Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-05-22 12:52:35

LOGOUT.hu

Üdv a Fűnyíró topikban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7351) Cleinor


Cleinor
tag

Sziasztok!

Beköszöntött a tavasz, gondoltam megosztom én mire jutottam a segítségetekkel!
DLM463Z lett a befutó
2x BL1860 6Ah-s aksival
Dupla gyorstöltővel
230k-ra jött ki

1000nm-re vettem, fűnek nem nevezném, inkább gyom, most indul a féken tartás :)
Egy része amúgy is veteményes lesz, két szett aksival tervezem használni, de most csak 2 db-ot vettem és töltöm (első töltés 45perc volt kb)

Még így fűnyírás nem vártam :D

"Elméletileg az elmélet és a gyakorlat ugyan az. Gyakorlatilag nem..."

(#7352) den89 válasza Cleinor (#7351) üzenetére


den89
tag

Hajrá, várjuk a beszámolót! :) Gondolkodom én is kb ekkora területre, akár ebben a típusban is. De legalábbis jó lenne tudni, mi várható tőle. Szerintem sajnos nem fogsz végigérni vele, de legfeljebb közben pihensz egyet. :D

[ Szerkesztve ]

(#7353) dik válasza Alex123 (#7349) üzenetére


dik
őstag

Roppant kíváncsi leszek a teszt eredményekre. Erről a motorról nem nagyon hallottam semmit még. Szóval majd kérnék pár sort az ereményekről...

Ezt az elektromos fűnyíró témát meg nem értem mit kinlódnak vele és még nem is olcsók. Benzines valami jobb fajta azt örök élet...

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#7354) Alex123 válasza Morris (#7350) üzenetére


Alex123
senior tag

Videót nem ígérek de már összeraktam - 2 csavart kellett a tolókarba beilleszteni és kész is. Hétvégén beindítom, veszek friss benzint bele, olaj már van, vettem két sae-30-ast hozzá.
Drágaszág... :)

[ Szerkesztve ]

(#7355) Alex123 válasza dik (#7353) üzenetére


Alex123
senior tag

A márkaképviselet szerint a Husqvarna megrendelésére gyártja a kínai Loncin - a Briggs motorokról váltottak, azt mondják, hogy megbízható, van hozzá minden ha kellene...
Majd kiderül, ütni-vágni nem fogom, törődést megkapja, aztán majd elválik az évek alatt, hogy muzsikál... :)

De amint lesz vele tapasztalatom, igyekszek beírni ide a fórumba is.

(elektromos lesz a jövő de még jó pár év, mire minden helyzetben kiváltják a belsőégésűeket)

(#7356) dik válasza Alex123 (#7355) üzenetére


dik
őstag

Mire az lesz a jövő már nem lesz mire használni ezeket...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#7357) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Sziasztok!
vettem egy akksis makita funyirot, töltővel, akksival (nyilván :D). A kérdésem az lenne, hogy a töltőn a bekarikázott részen nem világítanak a ledek? Nekem egyik sem világított még semmit, vagy ha nem is tudnak, akkor nem értem mik ezek. :D
Vagy csak akkor jeleznek, ha valami nem oké? A töltöttségjelző ledek (fehér, piros,zöld) jók és tölt/hűt is rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#7358) Tsunami73 válasza Alex123 (#7355) üzenetére


Tsunami73
tag

A stihl is így veszi a loncin motorokat a kínaiaktól. Igy jönnek ki jobban anyagilag.
Megy az árverseny és az olcsósítás.
Amíg a garancia szól, addig érdekes a forgalmazóknak, azt meg simán hozzák, meg többet is. Egyes thorx kínai copy motorok is elég jól bírják otthoni használatra.

(#7359) Tsunami73 válasza Palesztin994 (#7357) üzenetére


Tsunami73
tag

Azok csak szimbólumok, a ledek villogását és a hiba okát mutatják.

