Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-05-22 12:52:35

LOGOUT.hu

Üdv a Fűnyíró topikban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7851) tothjozsi96 válasza a2d2 (#7841) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Inkább legyek károgó mint félremondó. :)

1. Parancsolj, [link]
"nálam pl az LM001G nagyon szépen elboldogul 2700m2-el és szépen vág"
"Én meg már azt hittem kemény vagyok hogy a 2700 m2-t fűnyíróval tolom és nem traktorral, erre tessék"
"Nálam a 2700m2-en is nagyon-nagyon vállalható az akkus ;)"

2. Azt látom hogy nem ment a keresztbe hosszába mérés, nekem ment volna, de azért köszi. :)

3. Azért nem stimmelnek a számok, mert olvasom a hozzászólásaid ahol mindenhol szerepel a 2700m2 és akkor igazából az embernek van egy olyan érzete ezek után hogy a levegőbe beszélsz. Nem stimmel a matek.

4. Önjáró, de írtad hogy visszafele már nem használod, ha jól emlékszem. És nem, egyáltalán nem mindegy hogy 30 vagy 20kg a gép, ha nem aktív az önjáró.

Részemről zárom a témát. Azt sajnálom hogy itt lenne a lehetőség hogy valaki hiteles adatokat mondjon, de ilyen halál gyenge gazzal nem igazán lehet valós értékeket mutatni. Nem a te hibád, csak Én úgy gondolom ennek tükrében nagyon elferdülnek a számok és egyébként ez nem objektív valóság, mert ha más vesz egy ilyen gépet és normális vagy akár minőségi vetett gyepet vág vele, akkor már sokkal inkább használatba fogja venni a gépet. Ha érdemes füvet vágnál akkor nem tudnál rajta így átrohanni (ne vedd magadra), és gondolom hogy akkor átváltana ECO-ból a gép, mert kellene a nagyobb fordulat, de ezt csak gondolom, lehet hogy tévesen. Nálam is van vetett gyep, sokkal több erő szükséges oda, mint amúgy a "hagyományos" kertes házas valamilyen fűhöz. Úgyhogy, annyit tudok mondani hogy használd egészséggel, komoly gépnek tűnik, de nekem leginkább ez a 700/30-as szám az ami kiszúrta a szemem. Remélem túlélitek hogy kommenteltem, jó károgást, csocsi!

(#7852) a2d2 válasza tothjozsi96 (#7851) üzenetére


a2d2
addikt

1. Ez is ferdítés, kb a legelső találatból látszik hogy a TELEK 2700m2. (Amúgy neked nem mindegy mekkora a telek? A pont az ilyen félreértések elkerülése miatt kiválasztott telekrésszel volt a bajod, meg a 30 perc üzemidővel).
2. Örülök
3. Nem beszélek a levegőbe, 2700m2-es telekre vettem a gépet. Pont. Azt is elmondtam hogy nem tudom pontosan ebből mennyi a füves rész. Ezért kiválasztottam egy könnyen mérhető nagy felületet. Milyen mateknek kell ezek után stimmelnie???
4. Azt is írtam hogy enyhe lejtésű a terep és hogy csak felfelé önjáróztam. Úgy érzem tudtam kb ugyanolyan sebességgel haladni lefelé is önjáró nélkül.
5. Szerintem nem zárod de majd meglátjuk :) Ha látod hogy ilyen halál gyenge a gaz, akkor az tulajdonképpen egy valós mérés, nem? Max nincs minden opcióra letesztelve, de azt majd valaki más megcsinálja. A többi mondandóddal nagyjából egyet értek. Bár nálam csak ilyen fű van mint a képeken.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7853) a2d2 válasza kk831228 (#7844) üzenetére


a2d2
addikt

Most már érzem én is hogy nem készültem fel eléggé ehhez a csoporthoz :DDD

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7854) tothjozsi96 válasza a2d2 (#7852) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Családi házaknál ettől sokkal erősebb füvesítés van, legalábbis felénk igen. Így hogy lenne valós a mérésed? Te ritkás gaz szálakat nyírtál, nem füvet. Ne keverjük össze! Mikor fűvágásról van szó, senkit sem érdekel hogy mekkora a telked.. Én se azt írom hogy mekkora a telkem hanem azt hogy mekkora területen vágok füvet. Evidens, nem? Az előző hozzászólásomba már bemásoltam a válaszaid, többször leírtad hogy 2700m2-en használod a fűnyíródat. Most akkor nekem kellene kitalálnom hogy a 2700m2-ből hány m2 az ami füvesített?

