Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-05-22 12:52:35

LOGOUT.hu

Üdv a Fűnyíró topikban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7401) csibor válasza Morris (#7399) üzenetére


csibor
őstag

Valamiért soha nem szerettem az AL-KO (igaz mindig használt osztrák levetett gépek voltak)
Jelenleg :
Riwall PRO RPM 5355 ~130K
STIGA COMBI 55 SQ 170K Brigs motor

(#7402) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Jelenleg kapható az Aldiban az egy akkus Ferrex.

Ez vajon mire jó? Egy olyan kertbe szánnám, ahol nem egybefüggő területek, hanem utak, sávok vannak füvesítve. A két akkus Parkside ide már bevált, de ez egy ferrexes család, meglevő akkukkal, töltővel.

A tapasztalat szerint vajon lesz még két akkus Ferrex is? (Ha valakinek esetleg van kristálygömbje...)

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7403) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Dobom a funyironkat, veszek egy masikat helyette. Ez meg megmarad arkot nyirni.

Az Al-Ko 5274 VS-H mennyire szamit jo valasztasnak? Eddig csak Briggs motoros funyiroink voltak, de mindenki azt irja, Hondat kell venni. Egy dolog aggaszt csak, az acel haz. De alu hazas kivitelben csak a sajat fejlesztesu motorjukkal talalok.

Don't Tread On Me

(#7404) Tsunami73 válasza MPowerPH (#7393) üzenetére


Tsunami73
tag

40e egy komplett hajtómű hozzá ha nem menthető.

(#7405) MPowerPH válasza Tsunami73 (#7404) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem talaltam... Ez varios, volt minden, csak az nem. :U
Ez is az osztrakoktol jott, es mar 4 eve nalunk van.

Mondjuk olcsobban megusznam, de a haza mar oda van. Ezert is fujtam ki alvazvedovel erre az idenyre. Es nem nalunk kezdett rohadni, mar amikor megvettem, ki volt az also resz feketere fujva.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7406) Tsunami73 válasza MPowerPH (#7405) üzenetére


Tsunami73
tag

[link]
Nem ez az?

(#7407) MPowerPH válasza Tsunami73 (#7406) üzenetére


MPowerPH
félisten

A muanyag haz az mondjuk stimmel. Az enyem Highline 525 VS.

Don't Tread On Me

(#7408) Tsunami73 válasza MPowerPH (#7407) üzenetére


Tsunami73
tag

[link] itt olcsóbb

(#7409) Tsunami73 válasza MPowerPH (#7407) üzenetére


Tsunami73
tag

[link]
470142 a cikkszám a robbantott ábrán

[ Szerkesztve ]

(#7410) MPowerPH válasza Tsunami73 (#7408) üzenetére


MPowerPH
félisten

Wow, koszi. :R Akkor lehet megrendelem, es mar kapom is szet a gepet. Megteveszto, mert a kompatibilitasi listaban nem latom az enyemet.

Alapbol spur vagyok ilyenekre, de most nagyon megvolt az elhatarozas az uj funyiro vasarlasara. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7411) Tsunami73 válasza MPowerPH (#7410) üzenetére


Tsunami73
tag

Elvileg ezek a méretek.

(#7412) MPowerPH válasza Tsunami73 (#7411) üzenetére


MPowerPH
félisten

Lemerem. :R

Don't Tread On Me

(#7413) beci válasza MaCS_70 (#7402) üzenetére


beci
őstag

Ez engem is érdekelne…

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#7414) bogabi válasza csibor (#7401) üzenetére


bogabi
senior tag

Én az enyémet nagyon komálom. Most kapott új olajat, légszűrőt kifújtam, meg öntöttem bele friss 100-as benyát (eddig 95‐össel ment, azzal sem volt semmi baja, de hátha ezzel repülni fog).

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#7415) MPowerPH válasza Tsunami73 (#7411) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igazabol a belso resze rendben van, mert szepen forog... A szijtarcsa alatt viszont ezt latom.