(#7360) Alex123 válasza Tsunami73 (#7358) üzenetére


Alex123
senior tag

Igen, olvastam, hogy a Stihl is, de nem csak ők, a Husqvarna, Stiga, Oleo-Mac, Alko, Dedra, Riwall, stb. és még ki tudja hány márka "szíve" lett a Loncin kínai motor...-(elég nagy gyártó, ahogy olvastam - a minőség, meg tudjuk manapság is csak a pénztől függ)
Mind1, bírjon ki jó pár évet, aztán felőlem a holdon is készíthetik... :)

(#7361) Palesztin994 válasza Tsunami73 (#7359) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Ez volt a tippem, köszi szépen!! :)

(#7362) dik válasza Tsunami73 (#7358) üzenetére


dik
őstag

Van valahol erről valami jó kis teszt, leírás vagy bármi hiteles történet mennyire jók azok a motorok?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#7363) Tsunami73 válasza Alex123 (#7360) üzenetére


Tsunami73
tag

Igen, a stiga is benne van a buliban, nemrég fűnyíró trakis fórumon árultak két stiga motort alkatrésznek, kapta az ívet az eladó, hogy inkább vas árban hírdesse.

(#7364) Alex123 válasza Tsunami73 (#7363) üzenetére


Alex123
senior tag

A Stiga ST170-ben pl. ez van elrejtve: LC1P65FE-2, lehet, hogy a többiben is...? :)
Vagy pl. a többiben is ez van, pl. apróbb módositásokkal, stb...
Nincs róla sehol információ a neten, szét kell szedni, a blokk belsejében van beütve az egyedi azonositó. (de az sem kizárt, amit mondtak, hogy a Husqvarna gyártatja és nem "polcos" motor...
De nyilván én nem szedem most szét 24 hónapig... :)

(#7365) Tsunami73 válasza Alex123 (#7364) üzenetére


Tsunami73
tag

Stuhl rm488tc nek néztem az alkatrész ábráját, mert két új loncin motor is köpte kifelé az olajat, meg a stihl szervizben is volt belőle. Az egyik Husqvarna motor ugyan az volt. Nem hiszem hogy beleszólnak a gyártásba, max milyen burkolat, szín stb legyen rajta. Régen a castelgarden (ggp, stiga) is egy az egybe megvette a kínai sövényvágót, csak szín és a felirat volt a kérés.

(#7366) MaCS_70 válasza Tsunami73 (#7365) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez a "gyártatja" simán jelenthet simán csak annyit is, hogy a minőség-ellenőrzés során a jobb gépek közül kapnak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7367) Ferike81


Ferike81
senior tag

A kínai technika nagyon komoly. Szinte bármit le tudnak gyártani. A minőség meg attól függ mennyit hajlandó a vevő fizetni. Egy barátom vett egy 10+ millás laborberendezést, ami majd 40%-kal volt olcsóbb mint egy európai. El is jött két kicsi kínai összedobni. 5 éve pompásan működik, évente jönnek szervizelni. Magyarországon azért fél mindenki a kínaitól mert ezt fizetjük meg, ezt hozza ide. Azt azért nem gondolom, hogy neves gyártók xar motort vesznek a termékeikbe, csak azért mert kínai olcsó. Olcsóbb, mintha Németországban rakatná össze, de a minőséget megköveteli. Amelyik meg olcsó azt meg így is reklámozza, hogy kínai motorral olcsósított.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#7368) MaCS_70 válasza Ferike81 (#7367) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egy konkrét példa belsőégésű motorokkal:

Egy barátom konkrét megrendelésről tárgyalt egy kínai motorgyártó céggel. Adott típusra három vagy négy minőségi osztály létezett, kb. 30-35%-os árbeli szórással. A legjobbra mondták, hogy azok a motorok konkrétan egy az egyben mennek japán márkanevű gépekbe (ezeket aztán mindenki eredeti japán gyártmánynak is hiszi), a második kategória pedig jellemzően a kínai gépekbe kerül be, alapvetően esztétikailag kevésbé kidolgozottan, de azonos műszaki minőségi paraméterekkel.

