Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13504) athomi válasza patomi (#13500) üzenetére


athomi
veterán

Ez mennyire marad tartós vajon? Azért kérdem, mert olvastam már olyan véleményt, tapasztalatot, hogy az utólagos lakkozás nem marad tartós és hamar besárgul.

Védőréteg nélkül hagyni viszont szerintem elég fura, mert akkor a műanyag búra kezd tönkremenni.

(#13506) SPeti1984 válasza hurenzon (#13505) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Max egy Trend vagy nagyon jó ajánlattal Technology full kemény belső kárpittal kilehet fogni 1.6 motorral 4.5-ért, de Titanium 5 környékén van ezzel a motorral.

(#13507) bajnokpityu válasza hurenzon (#13505) üzenetére


bajnokpityu
félisten

vitarát 4080ért vettük, 3.8ért adtuk el 2 évesen 30e km-el, de már extrákkal, jó ismerősnek, egyébként kb sorban álltak érte. vannak tipusok, amik jól tartják az árukat. majd a piac eldönti, h jó-e az ár.

SPeti1984: sztem az 1.6al könnyebb dolgotok lenne, de hát ez van.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#13508) patomi válasza athomi (#13504) üzenetére


patomi
őstag
LOGOUT blog

Sajna nem tudom mennyire tartós. Kollegám passatján egy éve volt megcsináltatva és az még jó. Nála nem tettek rá semmi védelmet. (Nem is nagyon értem elvileg aki ért hozzá olyan csinálta) én szándékosan hagytam szabadon, mert meg dolgozni akarok rajta.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#13509) Kaktusz92


Kaktusz92
tag

Üdv! Kisautó vásárláson gondolkodunk, és felvetődött a Fiesta is. 2005-2007 körülieket keresgélek, benzinest, aránylag keveset futottat. Mik a vélemények az 1.25-ös és 1.3-as motorokról? Megbízhatóak? Fogyasztásuk kb. mennyi? Fenntartásban drágább mint pl. egy C Corsa? Nem versenyautónak kell, tehát nincs szükség nagyobb motorra, csak ha minimálisan fogyaszt többet. Amit mindenképp szeretnénk bele az a klíma. 800-900 ezer körül szánnánk rá.
Ez eléggé tetszik: https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/ford/fiesta/ford_fiesta_1_25_fresh_plus_109000km_szep_allapot-12801052
A válaszokat előre is köszönöm, szép napot. :)

(#13510) Goose-T válasza Kaktusz92 (#13509) üzenetére


Goose-T
veterán

Még ezeken a gagyi képeken is átjön, hogy messziről el kell kerülni ezt a kocsit. Lökhárító csálén áll, a vonószem előtti betét elveszett, a felnik kritikán aluliak, még az ET szám sem egyezik a gyárival, kilógnak a kerekek a kocsi alól.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#13511) RazoR válasza Kaktusz92 (#13509) üzenetére


RazoR
veterán

Ahogy a kolléga is írta ez felejtős, elöl biztos, de szerintem hátul is törve, sérülve volt, látszik a lökhárító illesztéseken. Plusz túl tiszta a motortér is szerintem. Ne hagyd magad becsapni az alufelnikkel meg az első pillantásra szép külcsínnel!

[ Szerkesztve ]

(#13512) Kaktusz92


Kaktusz92
tag

Ú rendben, köszi srácok. De azért ebben az árkategóriában találni rendeset is? Most néztem, hogy az 1.3-as motor az láncos, azokat érdemesebb nézegetni?

(#13513) RazoR válasza Kaktusz92 (#13512) üzenetére


RazoR
veterán

Lehet persze, csak ne az elsőt vedd meg ami megtetszik! Nincs baj a láncossal szerintem.

(#13514) jansky1


jansky1
senior tag

Üdv!

Mi okozhatja a fókánál, hogy világít a két hátsólámpa, de ha fékezek, is világítani kezd a kiegészítő féklámpa, akkor a bal hátsólámpa kialszik?

(#13515) RazoR válasza jansky1 (#13514) üzenetére


RazoR
veterán

Valahol zárlat van szerintem.

(#13516) jansky1 válasza RazoR (#13515) üzenetére


jansky1
senior tag

Akkor ez nem ilyen, hogy én megbuherálom, izzó vagy biztosíték csere nem oldja meg?

(#13517) RazoR válasza jansky1 (#13516) üzenetére


RazoR
veterán

Próbáld meg hátha, bár én biztos, hogy inkább nekiállnék kimérni, hogy hol lehet a hiba.