Ebbol mar nem lesz semmi, tegnap csavarhuzo fejevel probaltam szetkapni. Az olaj kijott belole, de csak felig nyilt ki. Lusta voltam kiszedni, en hulyesegem. :o

Nem ertem a mechanizmusat, foleg a vario reszenek. Valamit huz a bowden, de hogy az mit allit, passz.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7416) Tsunami73 válasza MPowerPH (#7415) üzenetére


Tsunami73
tag

Felteketedett rá valami, vagy mi van az ékszíj tárcsa alatt? Elvileg csak egy kuplung van benne de az működik ha nem tudtad visszahúzni, a tárcsa alsó része szokott egyes gêpeken mozogni és változik az áttétel.

[ Szerkesztve ]

(#7417) MPowerPH válasza Tsunami73 (#7416) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igy van, a tarcsa also resze mozog, le-fel emelkedik.
Az ott muanyag, a tarcsabol vagy az alol szarmazik. A tarcsa maga meg van szorulva, sehova nem forog.
Mintha kimarta volna valahonnan valami.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7418) Tsunami73 válasza MPowerPH (#7417) üzenetére


Tsunami73
tag

Lehet egy hátsó ékszíjtárcsa elég lenne rá, ha van külön. Vedd le és nézd meg forog e a tengely ha kiszeded onnan a műanyag darabokat

(#7419) MPowerPH válasza Tsunami73 (#7418) üzenetére


MPowerPH
félisten

A tarcsat hogy veszem le? Illesztoszeges? Nagyon nem talalom, mi fogja.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7420) Tsunami73 válasza MPowerPH (#7419) üzenetére


Tsunami73
tag

Passz, nem latom így. 9eft a tárcsa hozzá

(#7421) MaCS_70 válasza beci (#7413) üzenetére


MaCS_70
félisten

Megnéztem az Aldiban a kis Ferrexet. Olyan, mint a kisfiam játékfűnyírója, csak az szappanbuborékot is fúj.
Szóval ez a Ferrex szerintem nagyon pici kertekhez lehet jó.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7422) Tsunami73 válasza MPowerPH (#7419) üzenetére


Tsunami73
tag

Stift fogja. A tetején.

[ Szerkesztve ]

(#7423) MPowerPH válasza Tsunami73 (#7422) üzenetére


MPowerPH
félisten

Latom... Csak szet van rozsdalva.

Don't Tread On Me

(#7424) MPowerPH válasza Tsunami73 (#7422) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem tudom kiszedni. :( De a meretek ugy tunik, hogy jok, veszek egy uj hajtast bele.

Don't Tread On Me

(#7425) MPowerPH válasza Tsunami73 (#7422) üzenetére


MPowerPH
félisten

Aki kitalalta az ilyen stiftet... Nem tudom kiszedni. Mar levagtam rola korbe a tarcsat, hogy hozzaferjek. Kalapaccsal utom, eppen csak megmozdul. Kihuzni nem tudom.

Don't Tread On Me

(#7426) Alex123 válasza dik (#7353) üzenetére


Alex123
senior tag

Megtörtént az első idei vágás.
Jó nagy volt már a gaz, ez nálam nem egy füvesített terület, hanem csak egyszerűen vágom hetente, kéthetente az "ősgazt", ami nyomokban füvet is tartalmaz... :) kb. 6-800 nm-en.
Mivel nem lett soha elsimítva a talaj, ezért csak annyira sik, amennyire letapostam az évek alatt, ezért a fűnyíró magasság állítását is a közepére tettem, a hepehupák miatt igy is elég rövidre vágja le a végeredményt.
Nos, azt kell, hogy mondjam, meg vagyok elégedve vele.
Eddig Briggs 450-es motorral szerelt oldalkidobós MTD MB51-es és Alko Silver MB 46-os hátsó kidobású fűnyírókkal küzdöttem és azok rendszerint ennél a gazmagasságnál már lefulladtak, eltömődtek, többször is le kellett állnom velük.