És itt jött a meglepetés: a kelet-európai piac az alsó ketegóriát vásárolja, ami náluk konkrétan a selejt. Mivel egységes a gyártás, és a kategorizálást a sor végi mérések alapján csinálják. Ami a legalsó kategóriába esik, az működik, rövid távon alig tapasztalható hiányosságokkal. De általában rövidebb lesz az élettartama.

De akárcsak mondjuk a processzorgyártásnál, itt is érvényesül az a jelenség, hogy nincs elég alacsony minőségű daraba, tehát a nagy számban rendelt alső kategóriás darabhoz szükségszerűen hozzá kell adni a magasabb kategóriából is nem ritkán nagy számú "jobb" darabot.

Anno a 90-es években egyebek mellett így kerültek a boltokba a brutálisan jól túlhajtható processzorok is.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7369) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Sziasztok!
Most vettem Makita DLM432 fűnyírót, végigmentem a kérten vele, szerintem nagyon fogom szeretni, köszönöm a tippeket hozzá!
Most viszont kéne egy szegélynyíró is. :D
Szintén Makita terméket néztem, mégpedig a Makita DUR181 típust. A kérdésem az volna, hogy a teljes szetthez DC18RD töltőt és BL1830B 18V 3.0Ah akkumulátort adnak. Utóbbi gyakorlatilag a fűnyíró akkuijának a gyengébbik verziója. A kérdés az volna, hogy a fűnyíróhoz kapott gyors, duplatöltővel is tölthetem a szegélynyíró akksiját, vagy vennem kell ahhoz is töltőt (DC18RC-t) ? Mi a helyzet, ha pl. a 4AH-s akkut veszem bele?
Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#7370) Palesztin994 válasza Palesztin994 (#7369) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Javítás: A szegélynyíróhoz adják a DC18RC-t, a fűnyíróhoz kaptam a DC18RD-t.

(#7371) MaCS_70 válasza Palesztin994 (#7369) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha azonos típuscsaládba tartoznak az akkuk (ennek legfőbb jele az azonos csatlakozási geometria), akkor szinte biztos (különösen érdemi gyártóknaál), hogy csereberélhetők a töltők és az akkuk. Legfeljebb a gyengébb töltő lassabban fog tölteni, mint amit egy nagyobb akku még bőven elbírna, tehát nem használod ki a gyorstöltési lehetőségeket -- aminek az akkuk viszont örülni fognak.

Az okosság a tokozott lítiumos akkuk esetében mindig magában az akkuban van, aminek több cella esetén már komoly jelentősége van.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7372) Palesztin994 válasza MaCS_70 (#7371) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Igen, egy család, a számozáson is látszik. Az 1830-as a 3AH-s, 1840=4AH,1850=5AH. En is úgy gondolom, hogy működnie kell, illetve az DC18RD-hez is írják, hogy hány perc alatt tölti fel a 3,4,5,6AH-s akksikat. Ebből kifolyólag eléggé biztosnak tűnik, hogy nem kell még egy töltő. A gyorstöltésen én is filóztam, jobb lett volna talán egy lassú töltő, de végül csomagban vettem a fűnyírót, jó ideig így is tuti bírják majd az akksik.
Köszi szépen a választ!!

(#7373) KunEmber


KunEmber
senior tag

Sziasztok! Segítséget kérnék, jó ideje tanakodom. Van egy közepesen elhanyagolt, gyenge fű/sok gyomos, legalább 5 kisebb részre tördelt, összesen 3-400 m2-es kertünk. Ilyen igazi szakadt, gyerekek által kikoptatott, diófa alatt semmi nem növős agglomerációs kert. Tervezek felülvetni szárazságtűrő fűvel, de gyomírtó, műtrágya, gyepszellőztetés több okból is felesleges lesz, nem is cél. Önjáró nem kell, nincs elég egyenes.