(#7855) a2d2 válasza neo81 (#7846) üzenetére


a2d2
addikt

Köszi, lassan szavazást indítok ;)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7856) tothjozsi96 válasza kk831228 (#7844) üzenetére


tothjozsi96
addikt

El lehet viccelődni, de semmi sem derült ki úgy egyébként arról a fűnyíróról amit használ. Érdekes lenne, de konkrétan nulla információval lettem gazdagabb. Cserébe láttam hogy ilyen nem tudom milyen Google b*zisággal lehet mérni m2-eket, és igazából az hogy 700m2 30 perc alatt, az ahogy a topikgazda is említette, egyáltalán nem életszerű. Most akkor mire is volt jó ez az egész?

Megmondom én, semmire. :)

(#7857) a2d2 válasza tothjozsi96 (#7854) üzenetére


a2d2
addikt

Tényleg? Mesélj még! Én családi házban lakom (ha eddig nem lett volna evidens). Kiváncsi lennék hogy a családi házak hány %-ban van angol gyep. Ha tippelnem kellene talán 5%? Nálunk az utcában sehol nincs, de még a baráti környezetben sem ahova járunk. Bocs hogy fűnek mertem egyáltalán nevezni, többet nem fordul elő. De hát ilyen ez a hanyatló vidék.
2700m2-en használom a gépet. A térkövön is át kell tolni, nem? :DDD
Nem, neked abszolut semmit nem kellene kitalálnod, kitaláltam én helyetted hogy mérek egy full zöld (nem füves) területet, csak az meg nem tetszett.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7858) a2d2 válasza tothjozsi96 (#7856) üzenetére


a2d2
addikt

Bocsánat hogy raboltam az idődet, másnak talán volt benne hasznos infó.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7860) Sanki válasza Sanki (#7788) üzenetére


Sanki
addikt

up :B

(#7861) bogabi válasza a2d2 (#7857) üzenetére


bogabi
senior tag

Azért azt valld be, hogy ha a telked 2700 nm, és ebből nyírsz 1000-et, akkor nem 2700-at nyírsz, hanem 1000-et. Az okés, ahogy írtam is, hogy a 700 nm meglehet 30 perc alatt, de így a végére mindketten beleálltok a másik legkisebb félreérthető mondatába is és vitatkozotok a semmin. Legyen világbéke! :R

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#7862) pinnacle válasza pinnacle (#6998) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Van olyan hiba, hogy hol van gyújtás hol nincs? Az a gondom, hogy a fűnyíró hol beindul hol nem. Olyan szinten, hogy 2 hét után egyből beindul, 3-5x leállítom, hogy kiürítsem a fűgyűjtőt, azt egyszer nem indul be. Hiába rángatom semmi, nyomom a benzinpumpát hátha nincs benzin akkor sem , gyertyát cserélek akkor sem, majd egy óra múlva meg egyből beindul, benzin pumpálás nélkül. 5 percig használom, majd utána megint nem indul be. Van valakinek ilyen Fullas D150 motorja? Nem tudom, hogy ez egyedi probléma vagy ez úgy sz@r ahogy van. A gyertya csontszáraz, tehát nem "köpi be" hiába nyomkodom a benzin pumpát, ezért gyújtás hibára gondolok. Szervizben azt mondták, olyan ritka a gyújtás hiba, hogy alkatrészük sincs. Illetve ha kihagyna a gyújtás, akkor közben is dadogna a motor. Ezért lennék kíváncsi arra, hogy van-e egyáltalán ilyen ideiglenes gyújtás kimaradás probléma. Eredetileg LG F6TC gyertya volt benne , ezzel úgy járt, mint egy Harley-Davidson, "dadogott" viszont semmi gond nem volt vele, majd idén kezdődtek a problémák, cseréltem Oregon 77-317-1-re egyből beindult vele, ezzel pörgősebb volt, de ma megint gond volt. Cseréltem NGK BP6ES ezzel be sem indult, majd 1 óra után igen, de 5 perc használat után megint nem indult be, csak "köhög" a motor. 1,5 óra után meg egyből beindult, benzin pumpa nélkül, majd megint nem idult be. Mi a fene miatt lehet ez? Nem kap benzint, nincs gyújtás? OMV 100-as benzint is vettem, állítólag ez a legjobb, de ez sem segített. 20 évig Briggs & Stratton motor volt, az tökéletesen működött, azzal semmi gond nem volt, az leszámítva, hogy egy idő után elkezdett visítani, de a csapágygolyók pucolása, WD-zése után ez is elmúlt.
Még arra gondoltam, lehet a mai motorok csak 20 perc munkát bírnak, utána 1 órát pihenni kell? 1 órát nyírom a füvet, Briggs bírta.