Ez a fűnyíró (LB251S) teszi a dolgát, pedig a 32 kilójával nem könnyű de nem vettem észre a hangján, hogy erőlködött volna.
1 óra alatt végeztem is a vágással, sőt maradt a benzin tartályban is )az előző fűnyírók rendszerint a nagy gaz és erőlködés miatt 2 feltöltéssel mentek)
Simán a végén kerti slagra szerelt szűkítővel lecsapattam az alját tisztára és eltettem a következő bevetésre.
Nekem a sebessége is megfelelő - bár kicsit tartottam az első kerék meghajtástól - hamar megszoktam, hogy csak kicsit megdöntöm és már "kapar" is tovább... :)
Összességében meg vagyok vele elégedve, már be is készítettem az első 5 üzemóra utáni olajcseréhez a következő olajat, aztán majd 25-30 óránként fogom csak cserélni.
Szezon végén több lesz a tapasztalatom de eddig minden OK. :C

(#7427) zoleeno1


zoleeno1
addikt

Sziasztok,

11 év után megadta magát a jó kis "kínai" Fieldmann benzines fűnyíróm. Sajnálom, mert kapott hideget-meleget, foglalkozva sem sokat volt vele, ez idő alatt az éves olajcserén kívül semmit nem csináltam vele, és mindig első rántásra indult. Egészen eddig. Szerelő szerint meg lehet még csinálni, de én nem akarok több tízezret költeni rá.

Szóval olvasgatás után az Oleo Mac G 53 TK ALLROAD PLUS 4 mellett döntöttem. Fűkaszám is Oleo Sparta 381T, elégedett vagyok vele egyelőre. Drága... Ennyiért már Husit is kapok, de ahogy olvasgatom jobb az oleo.

A kérdésem az lenne, mert erre nem találok választ, hogy az Oleo Mac G 53 TK ALLROAD PLUS 4 és az 50Y között csak annyi a különbség, hogy jubileumi kiadás és más a festés? Vagy más eltérés is van?

Illetve az önjáró részt tekintve ezek csúszókuplungosok?

Köszönöm.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#7428) dik válasza Alex123 (#7426) üzenetére


dik
őstag

Köszönöm! Várom a további fejleményeket, teszt eredményeket! :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#7429) beci válasza MaCS_70 (#7421) üzenetére


beci
őstag

Köszi,akkor nem kell elmennem megnézni. :)

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#7430) KunEmber válasza Morris (#7397) üzenetére


KunEmber
senior tag

Husqvarna LC140P első eredmények, kissé csapongva:

1. nagyon szépen volt csomagolva, a bolt még pár helyen külön fel is címkézte, hogy mindenképpen töltsek bele olajat
2. nagy és nehéz, még úgy is, hogy ez a legkisebb robbanós Husi
3. motor kidolgozási minősége hányadék, sehol egy normális él, az olajbetöltő tölcsérszerűen növekvő pereme 3 helyen kézzel rá van kalapálva a beletekert menetes kupaktartó-anyába, csavar lyukak üresek, stb.
4. olajszintmérő számomra értelmezhetetlenvolt, betöltés után (5dl) a teljes mérő olajos lett végig, mintha nagyon-nagyon túl lenne töltve
5. motor burkolat műanyagja nagyon jó minőség
6. ugyanez nem mondható el a kis biszbaszokról, a tolórúdmagasság-állító egyik műanyag fülét (a két hosszú lyukú műanyag elem a tolókar és a test között), gyk. eltörtem összerakáskor
7. összerakási útmutató azért példát vehetne az IKEA-tól (életemben nem szereltem még össze, nem ment fel a kosár a gépre, mire rájóttem, hogy az akasztófülön lévő két műanyagot le kell feszegetnem - oké, hogy mindenkinek triviális rajtam kívül, de nekem nem volt az)
8. magasság állítás elsőre nekem magas, a másik állás meg túl alacsony, de nem fájt a kezem, gondolom megszokom
9. kert nagyon gyorsan kész lett, utcán is letoltam a füvet, zsivány minden. Egyszerűen jól működik, nem fullad le, nincs baja
10. kavicsokat hála istennek nem szippantja fel, pedig van bőven, attól nagyon féltem
11. Könnyű és jó berántani
12. pöccre indul
13. központi magasság állítás zseniális és minőségi
14. kétszer is észrevettem, hogy berántás után pici fekete füst (nem világos!) jön a gépből, ezt eddig egyik videón sem láttam. Indítás után már soha nem jött elő, nem füstölt.

Összeségében meglepett, hogy a motor kidolgozása mennyire gagyi, a gép viszont nagyon szépen és rendkívül hatékonyan dolgozott ma.