(#13518) ReFleXx válasza jansky1 (#13514) üzenetére


ReFleXx
addikt

testelési hiba, keresd meg a test pontjat a hatso lampaknak [link]

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#13519) jansky1 válasza ReFleXx (#13518) üzenetére


jansky1
senior tag

Köszi, leszedtem a lámpatestet, a karosszériába a vezetékek egy gumi fedőlapon keresztül mennek. Ezt sajnos nem tudtam leszedni, nem merem erőltetni, gondolom ez alatt lenne a csavar, amit meg kéne tisztítani.

[ Szerkesztve ]

(#13520) troll81


troll81
addikt

sziasztok Bilstein vagy Eibach melyik a jobb tartósabb, lengéscsillapító? :F

(#13521) jansky1 válasza jansky1 (#13519) üzenetére


jansky1
senior tag

Áh, csak leszedtem, de mélyebbre kell ásni. Csomagtartó felől kéne megbontani, de ehhez már végképp nem értek. Megy a villamosemberhez :DDD . Köszi a segítséget.

(#13522) RazoR válasza jansky1 (#13521) üzenetére


RazoR
veterán

Van multimétered? Ha van mérj szakadást a lámpára menő test és valahol a karosszéria (mondjuk egy csavar feje) között. Ha sípol a műszer akkor oké, ha nem akkor szakadt a test kábel.

(#13523) jansky1 válasza RazoR (#13522) üzenetére


jansky1
senior tag

Köszi, el is készült azóta. Foglalattal babrált valamit a mester, aztán jó lett.

(#13524) DeFranco válasza jansky1 (#13523) üzenetére


DeFranco
nagyúr

te budapesti vagy? ha itt találtál jó villanyászt az nekem is jöhetne, van pár műszerfal izzó, ki kellene cserélni, lehet nem jutok hozzá vagy nem tudom megoldani, jól jönne egy megbízható kontakt.

[ Szerkesztve ]

(#13525) Beca1990


Beca1990
senior tag

Valakinek 2005-ös Fiestához 4db-os ablak légterelője lenne?
Vagy akinek van, ő honnan vette?
:R

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#13526) Sub-ZeRo válasza Beca1990 (#13525) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Segítek kuglit használni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13527) cappa72


cappa72
nagyúr

Már volt téma ez:
Hogy a kutya meg a macska... A régi (vw) Galaxy-n pollenszűrőt cserélni nem volt nagyon egyszerű, de az S-Max-on kicsit nehezebb...
Eltartott egy darabig, mire levettem a gázpedált, aztán a burkolatot, végül ki- és visszaszenvedtem a szűrőt magát.
No de a munka sikeres volt, és végül ittam egy sört :)

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#13528) pet007 válasza cappa72 (#13527) üzenetére


pet007
aktív tag

Angol autokon se sokkal jobb a helyzet, nekem is eltartott egy darabig a mondeon mire kiszedtem kesztyutartot, minden egyeb burkolatot alatta, biztositekdobozt, es meg utana se egyszeru hozzaferni... egy csavar meg is maradt utana ;]

(#13529) DZs válasza troll81 (#13520) üzenetére


DZs
senior tag

Bilstein

(#13530) athomi válasza cappa72 (#13527) üzenetére


athomi
veterán

2 sört is megérdemeltél volna. :D

(#13531) Jenne válasza Beca1990 (#13525) üzenetére


Jenne
senior tag

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Nekem Szatuna van az autón. Ford tette fel.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#13532) pengegyerek


pengegyerek
aktív tag

Sziasztok.
Első autó vásárlás előtt állok és Ford Mondeo kombi autókat nézegetek, Fordot szeretnék venni. Keretem 500000 Ft lenne és érdeklődnék ti mit ajánlanátok? Családi autó lenne és hosszabb időre terveznék vele.
Előre is köszönöm a segítséget.

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#13533) RazoR válasza pengegyerek (#13532) üzenetére


RazoR
veterán

Évjáratfüggő, de ha MK3-ra gondolsz akkor ennyi pénzért elég leharcolt példányokat fogsz csak találni!

[ Szerkesztve ]

(#13534) pengegyerek válasza RazoR (#13533) üzenetére


pengegyerek
aktív tag

Ilyesmire gondoltam, ezekben mi a buktató?
Vagy ez és ez :D
Nem tudom melyik a javasolt verzió melyik nem, milyen típus hibái lehetnek amikre oda kellene figyelni de így külsőre tetszetősek, minden mást személyesen úgy is megnézek... De ha ezek sem javasoltak akkor 500 000 Ft-ból nem is tudok venni ford kombit? Ami jó lenne kevés ráfordítással? :F

[ Szerkesztve ]

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#13535) Tsebacsi válasza pengegyerek (#13534) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

500k-ért szerintem nem fogsz hibátlan autót venni, amivel nem lesz semmi baj (rozsda, pár alkatrész, gumik, stb) és azonnal használni tudod hiba nélkül legalább fél évet.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#13536) Poultier válasza pengegyerek (#13534) üzenetére


Poultier
tag

Mondit ennyiért nehéz jót kifogni, viszont Focusból azért nem teljesen lehetetlen, februárban adtam el a 260 ezret futott jó állapotban lévő fókám kemény 460 ezer forintért...