[ Szerkesztve ]

(#7863) Sz_Imre válasza pinnacle (#7862) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Szia!
Így első körben a karburátort kéne szétszedni és kitakarítani.

(#7864) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Az alábbiak önjárós gépek közül melyiket ajánlanátok kb 1000nm-es terület nyírására (kb 12 fa van aránylag egyenes vonalban), ami megbízható, ha kell alkatrész is van hozzá illetve jól összevan rakva nem hajlik el a kereke meg hasonlók? Egy Güde Big Wheeler 510ES-t váltana le, mert az önjáró része kezdni megadni magát.

-RYOBI RLM46175Y 175 cm³ Yamaha motoros 169.000
-AL-KO Comfort 46.0 SP-B Plus 140ccm Briggs motoros 180.000
-ALKO Premium 470 SP-A 166 ccm Alco motor 164.000
-AL-KO Easy 5.10 SP-S 163 ccm nem tudom milyen motoros 145.000
-Riwall PRO RPM 5155 PRO 193 ccm Loncin motoros 132.000

Esetleg más ajánlás hasonló árban (46-51-es szélességben gondolkodom)?

[ Szerkesztve ]

(#7865) a2d2 válasza bogabi (#7861) üzenetére


a2d2
addikt

Én a miértet nem értem! Kapaszkodtok most ebbe a 2700-ba, de pont ezt akartam feloldani mert teljesen jogosnak éreztem az észrevételt hogy a telekmérettel nem lehet mérést végezni erre azután álltatok belém! Azután jött hogy ez nem fű, meg 2700, 2700. Tiszta kormány propaganda szint. Lehet túl önérzetes vagyok de bánt hogy beleteszek energiát valamibe (méricskélek, stopperelek, fényképezek, utána órákat eltöltök a gép előtt) úgy hogy az ég világon semmi hasznom nincs belőle csak azért hogy lehazugozzanak majd közöljék hogy ez egy szar mert ez nem fű végül marad a 2700-azás. Ezt nehezen veszi be a gyomrom. Na mindegy, részemről most tényleg befejeztem, jó fűnyírózást mindenkinek!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7866) SPeti1984 válasza SPeti1984 (#7864) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Esetleg még ezt találtam a fentiek mellett most akciósan:

Husqvarna LC 151S 179.000

(#7867) den89 válasza a2d2 (#7865) üzenetére


den89
tag

Szerintem hasznos volt a teszt és az infók. Köszi! Egyedül ez a 2700 m2-es dolog volt, ami nem volt megfelelő infó. De utána már ezt is megbeszéltük.

Megtudtuk, hogy fél órát bír az 5Ah akku egy átlagos, kicsit gazos, ritkás fű esetében. Ebből ha nagyon akarja, mindenki ki tudja számolni, nagyságrendileg mennyit nyír le ennyi idő alatt. Az, hogy te lenyírtál ezzel 700 m2-t, adott körülmények között, ami más számára nem releváns, elhisszük, miért hazudnál?! Átlagos felhasználás mellett ez valószínűleg kb 4-500 m2 lehet. Sűrű, angol gyep esetében valószínűleg inkább max 400 m2.

Nekem egy picit jobb minőségű a fű, na nem sokkal, nyár elejére nekem is elég gazos szokott lenni. Én nem tudnék ennyire rohanni, mint te (akadályok kerülgetése, fűgyűjtés, lejjebb állítom a magasságot), szóval én pl. valószínűleg kb a fent említett 4-500 m2-t tudnám lenyírni vele. Tehát nekem spec bő 2 db 5Ah akku kellene, de biztonság kedvéért 6Ah-t vennék, ha ilyet vennék.

[ Szerkesztve ]

(#7868) csp01 válasza a2d2 (#7824) üzenetére


csp01
tag

Jól értelmezem, ha csak fűnyíróról volna szó, akkor még jobb válsztás a benzines?