[ Szerkesztve ]

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#7431) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Úgy alakult, hogy az alváz lakatolása céljából le kellett szerelni róla mindent egy McCullogh gépen, amelyet kb. 15 éve vettünk a Praktikerben.

Ez eddig ugye nem tűnik nehéz feladatnak. Ami kissé érdekesebbé tette, az a többségében imperial méretű csavarok használata...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7432) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Erről van véleménye,tapasztalata valakinek?
[HUSQVARNA Aspire]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#7433) MPowerPH válasza Tsunami73 (#7408) üzenetére


MPowerPH
félisten

Megjott a hajtas, osszeraktam. Jo nagy szivas volt, hogy oszinte legyek. Nem csinaltam leirast a szetszedeserol, szoval az altalad linkelt robbantott abra alapjan raktam ossze. Beinditani mar nem tudtam, mert keso van.
Az normalis, hogy a vario reszet nem nagyon tudom allitani? Maximumon(sebesseg) van, es igy allo helyzetben 3 egyseget engedi lejjebb venni, de erzem, hogy feszul mar a 2. -tol. Jol gondolom, jaro motornal ez rendben lesz?

Mindenesetre elmeny volt, mindig tanulok valamit. Legalabb volt idom a karbit is kitisztitani ultrahangos mosoban.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7434) Tsunami73 válasza MPowerPH (#7433) üzenetére


Tsunami73
tag

Elvileg járó motornál kellene állítani, mert
Úgy tudja az ékszíjat külső pályára kényszeríteni. Ha feszül az allító kar menet közben js, akkor lehet a bowdenen kell lazítani l

(#7435) MPowerPH válasza Tsunami73 (#7434) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jol szuperal, koszi a segitseget. :R Ma lenyirtam a fuvet vegre. Motor is erore kapott a karbitisztitas, gyertyacsere utan.

Don't Tread On Me

(#7436) Dee Dee


Dee Dee
tag

Sziasztok! Pár hete, még amikor akciós volt, 36k-ért vettem egy Steinhaus PRO-GLM402 Benzines fűnyíró-t, 98.5 cm³, 2.5 LE, 41 cm
Van esetleg valakinek személyes tapasztalata vele, hogy mire érdemes figyelni? Tudom, hogy legalább harmad annyiba került, mint az itt javasoltak és előfordulhat hogy egy hulladék.

(#7437) szakalistvan válasza Dee Dee (#7436) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Beüzemeltem már, pöcröff indult ment egy fél órát, sárban vizes fűben. Nem egy erőgép. Lejtős, gazos területre vettem eléggé fel kell állítani a magasságot hogy ne akadjon el a kereke.
31ért a szezont kibirja már megérte.
Nem fogom sajnálni👍🏾

(#7438) Submarine


Submarine
senior tag

Sziasztok!
Láma kérdésem: Bosch EasyGrassCut 23 -nál, a gyári damilon van bármi szerepe a spirális benyomódásnak? Félautomata, leállításkor tol ki vagy 10mm-t.
Már a honlapján lévő csere damilon sem látni olyan hornyot.

Ø 1,6mm legyen, és ~4m hosszú kell mert annyi fér rá a dobra, vagy számít még valami?
Csak mert a kínaiaknál kicsivel olcsóbban kapni.

(#7439) den89 válasza Submarine (#7438) üzenetére


den89
tag

Gyorsan rákeresve praktikerben 600 Ft-ért, obiban 800 Ft-ért lehet venni 15 méternyi 1,6 mm damilt. Nekem a Bosch szegélynyírómhoz ez évekig elég. Ennél olcsóbban szeretnél? Damilorsót nem kell mindig újat venni, azt remélem tudod?! :)

[ Szerkesztve ]

(#7440) Submarine válasza den89 (#7439) üzenetére


Submarine
senior tag

Akkor jó akármelyik, köszi!
Ha van olcsóbb, miért ne?
Orsót nem akartam venni, köszi.
;)

Aliról 24m bosch isz cak ezeccász. De az ott már drága.
;)

(#7441) a2d2


a2d2
addikt

Sziasztok!
Az akkus kéziszerszámok topikban mondták hogy ide is dobjam be a posztot hátha érdekel valakit: [link]
Kulcsszavak: Makita 40V XGT LM001 LM002

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7442) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

~150nm-re keresek akkus fűnyírót. (tudom, kilógok innen ezzel a zsebkendőnyi területtel)
Kertrendezés most van folyamatban, múlthéten lett elvetve a fűmag.
Az lenne a kérdésem, hogy ez a Lidl fűnyíró megfelelne nekem? [link]
Jó mert most lehetne venni Akkus szegélynyírót, akkumulátort és töltőt is, így ~90e Ft-ból megállna a mutatvány 2 db akksival :U
Kérdésem, hogy mennyire erős, tartós, megfelelő ez a gép?

