Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13351) RazoR válasza ReFleXx (#13350) üzenetére


RazoR
veterán

Én nem tudom, én csak azt írom amit ott mondtak....

(#13352) Mr X


Mr X
veterán

Urak, MK2 2.5-ről mik a tapasztalatok? Este megyek megnézni egy automata váltóst.

(#13353) molnarpeter válasza Mr X (#13352) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Milyen váltó? CVT, powershift, hagyományos?

[ Szerkesztve ]

(#13354) molnarpeter válasza molnarpeter (#13353) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Bocs, azt hittem Focus... Akkor Mondeo?

(#13355) ReFleXx válasza Mr X (#13352) üzenetére


ReFleXx
addikt

mk2 sok minden lehet 😁

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#13356) Mr X válasza ReFleXx (#13355) üzenetére


Mr X
veterán

Bocs, kimaradt, hogy Mondeo, 99-es évjárat volt, de otthagytam, nagyon kivoltak a küszöbök, egyéb problémák mellett.

[ Szerkesztve ]

(#13357) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Tegnap este hivatalosan is "megérkeztünk" a topikba :)

Hazajött velünk egy 2004-es ezüst C-Max. 1.6 benzines, 101LE, Trend.
Magyarországi autó, folyamatosan szervizelt, garázsban tartott. Valós 160e km van benne.
Az eladó hölgy a második tulajdonosa volt, 2005-ben vette 25e km-mel.

Kicsit ütött-kopott, nem túl gazdagon felszerelt, de a miénk :)

(#13358) DZs válasza Peterhappy (#13357) üzenetére


DZs
senior tag

Üdv!
Vezérműszíj csere nem rég lehetett, a következő nagyobb tétel a kuplung lesz.

(#13359) Peterhappy válasza DZs (#13358) üzenetére


Peterhappy
őstag

Igen, köszi, mi is ezt gyanítjuk, annak már-már vannak is jelei. Ma esik át egy alaposabb bevizsgáláson, kap új vezérműszíjat is, ha kell. Biztos, ami biztos.

(#13360) Goose-T válasza Peterhappy (#13359) üzenetére


Goose-T
veterán

Meg a gyújtótrafó is cserés lehet hamarosan. Én is 160 ezerrel vettem pár éve egy Focust ugyanezzel a motorral, abban már tönkre volt menve a trafó. Ha szaggat néha alacsony fordulatról gázadásnál, akkor az ennek a jele.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#13361) AxBattler válasza Goose-T (#13360) üzenetére


AxBattler
félisten

Az lesz most nekem is: 2-es Fóka, 166.000km. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13362) Peterhappy válasza Goose-T (#13360) üzenetére


Peterhappy
őstag

Boszen jegyzetelek, koszonom!

(#13363) radi8tor válasza Peterhappy (#13362) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Cserélj ki mindent akkor jegyzetelni sem kell. :D

⭐ Stella

(#13364) Peterhappy válasza radi8tor (#13363) üzenetére


Peterhappy
őstag

:D

Az Asszony sem ert nagyon az autokhoz, de szerintem idovel gyanus lenne neki, hogy harminc centivel rovidebb az auto es mindenhol Toyota logo diszeleg :)

(#13365) pet007 válasza Peterhappy (#13364) üzenetére


pet007
aktív tag

Vegyel egyezo szinut az segit ;]

(#13366) Benito94


Benito94
tag

Sziasztok!
Egy 81-es Fiesta Mk1-hez keresek amerikai változaton használt első hűtőrácsot ahol nem a Ford embléma van középen hanem kicsit lejjebb oldalt a Ford felirat.

Európai változat:

Amerikai változat:

A másik kérdésem pedig a hátsó lámpa lenne amiből szintén az amerikai változat érdekelne ahol a búra teljesen piros míg az eu-s változatban felül piros alul sárga.

Európai változat:

Amerikai változat:

Netalántán aki tud ilyet szerezni vagy van neki az legyen szíves írni nekem vagy esetleg aki tudja hol lehetne ilyet szerezni még ha az külföldi oldal is azt nagyon megköszönnöm.