(#13537) RazoR válasza pengegyerek (#13534) üzenetére


RazoR
veterán

Ha ennyi a max keret akkor Focus kombi inkább.

(#13538) pengegyerek


pengegyerek
aktív tag

És kb mennyitől lenne normális Mondeo kapható? Mert én ennyit gondoltam első kocsira de max keret 700ban áll meg és utána meg plusz a papirok...

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#13539) Hannibhál válasza pengegyerek (#13538) üzenetére


Hannibhál
őstag

700ból vegyél egy jó kis fiestát(mk6ost) mi is 720-ért vettük, 1.4 benzinnel, comfort felszereltség 113,5e km-er, eddig csak a nyári gumi szettet kellett rajta cserélni, mert mint kiderült 9,5 évesek voltak már :Y január óta van meg, 4e km-nél tartunk vele s nagyon baba:) igaz kicsi, de kettőnknek elég, ha családos vagy akkor már nehézkes a dolog de csak javallani tudom:)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#13540) pengegyerek válasza Hannibhál (#13539) üzenetére


pengegyerek
aktív tag

Az a helyzet, hogy családos vagyok ezert is nézek kombi méretet :)

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#13541) Hannibhál válasza pengegyerek (#13540) üzenetére


Hannibhál
őstag

jah hát akkor nem sok választás van:)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#13542) molnarpeter válasza pengegyerek (#13540) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Octavia megér egy misét, az legalább galvanizált karosszéria (drágább is kicsit).

[ Szerkesztve ]

(#13543) bajnokpityu válasza pengegyerek (#13540) üzenetére


bajnokpityu
félisten

2 gyerekkel anyámék még polskival jártak, lada meg hodálynak tünt. 2 gyereket kb bármivel el tudsz szállítani, oda még nem kell kombi se.

oktáv jó ötlet, még az 5 ajtós is lazán elég volt nekünk kettőre. viszont drágább, mint egy fókusz, v mondeo.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#13544) VIBO


VIBO
őstag

Sziasztok

Szemezek vele:

[link]

Mit gondoltok róla? Szombaton akarom csekkolni, mire érdemes figyelni?

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#13545) Tsebacsi válasza VIBO (#13544) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az ára jó, az aftermarket navi megoldás nekem nem tetszik annyira. Kemény lesz a futómű de tű pontos és a motor szuper. Próbáld ki, vizsgáltasd át.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#13546) VIBO válasza Tsebacsi (#13545) üzenetére


VIBO
őstag

:R

Aftermarket navi az mi?

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#13547) Tsebacsi válasza VIBO (#13546) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem gyári navigációs fejegység van benne, ha megnézed a képeket. Ettől még a dolog nem rossz, csak nem is olyan szép szerintem. Ez még Sync 2-es rendszer, kicsi kijelzővel, azért is tette bele ezt utólag.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#13548) bajnokpityu válasza Tsebacsi (#13547) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nagyon hasonlít a kenwood 5016somra. ha az, akkor nagyon ajánlom, jól szól, stabil, gyári navitól sokkal jobb cucc. és ha az a tipus, akkor mhl módban kirakja a teló képét is. Igy nálunk filmeznek a kölkök, vagy wazezik apa. Esetleg forscan-t lesekszik :D de valóban nem olyan szép megoldás, de ettől még jó.

Bár valahol láttam, h a ford be fogja rakni a gyári fejbe a wazet. Nyilván okosteló kell majd igy is hozzá, de az ötlet jó. ha még hangminőséget is csinálnak hozzá, külön király lenne.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#13549) VIBO válasza bajnokpityu (#13548) üzenetére


VIBO
őstag

Jaa értem. Amúgy milyen hangcucc van ezekben az St-kben?

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#13550) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Korábban kitettem egy szinte új Focus 1.0 Titanium 3.630km hírdetést (4.150.000), de időközben lehet, hogy szülők átvennék tőlünk és inkább az övüké lenne meghírdetve.

Ha esetleg valakit érdekelne egy 2015/02 havi Focus 1.6 Ti-VCT Technology 5 ajtós Ezüst metál + vonóhorog + alsó motorvédő burkolat + első hátsó sárfogó, ami majdnem 2 év garis, végig ford szervízbe járt garantált 25 ezer km-rel, akkor keressen nyugodtan. Új kora óta üléshuzat van tehát makulátlan a belseje is. Árat tekintve 3.6 millió ft a legalja amiért elvihető, az alatt megmarad inkább. Kérésre küldök képet és infókat még.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.