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#7443) MaCS_70 válasza bugizozi (#7442) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én pillanatnyilag kb. 400 nm-re használom ezt a Parkside-ot, és nagyon megfelel. Könnyű, mozgékony, minden extra nélkül. Két 20 Ah-s akkuval 150 nm-re simán jó lesz.

De két hónapod van a kitapasztalására, nem sokat kockáztatsz.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7444) bugizozi válasza MaCS_70 (#7443) üzenetére


bugizozi
őstag

Két 20 V akkuval? 4 Ah?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#7445) MaCS_70 válasza bugizozi (#7444) üzenetére


MaCS_70
félisten

Jaja, persze, csak bénázok itt...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7446) KunEmber válasza a2d2 (#7441) üzenetére


KunEmber
senior tag

Tök jó, köszi!

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#7447) SteeWe válasza MaCS_70 (#7443) üzenetére


SteeWe
aktív tag

Szia,
Tapasztalatod alapján mennyire ajánlod kb. 350 nm gyepes területre? 2 pár 20V/4Ah akkuval, dupla gyorstöltővel elég lenne? A napos részeken sűrű a gyep, ez kb. 200 nm.
Köszi

(#7448) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok. Nézegetem az elektromos fűnyírókat, de elszomorító a helyzet. A mostani tizenéves vacakkal (Mtd) nincs ennyi probléma, mint amiket írnak. Kieső kerekek, gyenge váz, döccenőben átugró magasság, stb. Ráadásul az árukeresőn elmentem 60.000ft ig, eddig mind olyan. Alko, mtd, rivall, makita, mindre ilyeneket írnak. Na meg sok szíjhajtásos, olyannal már megszívtam, nem kell. Tényleg mind ilyen rossz ebben az ársávban? Tudtok ajánlani valamit?

-

(#7449) Gyurci97


Gyurci97
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésemmel csatlakoznék az előttem író 7Sony7 taghoz.
Én is fűnyíró vásárlás/csere előtt vagyok, de a felhozatalt megnézve eléggé el vagyok veszve.

Főbb szempontjaim:
- Jelenlegi fűnyírók: valami 100 éves Royal benzines akármi, amit úgy kell beimádkozni, de utána vereti rendesen; illetve valami no-name 100 éves 1200W-os elektromos, ami működik, de gyenge;
- Szüleim vidéki kádárkockájához gondolkodtunk egy új fűnyíró beszerzésén, amivel a felső kettőt egyben leváltanánk, szóval a kert + utca viszonylag kicsi, szerintem max. 100 m2 sík terület;
- Én Budapesten dolgozom, nem tudok mindig hazajönni, így anyukám sokszor magára van utalva fűnyírás terén, de ez nem baj, szívesen megcsinálja, viszont nem szereti a benzinest használni (nehéz, macerás, büdös, nincs hozzá fűgyűjtő stb.), az elektromos miatt pedig néha panaszkodik, hogy gyenge.;
- Ebből adódóan egy sima elektromos fűnyíróra gondoltunk, ami egyszerű és minimális törődést igényel (nem kell olajcserével, karburátortisztítással, gyertyákkal stb. szenvedni);
- Fontos lenne, hogy azért megbízható legyen és hosszútávra szeretnénk;
- Ebből adódóan természetesen hajlandóak vagyunk egy zsebbenyúlósabb megoldást választani, de azért kb. 150 ezer egy lélektani határ.