(#7869) Morris válasza a2d2 (#7865) üzenetére


Morris
Topikgazda

Jó, nyilván nem tudhattad hogy miért fontosak ezek az infók.
Ezért alakult ki egy kis csörte. De annyi baj legyen. Mostmár Te is tudod, hogy egy akkus gép esetén sok fontos adat van. Értékes információként szolgál az új akkus gépet keresőknek.
Sajna itt nem annyira egyszerű a történet mint a vezetékes vagy a benzines gépek esetén.
Majd az lesz még érdekes, hogy a nagy nyári meleg mennyire lesz hatással az akkukra illetve ezáltal a nyírandó terület méretére.
Vagy esetleg a téli hideg. Mert sokan télen is nyírják a füvet. (Köztük én is). Nyilván nem fagyban, hanem 0 fok felett. Az is hatással lesz az akku kapacitásra

Majd ha kijön egy hidrogén cellás gép vagy egy nukleáris energiával működő fűnyíró és te leszel az első akinek ilyen van, ugyanúgy szét leszel szedve. Ha más lesz az, akkor ő lesz megmasszírozva. Ez ilyen. ;]

[ Szerkesztve ]

(#7870) den89 válasza csp01 (#7868) üzenetére


den89
tag

Én ezt már számolgattam többször, csak kíváncsiságból. Akksi (mondjuk 8 évre veszed) vs benzinesre ráköltés (benzin, olaj, szűrő, gyertya, esetleg szervíz).

Vegyük mondjuk azt, hogy megveszel két 5Ah akkupakkot+töltőt, amivel mondjuk 6-800 m2-t tudsz lenyírni, ez kb 100-120 eFt. Ezt ha mondjuk heti 1x nyírsz füvet egy szezonban, durván 30x használod, számoljunk azzal, hogy így 8 évet bír az akku. Senki nem tudja amúgy, hogy pontosan mennyit... én abból tudok kiindulni, hogy anyáméknak 4 év alatt semmi baja nincs az MTD 40V 4Ah akkujukkal (évente max 20 nyírás), ahogy nekem sem 4-5 év alatt a Bosch akksijaimmal (szegélynyíróhoz, sövénynyíróhoz használom, stb), ezeket durván 20-30x töltöm fel egy évben.

Benzines esetében a benzin (100-as) 700 Ft*30 alkalom = 21 000 Ft, 8 év alatt 168 000 Ft, és akkor ehhez hozzájön az olaj-szűrőcsere (durván 30k 8 év alatt), és esetleges szervíz (mondjuk 4 évente egy 30-as, tehát 60k). Tehát akkus 100-120 eFt vs benzines 238 eFt. Ne tessék belekötni a számolásba (kivéve, ha orbitális hülyeséget írtam), nagyon nagyságrendileg számoltam csak, de talán annyira nem áll messze a valóságtól. Nyilván ha többször nyírsz füvet, az akku is előbb elhasználódik, de több benzint is használsz el.

Tehát fenntartásban durván 120-138k előnye van az akkusnak. Viszont, ha megközelítőleg hasonló teljesítményű gépet akarsz benzines vs akkusban, az akkus valószínűleg egy jó 100-assal drágább is.

Szóval igazából hosszútávon szinte ugyanott vagy. :D

[ Szerkesztve ]

(#7871) pinnacle válasza Sz_Imre (#7863) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szia! Köszi! Van erről valami leírás, hogy kell csinálni? Mondjuk még garanciális, visszaviszem a szervizbe. Egyébként azt honnan lehet tudni, hogy azért nem indul be, mert nem kap benzint vagy azért mert nincs szikra? Illetve ez a furcsa, hogy hol működik, hol nem. Lehet be tudnám 30-40.000Ft ráfizetéssel Briggsre cserélni. Azzal jobban járnék, mint ezzel a Fullas D150-vel? Van valakinek ezzel a Fullassal tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#7872) a2d2 válasza csp01 (#7868) üzenetére


a2d2
addikt

Ha nem álltam volna át akkus gépcsaládra akkor maradt volna a benzines fűnyíró mert sok bajom nem volt a Herkulessel és egyetlen gép miatt megvenni az akkut és töltőt (40V 2x5Ah és töltő = +150e Ft) nem ideális. Bár den89 számításai szerint akár még így is lehet az!
Én az előző akkuszériából kiindulva 10 évre tervezek az akksikkal, és nálam 5 gépre oszlik el ez a 4db + 2db töltő. Így nálam nem volt kérdéses hogy a fűnyírót is le kell cserélni ilyenre. Plusz itt még felsoroltam az előnyeit: [link]
Most hogy megvan az akkus viszont már nem állnék vissza benzinesre :)
Összefoglalva: aki megteheti hogy 8-10 évre előre belerakja a pénzt az akkukba, saját kertjében dolgozik velük, vagy olyan helyen ahol lehet közben töltögetni, esetleg még napelem is van a házon azoknak egyértelműen ajánlom az akkus gépre váltást. De majd kérdezzetek meg 5 év múlva is mert ezek csak a rövid távú tapasztalataim :)

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7873) den89 válasza a2d2 (#7872) üzenetére


den89
tag

Makita BL1850B 18V 5.0Ah-val számoltam, ami kb 22-25 eFt (*4) + töltő(15-30 eFt, attól függően dupla vagy sima). Ezért írtam 100-120 ezret. De a te akkucsaládod komolyabb cucc, így drágább is.