Általam gondolt lehetőségek:

1. Kábeles gép: gyorsan kilőttem, ház előtt, ház mögött, sövény mögött... Az egész életemet kábelek odébbtaszigálásával tölteném.

2. Akksis: Makita gépeket nézegettem, első tetszetős modell a DLM463, de akksit is kellene vennem, azzal meg 240.000 körül van a buli. Gyengébb modelleknél mem tudom, erre az erősebb, vastagabb fűre és gyomra mennyire lennének jók?

3. Benzines: ez áll hozzám most a legközelebb, Husi LC140-et vagy Stihl RM 248.2-t nézegettem aktívan. Ezek a belépő szintű, Loncin motoros jószágok tudnak többet mint egy 80 ezres Riwall? Husqvarna baltám és Husqvarna (Viking) varrógépem már régóta van, azzal a branddel nagyon elégedett vagyok.

3+1: gyűjtsek még nagyon sokat és vegyek egy Honda motoros Hondát? 😎

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#7374) Morris válasza KunEmber (#7373) üzenetére


Morris
Topikgazda

LC140 jó lehet, de 400m2- re lehet kevés.

(#7375) neo81 válasza KunEmber (#7373) üzenetére


neo81
senior tag

HUSQVARNA LC 356VP: [link]

HUSQVARNA LC 353AWD: [link]

(#7376) KunEmber válasza Morris (#7374) üzenetére


KunEmber
senior tag

+ @neo81

Köszi a javaslatokat. Sajnos a H356 bár tetszik, de lényegesen több, mint amit eredetileg szántam rá. Alsóbb kategóriákban bármi más esetleg ami (a Hechttel ellentétben) javítható, ha tönkre megy? Vagy egyszerűen tudomásul kell venni, hogy az LC140 az első modell, ami ajánlott és kész? Vagy ha úgy teszem fel a kérdést, hogy tolós benzines 160.000-ig?

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#7377) Morris válasza KunEmber (#7376) üzenetére


Morris
Topikgazda

Szubjektív vélemény, de én husqvarna helyett mást nem vennék ebben az árkategóriában.
Sőt szerintem ezen kívül mást nem vennék. Nekem annyira bejött. Lehet,hogy fél millás kategóriában már Hondát vennék, de az túl van az inger küszöbömön.
Akksisból meg Makita. 50%-ban azért mert akkum már van hozzá.

(#7378) Z.É.T. válasza KunEmber (#7376) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Szerintem nézd meg, van-e rokonszenves Emak motoros Oleo Mac esetleg.
(a topikösszefoglalóban van táblázat)
Pl itt egy viszonylag bő lista:

https://www.kertigepem.hu/funyiro/

(#7379) den89


den89
tag

Kicsit már átesünk a ló túloldalára. A fórum alapján már lassan az az ember érzése, hogy csak a Husqvarna az egyetlen ajánlott fűnyíró és más nem is létezik. :N

Érdekes, nekem jó a McCulloch, 5 éve 130 ezerért vásárolt fűnyíróm 1000 m2-re (igaz ez is Husqvarna almárka). De kicsit már zavaró, hogy mindenki csak Husit tud ajánlani. Benzinesből ár-érték arányban szerintem az AL-KO márkájú gépek teljesen jók, én eddig pozitív véleményeket hallottam róla. Nagy a kínálat ebben az ársávban az AL-KO-ból, többsége önjárós. De ha nem önjárósat szeretnél ez szerintem teljesen jó lenne:

AL-KO Classic 4.66 P-B

De Stiga, Oleo-Mac gépekkel sem hiszem, hogy nagyon mellélősz.

Amúgy én már akksisat (Makita) vennék, ha most vennék. Főleg ilyen tűrhető telekméretre.

