárás miatt, ezért a hátsó részen ami a tegnapi fotókon látszik 3 hetes a fű (gaz), elöl pedig amit ma dobtam fel 2 hetes. A hátsó részen 5-ösre állítom a magasságot, az első részen pedig 3-as állásba.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7844) kk831228


kk831228
addikt

Most akkor lesz itt valami normális teszt gps koordinátákkal, drónnal , meg 5 -6 műholdal bemèrve , szintezve az egyenletlensègeket , mert ez ìgy elèg slendrián ... :F ;] ;] :DDD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#7845) den89 válasza bogabi (#7842) üzenetére


den89
tag

Valamire rávágod, hogy lehetetlen, közben meg pár perc múlva rájössz, hogy mégsem az, és módosítod a posztodat. Tök jól illik ide az aláírásod: "A tévedés joga fenntartva" De amúgy általánosságban írtam, hogy miért nem hiszitek el, csak te voltál az utolsó hitetlenkedő.

tothjozsi96: mi az, hogy miért hiszem el? Mert magamból kiindulva is tudom, hogy ilyen géppel (robosztus, erős, 5 km/h-s önjáró sebesség) és feltételekkel (egyenes telek, nem kicentizve a néhány kerülgetni valót, nem sűrű és/vagy jó minőségű gyep, nem gyűjtve a füvet, magasra állítva a gépet) én is le tudnék nyírni ennyit. Ennyire egyszerű. :)

[ Szerkesztve ]

(#7846) neo81 válasza a2d2 (#7843) üzenetére


neo81
senior tag

Aha!
Akkor az nem nagy, így elég könnyen és gyorsan vágja egy akksis is.
Én hiszek neked. :)

(#7847) Morris


Morris
Topikgazda

Ez az egész azért indult el, mert ugye akkus gépről beszélünk.
Itt fontos az idő.
Ezért is jó, hogy ez ki lett vesézve, mert egy benzines fűnyíróval 1 liter benzin hatalmas területre elég.
Elektromos esetén amíg van áram, addig megy.
De az akkus esetében ha lemerült az akksi és nincs másik kéznél, akkor megáll a tudomány.
700 m2 nekem sem menne 30 perc alatt.
Én most 14m2/perc maximummal tudtam szolgálni. Nem voltam lassú, de ez nekem pl nem kényelmes tempó. Pedig 186cm magas vagyok. Elég nagyot tudok lépni.
Nálam a kényelmes fűnyírás megáll 10m2/perc-nél. Ez sem lassú. Normál tempó plusz még az ürítési idők.
Szóval lehet hogy nem lehetetlen a 700/30 de, hogy nem életszerű az biztos.

(#7848) tothjozsi96 válasza Morris (#7847) üzenetére


tothjozsi96
addikt

+1

(#7849) bogabi válasza den89 (#7845) üzenetére


bogabi
senior tag

Ember, kb. addig volt az update nélkül, amíg kiszámoltam, kb 5 mp. Aztán korrigáltam is magamat. Ez talán hiba volt? Beismerni a tévedést? Én kérek elnézést, hogy korrekt próbáltam lenni.....

Igen, elsőre nekem is necces volt a 700 m² 30 perc alatt, mert én 900-at vágok 1 óra alatt úgy, hogy folyamatosan megyek az önjáró után. De aztán kis számolással rájöttem, hogy lehetséges.

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#7850) a2d2 válasza Morris (#7847) üzenetére


a2d2
addikt

Nem voltam lassú hátul a Herkulessel sem, de nem voltam képes azzal egy óra alatt lenyírni hátul. Az fix sebességes önjáró volt és szerintem itt lesz a kutya elásva, mert ezzel a Makitával egyértelműen rekordot döntöttem. Nem mindegy hogy bekorlátoz az önjáró és fene aki gyorsabban tologatja vagy pedig egy ilyen állítható önjáróval tényleg csap lépkedsz utána. Ez a 4-5Km/h nem egy eszeveszett sebesség amúgy. Szintén a firstbeat-es mérésnél kellett fél órákat 4km/h felett sétálnom egyenes terepen és az első mérést el is rontottam mert sokkal gyorsabban mentem. Utána meg kellett ismételnem ahol elindítottam az Adidas runningot és nagyon vissza kellett fognom magam hogy 4 és 5km/h között maradjon a sebességem.
Na a lényeg hogy nézz utána/mérj egyet hogy mennyivel megy a fűnyíród! (A Herkulesemet így visszagondolva 3-4 közé saccolnám, de egyértelműen lassabb volt ennél).

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.