Igazából arra szerettem volna rámutatni, hogy hosszútávon anyagilag kb ugyanott van az ember. 8-10 év alatt pár tízezer Ft ide vagy oda amúgy meg nem releváns szerintem. :)

Annyi a jelentős, közel sem elhanyagolandó különbség, hogy az akkus gépre (+töltőkre) most kell kifizetned egyben a teljes összeget, a benzinesnél a fenntartás része pedig eloszlik 8 évre.

Aztán esetleg 8-10 év múlva új akkuk vs benzinesnél is újraindul a 8-10 év fenntartás, szóval ugyanott vagy ismét.

[ Szerkesztve ]

(#7874) a2d2 válasza Morris (#7869) üzenetére


a2d2
addikt

Mondjuk én télen nem nyírom, az már mazochizmus :D
Találtál te adatot mekkora a sebessége az önjáródnak?
Próbáltam utólag megnézni a Herkulesnél, de sajnos nem volt ilyen adat, pedig tuti ez a kulcs a hosszú nyílt terepen: [link]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7875) tothjozsi96 válasza den89 (#7870) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szerintem jól számoltál. Viszont ez egy legoptimálisabb eset, ami kiindulási alapnak jó. Azzal is kell számolni, hogy bármi bármikor meghibásodhat. Illetve egy olcsóbb-szerényebb gépnek több lehet a fenntartási költsége. És azért azt se felejtsük el hogy az akkumulátorokra kihat az időjárás. A 2x5Ah Makita 18V akku nyáron nem nyírja le azt a 600m2-t, mint amit még tavasszal lenyírt. Úgyhogy akár ezzel is nyugodtan számolhatsz hogy az a 2db akku már ha melegebb van, nem lesz elég. Vagy.. megvárod míg feltölt és haladsz tovább. Nagyon sok szempont van, és most mindenre rá lehet húzni azt hogy veszek xy akkumulátoros fűnyírót, mert van már olyan akku pack-om. És hát ugye a cigány is a saját lovát dicséri.. :) Én is vettem Parkside performance 4 akkus fűnyírót, sajnos hibásat kaptam. Utána vettem azt a korábban linkelt Dewalt-ot, az se jött be. És nekem az a véleményem hogy lehet ajánlani akkus gépet, de minden ház más és más. Nálam elég ergya fű van, és nagyon merült a Dewalt. Parkside-ra kíváncsi lettem volna, de hibást fogtam ki, ahogy rengetegen mások is, sajnos. Gondolkoztam hogy veszek egy Makita-t, de nem.. Sarki házam van, az utcán is szoktam nyírni, a telkem az viszont nem túl nagy. De pont ebbe a helyzetbe kerültem volna, hogy a 2 akku pont nem elég már, így már megint vennem kellene még 2 akkut. Van egy komplett Parkside gép parkom, nekem annyira így nem éri meg még egy akku családot fenntartani.