[ Szerkesztve ]

(#7380) Morris válasza den89 (#7379) üzenetére


Morris
Topikgazda

Nem estünk át egyáltalán. Olyan fűnyírót veszel amilyet akarsz. Ha neked elég az a komfort, amit az nyújt, akkor boldogság van. 5 éve vetted. Az nem most volt. Árban minden elszaladt.
A linkelt AL-KO merev, UV érzékeny gyűjtővel rendelkezik. Meg fogja enni a nap. Akkoris ha keveset lesz használva. Aztán majd széttörik. Ráadásul a fogantyúján nincs semmilyen borítás.
Nem arról van szó, meg lehet venni. Akinek ez szimpatikus, vegye nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#7381) den89 válasza Morris (#7380) üzenetére


den89
tag

Ez igaz, hogy feljebb mentek az árak. De AL-KO, Stiga, Oleo-Mac a mai napig van ebben az ársávban (130-150 ezer Ft).
Egyéni igények kérdése, azt mondom. Akinek angol gyepe van, 3-4 naponta nyírja, fontos neki, hogy szép legyen, sokat dolgozik ezért, az szinte biztos Husit fog venni 250 ezerért.
De aki tényleg csak “fűként tekint a fűre”, és nincsenek nagy elvárásai, igényei a fű és a fűnyírő terén, és nem is akar annyit rákölteni, annak bőven jó a fele annyiba kerülő.

[ Szerkesztve ]

(#7382) dik válasza Morris (#7380) üzenetére


dik
őstag

Honnan lehet ezt megállípítani megeszi a nap?
Nekünk van itthon egy alko gépünk még az ős időkből tech. motoros és annak még most is tökéletes. Műanyag bazár, de teszi a dolgát. Vag ezt így úgy kell nézi fogíasztó társadalmi bazár?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#7383) Morris válasza den89 (#7381) üzenetére


Morris
Topikgazda

"Egyéni igények kérdése, azt mondom."
Én is ezt mondom.
Nem csak a Husqvarna jó az "angol gyephez". Pláne nem 250k-ért. Az említett LC140 140k körül van.
De ha ajánlani kell, akkor én egy olyan gyártó termékét fogom ajánlani, amivel a legkisebb az esély a lyukra futásra. Nem ma alakult gyártó/kereskedő. Folyamatos alkatrész ellátottság, megfelelő garanciális ügyintézés és a termékkel való tapasztalat. Én így ajánlottam. Te szintén. Nem is szóltam egy rossz szót sem.
Lehet venni MTD-d is vagy egyéb márkákat.

dik: Korábban nagyon sok hirdetést láttam, ahol ilyen fűgyűjtőt kerestek, mert merev és könnyen törik. Plusz nehezebb mint pl az egyéb gyártók szövet fűgyűjtői. Ezek nem kompozit UV álló műanyagokból készülnek.
Másrészt a szövet gyűjtőbe nem ragad bele a nedves nyesedék. Könnyebb kiborítani belőle. Ez megint saját tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#7384) f4lcon válasza Morris (#7383) üzenetére


f4lcon
őstag

én konkrétan rühellem a szövet fűgyűjtőmet így lassan 4 évesen
az apró por/fű úgy tele nyomta, hogy már nem lehet kiszedni belőle
a műanyagot meg kimosnám kefével meg vízzel és kész
(már próbáltam ezt is kimosni, nem ment. ahogy nagynyomású vízzel és levegővel sem tökéletes, bár még tán azzal a legjobb)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#7385) Morris válasza f4lcon (#7384) üzenetére


Morris
Topikgazda

Én meg szeretem :)

(#7386) KunEmber válasza den89 (#7381) üzenetére


KunEmber
senior tag

Köszönöm mindenkinek, futok akkor még egy kört majd az Emakos Oleo-Maccel és a Briggs-es Alkokkal is.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#7387) Sz_Imre válasza KunEmber (#7373) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Szia!
400m2-re teljesen elég a kinézet Husqvarna LC 140P vagy a Stihl RM 248.2. (Nem is értem miért lenne kevés :U )
Esetleg STIGA COLLECTOR 43 (fűgyűjtője műanyag házas). Mivel van ilyen fűnyíróm, tudok tapasztalatot írni, jó gépnek mondom összességében. Kb. ha saját terület után szomszéd területét is kell vágni , akkor igencsak ott vagyok az ajánlott 1000m2. Hátránya, hogy nem a klasszikus méretű gyertya való bele. Pl. ez jó NGK BKR6ES (nem ez van gyárilag benne).