(#13367) Sub-ZeRo válasza Benito94 (#13366) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hi

Ebay-en nem találsz ilyet?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13368) Benito94 válasza Sub-ZeRo (#13367) üzenetére


Benito94
tag

Sajnos csak európai változatot találtam, többször is megnéztem meg több helyen is. Lehet nem voltam elég alapos és nem néztem jópár helyen ezért is írtam ide hátha tud nekem valaki segíteni.

(#13369) Sub-ZeRo válasza Benito94 (#13368) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

Ezt az egyet találtam mint lámpa.

Alkatrész lista

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13370) Benito94 válasza Sub-ZeRo (#13369) üzenetére


Benito94
tag

Köszi szépen, én még lámpát sem találtam. :D Kár hogy csak egy darab, azért megkérik az árát annak az egynek is.

(#13371) Pardise


Pardise
senior tag

Hali!

Új Ford mondeo 1.5 ecoboost 160le autóról mik a vélemények? Megbízható az ecoboost motor? Nagy részt városi használatra lenne. A városi használat az alkalmanként legalább 20-30 km szoval nem par kmeket mennek vele!

Your car, your life ;)

(#13372) SzlobiG válasza Pardise (#13371) üzenetére


SzlobiG
félisten

Elég volt a fókából? :D

Amúgy nem rossz motor csak a koxosodásra hajlamos.

(#13373) SG3rg0 válasza Pardise (#13371) üzenetére


SG3rg0
őstag

Mi a helyzet a fókával?

(#13374) Pardise válasza SzlobiG (#13372) üzenetére


Pardise
senior tag

Koxosodas? Ezt kifejtened? Ha nincs megjaratva hosszú távon meg kihuzatva akkor összegyűlik a retek?

Your car, your life ;)

(#13375) Pardise válasza SG3rg0 (#13373) üzenetére


Pardise
senior tag

Ötször voltam összesen Egerben de semmi. A pesti Forddal levelezek hamarosan viszem hozzájuk a kocsit.

Your car, your life ;)

(#13376) SzlobiG válasza Pardise (#13374) üzenetére


SzlobiG
félisten

(#13377) bajnokpityu válasza Pardise (#13374) üzenetére


bajnokpityu
félisten

minden mai EGRes direkt befecsis benyás kokszol valamennyire.
Konstrukciótól, és használat módjától függ, h mikor lesz belőle baj. turbos jobban, városban szintén jobban kokszol, ezen kivül nem mindegy a kialakítás se. 1.5ford turboból még tapasztalat nincs szerintem, h mennyire problémás. majd kiderül.

A baj itt azt jelenti, h a szivószelepre kiül a korom, és egyszercsak bejegyez olyan hibát, hogy égéskimaradás, mert nem zár jól a szelep. Akkor 25-150k közötti összeg kitakaritani, aztán kezdődik előlről a ciklus. sztem nem akkora összeg, hogy aki ilyen modern autót vesz, ne tudja belekalkulálni a fenntartási költségbe.

TSIk állítólag nagyon kokszolnak, elvben akár 60ekm alatt be képes jelezni. nekem 1.8asom volt, 120e kmnél még semmi hibát nem produkált, pedig chipes volt, kormos volt a kipuffja is, viszont javarészt országutat kapott.

egyébként városban mondeo irdatlan bálnaként működik, parkolók felébe nem fér el, mélygarázsban úgy kell kiszenvedned magad a résen, kb csak tolatva manőverezhető, stb. az mk5 6centivel szélesebb, még nagyobb fordulókör, és már az mk4 se jó városba.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#13378) racerx válasza SzlobiG (#13372) üzenetére


racerx
őstag

És az 1.6bos régebbi ecoboostról mik a hírek koszolódás ügyileg ?. Nézegettem én is ezt a diószórásos sztorit, kérdés higy vanbe más is aki így tisztít, vagy csak ők, és van e valami más tuti módszer.?