Fentiekből adódóan tudnátok esetleg valamilyen jó elektromos eszközt ajánlani? Sajnos az Árukeresőt böngészve nem láttam olyan sok jó opciót, számomra rengeteg az ismeretlen márka. Ránézésre a Makita ELM4120 nem tűnt rossznak (500 értékelés alapján 5*), 3 év garancia illetve a "legendás" Makita menőség, de ahogy utána olvastam a típusnak, illetve megnéztem az 1*-os értékeléseket, mindenhol azt írják, hogy nagyon rossz minőségű anyagokból rakták össze és jó esetben 3-4 évet bír - ha még garancián belül vagy, valahogy megcsinálják, de azon kívül pedig már nem éri meg javíttatni, én pedig nem szeretnék négy évente új fűnyírót venni, főleg úgy, hogy a mostani noname elektromos 10+ éve működik.

Van egyáltalán klasszikus elektromosból (nem akksis) jó választás bármilyen árkategóriában? Mit volna érdemes venni? Vagy ha az ember mindenáron megbízhatót és tartósat akar, akkor muszáj a benzines, amivel "sajnos" évente foglalkozni kell? Ebben az esetben mi lenne jó ismételten ilyen max. 150 ezer környékén? A Husqvarna LC 151-ről nem olvastam rosszakat elsőre, de nem ástam bele magam a témába.

Köszönöm a segítséget!

(#7450) tothjozsi96 válasza Gyurci97 (#7449) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szia!

Elektromos fűnyíró az egy nehéz terep. Én is írtam 1* értékelést a 4120-ról, biztos hogy nem vennék olyant a helyedben. ;) Amíg működik addig klassz gép. Nekem javították gariban, 2x már volt náluk, most megy vissza harmadjára. Nem nagyon sikerül megjavítaniuk... vagyis.. de, csak sokkal gyengébb most, mint mikor megvettem. Nevetséges.

Elektromos fűnyírónál számomra az lenne a szempont hogy ne ékszíjas gép legyen. Indukciós motorral szerelt gépet meg nemigazán tudsz már venni. Az Agrimotor elméletileg mindegyik fűnyíróját ilyen motorral szereli, nekem is van pár belőle itthon, de állítólag az új gépekbe mégis megkotlik a motor és már nem annyira jó az a motor amiket szerelnek bele. Nekem ilyen 10+ éves gépek vannak itthon és azok nem haltak le. Volt egy pár éves Agrimotor, az meghalt nálam is. Így az Agrimotort se tudom ajánlani. Más gyártó viszont nem gyárt már tudtommal indukciós motorral szerelt gépet. Illetve az Agrimotor annyira nem tölti meg jól a tartályt, emiatt se ajánlanám.

Makitának is volt ilyen (aszinkron motoros) gépe, sajnos 2023-as évtől a Makita már nem foglalkozik a vezetékes fűnyírókkal, így az a modell már nem kapható. Az ELM4620/4621 volt indukciós motorral szerelt, ezeket már nem lehet kapni, sajnos. Egyébként nem is ajánlom ha Édesanyád is szempont. Nekem van kettő ilyen gépem és hát majd 30kg illetve ha megtömi a fűgyűjtő tartályt akkor nyilván még sokkal nehezebb.

Anno kérdeztem a Husqvarna-t is a vezetékes fűnyírójukról, az övék is ékszíjas. Úgyhogy.. Olyan gépet meg én nem vennék. Idő kérdése minden, és kuka lesz a gép.

Lehet hogy a helyedben valami akkumulátoros vonalon kezdenék el gondolkodni, bár a 150 ezer forint nem tudom hogy mire lehet elég. Tavaly vettem egy ilyen Dewalt-ot, el is adtam. 2x5Ah akkuval 20 percet bírt, ami számomra nagyon kevés volt. Szóval nem igazán tudom mi a jó megoldás.. Írod hogy nem nagy a terület, ezért tudnám ajánlani az akkumulátoros gépet. Itt csak annyi a hátrány hogy azért nyírni kell a füvet és nem szabad meghagyni túl nagyra mert akkor az akkus gépnek is megnehezíted a dolgát és lehet hogy 2 akkuval már nem fogod tudni lenyírni azt a területet.

Én ekkora területre benzinest biztos hogy nem vennék. Esetleg inkább egy ELM3320-at venni, és belekalkulálni hogy nem az örökéletre tervezték, de legalább annyira nem rohadt drága.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.