Szóval nekem az a véleményem hogy minden családi házról más és más mondható el, ezért nem is lehet mindenkinek ugyan azt a gépet ajánlani. Én megmondom őszintén így hogy van egy nagyon minimális tapasztalatom akkus fűnyíróval, nem vennék újra. Én azóta vettem két ELM4620-at, igaz ezek vezetékes gépek, de brutális erő van bennük. Én nagyon örülök hogy végül így döntöttem. Vezetékhez hozzá vagyok szokva, mindig is vezetékes fűnyírónk volt. Én benzines gépet is előbb vennék mint akkusat. Van otthon 10 liter benzined, az mire nem lesz elég? Nagyon sokáig elég. Akkumulátoros gépeknél meg számomra az a probléma hogy elég sokat dolgozok a jelenlegi Parkside gépparkommal is, van 4db 8Ah akkum és van 2db 4Ah-s akkum. És ez mellé ha még a fűnyírónak is kellene akku, hát.. Nyilván nem egyszerre használom a fűnyírót és a csavarbehajtót, de nekem az nem komfortos hogy marad két akkum ami fel van töltve és a többi akku meg töltődik. Ezért se vettem Makita akkus fűnyírót, mert akkor vettem volna szerszámokat is, és így már akkor kellene minimum 6db 5-6Ah akku, hozzá 3db dupla töltő, ki lehet számolni hogy mennyibe kerül, és hogy ér-e ez ennyit. Mondom ezt úgy hogy van egy komplett PS gépparkom már. Emellett az akkura nagyon sok minden kihat, a melegedés, az hogyha nincs időm munka mellett füvet nyírni és így sokkal nagyobbra nő a fű, ezáltal sokkal több energia az akkusnak levágni. Például pont tegnap nyírtam nálam, toltam két 10m csíkot és megtelt a 60l fűgyűjtő tartály. Igen, már elég nagy volt a fű. De a vezetékes/benzines gép nem kérdez vissza, az akkusat meg lényegesen jobban meríti. Úgyhogy pro és kontra. ;)

(#7876) Morris válasza a2d2 (#7874) üzenetére


Morris
Topikgazda

Nem tudom sajna. Ha oda jutok, biztos hogy változtatható sebességű önjáróst veszek. Ott nagyobb a rugalmasság.

(#7877) Sz_Imre válasza pinnacle (#7871) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Ja hogy garanciális, akkor persze vidd a szervizbe és javítsák meg.
Ahogy gondolod, cserélheted is ha úgy gondolod.
Lehetséges, hogy jobban járnál vele, a a Fullas D150 motort nem ismerem.

(#7878) bogabi válasza a2d2 (#7874) üzenetére


bogabi
senior tag

Az AL-KO 51 SP-B Comfot Plus-ra az adatlapja 3,5 kmh-t ír, ami igaz lehet, mert elég kényelmesen lehet követni, de mégse nyugdíjas tempó. A fix sebességű önjáróssal nekem az a bajom, hogy ott, ahol nagyobb/sűrűbb a fű, ott jó lenne kisebb sebességgel menni (hogy ne tömődjön el a kidobónyílás), de ez ugye fix hajtás esetén nem opció, olyankor hajtás kiiktat és tolás van.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#7879) a2d2 válasza den89 (#7873) üzenetére


a2d2
addikt

Igen, lehetne ezeket még cizellálni. Az új Makita akksik 2000 feltöltési ciklusra vannak korlátozva ha jól tudom, ezt háztartási körülmények között biztosan nem éred el 10 év alatt. Szerintem annyit fognak bírni, meglátjuk. Aztán ott van még hogy 2020-ban 400Ft volt a benzin most meg 650 (700 a prémium) és ki tudja hol áll ez meg. Lehet simán lehetne 10 éves átlagnál 1000Ft-al is számolni. (Érdekes és hasonló példaként: mikor áttértünk hibrid autóra akkor a 400Ft-os benzinnel számolva pont 10 évre néztem meg hogy visszahoz a mi esetünkben 1,8 millió Ft-ot az autó. Na ez a mostani számokkal már 3 millió).

@bogabi: én is úgy gondoltam hogy a fix sebességesek kényelmesebb tempóra vannak belőve mert sorra vinnék vissza a nyugdíjas papák hogy nem tudják követni a gépet :)
A 3,5 meg mondjuk a 4,5 között van 30% különbség! Ami egy ilyen hosszú területnél mint az enyém ahol 100 méterenként kell egyet fordulni simán okozhatta a rekorddöntést az új géppel. Emlékszem legelső alkalommal is mondtam a feleségemnek hogy szerintem hamarabb végeztem, de az csak úgy érzésre volt még, nem mértem akkor semmit.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7880) den89 válasza tothjozsi96 (#7875) üzenetére