[ Szerkesztve ]

(#13379) Pardise válasza bajnokpityu (#13377) üzenetére


Pardise
senior tag

Köszönöm! Ez a kokszosodást sehogy nem lehet megelőzni? Esetleg egy TDCI 2 ezres, 150 lovas motor jobb választás lenne az ecoboost helyett?

Your car, your life ;)

(#13380) kcsa válasza Pardise (#13379) üzenetére


kcsa
veterán

Amire te használod, arra szívó benzines való.

(#13381) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok !

Véleményeket tapasztalatokat szeretnék kérni Ford Focus ST 2.5i 20V (2005-10). Autó cserét fontolgatok és ez is megtetszett de nem sok mit tudok róla.

(#13382) molnarpeter válasza kcsa (#13380) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Illetve hibrid/villany :D Mondeo van is hibrid, az nagyon jó technika :K

[ Szerkesztve ]

(#13383) bajnokpityu válasza Pardise (#13379) üzenetére


bajnokpityu
félisten

városba még rosszabb választás lenne diesel, hiába nagyon jó motor a 2.0tdci

eladó Kawasaki j300 robogó

(#13384) Pardise válasza bajnokpityu (#13383) üzenetére


Pardise
senior tag

Korábban azt írták itt, hogy az ecoboostot nem kell járatni városi használatnál, hacsak nem tapossa neki az ember. Ez a kokszosodás meg nem tudom. Így csinálnának meg egy ú motort, hogy kokszosodjon, retkesedjen? Gondolom ez is használat függő. Bár én évente 8-10 ezer km-t megyek. Az meg belefér, ha esetleg jó pár évente tisztítani kell a kokszosodás miatt.

Kocsimra visszatérve:

Ha Pesten sem tudnak vele mit kezdeni, beszámíttatom és lehet jön a Mondeo. Nekem ehhez se időm, se pénzem se kedvem. Havonta 20 ezerért szoktam tankolni, most ez 60 ezerre nőtt, mert hát kocsikázni kellett addig, míg kijön a hiba, meg videóra venni. Egerben is voltam csomószor, de szarnak rá. Nem tudják mi a baja, még csak szét sem szedtek semmit. Tudom jól, hogy buknék rajta, de ez van. A Fordtól mindenképp kártérítést fogok kérni. Ellett nekik küldve a videók, valamint emailezés folyik velük, melyet barátnőm intéz és ő is viszi majd hozzájuk a kocsit. Az Egriekkel már kiabáltunk, kiakadtunk, hogy azt mondtják "használd így a kocsit, míg a hiba állandó nem lesz".... Ekkora kreténséget :D Hátha garancia után lesz állandó és külthetem a gatyám is a kocsira.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#13385) kcsa válasza molnarpeter (#13382) üzenetére


kcsa
veterán

Természetesen azok is. Ha ennyi elköltenivaló pénzem lenne, már rég valami elektromosat vettem volna.

(#13386) Jenne válasza bajnokpityu (#13383) üzenetére


Jenne
senior tag

Egy picit a dízel védelmében... :K
Fiamnak vettünk egy 1.4-es TDCi Fiestát tavaly tavasszal. Az autó most lesz május 5.-én 12 éves. Első tulajtól vettük, alig 50 ezer km-el. Az autó most volt műszakin, tökéletes állapotban van motorikusan (is), kiváló értékeket mértek.
Most a lányom hajtja az autót, mert fiam kint dolgozik külföldön, tavaly augusztus óta. Ott kapott céges autót is, így a Fiesta itthon maradt.
A lányom csak beül, megy vele és ritkán, de tankol. :) Napi szinten használja, igaz csak rövid utakra, dolgozni oda-vissza, bevásárolni ...stb. Semmi gond az autóval a rövid városi utakon (sem). Öt liter alatti picivel a fogyasztása a Fiestának városban, de országúton 90-100-as tempónál meg inkább csak 4,5-4,6 körül van.
Elnézést de kikívánkozott belőlem.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#13387) molnarpeter válasza Jenne (#13386) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

1 év, pár ezer km elég pici mintavétel :) 250-300kkm körül, azonos használattal már pár dologban megmutatkoznak a különbségek, és mivel elég sokan 150-200k felett futott autót vesznek, gyakran már náluk jönnek ki egyes problémák.