(#7388) Morris válasza Sz_Imre (#7387) üzenetére


Morris
Topikgazda

Vágószélesség és fűgyűjtő térfogat miatt esetleg.

(#7389) polk válasza polk (#6683) üzenetére


polk
csendes tag

Tegnap délután a hosszú téli álom után beröffentettem a taligát és lenyírtam a füvet. Ősszel beraktam a garázsba, volt még benne 100-as benzin...tegnap rátöltöttem, kettő rántás és pöfögött egyből. Kicsit tartottam attól, hogy nem fog beindulni ennyi állás után, de kellemesen csalódtam. Ahogy írtam is, Loncin motor.

(#7390) dik válasza Morris (#7383) üzenetére


dik
őstag

Aha lehet én nem tapasztaltam mindezt. Az enyém tökéletes pedig ebben azt van év meg rutin bőven... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#7391) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Halo, Szerelte itt koztetek valaki a funyiro onjaro reszet?

Al-ko 525VS egyebkent.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7392) f4lcon válasza MPowerPH (#7391) üzenetére


f4lcon
őstag

én próbáltam szétszedni, de nem sikerült
igaz az enyém akkus

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#7393) MPowerPH válasza f4lcon (#7392) üzenetére


MPowerPH
félisten

Telen mielott elraktam, kitisztitottam a hatso kerekeknel a fogaskerekhajtast, zsiroztam, ahogy kell. Meg alvazvedoztem az aljat, mashoz nem nyultam.
Most csereltem olajat, gyertyat, szurot.
Elinditom, es a hajtomu resze be van allva. Onnan derult ki, hogy elkezdett fustolni a szij... Ez raadasban varialhato sebessegu, csak hogy meg bonyolultabb legyen. Holnap maximum szetszedem, a fedelet torx csavarok fogjak korbe, de igazabol nem tudom, mit kell nezni, hol keressem a hibat.
A hajtast aktivalo kar mukodik, mert ha behuzom, akkor hatrafele nem tudom huzni a funyirot, csak tolni. De a motor nem tudja megforgatni a hajtason levo szijtarcsat. Aminek ugye ha nincs aktivalva a kar, szabadon kellene tudni forogni.

Don't Tread On Me

(#7394) csibor


csibor
őstag

Sziasztok!
Tudom nagyon szorosan keresek :) 100-200k között, 51-53cm vágásszélesség, önjáró, fűgyűjtős. Most van valami ajánlott? A jelenlegi Obis gép már megjárta körbe a földet.

(#7395) f4lcon válasza MPowerPH (#7393) üzenetére


f4lcon
őstag

én kilazítottam az összes csavart, és nem jött szét :D

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#7396) KunEmber válasza KunEmber (#7386) üzenetére


KunEmber
senior tag

Husi LC140. Hétfőn jön. Beszámolót írni ilyenkor illik? :DDD

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#7397) Morris válasza KunEmber (#7396) üzenetére


Morris
Topikgazda

Próba után jöhet nyugodtan :K

(#7398) bogabi válasza csibor (#7394) üzenetére


bogabi
senior tag

Pl. AL-KO 51 SP-B Plus - 4 éve van meg, eddig bevált. De 200 körül van akár Husqvarna, Stihl, stb.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#7399) Morris válasza csibor (#7394) üzenetére


Morris
Topikgazda

AL-KO Comfort 51.0 SP-B (vagy a Plus- úgy láttam kb egy árban van)
Husqvarna LC151S

[ Szerkesztve ]

(#7400) MPowerPH válasza f4lcon (#7395) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem se. :)) Veszem elo a nagy csofogot, azzal lefeszegetem. Ilyen feher tomito paszta van kozotte, ami ugy nez ki, jol mukodik.

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.