den89
tag

Hát igen, az már egy komolyabb belemerülés a témába, amikről írtál. Ha szimplán csak a fűnyírónál maradunk, mérlegelni kell. Ha valakit nem vág földhöz most többet fizetni az akkusért, és úgy érzi megfelel neki, és azt szeretne, akkor vegye. Nekem pozitív róla a véleményem. Én most a 900-1000 m2-re is már azt vennék. Persze ekkora területre már komoly gép kell, minimum 300k, de ha akkora vágószélességet és önjárót szeretnék, mint a benzinesem, akkor inkább 400k. Szüleim szeretik az akkus fűnyírójukat, és én is szívesen nyírok náluk, ha úgy alakul. Másfelől az ő konkrét gépük egy játékszer (MTD LM 40 - 40V 4Ah). Kb 200-250 m2 átlagos minőségű füvet nyírunk vele, néha egy másik 400 m2-es helyen is, ott már kell hozzá a 2. akku. Nagy megkönnyebbülés faternak, hogy nem kell kábelezni (vagy pl egy benzineshez képest is egy áldás neki), és amúgy 10-ből mondjuk 8x végig ér 1 akkuval a 200-250 m2-en. Nyilván ez a gép egy 400+ m2 helyen vicc/játékszer lenne. Persze nem is volt drága, 4 éve akkuval együtt volt 90X ezer, később vettünk hozzá még egy akkut 40 ezer körüliért.
Másik példa, az utcában lakó angol gyeppel rendelkező ürge, aki megvette a Husi akkus gépet, kb 300-350-ért a 300-350 m2 füves részére, és úgy nyírja vele, mint valami lassított felvétel (mondjuk csutkára lenyírja a legalsóra), és hallani, hogy folyamatosan elég magas fordulaton pörög a motor. De ő elégedett vele, és szereti, ez a lényeg. Mi meg legalább eggyel kevesebb benzines fűnyírót hallgatunk a környéken. :)

a2d2 : így van. Csak nagyon nagyságrendileg szerettem volna a dologból kihozni, hogy első körben ugyan többet fizetsz az akkusért, de hosszútávon szinte ugyanott vagy. De legalábbis mondjuk 10 év alatt pár 10eFt ide vagy oda egyszerűen nem releváns eltérés. Én is úgy gondolom, hogy 10 évet bőven ki kell bírniuk az akksiknak.

[ Szerkesztve ]

(#7881) neo81 válasza SPeti1984 (#7866) üzenetére


neo81
senior tag

Husqvarna LC 151S: [link]

(#7882) csp01 válasza a2d2 (#7872) üzenetére


csp01
tag

És den89

Köszönöm!

(#7883) Tigris011


Tigris011
tag

neo81, den89 köszönöm az ajánlásokat.

(#7884) kk831228


kk831228
addikt

Ide keresnék aksis gépet , kb 400nm , egy 5ah aksi elég lehet ... ?;]

(kicsit jàtszottam ,beletologattam 😅)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#7885) neo81 válasza kk831228 (#7884) üzenetére


neo81
senior tag

:C

Néha én is szoktam hasonló méretű gazt nyírni, de azért kisebbet, csak éppen egy benzines erőművel......
Nyilván az udvart és a kertet messze nem hagyhatom meg ekkorára, de van egy kiljebb lévő, kis erdő melletti részünk, ahol szezononként nem szoktam gyakran erőltetni a fűnyírást. :)

[ Szerkesztve ]

(#7886) dik válasza kk831228 (#7884) üzenetére


dik
őstag

Itt volt egy üreg annó az csinált egy elektromos fűnyírót magának. 4Kw három fázisú motorral. Kb. nem volt akadály csak nehéz volt tolni. ;] Az egy állat elektromos gép volt az kiröhögné az ekkor a füvet... :DDD Az az egy elektromos gép volt amire azt mondtam fasza. Tovább kellett volna fejleszteni valami önjárós történetre és akkor örök élet lett volna... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#7887) kk831228 válasza dik (#7886) üzenetére


kk831228
addikt

:D :D :D Azt megnéztem volna... :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#7888) den89 válasza kk831228 (#7884) üzenetére


den89
tag

Azért ennek én már lehet inkább fűkaszával mennék neki. :D
Nyilván ekkora fűhöz nem ajánlott az akksis, az annak jó, aki max 8-10 centire hagyja.

(#7889) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok.

Végül úgy döntöttem, hogy kevesebb pénzből szeretnék új fűnyírót venni, így az alábbiak maradtak fent a listában:

-AL-KO Comfort 46.0 SP-A 4in1 Al-co motoros 135.000 Ft (olcsóbban betudom szerezni, mint a linkelt oldalon)
-Güde Big Wheeler 510/2 8in1 89.000 Ft
-Güde BIG WHEELER 514.3 R 125.000 Ft
-Riwall RPM5155 Pro 136.000 Ft

Szerintetek melyiket érdemesebb? Inkább az Al-co felé húznék, de mondhatni az a leggyengébb a 140ccm-es motorjával, de talán kevésbé lehet kínai mint a többi. Vagy rosszul gondolom? Az Al-co saját motorja mennyire megbízható? Ti melyiket vennétek ezek közül (kb 1000 nm, pár gyümölcsfával tarkítva, pici egyenetlenséggel)?