(#13388) Pardise válasza molnarpeter (#13387) üzenetére


Pardise
senior tag

A dízel tényleg ennyire rossz választás városban? Én legalább 30-50 km-t megyek a városban (bár közban többször megállok, bolt meg itt-ott) járatás lehűtés az meglenne mindig.

Your car, your life ;)

(#13389) kcsa válasza Pardise (#13388) üzenetére


kcsa
veterán

Városi üzem dpf-et és kettőstömegűt is gyilkolja, a top3 drága fogyó-kopó alkatrész közül kettő. Van még a nagynyomású rendszer, az meg csak szimplán drága.

(#13390) Pardise válasza kcsa (#13389) üzenetére


Pardise
senior tag

Ah ertem. Akkor az ecoboost meg talán bejöhet városban ahogy olvasom a régi kommenteket. Sima szívo benzin nincs is mondeoban ha jol latom. Esetleg júliusban az új focus, de az biztos marha drága lesz.

Your car, your life ;)

(#13391) kcsa válasza Pardise (#13390) üzenetére


kcsa
veterán

Fent van már az árlista.

(#13392) Pardise


Pardise
senior tag

Ebből sincs szivo benzin ha jol latom. Javítsatok ki ha tévedek telefonról vagyok.

Your car, your life ;)

(#13393) molnarpeter válasza Pardise (#13388) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Néznék egy alig használt hibridet jóárasítva ;) Kb annyit eszik, mint egy dízel, de kockázat sokkal kisebb hosszú távon is.

[ Szerkesztve ]

(#13394) SzlobiG válasza Pardise (#13392) üzenetére


SzlobiG
félisten

Már nem lesz szívó benzin ne is keresd ha újban gondolkozol. Amúgy annyira nem kell félni ettől a koxosodástól ám. Alig mész vele, évekig hozzá se kéne nyúlni szvsz.

(#13395) Pardise válasza SzlobiG (#13394) üzenetére


Pardise
senior tag

Ezt a kokszosodast miből vagy hogy lehet észrevenni? Egy ilyen tisztítást garban megcsinálnak?
Pl lenne ra öt év garancia és ha mondjuk 3-4 év után bekokszosodna akkor garban megcsinálnak? Mennyibe nagy/bonyolult egy ilyen művelet!

Your car, your life ;)

(#13396) SzlobiG válasza Pardise (#13395) üzenetére


SzlobiG
félisten

Valószínűleg hiba kódot fog dobni rá, ha már égéskimaradás lesz. Persze muszáj nekik megcsinálni ha hibakódot dob az autó a gari időn belül. Linkeltem fentebb, hogy van rá egy módszer kb 150e ft-ba kerül és teljesen letisztítják.

Azért mondom nem kell ettől betojni lehet elő se jön nálad, mert addigra már eladod...ellenben jobban megy és kevesebbet is fogyaszt mint egy szívó benzin.

(#13397) Pardise válasza SzlobiG (#13396) üzenetére


Pardise
senior tag

Eladni semmiképp nem fogom mert hosszú távra vennem. A mostanit is hosszú távra vettem volna de kifogtam egy olyan gyártás hibasat aminek egy éve nem tudják mi baja van. Kivancsi vagyok h a pesti Ford mit fog mondani.

Your car, your life ;)

(#13398) kcsa válasza Pardise (#13397) üzenetére


kcsa
veterán

Biztos nem vennék másikat. Ha nem foglalkozik vele a márkaszerviz akkor békéltető testület, ha az sem elég akkor polgári per, igazságügyi szakértő. Persze előre ki kell fizetni, de vissza kell jöjjön a végén.

(#13399) molnarpeter válasza Pardise (#13397) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Melyikbe viszed?

(#13400) SzlobiG válasza Pardise (#13397) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha megtartod és tegyük fel 100e km után csináltatsz egy tisztítást 150e-ért az nem egy horror összeg szvsz, többe került a kerámia bevonat a fényezésre, ha jól emlékszek. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.