(#7890) Morris válasza SPeti1984 (#7889) üzenetére


Morris
Topikgazda

Mennyi pénzt szánsz rá?
Én egyiket sem venném.

[ Szerkesztve ]

(#7891) SPeti1984 válasza Morris (#7890) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Ahogy nézem olyan 140 lenne a max amit szánnék rá. Nézegettem használtakat is, de inkább újat vennék. Van jelenleg egy Güde Big Wheeler 510es önindítós önjárós, ami 11 éves már és az önjárója kezd elkopni.Tudom olcsóbb lenne lecserélni a fogaskerekeket, de mondom akkor lehet beruháznék már egy újra. Valamint van még egy kb 3 éves Al-ko 46 B Bio Edition, így a mellé lenne egy új, a Güde meg tartaléknak ellenne téve.

(#7892) KunEmber válasza nagydom1991 (#7799) üzenetére


KunEmber
senior tag

Nem használok semmilyen formában fűkaszát, az érintett termékről nem tudok nyilatkozni. DE! Az öcsém egy hasonló szintű Oleo gépet vett erre a célra (akár az is lehet, hogy pont ezt :F ), ő szereti, elégedett vele és “normális” állásán túli maszekolós időben használja rendesen. Amennyiben kérdésed van, írjál privátban és szívesen továbbítom neki.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#7893) Morris válasza SPeti1984 (#7891) üzenetére


Morris
Topikgazda

Akkor ennyiből kell gazdálkodni. Ami szimpatikus

(#7894) SPeti1984 válasza Morris (#7893) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Akkor a felsoroltak között lényegében nincs minőségbeli különbség?

(#7895) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Van egy Honda Hrg465nIzy önjárós fűnyírónk. Az önjáró bowdenje nem húzódott vissza, a kerék ment így akkor is amikor elengedtük a kart, ezért ki lett takarítva, ez a része meg is javult, de most meg nagyon erőtlen. Régen álló helyből is megindult most meg van hogy menet közben is leáll a kerék amha már telítődik, vagy valami torlasz van. Az a kérdésem, hogy itt el tud romlani /gyengülni valami? Vagy a bowdent kéne valahogy feszíteni? Esetleg csúszik az ékszíj, vagy ki kell cserélni az önjáró egységet? Több mint 10 éves a gép, tehát ha van kopó alkatrész akkor lehet, higy valamit cserélni kellde mit?

Üdv: Fishor

(#7896) HdRew


HdRew
őstag

Sziasztok!

Köszi a fűnyíró ajánlást, bevált, tökéletesen működik a csavarbehajtó akkujával és a 3 ah elég is volt.

Viszont elég sok a gyom a kertünkben, azokat el akarjuk távolítani, erre kérnék ajánlásokat. Feleségem gyomirtó spray-jel befújná a kertet és utána legalább nem lenne ennyi gondunk velük. Más azt mondja, hogy meg kéne várni, amíg megint megnő és akkor kézzel kihúzni őket.

Nektek mi vált be?

Köszi szépen a segítséget előre is!

(#7897) den89 válasza SPeti1984 (#7894) üzenetére


den89
tag

Morris kollégánál szinte csak a Husqvarna létezik, mint opció, szóval ne feltétlen ebből indulj ki. :) Tény, ha van rá lóvé és nem is sajnálsz hasonló a paraméterekért +50-60k-t kifizetni, akkor Husi (most amúgy egész jó akciók vannak a gépeikre, 20-25k lejön a legtöbb gépből). De ha ár-érték arányra mész rá, és írtad is, hogy megállnál az említett max 140-ből, és még akciósan meg is tudod venni, akkor egyértelműen AL-KO. Azért az egy egész jó márka, nem hiszem, hogy mellélősz vele.

[ Szerkesztve ]

(#7898) Morris válasza SPeti1984 (#7894) üzenetére


Morris
Topikgazda

Nem nagyon van.
Talán a güde az, amit semmiképp nem vennék. De ez én vagyok.

(#7899) Morris válasza den89 (#7897) üzenetére


Morris
Topikgazda

Létezik Honda is :DDD

(#7900) Morris válasza HdRew (#7896) üzenetére


Morris
Topikgazda

Ha nincs tarack, akkor érdemes lenne megfújni egy Bofix gardennel (kétszikű gyomirtó - füvet nem bántja)
Ha van tarack, akkor totális gyomirtó, de az mindent visz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.